Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 090 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

CO ZROBIĆ JAK NIC SIĘ NIE CHCE? ZNIECHĘCENIE

czwartek, 29 września 2011 11:04

 JAK WALCZYĆ Z ZNIECHĘCENIEM?

 Dziś o problemie, który dotyczy każdego z nas. Są takie dni, że nasza motywacja spada…

 

Problem przestawię na przykładzie Bartka. Bartek poznałam, jak przeprowadzałam badania naukowe w dużej korporacji. Pracuje jako menadżer produktu w dziale marketingu. Codziennie ma dużo obowiązków. Początkowo miał entuzjazm do pracy, potem motywacja spadała aż w końcu myślał o porzuceniu pracy. Zadania w pracy – tworzenie kolejnej kampanii reklamowej dla szamponu do włosów, zaczęły go nudzić. Wszystko było tak przewidywalne.

Wstaje rano, zawsze o 7 godzinie, prysznic, kawa i wyjazd do pracy. Nie cieszyła go codzienność– omawianie z żoną prozaicznych spraw typu trzeba wezwać hydraulika, a rachunek za prąd jeszcze nie zapłacony. Obowiązki w pracy przekładał na później i okazało się , że ma termin kampanii reklamowej pod koniec miesiąca a on jeszcze nic nie zaczął.

 

Co zrobić jak nic się nie chce?

 

 Po pierwsze, świadomość, że takie stany są normalne. Trudno wymagać od człowieka zawsze i wszędzie 100% efektywności. Jeśli jednak ten stan się przedłuża warto rozpocząć walkę z zniechęceniem.

 

Po drugie, jak wynika z badań psychologicznych, jeśli mamy ustalone cele, wtedy łatwiej jest mobilizować się do działania. Dla Bartka, celem była rodzina a konkretnie zapewnienie jej środków finansowych.

 

Po trzecie, warto nauczyć się organizacji pracy. Jeśli mamy zaplanowane działania, większe jest prawdopodobieństwo, że coś zrobimy.

 

Po czwarte, nawet jeśli człowiek nie lubi swojej pracy, warto znaleźć coś co lubi. Bartek lubi rozmawiać z koleżankami z działu personalnego i jak o tym myśli, że pożartuje w czasie lunchu z Anią i Justyną, jego motywacja do przyjścia do pracy rośnie.

 

Po piąte, spotkać się z terapeutą lub specjalistą od motywacji i dotrzeć do przyczyn. Może zniechęcenie wynikać z potrzeby zmiany swojego życia, Ale też zniechęcenie może być też początkiem depresji.

 

 Po szóste, warto zastanowić się czy mamy czas na odpoczynek i na przyjemności. Bez tego nie ma mowy o efektywnej pracy.

 

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

UŻALEŻNIENIE OD FACEBOOKA

wtorek, 27 września 2011 10:14

Uzależnienie od Facebooka

Dziś temat, który dotyczy coraz więcej osób. Przedstawię problem na przykładzie Andrzeja. Andrzej ma 30 lat, pracuje jako grafik komputerowy. Miał dziewczynę Ewę. W Facebooku założył konto bo Ewa go namówiła. Potem zauważył, że coraz więcej znajomych kontaktuje się przez Facebook i można obejrzeć zdjęcia znajomych. Zaczęło się niewinnie a potem coraz więcej godzin spędzał przy Facebooku.

Sam nie wiedział, ile godzin spędzał rozmawiając ze znajomymi, oglądając zdjęcia jego szkolnej miłości z Turcji. Pracował w domu i miał dwa terminowe projekty graficzne. Ale zamiast siedzieć nad projektami, spędzał czas na Facebooku. Klienci zrezygnowali ze współpracy z Andrzejem, zaczęło brakować pieniędzy a Andrzej nie mógł przestać. Jego praca – tworzenie projektów graficznych wydała mu się nudna i schematyczna a na Facebooku zawsze się coś dzieje…

Denerwowało go, jak czytał wpisy znajomych, ktoś zadzwonił i przerwał mu siedzenie na Facebooku. Ewa jego dziewczyna, ciągle pytała kiedy gdzieś wyjedziemy?, czy jedziemy do kina, do teatru? Ewa nie mogła znieść, że Andrzej siedzi przy komputerze i nic się do niej nie odzywa. Nie chciał wychodzić z domu. Ewa postanowiła odłączyć Internet a Andrzej zareagował agresją i powiedział, że z nimi już koniec…

