Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK PRZETRWAĆ ROZWÓD?

środa, 24 września 2014 7:11

JAK PRZERTWAĆ ROZWÓD ?

Dziś temat na życzenie Czytelniczki z Warszawy, może ten tekst da tej Pani trochę optymizmu.

Problem opiszę na przykładzie  Agnieszki. Agnieszka należy do mojej rodziny. Agnieszka ma 43 lat, pracuje w Warszawie w bardzo znanym koncernie produkującym kosmetyki apteczne.

Swojego męża poznała na studiach na Uniwersytecie Warszawskim. Jacek to mężczyzna jej życia - mądry, elokwentny i bardzo energiczny. Razem wzięli kredyt na mieszkanie na 25 lat.

Po roku małżeństwa Agnieszka urodziła córkę – Anię. Nic nie zapowiadało rozwodu a może Agnieszka nie zauważyła, że Jacek oddala się od niej i że z miłości pozostało tylko wspólne mieszkanie i wspólny kredyt do spłacenia…

Jednak pojawienie się nowej kobiety w życiu Jacka było dla Agnieszki szokiem. Tysiące pytań sobie zadawała – dlaczego jej to się przydarzyło?, co dalej? Jak ona sobie poradzi? Ciągle płakała a przecież zaraz musiała się przygotować do sprawy rozwodowej np znaleźć prawnika. Były mąż okazał się okropnym człowiekiem, walczył o każdą złotówkę. A dziecko go przestało interesować, za to interesowała go nowa dziewczyna Małgosia. Na rozprawie rozwodowej Agnieszka dowiedziała się, że była złą żoną, złą matką i że ma zaburzenia psychiczne. Mąż wezwał jako świadka teściową, sąsiadkę a te stwierdziły, że to wszystko prawda i że współczują Jackowi takiej żony…

Agnieszka nie rozumiała przecież wszystko robiła dla męża, nawet gotować dla niego się nauczyła… a tutaj taka krytyka przez obcymi ludźmi w sądzie.  Jeszcze jak widziała nową dziewczynę  Jacka to ją jeszcze bardziej bolało. Dużo młodsza w mini i jak widać długo spędza czasu w solarium…

Agnieszka odczuwa wiele negatywnych uczuć. Najpierw czuła silny lęk bo wiedziała, że teraz jej życie będzie pod każdym względem gorsze, szczególnie od strony finansowej. Potem zaczęła nienawidzić byłego męża a czasami jednak za nim tęskniła. Potem odczuwała bezradność, przygnębienie. Nie miała siły pracować a tym bardziej walczyć. A były mąż zadowolony, uśmiechnięty tak jakby ona była straszną zołzą od której wreszcie się uwolnił. Agnieszka nie odwiedzała znajomych tylko do pracy chodziła bo przecież musi spłacać z byłym mężem kredyt hipoteczny… Najchętniej zamknęłaby się w domu i nie wychodziłaby…

JAK PORADZIĆ SOBIE W CZASIE ROZWODU I PO ROZWODZIE?

 

Po pierwsze, uporządkować sprawy związane z przygotowaniem do rozwodu. Poszukać dobrego adwokata, bo pomoc prawna jest kluczowa.

 

Po drugie, dać sobie czas na przeżycie negatywnych emocji. Warto mieć tutaj wsparcie aby nie było depresji.

Nie wolno wypierać przez jakiś czas smutku, zazdrości, nienawiści. Trzeba to przeżyć a potem zacząć pracę nad zmniejszeniem negatywnych emocji.

 

Po trzecie, otoczyć się dobrymi ludźmi. Opisywaną Agnieszkę namówiłam na odnowienie kontaktów z dwoma koleżankami ze studiów, które też przeżyły rozwód. Agnieszka musiała zrozumieć że rozwód jest coraz powszechnym zjawiskiem i nie tylko ona się z tym wzmaga.

