Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 090 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

GDY MIŁOŚĆ JEST NAŁOGIEM, UŻALEŻNIENIEM

środa, 24 czerwca 2015 13:14

Gdy miłość staje się nałogiem

 Temat został napisany dla życzenie Czytelniczki z Warszawy. Problem opiszę na przykładzie Agnieszki. Agnieszka to ładna brunetka, pracuje w korporacji gdzie zajmuje się analizą danych finansowych. Jej problem to związek, w którym jest nieszczęśliwa.

Agnieszka od małego była obowiązkowa, grzeczna i miła.

Rodzice bardzo dużo od niej wymagali, zawsze musiała być najlepszą uczennicą w szkole. W domu rodzinnym nie brakowało niczego oprócz najważniejszego – miłości, troski i ciepła. Rodzice krytykowali ją za najmniejszy błąd a rzadko chwalili. Musiała zasługiwać na prezenty imieninowe, jeśli nie spełniła ich wymagań, nic nie dostała…

Jako dorosła kobieta weszła w relacje z ludźmi z silnym przekonanie, że musi być miła, musi się dostosować, trzeba walczyć o akceptację bo w innym przypadku nikt nie będzie jej lubił i nikt jej nie pokocha.

Jak poznała Piotra wreszcie poczuła się szczęśliwa. Była też zaskoczona, że taki przystojny mężczyzna wybrał właśnie ją – osobę w jej przekonaniu bardzo przeciętną i nieatrakcyjną fizycznie. Postanowiła, że zrobi wszystko aby ten związek trwał i był szczęśliwy.  Najpierw dowiedziała się, co Piotr lubi jeść,  jakie filmy lubi, jaki sport uprawia?. Odkąd zamieszkali razem w jej mieszkaniu, starała się jak mogła być najlepszą kobietą, najlepszą kucharką i kochanką….

Gotowała tylko to co on lubi a że Piotr jest alergikiem, musiała kupować produkty w sklepie ze zdrową żywnością. To co ona lubi, nie było ważne, ważne było jak Piotrowi zrobić przyjemność, niespodziankę itp. Agnieszka zmieniła też swój styl życia, przestała chodzić na lekcje niemieckiego, na Pilates bo Piotr nie lubi wracać z pracy do pustego mieszkania . Potem zrezygnowała stopniowo ze swoich koleżanek bo Piotr powiedział, że przy nich obniża się intelektualnie.

Na początku wydawało się, że działanie Agnieszki przynosi dobry efekt ale po roku Piotr stwierdził, że jest znudzony nią i życiem i że trzeba korzystać z życia.

Zaczął wychodzić z kolegami wieczorami do modnych klubów a potem poznał Iwonę. Nie przychodził na noc i zaczął Agnieszkę zdradzać. A Agnieszka pomyślała, że to jej wina, to ona nie dość się stara i musi wytrzymać ten okres, zacisnąć zęby i przeczekać romans Piotra.

Jednak taktyka Agnieszki "na przeczekanie" okazała się niewłaściwa. Piotr coraz częściej wychodził z domu w końcu wyprowadził się. Agnieszka płakała i nie mogła chodzić do pracy. To było dla niej ogromny cios.

Po trzech miesiącach już było nieco lepiej a tu nagle telefon od Piotra, że popełnił wielki błąd i chce wrócić. Agnieszka była zła ale jak zobaczyła bukiet czerwonych róż i błaganie Piotra wybaczyła zdradę i starała się jak dawniej.

Po paru miesiącach Piotr znowu zaczął ją zdradzać… a Agnieszka tkwiła w tym związku bo tak bardzo kochała, że z jednej strony wiedziała, że zdrada jest dla niej niszcząca a z drugiej tak bardzo kochała, że nie potrafiła odejść ani zaprotestować…

 

 Co zrobić gdy jesteś uzależniona od mężczyzny?

