Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK PRZYCIĄGNĄĆ UCZUCIE MIŁOŚCI

środa, 29 sierpnia 2012 11:33

JAK OTWORZYĆ SIĘ NA MIŁOŚĆ?

 Dziś temat ważny bo dotyczny osób, które aktualnie szukają bratniej duszy ale też tych, którzy są już w związku.

Przedstawię problem na przykładzie Kamili i Darka.

Kamila ma 36 lat, pracuje jako marketing manager w telewizji. Jej związki to jak ona mówi katastrofa. Najpierw była piękna miłość na studiach, ale rozstała się z nim bo nie widziała w nim potencjalnego męza. Potem mieszkała najpierw z Jackiem, potem z Andrzejem. Okazali się oni wrednymi egoistami i nie uwzlędniali jej potrzeb.

Kamila uważa, że wszyscy męzczyzni to egoiści i lepiej żyć samemu bo życie z nimi to udręka.

A zresztą to oni nie są jej do niczego potrzebni. Kamila zarabia miesięcznie dużo więcej niż tzw. średnia krajowa pensja, ma własne mieszkanie a jak coś jej się popsuje to dzwoni do Pana Henia, który za drobną opłatą wszystko zreperuje.

Inny przykład to Darek. Darek jest w związku od 2 lat. Coraz częściej czuje że ma dosyć swojej dziewczyny Ani i zastanawia się dlaczego z nią jest? Jak przychodzi z pracy, denerwuje go prawie wszystko, a to że Ania nie zrobiła porządku a to, że narzeka, a to że zapomniała kupić jedzenia dla kota. Darek nie wie co zrobić, przecież kiedyś ją kochał a nie chce znowu zaczynać związku z nową dziewczyną.

 Co zrobić aby otworzyć się na miłość?

 Po pierwsze, bardzo ważne są nasze doświadczenia z przeszłości i wynikające z tych doświadczeń przekonania. Pamiętam jak spotkałam się z Kamilą i rozmowę z nią.

Kamila miała silne przekonanie, że nie ma fajnych i odpowiednich mężczyzn. Ja stwierdziłam, że nie ma racji, bo jest wiele wartościowych mężczyzn. Kamila zaczęła krzyczeć, że ona wie lepiej, przecież ona była w 3 poważnych związkach. Potem jeszcze opowiedziała mi o swoich czterech koleżankach, które są samotne i mają podobne do Kamili doświadczenia. Rozmowa należała do trudnych. Kamili nie przekonał argument, że trzech męzczyzn nie może stanowić większości. To tak jakby na postawie niewielkiej liczby przypadku formułować opinie. Jednak postanowiłam pomóc Kamili i powiedziałam jej że już po 4-5 miesiącach zmieniu

 Po drugie, bardzo ważne jest nasze poczucie wartości. Gdy sami nie lubimy siebie, mamy do innych zwiększony krytycyzm. Poczucie wartości jest istotne jak kogoś poznajemy a także gdy jesteśmy już w związku. Wyobraźmy sobie, osobę, która ma niskie poczucie wartości. Nie wierzy ona, że można kogoś poznać, trudno ją przekonać, że są odpowiedni dla niej partnerzy życiowi. A jeśli osoba z niskim poczuciem wartości wejdzie w związek, to stale będzie krytykowała swoją ukochaną osobę i czuła się niedoceniana.

 Po trzecie, istotne jest aby znaleźć czas dla drugiej osoby. Znam jedną menedżerkę, która zawsze mówi, że ona nie ma czasu na miłość. Jak pokazała mi kalendarz, rzeczywiście okazało się, że ma tyle obowiązków służbowych a po pracy lekcje angielskiego, fitness club, że nie ma czasu na spotkanie z mężczyzną. Przy dobrej orqanizacji czasu można znaleźć czas na wszystko co dla nas jest ważne. To dotyczy też ludzi, którzy są w związkach. Jeśli nie mają czasu na to aby pójść z partnerem, partnerką do kina, restauracji lub żeby po prostu wieczorem usiąść z herbatę/ winem i porozmawiać, ich miłość może wygasnąć...