 

Po czwarte, być asertywnym w stosunku do rodziny i do znajomych. Często osoby w trakcie i po rozwodzie nie mają potrzeby odpowiadania na liczne pytania dlaczego on, ona od ciebie odszedł?  Dlaczego nie ratujesz związku? Opisywana wyżej Agnieszka nie znalazła wsparcia w rodzinie. Jej mama miała stale pretensje do niej i uważała, że to Agnieszka jest winna rozwodu i że nie dbała wystarczająco o męża…

 

Po piąte, walczyć z poczuciem winy.  Wybitny psychiatra Wayne W. Dryer twierdzi, że poczucie winy jest jednym z najbardziej destruktywnych uczuć. Gdy człowiek koncentruje się na poczuciu winy ma problem z odnalezieniem się w teraźniejszości oraz tworzeniem szczęśliwej przyszłości…

 

Po szóste, zacząć tworzyć nowe życie bez eks męża czy bez  eks żony. Powoli krok po kroku zmieniać swoje myślenie i zacząć być dobrym dla siebie. Tutaj niezbędne są techniki wzmacniające poczucie wartości opracowane indywidualne dla osoby.

 

Po siódme, zrozumieć, że aby wejść w nowy związek potrzeba czasu i przebaczenia byłemu mężowi czy byłej żonie  i gotowości na nową relację.

 

Ja pomogłam Agnieszce bezinteresownie bo to moja rodzina. Najpierw przygotowałam ją do rozprawy rozwodowej aby czuła się tam pewnie i nie płakała. Potem silnie wspierałam ją w czasie rozwodu. Pomogłam też dziecku Agnieszce bo mała Ania przeżywała mocno rozwód. Agnieszka początkowo mówiła, że nie potrzebuje pomocy, nie chciała pracować nad sobą ale ja byłam wytrwała. Dziś Agnieszka jest inną kobietą, odkryła nową pasję – podróżowanie. Dzięki mnie poznała dobrego i wartościowego mężczyznę i od 5 miesięcy się spotykają. Wierzę, że będą razem bo bardzo do siebie pasują. Nie było to od razu wszystko trwało i wymagało dużo pracy ode mnie jak i od Agnieszki…

 Jeśli masz problem warto do mnie napisać proszę  napisz na mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (17) | dodaj komentarz

JAK WYJŚĆ Z TRAUMY?

środa, 17 września 2014 7:17

 

Jak wyjść z traumy?

 

Dziś temat na życzenie miłego Czytelnika.

 Problem opiszę na przykładzie Marii. Maria, ma 45 lat,  pracuje jako menadżer w dużej korporacji. Ostatni rok był dla niej bardzo ciężki. Od 12 lat pracowała dla znanej korporacji, była przy tym jak ta firma zakładała przedstawicielstwo w Polsce, traktowała firmę i pracujących w niej ludzi jako drugą rodzinę. Pracowała bardzo ciężko często po 12 godzin dziennie. Było to kosztem czasu, który mogłaby przeznaczyć na swoją rodzinę. Nie miała czasu na swoją córkę bo ona ciągle pracowała i pracowała. Przejmowała się działaniami konkurencji bo traktowała firmę jak gdyby była to jej własna firma. Dlatego bardzo przeżyła jak wracała z pracy i zadzwonił do niej jej szef. Powiedział, że ona nie pracuje tak wydajnie, że nie widzi sensu żeby ona pracowała nadal w tym dziale i że w poniedziałek podpisuje rozwiązanie umowy o pracę i żeby sobie już zaczęła szukać innego zajęcia. Maria była w szoku, ostatnio jej zaangażowanie w pracę było duże, dzięki jej pracy koncern zawarł umowy ze znaną firmą. Szef Marii uznał, że ona jest bezwartościowa i firma jej nie potrzebuje. Marię zabolało, że przełożony zamiast spotkać w cztery oczy, zadzwonił do niej. A w rozmowie telefonicznej nie powiedział o jej pracy nic pozytywnego  tylko sama nieuzasadniona krytyka…. Jeszcze w pracy żadnego pożegnania tylko powiedziano jej, żeby oddała służbowy laptop i kluczyki do służbowego samochodu.

 

Inny problem miała Joanna. Joanna to właścicielka firmy,  produkującej kosmetyki dla gabinetów kosmetycznych. Jej problem to syn – Michał. Michał ma 17 lat i  przestał chodzić do szkoły. Zaczął zażywać narkotyki, ostatnio syn miał duże problemy zdrowotne narażające jego życie. Joanna nie mogła spać nie mogła jeść. Wpadła w depresję i miała stale poczucie winy, że nie zapobiegła narkomani syna, że jest złą matką. Dziś jest lepiej ale Joanna ma stale lęk , że to traumatyczne przeżycie znowu się przydarzy, że syn znowu powróci do nałogu i ona będzie to tak mocno przeżywać…

 

Jak poradzić sobie z traumą?

