Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

ZYCZENIA COACHA

czwartek, 21 grudnia 2017 16:16

Drogim Czytelnikom i Autorkom Blogów

ZYCZĘ WAM DUZO SPOKOJU I TYLKO DOBRYCH EMOCJI, WYPOCZYNKU PODCZAS ŚWIĄT BOZEGO NARODZENIA A W NOWM ROKU RADOŚCI, REALIZACJI CELÓW, SPOTKANIA DOBRYCH LUDZI.


Podziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

GDY CZUJESZ SIĘ SKRZYWDZONY PRZEZ ROZWÓD

czwartek, 02 listopada 2017 15:26

 

Gdy czujesz się skrzywdzony przez rozwód

 

 Dziś temat na życzenie Czytelnika – Pana Tomasza.

 

Problem opisze na przykładzie Jarka. Jarek ma 45 lat, pracuje w firmie konsultingowej i  jest kierownikiem.

 

Jego problem to poczucie krzywdy, niesprawiedliwości wynikającej z konsekwencji rozwodu.

 

Jego ona zdradzała go jeszcze w trakcie małżeństwa ale w sądzie przestawiła swoją wersję jako osoby pokrzywdzonej, biednej, nieszczęśliwej….

 

A Jarek ponieważ bardzo dobrze zarabia i nie ukrywał tego i stąd zasądzona  duża suma alimentów dla ich syna.

 

Dziś jego była ona mieszka w ich kiedyś wspólnym mieszkaniu i z jej  nowym partnerem. Przestała pracować i utrzymuje siebie z jego alimentów. A jej nowy partner tez nie pracuje. A Jarek płaci alimenty nie  tylko na dziecko lecz również na znienawidzoną przez niego zonę i jej kochanka….

 

Jak pogodzić się  rozwodem i jego konsekwencjami?

 

Po pierwsze, wzmocnić poczucie wartości. W trakcie rozwodu pada wiele negatywnych słów np. Ona czy on był złym męzem lub nigdy ją/ jego nie kochałem lub nie dało się  nią /  nim wytrzymać itp. To powoduje człowiek zacna wierzyć ,ze faktycznie jest tak jak mówi eks ona czy tez eks mąz.

 


 Po drugie, brak wsparcia ze strony otoczenia, oraz brak  bliskiej osoby w otoczeniu potęguje osamotnienie osoby po rozwodzie, oraz podatność na percepcję zdarzeń związanych  rozwodem jako traumatycznych. Podczas rozwodu  często doświadcza się ambiwalentnych uczuć od złości, nienawiści do byłego partnera czy partnerki.  Drugiej strony doświadcza się przywiązania do partnera a nawet zazdrości jeśli eks zona czy eks mąz  na nowo ułożył sobie życie.

 

Po trecie, pracować z  coachem nad zmniejszeniem subiektywnie odczuwanego poczucia straty. Jest uczucie pustki po stracie osoby ora poczucie porażki, e nie udało się  naprawić małżeństwa

 

Po czwarte, pracować nad zmniejszeniem wspomnień związanych w małżeństwem. Zdaniem badaczy  wspomnienia z przeszłości bardzo utrudniają rozpoczęcie nowego etapu życia.

 

 Po piąte, pamiętać o  badaniach Helmreicha (1992) prezentujące wysokie wskaźniki różnych aspektów społecznego przystosowania osób przebywających w przeszłości traumę.

 

Z badań wynika że obecność symptomów traumy nie wyklucza dobrego społecznego i rodzinnego funkcjonowania  o ile osoba ma wsparcie choć jednej osoby.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

 

DZIEKUJĘ WAM BARDZO, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny i ładny pierścionek i jestem bardzo zadowolona. TO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TLINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

GDY BRAKUJE MIŁOŚCI OJCA A DOROSŁY SYN

środa, 06 września 2017 15:01

Gdy brakuje Tobie miłości ojca i

gdy stale zabiegasz o miłość ojca

 Dziś temat na zyczenie Czytelnika

Jacek ma 32 lat i pracuje jako dyrektor w korporacji.

Jego problem to stałe natrętne myśli dotyczące ojca. Jacek nie czuje się szczęśliwy mimo e obiektywnie ma wszystko – dobrą pracę, wspaniałą zonę, piękne mieszkanie, zawodowy sukces ale nic go nie cieszy.

Jednak ilekroć Jacek musi odwiedzić dom rodzinny, czuje lęk, niepokój, niechęć, smutek. Ojciec Jacka wiecznie niezadowolony  syna i powtarzający mu niczym Matrę, ze właściwie on nic nie osiągnął. Ojciec chciał aby syn został prawnikiem ale Jacek poszedł inną drogą.  Ojciec pozostał  zły na wiele lat i stale rosło rozczarowanie synem.