 

Inna historia to Magda – studentka socjologii. Magda też spędza prawie cały czas wolny na Facebooku. W życiu nie miała tylu znajomych jak na Facebooku aż 50 osób zaliczyło ją do swoich znajomych. Na Facebooku mogła porozmawiać z koleżankami o modzie, filmach i o mężczyznach. Były to wyłącznie wirtualne kontakty, bo ja Magda poprosiła koleżankę z Facebooka o pomoc – miała problem z pracą magisterską, koleżanka przestała się odzywać. Magda zaniedbała swoje kontakty z dawnymi znajomymi, przestała chodzić na imprezy bo uznała że inni są nudni i szkoda czasu na spotkania z nimi. Leczenie uzależnienia to trudny proces. Ale jest to możliwe.

 Warto podjąć walkę bo gdy jesteśmy uzależnieni, coraz więcej tracimy… Możemy stracić wszystko – pracę, zdrowie, relację z ukochaną osobą, pieniądze, wszystko dlatego że nie kontrolujemy swojego życia…

 Mój ulubiony socjolog profesor Zygmunt Bauman zastanawia się dlaczego komunikacja w wirtualnym świecie wygrywa z komunikacją w rzeczywistym świecie.

Po pierwsze dlatego, żeby nie czuć się samotnym.

Facebook daje iluzję posiadania przyjaciół przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny.

 Po drugie kontakty online są na tyle powierzchowne, że nie ma ryzyka, że się z kimś pokłócimy, jeśli ktoś nam nie odpowiada, wystarczy jeden ruch myszką i jesteśmy gdzieś indziej.

Kontakty w rzeczywistym świecie wymagają czegoś innego – umiejętności komunikacji, zaangażowania, umiejętności utrzymania i pielęgnowania relacji. Zarówno Jarkowi i Magdzie skutecznie pomogłam, zaczęli budować krąg przyjaciół poza Facebookiem.. Nie było to łatwe ale udało się.

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 -To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick robić.


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

O CZYM MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI, JAK ZROZUMIEĆ MĘŻCZYZNĘ?

czwartek, 22 września 2011 9:09

Jak poradzić sobie z mężczyzną – O czym myślą mężczyźni?

 Dziś temat, który jest odpowiedzią na wiele Waszych emaili.

Pytacie często jak zrozumieć mężczyznę i czy to w ogóle możliwe ? Temat jest złożony i ten tekst napisany jest na podstawie badań i własnych obserwacji.

 

Pierwsza sprawa, która często zarzucają kobiety mężczyznom to brak otwartości w sferze uczuć. Przykładem jest związek Aliny. Jej mężczyzna Marcin rzadko się jej zwierza, woli swoje problemy rozwiązywać w samotności niż rozmawiając z żoną przy kuchennym stole. Ostatnio miał problem pokłócił się ze swoim szefem. Po pracy nie wrócił do domu, wyłączył telefon komórkowy i pojechał za Warszawę, żeby mieć czas na zastanowienie się.

 Dlaczego Marcin tak robi? Nie ma potrzeby rozmawiania o problemie póki go nie rozwiąże.

 Inna sprawa nie chce aby Alina martwiła się sytuacją. Alina ma tendencję do wyolbrzymiania problemów i ciągle pyta Marcina" czy dasz sobie radę? Pamiętaj kochanie że mamy kredyt w frankach szwajcarskich i rata co miesiąc rośnie lub czy znowu będziemy pożyczali od teściowej".

 

 Dlaczego mężczyźni nie chcą opowiadać o swoich uczuciach i problemach kobietom?

 

Według naukowych badań winna jest skłonność mężczyzn do kierowania się logiką w życiu i dystans do swoich uczuć. Zdarza się, że mężczyzna nie wie co czuje bo nie zastanawia się nad tym i nie ma też świadomości, że to ważne.

Jak otworzyć mężczyznę – tego właśnie uczę kobiety, jest to proces, ale jak mężczyzna zaczyna mówić o tym co czuje, związek zmienia się w dobrym kierunku.

