Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 090 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAKIEJ KOBIETY POŻĄDAJĄ MĘŻCZYŹNI?

niedziela, 31 lipca 2011 10:01

Jakich kobiety pożądają mężczyźni?

 Stereotyp mówi, że mężczyźni wolą kobiety głupsze od siebie. Tymczasem inteligencja jest pożądanym atrybutem kobiety. Jeśli mężczyzna szuka partnerki na dłużej, ważne jest dla niego mądrość kobiety. Jeśli natomiast szuka dziewczyny na jedną noc, raczej skłania się do kobiet mniej inteligentnych.

 Stereotyp mówi, że dla mężczyzn najważniejsza jest uroda. To prawda, jak dowodzi Davis Buss,( amerykański profesor psychologii) ale jest różnica w postrzeganiu atrakcyjności kobiety. Jeśli mężczyzna szuka kobiety tylko w celach seksu, patrzy przede wszystkim na figurę i tutaj ma określone wymagania względem rozmiarów jej biustu itp. Jeśli szuka partnerki na życie, jego uwaga koncentruje się na jej twarzy.

David Gunn i inni naukowcy w swoich badaniach dowiedli, że dla mężczyzn istotne są pełne i jędrne usta, gdyż one sygnalizują temperament, energię i młodość. Ważne są też oczy i ich wielkość. Duże oczy podświadomie odbierają mężczyźni jako synonim niewinności.

 

 Jaką cecha charakteru kobiety jest najbardziej pożądana przez mężczyzn?

 

 Prof David Buss twierdzi na podstawie badań, że najważniejsza jest wierność. Mężczyzna angażujący się w długotrwały związek z kobietą, musi mieć bowiem pewność, iż jest ojcem dzieci, w wychowanie których inwestuje zdobywane przez siebie zasoby. Wierność seksualna okazuje się zatem jedną z cech najbardziej cenionych u stałej partnerki. W przeprowadzonych badaniach [Buss, 1989] wierność uzyskała najwyższą średnią ocenę spośród siedmiu badanych cech pożądanych u partnerki (2,85 na skali od –3 do 3). Najbardziej niepożądaną cechą była natomiast niewierność (- 2,93).

Jeśli chodzi o inne cechy charakteru, to też zależy od tego czy mężczyzna szuka kobiety do długotrwałego związku czy do krótkotrwałej znajomości. W pierwszym przypadku istotna jest łagodność kobiety, ciepło, dojrzałość emocjonalna, poczucie humoru.

   W drugim wariancie wymagania maleją. W przypadku partnerki na jedną noc, mogą zaakceptować jej alkoholizm, brak wykształcenia, zaborczość, głupotę. Na ten temat jeszcze napiszę.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  – To link do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (16) | dodaj komentarz

DLACZEGO JESTEŚ SMUTNA/ SMUTNY, NIESZCZĘŚLIWA/ NIESZCZĘŚLIWY?

czwartek, 28 lipca 2011 7:36

JAK POKONAĆ SMUTEK?

Dziś temat, który jest odpowiedzią na email Czytelnika. Przedstawię problem na przykładzie Pauliny.

      Paulina ma 35 lat, skończyła studia ekonomiczne i pracuje w firmie farmaceutycznej. Od 6 lat jest mężatką. Mieszka w domu pod Warszawą, ma piękny ogród i psa. Jej problem to fakt, że ona nie czuje się szczęśliwa, często jest smutna.

     Jak ją zapytałam, co jest według niej przyczyną tego stanu, odpowiedziała, że nie wie…

     Niby ma wszystko co do szczęścia jest jej potrzebne – piękny dom, kochającego męża, rozwijająca się karierę w korporacji.

     Często myśli, że jest nieudolna, że nic nie umie. Stawia sobie duże wymagania i jak w pracy nie wykonana wymyślonego przez nią planu, jest na siebie wściekła.

