Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 090 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Czego mężczyźni pragną od kobiet?

piątek, 30 lipca 2010 8:22

Czego mężczyźni chcą od kobiety?

 Takie pytanie stawia sobie wiele kobiet i z tą kwestią przyszła do mnie Małgorzata, która stwierdziła, że dla niej mężczyźni to osoby z innej planety i nie może ich zrozumieć.

 Pierwszą sprawą jakiej mężczyźni pragną to akceptacja ich takich, jakimi oni są. Mężczyźni mogą wiele zrobić dla kobiety, tylko po to aby zobaczyć w jej oczach podziw i usłyszeć słowa uznania.

Małgorzata nigdy nie mówiła swojemu mężczyźnie miłych słów, często go krytykowała i zwykle zaczynała bo Ty Jurku jak zwykle zapomniałeś.

Jak powiedziałam jej żeby zmieniła postępowanie bo akceptacja to jedno z silniejszych ogniw zmiany człowieka, stwierdziła, że jej męża nie ma za co chwalić.

Ale jak porozmawiałyśmy dłużej, okazało się, że jest sporo rzeczy, które mąż dla Małgosi robi, a ona przestała to zauważać.

 

Jak okazać akceptację mężczyźnie?

    To nie jest łatwe bo trzeba wiedzieć jak. Jeśli nieumiejętnie chwalimy - efekt może być odwrotny od zamierzonego. Znam kobietę, która ciągle chwaliła swojego mężczyznę i robiła to w nieprawidłowy sposób, mąż przestał pomagać w domu i stał się oschły.

Małgosię nauczyłam jak ma chwalić swojego męża, z niechęcią powiedziała, „Dobrze spróbuję od jutra mówić Jurkowi pozytywne słowa i może mi się uda na niego nie krzyczeć".

    Dlaczego akceptacja jest taka ważna?

 Ona nadaje związkowi nowego wymiaru.Myślę, że jedną z głównych przyczyn kryzysu w związku jest właśnie brak akceptacji. Na początku związku dostrzegamy prawie wszystko co robi nasz partner i doceniamy go. Później w natłoku obowiązków nie widzimy np. że nasz mężczyzna zreperuje nam samochód lub jakieś urządzenie w domu, że jak nam jest zimno to zrobi ciepłą herbatę. To może i są małe sprawy ale jak zaczniecie je doceniać, to mężczyzna zostanie zmotywowany do większej pomocy.

Pamiętajmy też o mowie ciała, jeśli chcesz powiedzieć mężczyźnie coś miłego, zwróć uwagę na ton swojej wypowiedzi. Małgosia powiedziała komplement mężowi, ale tonem, od niechcenia, bez większego przekonania.

 Ton i jaką postawę ciała przyjmiemy jest ważne bo wtedy wiadomo, czy to co mówimy jest szczere i wypływa z serca.

     Drugą sprawą, której mężczyźni  bardzo potrzebują to zrozumienie, że oni są inni niż kobiety. Nie lubią analizować godzinami problemów jak wiele kobiet, wolą działać w kierunku ich rozwiązania i tego warto się od nich uczyć.

Nie martwią się na zapas, tylko zwykle mówią, „jak pojawią się trudności to wtedy zastanowimy się co dalej".

Mają umysł, który jest nastawiony zadaniowo np. idą na zakupy z Tobą i chcą to jak najszybciej załatwić, kupić potrzebne rzeczy wg. listy, wyjść z supermarketu i zająć się czymś innym.

       Pamiętajmy też, że nigdy nie będą oni tacy jak nasze przyjaciółki, są oni po prostu inni.  Nie mają oni potrzeby godzinami opowiadania o swoich emocjach, nie lubią też jak szczegółowo i długo kobieta opowiada jak było na wizycie np. u kosmetyczki bo jego zdaniem można to powiedzieć w dwóch zdaniach.

