Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK POZNAĆ MĘŻCZYZNĘ W INTERNECIE?

niedziela, 29 lipca 2012 16:09

Jak poznać mężczyznę w internecie?

Dziś temat na życzenie dwóch Czytelniczek z Olsztyna.

Problem opiszę na przykładzie Magdy. Magda to blondynka, średniego wzrostu. Zajmuje się kredytami konsumenckimi w banku. Od jakiegoś czasu szuka męża... W pracy prawie wszyscy mężczyźni żonaci a jej wszystkie koleżanki mają już mężów i dzieci. Magda czuje się samotnie i chciała zmienić tą sytuację. Postanowiła spróbować kogoś poznać przez serwis randkowy.Napisała w profilu coś o sobie, kogo szuka, zapłaciła za korzystanie z serwisu randkowego i czekała... Dostała sporo wiadomości, ale większość była od facetów, którzy szukali tylko i wyłącznie seksu.

W końcu po miesiącu poznała Roberta. Robert wydawał się jej taki intetesujący. Pisał, że ma własną firmę, że podoba mu się zdjęcie Magdy, że lubi podróże. Magda myślała o nim non stop, nawet koleżankom pokazała jego zdjęcie i stwierdziła, że to mężczyzna jej życia. W końcu Robert zaproponował spotkanie. Spotkali się w znanej kawiarni w centrum Warszawy.

Robert zrobił na Magdzie jeszcze większe wrażenie. Na spotkaniu głównie on opowiadał o swojej firmie, o inwestycjach oraz o ostatnich wakacjach w Portugalii. Magda słuchała oczarowana. Po spotkaniu Magda zadzwoniła do swojej koleżanki i stwierdziła, że randka się udała i że Robert będzie jej mężczyzną. A Robert podziękował SMSem za spotkaniem ale nie zadzwonił. Magda była zrozpaczona, przecież ona miała wobec Roberta tyle planów. Już myślała żeby razem z Robertem pojechać do jej rodziców do Krosna a on się po prostu już więcej nie odezwał...

Magda za radą koleżanki zaczęła sie umawiać z innymi mężczyznami z serwisu randkowego. Ale te wszystkie randki okazały się rozczarowaniami. Raz mężczyzna nie podobał jej się bo nie chciał zapłacić za jej wino i ciasto, inny mężczyzna przeklinał i był wulgarny. Dwóch mężczyzn było w jej typie ale też po spotkaniu nie zadzwonili.

Poczucie wartości Magdy obniżyło się. Jeszcze przed spotkaniami z mężczyznami z sieci, miała o sobie dobre zdanie i uważała siebie za atrakcyjną dziewczynę. Ale teraz myśli o sobie, że nikomu się nie podoba i nie wierzy, że znajdzie mężczyznę swojego życia.

 Co zrobić aby zwiększyć szanse na poznanie kogoś wartościowego w internecie?

 Po pierwsze, trzeba dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania czyli czego oczekujesz od partnera oraz co jesteś w stanie mu dać.

 Po drugie, warto zastanowić się, dlaczego chcesz kogoś poznać. W przypadku opisywanej wyżej Magdy, największą jej motywacją był konformizm. Magda chciała być w związku jak jej koleżanki. Będąc singielką, czuła się dziwnie.

Po trzecie, przy randkach internertowych bardzo jest potrzebna odporność na odrzucenie. Są przecież tam różni mężczyźni. Nie wszystkim można się spodobać. Inna sprawa to fakt, że w sieci człowiek ulega iluzji, że czeka na niego/ na nią tysiące ofert. Efektem jest zwiększenie oczekiwań do potencjalnej partnerki/ partnera.

Po czwarte, bardzo dbać o swoje poczucie wartości. Jeśli ktoś czuje się mało wartościowy i nieatrakcyjny, powinien doradzić się terapeuty jakie ćwiczenia wykonać aby ten stan zmienić.

Po piąte, uważać na swoje oczekiwania. Magda jeszcze przed spotkaniem wyobrażała sobie, że już będą w związku i jak będzie fajnie. Tymczasem warto nastawić się na zwykłą znajomość. Docenić spotkanie  z drugim człowiekiem bez oczekiwań, że z tego spotkania wyniknie wielka miłość czy nawet małżeństwo. Jeśli podejdziemy do randki na luzie, istnieje większa szansa, że spotkanie się uda i będzie następne...