 

   Paulina zauważyła, że ostatnio nic jej nie cieszy. Byli z mężem w teatrze, a Paulina cały czas myślała o tym , żeby już wrócić do domu i położyć się spać. Ma zmienne nastroje, raz kocha męża a innym razem chciałabym aby on gdzieś wyjechał i byłby wreszcie spokój. Każdy dzień wydaje jej się identyczny.

 

    Przypadkowo przez naszych wspólnych znajomych poznała mnie i ja postanowiłam jej pomóc.

     Czasem jest tak, że człowiek jest smutny. Ta emocja też jest potrzebna. Ważne jest aby wspólnie z przyjacielem lub z terapeutą dojść do przyczyny smutku. Paulina nie wiedziała dlaczego płacze i co zrobić aby poczuć się lepiej.

     Przeprowadziłam z Pauliną wiele rozmów aby dowiedzieć się dlaczego czuje się nieszczęśliwa. W końcu dotarłyśmy do przyczyny smutku. Paulina prosiła abym o tym nie pisała a ja szanuję jej prośbę.

 

   Wsparcie otoczenia było dla Pauliny bardzo ważne. Niestety mąż nie rozumiał jej zachowania i ciągle powtarzał, żeby Paulina wzięła się w garść. W takim stanie jakim była Paulina trzeba unikać sytuacji i ludzi, którzy nadmiernie wprowadzają w stres.

Trzeba mieć świadomość, że to stan przejściowy i to minie i dzięki pracy nad sobą można wiele osiągnąć tylko trzeba wiedzieć, jak to zrobić.

 Z takim subiektywnym poczuciem, że czujemy się smutni i nieszczęśliwi, trzeba zwrócić się o pomoc bo inaczej może się to przekształcić się depresję.

   Z Paulina, jak rozwiązaliśmy główny problem, pracowaliśmy na jej poczuciem wartości, nad jej celami oraz nad zmianą jej przekonań.

Jej życie zaczęło powoli się zmieniać, dziś jest już uśmiechniętą kobietą pełną energii i wiary w przyszłość.

 Już wie, że tak wiele zależy od niej samej – od sposobu postrzegania świata. Paulina jest przykładem, że można pokonać smutek i znowu być zadowolonym z życia człowiekiem.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

MAMINSYNEK JAK PORADZIĆ SOBIE GDY MAMA ZA BARDZO KOCHA DOROSŁEGO SYNA?

wtorek, 26 lipca 2011 6:44

Maminsynek – relacja matka i dorosły syn

 Dziś temat na życzenie .Temat – maminsynka ale z innego punktu widzenia. Opiszę to na przykładzie Marcina. Marcin ma 37 lat, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako wykładowca.

Od zawsze mieszkał z mamą. Tata wyjechał do Stanów Zjednoczonych, Marcin nie zna jego adresu.

Jego mama mówi często Marcinowi, jak bardzo go kocha i że tylko w nim ma oparcie. Marcin nic w domu nie musi robić. Ma własny pokój gdzie może pisać artykuły naukowe i czytać ksiązki. Mama stara się jak może a to przygotowuje ulubione danie Marcinka – naleśniki z serem lub ruskie pierogi…

Marcin ma zawsze wyprasowane i wyprane koszule, wszystkie obowiązki domowe wykonuje jego mama.

Często lubią pójść z mamą w odwiedziny do ciotki. Tam plotkują o rodzinie, jedzą pyszne ciasta. Marcin miał kiedyś dziewczynę.

 Na studiach spotykał się z ładną brunetką. Ale ta poznała innego mężczyznę i podjęła decyzje aby z Marcinem się rozstać…

Niedawno Marcin poznał Bożenę. Jej uroda zrobiła na nim duże wrażenie – ciemne włosy, szczupła sylwetka. A jak jeszcze okazało się, że mają o czym rozmawiać, Marcin zakochał się…

Powiedział o tym swojej mamie, bo z mamą nie ma tajemnic. Mama chciała poznać Bożenkę jak najszybciej. W niedziele odbyło się spotkanie – mama, Marcin, Bożenka. Mama wypytywała Bożenkę, jakie ma wykształcenie, kim są rodzice, jakie ma Bożena plany na przyszłość?