 

 Po pierwsze, wsparcie emocjonalne. Opisywana wyżej Agnieszka była pozbawiona wsparcia, nie miała żadnej osoby mądrej wokół siebie, która mogłaby jej pomóc…

 

Po drugie, dotrzeć do przyczyn dlaczego tak się stało? Często przyczyną są wzorce z dzieciństwa, niskie poczucie wartości, lęk przed samotnością…Problem uzależnienia od miłości dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 

Po trzecie, przestrzegać wskazówek coacha. Coach powinien opracować plan wyjścia z tej trudnej sytuacji. Opisywana wyżej Agnieszka dostała wskazówki krok po kroku jak się uwolnić z toksycznego związku i jak poznać właściwego mężczyznę. Dziś jest szczęśliwa w nowym związku i planuje ślub w sierpniu.

 

Po czwarte, wierzyć, że są mężczyźni dobrzy, wrażliwi, wierni.  Doświadczenie zdrady, przemocy psychicznej może zniszczyć wiarę, że istnieją dobrzy mężczyźni z którymi można stworzyć dobry związek…

 

 Po piąte jeśli własne szczęście utożsamiasz się ze szczęściem partnera, w związku zapominasz o sobie,  warto zacząć się zastanawiać i poszukać pomocy. Nie da się stworzyć dobrej trwałej relacji z mężczyzną gdy pozbawiasz się świadomie lub nieświadomie własnych upodobań, zainteresowań, swoich zachowań, swojego stylu ubierania a nawet ograniczasz kontakty z przyjaciółmi, rodziną itp.

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

  Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam piękne, oryginalne kolczyki w dobrej cenie  i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

BEZDZIETNA KOBIETA Z WYBORU JAK WYTRZYMAĆ KRYTYKĘ RODZINY?

środa, 17 czerwca 2015 11:59

 BEZDZIETNA KOBIETA, JAK PORADZIĆ SOBIE Z KRYTYKĄ RODZINY I ZNAJOMYCH?

Dziś temat specjalnie na życzenie Czytelniczki.

Problem opiszę na przykładzie Małgorzaty. Małgorzata ma 34 lata i pracuje jako starszy konsultant w jednej z największych firm konsultingowych w Warszawie.

Jej problem to stała krytyka ze strony rodziny i znajomych jej wyboru życiowego – życia bez dziecka. Małgorzata od kilku lat jest w związku nieformalnym z Jakubem. Razem ustalili, że nie będą decydowali się na potomstwo. Małgorzata nigdy nie czuła i nie czuje tzw. instynktu macierzyńskiego. Jest szczęśliwa, ma pracę, którą kocha, ciekawe pasje, znajomych, psa. Obawia się, że pojawienie się dziecka zniszczyłoby jej karierę konsultanta.

Widziała to już parę razy, jej koleżanka Maria była w ciąży a potem jak urodziła dziecka dostała wypowiedzenie z pracy i przez rok nie mogła znaleźć żadnej nowej pracy w branży konsultingu.

 

A Małgorzata bardzo ciężko pracowała, nadgodziny to była i jest dla niej norma, często praca w weekendy nad projektami dla ważnych klientów. Nikt jej nie pomagał to co osiągnęła, zawdzięcza sobie i swojej bardzo ciężkiej pracy i wyrzeczeniom….

 

Małgorzata nie czuje się gorsza, że nie ma dziecka ale jak odwiedza rodzinę lub znajomych odczuwa niepokój i często jest jej bardzo przykro…. Małgorzata raz w tygodniu w niedziele odwiedza swoich rodziców, a tam przy obiedzie słyszy, że nie jest pełnowartościową kobietą bo nie ma dziecka. Potem jej mama płacze, że chciałaby mieć wnuki tak jak jej koleżanki a córka nie chce i dlaczego ona nie może być babcią? Matka stale jej powtarza, że  sprawiła jej zawód, że nie ma dziecka i że jest wyrodną córką. Małgorzata próbuje się bronić, mówi, że teraz jest inaczej, że ona nie szans po urodzeniu dziecka na odbudowę swojej kariery i że jeśli nie będzie miała pracy to z czego spłaci kredyt mieszkaniowy na 35 lat? Mama tego nie rozumie, jest zła na córkę i powtarza swoje argumenty i nic do niej nie trafia. Małgorzata zastanawia się czy będzie odwiedzać rodziców bo taka wizyta kojarzy jej się z krytyką, kłótnia i brakiem zrozumienia.