Ja pomogłam Magdzie podnieść swoje poczucie wartości. Nauczyłam ją jak patrzeć na informacje mężczyzn w profilach randkowych oraz na co zwrócić uwagę wymieniając emaile z nimi. Potem popracowaliśmy nad zmianą jej negatywnych przekonań. Po kilku miesiącach Magda zaczęła umawiać się z Wojtkiem. Wojtek to kulturalny i ciepły mężczyzna. Ostatnio zaprosił Magdę do teatru. Magda jest szczęśliwa i wierzy, że to właśnie to ten mężczyzna.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

JAK RADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ?

środa, 25 lipca 2012 10:56

JAK PORADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ?

Dziś temat ważny bo złość jest emocją, której doświadcza w mniejszym lub większym stopniu każdy z nas.

 Problem opiszę na przykładzie dwóch osób - Marty i Kamila.

Marta ma 40 lat, pracuje jako menadżer w korporacji, która produkuje m.in znane kosmetyki.

 Ma ona bardzo steresującą pracę. Przychodzi na 8.00 godzinę do pracy i od rana jest znerwowana a to na biurku czegoś nie może znależć, a to jej asystentka nie zrobiła jej kawy z mlekiem, a to szef mówi, że muszą skończyć projekt wcześniej niż pod koniec miesiąca. Totalny stres...

A potem wraca zmęczona do domu. Oczywiście jest korek, siedzi w samochodzie i denerwuje się , że musi stać w korku, że traci czas, że ma jeszcze tyle do zrobienia, że stan dróg jest tragiczny itp. Potem jedzie do sklepu spożywczego, żeby kupić coś na obiad i kolację. A tam nieuprzejme, młode sprzedawczynie, nie dosyć że są niemiłe to jeszcze nie chcą na pytania odpowiedzieć.

A w domu jak co dzień to samo. Mąż wraca do domu i mówi od razu" miałem ciężki dzień".Zje obiad, obejrzy wiadomości. A potem kłócą się. Inicjatorem tych kłótni jest najczęściej Marta. Martę wkurza, że mąż mało zarabia, że nie pomaga jej, żeby w domu był idealny porządek. Martę wkurza, jak mąż położy gazetę zamiast na stole to na podłodze obok fotela. Wkurza ją prawie wszystko.

 Czego ona nie próbowała, żeby zniwelować złość. Brała środki uspakające ale po nich była śpiąca i mniej efektywnie pracowała.

 Inny przypadek to Kamil. Kamil nie wyraża swojej złości, a ją kumuluje w sobie. Wiele rzeczy go denerwuje. W pracy kolega go wykorzustuje, a w związku jego dziewczyna spędza więcej czasu z byłym chłopakiem niż z nim. Kamil chciałby powiedzieć, koledze, " sam pracuj, nie proś mnie już więcej o pomoc, radź sobie sam" ale nie może tego powiedzieć. Boi się, że wyjdzie, że jest egostyczny i mało koleżeński...

 A ze swoją dziewczyną na temat jej byłego chłopaka nawet nie porozmawiał. A ta sprawa to tak denerwuje, że czasem nie może zasnąć...

 

Co zrobić jak stale się złościsz?

 

 Po pierwsze, warto zrozumieć, że złoszcząc się na innych z powodu drobiazgów, szkodzimy samemu sobie. Warto tutaj rozgraniczyć sprawy ważne i sprawy mniej ważne, wręcz błahe...

 

Po drugie, złoszcząc się na korek, nieuprzejme sprzedawczynie w sklepie, tracimy cenną energię. Są rzeczy, których nie da się zmienić np. że jest uliczny korek. Jedyne co możemy w takich sytuacjach zmienić to swój stosunek do tego. Warto też zadać sobie pytanie czy moje zdenerwowanie, złość coś w tym przypadku pomoże?

 

 Po trzecie, rozpocząć pracę nad sobą. Przy pomocy terapeuty poznać techniki eliminacji złości i innych negatywnych uczuć.

 

 Po czwarte, przy sprawach ważnych, warto odważyć się i porozmawiać z kimś, kto wywołuje w nas złość... Opisywany wyżej Kamil był pasywny w swoich reakcjach, a przecież kumulowanie złości może prowadzić do nerwicy oraz do innych chorób o podłożu psychosomatycznym..

 

.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE

sobota, 21 lipca 2012 18:41

CZY SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE MOŻE ZNISZCZYĆ SZANSĘ NA MIŁOŚĆ, ZWIĄZEK?

