Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

TOKSYCZNA PRZYJAŹŃ, TOKSTYCZNA PRZYJACIÓŁKA

środa, 27 sierpnia 2014 7:09

TOKSTYCZNA PRZYJAŹŃ

 Dziś temat na życzenie miłej Czytelniczki, która poprosiła mnie o właśnie ten temat.

Problem opiszę na przykładzie mojej znajomej - Ewy. Ewa ma 31 lat, mieszka w Warszawie i pracuje w instytucie badawczym. Jej problem to przyjaciółka Iwona. Iwonę poznała, jak uczyła się w Liceum im. S. Batorego.

Potem wspólne studia na Uniwersytecie Warszawskim i były w ciągłym kontakcie, codziennie do siebie dzwoniły a przynajmniej 2 razy w tygodniu wychodziły razem, a to co kawiarni a to do Centrum Handlowego na zakupy.

Iwona pomagała Ewie, jak ta została porzucona przez narzeczonego. Ewa pożyczała pieniądze Iwonie i zawsze była  skoncentrowana na potrzebach Iwony. Iwona chciała pojechać do Grecji , Ewa pożyczyła pieniądze i pojechała mimo, że w Grecji już była parę razy.

 

 Jednak punktem zapalnym stał się nowy chłopak Ewy – Rafał.  Rafał – właściciel firmy od razu spodobał się Iwonie i nie mogła ona zrozumieć dlaczego taki mężczyzna związał się z Ewą.

Od początku Iwona próbowała zainteresować Rafała, gdy odwiedzała Ewę, zawsze rozmawiała głównie z Rafałem. Dowiedziała się że pasją Rafała jest lotnictwo, więc sama się też tym zainteresowała i zaczęła rozmawiać z Rafałem na ten temat. Jak wybierali się gdzieś we trójkę, Iwona ubierała się szczególnie seksy – w mini, czasem bluzkę z dużym dekoltem. Ewa początkowo nie zauważała że Iwona flirtuje z jej mężczyzną, ufała jej bo to przecież jej najbliższa przyjaciółka…

Jednocześnie Iwona zaczęła krytykować Ewę, najpierw stwierdziła, że Ewa jest za gruba i że nie ma o czym z nią rozmawiać. Potem powiedziała w towarzystwie znajomych, że zna Ewę od wielu lat i ona ma bardzo ciężki charakter i Rafał - jej chłopak nie wiadomo dlaczego to wytrzymuje… Ewie zrobiło się bardzo przykro bo to nie była prawda a jeszcze Iwona skrytowała ją publicznie…

Nie wiadomo kiedy Iwona z Rafałem zaczęli się spotykać, początkowo w ukryciu przed Ewą aż wreszcie Iwona do niej zadzwoniła i stwierdziła, że ona zakochała się z wzajemnością w Rafale i żeby nie robiła głupich scen bo on nie czuł się z nią szczęśliwy… Ewa szybko zadzwoniła do Rafała  a on powiedział, że jeszcze dziś zabiera swoje rzeczy i przeprowadza się do Iwony.

 Ewa załamała się, Iwona była dla niej kimś wyjątkowym, imponowała jej. Tak wiele dla niej robiła, jak matka Iwony była chora, to Ewa pomogła załatwić wizytę u znanego lekarza i opiekował się matką Iwony.

Nigdy nie krytykowała Iwony, zawsze mówiła jej miłe słowa, Iwona mogła na nią liczyć w każdej sytuacji a Iwona okazała się osobą wredną, nieszczerą i nielojalną…

 

Ewa straciła najbliższą przyjaciółkę i mężczyznę, którego bardzo kochała… Ewa popadła w depresję, po roku leczenia u lekarza psychiatry przypadkowo mnie spotkała a ja postanowiłam jej bezinteresownie pomóc.

Dziś Ewa nadal pracuje w instytucie naukowym, ale jest zadowoloną osobą i ma dużo wewnętrznej siły . Niedawno poznała na konferencji naukowej fajnego mężczyznę i ma wiele planów na przyszłość…

 

 Co zrobić w przypadku toksycznej przyjaźni?

 

 Po pierwsze, przyjrzeć się swoim przyjaciołom i zadać sobie ważne pytanie : Czy mogę liczyć na ich pomoc w trudnych sytuacjach? Często przyjaźnie są jednostronnymi  układami , gdzie tylko jedna strona stara się, pomaga, daje wsparcie i akceptację. Relacje gdy tylko my coś dajemy są toksyczne i z góry skazane na niepowodzenie.

