Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 090 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

GDY KOCHASZ MĘŻCZYZNĘ ZA BARDZO, UZALEŻNIENIE OD MĘŻCZYZNY

środa, 30 lipca 2014 10:35

 

Kobiety które kochają za mocno i za bardzo

 

Dziś temat na życzenie miłej Czytelniczki, od której otrzymałam smutny email, może ten tekst da nadzieję na pozytywną zmianę….

 

 Problem opiszę na przykładzie Barbary. Barbara pracuje w Warszawie w firmie telekomunikacyjnej, ma 33 lata. Jest po rozwodzie i od 3 lat jest w związku z Irkiem. Irek – inżynier, to przystojny blondyn od razu podobał się Barbarze. Na początku było wspaniale ale już po roku zaczęły się problemy. Irek miał stale huśtawkę nastrojów, raz był radosny i miły dla niej, a innego dnia był nerwowy, agresywny i dla niej bardzo niemiły. Wyzywał ją od grubych bab, mówił jej,  że nie jest seksowna, że żałuje, że z nią jest.  Irek wymagał też posłuszeństwa, jeśli Barbara nie chciała zrobić jak on chciał, straszył odejściem lub nie wracał z pracy na noc…. Barbara tłumaczyła sobie, że Irek ma stresującą pracę,  że on czasem jest dla niej dobry, że to jej wina, że gdyby była inna to i on byłby lepszy itp. Barbara wiele zrezygnowała dla Irka, przestała widywać się z koleżankami, ograniczyła kontakty z rodziną. Po pracy czekała na Irka z  pysznym obiadem, który przygotowywała od razu jak wróciła z biura.

Najważniejsze był dla niej on, jego potrzeby, jego marzenia, jego pomysły jak spędzić weekend. Zapomniała jak to mieć własną opinię gdy Irek zaproponował, że pojadą w góry, nie powiedziała, że nie nienawidzi chodzenia po górach. Poświęciła się i w upale chodziła po górach.

 

Kiedy przypadkowo dowiedziała się, że Irek miał romans z jej koleżanką. Na początku był zła nawet nakrzyczała na  Irka. Ten stwierdził, że ona jest nudna a to już sprawa skończona a jak jej nie pasuje to on może się wyprowadzić. Barbara przestała krzyczeć bo bardzo boi się samotności i że zostanie porzucona…

 

Co zrobić jak jesteś kobietą kochającą za bardzo?

 

Po pierwsze dotrzeć do przyczyn takiego stanu. Często problem dotyczy kobiet, które w domu nie zaznały miłości, uwagi, ciepła, zrozumienia. Od rodziny płynął przekaz – „chce być kochana to na miłość musisz zasłużyć”. Opisywana wyżej Barbara wychowywała się w tzw. dobrej rodzinie, mama lekarka, tata dyrektor. Mimo, że Barbara miała wszystko zapewnione, czuła się w rodzinnym domu źle, czuła się niekochana, niedoceniana i stale krytykowana za najmniejszy błąd.

 

Po drugie, przyjąć odpowiedzialność za ten problem i zacząć działać w kierunku jego rozwiązania. Często kobiety kochające za bardzo, nie widzą problemu, poświęcają się, cierpią i myślą, że to ich wina, że ich mężczyzna nie okazuje im szacunku, że stosuje wobec nich przemoc werbalną czy nawet fizyczną

 

Po trzecie, do tej zmiany potrzebne jest wsparcie. Udowodnione jest naukowo, że osoby posiadające wsparcie emocjonalne, łatwiej wychodzą z negatywnych przeżyć i odnotowuje się u nich wyższy poziom zadowolenia niż u osób nie posiadających wsparcia np. coach, rodziny czy mądrych i życzliwych przyjaciół.

 

Po czwarte, lęk przed samotnością jest najgorszym doradcą. Warto zadać sobie pytanie czy jestem z kimś bo nie chcę być sama ? czy jest to mój wybór?

