Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 856 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

ZAKUPOHOLIZM JAK POKONAĆ

środa, 15 marca 2017 16:13

 JAK POKONAĆ ZAKUPOHOLIZM?

Dziś temat na specjalne życzenie Czytelniczki.

Problem opiszę na przykładzie Patrycji. Patrycja ma 29 lat i pracuje od dwóch lat w znanej Agencji Reklamowej w Warszawie. Od dawna interesowała się modą i marzyła, że wreszcie będzie ją stać na markowe ubrania.

Problemem Patrycji jest fakt,  że nie kupując ubrań czuje się nieszczęśliwa. Tylko jak kupi nieco taniej spodnie czy też bluzkę znanej firmy, czuje ekscytację, radość a nawet szczęście. Jej życie to ubrania. Odkąd zaczęła dobrze zarabiać to wreszcie mogła kupować i kupować. Czasem ma wyrzuty sumienia, że tyle wydała ale wtedy tłumaczy sobie, że kupiła daną rzecz dużo taniej a zresztą wizerunek czyli też ubiór w jej pracy jest kluczowy.

    Początkowo zaczęła od kupowania ubrań przeznaczonych tylko do pracy np. marynarek, eleganckich spódnic potem stało się to obsesją i kupowała prawie wszystko.

Codziennie myśli o tym co kupi, chodzi po galeriach handlowych, czyta amerykańskie wydanie Vogue. Partycja lubi jak koleżanki z pracy jej zazdroszczą i jak mężczyźni na nią patrzą z zachwytem.

Jej mężczyzna Marek ostatnio powiedział jej, że przesadza z zakupami, że mogłaby odłożyć chociaż trochę pieniędzy na zakup mieszkania a tak to wynajmuje i już jest coraz mniej miejsca bo wszędzie są jej ubrania.

Niedawno pokłócili się o jej zakupy, Patrycja czuje się źle z tym, że tak dużo kupuje ale nie może przestać. To jej jedyna radość i tylko jak ma dobre, markowe ubrania czuje się silna i atrakcyjna i czuje się lepsza od gorzej ubranych koleżanek.  Patrycja zauważyła, że kupuje takie same lub podobne rzeczy. Gdy robiła porządek w przedpokoju dostrzegła, że ma 5 par takich samych skórzanych butów, nawet nie wie jak to się stało…

 

Jak pokonać zakupoholizm?

 

 Po pierwsze, warto dotrzeć do przyczyny zakupoholizmu. W przypadku opisywanej wyżej Patrycji przyczyną było bardzo niskie poczucie wartości. Patrycja nie uważa siebie samej za atrakcyjną i ciekawą kobietę to ubrania miały kompensować jej braki np. w komunikacji i sprawić że ludzie zaczną na nią zwracać uwagę.

 

 Po drugie , amerykańska psychiatra Susan McElroy z University of Cincinnati już w roku 1994 sformułowała naukowe kryteria diagnozowania patologicznego kupowania - z ang. compulsive buying. Osoby cierpiące na zakupoholizm są  świadome swego niepohamowanego zachowania konsumpcyjnego i związanych z nim negatywnych konsekwencji. Mimo tego nie udaje się im zapanować nad tym pragnieniem.

 

 Po trzecie, ciężko zauważyć kiedy chęć kupowania ubrań przeradza się  w przymus kupowania. Staje się to stopniowo i najczęściej ten nałóg dotyczy kobiet.

 

Po czwarte, warto dowiedzieć się przy pomocy coacha jaka jest motywacja do zakupów. Może być motywacją zrobienie sobie przyjemności , może być też bodziec np. reklama w prasie kobiecej lub obniżony nastrój i chęć zmiany jego.

 

Po piąte, zakupoholizm może prowadzić do długów, jeszcze niższego poczucia własnej wartości, utraty kontroli nad swoimi pragnieniami a nawet może prowadzić do rozpadu związku .

 

Po szóste, pamiętać, że można z tym problemem sobie poradzić.Przy pomocy coacha pokonać uzależnienie i wprowadzić w swoje życie równowagę i spokój…

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

GDY DZIECKO STALE SIEDZI PRZY KOMPUTERZE I NIC GO NIE OBCHODZI

środa, 08 lutego 2017 18:12

DZIECKO, NASTOLATEK UZALEŻNIONY OD INTERNETU, GIER...

Dziś temat na specjalne życzenie Czytelnika z Warszawy.

 Problem opisze na przykładzie Iwony. Iwona jest naukowcem i pracuje w zaprzyjaźnionym instytucie naukowym na Uniwersytecie Warszawskim. Iwona to dobra i życzliwa koleżanka, raz pomogła mi w przygotowaniu konferencji naukowej.