Kocha swoich rodziców ale ich słowa sprawiają jej ból i cierpienie  i czuje się coraz bardziej bezradna. Małgorzata świetnie umie znaleźć rozwiązania biznesowe dla swoich klientów w pracy a w życiu staje się bezradna wobec braku tolerancji i braku taktu.

 

Podobnie jest jak Małgorzata odwiedza  przyjaciół Jakuba – małżeństwo Aliny i Marcina. Na początku jest miło, rozmawiają o wyjazdach zagranicznych a potem pada znowu pytanie „ kiedy postaracie się o dziecko?” To pytanie zwykle zadaje Alina a potem wspomina, że trzeba się spieszyć bo zegar biologiczny tyka… A jak Małgorzata mówi, że nie chcą mieć dzieci, Alina mówi, że ludzie bezdzietni to skrajni egoiści, myślący tylko o sobie i o swojej wygodzie. Atmosfera spotkania zrobiła się nieprzyjemna i Małgorzata zadecydowała, żeby wcześniej wrócić do domu. Jej partner Jakub nie widzi  problemu zawsze powtarza” pogadają i przestaną, nie ma czym się przejmować”. Potem stwierdza, że to są najlepsi jego przyjaciele i on chce z nimi się spotykać a Małgorzata jest przewrażliwiona…

 

 Jak poradzić sobie z krytyką rodziny, znajomych ?

 

Po pierwsze opracować z coachem jak odpowiadać gdy ktoś nas atakuje. Tutaj nie chodzi o agresywne zachowanie tylko o przemyślaną taktykę. Ja opracowałam Małgorzacie jak ma reagować, dostała ode mnie bardzo konkretne i szczegółowe wskazówki. Okazało się to skuteczne bo mama przestała dokuczać Małgorzacie a znajomi przestali namawiać ją do powiększenia rodziny. Jednocześnie udało się zachować dobre relacje zarówno z rodzicami jak i ze znajomymi.

 

 Po drugie, pamiętać, że według badań naukowych, przeprowadzonych w  SGH, przyczyny dlaczego kobiety nie decydują się na dziecko są złożone. Część kobiet jest samotnych i trudno im znaleźć kandydata na przyszłego ojca. Inna część kobiet pracuje i rozwija karierę. Są też kobiety, których nie stać na dziecko, zarabiają mało lub nie mają pracy  ani szans na polepszenie swojej sytuacji zawodowej.

 

Po trzecie, pamiętać, że jeśli nie walczymy z nietolerancją odnośnie wyborów życiowych, problem narasta…. Niektórzy eliminują spotkania rodzinne i spotkania ze znajomymi aby uniknąć złośliwej krytyki a potem czują poczucie winni, że już od dłuższego czasu nie odwiedzają rodziców i dalszej rodziny….

 

Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, można  napisać na mój email : DOBRYCOACH@WP.PL

 

 

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

 

 

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam piękne, oryginalne kolczyki w dobrej cenie  i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

GDY CZUJESZ SIĘ NIESZCZĘŚLIWA W ZWIĄZKU, W MAŁŻEŃSTWIE

czwartek, 11 czerwca 2015 6:57

GDY CZUJESZ SIĘ NIESZCZĘŚLIWA W ZWIĄZKU

Dziś  temat jest napisany specjalnie na życzenie Czytelniczki z Warszawy.

Problem opiszę na przykładzie Anny. Anna ma  31 lat,  pracuje w dziale logistyki w dużej firmie w Warszawie.

Jej problem to fakt, że czuje się nieszczęśliwa w związku. Roberta poznała na imieninach u koleżanki. Robert podobał jej się bo zawsze lubiła przebojowych, energicznych mężczyzn.

Po roku znajomości zamieszkali ze sobą i zaczęły się problemy. Robert miał określone wymagania co do Anny. Uważał, że kobieta musi dbać o dom czyli większość domowych obowiązków np. gotowanie posiłków, pranie, sprzątanie należało do Anny. Anna starała się bardzo spełnić te oczekiwania ale coraz bardziej była zmęczona. Nigdy nie usłyszała słowa „dziękuję” za np. ugotowany obiad. A codziennie słyszała krytykę, że dom nie wysprzątany, że nie kupiła jego ulubionego soku pomarańczowego itp. Potem zaczął krytykować jej wygląd, że nie jest taka zgrabna jak się poznali, że ma zmęczoną twarz, że ma za mały biust itp.