 

Po drugie, zastanowić się co mówi do nas przyjaciel czy przyjaciółka. Równie ważne jest sposób w jaki on, ona to mówi. Jeśli przyjaciel chce nas skrytykować, musi towarzyszyć temu dobra intencja… Jeśli ktoś kto jest nam bliski rani bez powodu warto się zastanowić nad sensem utrzymywania takiej relacji….

 

Po trzecie, warto nauczyć się jak rozpoznać dobrych ludzi. Opisywaną wyżej Ewę tego nauczyłam i teraz jest otoczona życzliwymi wspierającymi ją osobami...

 

 Po czwarte, doktor Cecilia d'Felice, stwierdziła, że zawierając przyjaźnie warto obserwować siebie. Jeśli po spotkaniu z przyjacielem odczuwasz zmęczenie, smutek, rozdrażnienie, warto przeanalizować dlaczego tak czujesz…. W towarzystwie dobrego przyjaciela, przyjaciółki czujemy się dobrze, akceptowani i  znajdujemy u nich zrozumienie i uważność.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę  na mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

JAK ŻYĆ BEZ LĘKU, JAK POZBYĆ SIĘ LĘKU?

środa, 20 sierpnia 2014 9:34

 Jak żyć bez lęku?

Ten tekst napisany został specjalnie dla miłej Czytelniczki - Pani Małgorzaty z Torunia.

Problem opiszę na przykładzie Anny. Anna ma 33 lat, pracuje w Warszawie w Agencji Badań Rynkowych gdzie zajmuje się analizami statystycznymi danych.

Problem Anny to stałe lęki. Anna boi się przyszłości, boi się o swojego męża i o swoje dziecko.

Często rozmyśla jak to będzie jak mąż ją zostawi dla młodszej kobiety i co będzie jak jej ukochany syn rozchoruje się i co ona zrobi?

A gdy sama przeziębi się to od razu jest przekonana, że to coś poważnego, że będzie to z pewnością zapalenie płuc i będzie miesiąc nie mogła chodzić do pracy. Boi się zdrady męża, jak tylko on wraca później Anna myśli, że Jurek jest z jakąś atrakcyjną kobietą na randce. Jak wraca mąż to od razu są wyrzuty, a mąż mówi jej, że ma urojone lęki i żeby przestała bo on nie może tego wytrzymać…

Anna boi się też utraty pracy. Na korytarzu w biurze usłyszała, że zwolnili koleżankę z innego działu. Anna już jest przekonana, że ona za miesiąc będzie bez pracy. A kto będzie płacił ratę kredytu za ich stumetrowe mieszkanie na Kabatach? Mąż z jego niskiej pensji nie da rady, a ona jest z tym wszystkim sama…

Anna ma też objawy psychofizyczne, często miewa jakby ataki paniki, czuje przyspieszenie akcji serca, poci się i boi się, że to już zawał serca. Męczy  się bardzo, i chciałaby żyć normalnie bez lęku i przestać się przejmować wszystkim na zapas. Kiedyś była taka przebojowa, optymistyczna, a dziś… dziś jest pełna lęków i smutku. Ciągle się boi i nie może spać w nocy…

 Jak walczyć z lękiem?

Po pierwsze, zacząć szukać pomocy. Niestety sami nie poradzimy sobie z lękami ale przy pomocy coacha już jest to możliwe. Warto działać szybko bo lęki mogą się pogłębić i przyczynić się do np. nerwicy lękowej.

 

Po drugie, analizować czy lęki mają potwierdzenie w rzeczywistości. W przypadku opisywanej wyżej Anny, lęki związane z mężem i jego rzekomą zdradą były nieuzasadnione. Mąż jest wierny i zakochany w Annie.

 

Po trzecie, warto skoncentrować się na teraźniejszości. Sporo osób ma lęki związane z przeszłością oraz że sytuacje z przeszłości zdarzą się ponownie. Amerykański psychiatra William Glasser twierdził, że myślenie o teraźniejszości pomaga w zwalczaniu lęków. Często za dużo czasu zajmuje nam  analizowanie co się niedobrego w życiu zdarzy? Takie  negatywne  myśli są według Williama Glassera niepotrzebne.

 

 Po czwarte, warto pamiętać co twierdził znany filozof William James „Jeśli czujesz lęk, działaj jak gdybyś był dzielny. Jest bardzo prawdopodobne , że atak odwagi zastąpi atak lęku”.

