Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK WALCZYĆ Z NISKĄ SAMOOCENĄ?

środa, 28 sierpnia 2013 12:41

Jak walczyć z niską samooceną?

Dziś temat na specjalne życzenie Pani Iwony. Dziękuję Pani za miłe słowa dotyczące bloga. Problem niskiej samooceny przestawię na przykładzie Sylwii. Sylwia ma 31 lat, pracuje w niemieckim banku i zajmuję się doradztwem inwestycyjnym dla klientów. Sylwia pamięta swoje dzieciństwo, wychowała się bez ojca bo jej tata odszedł do innej kobiety jak miała 4 lata. Sylwia nie utrzymywała kontaktu z ojcem, a on nie dzwonił, nie pisał, więc Sylwia uznała, że nie jest ojcu do niczego potrzebna

Problem Sylwii to niska samoocena. Stale czuje się gorsza od innych. Od siebie bardzo dużo wymaga, na studiach musiała mieć same piątki bo inaczej była na siebie wściekła. W pracy pracuje ponad siły bo ona musi wszystkim udowodnić, że jest najlepsza. Sylwia jest od 3 lat z Marcinem. Jest to trudny związek. Marcin nie mówi jej ciepłych słów, często się kłócą.

A Sylwia jest stale zazdrosna o każdy gest w stosunku do innej kobiety. Sylwia ma lęki związane z Marcinem. Stale myśli, że niedługo nie będą razem i on ją zostawi dla ładniejszej i mądrzejszej.

Jest przekonana, że wszyscy są od niej lepsi. A w umyśle ma ideał siebie – pięknej, doskonałej, nigdy nie zmęczonej ale wie tego ideału nigdy nie osiągnie…

 

Problem Sylwii to samokrytyka swojego ciała. Jak patrzy na swoje ciało, uważa je za brzydkie i obrzydliwe i grube. Sylwia ma ciągle w planach zadbanie o siebie czy pójście do kosmetyczki czy do fryzjera czy  zacząć dietę .Ale zawsze to odkłada na później aż w końcu tego nie robi. Tak samo jest z nauką języka francuskiego. Zawsze jak ma coś zrobić dla siebie to odkłada to, gdy jednak ma coś zrobić dla swojego mężczyzny znajduję czas i energię na to…

 

Sylwia czuje się nieszczęśliwa, często myśli aby zmienić swoje życie ale nie wie jak? Nie widzi swoich zalet, nie dostrzega, że dobrze radzi sobie w pracy, że Marcin ją kocha.

 

Co zrobić z niskim poczuciem wartości?

 

Po pierwsze, dotrzeć do przyczyn. Niska samoocena nie jest przypadkiem ale często wynikiem wydarzeń z dzieciństwa, młodości. W przypadku Sylwii niska samoocena była skutkiem wychowania bez ojca. Psycholog Donald Winnicott w swoich naukowych publikacjach dowodzi, jak ważna jest aktywna obecność ojca w życiu dziecka, szczególnie gdy dziecko jest płci żeńskiej. To ojciec kształtuje w umyśle dziewczynki obraz mężczyzny. Dobrze, gdy ojciec wspiera emocjonalnie dziecko, chwali, podnosi samoocenę.

W przypadku opisywanej wyżej Sylwii – nie było kontaktu z ojcem. W podświadomości Sylwia miała lęk, że jej mężczyzna odejdzie tak jak ojciec kiedy miała 5 lat.

 

Po drugie, podjąć decyzję dotyczącą pracy nad sobą. Niska samoocena sama nie zniknie, trzeba ćwiczeń i zmienić sposób myślenia o sobie i o innych. Tutaj niezbędna jest pomoc coacha, który pokieruje procesem zmiany.

 

Po trzecie, pracować nad nawykiem odwlekania. Ten nawyk również przyczynia się do obniżenia samooceny.

 

Po czwarte, Profesor David Collier, który prowadził badania uważa, iż problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi a nawet otyłość jest nie tylko kwestią zaburzenia metabolizmu, ale także problemów emocjonalnych, będących często skutkiem obniżonej samooceny.