 

Po piąte, pracować z coachem nad poczuciem własnej wartości. Jeśli kobieta o wysokim poczuciu wartości spotyka mężczyznę, który stanowi dla niej źródło niepokoju, lęku, smutku, zazdrości, albo pracuje nad sobą i nad relacją albo szuka natomiast kogoś, kto zechce stworzyć związek oparty na wzajemnym dawaniu, szacunku i dbałości o drugą Osobę.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę -  oto mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

 TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

ZAZDROŚĆ O MĘŻCZYZNĘ, O KOBIETĘ, JAK POMÓC

środa, 23 lipca 2014 7:24

Chorobliwa zazdrość o mężczyznę, zazdrość o kobietę, jak pomóc?

Tekst napisany został dla Czytelniczki – Pani Iwony.

Problem opiszę na przykładzie Katarzyny. Katarzyna to blondynka o niebieskich oczach, ma 30 lat i pracuje w Warszawie w znanej korporacji produkującej najbardziej znany napój świata…

Problem Katarzyny to zazdrość i związane z nią negatywne  i niszczące ją emocje. Katarzyna jest w związku z Piotrem od 5 lat. Na początku Katarzyna nie była zazdrosna i była pewna uczuć Piotra. Ostatnio Piotr zmienił pracę , zajmuje się obecnie organizowaniem imprez związanych public relations, organizuje pokazy mody, konferencje dotyczące kosmetyków. A tam poznaje wiele atrakcyjnych kobiet. Ostatnio Katarzyna była Piotrem w tajskiej restauracji  i przypadkowo spotkali koleżankę z pracy – Ulę. Ula to piękna dziewczyna, brunetka o długich włosach. Podeszła do ich stolika w restauracji i zaczęła pół godziny rozmawiać z Piotrem. Flirtowała z nim a ona – jego dziewczyna była dla Uli niewidzialna. Potem Ula stwierdziła, że będzie niedługo wyjazd integracyjny i że poszaleją z Piotrem.  Katarzyna jak to usłyszała to poczuła złość i nienawiść w stosunku do Uli. Pomyślała jaka ona jest bezczelna, Katarzyna siedzi ze swoim mężczyzną a taka przychodzi i flirtuje z jej chłopakiem i jeszcze umawia się na wspólny niby służbowy wyjazd.

 O razu poczuła się źle. Jak wróciła do domu, zrobiła Piotrowi awanturę i krzyczała, żeby jak mu się podoba ta Ula to żeby wynosił się z domu a ona pomoże mu się spakować. Potem stwierdziła, że on tylko czeka na okazję żeby ją zdradzić. A Piotr stwierdził, że on tylko rozmawiał z koleżanką z pracy, że on ją kocha, że ona przesadza.

 Od tego wydarzenia Katarzyna ma problem z zasypianiem. Często wyobraża sobie jak jej mężczyzna całuje się z Ulą, jak ona płacze i jak ona zostaje porzucona.

Katarzyna postanowiła walczyć o związek na swój sposób. Od tamtego wydarzenia sprawdza komórkę Piotra oraz dokładnie jego profil na Facebooku – kogo nowego dodał do swoich znajomych, komu zostawia komentarz pod zdjęciem.

 Ostatnio byli na grillu u znajomych. Jedna z dziewczyn za dużo wypiła i zaczęła podrywać Piotra. Raz zatańczyli a ona zaczęła się przytulać do Piotra i mówić mu, że on jej się podoba. Katarzyna wpadła w szał. Podeszła do pijanej dziewczyny i wyzwała ją od dziwek. Na imprezie zrobiło się nieprzyjemnie i znajomi – organizatorzy przestali Kasię i Piotra zapraszać.

Piotr stwierdził, że nigdy tak się nie wstydzi jak wtedy na tym grillu, że ona jest histeryczką. W końcu powiedział, że jeśli nic nie zrobi z tą chorobliwą zazdrością to on podejmie decyzję o rozstaniu bo nie może już tego wytrzymać…

 

Jak poradzić sobie z zazdrością?

 

  Po pierwsze, warto dotrzeć do przyczyn zazdrości. Często przyczyną zazdrości jest niskie poczucie wartości oraz negatywne wydarzenia z przeszłości. Częściej odczuwają zazdrość osoby z dysfunkcyjnych rodzin np.  gdzie była przemoc, uzależniania a także osoby, których rodzice rozwiedli się.