 

Co robić jak odczuwasz brak akceptacji ze strony ojca?

 

Po pierwsze, budować poczucie wartości. To, ze ojciec nie kocha, krytykuje na pewno będzie bolało ale mniej.

Po drugie, nie liczyć ze ojciec się zmieni, nagle stanie się  nas dumny….

Po trzecie,  razem  coachem przeanalizować w jakich sytuacjach odczuwasz brak wiary w siebie. Opisywany wyżej Jacek często odczuwał brak poczucia, że coś umiem i potrafi radzić sobie z każdej trudnej sytuacji Dzięki wsparciu coacha można ukształtować w sobie silne poczucie kompetencji  i  wiarę, e nawet mając trudne dzieciństwo można osiągać sukcesy i być zadowolonym.  Ginsberg (1995) podkreśla, iż ojciec bardzo silnie oddziałuje na to, jaką tożsamość będzie miał syn, jak będzie wyglądały jego relacje  kobietami, jak będzie doświadczał intymności oraz w jaki sposób będzie doświadczał swojej męskości..

Po czwarte, przygotować się do spotkań do ojcem. Gdy człowiek nastawi się, ze spotka go krytyka często nieuzasadniona i będzie wiedział dlaczego ojciec tak mówi i ze  to jak będzie przezywał słowa ojca w dużym stopniu  od niego samego. Warto te znać techniki pomagające krytykę nie przyjmować do siebie i nie traktować jej jako jedynej prawdy.

 Do tego tematu wrócę bo nie wyczerpałam tematu.

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

DZIEKUJĘ WAM BARDZO, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny i ładny pierścionek i jestem bardzo zadowolona. TO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TLINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

GDY CZUJESZ SIĘ NIC NIE WARTA, BEZWARTOŚCIOWA

środa, 28 czerwca 2017 18:23

YGDY CZUJESZ SIĘ NIC WARTA, BEZWARTOŚCIOWA

Dziś temat na życzenie miłej Czytelniczki.

Opiszę problem na przykładzie Anny. Anna pracuje w znanej korporacji w Warszawie jako specjalista od finansów. Jej problem to poczucie,  że  jest nic nie warta, że  jest beznadziejna we wszystkim.

Anna od 3 lat mieszka z Jackiem. Jacek to krytyczny i trudny partner. Najczęściej ją krytykuje, że  nie dba o siebie i nie tak dobrze wygląda jak np. jego koleżanki z korporacji.

  Ostatnio był  zorganizowany grill w ogrodzie obok ich domu. Zaprosili sporo osób, Anna starała się aby było  jedzenie i napoje i aby nastrój spotkania był dobry. To się udało do około godziny 20, wtedy to Jacek rozpoczął dyskusję o polityce i sytuacji gospodarczej. Anna chciała te coś powiedzieć  o czym ostatnio przeczytała. Jacek zareagował ostro, powiedział przy wszystkich, żeby ona się raczej się nie odzywała, bo mówi głupoty i nic nie wie. "Lepiej idź do kuchni i przynieś napoje"-  powiedział jej. Annie zrobiło się bardzo przykro, a potem pomyślała, ze to przecież prawda, że  jest ona głupia i nie ma sensu z  nią rozmawiać.  Anna poszła do pokoju i płakała, a Jacek stwierdził,  że to przesada i zapytał po co ta cała histeria?

W pracy tez Anna czuje się źle, a jej koleżanka awansowała a ona od 5 lat na tym samym stanowisku i bez podwyżki. Nie umie walczyć u szefa o pieniądze i mówić, co udało jej się osiągnąć. Jest tzw. szarą myszką, która mało się odzywa i nie ma odwagi powiedzieć „nie”. A inni to wykorzystują i nawet nie podziękują.

 

 CO ZROBIĆ GDY MYŚLISZ O SOBIE JAKO OSOBIE NIC NIE WARTEJ?

 

 Po pierwsze,  jak pokazują badania naukowe Baumeistera poziom samooceny może zależeć od przeszłości. Od tego czy dana osoba osiągnęła  więcej sukcesów czy więcej porażek. To ciekawe, podkreśla Baumeister, osoby  z wysoką samooceną mają zdolność koncentracji na sukcesach i docenieniu ich. W przeciwieństwie do osób, które czują się nic nie warte, one najbardziej koncentrują się na porażkach i unikaniu ich….