 Po spotkaniu mama stwierdziła autorytatywnie, że to nie jest odpowiednia dziewczyna dla Marcina. Nie jest tak wykształcona jak Marcin, pochodzi ze wsi, ma wiejski akcent i nic z tego nie będzie.

Marcin jak to usłyszał to pomyślał, że mama przyzwyczai się do Bożeny i z czasem polubi ją… Niestety tak się nie stało. Mama jak Marcin szedł na randkę z Bożeną, zawsze źle się czuła. Mówiła, że boli ją serce i trzeba będzie wezwać lekarza…

Marcin musiał parę razy odwoływać spotkanie z Bożeną. Mama ciągle mówiła Marcinowi, że Bożena to nie jest odpowiednia kandydatka na żonę i jeśli on ją poślubi to ona może tego nie przeżyć…

Marcin nie wiedział co zrobić bo z jednej strony kocha swoją mamę a z drugiej strony zależy mu na znajomości z Bożeną. A jego mama stosowała wobec niego szantaż i mówiła, jak on nie rozstanie się z Bożeną to znajdzie ją na cmentarzu.

 

 Jak pomogłam Marcinowi?

 

 Po pierwsze, doradziłam rozmowę z mamą. Tutaj potrzebna jest stanowczość. Zawsze popieram miłość do najbliższych ale to musi mieć określone granice. Syn ma prawo do wyboru takiej narzeczonej, która jemu się podoba a nie kierować się w podjęciu tak ważnej decyzji tylko opinią swojej mamy.

 

Po drugie, doradziłam aby zadbał o zdrowie mamy. Dałam adres dobrego lekarza kardiologa.

 

 Po trzecie, wspólnie opracowaliśmy plan co zrobić aby jego mama nie czuła się taka samotna. Marcin skontaktował się ze swoją rodziną i zaczęli mamę częściej odwiedzać.

 

 Po czwarte, Marcin wynajął mieszkanie z Bożeną niedaleko mamy. Marcin stał się bardziej samodzielny, obowiązki domowe dzieli po równo z Bożena. Teraz stosunki między nim a mamą bardzo się poprawiły.

 

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!!OD SARINOKO NA ALLEGRO KUPUJĘ JUŻ OD ROKU I JESTEM ZADOWOLONA BO BIŻUTERIA JEST ORYGINALNA I W DOBRYCH CENACH.

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To właśnie link do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK ROZMAWIAĆ Z MĘŻCZYZNĄ, Z KOBIETĄ ROZMOWA W ZWIĄZKU

niedziela, 24 lipca 2011 10:29

Dlaczego rozmowa jest tak ważna w związku?

Dziś temat na życzenie Czytelnika z Opola.

Zapytał mnie jak można dogadać się ze swoją dziewczyną, ostatnio ciągle kłócą się…

 

   Problem przedstawię na przykładzie znajomej pary – Agnieszki i Darka. Poznali się na studiach i po roku znajomości zamieszkali ze sobą w mieszkaniu należącym do Agnieszki. Na początku było cudownie, potem narastały codziennie konflikty.

  Zaprosili mnie do swojego domu, żebym im pomogła. Agnieszka stwierdziła, że jak chce z Darkiem porozmawiać, to on już jest podenerwowany i mówi, że on na rozmowę nie ma ochoty. A Agnieszka chciałaby dowiedzieć się jak Darek spędził dzień w pracy, co powiedział jego szef itp. Darek po pracy milczy lub odpowiada, że nie ma o czym mówić. Agnieszkę ciekawi też nowa asystentka Darka. Podobno jest młoda, ładna i po studiach, Agnieszka jest o nią zazdrosna.