Iwona ma 40 lat i 17 – letniego syna – Mikołaja. Problem Iwony to fakt, że zauważyła, że syn stale siedzi przy komputerze i gra w gry lub ogląda filmy na Youtube  lub wymienia się informacjami na Facebooku.

Ostatnio syn przestał się uczyć się i zaczął być agresywny zarówno w stosunku do matki jak i do ojca.

 Iwona postanowiła, że jeszcze dziś zabierze mu komputer i telefon i problem zostanie szybko i skutecznie rozwiązany.

Jednak Mikołaj bardzo agresywnie zachował się, jak nagle odcięto mu dostęp do Internetu, zaczął wyzywać matkę i głośno krzyczał, dostał histerii, walił w drzwi i nie udało mu się nic wytłumaczyć….

Maż Iwony nie mógł znieść jego krzyków i oddał mu szybko telefon i znowu wszystko było tak samo. Syn się zamykał się w pokoju i grał i nic się nie odzywał ani do matki ani do ojca.

 Iwona czuła bezradność i złość. Dlaczego jej kochany syn izoluje się? Co takiego jest w Internecie, że on nawet parę słów nie może powiedzieć do niej? Jak będzie wyglądała przyszłość syna? Już widzi, że syn się nie uczy bo mówi, że nauka w szkole jest bezsensu. Iwona wie, że jeśli syn przestanie się uczyć,  nie będzie miał  w przyszłości ani pracy ani własnej rodziny. Iwona postanowiła że poprosi męża o pomoc. Uważała, że ojciec najlepiej może przekonać syna do zmiany. Niestety rozmowa syna z ojcem nie dała efektu. Iwona płacze i  jest załamana .

 

 Co trzeba  zrobić gdy zauważysz,  że dziecko robi źle a żadne metody nie działają ?

 

 Po pierwsze,  pamiętać, że całkowite zakazywanie gier komputerowych i siedzenia przy komputerze nie ma sensu. Jedynie o co warto walczyć, to o ograniczenie czasu jaki spędza dziecko w Internecie i zachowanie właściwych proporcji między nauką, czasem spędzanym z rodziną, czy z rówieśnikami a czasem spędzonym w Internecie.

 

Po drugie, warto poprosić o pomoc. Samemu robi się wiele błędów, nieświadomie buduje się mur między rodzicem a dzieckiem. Wiele rodziców  stosuje  zakazy np. zabrania korzystania z internetu i nie wie jak komunikować się z dzieckiem. Dlatego potrzebne są wskazówki coacha lub pedagoga lub innej osoby. Ta osoba powinna mieć wiedzę z psychologii dziecka,nastolatka oraz bardzo dobry kontakt z dziećmi czy z młodzieżą.

 

Po trzecie, pamiętać, że wielogodzinne siedzenie przed komputem sprzyja izolacji dziecka i problemom z koncentracją. Warto zastanowić się co interesuje dziecko w sieci, co zyskuje spędzając w ten sposób swój czas po szkole. Znam rodziców, którzy początkowo zadowoleni są, że dziecko spędza czas w domu i według nich jest bezpieczne i jest cisza. Dopiero po około roku zauważają, że dziecko przestaje się odzywać i kontakt z nim jest ograniczony.

 

Po czwarte, z badań wynika, że najszybciej uzależniają się od Internetu dzieci i nastolatki z niskim poczuciem własnej wartości. Tak jak pisał profesor Zygmunt Bauman, kontakty się w sieci mogą uzależniać bo ludzie czują się dobrze w wirtualnym świecie. W Internecie jak twierdzi Bauman nikogo nie spotyka  odrzucenie, jeśli ktoś nie chce z nami rozmawiać np. na chacie, szybko można znaleźć nową osobę do rozmowy. Daje to iluzję prawdziwego kontaktu z drugim człowiekiem a jak dowodzi profesor Bauman takie kontakty są powierzchowne i nie wymagają od nas wysiłku, zaangażowania, energii....

 

 Po piąte, jak wynika z badań naukowych EU Kids Online  ponad 38 proc. polskich nastolatków w wieku 11-16 lat czuje się pewne siebie i lepiej,   rozmawiając w Internecie niż w kontaktach bezpośrednich z innymi ludźmi. Aż 35 proc. dzieci w tym wieku zaniedbuje rodzinę, znajomych, naukę lub hobby. Badane nastolatki stwierdziły, że wolą spędzać czas w Internecie niż uczyć się czy też spotkać się z koleżanką czy z kolegą.