 

Po drugie,  trzeba zidentyfikować co wywołuje zazdrość Może to być również myśl lub inne doświadczenie wewnętrzne.  Albert Ellis udowodnił, że w tworzeniu negatywnych emocji kluczową rolę odgrywają  przekonania. Często te przekonania mają nieracjonalny i niezwiązany z faktami charakter np. myślą, że partner czy partnerka szukają tylko okazji żeby zdradzić, że bez ukochanej  czy ukochanego są nikim, że każda atrakcyjna osoba stanowi zagrożenie dla związku itp.

 

Po trzecie, zacząć działać. Niestety zazdrość może się pogłębiać i związek może szybko się skończyć. Znam parę, w której występował ten problem i po roku rozstali się. Nic nie zrobili aby ten problem rozwiązać. A kto wytrzyma codziennie oskarżenia że się zdradziło, kto da radę zaakceptować przeszukiwanie kieszeni, sprawdzanie komórki i poczty emailowej?

 

 Po czwarte, to optymistyczne, że zazdrość można pokonać specjalnie dobranymi do danej osoby technikami.

 Opisywana wyżej Katarzyna zaczęła pracować nad sobą, a ja opracowałam dla niej specjalny program.  Na początku było ciężko bo Katarzyna nie rozumiała, że musi zaufać partnerowi i przestać go kontrolować. Ale już po miesiącu nastąpiła poprawa i dziś Katarzyna i Piotr są szczęśliwą parą.... Razem pojechali na urlop do Hiszpanii. Katarzyna jest dziś silna wewnętrznie i ma wysokie poczucie wartości, przestała porównywać się z innymi kobietami a jak Piotr rozmawia z atrakcyjną kobietą, Katarzyna nie przejmuje się tym, wie że to tylko rozmowa a on wybrał tylko ją jako partnerkę życiową….

 Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę,  oto mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ PORAŻKĘ?

środa, 16 lipca 2014 7:52

JAK POKONAĆ PORAŻKĘ?

Dziś temat na życzenie miłych Czytelników. Inspiracją do tekstów są prośby stałych Czytelników.

Problem opiszę na przykładzie Agnieszki. Agnieszka, ma 33 lata, pracuje w Warszawie we francuskiej korporacji produkujące znane jogurty. Problem Agnieszki to rozwód, który traktuje jako osobistą porażkę. Jacek – były mąż nie mówił, że jest nieszczęśliwy z nią. Pewnego dnia powiedział jej, że się zakochał i że chce rozwodu. Wybranka Jacka to o 15 lat młodsza dziewczyna - Patrycja, która jak dowiedziała się Agnieszka, pracuje dorywczo i najbardziej jest zainteresowana pieniędzmi Jacka. Od rozwodu Minęło sporo czasu, jednak Agnieszka to przeżywa jakby zdarzeło się to wczoraj…

Jak widzi na ulicy kobietę podobną do Patrycji, czuje złość  i czuje dużo negatywnych emocji… Agnieszka nie może sobie z tym poradzić, ma huśtawkę nastrojów i  zauważyła, że jej poczucie wartości obniżyło się, Agnieszka nie wierzy, że jest w stanie o tym zapomnieć i normalnie żyć.  A tak bardzo chciałaby poczuć spokój, przestać myśleć co robi były mąż i jego nowa dziewczyna

 

Inny przykład to Marcin. Marcin założył swoją firmę – interaktywną Agencję Reklamową z kolegą. Po sześciu miesiącach okazało się, że wspólnik Marcina – Adam,  podpisał dwie niekorzystne umowy bez konsultacji z Marcinem. A potem wyjechał i nie obierał telefonu. Marcin popadł w finansowe tarapaty i musiał zamknąć firmę. Jednak nie straty finansowe uznał za największą porażkę lecz to, że wybrał nieodpowiedzialną i nieuczciwą osobę do prowadzenia wspólnego biznesu. Często zastanawia się jak on mógł nie zauważyć jaki jest Adam, jak mu mógł zaufać? Dlaczego był taki głupi i mało ostrożny?