 

Druga sprawa, na którą skarżą to fakt, że ich mężczyzna jest ciągle zmęczony. Tutaj nie chodzi o fizyczne zmęczenie bo z takim problemem można dość łatwo sobie poradzić. Chodzi o coś innego.

 Jak twierdzą socjolodzy, dziś mężczyźni są zmęczeni stałą walką w pracy i rywalizacją. Wzorce kulturowe nakładają na mężczyznę obowiązek bycia silnym człowiekiem, mającym sukcesy w pracy. Jarek - dyrektor finansowy w korporacji ma często wszystkiego dosyć. Najchętniej wyjechałby gdzieś daleko ale nie może bo musi zarabiać na dom i dwójkę małych dzieci. Samą pracę lubi ale jak pomyśli o swoich relacjach w biurze, konfliktach z innymi pracownikami, nie chce mu się pracować.

Czasem zastanawia się, czy nie można byłoby wykonywać swoje obowiązki bez rywalizacji z innymi mężczyznami? Ma on dosyć odgrywania roli super silnego dyrektora, który w ciągu 10 minut znajdzie rozwiązanie dla każdego problemu. Tutaj potrzebny jest terapeuta, który ma doświadczenie w niwelowaniu konfliktów w pracy.

O mężczyznach jeszcze napiszę, to temat rzeka…

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick robić.


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

JAK WALCZYĆ Z SAMOTNOŚCIĄ, JAK POKONAĆ SAMOTNOŚĆ?

wtorek, 20 września 2011 7:03

JAK WALCZYĆ Z SAMOTNOŚCIĄ?

 Dziś temat na życzenie Czytelnika. Aby opisać problem, przedstawię historię Janusza i Marii.

 

 Janusz ma 34 lat, jest po rozwodzie, pracuje w firmie spedycyjnej. Rozwód był dla niego tragicznym przeżyciem. Była żona była osobą agresywną, ciągle go krytykowała i nigdy go nie wspierała. Na początku cieszył się wolnością, zapraszał kolegów na piwo do domu. Czas zaplanował sobie idealnie – siłownia 3 razy w tygodniu i basen. Zapisał się również na kurs języka hiszpańskiego.

Najgorsze było jednak fakt, że nie było nikogo z kim można było porozmawiać jak on się czuje. A czuł się często źle, wspominał rozwód i wszystkie przykre momenty jego byłego małżeństwa. Nie mógł o tym porozmawiać z kumplami bo oni nie zrozumieliby, że taki człowiek sukcesu ma takie problemy…

A tak chciałby z kimś porozmawiać, poczuć, że druga osoba go zrozumienie…

Inny przypadek to Maria. Maria ma 33 lata, jest księgową i pracuje w firmie z samymi kobietami…Od 3 lat szuka mężczyzny na całe życie i niestety bez efektu…

Ma ona dosyć samotnych wieczorów ale nie wie co zrobić aby zmienić tą sytuację. Czuje się często smutna i bez energii. Widzi, że koleżanki z pracy mają rodzinę a ona nie… i jeszcze nie wiadomo czy kiedykolwiek założy rodzinę.

Myśli o sobie, że skoro jest sama to oznacza, że jest bezwartościowa. W tym przekonaniu utwierdza ją jej mama, która mówi, że bez mężczyzny nie ma życia.

Maria jest zdesperowana i obniżyła swoje wymagania co do przyszłego partnera. Chodzi do pracy przygnębiona a jak siedzi sama w domu to często płacze z bezsilności.

 

Jak rozwiązać problem samotności?

 

 Po pierwsze, najważniejsze są wzorce, którymi kierujemy się wybierając partnera. Warto spotkać się z terapeutą poznać podświadome wzorce i przestać myśleć o przeszłości.

Po drugie, samotność to problem braku otwartości na drugiego człowieka. Maria opowiedziała mi, że nie nawiązuje nowych kontaktów a czasem boi się ludzi. Janusz też miał problem z komunikacją z ludźmi, szczególnie z obcymi ludźmi.

Po trzecie, poczucie wartości. Trzeba wierzyć, że jesteśmy wartościowi i mamy tej drugiej osobie wiele do zaproponowania.