 Opisywana Anna przestała się bać, zastosowała systematycznie skuteczne techniki i zaczęła żyć pełnią życia. Nie stało to się od razu ale praca nad sobą z coachem dała świetne efekty.

 Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę  na mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

JAK BYĆ ATRAKCYJNYM DLA MĘŻCZYZNY, DLA KOBIETY W ZWIĄZKU?

środa, 13 sierpnia 2014 7:03

Jak być atrakcyjnym dla mężczyzny dla kobiety po latach ?

 

 Dziś temat na życzenie miłej Czytelniczki z Gdańska.

Problem opisze na przykładzie Agnieszki. Agnieszka to blondynka o pięknym uśmiechu, pracuje w Warszawie jako ekonomistka.

 Jej problem to rutyna w związku. Na początku z narzeczonym byli zakochani, porozumienie było bez słów, Agnieszka czuła się kochana i doceniana. A dziś myśli, że jej mężczyzna – Jarek to przypadkowy wybór i że chyba będzie musiała podjąć decyzję o rozstaniu. Ich dzień wygląda tak samo lub prawie tak samo. Agnieszka wraca o 18- stej, przygotowuje obiad, potem przychodzi Jarek i już w drzwiach mówi, że jest śmiertelnie zmęczony i siada na fotelu i zasypia. Wieczorem się budzi i przez chwilę rozmawiają o codziennych obowiązkach, często się kłócą co kto ma zrobić, kto ma posprzątać, kto ma zaprowadzić psa do weterynarza itp.

 

Dziś między Agnieszką a Jurkiem nie ma bliskości. Rzadko spędzają razem czas wolny, bo jak przychodzi weekend Jarek woli pojechać do swojej rodziny zamiast siedzieć w domu z Agnieszką i oglądać programy telewizyjne.

 

 Inny przypadek to Artur. Artur to informatyk i jest od 3 lat żonaty z Anną. Anna zmieniła się w trakcie małżeństwa, z fajnej, wesołej dziewczyny zmieniła się w zołzę, która stale narzeka na wszystko i ciągle mówi, że ma dosyć Artura. Kiedyś Artur chodził z Anną na pływalnie a często wspólnie planowali wycieczki. Dziś Anna jest domatorką, po pracy o 20 stej codziennie siada przed telewizorem i ogląda seriale. W tym czasie Artur nie może z nią porozmawiać bo seriale są ważniejsze i ciekawsze niż Artur. Nie ma też takiej bliskości fizycznej jak kiedyś. Atrur zauważył, że coraz częściej flirtuje z Ewą – jego koleżanką z pracy. Ewa ma to coś co pociągało go w żonie – optymizm, mądrość, spontaniczność. Nie wiadomo dlaczego u żony te cechy zanikły?

 

Co zrobić gdy w związku jest rutyna i spadek wzajemnej atrakcyjności?

 

Po pierwsze, warto podjąć działanie. Obserwuje wiele związków i dopiero gdy jest realna groźba rozwodu, wtedy zmieniają swoje postępowanie a często to jest za późno. Kluczem jest uważność, spojrzenie na swój związek z dystansu, co jest w nim dobrego, a co trzeba naprawić?

 

Po drugie, są cechy, które powodują spadek atrakcyjności w związku. Jest nim np. neurotyzm. Osoby o wysokim poziomie neurotyzmie są chwiejne emocjonalne, podatne na doświadczanie  negatywnych emocji – lęku, niezadowolenia, przygnębienia. Często takie osoby mają obniżoną samoocenę i stale domagają się słów, gestów, czynów dowartościujących ich osobę.

 

Po trzecie, nie ma silnej więzi jeśli nie spędzamy wspólnie czasu w sposób interesujący dla dwóch stron. Warto się zastanowić się co Tobie i partnerowi, czy partnerce sprawiłoby przyjemność?

 

Po czwarte, wiele kobiet jest przekonanych, że gasnące uczucie związane jest ze spadkiem atrakcyjności. Z badań  wynika, że kobieta nie musi być piękna, żeby się podobać mężczyźnie… Profesor Davida Perrett dowiódł, że Im bardziej przeciętna twarz, tym bardziej podoba się  mężczyznom. Jako przyczynę podał, że lęk przed pięknymi i doskonałymi kobietami  i to że wybieramy ludzi podobnych do siebie.