 

Jak dać sobie radę z porażką ?

 

 Po pierwsze, postawić sobie jako cel – kształtowanie siły wewnętrznej. Jeśli my jesteśmy silni to porażka nie jest tak dotkliwa. Gdy posiadamy wewnętrzną siłę, możemy do tych zasobów sięgnąć w sytuacji porażki i mamy wtedy przekonanie, że cokolwiek się stanie, poradzimy sobie. Jeśli nie mamy tej wewnętrznej siły, można ją w sobie ukształtować, są na to specjalne techniki dobierane indywidualnie do osoby.

 

Po drugie, zadbać o wsparcie, udowodniono naukowo, że osoby po terapii lepiej dają sobie radę z przeciwnościami losu. Potrafią szybciej po przykrej sytuacji znaleźć właściwe i skuteczne rozwiązania.

 

Po trzecie, pamiętać, że z prawie każdej negatywnej sytuacji można wyjść zwycięsko. Przykładem jest Viktor Frank  - amerykański psychiatra. Viktor Frank był w trzech obozach koncentracyjnych i napisał wiele ważnych książek. Frank dowodzi, że niekiedy trzeba odnaleźć swoje przeznaczenie w cierpieniu.  Każdy z nas ma wybór i nie okoliczności nas tworzą ale  my sami podejmujemy decyzje. Przecież między bodźcem a reakcją istnieje możliwość wyboru.  Możemy wybrać cierpienie ale też możemy wybrać, że nie poddajemy się negatywizmowi i mimo wszystko walczymy…

 

Po czwarte, zastanowić się jakie błędy zrobiłem/ zrobiłam  i starać się wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Opisywana Agnieszka już wie, co jest ważne dla niej w związku. Nie angażuje się od razu w relację z mężczyzną. Teraz już nie popełni błędu w relacji z mężczyzną. Jest ostrożna i spokojna. Spotyka się z Arturem i wierzę, że będzie dobrze

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę, oto mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

 TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK ŻYĆ ZE SKĄPCEM, SKĄPY MĄŻ

środa, 09 lipca 2014 7:44

JAK ŻYĆ ZE SKĄPCEM?

Tekst napisany na życzenie miłej Czytelniczki, którą serdecznie pozdrawiam.

Problem opiszę na przykładzie Katarzyny. Katarzyna ma 34 lata i pracuje jako asystentka dyrektora w polskiej firmie w Warszawie. Katarzynę poznałam na kursie języka niemieckiego. Jej problem to skąpy mąż. Na początku znajomości postrzegała to jako zaletę, bo wydawało jej się, że Marcin – jej mężczyzna jest taki rozsądny. Trochę jej było smutno jak nie dostawała kwiatków na randce, ani żadnych prezentów. Ale myślała, że jak po studiach Marcin podejmie pracę to wszystko się zmieni…

Marcin dostał pracę w znanej, międzynarodowej korporacji jako administrator sieci ale jego skąpstwo jeszcze się pogłębiło. Tym razem kazał Katarzynie wszystkie wydatki spisywać albo na kartce albo w programie Excel. Codziennie są kłótnie o  zakupy. Marcin analizuje co kupiła Kasia i komentuje , że dużo wydała, że jest nieoszczędna, że ona do niczego nie dojdzie. Przy czym podkreśla, że on haruje na nią i na dom a ona w swojej pracy nic nie robi a jeszcze chce wydawać jego ciężko zarobione pieniądze…. Katarzyna płacze często. Marcin nie rozumie, że ona jako kobieta musi ładnie wyglądać w pracy, mieć ubrania, stosować kosmetyki. Regularnie są awantury o krem Katarzyny i głupie pytania czy może w tym kremie jest złoto, że on kosztuje  aż 60 zł….

Katarzyna nie rozumie, przecież Marcin dużo zarabia a ona też pracuje i żyją jak biedni ludzie. Nie chodzą ani do teatru ani do kina. Jedynie może pójść z Marcinem na spacer  lub na wycieczkę do lasu bo to nic nie kosztuje. Na wakacje nie chce jechać bo przecież mają działkę – 300 metrów w rodzinnych ogrodach działkowych pod Warszawą.