Dziś temat na życzenie.

 Problem przedstawie na przykładzie Haliny i Michała.

 Halina to absolwetka zarządzania na U.W w Warszawie oraz studiów podyplomowych MBA.

Jej problem to pech w związkach. Co poznaje mężczyznę to to trwa krótko najwyżej miesiąc a najczęściej kończy się na pierwszej randce. Halina nie rozumie dlaczego, przecież jest ładną blodynką, ma świetną figurę, duży biust. Jest wykształcona, pracuje jako dyrektor i jest finansowo  niezależna. Co sobotę lub co drugą sobotę powtarza schemat. Jedzie z dwoma koleżankami do modnego klubu. Po godzinie picia drinków, rozglądają się za przystojnymi mężczyznami. Zwykle mężczyźni proponują im drinka i zaczynają  rozmowę. Halina ma szczęście do przystojnych mężczyn. Ostatnio w modnym warszawskim klubie poznała dyrektora marketingu. Potańczyli trochę a po około 2 godzinach Halina zaproponowała przeniesie tej miłej rozmowy do jej mieszkania a że mieszka w centrum Warszawy, za 10 minut będą u niej. Mężczyzna wahał się ale w końcu pojechali do niej a tam  doszło do seksu. Halina uważała, że jak pokaże mężczyźnie, jaka jest piękna, jakie ma super mieszkanie, że lubi seks, to mężczyzna będzie zachwycony i od razu się zakocha... A poznany w klubie dyrektor marketingu rano nawet śniadania z nią nie zjadł, wyszedł i bardzo się spieszył. Żegnając, powiedział," zdzwonimy się", żadnego dziękuję , czy było cudownie. Halina czekała długo na telefon, ale ten mężczyzna nie zadzwonił. W następny weekend odbyło się to prawie tak samo z tą różnicą , że mężczyzna wyszedł z jej mieszkania o 4 rano.

Halina zastanawia się co jest nie tak. Przecież jest seksowna, nie chce pieniędzy od mężczyzny, nie chce od niego nic. Chce tylko ich komplementów, że czuć się adorowana przez mężczyznę. Nie rozumie tego, że jeszcze w nocy całowali się a nad ranem całkowity chłód i brak rozmowy a potem zerwanie kontaktu. Przecież ona nic takiego nie zrobiła....

 Inny przypadek to Michał. Michał jest bardzo przystojny. Jak przychodzi Michał na imprezę to zwykle wychodzi z najładniejszą dziewczyną na imprezie i z nią spędza noc. Na początku podobało się to mu, chwalil się kolegom ale potem stwierdził, ze szuka czegoś innego. Chciałby poznać dziewczynę, którą musiałby zdobywać, ale takiej jeszcze nie poznał. Wzorem jest żona jego kolegi - spokojna, ciepła i porządna...

Dlaczego seks na pierwszej randce może zniweczyć szansę na dobry związek?

Po pierwsze, dlatego że według badaczy np. profesora Davida Bussa, mężczyźni lubią sami zdobywać. Jeśli kobieta zabiera im możliwość wykazania się męską inicjatywą to nie traktują jej jako potencjalną dziewczynę.

Po drugie, panuje stereotyp wsród mężczyzn. Mężczyźni są przekonani, że skoro na pierwszej randce doszło do seksu to oznacza, że kobieta jest równie "otwarta" na innych mężczyzn. A takich kobiet nie szanują.

 Po trzecie, istnieje korelacja między wysiłkiem wkładanym w osiągnięcie celu a docenianiem tego. Im więcej energii, czasu, pieniędzy człowiek zaintestuje czy to będzie zdobycie dobrej pracy czy stworzenie związku z partnerem, partnerką, tym większa jego skłonność do trwania w tym i doceniania tego. Coś co przychodzi z trudem, człowiek docenia i cieszy się tym...

Po piąte, jeśli coś nie wychodzi to sygnał, żeby to zmienić lub poradzić się kogoś, co można zrobić lepiej. Podoba mi się to co powiedział Einstein:" definicją szaleństwa  jest robienie ciągle tego samego i oczekiwanie za każdym razem innego rezultatu".Na ten temat jeszcze napiszę.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

KOBIETA, MĘŻCZYZNA KOCHA ZA BARDZO, UZALEŻNIENIE

wtorek, 17 lipca 2012 17:03

DLACZEGO MĘŻCZYŹNI ODCHODZĄ?