   Szczególnie gdy Darek po pracy dwa razy spotkał się z asystentką w kawiarni w celu omówienia ważnych spraw służbowych. Agnieszka nie wierzy Darkowi, dodatkowo nieufność jej budzi milczenie Darka gdy ona porusza temat asystentki. Gdyby Darek powiedział jej, że nowa asystentka go nie interesuje, że on tylko ją kocha , Agnieszka byłaby spokojniejsza.

 Agnieszka czuje zazdrość i złość.

      Inny problem to spędzanie weekendów. Agnieszka lubi wyjazdy do swojej mamy do Otwocka, Darek nie znosi przyszłej teściowej i tego siedzenia przy stole i rozmów o niczym. Nigdy wprost nie powie tego Agnieszce bo boi się jej reakcji i zależy mu na dobrych relacjach z mamą Agnieszki.

 

Czego brakuje w związku Agnieszki i Darka?

 

 Brakuje rzeczowej, pozbawionej negatywnych emocji rozmowy. Według badań przeciętny Polak używa około 2 tysięcy słów a ile z nich dotyczy spraw naprawdę ważnych?

Agnieszka i Darek jak wiele par rozmawiają głównie na tematy nie dotyczące ich związku np.  omawiają codzienne problemy.

 

Najpierw warto zastanowić się, co jest dla nas ważne w związku? Czego potrzebujemy? Co nam przeszkadza? A co nam się podoba w partnerze, partnerce?

 

Potem,gdy już wiemy czego chcemy, warto porozmawiać z ukochaną osobą na ten temat. Unikając rozmowy, pogłębiamy problem i może powstać kryzys.

    Często zdarza się sytuacja, że mężczyzna lub kobieta nie mówią co ją/ jego denerwuje.

     Dlaczego tak się zdarza?

 

Partner / partnerka liczą na to że druga strona domyśli się o co im chodzi. "Przecież mówiłam tylko poprzez aluzje" – powiedziała mi koleżanka, gdy zapytałam ją, jak rozmawia ze swoim mężem.

Inna przyczyna to fakt, że kobieta lub mężczyzna boją się negatywnej reakcji drugiej strony.

A czasem po prostu nie wiedzą, że mówienie o swoich oczekiwaniach jest ważne dla związku.

 

    Przy rozmowie istotna jest umiejętność empatii. Gdy rozmawiałam z Darkiem, zapytałam go, jakby się czuł, gdyby Agnieszka umawiała się ze swoim kolegą z pracy a potem nic o tych spotkaniach nie chciałaby mu powiedzieć? Darek stwierdził, że zaczyna rozumieć swoją dziewczynę.

   Potem nauczyłam ich jak mają rozmawiać. W ich rozmowach dużo było negatywnych określeń np. "Ty zawsze nic mi nie mówisz" lub "Z taką kobietą nie mogę już mieszkać" lub "Czepiasz się jak wredna zołza".

To powoduje, że rozmowa nie da spodziewanego efektu i będzie jeszcze gorzej.

  Nauczyłam ich, jak mówić żeby nie urazić drugiej stron i co zrobić, jak emocje sięgają zenitu. Wspólnie wypracowaliśmy kompromis. Darek zaczął częściej opowiadać Agnieszce o tym co wydarzyło się w jego pracy, a Agnieszka przestała mówić Darkowi niemiłe rzeczy.

   A w weekendy zaplanowali sobie pójście do kina i do restauracji. Do mamy Agnieszki będą jeździć raz w miesiącu. Agnieszka i Darek kłócą się od czasu do czasu ale podchodzą do siebie z szacunkiem i z empatią.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!!  OD SARINOKO KUPUJĘ JUŻ OD ROKU, LUBIĘ OD NIEJ KUPOWAĆ BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I ŚWIETNE CENY, POLECAM KUPOWANIE U SARINOKO Z CZYSTYM SUMIENIEM

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

JAK PRZESTAĆ SIĘ DENERWOWAĆ, POZBYĆ SIĘ ZŁOŚCI?

czwartek, 21 lipca 2011 7:01

JAK PRZESTAĆ SIĘ DENERWOWAĆ?