 

Po piąte, dbać o równowagę między dawaniem a braniem. Ludzie z niską samooceną mają tendencję do nadmiernego dawania i stawiania swoich potrzeb na samym końcu. Dbają o wszystkich tylko nie o siebie…

Po szóste, wierzyć, że w każdym momencie życia można zmienić obraz siebie samego . Warto też pamiętać że tzw. zakłócenia poznawcze obejmujące myślenie o sobie i postrzeganie innych, charakteryzujące się pesymizmem, mogą doprowadzić nawet do depresji… więc warto podjąć decyzję i powalczyć o siebie

Jeśli masz problem, warto do mnie napisać na mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się podzielić ciekawymi adresami www. Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki. To uczciwy sprzedawca. http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

PIENIĄDZE W ZWIĄZKU, SKĄPY LUB ROZRZUTNY MĄŻ

środa, 21 sierpnia 2013 11:29

Pieniądze w związku

 

Dziś temat na życzenie Czytelniczki, poprosiła mnie właśnie o ten temat. Problem przedstawię na przykładzie dwóch par – Janusza i Anny oraz Marka i Iwony.

 

Janusz jest specjalistą od logistyki w koncernie w Warszawie. Annę poznał na studenckiej imprezie i są ze sobą już 10 lat. Problemem okazały się pieniądze a konkretnie sposób ich wydawania. Janusz wydaje więcej niż zarabia. Najbardziej lubi kupować sobie drogie gadżety a to najnowszy model smartfona a to laptop, a to tablet i to go cieszy. Ale ponieważ jako specjalista od logistyki zarabia średnio, zadłuża się na kartach kredytowych.

A ostatnio wziął pożyczkę z banku i Annie nic nie powiedział. Pieniądze przeznaczył na sprzęt do nurkowania. Anna przez przypadek się o tym dowiedziała i była wściekła. Zastanawiała się po co kolejna pożyczka i dlaczego nic nie powiedział.

A przecież Anna nie zarabia dużo i przeżywa, że nie będzie na życie, na rachunki, że znowu przez pół miesiąca będą jedli dużo mniej, że ona będzie musiała kombinować jak za małą kwotę zrobić zakupy. Próbowała rozmawiać z Januszem ale on nic. Mówi do niej -" zrzędzisz jak moja matka", "mam dosyć Twojego głupiego gadania" lub "zarabiam i należy mi się lub" po co się wtrącasz do moich pieniędzy…?"

 

Inny problem mają Marek i Iwona.

Marek wychował się na wsi blisko Krosna. W domu rodzinnym było bardzo biednie, nie było nawet na buty dla niego a z jedzeniem było ciężko. Jak udało się mu przeprowadzić do Warszawy, znaleźć dobrą pracę w międzynarodowej korporacji poczuł, że jego życie się odmieniło… Ale lęk przed biedą pozostał.

Marek jest w związku małżeńskim z Iwoną. Iwona ma już dosyć ciągłych kłótni o pieniądze a takie mają miejsce na co dzień. Iwona zajmuje się zakupami i gdy wraca z siatkami pełną zakupów, Marek od razu pyta ją o paragon i analizuje ile wydała. Potem krzyczy, że kupiła droższe mydło, a że za dużo owoców kupiła, a potem czepia się do tego, że Iwona kupiła kilka gazet. Po co gazety, wszystko jest w Internecie krzyczy a potem zrzędzi, że ona jest nieoszczędna i do niczego nie dojdzie.

A Iwona przecież też zarabia wprawdzie niedużo jako nauczycielka wychowania przedszkolnego ale przecież zawsze to jest coś…

Iwona czasem myśli, żeby rzucić skąpego męża i zacząć nowe życie bo ma go dosyć…

 

Co zrobić jeśli stale są kłótnie o pieniądze?