 

 Po drugie, wsparcie emocjonalne. Wielu Czytelników pisze, ze wokół nich nie ma ani jednej osoby, która jest życzliwa i ma dobre intencje…

 

Po trzecie, warto zaobserwować co mówią do nas bliscy – partner czy  partnerka, mama, teściowa itp.

W opisywanym wyżej przypadku partner Anny prawie codziennie ją krytykował, przy czym bardzo rzadko mówił coś pozytywnego na jej temat. Mama Anny też  mówiła jej negatywne rzeczy np.  że  nie nadaje się do innej pracy,  że   to cud,  że  skończyła studia,  że  jej maż jest od niej dużo mądrzejszy.

 

Po czwarte, stop ze  stałym porównywaniem się  innymi. Zawsze są ludzie od nas lepsi lub gorsi dlatego warto jeśli w ogóle się porównywać to zastanowić się jak było w przeszłości  samooceną a jak jest np. teraz.

 

Po piąte, często do obniżenia wartości kobiety może przyczynić się wyniesiony z  domu kult mężczyzny. W opisywanym przypadku Anny to ojciec był najważniejszy a to co powiedział było świętością  W swoim związku Anna swojego mężczyznę  traktuje jak kogoś najważniejszego na świecie, przy czym zapomina całkowicie o swoich potrzebach. Nie umie też  zaprotestować gdy jej partner źle ją ocenia, wyzywa czy ośmiesza lub nie docenia.

 

Po szóste, można pokonać niskie poczucie wartości. W przypadku Anny juz po paru miesiącach nastąpiła widoczna poprawa…. A jak zmienia się postępowanie kobiety to i w relacjach z  mężczyzną też  wiele się zmienia na korzyść...

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

DZIEKUJĘ WAM BARDZO, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny i ładny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

NOWY PARTNER NIE LUBI TWOJEGO SYNA

środa, 07 czerwca 2017 17:46

GDY NOWY PARTNER NIE AKCEPTUJE TWOJEGO SYNA

 

Dziś problem opisany specjalnie na prośbę miłej Czytelniczki.

Tę kwestię opiszę na przykładzie Joli.

Jola ma 45 lat i ma 20-letniego syna Tomka. Od dwóch lat jest w związku z Wojciechem. Na początku się wszystko układało. Jednak od kilku miesięcy są ciągłe kłótnie o syna. Nowy partner Wojtek krytykuje Jolę, że nie umie wychowywać syna, że on jest niesamodzielny, że daje mu pieniądze .

Jola odczuwa ogromny smutek bo  jednej strony chce być w związku  z Wojtkiem a  z drugiej strony kocha syna… Na początku tłumaczyła się Wojtkowi że dlatego tak robi, że syn ma trudne studia, ze on jest jeszcze mały, że ona jako matka po rozwodzie musi mu zastąpić dwóch rodziców… Wojtek nie rozumiał jej argumentacji i chce się wyprowadzić...

 

Co  robić jak Twój partner nie akceptuje Twojego syna?

 

 Po pierwsze, pamiętać, miłość do dziecka sprawia, że  nie potrafimy myśleć obiektywnie, czasem rzeczywiście dodatkowa praca dla syna nauczyłaby go większej samodzielności i mogła zwiększyć wiarę w siebie.

 

Po drugie, skuteczna  komunikacja z  partnerem. Jak obserwuje związki widzę jak wielu ludzi popełnia nawet podstawowe błędy w komunikacji  z mężczyzną. W opisywanym przypadku błędem Joli było stawianie sprawy na ostrzu noża albo ja albo mój kochany syn…

 

Po trzecie, obserwuj reakcje syna  i zwróć uprzejmie uwagę partnerowi, jeśli widzisz, że jego zachowania wywołują konflikt.


Po czwarte, realistyczne oczekiwania, Wiele kobiet oczekuje i wierzy, że nowy partner pokocha ich dziecko jak swoje własne. Niestety  zdarza się to rzadko natomiast warto walczyć o dobre relacje nowego partnera  z synem.

 

Po piąte, budować silną więź z  nowym partnerem bo gdy będzie ona silna, będzie łatwiej rozwiązywać konflikty.

Opisywana wyżej Jola zastosowała moje wskazówki i zmieniła komunikację z  partnerem. Przeprowadziła te rozmowę z synem, a on nie chciał podjąć dodatkowej pracy, ale gdy powiedziała, ze załatwiła mu pracę w weekendy w modnej kawiarni, ucieszył się i pracuje w soboty a w tygodniu studiuje.  A  nowym partnerem jest coraz lepiej, nawet ostatnio zaproponował jej kupno wspólnego domu.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

DZIĘKUJĘ WAM BARDZO, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 732  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839732