    Inną sprawą  jest ich potrzeba samotności. Lubią czasem siedzieć samemu i się nie odzywać bo muszą przemyśleć swoje problemy. Nie reagują jak się pytasz - co się stało w pracy? Zamykają się w swoim pokoju i muszą mieć czas na refleksję. Przyznanie się, że mają problem i z czymś sobie nie radzą, to dla nich oznaka słabości.

    Trzecią sprawą, której mężczyźni oczekują to ciekawa rozmowa. To nieprawda, że mężczyźni lubią głupie kobiety. David Buss stwierdził, że jak mężczyzna poznaje kobietę, to zastanawia się czy chciałby z nią być dłużej czy będzie to krótka przygoda. Jeśli chce się zaangażować w poważniejszą relację, zawsze wybierze inteligentną kobietę bo będzie z nią o czym miał rozmawiać.

Są jeszcze inne rzeczy, które pragną mężczyźni ale je celowo pomijam, koncentrując się na najważniejszych sprawach.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

 


Podziel się

komentarze (60) | dodaj komentarz

Jak zerwać z samotnością - pierwsza randka

niedziela, 25 lipca 2010 7:34

Jak zerwać z samotnością - Pierwsza randka

 

    Do tego tematu zainspirował mnie Andrzej. Napisał maila abym poruszyła temat randki w sieci i kobiet, które za bardzo chcą od pierwszej randki z kimś być.

Pierwsza randka to ważne spotkanie - to szansa pokazania się z najlepszej strony i jednocześnie szansa aby znajomość się rozwijała.

      W kwietniu poznałam Agnieszkę lat 36 lat, z zawodu office manager.

Agnieszka przyszła do mnie z problemem, że owszem poznaje wielu przystojnych mężczyzn ale znajomość kończy się po jednej lub dwóch spotkaniach.  Przed napisaniem tego wpisu, zadzwoniłam do Agnieszki i zapytałam czy mogę opisać jej randki na blogu, zgodziła się, za co dziękuję Tobie Agnieszko. Podczas spotkania Agnieszka zapytała mnie:

    Co zrobić zmienić tą sytuację i aby mężczyzna zadzwonił po pierwszej randce?

     Najistotniejszą sprawą, jak często wspominam w tym blogu to poczucie wartości.

Agnieszka miała przekonanie, że życie bez mężczyzny jest bez sensu i musi kogoś poznać i to szybko. Pracowałam z Agnieszką aby jej negatywne przekonania zmieniła na pozytywne. Agnieszka w końcu zrozumiała, że będąc sama też jest wartościową i wspaniałą kobietą. Pokonaliśmy z Agnieszką też jej lęki związane z samotnością i z przyszłością.

Agnieszka była przygotowana do randek, była na luzie, z nastawieniem pozytywnym co będzie to będzie i przestało jej na bardzo zależeć aby zrobić na mężczyźnie świetne wrażenie.

 Zanim Agnieszka umówiła się na spotkaniem z mężczyzną poznanym na firmowym , poprosiłam ją aby opowiedziała mi swoje randki - co mówiła, a jak reagował mężczyzna.

       Okazało się, że Agnieszka zadawała potencjalnemu kandydatowi na mężczyznę jej życia nieco kłopotliwe pytania np. Czy chcesz mieć dzieci?, Czy jesteś mężczyzną odpowiedzialnym?, Myślisz o życiu poważnie? Co umiesz robić w domu, majsterkujesz? itp.

Mężczyźni reagowali na te pytania źle, „a czemu pytasz, szukasz na silę męża", odpowiedział jeden z tych mężczyzn. Mężczyźni odbierają takie pytania jako desperację. Poradziłam Agnieszce aby zrezygnowała z tych pytań, na co Agnieszka zaprotestowała." Muszę szybko się dowiedzieć czy ktoś nadaje się na męża czy nie". Poprosiłam ją aby jednak mimo wewnętrznych oporów, nie zadawala tych pytań.

  "A co czym będę z nim rozmawiać"? Zapytała mnie Agnieszka. Tematy rozmów - fajnie jak są przyjemne np. zainteresowania, wakacje, jak ktoś spędza czas wolny. Dobrze jest unikać ciężkich tematów np. polityka, przebyte choroby, trudne doświadczenia życiowe.