Anna w milczeniu słuchała tej krytyki i nie broniła się. Była przekonana, że wszystko co mówi Robert jest prawdą i płakała. Czasem kłóciła się z nim ale wtedy słyszała jeszcze gorsze opinie na swój temat, że jest zerem, że bez niego byłaby nikim, że on kupił mieszkanie itp. Anna postanowiła unikać za wszelką cenę kłótni i zwykle nie odzywała się jak on mówił.

Anna nie wiedziała jak to się stało ale nie miała już ani jednej koleżanki. Jak miała się spotkać z Agnieszką, Robert miał inną propozycję spędzania wolnego czasu i Anna dzwoniła do Agnieszki, że nie może się z nią spotkać. Do rodziny też Anna przestała jeździć bo według Roberta szkoda pieniędzy i szkoda czasu bo i tak na wsi nic ciekawego się nie dzieje..

Do ich mieszkania Robert zapraszał tylko swoich niefajnych znajomych – ludzi, którzy mogą mu w przyszłości pomóc. W towarzystwie czuł się wspaniale, opowiadał o swoich sukcesach w pracy, dyskutował o stanie polskiej gospodarki a Anna była tylko po to aby przynosić z kuchni nowe dania, czy napoje. Często Robert ośmieszał Annę w towarzystwie i twierdził, że ona jest głupia i nie orientuje się w bieżących sprawach…

 

Co zrobić jak jesteś z trudnym partnerem?

 

Po pierwsze, poszukać pomocy np. u coacha bo problem będzie narastał. Myślenie typu” przeczekam i problem sam się rozwiąże” jest błędne.

 

Po drugie, pamiętać, że warto walczyć w związku o swoje prawa i o swoje potrzeby. Jeśli nic nie mówimy to nic się nie dzieje w kierunku poprawy.

 

Po trzecie, nauczyć się skutecznej komunikacji z mężczyzną. Opisywana wyżej Anna nie wiedziała jak reagować jak jej partner krzyczy, co zrobić jak mówi publiczne upokarza ją. Jej milczenie dawało przyzwolenie aby jej mężczyzna robił tak dalej…

 

Po czwarte, walczyć ze swoją bezradnością. Osoba, która przez lata tkwiła w złym związku, ma silne przekonanie, że cokolwiek zrobi to nic nie da i jest bez sensu. Ma też zniekształcony obraz rzeczywistości, nie dostrzega szans i możliwości Poczucie bezradności powiązane jest z lękiem o przyszłość, która jawi się jako niepewna i pełna zagrożeń…

 Ja jak spotkałam Annę zapytałam ją czy chce być w tym związku, Anna stwierdziła, że chce bo mimo wszystko kocha Roberta. Anna dowiedziała się jakie są przyczyny, że tak reaguje i że tak się zachowuje. Dostała ode mnie krok po kroku jak ma od teraz postępować i co zrobić aby czuć się wartościową kobietą. Reakcja Roberta na zmianę była zaskakująca, nie wiedział co powiedzieć. Ale już po dwóch miesiącach zaczęło się wiele zmieniać, Robert przestał Annę krytykować i zaczął odnosić się do niej z szacunkiem i przestał krzyczeć. Po roku jest świetnie było jednak tutaj dużo pracy i samozaparcia Anny...

 

Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, można  napisać na mój email : DOBRYCOACH@WP.PL

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładne, oryginalne kolczyki w dobrej cenie  i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

GDY INFORMATYK SZUKA ŻONY

środa, 03 czerwca 2015 11:00

DLACZEGO JEDNI MĘŻCZYŹNI MAJĄ POWODZENIE U KOBIET A INNI TEGO NIE MAJĄ?