Skutkiem może być zanik umiejętności społecznych bo jeśli nie ćwiczymy komunikacji w świecie realnym, to ta umiejętność powoli zanika i pojawią się trudności np. inicjowaniu i powstrzymaniu rozmowy z innymi ludźmi. Dlatego w moim przekonaniu warto podjąć  kroki w celu zmiany tej niekorzystnej sytuacji.

 

W opisywanej wyżej sytuacji było ciężko. Syn Mikołaj wprawdzie od razu mnie polubił jednak o ograniczeniu czasu spędzonego w sieci nie chciał słyszeć. Pomogła opracowana strategia działania opracowana specjalnie dla Mikołaja i krok po kroku była ona wdrażana przeze mnie oraz matkę i ojca Mikołaja. Mikołaj nie raz był agresywny a Iwona chciała się poddać bo w domu panowała nieprzyjemna atmosfera, jednak  przy moim wsparciu była konsekwentna w działaniu.

 Dziś Mikołaj spędza przy komputerze maksymalnie godzinę, ma nowe zainteresowania i jeszcze przygotowuje się do matury i chce studiować na Uniwersytecie Warszawskim  i jest duża szansa, że zrealizuje swoje cele.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

JAK BUDOWAĆ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI?

czwartek, 19 stycznia 2017 14:29

Jak budować poczucie własnej wartości?

Temat specjalnie został napisany dla Czytelniczki - Pani Marty.

 Problem opiszę  na przykładzie Iwony - mojej znajomej.

Iwona ma 33 lat, pracuje w korporacji gdzie zajmuje się marketingiem produktu – pewnego znanego szamponu.

Jej problem to niskie poczucie wartości.

Iwona wychowała się w tzw. "dobrej rodzinie". Mama jest naukowcem a ojciec pracuje jako prawnik.

Iwonie nic nie brakowało, miała drogie zabawki, prywatne lekcje języków obcych i naukę pływania. Jednak rodzice stale stawiali jej bardzo duże wymagania. Zwłaszcza ojciec nigdy nie był z niej zadowolony, ona musiała być najlepsza w liceum a potem na studiach. Na sukces trzeba zapracować – powtarzał jej codziennie… Zawsze zauważał jej porażki i głośno komentował, że ona jest głupia, leniwa, mało zdolna. Iwona wierzyła, że przez lata w to co powtarzał jej ojciec…

Po studiach przeszła trudny i wieloetapowy,trudny proces rekrutacji w tym Assesment Centre. Wreszcie dostała pracę i poczuła chwilową dumę, że spełniło jej się jedno z marzeń… Jednak po paru miesiącach znów wróciły sobie nie poradzi, myśli, że jest beznadziejna i że nie zasługuje na kierownicze stanowisko....

 

 Co zrobić aby podwyższyć poczucie własnej wartości?

 

 Po pierwsze dotrzeć do przyczyny, często mimo, że osoba jest już dorosła, ma negatywne wzorce z dzieciństwa. Z  tego okresu mają niskie poczucie wartości i myślenie, że nie zasługują na sukces. W opisywanym wyżej przypadku Iwony rodzice bardzo dużo od niej wymagali i wpoili jej, że  przekonanie jeśli nie osiąga sukcesu to jest się bezwartościowym i nie zasługuje się na ich miłość.  Niestety wzorce z dzieciństwa są ważne bo one mogą zdeterminować dalsze życie...

 

Po drugie, wsparcie emocjonalne.  W moim przekonaniu w budowaniu poczucia własnej wartości potrzebna jest pomoc coacha, który opracuje skuteczne i innowacyjne techniki – dla każdej osoby inne…

 

 Po trzecie, badania naukowe wykazały, że postawa ciała oraz mimika twarzy wpływają na emocje i samopoczucie.  Osoby niepewne siebie mają tendencję do zgarbionej postawy i do przyjmowania tzw. "postawy zamkniętej" oraz innych gestów, wskazujących otoczeniu, że są niepewni siebie lub że czegoś się boją itp. To można radykalnie zmienić, im bardziej pracujemy nad sobą i  nad budowaniem poczucia własnej wartości, tym mniej mamy tendencję do tego typu mowy ciała.

 

 Po czwarte, znana amerykańska psycholog Carol Dweck odkryła, że zachowanie wysokiego poczucia wartości skorelowane jest z proaktywnością. Osoby badane - im miały większą świadomość swoich celów i działały w ich kierunku, tym większą miały poczucie własnej wartości. Natomiast wśród badanych  były też osoby nie mające celów i z silnymi przekonaniami, że cele są dla nich nieosiągalne i u nich zaobserwowano niski poziom poczucia własnej wartości.