    Ważne jest aby nie mówić dużo o swojej przeszłości. Agnieszka na pierwszej randce opowiadała jak źle było z poprzednim partnerem, że stale się kłócili o niemal wszystko i że w końcu on wyprowadził się z jej mieszkania. Takie szczegóły ze swojego życia, warto zostawić sobie na moment, aż ta znajomość rozwinie się w kierunku głębszego uczucia.

Lepiej pozostać tajemnicą, którą trzeba powoli odkrywać niż na pierwszym spotkaniu w skróceniu przestawić swoją historię. Ta zasada dotyczy też mężczyzn.

    Warto też dać szansę drugiej osobie aby mogła powiedzieć coś o sobie. Agnieszka lubi rozmawiać i jak jest na randce to mówi jeszcze więcej niż zwykle o sobie. Agnieszka musiała nauczyć się trudnej sztuki słuchania - będzie z uwagą słuchać co mówi mężczyzna i czasem zada pytanie dotyczące tego co usłyszała, Nie będzie też jak to zwykle robiła, przerywać rozmówcy w połowie zdania i mówić znowu jaka ona jest samotna i nieszczęśliwa.

Agnieszka przygotowana przyszła na randkę, rozmowa była ciekawa i umówili się na następne spotkanie.

      A co ma zrobić mężczyzna na pierwszej randce?

      Po pierwsze, być kulturalnym i miłym, kobiety cenią trafne komplementy.

     Po drugie, nie mówić na tematy, które dla wielu kobiet mogą być trudne do zrozumienia. Miałam kolegę, który na randkach opowiadał o programowaniu i to wszystko fachowym językiem bo myślał, że to taki interesujący temat dla kobiet.

     Po trzecie, nie może stale przeklinać i w negatywny sposób opowiadać o swoich byłych dziewczynach. Mój znajomy miał zwyczaj opowiadania na pierwszej randce o swojej byłej dziewczynie. Mówił, że była ona niezrównoważona, robiła mu awantury jak chciał się spotkać z kolegą na piwo.

Takie informacje na pierwszej randce są nikomu niepotrzebne, lepiej historię swojego ostatniego związku pozostawić jak pojawi się przyjaźń a może nawet miłość i związane z nią zaufanie.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 


Podziel się

komentarze (18) | dodaj komentarz

Kobiety, które kochają za bardzo

czwartek, 22 lipca 2010 17:41

Kobiety kochające za bardzo

     Dziś temat, który w mailach i w mojej pracy jest częsty - o ludziach, którzy kochają za bardzo i mimo, że w swoich związkach są nieszczęśliwi i  samotni, trwają w nich latami.

Jakie są przyczyny, że kobieta lub mężczyzna pozostaje w toksycznych związkach?.

 

     Pierwsza przyczyna to dom rodzinny. Niestety nasze relacje z rodzicami mają wpływ na to jak później ułożymy sobie życie z partnerem. Tutaj eksperci szczególnie zwracają uwagę na to czy np. jeden lub oboje z Waszych rodziców było uzależnione,  czy ktoś jest tzw. rozbitej rodziny lub czy w rodzinie brakowało Tobie ciepła i miłości rodziców. Wychowanie w takim domu może spowodować silne pragnienie miłości i stworzenia domu nawet za każdą cenę...

 Tyle psychologowie, ja znam sporo osób, które mimo, że wychowali się w rodzinie ludzi uzależnionych od alkoholu, dziś tworzą szczęśliwe związki. Wszystko zależy od człowieka i jego indywidualnych wyborów.

        Ale do rzeczy.  Pracowałam rok temu z Kasią. Kasia - ma 35 lat, śliczna szatynka, jedno dziecko i fajna praca. Kasia swojego taty nie pamięta, odszedł od jej matki, jak tylko dowiedział się, że Kasia ma się urodzić. Jej mama samotnie ją wychowywała, a Kasia nie podejmowała nigdy próby rozmowy z ojcem bo jak mówi szczerze go nienawidzi  za to co zrobił jej matce.