Po czwarte, zmienić swoje nierealne oczekiwania. Wiele osób myśli, że pozna wymarzonego partnera, partnerkę i zmieni im się całkowicie życie i wtedy dopiero będą szczęśliwi. A zmiany warto zacząć od siebie i wejść w związek jako osoba zadowolona, mająca zainteresowania. Nie wolno uzależniać swojego samopoczucia od jednej osoby…

Po piąte, codziennie pracować nad sobą. Moim zdaniem do bycia w związku warto się przygotować – poznać siebie co lubię, czego nie znoszę, nauczyć się tolerancji i dobrych wzorów, jak się komunikować gdy będzie różnica zdań…

Maria poszukuje dziś mężczyzny ale spokojnie bez desperacji. Nie zakochuje się już po drugim spotkaniu z mężczyzną tylko czeka spokojnie na rozwój relacji. Od kilku tygodniu spotyka się z sympatycznym mężczyzną. Nie wiem jednak co będzie dalej.

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick robić.


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

JAK MIEĆ WIĘCEJ SZCZĘŚCIA W ŻYCIU?

czwartek, 15 września 2011 10:56

Jak mieć więcej szczęścia w życiu?

 Dziś jeden z moich ulubionych tematów. Wiele ludzi uważa, że do szczęścia potrzebna jest miłość, dużo pieniędzy, rozwijająca się kariera zawodowa, dużo przyjaciół…itp.

A szczęście to pojęcie subiektywne, jedni mogą być szczęśliwi, nawet będąc biedni i samotni a inni są nieszczęśliwi mimo, że patrząc obiektywnie, mają wszystko.

 

Kiedyś spotkałam dziewczynę, która ma dziecko z porażeniem mózgowym. W trakcie rozmowy, stwierdziła, że czuję się szczęśliwa, bo rehabilitacja idzie powoli ale do przodu i cieszy się z każdego postępu swojego dziecka…

 

Szczęście to sposób patrzenia na swoje życie. Jeśli potrafimy doceniać życie, jest duża szansa na szczęście. Codziennie wydarza się nam coś pozytywnego np. ktoś się uśmiechnie, ktoś powie coś miłego, w pracy wychodzi nam zadanie itp. Warto zatrzymać się i dostrzec to co dobrego wydarza się w naszym życiu.

 

 Z badań wynika, że bardziej szczęśliwi ludzie, którzy mają wysokie poczucie wartości. Myślą oni o sobie jako o wartościowych ludziach. Szczęście polega na ciągłym rozwoju. Kluczem jest samoświadomość i ciągle uczenie się np. czego potrzebuję, co jest dla mnie ważne?

 

Udowodniono też, że ludzie, którzy pomagają innym, czują większe zadowolenie niż ci, którzy nie pomagają. Dlaczego tak jest? Po pierwsze, dlatego, że czują się potrzebni. Po drugie, wierzę, że wszystko dobre co wysyłamy, robimy dla innych, wraca do człowieka zwielokrotnione…

 

Szczęście powiązane jest z realizacją swoich marzeń i celów. Ludzie, którzy codziennie coś robią w kierunku realizacji swoich marzeń, mają lepsze samopoczucie. Ala moja znajoma – marzy o studiach doktoranckich we Florencji, poradziłam jej aby najpierw zorientowała się jakie ma szanse aby tam się dostać. Potem, żeby kupiła sobie przewodnik po Florencji oraz zapisała się na kurs włoskiego. Jak to zrobiła, to od razu zauważyłam jej optymizm i że nie myśli już o tym, że ciężko jest pracować na Uniwersytecie. Zaczęła snuć marzenia jak to będzie we Włoszech.

 

 Inna sprawa jest, że każdy z nas o tym co piszę, już wie. Ale rzadko na codzień stosuje te zasady.

Po pierwsze dlatego, że nie ma czasu.

Po drugie, nie ma świadomości, że od człowieka zależy czy czuje się szczęśliwy czy nie… 

 Żeby być szczęśliwym, trzeba nad sobą pracować. Pokonać swoje negatywne myśli o sobie i o innych, znaleźć siłę w sobie aby zrobić pierwszy krok w realizacji swoich marzeń, zniwelować swoje lęki o przyszłość, nauczyć się samokontroli emocji.

 

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick robić.


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 706  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839706