 Do tego tematu zainspirował mnie email od Czytelnika. Emaile uważnie czytam i dziś odpowiadam na nie na tym blogu

Problem opiszę na przykładzie Marcina. Marcin to przystojny brunet, pracuje jako inżynier w koncernie spożywczym znajdującym się pod Warszawą. Żonę poznał w korporacji, gdzie wspólnie pracowali nad projektem. Ania to sympatyczna blodynka, wydawała się mu ciepłą, radosną dziewczyną. Zamieszkali w domu teściów - na pierwszym piętrze. Przez pierwsze dwa lata było świetnie.

 Ale potem zaczęło być coraz ciężej. Marcinowi najbardziej przeszkadzał silny związek jego żony z matką. Często żona zamiast spędzać z nim wieczór, szła do swojej mamy, żeby porozmawiać. Rzadko jemu się zwierzała, jak miała problem w pracy to z mamusią rozmawiała. A teściowa mówiła, co Ty tam Marcin wiesz, to babskie sprawy a ty jesteś tylko facetem...

Marcin czuł się niepotrzebny i nieważny dla żony. Tylko w jednej kwestii był żonie i teściowej potrzebny - do dawania swojej pensji.  Mógł sobie zostawić 200 zł a całą resztę przeznaczał na rodzinę. Nikt nie doceniał go że tak ciężko pracuje, nikt go nie chwalił.

 A krytyka była codziennie. Żona czepiała się, że brzydko się ubiera, że nie jest elegancki. A jak kupił sobie garnitur, żona i teściowa stwierdziły, że on to go garnituru nie ma sylwetki bo za chudy jest...

 Zawsze były teksty, ze dużo pracuje a  grosze przynosi do domu. Teściowa śmiała się że taka pensyjka to nawet na kosmetyki nie starczy. A przecież Marcin zarabiał więcej niż średnia krajowa a im ciągle było mało pieniędzy i mało...

Marcin rzadko rozmawiał z żoną, bo ta była zmęczona i jak chciał z nią porozmawiać, mówiła mu teraz nie gadajmy o głupotach, pamiętaj co masz zrobić np masz pomóc ojcu przy uszczelnianiu dachu, masz odwiedź ciotkę do lekarza, popsprzątaj swoje rzeczy itp.

 Z seksem też było nie za dobrze. Żona kiedyś lubiła seks a potem ciągle zmęczona, bolała ją głowa.

Marcin zauważył, że nie cieszy się jak wraca do domu, razem robi mu się smutno bo przecież nikt się nie cieszy, ze on wrócił z pracy.

Marcin podjął decyzję żeby odejść od żony, wrócił do Warszawy i zamieszkał w mieszkaniu z bratem. Spodziewał się jakiejkokwiek reakcji ze strony żony a ta powiedziała, dobrze że odszedłeś bo my z mamą mamy spokój...

 Dlaczego mężczyżni odchodzą?. Dysfunkcyjne otoczenie, które generuje ogromy lęk – lęk przed samotnością, opuszczeniem, byciem kimś nieważnym, niepotrzebnym i niedocenianym, lęk przed bliskością.

2. Pragnienie znalezienia ukojenia w ramionach partnera – żeby uwolnić się od wszystkich lęków i paraliżującego poczucia pustki.

 

3. Podświadome pragnienie, żeby partner rozwiązał problemy i uśmierzył lęki – prowadzi to do zerwania kontaktu z samym sobą oraz z własnymi uczuciami; myśl o tym, że można zostać samemu ze sobą, wywołuje przerażenie.

 

4. Skupienie całej uwagi na partnerze – od momentu poznania partnera już nic więcej się nie liczy; na przykład kobieta może koncentrować się na zapewnieniu dobrych warunków materialnych, przygotowywaniu pysznych obiadów, uatrakcyjnianiu współżycia seksualnego i dbaniu o rozliczne potrzeby partnera. A im więcej daje i im goręcej pragnie zatrzymać mężczyznę przy sobie, tym bardziej on się oddala, staje się zimny i niedostępny – miłość zaczyna być obsesją i nierozerwalnie wiąże się cierpieniem.