 Kasia jak mi powiedziała, zawsze marzyła o mężczyźnie - opiekuńczym, ciepłym.  Na weselu u znajomych poznała Artura - mężczyznę  jak mówi silnego i zdecydowanego. Szybko się zakochała i po 3 miesiącach znajomości spodziewała się już dziecka. Błyskawiczny ślub i wesele. Na weselu już był sygnał że wymarzony mąż, nie jest taki, jak sobie Kasia wyobrażała - całował się z koleżanką Kasi. Kasia pomyślała, że to działanie pod wpływem alkoholu i że nic się nie stało.

Potem okazało się że Artur to tyran, codziennie ją wyzywa i  Kasia słyszała sporo plotek, że on ją zdradza.

Mimo wszystko Kasia jego kocha i jeszcze jak się dowiedziałam, szukała winy w sobie, często mówiła, że to może jej wina, że w związku jest kryzys.

Kasia najpierw odwiedziła swoją mamę w poszukiwania dobrego rozwiązania a  mama Kasi stwierdziła, że Artura lubi a Kasia znowu coś wymyśla zamiast pilnować domowego ogniska.

Wreszcie Kasia dostałam od koleżanki mój numer telefonu. Jak się spotkaliśmy, od razu doradziłam Kasi rozstanie. Tutaj Kasia mocno zaprotestowała - to nie wchodzi w grę, jest dziecko, ja go kocham, mamy wspólne mieszkanie i  co powie na to nasza rodzina. Fakt, jest że do takich decyzji jak rozstanie trzeba dojrzeć i wymaga to dużo odwagi i determinacji w działaniu.

         Po pierwsze zrobiłyśmy specjalne ćwiczenia na wzmocnienie jej poczucia wartości. Kasia przez 10 lat swojego związku codziennie słyszała, że inne kobiety są od niej ładniejsze, bardziej seksowne, że nikt inny poza jej mężem by jej  nie chciał, że jest fatalną matką i żoną.

Nic dziwnego, że Kasia miała problem z mówieniem dobrze o sobie bo uwierzyła w to co jej ciągle powtarzał mąż. Wysokie poczucie wartości jest fundamentem udanej relacji i bez niego Kasia nie będzie mogła walczyć o jej dobre traktowanie.

     Druga sprawa - Kasia jak mąż ją krytykował, ma się zachować asertywnie - to znaczy jak np. mąż mówi, nigdy nie nauczysz się jak gotować, ma odpowiedzieć - ja mam inną opinię na ten temat, moim zdaniem dobrze gotuję. Jeśli mąż zacznie krzyczeć Kasia odpowie -„ To niedopuszczalne abyś mówił do mnie w taki sposób" itp. Jeśli to nic nie da, Kasia będzie wychodzić z pokoju albo z domu aby nie słuchać tych bzdur.

      Trzecia sprawa jak tylko znajdzie dowody że ją zdradza, podstawić sprawę jasno albo wierność i szacunek dla niej albo rozstanie.

     Czwarta sprawa Kasia znajdzie czas dla swoje przyjemności. Jak z nią rozmawiałam, dowiedziałam się, że uwielbia pływać, ustaliłyśmy, że raz w tygodniu będzie chodzić na pływalnię, a dzieckiem zajmie się mąż lub teściowa

   Po trzech miesiącach spotkań ze mną zaczęło być lepiej, Kasia stała się pewna siebie i stale pracuje nad sobą. Już się nie poświęca , a mąż mniej ją krytykuje bo Kasia jak tylko słyszy negatywne słowa, umie odpowiedzieć w sposób asertywny. Kasia nadal jest w tym związku - daje radę, powiedziała ostatnio przez telefon, bywa ciężko ale wtedy przypominam sobie to co mówiłaś mi na spotkaniach i nie daję się Arturowi.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

Jak być lubianym?

sobota, 17 lipca 2010 19:23

               Jak być lubianym, lubianą ?

 Czy zastanawialiście się dlaczego jedni ludzie są lubiani przez innych, a inni nie?