  Kasia przeżywa koszmar jak raz w tygodniu jadą do supermarketu. Marcin ma w pamięci wszystkie ceny podstawowych artykułów spożywczych i marudzi w sklepie np. „ o ten serek jest za drogi bo miesiąc temu kosztował 50 groszy mniej. Kasi też wstyd jest za Marcina przed znajomymi.

   Ostatnio jej znajomy zorganizował imprezę z okazji kupna mieszkania, Marcin nie chciał kupić dla niego dobrego wina. A zapomniał, ze ten znajomy na jego urodziny kupił mu piękny album malarstwa. Marcin nie dostrzega że ktoś jest dla niego dobry, uważa, że wszystko jemu się należy bo taki fajny jest… Efektem jego skąpstwa jest fakt, że coraz rzadziej zapraszają ich znajomi i nie chcą ich odwiedzać.Nikt go nie lubi bo każdy wie, że on zarabia dużo a skąpi na wszystkim…

 

Co zrobić jak żyjesz ze skąpym mężczyzną?

 

Po pierwsze zastanowić się, jaka jest przyczyna skąpstwa. To jest najczęściej subiektywnie odczuwany brak bezpieczeństwa oraz negatywne wydarzenia z przeszłości. Osoby skąpe zwykle pochodzą z biednych rodzin lub z rodzin gdzie dążenie do bogactwa było celem nadrzędnym… Opisywany wyżej Marcin często wspomniał swoje dzieciństwo. Ojciec nie pracował z powodu choroby i mama pracowała w przedszkolu. Ciągle brakowało pieniędzy i temat pieniędzy był poruszany od rana do wieczora. Pamiętał był głodny a mama dawała mu chleb z cukrem a czasem i tego nie było…

 

 Po drugie, jeśli decydujesz się być ze skąpym mężczyzną, to trzeba działać bo ciągłe kłótnie o pieniądze niszczą związek i prowadzą do rozstania. Tutaj niezbędne jest strategia postępowania opracowana przez coacha, jak się zachowywać i jakie argumenty stosować w dyskusji o pieniądzach.

 

 Po trzecie, warto być materialnie niezależnym w ten sposób nie stajesz się zależna od nastrojów swojego mężczyzny. Wtedy też jest inna Twoja pozycja w rodzinie niezależnie czy zarabiasz mało czy dużo…

 

Po czwarte, cierpliwość i konsekwencja. Jeśli ktoś chce żyć ze skąpcem bo kocha, bo jest małżeństwo bo są dzieci,  musi wiedzieć że zmiana jest możliwa ale nie pojawi się ona od razu. Trzeba mądrych posunięć, trzeba też nauczyć się być asertywnym.

 

Ja pomogłam Katarzynie, bo jak widziałam jej zapłakaną twarz to od razu miałam nowe pomysły jak rozwiązać ten problem… Po kilku miesiącach Kasia i Marcin przestali się kłócić, Marcin zaczął doceniać swoją żonę a nawet kupił kilka prezentów – co w jego przypadku było ewenementem.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę, oto mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAK ODRÓŻNIĆ MIŁOŚĆ OD POŻĄDANIA OD SEKSU?

środa, 02 lipca 2014 8:00

Jak odróżnić miłość od fascynacji seksem?

 

Dziś temat na życzenie dwóch miłych Czytelników.

 Problem opiszę na przykładzie Marcina. Marcin ma 31 lat, jest informatykiem, pracuje w korporacji zajmującej się sprzedażą oprogramowania w Warszawie.

Problem Marcina to fakt, że w związku jest kryzys. Jego dziewczynę Agnieszkę poznał u znajomych. Piękna, seksowna blondynka od razu go zainteresowała. Porozmawiali chwilę i umówili się na następny dzień. Na randkę wybrał dobrą restaurację, rozmawiali o życiu, o pracy a potem Agnieszka zaprosiła Marcina do swojego mieszkania. Po 2 miesiącach znajomości zamieszkali w apartamencie Marcina na Ursynowie. Na początku było wspaniale, Marcin był zadowolony bo jego dziewczyna spełniała prawie wszystkie jego oczekiwania. Gotowała, prawie zawsze lubiła seks i była miła.