 

Jest jeszcze wiele innych sposobów na odbudowanie poczucia wartości, wszystko zależy od danej osoby, jakie ma wzorce postrzegania siebie, jak traktowali ją rodzice, jakie są relacje jej z innymi itp. Dopiero po takiej analizie można dobrać skuteczne techniki zwiększania poczucia własnej wartości.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalne kolczyki  i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

GDY NIC SIĘ NIE UDAJE...

środa, 21 grudnia 2016 16:12

Gdy nic się nie udaje

Dziś temat dla Czytelnika - Pana Mariusza.

Problem opiszę na przykładzie Marty. Marta ma 32 lat, jest ekonomistką i pracuje w dużej korporacji w Warszawie.

Jej problem to ciągle poczucie porażki. Miała tyle wspaniałych planów a  nic jej nie wychodzi.

Najpierw zaplanowała sobie, że w ciągu 2 lat zmieni pracę. Nienawidzi obecnej pracy, to nudna księgowość i jeszcze wredne koleżanki oraz szefowa stosująca wobec niej mobbing. Po pracy często płacze i ma wszystkiego dosyć.

Ile ona nie robiła, żeby znaleźć pracę? W weekendy przeglądała ogłoszenia i z uporem wysyłała CV i listy motywacyjne. Przez pierwsze cztery miesiące nie było żadnego odzewu. Wreszcie została zaproszona na kilka rozmów kwalifikacyjnych. Na tych spotkaniach czuła się przegrana, nie potrafiła w sposób pewny siebie opowiedzieć o swoich osiągnięciach w pracy ani o swoich zaletach. Menadżerka HR powiedziała jej na koniec rozmowy kwalifikacyjnej, że ona spełnia wprawdzie wszystkie wymogi pracodawcy ale ona nie rozumie, skąd u niej taki brak pewności siebie i brak asertywności?

Po kilku rozmowach kwalifikacyjnych poczucie wartości Marty bardzo spadło i już przestała szukać pracy bo po co?

I tak nie wyjdzie a ona nie chce znowu przeżywać tych przykrych rozmów i słuchać, że ona się niby nadaje do pracy ale jej osobowość pracodawcy nie odpowiada….

Inna sprawa to chłopak Marty – Andrzej. Marta chciałaby zmienić swoje życie i rozstać się z Andrzejem ale boi się, że zostanie sama i co wtedy powie jej matka i koleżanki. Na pewno powiedzą, że jest głupia bo Andrzej chociaż jest skąpy, nudny i złośliwy, to jest wierny, nie pali, nie pije i dokłada się do kosztów utrzymania, które w Warszawie nie należą do najniższych

 

Co zrobić jak nic się nie udaje?

 

Po pierwsze, ważne są nasze przekonania. Jeśli stale ktoś  sobie powtarza, że  ma pecha, że w jego życiu nic się nie udaje. Gdy używamy generalizacji dochodzi do dychotomicznej oceny: albo osiągamy sukces, albo doświadczamy porażki. Nie ma nic pomiędzy a przecież to oczywiste, że naszych doświadczeń nie można postrzegać w kategoriach czarno- białych. Niepowodzenie też jest częścią naszego życia. Dlatego warto przy pomocy np. coacha nauczyć się jak pracować z negatywnymi przekonaniami.

 

Po drugie, otoczenie może nas wspierać albo niszczyć. Większość z nas nie zdaje sobie sprawę, że przebywając np. w pracy z narzekającymi, pesymistycznymi ludźmi, sami przejmujemy podświadomie ich wzorce myślowe a po pracy jesteśmy wyczerpani i pozbawieni motywacji i chęci zmiany swojego życia

 

 Po trzecie, wsparcie emocjonalne. Gdy mamy takie wsparcie łatwiej i szybciej po porażce zmobilizować się i zacząć mimo wszystko dążyć do realizacji swoich celów. Jak czytam biografie znanych ludzi to jedno łączy większość sławnych ludzi, którzy osiągnęli sukces. Obok siebie mają jedną lub kilka życzliwych, pomocnych osób, często jest to ktoś z rodziny lub przyjaciel, mąż, żona. Jednak jak wynika z Waszych emaili bardzo trudno znaleźć pomocną życzliwą osobę…

 

 Po czwarte,  według Alberta Bandura bardzo ważne jest poczucie własnej skuteczności, czyli to jak osoba spostrzega własna zdolność do radzenia sobie w określonych sytuacjach. Te własne opinie  mają wpływ na to czy podejmujemy działanie w obliczu trudności czy trwamy mimo przeszkód w dążeniu do celu….