Naukowcy zbadali ten temat.

      Pierwsza sprawa możemy polubić tych ludzi, z którymi często się spotykamy. Jeśli mamy koleżankę, z którą codziennie się widzimy, to jest duże prawdopodobieństwo że ją polubimy.

      Druga sprawa to podobieństwa. Lubimy te osoby, które są do nas podobne a nawet podobieństwo jest ważne przy decyzji o wyborze partnera na życie.

      Znam przypadek kolegi, który starał się o pracę w międzynawowym koncernie produkującym pewien słynny napój gazowany. W czasie rozmowy kwalifikacyjnej zapytał managera -" czy ten zegarek, który Pan nosi to chyba Tag Heuer  Monaco?" i rozpoczęła się rozmowa o zegarkach. Manager na końcu stwierdził" Nie spodziewałem się, że ktoś też interesuje się zegarkami jak ja" i później kolega  dowiedział się, że do tego koncernu, niemal wszyscy kandydaci mieli wyższe wykształcenie i doświadczenie w sprzedaży, ale opinia menadżera z którym mój kolega rozmawiał, zadecydowała  o przyjęciu jego do pracy.

       Dlaczego lubimy ludzi podobnych do nas?

Ludzie, którzy mają poglądy, zainteresowania podobne do nas, podnoszą naszą samoocenę, sprawiając, że nasze widzenia świata staje się interesujące.

 Z ludźmi o podobnych zainteresowaniach jest przyjemna i rozwijająca

      Trzecia sprawa ważna, która decyduje czy kogoś polubimy czy nie - to atrakcyjność fizyczna. Ludzie przypisują ludziom atrakcyjnym fizycznym inteligencję, pewność siebie a nawet dobroć...

 Z mojego doświadczenia wynika, że atrakcyjność to nie tylko idealne wymiary ciała czy ładna twarz. To przede wszystkim optymizm i energia, jaką człowiek emanuję, która sprawia, że inni chcą z tą osoba przebywać

     Po czwarte, lubimy tych ludzi, którzy nas lubią. Jeśli widzimy, że ktoś nas lubi, wpływa to na nasze nastawienie do tej osoby i  możemy ją  polubić.

    Po piątek, lubimy osoby kompetentne bo od nich możemy się ciekawych rzeczy dowiedzieć i uzyskać radę

A teraz coś optymistycznego. Według wielu badań nie lubimy ludzi doskonałych. Zrobiono taki eksperyment - fajna i kompetentna osoba wylewała kawę i zapytano ludzi co niej sądzą. Okazało się, że ludzie tą osobę bardziej polubili bo wydawała się taka „ludzka". Ja przypominam sobie o tym jak wyleję herbatę czy kawę i od razu czuję się lepiej, bo doskonałość nie jest cechą ludzką.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.


Podziel się

komentarze (19) | dodaj komentarz

Dlaczego są samotni?

środa, 14 lipca 2010 17:33

Dlaczego ludzie są samotni ?

 

      Dziś o samotności ale inaczej. Dziś o przyczynach samotności, jak rozmawiam z ludźmi, dowiaduję się dlaczego są sami.

    Spotkałam Martę -  43 lata, sympatyczna, po długoletnim nieformalnym związku czego owocem jest dwójka fajnych dzieci.

Rozmawialiśmy długo i zapytałam ją czy teraz jest otwarta na poznanie kogoś?

 Marta odpowiedziała twierdząco ale powiedziała, że nie ma szans na nową miłość, bo... ma dwoje dzieci i nikt z dziećmi jej nie chce. Kto tobie tak powiedział, zapytałam. Marta odpowiedziała ,że koleżanka i raz miała randkę z jednym księgowym, który stwierdził, że dwoje dzieci to dla niego jest za dużo.

Marta na podstawie dwóch opinii wysnuła wniosek, że tak będzie zawsze jak tylko powie o dzieciach, męzczyzna się wycofa z relacji.

      Marta jest przykładem jak negatywne przekonania mogą spowodować, że osoba traci nadzieję na nową znajomość.