Tekst napisany został specjalnie na życzenie Czytelnika - informatyka.Problem opiszę na przykładzie Grzegorza. Grzegorz ma 37 lat i pracuje w bardzo znanym koncernie informatycznym w Warszawie jako programista. Jego problem to samotność i  trudność w znalezieniu przyszłej żony. Grzegorz właściwie nie wie dlaczego jego związki z kobietami rozpadają się po roku lub po dwóch latach a dziewczyny, które poznaje na portalu randkowym nie chcą się z nim drugi raz spotkać. Grzegorz przecież dużo zarabia, stać go na prawie wszystko, ma duże mieszkanie na osiedlu chronionym niedaleko lasu, nie ma nałogów i brzydki też nie jest…. A jednak tej odpowiedniej kobiety nie może spotkać a jak spotyka dziewczynę , która mu się podoba, okazuje się, że albo jest ona już w związku albo nie jest zainteresowana znajomością z nim… 

Jego związki były burzliwe i kończyły się zawsze tym samym – kobieta odchodziła od niego.  Grzegorz czuje się coraz bardziej samotny i frustrowany.

Ostatnio poznał w Internecie Iwonę. Piękna blondynka o kobiecych kształtach od razu spodobała mu się. Grzegorz zaprosił ją do znanej restauracji i rozmawiali najpierw o pracy Grzegorza potem o tym czym zajmuje się Iwona. Następnie o rodzinie i o ostatnich wakacjach. Pierwsza randka się udała ale już na drugiej był problem z tematami na konwersację. Grzegorz zaczął opowiadać szczegółowo co robi w pracy, że programuje i tutaj używał skomplikowanych nazw znanych tylko programistom,,, Iwona po godzinie powiedziała, że przypomniała sobie, że musi coś ważnego w domu zrobić i szybko wyszła. A potem nie odbierała jego telefonów...

 

Co zrobić w przypadku porażek z kobietami?

 

 Po pierwsze, popracować przy pomocy coacha nad komunikacją. To co nam się wydaje bardzo ciekawym tematem rozmowy,  dla innych np. dla kobiet może wydawać się nużące i zniechęcić do kontaktu. Warto też popracować nad mową ciała bo kobiety intuicyjnie umieją odszyfrować gesty mężczyzny…

 

Po drugie, często introwertycy mają problem z bycie w związku. Opisywany wyżej Grzegorz najbardziej lubi być sam, wtedy przychodzą mu najlepsze pomysły… Grzegorz to typowy introwertyk, nie lubi towarzystwa, ma problem z wyrażaniem swoich uczuć szczególnie podziwu i miłości. Badania naukowe dowodzą, że gdy introwertyk pracuje nad sobą, aby być bardziej otwartym może odnieść sukces…"Jeżeli introwertyk zachowuje się jak ekstrawertyk, to jest szczęśliwszy" – twierdzi doktor psychologii na Wake Forest University w Północnej Karolinie, William Fleeson.

 

Po trzecie, praca nad poczuciem własnej wartości. Opisywany Grzegorz mimo, że bardzo dobre zarabia, skończył studia informatyczne z wynikiem bardzo dobrym czuje się źle w towarzystwie. Na randki chodzi ale jest to dla niego nieprzyjemne bo znowu będzie musiał rozmawiać i odpowiadać na różne pytania a on tego nie lubi…. U podstaw jego niechęci do kontaktów z kobietami leży lęk, że nie spodoba się, że znowu spotka go odrzucenie…

 

Po czwarte, rozmyślanie o smutnych wydarzeniach z przeszłości może blokować działania w kierunku zmiany. Przykładem jest opisywany wyżej Grzegorz ma nawyk wspominania nieudanych randek i myślenia o swoich byłych dziewczynach. Potem staje się smutny i jest przekonany, że nie pozna już wartościowej .

Rozmyślanie o przeszłości może być dobre o ile będzie dotyczyło kwestii jakich błędów można uniknąć w przyszłości. Warto tutaj porozmawiać z coachem bo często widzimy przeszłość subiektywnie, negatywnie i selektywnie…

 

 Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, można  napisać, proszę napisz  na mój email  -  DOBRYCOACH@WP.PL 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny pierścionek w dobrej cenie  i jestem bardzo zadowolona. TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 694  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839694