 

Po pierwsze, nasz stosunek do pieniędzy warunkują wzorce wyniesione z dzieciństwa. Opisywany wyżej Marek był wychowany w biednym domu, gdzie pieniądze były najważniejsze. Stąd jego skąpstwo i liczenie każdej złotówki. Mając wysoką pensję, żyje poniżej minimum – nigdzie z Iwoną nie chodzą, nie wyjeżdżają na wakacje, nie kupują ubrań ani książek ani płyt CD…

 

Po drugie, warto poznać przyczyny zachowania osoby nadmiernie rozrzutnej czy skąpej – jakie emocje towarzyszą jej postępowaniu. W przypadku nadmiernym wydawaniu pieniędzy może już mającym znamiona zakupoholizmu mamy tutaj do czynienia z brakiem umiejętności radzenia sobie ze stresem i z nieprzyjemnymi emocjami np. lękiem. W przypadku skąpstwa dużą rolę odgrywa potrzeba bezpieczeństwa. Opisywany wyżej Marek ma lęki, że straci pracę, że zostanie bez pieniędzy, że wróci na wieś do biedy. A on nienawidzi biedy i bezradności oraz wszystkiego co kojarzy mu się z dzieciństwem.

 

Po trzecie, warto podjąć działanie w kierunku zmiany stosunku do pieniędzy partnera/ partnerki. Pieniądze nie mogą rządzić naszym postępowaniem. Naukowiec -. Sonya Britt z Kansas State University udowodniła w swoich badaniach, że kłótnie o pieniądze mogą doprowadzić do rozwodu. Te pary, które już na początku związku kłóciły się o pieniądze, po paru latach złożyły pozew o rozwód.

 

Po czwarte, trzeba rozmawiać ale bez negatywnych emocji. Do rozmowy z partnerem warto się przygotować, spotkać się z coachem, bo każdy przypadek jest indywidualny i trzeba użyć innych argumentów w rozmowie .Zwykle rozmowa męża z żoną wygląda w następujący sposób: żona mówi bo Ty zawsze jesteś niedopowiedziany, głupi itp. Mąż się broni i też powie coś przykrego. Rozmowa wygląda jak wymiana zarzutów i przykrych słów. Nie ma w tym nic konstruktywnego.

 

Po piąte, obok szereg rozmów potrzebna jest konsekwencja w działaniu. Jeśli nie zgadzamy się na zachowania naszego partnera, trzymajmy się tego i uzasadnijmy logicznie dlaczego myślimy inaczej. W przypadku opisywanych par potrzebne były rozmowy, opracowany plan działania. Jednak najważniejsza była praca z lękiem .

Jeśli masz problem, warto do mnie napisać na mój email dobrycoach@wp.pl

 

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się podzielić ciekawymi adresami www. Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki. To uczciwy sprzedawca. http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

ZWIĄZEK PO ROZWODZIE Z ROZWÓDKĄ

środa, 14 sierpnia 2013 15:54

Jak stworzyć związek z rozwódką?

Do dzisiejszego tematu zainspirował mnie Autor ciekawego bloga… Problem napiszę z punktu widzenia kobiety i mężczyzny. Tutaj muszę podziękować Ani za to że się zgodziła aby opisać jej historię.

 

Anna ma 35 lat, jest brunetką, zajmuje stanowisko menadżera w korporacji w Warszawie. Dwa lata temu przeżyła rozwód. Rozwód był trudny bo jej były mąż mścił się na niej że odeszła… Anna ma synka  - Janka, który ma 8 lat i po rozwodzie jej została przyznana opieka…

Anna po rozwodzie czuła nienawiść do byłego męża, złość, że tak się wydarzyło i że dokonała złego wyboru. Potem ciągle płakała i ten ciągły lęk, że sobie nie poradzi, że jedna jej pensja i nieduże alimenty nie wystarczą na życie

 

Po kilku miesiącach postanowiła zmienić życie i poznać kogoś, kto jest przeciwieństwem jej eks- męża. Na imieninach koleżanki poznała Sebastiana. Sebastian wysoki blondyn, informatyk wydawał jej się ciepły i odpowiedni…

 

Po miesiącu randek zaproponowała Sebastianowi wspólne mieszkanie na Kabatach w Warszawie. Na początku było miło, ale potem zaczęły się kłótnie o synka. Syn Jan nie polubił Sebastiana, często pytał dlaczego mama zamieniła tatę na Sebastiana. Anna postanowiła porozmawiać poważnie z synem, powiedziała mu, że ona chce być szczęśliwa i że niezależnie czy on będzie chciał czy nie, Sebastian będzie jego ojczymem i nie ma dyskusji. Ta rozmowa nie poprawiła relacji Sebastiana z synem Anny. Często pyskował on do Sebastiana i był miły tylko gdy Sebastian kupił nową grę komputerową…

Kłótnie były też o pieniądze. Sebastian nie chciał płacić za dodatkowe zajęcia syna – naukę tenisa ziemnego i naukę angielskiego.