 

Po pierwsze, znaleźć wsparcie. Często nie ma ani jednej osoby z którą można porozmawiać na temat problemu i uzyskać radę. Sporo ludzi ma problem ze zwracaniem się do psychologa o pomoc, bo boją się swojej słabości, boją się opowiedzieć komuś o problemie. Tymczasem zwrócenie się o pomoc i przyznanie się samemu przed sobą, że  potrzebuje się rady, jest wyrazem mądrości i siły wewnętrznej.

 

 

Po drugie, poczucie niskiej wartości często towarzyszy osobie po tak trudnych wydarzeniach. Często osoba odczuwa brak kontroli nad swoim życiem… Tutaj kluczowe będzie wzmocnienie potencjału osoby, sprawienie, że na nowo uwierzy ona w swoje możliwości.

 

 

Po trzecie, zadbać o zdrowie. Często w trakcie traumatycznych wydarzeń oprócz stresu pojawiają się inne dolegliwości np. bezsenność, problemy z koncentracją, nerwica itp.

 

 

 Po czwarte,  walczyć z lękiem.  Jak udowodniono osoby po traumatycznych przeżyciach mają silny lęk że to zdarzy się drugi raz i że sobie nie poradzą. Ale wystarczą odpowiednie metody a lęk ulega zmniejszeniu a wiara w siebie rośnie…

 

 

 Po piąte, budować w sobie nadzieję… Jak twierdzi naukowiec Snyder  że skuteczność radzenia sobie z różnymi trudnościami zależy nie tylko od posiadania odpowiednich umiejętności. Ważniejsze niż umiejętności są przekonania. Pierwsze  przekonanie to wiara, że mimo trudności, toksycznych ludzi, niekorzystnej sytuacji osiągnięcie celu jest możliwe. A drugie kluczowe przekonanie  to, że uda się znaleźć dobre rozwiązanie problemu.

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać - oto mój email dobrycoach@wp.pl

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

 

 

 

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

JAK BYĆ DOBRĄ MACOCHĄ?

środa, 10 września 2014 7:17

JAK BYĆ MACOCHĄ I NIE ZWARIOWAĆ?

Problem opiszę na przykładzie mojej znajomej Zuzanny. Zuzanna ma 34 lat, pracuje w dużej firmie w Warszawie.  Zuzanna poznała Irka w pracy. Wiedziała o nim, że jest dyrektorem działu marketingu, że jest po rozwodzie i że ma dzieci. 

  Już po kilku spotkaniach poczuła, że to będzie mężczyzna jej życia. Po roku wprowadziła się do jego dużego apartamentu na dzielnicy Ursynów. Na początku była zachwycona, bardzo zakochana i wszystko wydawało się jej możliwe.

    Po kilku miesiącach zdała sobie sprawę, że życie z rozwodnikiem z dwójką dzieci jest trudne i wycieńczające psychicznie. Irek co drugi weekend zapraszał dzieci do swojego mieszkania i razem z nim i z Zuzanną  spędzają czas wolny. Dzieci Irka to 14 –letnia Kasia i 10-letni Bartek.  Dzieci okazały się  niemiłe, nie okazujące wdzięczności. Do Zuzanny mówiły np. że nie jest ich matką, że żałują, że ojciec z nią jest, że tata jeszcze wróci do mamy. Bartek często złośliwie rozwala np. książki i mówi Zuzannie, żeby posprzątała.

   Zuzanna bardzo się starała aby dzieci ją polubiły. Kupowała  różne zabawki, markowe ubrania, organizowała im czas wolny a to poszli do kina a to na pływalnię… Ale za to nikt jej nie podziękował ani dzieci a ani jej parter Irek. Dla Irka było to oczywiste, mówił do niej, jesteś kobietą to umiesz postępować z dziećmi. Wszystko co robiła Zuzanna dla Irka było oczywiste i traktował to, że to teraz jest jej obowiązek.