Na ten temat jeszcze napiszę.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

DLACZEGO KOBIETA ZDRADZA

niedziela, 26 sierpnia 2012 18:44

JAK PORADZIĆ SOBIE ZE ZDRADĄ KOBIETY?

 Ten tekst piszę dla pewnego miłego Czytelnika, któremu chcę pomóc.

 Problem przedstawię na przykładzie Mariusz. Mariusz ma 43 lat. Od 15 lat jest w związku małżeńskim z Pauliną. Niedawno przeżył szok bo jak wracał z pracy, zobaczył żonę z innym mężczyzną, objętych i całujących się. Wieczorem jak Paulilna przyszła do domu, mąż zapytał ją o tego mężczyznę. Okazało się że Paulina kocha dawnego kolegę ze studiów. To trwa od 5 miesięcy. Mariusz nie wiedział co robić. Czuł wściekłość na żonę. Pomyślał o dzieciach -  mają ich dwójkę, mają wspólny kredyt mieszkaniowy na 35 lat i o tym, że przecież kocha żonę.

Żona stwierdziła, że nie jest to poważny związek i że ona nie czuła się przez niego kochana. Od nowego partnera dostaje kwiaty, czekoladki i on mówi jej dużo miłych słów.

Mariusz miał mieszane uczucia, z jednej strony wciąż czuł do żony miłość, z drugiej miał ochotę uciec, rozwieść się. Czasem czuł do żony niechęć...

 Co zrobić w przypadku zdrady?

To zależy, moim zdaniem inaczej jest gdy zdrada jest w związku dwojga ludzi, którzy nie mają dzieci, są młodzi a inaczej gdy staż związku jest długi, są dzieci. W drugim przypadku w mojej opinii, warto walczyć.

 

 Na czym ma polegać ta walka o lepszy związek?

 Po pierwsze, ważne jest aby wybaczyć. Wybaczyć nie oznacza zapomnieć. Chodzi o to, aby pozbyć się negatywnych uczuć w stosunku do partnerki. Wybaczanie to proces, nie da się wybaczyć komuś w 1 dzień, to musi trwać i często wymaga pomocy terapeuty.

Po drugie, zastanowić się, co ja mogę zrobić aby związek był lepszy? Jak rozmawiam z partnerami, to obserwuje, że najczęściej kobiety czują w związkach niedowartościowane. Nie słyszą miłych słów i nie dostają prezentów bez okazji i często skarżą się na rutynę w związku. Mówią , że ich partner byłby całkiem fajny gdyby czasem zrobił im miłą niespodziankę, zauważył nowe ubrania, spojrzał na nie z zachwytem... Wspomniały wyżej Mariusz, uważał, że się starał, przecież zarabiał na dom, nawet co drugą sobotę pracował aby było więcej pieniędzy w domu. Zawsze można było na niego liczyć. Faktycznie nie pamiętal o adorowaniu żony bo jak wracał z pracy, to był tak zmęczony i że myślał tylko o tym, żeby odpocząć. Psycholog Robert Weiss, twierdzi, że przyczyną zdrad jest niskie poczucie wartości, które odczuwają kobiety.

Po trzecie, wprowadzić nowe zwyczaje w związku.Fajnie byłoby wprowadzić, że raz w tygodniu wspónie wychodzimy gdzieś zjeść lub do kina. To jest bardzo ważne. Gdy zbadano związki z długim, szczęśliwym stażem, okazało się, że dwoje partnerów dba o wspólnie spędzany czas i często jest czas spędzany poza domem. 

Na ten temat jeszcze napiszę.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

JAK PRZYCIĄGNĄĆ SZCZĘŚCIE?

czwartek, 23 sierpnia 2012 11:07

 JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM?

Dziś temat ważny bo kto z nas nie chciałby być szczęśliwy. Artykuł napisałam na podstawie badań naukowych i własnych obserwacji.

Od czego zależy szczęście? Wiele z nas uważa, że szczęście zależy od pieniędzy i od sukcesu zawodowego. Według naukowców sukces zawodowy nie daję długotrwałego poczucia szczęścia a co w takim razie go daje?