 

Zuzanna była świadoma tego, że pociągają ją mężczyźni trudni. Porównywała ich do studni

 

 Po pierwsze dlatego że nie czują się potrzebni. Kobieta nie radzi się ich, wszystko załatwia sama i radzi sobie. Więc po co jestem ja? takie pytanie zadawał sobie często opisywany wyżej Marcin

 Po drugie, udział osób trzecich - to mogą być członkowie rodziny lub przyjaciele. Zdarza się tak że są tak silne związki emocjonalne np. matki z córką, że one wpływają na małżeństwo. Znam jeszcze inny przypadek małżeństwa gdzie był kryzys i przyjaciółka żony przkonała żonę, że nie warto walczyć, najłatwiej jest rozstać się...

 Po trzecie, brak wspólnych celów. Często jedynym wspólnym celem małżeństwa jest zakup mieszkania, samochodu. A po kupnie domu nie ma już do czego wspólnie dążyć...

Po czwarte, wspólne zainteresowania. Dobrze jest jak druga osoba chce się dowiedzieć jakie ma zainteresowania mąż/ żona ?

Po piąte, mężczyzni odchodzą bo poznali kogoś innego. Jak wynika z badania Demoscope'a najpierw był rozpad więzi emocjonalnej a potem poznanie innej kobiety. Badani mężczyźni stwierdzili, że w związkach czuli się nieakceptowani, niepotrzebni i niekochani.

Po szóste, kobiety są obdarzone intuicją i często podświadomie czują, że w ich związku jest inaczej. To właśnie jest moment aby podjąć działanie - przy pomocy coacha zmienić styl komunikowania, identyfikować problemy i je rozwiązać, spojrzeć na siebie z dystansu a na swojego partnera z empatią....

 

 Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

 Oprócz pisania tekstów chciałabym się z Państwem podzielić dobrymi adresami stron www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

JAK PRZESTAĆ ODWLEKAĆ, ODKŁADAĆ NA PÓŹNIEJ?

sobota, 14 lipca 2012 20:20

 JAK PRZESTAĆ ODKŁADAĆ NA PÓŹNIEJ?

 Dziś o problemie, który dotyczy wielu ludzi.

Problem przedstawię na przykładzie Anny.

 Anna ma 27 lat, pracuje i studiuje zaocznie. Ania ma problem w pracy.

 Ostatnio dostała zadanie sporządzenia dokładnej bazy danych klientów firmy oraz klientów, którzy ze współpracy z firmą zrezygnowali. Na początku myślała, że to łatwe, ale jak zaczęła, okazało się, że to żmudna i ciężka praca.

Już siadała do komputera z zamiarem" zrobię to" a pojawiała się pokusa zobaczenia zdjęć koleżanki na Facebooku, a to odebrała pocztę i odpisała znajomemu. Później nie mogła się skoncentrować się na pracy i odłożyła zadanie na jutro a następnego dnia było to samo. A kierownik zapytał ją czy ma już tą bazę danych klientów, Ania skłamała, że już ją kończy.

 

 Ania przeżywa stres, bo nie może się zmoblizować do pracy a kończy się termin do którego ma to zadanie ukończyć. Ania nie daje rady też z domowymi obowiązkami. Ciągle obiecuje sobie, że wreszcie posprząta a w następnym tygodniu odwiedzi rodziców w Białymstoku ale nie znajduje na to ani czasu ani chęci..

 

.Co zrobić gdy odlekamy rzeczy ważne dla nas?

 

Po pierwsze, zastanowić się czy jest do dla nas naprawdę ważne? jeśli praca przestała sprawiać przyjemność, może warto z pensji odłożyć na spełnienie swojego marzenia. Wtedy motywacja do pracy wzrośnie.  

 

 Po drugie, warto zastanowić się, co jest przyczyną odwlekania ważnych zadań? Często podłożem odkładania rzeczy na później jest lęk. Opisywana wyżej Ania boi się, że źle zrobi bazę danych, że kierownik nie będzie zadowolony z jej pracy. Anna boi się zwolnienia a jest przekonana, że nie da rady z tym zadaniem. Dlatego nie chce tego wykonywać bo i tak źle to zrobi.

 

 Po trzecie, warto zadbać o wsparcie bliskich osób. Udowodniono naukowo, że wsparcie rodziny czy przyjaciół, czy terapeuty zwiększa motywację do działania.

 

 Po czwarte, warto zadbać o właściwy tzw. dialog wewnętrzny. Często ludzie mówią do siebie przykre rzeczy, nazywają się skończonymi leniami lub głupkami. Z takim podejściem do siebie samego ciężko jest odnosić sukcesy w pracy i w życiu.

Jeśli masz problem, warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 702  

Kalendarz

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839702