Po kilku miesiącach okazało się, że Marcin nie jest zadowolony…

Czuł, że między nimi nie ma porozumienia. Agnieszka ciągle opowiadała o kosmetykach, solarium i o swoich trzech koleżankach z pracy. Marcin chciałby porozmawiać ze swoją dziewczyną o polityce, o tym jakim chamem jest jego szef, o tym, że ostatnio pisze trudny program i nikt mu nie pomaga… Nie dostał wsparcie, uwagi ani rady. Czuł, że jego dzieczyna jest z innego świata Tylko w nocy było świetnie ale przecież życie to nie tylko seks. Agnieszka zaczęła naciskać, żeby on się oświadczył, a Marcin cały czas  myśli jak rozstać się. Z  innej strony Marcin boi się samotności i w sumie jest mu wygodnie. Ale coraz częściej Agnieszka wkurza go swoją głupotą i brakiem empatii. Ciągle mówi do Marcina, żeby on jej kupił sukienkę, nowy telefon komórkowy, bieliznę. Agnieszka ma wprawdzie pracę ale nie zarabia tak dużo jak Marcin.

Inny przypadek to Malwina. Malwina to manager w firmie ubezpieczeniowej. Problem Malwiny to fakt, że tak szybko się zakochuje. Poznaje mężczyznę i zakłada, że to będzie jej miłość życia. Szybko zaprasza mężczyznę do siebie a potem jest jej przykro, że on tak szybko wyszedł rano. A potem nie zadzwonił.Malwina gdy już jest z kimś blisko, jeszcze bardziej zakochuje się… Często myśli wtedy o tym, że razem wyjądą i że będzie to trwały związek. Malwina nie może zrozumieć, że mężczyźni, których poznała, mówili jej, że ją kochają, że ma wspaniałe ciało, że chcą się z nią spotykać. A potem nie dzwonią a czasem udawali, że ją nie znaja gdy spotkała jednego z tych mężczyzn w klubie…. Malwina czuję się rozczarowana i zauważyła, że zaczyna nienawidzić mężczyzn…

JAK ODRÓŻNIĆ MIŁOŚĆ OD POŻĄDANIA?

 

Po pierwsze, jak mamy niskie poczucie wartości to oznaki zainteresowania płci przeciwnej możemy interpretować jako miłość. Opisywana Malwina sam fakt zaintesowania się nią jako dziewczyną z którą można spędzić noc, postrzegała jako chęć tworzenia głębszej relacji.

 

Po drugie, nie seks jest spoiwem związku mimo że jest ważny. Jak dowodzą liczne badania  przeprowadzonych przez zespół naukowców  kierowany przez dr Arthura Arona z  Stony Brook University w Nowym Jorku,  badał pary pozostające ze sobą w związku od dwudziestu lat. Jednak ze wszystkich badań nad czynnikami decydującymi o trwałości związku wynika, że najważniejsze jest wyznawanie przez partnerów tych samych lub podobnych podstawowych przekonań i wartości.

 

Po trzecie,  badacze podkreślają rolę oksytocyny w początkowej fazie związku. Gdy ludzie się zakochują, mają duże stężenie tego hormonu. Kobiety bardziej się przywiązują do partnerów mimo, że znają ich dopiero od kilku miesięcy…Natomiast wśród kobiet oksytocyna w połączeniu z innymi hormonami wyzwala potrzebę bliskości i silne przywiązanie. I dlatego dla kobiet seks bardzo często nie jest tylko przygodą. Im więcej u nich oksytocyny tym rodzi się silniejsza potrzeba przywiązania do partnera.

 

Po czwarte, warto zwolnić tempo poznawania. Nie zaczynać relacji od seksu ale od stopniowego poznawania co jest dla jest dla drugiej osoby ważne i na ile jest to zbieżne z moim systemem wartości...

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę, oto mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 669  

Kalendarz

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839669