Najważniejszym czynnikiem szczęścia są udane relacje z innymi, im więcej miłości, wsparcia mamy tym bardziej czujemy się szczęśliwi.  Do osiągnięcia poczucia szczęścia potrzebni są ludzie i udane relacje z nimi. Jeśli mamy choć jedną życzliwą, pomocną Osobę, z którą możemy o wszystkim porozmawiać, poziom odczuwalnego zadowolenia rośnie.

  A czy pieniądze dają szczęście?

Naukowcy aby zbadać tą kwestię, dotarli do osób, które wygrały w Lotto dużą kwotę pieniędzy. Co się okazało? że poziom ich szczęścia nie był wysoki a nawet wiele  z tych osób postrzegało się jako osoby nieszczęśliwe.

 Na odczuwanie szczęścia ma wpływ osobowość. Najczęściej szczęśliwymi osobami są estrawertycy. Mają oni łatwość nawiązywania kontaktów z innymi i zdolność do tworzenia długotrwałych i dobrych relacji zarówno w rodzinie jak i w pracy.

A w jakim momencie ludzie są najszczęśliwsi?

Według badania Bronnana  S. Fleya  z Uniwersytetu w Zurichu ludzie najszczęśliwsi są tuż przed zawarciem małżeństwa oraz gdy mają 50 i więcej lat. 

Dlaczego w jesieni życia ludzie częściej odczuwają szczęście? To kwestia postrzegania świata i nabrania dystansu do spraw ważnych i mniej ważnych... Coś w tym jest. Znam kobietę, która ma 87 lat i walczyła w Powstaniu Warszawskim.  Dziś jak ktoś z nią rozmawia, jest oczarowanym jej optymistycznym podejściem do życia i poczuciem humoru. Na pytanie dlaczego Pani jest tak zadowolona? odpowiada, że po tym co ona przeszła, cieszy ją najbardziej sam fakt, że żyje...

 Na ten temat jeszcze napiszę.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ POCZUCIE WINY?

wtorek, 21 sierpnia 2012 9:08

JAK POKONAĆ POCZUCIE WINY?

Dziś temat na życzenie Czytelniczki

Problem przedstawię na przykładzie Anety. Aneta to ładna blodynka, ma 35 lat i pracuje jako kierownik w branży spożywczej. Jej problem to stale poczucie winy wobec jej bliskich.

Aneta ma poczucie winy bo 2 lata temu zdradziła swojego mężczyznę na imprezie integracyjnej. Powiedziała mu to tuż po przyjeżdzie i nastąpił kryzys w ich związku. Szczęśliwie po roku udało się przekonać Roberta, że był to indydent i znowu zamieszkali razem. Ale mimo że Robert sprawia wrażenie że zapomniał o sprawie, Anetę stale dręczą wyrzuty sumienia.

Innym powodem do zmartwień jest czas poświęcany ich dziecku - Karolince. Aneta nie ma czasu lub ma go bardzo mało. Pracuje po 12 godzin dziennie, a potem obowiązki domowe np. zakupy, sprzątanie itp. A weekendy jest wykończona a tutaj przychodzi do niej Karolinka i chce się bawić w sklep spożywczy. A Aneta jedynie o czym marzy to leżenie na kanapie i nic nie robienie.

Kolejnym powodem poczucia winy dla Anety są jej rodzice. Rodzice czują się samotni bo Aneta nie ma czasu na odwiedziny. Mama do niej często dzwoni i pyta Kiedy przyjdziesz do nas na obiad z moją wnuczką? Aneta odpowiada, że nie wie, bo w pracy ciągle trzeba realizować plan sprzedaży a czasu ciągle mało...

 Aneta czuje się złą żoną, złą matką i złą córką bo w rodzinnych relacjach nie układa się jej.

Ostatnio zrobiła się nerwowa i wszystko wyprowadza ją z równowagi.

Co zrobić jak dręczy Ciebie poczucie winy?

 Po pierwsze, trzeba rozróżnić taktyki postępowania wobec poczucia winy spowodobanego tym co zdarzyło się w przeszłości a terażniejszością. Przeszłości nikt nie zmieni, przeszłość minęła.