 

 Po piąte, jak twierdzą psychologowie nadmierny optymizm w stosunku do naszych planów może szkodzić. Profesor Seligman wyraźnie podkreśla, że nie nakłania do nadmiernego optymizmu ani nie zachęca do naiwnego patrzenia przez różowe okulary. Twierdzi on, że takie podejście może spowodować,  że przy realizacji celu nie uwzględnimy ryzyka i przecenimy nasze możliwości…

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy mój email dobrycoach@wp.pl

A W NOWYM ROKU 2017 ŻYCZĘ DUŻO OPTYMIZMU, SPOTKANIA DOBRYCH LUDZI, WYTRWAŁOŚCI, OPTYMIZMU, ZDROWIA I SUKCESÓW

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalne kolczyki  i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK WYBACZYĆ RODZICOM?

środa, 07 grudnia 2016 17:32

JAK WYBACZYĆ RODZICOM?

Dziś specjalnie temat na życzenie Czytelniczki.

Problem opiszę na przykładzie Anny. Anna ma 31 lat i  pracuje w prywatnej telewizji. Jej problem to negatywne emocje związane ze spotkaniami rodzinnymi np. z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Anna wychowała się w pozornie dobrym domu. Ojciec pracował w wojsku a mama pracowała jako pielęgniarka. W domu panował rygor i dyscyplina. Jednak nie to było dla Anny najgorsze… ojciec stosował wobec niej przemoc psychiczną, ciągle mówił jej, że jest brzydka, niepotrzebna, że on chciał mieć syna i wychować go na marynarza. Ona jest jego wielkim rozczarowaniem i zawsze powtarzał, że namawiał matkę aby nie rodziła Anny, jednak matka się uparła… Nigdy nie usłyszała czegoś pozytywnego o sobie, nikt jej nie pomógł jak miała problemy. Matka bała się ojca i zawsze była pasywna i nie wspierała Anny w realizacji jej marzeń…

 

   Anna jak tylko skończyła 18 lat i wybrała studia w Krakowie i  zamieszkała w akademiku. Na studiach poznała Pawła i wyszła za mąż.

Dziś ma własną rodzinę, mieszkanie na kredyt, dobrze płatną pracę w prywatnej telewizji i kochającego męża….

     Jednak jest coś co sprawia, że czuje się nieszczęśliwa. To wspomnienia z dzieciństwa i kontakty z rodziną. Zawsze w połowie grudnia zaczyna przeżywać, że będzie musiała jechać do rodziców i spotkać się z ojcem. To trudne, od razu przypomina jej się przemoc psychiczna i fizyczna ze strony ojca…

    Mąż Paweł nie rozumie jej problemów, twierdzi że ona przesadza, że święta to wspaniała okazja aby spotkać się z rodziną a ona jest dziwna, że na to spotkanie się nie cieszy… Mąż wychował się w kochającej się rodzinie i kocha wszelkie spotkania rodzinne… Anna czuje się samotna, smutna i czuje, że nikt jej problemów nie rozumie….

 

Jak wybaczyć rodzicom?

 

 Po pierwsze, wybaczenie kojarzy się większości ludziom z zapominaniem o krzywdach, oraz z akceptacją osób, które nas skrzywdziły. Nic bardziej błędnego, wybaczyć nie oznacza zapomnieć i zaakceptować. Oznacza w moim przekonaniu nabrania większego dystansu do przeszłości.

 

Po drugie, nie ma sensu oczekiwać od męża, czy żony czy też od znajomych, że zrozumieją ten problem. Ktoś wychowany w dobrej , wspierającej i kochanej rodzinie nigdy nie zrozumie kogoś kto tej miłości, zainteresowania, troski w rodzinie nie zaznał…

 

Po trzecie, wybaczyć warto przede wszystkim dla siebie samego. Poczuć wreszcie ulgę że już stale nie ma natrętnych negatywnych wspomnień i emocji z nimi związanych.

 

Po czwarte, z badań wynika, że osoby, które nie wybaczyły rodzicom, mają problem z wybaczaniem sobie. Często takie osoby same obwiniają siebie, że w ich rodzinie nikt ich nie kochał…

 

Po piąte, nie udawać, że problem nie istnieje. Warto rozmawiać o swoich negatywnych uczuciach bo wyparcie problemu może dać odwrotny do zamierzonego efektu np. w postaci depresji…

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy mój email dobrycoach@wp.pl

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalne kolczyki na prezent  pod choinke i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...zwłaszcza na prezent pod choinkę...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

 

 

 


Podziel się

komentarze (21) | dodaj komentarz

czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  1 813 427  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1813427