 

A jak wyglądała ta sytuacja z punktu widzenia Sebastiana? Sebastian nie był żonaty i nie ma swoich dzieci. Zakochał się w Annie i nie miało dla niego większego znaczenia czy ma dziecko czy nie. Jednak od początku zauważył, że Anna porównuje go do swojego byłego męża a czasem mówi o nienawiści do całego męskiego rodu. Jeśli chodzi o dziecko dopiero później okazało się, że sytuacja go przerasta, że dziecko wyraża się do niego w wulgarny sposób i że nie ma z nim kontaktu.

Myślał, że wszystko samo się ułoży, a nie ułożyło się. Ciągle się kłócili a to o syna, a to że on nie zarabia tak dużo.

 

Co robić w takiej sytuacji?

 

 

Po pierwsze, warto identyfikować swoje wzorce postępowania z poprzedniego związku. Opisywana wyżej Anna podświadomie popełniała takie same błędy w nowym związku. Wiedziała, że w poprzednim związku to irytowało męża jak i nowego partnera. Wpadała w złość jak słyszała, że mężczyzna jest zmęczony i nie może pomóc… Jak coś jej przeszkadzało w związku nie mówiła nic mężczyźnie tylko często płakała… a po jakimś czasie robiła awanturę w której wykrzyczała wszystkie zarzuty.

 

Po drugie, przestać się bać. Jak wynika z badań naukowych osoby po rozwodzie często boją się, że ich nowy związek okaże się porażką i znowu będzie rozstanie. Inna obawa to, że nowy partner/ partnerka zawiodą zaufanie, okażą się niewarci miłości i zainteresowania. Tutaj potrzebna jest pomoc terapeuty.

 

Po trzecie, aby wprowadzić do życia dziecka nowego partnera warto dziecko do tego przygotować. Nie polega to na powiedzeniu, że mama chce być szczęśliwa. Warto porozmawiać o odczuciach dziecka, jakie są jego obawy, czego ono nie chce.

 

Po czwarte, nie warto się spieszyć z decyzją o wspólnym zamieszkaniu. To może być dla dziecka szok że ktoś nowy mieszka z jego mamą i że mama poświęca tej osobie więcej uwagi niż dziecku.

 

 

Po piąte, komunikacja. Aby ten nowy związek się udał potrzebne są nowe wzorce komunikacji. Opisywana wyżej Anna z poprzednim mężem też kłóciła się o pieniądze, była złośliwa, a jak miała zły dzień w pracy to odreagowała na Sebastianie. W dobrych związkach musi być zrozumienie oraz komunikacja oparta na empatii i wzajemnym szacunku.

 

Po szóste, uznać za bardzo ważne, że związek to ciągła praca. Na początku relacji, jak twierdzi profesor Helen Fisher jesteśmy skłonni do ustępstw, interesujemy się sprawami partnera, dbamy aby związku było wspaniale. Potem mija faza zakochania i zaczyna się rutyna… i przekonanie, że partner jest już i nie trzeba się starać i zdobywać. Tymczasem jak twierdzi dr Robert Sternberg miłość jest jak ogród – wymaga ciągłej pracy - to codzienne gesty, myślenie o drugiej osobie, dobra komunikacja...

Jeśli masz problem warto do mnie napisać na mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chciałabym się z Państwem podzielić dobrymi adresami stron www. Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. pierścionek.  Sarinoko to uczciwy sprzedawca.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK ZWIĘKSZYĆ PEWNOŚĆ SIEBIE I PRZESTAĆ PRZEJMOWAĆ SIĘ OPINIĄ INNYCH?

środa, 07 sierpnia 2013 15:14

Jak zwiększyć pewność siebie i przestać przejmować się opinią innych?