 Temat ważny bo większość ludzi denerwuje się ważnymi i mniej istotnymi sprawami. Przedstawię problem na przykładzie Martyny. Martyna jest kierownikiem i jest odpowiedzialna za pracę pięciu osób.

 

Martyna ma 32 lata, jest mężatką od sześciu lat i ma dwuletnie dziecko. Od miesiąca czuje podenerwowana, wszystko ją złości. Wstaje rano i już myśli o czekających ją obowiązkach. W pracy musi być opanowana i tłumi gniew na szefową. Wie, że nie może ona nic swojej przełożonej powiedzieć bo boi się, że ona ją zwolni.

     Po pracy Martyna jedzie na zakupy do supermarketu, żeby zrobić szybkie zakupy na obiad. A tam kolejki do kasy. Martyna nie wytrzymała i nakrzyczała na kasjerkę w supermarkecie, że ta za wolno pracuje.

   Następnie pojechała na stację benzynową, a tam pokłóciła się z panem pracującym na stacji. Potem wraca do domu i wszystko ją wkurza. W domu jest bałagan – zabawki jej córki są wszędzie. Szybko gotuje obiad, spieszy się bo o godzinie 18 przyjdzie mąż A mąż wraca i od progu narzeka, że jest bardzo zmęczony i nie ma ochoty na nic. Potem Martyna znajduje jakiś pretekst i zaczyna kłócić się z mężem. Próbuje pobawić się z dzieckiem ale nie może. Nie ma cierpliwości do swojej córeczki i zabawa z nią ją nudzi. Zestresowana kładzie się spać i znowu myśli co będzie jutro w pracy i jak da sobie radę z domowymi obowiązkami.

 

Jak radzić sobie ze złością?

 

 Po pierwsze, warto zastanowić się co jest prawdziwą przyczyną, że jesteś zdenerwowany, zdenerwowany. Często tłumimy swoją złość w pracy lub w związku, a potem wybuchamy z powodu jakieś małej sprawy.

 

 Po drugie, reagujmy, jeśli coś nam się nie podoba. W pracy w stosunku do przełożonej też można asertywnie powiedzieć, co nas boli. Tutaj bardzo ważna jest forma i dobór słów.

 

Po trzecie, warto podjąć działanie w kierunku rozwiązania tego problemu, jeśli stale są tłumione negatywne uczucia, jest duże prawdopodobieństwo zachorowania na nerwicę czy inne choroby o podłożu psychosomatycznym.

 

 Po czwarte, ważna jest rozmowa z kimś, kto nam się serdeczny i nas rozumie, na temat co nas denerwuje. Taka rozmowa pozwala uświadomić nam, jakie mamy uczucia i dobry terapeuta umie wskazać przyczynę tych negatywnych uczuć i pomóc skutecznie. 

Jak pomogłam Martynie?

 Najpierw ustaliśmy dlaczego jest stale nerwowa. W jakich sytuacjach wpada w wściekłość? Okazało się, że złość to wynik stresującej sytuacji z pracy oraz przemęczenia. Martyna przeprowadziła rzeczową rozmowę z szefową. Szefowa na początku nie była zadowolona ale zrozumiała i w pracy zaczęło być lepiej. Później doradziłam jej, jak lepiej organizować swój czas? Chodziło o to aby Martyna znalazła czas tylko dla siebie. Dotychczas w życiu Martyny była tylko praca a w domu same obowiązki. Martyna porozmawiała z mężem na temat jak może on jej pomóc w domu? Nauczyłam ją jak radzić sobie jak zdarzy się stresująca i jak przestać przejmować się drobiazgami….

 

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!!  OD SARINOKO KUPUJĘ JUŻ OD ROKU, SZCZERZE TO, JESTEM ZADOWOLONA I POLECAM ZAKUPY U SARINOKO Z CZYSTYM SUMIENIEM

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445   To właśnie link do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (15) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 698  

Kalendarz

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839698