Do tego tematu jeszcze wrócę bo sposobów na bycie atrakcyjnym w związku jest wiele.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę - mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

ZABORCZA MATKA, ZABORCZA TEŚCIOWA

środa, 06 sierpnia 2014 8:34

Zaborcza matka, teściowa

 Dziś temat na życzenie miłego Czytelnika z Krakowa.

Problem opiszę na przykładzie Anny. Anna ma 30 lat, jest księgową w małej firmie w Warszawie.

Jej problem to relacje z matką. Jej mama Maria jest najlepszą przyjaciółką Anny. Dopiero niedawno zaczęła mieszkać osobno ze swoim narzeczonym Adamem.

Ojciec Anny odszedł do innej kobiety i zostawił mamę samą. Anna pocieszała mamę, zabierała ją do rodziny, do kawiarni, do znajomych. Matka interesowała się życiem Anny, udzielała rad czy tego Anna chciała czy nie. Szczególnie doradzała w sprawach uczuciowych Anny. Nie podobał jej się żaden mężczyzna. A to, nie ma pieniędzy, a to słabo wykształcony a to cham i prostak… A przecież Anna nie jest pięknością, jest zwykłą dziewczyną z marzeniami o miłości a mama tego nie rozumiała. Nowy partner Anny – Adam jest ciągle krytykowany, a to, że nie zna się na sztuce, a to, że pracuje jako tylko inżynier a nie jako np. dyrektor, a to, że nie z nim o czym porozmawiać. Mama nie widzi, że Adam dba o Annę, troszczy się i ma ugodowy charakter. Anna zauważyła, że matka jest zazdrosna o Adama. Chce spędzać z Anną każdą wolną chwilę, nie rozumie, że Anna ma pracę i że chce wyjść z Adamem do kina. Mówi, że jest jej smutno, często też mówi, że jest chora i samotna. Wtedy Anna rezygnuje z planów na weekend ze swoim narzeczonym tylko jedzie do mamy i pociesza ją.

Anna próbowała rozwiązać ten problem bo coraz częściej kłócą się z Adamem. Adam nawet w  kłótni powiedział, że czas dorosnąć a nie ciągle z mamą siedzieć w domu. Adam potrzebuje obecności Anny i denerwuje go przyszła teściowa. Matka zbyt często ingeruje w ich życie jako pary. A Anna jest dobrą osobą i dlatego jest jej ciężko matce odmówić pomocy we wszelkich sprawach.

Podobny problem ma Artur. Artur ma 29 lat, pracuje jako informatyk. Jego problem to zaborcza matka. Matka za bardzo kocha syna ale jednocześnie ogranicza jego życie. Artur ma żonę Kamilę. Matka zawsze krytykuje Kamilę i  codziennie Artur musi do niej przyjść i opowiedzieć co zdarzyło się w pracy a jak układa się życie z żoną. Mama chce wiedzieć wszystko….

 Co zrobić w takiej sytuacji?

 

Po pierwsze, ustalić granice. Jak się kogoś kocha najtrudniej jest zachować swoje granice.  Ale są na to techniki co zrobić aby nie raniąc drugiej osoby, zachować czas na np. pielęgnowanie swojego związku.

 

Po drugie, pamiętać, że mamy czasem mogą nieświadomie stosować szantaż emocjonalny np. mówią jeśli do mnie nie przyjdziesz, rozchoruję się, lub Twoja matka jest taka stara i schorowana a syn powinien ją odwiedzać…

 

Po trzecie, warto działać, tutaj potrzebne są  dobre pomysły jak pomóc mamie. W opisywanym przypadku zapisaliśmy mamę Anny do lekarza kardiologa, który odwiedza mamę w ramach wizyt domowych, do mamy przychodzi raz w tygodniu znajoma z rodziny, zaangażowaliśmy w pomoc również sąsiadkę.

Jestem za tym aby kochać i opiekować się mamami w sytuacji gdy jest zagrożony związek, trzeba zadbać o proporcje czyli mamie i żonie czy mężowi poświęcać mniej więcej tyle czasu a w przypadku kryzysu małżeńskiego więcej energii przeznaczyć na związek.

 

Po czwarte, walczyć z poczuciem winy. Poczucie winy według Dr. Wayne W. Dryer jest jednym z najbardziej destrukcyjnych uczuć i może prowadzić nawet do depresji.

 Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę -  oto mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

 TO UCZCIWY I MIŁY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 684  

Kalendarz

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839684