Zuzanna coraz częściej traciła nad sobą panowanie i krzyczała głośno na dzieci.

   Ostatnio córka Irka Kasia „pożyczyła” od niej kosmetyki i nie poinformowała Zuzanny o tym. Zuzanna zdenerwowała się, że dziewczyna jest niewychowana i grzebie w jej rzeczach. Irek stwierdził, że robi niepotrzebnie szum, że przecież to parę kosmetyków, które Zuza może sobie dokupić…

Zuzanna nie rozumie sposobu jak traktują dzieci Irka. Ciągle chcą od niego pieniądze, mają postawę roszczeniową i uważają, że ojciec musi im wszystko kupować a pieniądze są w bankomacie i wystarczy tylko pójść do bankomatu i pieniądze na ich zachcianki są…

Nie rozumieją, że zarówno Irek jak i Zuzanna ciężko pracują po 10 godzin dziennie, często też muszą rezygnować z wyjazdów, zakupów bo dzieci chcą coraz więcej i więcej…

 

Inny problem stanowi dla Zuzanny była żona. Jak dzwoni do ich domu, jest bardzo niemiła i mówi Zuzannie, że Irek to cham i że zobaczy, że na nim nie można polegać, że to kiepski kochanek i że jest głupia bo chce być z Irkiem. Zuzanna próbuje zaprzeczać bo kocha Irka.

  Czasem jednak sytuacja ją przerasta. Chciała być z fajnym mężczyzną a okazało się że musi wychowywać dwójkę obcych, chamskich dzieci, że musi kontaktować się z byłą żoną, że ma masę obowiązków związanych z dziećmi. Nie ma już romantycznych wieczorów, ciekawych wspólnych wyjazdów są zamiast tego wieczory z dziećmi i kłótnie z nimi. Zuzanna nie ma czasu dla siebie bo teraz pochłania ją sprawy związane z dziećmi Irka.

 Zuzanna zauważyła, że jej związek z Irkiem uległ osłabieniu bo on ma do niej pretensje że Zuzanna nie umie ułożyć sobie relacji z dziećmi. Nie widzi, że ona daje siebie 100% ale nie potrafi być cicho jak widzi chamstwo i roszczeniową postawę.

Przez naszych wspólnych znajomych Zuzanna trafiła do mnie a ja postanowiłam jej pomóc.

 

Co zrobić jak wychowujesz dzieci z poprzedniego związku partnera?

 

Po pierwsze, w tej sytuacji jest potrzebne silne wsparcie np. coacha. Sytuacja kobiety, wchodzącej w związek z rozwodnikiem jest bardzo trudna bo musi stworzyć dobrą relację nie tylko z mężczyzną ale też  z jego rodziną: z nieprzychylnie nastawionymi do niej dziećmi, z byłą żoną, z teściami. To dla jednej osoby może być zbyt wiele…

Wiele konfliktów z dziećmi wynika z niewiedzy jak z nimi postępować.

Opisywana wyżej Zuzanna dostała ode mnie konkretne wskazówki jak ma się odnosić do córki i do syna. Zaczęliśmy krok po kroku budować silną więź Zuzanny z dziećmi. Też dostała dokładne wskazówki jak ma reagować na chamstwo dzieci.

 

Po drugie, potrzebne jest wspólna postawa partnera i partnerki wobec dzieci. Ojciec nie może krytykować swojej kobiety za to, że podejmuje starania aby do dzieci się zbliżyć.

 

Po trzecie, zrozumieć, że to nie będzie od razu, tworzenie więzi to proces. Tutaj bardzo potrzebna jest przemyślana taktyka. Nie wolno wpadać w złość i krzyczeć na dzieci bo szybko obróci się to przeciwko kobiecie wychowującej nieswoje dzieci.

 

Po czwarte, często pary budujące związek po rozwodzie, koncentrują się na dzieciach i przy tym zapominają o pielęgnowaniu ich wzajemnej miłości….

Efekt to rozstanie i poczucie żalu i straconej szansy…. Znam parę, w której kobieta dbała o dzieci partnera ale nie poświęcała czasu na wzmocnienie związku i po 2 latach rozstali się.