 

Dziś temat na życzenie Czytelniczki…

Problem przedstawię na przykładzie Martyny. Martyna to moja koleżanka, razem kończyłyśmy studia doktoranckie i obecnie pracuje w firmie zajmującej się badaniami marketingowymi. Problem Martyny to brak pewności siebie i w pracy i w codziennych sytuacjach… Martyna nie wierzy w siebie. Bardzo przejmuje się opinią innych, szczególnie koleżanek. A koleżanki z pracy są wobec niej nieżyczliwe. Często komentują strój Martyny, że grubo wygląda w spodniach, że nie kupuje ubrań modnych, że jej fryzura nie pasuje do niej

 

A potem krytykują jej pracę, że badanie marketingowe dla znanego koncernu kosmetycznego mogła lepiej przeprowadzić, że Martyna jest za miła dla szefowej, że się nie integruje z zespołem bo nie była na imieninach koleżanki z tego samego działu… Informacje te docierają do Martyny bezpośrednio lub poprzez plotki rozsiewane przez jedną z koleżanek.

Martyna ma też problem z wystąpieniami publicznymi. Jak ostatnio musiała przygotować prezentację dla klienta, całą noc nie spała bo nie wierzyła, że uda się jej zrobić to dobrze… Martyny życie to obowiązki, nie robi nic dla swojej przyjemności. Po pracy idzie na lekcje angielskiego bo musi znać ten język perfekcyjnie bo nie wiadomo jak będzie z pracą…

 

Następnego dnia idzie na fitness, bo przecież musi schudnąć żeby wyglądać jak człowiek … Potem odwiedza matkę, która ją dołuje, bo według niej Martyna powinna zostać na uczelni a nie pracować dla pieniędzy. Gdy Martyna pyta matkę a z czego będę spłacać kredyt mieszkaniowy na 25 lat w frankach szwajcarskich, mama milknie a następnie stwierdza, że ona nie jest z niej zadowolona i że Martyna nie jest ambitna itp.

Martyna tak chciałaby aby była zaakcentowana ale nie wie co zrobić. Pracy przecież nie zmieni, wyglądu też nie, a negatywne komentarze koleżanek z pracy i matki bardzo bolą i Martyna ciągle o nich rozmyśla…

 

Co zrobić gdy mamy małą pewność siebie?

 

Po pierwsze, pamiętać co stwierdził słynny amerykański doktor psychologii Albert Ellis, że nie należy uzależniać swojego samopoczucia od reakcji na nasze postępowanie innych ludzi. Jak się uwolnić od stałego rozważania co myślą o mnie inni i czy inni mnie zaakceptują? Na to są skutecznie, dobre techniki…

 

Po drugie, doktor psychologii Albert Ellis zwraca uwagę że przy zwiększaniu poczucia wartości, istotny jest nasz stosunek do niepowodzeń i porażek. Osoby z niskim poczuciem wartości traktują zadania w pracy jako swoisty sprawdzian samego siebie i nadają mu nadmiernie wysoką wagę. Gdy coś się nie uda, przeżywają, analizując każdą pomyłkę. Niepowodzenia urastają do tragedii, zamiast podejść do tego, że to kolejne zadanie w pracy  a przecież błędy się zdarzają każdemu.

 

Po trzecie, ważne jest czy podejmujemy ryzyko? Czy robimy coś nowego czy raczej trzymamy się utartych, sprawdzonych rozwiązań. Ellis twierdzi, że gdy podejmujemy ryzyko, nasza pewność siebie rośnie… Czasem jednak przy podejmowaniu kluczowych decyzji warto poradzić się osoby życzliwej i mądrej, która spojrzy na problem z dystansu.

 

Po czwarte, warto zastanowić się ile człowiek traci nie mając wysokiego poczucia wartości? A traci dużo. Z badań naukowych jasno wynika, że osoby niepewne siebie rzadziej odnoszą sukcesy w pracy, mniej zarabiają, mają problemy w związkach oraz w relacjach z innymi ludźmi...

 

Po piąte, optymistyczne jest to, że pewność siebie można w każdym momencie życia zwiększyć i zacząć żyć inaczej… wystarczy tylko przerobić ćwiczenia opracowane indywidualnie przez coacha.