Jeśli rozpamiętujemy dlaczego tak postąpiliśmy w przeszłości, tracimy tylko cenny czas i energię. Każdy z nas popełnia błędy. Nie ma ludzi perfekcyjnych.

Jedyne co można zmienić to stosunek do błędów z przeszłości, są na to specjalne techniki w terapii.

Po drugie, jesli problem dotyczy spraw, które można zmienić, warto podjąć wysiłek zmiany tej sytuacji. Przykładem jest opisywana wyżej Aneta. Nauczyłam ją jak dobrze organizować czas w pracy i w domu.

Po trzecie, warto zadać sobie istotne pytanie - Co jest dla mnie ważne?  Z badań wynika, że ludzie przed śmiercią żałują nie tego, że za mało pracowali tylko tego, że mało czasu poświęcali swoim bliskim

Po czwarte, zastanowić się najlepiej ze specjalistą czy ma się początki pracocholizmu? Osoby, które dużo i długo pracują wcale nie są lepszymi pracownikami a wręcz przeciwnie bo przy braku odpoczynku wydajność pracy spada.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

CO DZIAŁA NA KOBIETY?

środa, 15 sierpnia 2012 13:09

Co działa na kobiety?

Dziś temat na życzenie Czytelnika. Tekst oparty jest na badaniach naukowych oraz na podstawie własnych obserwacji.

Kobiety według badań podobnie, jak mężczyżni zwracają uwagę na wygląd partnera.

 Na co zwracają szczególną uwagę poznając mężczyznę?  Głównie na wzrost - wysoki mężczyzna kojarzy się im z opiekuczością, na twarz oraz na ręce.

Według antropologów bardzo ważny jest dla kobiet zapach mężczyzny - dowodem są wyniki słynnego eksperymentu. Poproszono wybraną grupę kobiet do udania się do specjalnego pokoju gdzie badacz mógł obserwować reakcje uczestniczek. Póżniej badacz proprosił kobiety aby powąchały brudne, pełne potu koszulki mężczyzn i na podstawie tego " niepowtarzalnego" zapachu wybrały wg. nich najatrakcyjniejszego męzczyznę, którego chcą poznać. Uczestniczki były zdziwione prośbą naukowca ale w końcu się zgodziły bo przecież udział w badaniach otrzymały wynagrodzenie. Wynik tego eksperymentu był zaskakujący. Kobiety na podstawie zapachu wybrały mężczyn o podobnym kodzie genetycznym. Za wybór zapachu odpowiada układ limfatyczny - część mózgu odpowiedzialną za emocjonalne reakcje. Nie da się tego skontrolować ani poddać racjonalnej analizie, zapachy wybieramy podświadomie. Naukowcy tłumaczą to w następujący sposób : Kobieta wybiera mężczyznę genetycznie podobnego bo poświadomie chce stworzyć zdrową rodzinę i mieć zdrowe dzieci.

 Inną cechą, która działa na kobiety, jest właściwa komunikacja. Kobiety przywiązują dużą wagę do komplementów. Ale te komplementy muszą być niebanalne. Z badań brytyjskich naukowców wynika że komplementy - "jesteś ładna" lub "piękne masz oczy", dają odwrotny efekt bo jest to banalne i kobiety to często słyszały Tutaj warto się zastanowić, co jest akurat w tej kobiecie szczególnego i o tym jej powiedzieć.

 Dlaczego kobiety tak pragną słów potwierdzających ich atrakcyjność?

 Wynika to ich ciągłej potrzeby porównywania się z innymi oraz z niezbyt wysokiego poczucia wartości.

Jak rozmawiam z kobietami prawie zawsze słyszę, że ich mężczyzna nie dostrzegł jej nowej fryzury, jej nowych ubrań itp. Czasami kobieta odnosi wrażenie, że skoro mężczyzna nie mówi jej kompementów to jemu jest wszystko jedno jak ona wygląda. Sporo kobiet, z którymi rozmawiałam nie czuję się kobieco, mając przy sobie mężczyznę, który nie mówi im nic młego i ciepłego

 Na ten temat jeszcze napiszę bo on ciekawy i obszerny.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 713  

Kalendarz

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839713