 

Po piąte, nie starać się być matką dla tych dzieci, bo one już matkę mają, można jedynie stworzyć dobrą relację na zasadzie przyjaźni….nie oczekiwać, że dzieci nas pokochają bo czasem jest to niemożliwe….

 

 Po szóste,unikaj poczucia winy. Gdy dziecko partnera jest złe, niezadowolone i jeszcze mówi, że to wszystko przez Ciebie, nie ma sensu w to wierzyć Pozytywny wynik sytuacji, w której się znaleźliście zależy zarówno od postępowania Twojego jak i dziecka jak i partnera. Ale można odpowiednimi technikami bardzo poprawić sytuację....

Jeśli masz problem warto do mnie napisać - oto mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

 

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAK WALCZYĆ Z NISKIM POCZUCIEM WARTOŚCI?

środa, 03 września 2014 8:49

JAK POKONAĆ NISKIE POCZUCIE WARTOŚCI?

Dziś temat ważny i jeden z moich ulubionych. Temat jest na życzenie Czytelnika - Pana Sebastiana.

 Opiszę to na przykładzie Iwony z Warszawy

 Iwona to blondynka, ma 35 lat, pracuje w dziale HR w dużej firmie. Jej problem to niskie poczucie wartości. Iwona stale czuje się gorsza od innych ludzi Nie podoba się jej wygląd zewnętrzny, według niej ma za grube nogi i za przeciętną twarz. Taka osoba jak ona nie może nikomu się spodobać.  jak widzi innych ludzi to myśli sobie, że jest gorsza. Przypomina sobie dzieciństwo, matka i ojciec nie zajmowali się nią. Chodziła zaniedbana do szkoły, często w brudnych ubraniach. Mama zawsze jej mówiła, że życie jest ciężkie i że ona sobie w życiu nie poradzi, najlepiej znaleźć szybko męża...

Iwona szybko opuściła dom rodzinny, dzięki swojej pracowitości skończyła studia i dostała dobrą pracę. Jednak niskie poczucie wartości pozostało. Iwona nie widzi swoich sukcesów, jest krytyczna wobec siebie i wobec innych. Czuje się nieszczęśliwa. Jej związki to porażka, Iwona nie wierzy w trwałość związku i boi się, że jej związek będzie wyglądał tak jak w domu rodzinnym - bez szacunku, z ciągłym brakiem pieniędzy i głośnymi kłótniami...

 

 Co zrobić jak ma się niskie poczucie wartości?

 

 Po pierwsze spojrzeć na siebie samego z życzliwością. Zbyt wiele od siebie samych wymagamy i zbyt często siebie krytykujemy...

 

Po drugie, dotrzeć do przyczyn niskiego poczucia wartości, może to być wzorce wyniesione z rodziny, może to być wynik jakiegoś wydarzenia. Przyczyn może być wiele, ale jak się je pozna to łatwiej pokonać niskie poczucie wartości.

 

 Po trzecie, ważny jest nie tylko poziom własnej samooceny ale też jej stałość. Zbyt wiele ludzi uzależnia swoją samoocenę od innych ludzi. Zamiast budować krok po kroku silne poczucie wartości, są skazani na nastoje innych ludzi. Przykładowo ktoś ze swoich znajomych powie Tobie coś miłego i czujesz się lepiej a  co jeśli ta osoba nie powie nic miłego lub nas krytykuje? Dlatego warto być niezależnym od opinii innych.

Badania Michaela  H. Kernisa pokazują, że osoby u których samoocena jest niestała, silniej reagują na krytykę innych. A swoją samoocenę budują na bieżąco kierując się opiniami innych na swój temat w danym dniu.

 

 Po czwarte, warto pracować nad samoświadomością swoich stanów emocjonalnych. Jak rozmawiam z ludźmi i zadaję pytanie dlaczego jesteś zdenerwowany, zdenerwowana, rzadko pada odpowiedź lub ludzie mówią mi o drobnych sprawach np. spóźnili się. A przyczyna często tkwi nie w problemach codziennych ale w naszym podejściu do siebie samych. To co czujemy  i dlaczego jest waźnym źródłem samopoznania.

 

Na ten ciekawy temat jeszcze napiszę.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

DZIEKUJĘ WSZYSTKIM ZA EMAILE I ZA MIŁE SŁOWA

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 695  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839695