Ważna też jest identyfikacja wzorców myślenia i modyfikacja ich. Nie będzie poprawy od razu ale po miesiącu, dwóch, człowiek czuję dużą różnicę w postrzeganiu swojego życia, czuje się lepiej a co najważniejsze przestaje przejmować się negatywnymi, złośliwymi opiniami innych ludzi…

 Jeśli masz problem, warto do mnie napisać na mój email- dobrycoach@wp.pl

 

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się podzielić ciekawymi adresami www. Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca. http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To link to mojego ulubionego  mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (23) | dodaj komentarz

ZWIĄZEK Z ROZWODNIKIEM

czwartek, 01 sierpnia 2013 7:01

JAK STWORZYĆ ZWIĄZEK Z ROZWODNIKIEM?

Dziś temat na życzenie Czytelniczki.

Wasze emaile są dla mnie ważne i wierzę, że ten tekst choć trochę pomoże Czytelnikom.

 

Problem opiszę na przykładzie Marty. Marta ma 36 lat, pracuje w dziale sprzedaży w Warszawie w znanej korporacji. W związkach jej się nie układało, ale dzięki znajomym poznała Andrzeja. Wysoki brunet o niebieskich oczach, pracuje od sześciu lat jako dyrektor jednej z sieci handlowych.

Andrzej rozwiódł się 4 lata temu. Ma 12 letnią córeczkę, którą spędza czas co drugi weekend i co czwartek.

Na początku nie było problemów, a potem zaczęły konflikty.

Kwestią sporną okazała się jego ukochana córka.

W opinii Marty Andrzej za dużo czasu poświęca córce zamiast jej. Dla córki Ani zawsze Andrzej był cierpliwy, ciepły, wrażliwy. Córeczkę obsypywał prezentami a Martę nie. Cały jego wolny czas był podporządkowany córce, a to wywiadówka, a to córeczka Ania ma problemy z matematyką i trzeba pomóc i ciągle były sprawy z nią związane.

Marta obserwowała codziennie jak na przykład Andrzej odbiera telefon od córki. Zmienia się jego głos na bardziej ciepły i zawsze mówi do córki, że ją kocha… a jak do Andrzeja zadzwoni Marta, on mówi, że nie ma czasu bo dużo ma pracy i szybko kończy.

Martę denerwuje taki kontrast między traktowaniem jej jako narzeczonej a tym jak on traktuje córkę.

Na początku próbowała rywalizować o względy Andrzeja z córką ale to nic nie dało. Potem zaczęła krytykować córkę, że chce ona mieć najnowszego smartfona, że jest za młoda na takie gadżety…

Krytyka i okazywana niechęć do córki spowodowało że związek z Andrzejem wszedł w fazę kryzysu. A Andrzej coraz częściej myśli o rozstaniu.

 

Co zrobić gdy są problemy w związku z rozwodnikiem?

 

Po pierwsze, zrozumieć, że gdy podejmuje się decyzję o związaniu się z osobą po rozwodzie, wiążemy się też z jego światem czyli z dzieckiem, jego rodzicami. Ważne jest aby w miarę możliwości tworzyć udane relacje z dzieckiem partnera. To nie jest łatwe ale jeśli zastosujemy odpowiednie techniki i stopniowo wprowadzimy je w życie, to jest możliwe i realne…

 

Po drugie, rozmowa z partnerem. Kobiety jak zauważyłam rozmawiając z mężczyzną popełniają błędy w komunikacji. Zwykle mocno atakują partnera a to rzadko działa pozytywnie na relacje i dodatkowo pogłębia konflikt.

 

Po trzecie, warto zastanowić się skąd jest ta zazdrość o miłość do dziecka. Z badań naukowych wynika, że zazdrość o miłość okazywaną do dziecka partnera, wynika z niskiego poczucia wartości. Opisywana wyżej Marta miała obniżoną samoocenę i nie wierzyła w siebie. Córkę swojego narzeczonego podświadomie traktowała jako rywalkę…

 

Po czwarte, warto opracować sobie plan poprawy relacji z dzieckiem partnera. Jeśli czujemy negatywne emocje do dziecka, warto nad tym popracować. Wiele związków rozpada się gdy przedmiotem konfliktów jest nasz stosunek do dziecka partnera. Istotne są rozmowy z dzieckiem i wspieranie mężczyznę, którego kochamy w trudnym procesie wychowania córki lub syna…

 

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się podzielić ciekawymi adresami www. Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To link to mojego ulubionego

  sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (20) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 723  

Kalendarz

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839723