    Inna dziewczyna, z którą pracowałam też była samotna. Zapytałam ją jak może się  otworzyć na miłość?  Pracuje ona jako manager w dużym międzynadowym koncernie w branży spożywczej i ma zarządza  12- osobowym zespołem.

 Jak rozmawialiśmy, stwierdziła ona, że chciałaby kogoś poznać ale nie ma na to czasu. Pokazała mi kalendarz - rzeczywiście ciasno wypełnione całe dnie do 19 spotkaniami, lunchami z klientami. Poprosiłam ją aby jeden dzień po 17 godzinie w tygodniu zostawiła wolny, na wypadek gdyby chciała się z kimś umówić.  Tak zmieniła świadomość i przekonanie że nie ma czasu na miłość.

     Wracając do Marty. Marta miała zwyczaj że 2 razy w tygodniu spotykała się z koleżankami. Koleżanki zawsze mówiły, że jest problem z mężczyznami, że faceci to świnie, każdy męzczyzna zdradza itp. Te stwierdzenia są nieprawdziwe bo są to generalizacje, bo jest sporo wartościowych mężczyzn.

  Marcie poradziłam aby z koleżankami spotykała się raz w tygodniu a to co słyszy traktowała z dystansem.

     Inne przekonanie, które jest powszechne wśród kobiet, że bardzo ciężko jest poznać wolnego mężczyznę a drugie zdanie, które ciągle słyszę od kobiet, którym pomagam, to że najfajniejsi mężczyzni są zajęci - mają dziewczyny lub są żonaci. Oba przekonania są nieprawdziwe i często udowadniam kobietom, że jest inaczej.

Pomyśl jakie Ty masz przekonania i skąd jest wiedza, że właśnie tak jest? Od koleżanki, z obserwacji w pracy czy w rodzinie? Takie źródło informacji to za mało, żeby tak negatywnie myśleć. Pamiętajmy, niestety przekonania mają wpływ na nasze życie. Myśląc negatywnie oddalamy szansę na szczęśliwy związek. Z Martą pracowałam intensywnie na zmianą jej przekonań.

Pierwsza sprawa to świadomość, że tak być nie musi, że może znaleźć się mężczyzna, który zaakceptuje taką wspaniałą osobę jaką jest Marta i polubi a nawet może pokocha jej dwójkę dzieci.

     Druga sprawa to zmiana całkowita tych przekonań specjalnymi technikami.

      Trzecia sprawa to działanie - pokazanie Marcie, że są wartościowi mężczyzni, opracowanie planu gdzie i kiedy ma Marta bywać aby poznać ciekawych mężczyzn. Powiedziałam Marcie co ma mówić na pierwszej randce. Na przykład nie powinna krytykować byłego partnera  i narzekać, że życie jest ciężkie. Marta (tego ją nauczyłam), że ma mieć w sobie duże pokłady optymizmu i ciepła.

Marta po 4 miesiącach od naszego pierwszego spotkania, poznała mężczyznę.

Pierwsze wrażenie, jak mi pokazała jego zdjęcie, pomyślałam, że to mężczyzna na którego można liczyć i Marta potwierdziła to co mówiła mi moja intuicja, jest prawdą.

To fajny mężczyzna i dzieci Marty jak powiedział jej, nie są dla niego problemem bo zależy mu na Marcie jak na nikim innym.

      Niedawno razem poszli Marta, jej nowy mężczyzna i dwójka dzieci do Z.O.O i się wspólnie świetnie bawili. Na razie spotkają się 3 razy w tygodniu, ale planują wspólne zamieszkanie.

     Jeszcze o przekonaniach mężczyzn. Wiele mężczyzn myśli, że jak mało zarabiają, to nie mogą poznać interesującej kobiety. To przekonanie jest nieprawdziwe. Wprawdzie są kobiety, które na pierwszej randce pytają się ile zarabia i jaki masz samochód. Ale są również kobiety, dla których liczy się jaki jesteś...

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

 


Podziel się

komentarze (24) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 677  

Kalendarz

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839677