Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 090 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK PORADZIĆ SOBIE Z DZIECKIEM, KTÓRE NIE SŁUCHA?

środa, 25 czerwca 2014 6:17

Jak poradzić sobie z dzieckiem, które nie słucha?

Problem jest opisany specjalnie na życzenie Pani Agnieszki.

Problem opiszę na przykładzie Krystyny. Krystyna pracuje w Warszawie jako finance manager w francuskiej korporacji.  Ma ona syna Bartka i ma on 13 lat. Od roku zaczęły się problemy w szkole, Krystyna musiała przyjść do szkoły bo dyrektor chciał z nią porozmawiać. Syn Bartek pobił się z dwoma kolegami. Nauczycielki też na niego narzekają, że jest nadpobudliwy, że pyskuje, że nie uważa na lekcjach. Uczy się coraz gorzej i Krystyna czuje się bezradna. Mąż prowadzi własną firmę i nie ma go całymi dniami, wraca około 21 godzinie i nie ma czasu na rozwiązywanie problemów z synem. 

Czego Krystyna nie robiła, żeby pomóc synowi...Zaprowadziła go do pedagoga szkolnego, ten stwierdził, że chyba jest to ADHD i on tu nic nie pomoże, trzeba pójść do psychiatry. A syn po tabletkach od lekarza czuł się ospały, smutny i jeszcze gorzej było . Ostatnio Krystyna dowiedziała się, że syn zamieszany jest w kradzież. Jak zaczyna rozmawiać z synem to czuje, że on nie chce. Często na nią krzyczy i mówi do niej, zamknij się i ucieka do własnego pokoju a tam puszcza głośno muzykę. Krystyna mówi mu, że jak nie będzie się uczył to skończy pod mostem jako bezdomny ale to nie działa. Syn mówi jej, że go to nie obchodzi, a często powtarza nie marudź matka co ty wiesz?

Krystyna ciągle płacze bo jest sprawnym menadżerem w pracy ale wobec 13-letniego syna jest bezradna, nie wie co mówić aby ją wysłuchał i aby się zmienił

 Co zrobić gdy mamy problemy z dziećmi?

 

 Po pierwsze, ważne jest aby spotkać się z psychologiem ale takim, który ma doświadczenie z młodzieżą. Istotne jest aby nawiązał kontakt z dzieckiem. Musi być to osoba nie tylko po studiach ale taka, którą lubi młodzież….

 

Po drugie, zmienić sposób komunikacji. Często niewłaściwa komunikacja jest jednym z czynników przyczyniających się do agresji dziecka. Opisywana wyżej Krystyna ciągle powtarzała do syna –„ jesteś głupi i skończysz pod mostem jako bezdomny”, „musisz się uczyć bo wtedy coś osiągniesz”, „mam dosyć ciebie synu”, posprzątaj w swoim pokoju, jak nie będziesz uczył, nie dam kieszonkowego i nie będę płacić za komórkę itp. Krystyna mówi to co najmniej 5 do 10 razy dziennie i to nie działa i jeszcze bardzo denerwuje syna. Dzieci w tym wieku rzadko myślą o przyszłości, dlatego argument, że ktoś nie będzie się uczył i zostanie bezdomnym nie trafia do nich…. Gdy zmieniliśmy sposób komunikacji z synem, chociaż nie było to łatwe, Krystyna zobaczyła, że spokojna rozmowa z synem jest możliwa i daje dobre efekty.

 

 Po trzecie, zadbać o siebie. Często rodzice podlegają dużej wewnętrznej presji. Z jednej strony praca, której nie mogą stracić, z drugiej dziecko, któremu chcieliby zapewnić dobrą przyszłość. Jak rozmawiam z rodzicami, widzę jak wiele lęków jest dotyczących dzieci… Tymczasem trudno być dobrym rodzicem jak jest się zestresowanym, pesymistycznie nastawionym, stale zmęczonym….

 

Po czwarte, badania wykazały pozytywny związek między spadkiem agresji a atrakcyjnymi zajęciami pozaszkolnymi. Agresję u dziecka zmiejsza też codzienny kontakt rodzica polegającym na rozmowie, wspólnym zabawom, wspólnym przyjemnościom…

 

Po piąte, zachęcić ojca do spędzania wspólnego czasu z dzieckiem. Niestety z badań wynika, że ojciec w Polsce poświęca swojemu dziecku tylko 11 minut dziennie. Ma  na to duży wpływ praca wykonywana przez mężczyznę ale przy dobrej organizacji można znaleźć więcej czasu dla dziecka.

 

 O wychowaniu dziecka można napisać wiele. Ja jestem zwolennikiem indywidualnego podejścia do dziecka, poznanie go a potem dobranie  specjalnie dla niego opracowanym metod. Opisywana Krystyna nie ma już problemów ze swoim synem,syn zaczął chodzić do szkoły, przestał mamę wyzywać, zmienił towarzystwo, znalazł nową pasję – muzykę klubową… Jednak nie zdarzyło się to od razu, wymagało to dużo pracy, współpracy i konsekwencji w działaniu Krystyny i jest dobrze…

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę - oto mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki w dobrej cenie i jestem zadowolona.

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

GDY MĘŻCZYZNA WOLI KOLEGÓW OD CIEBIE

środa, 18 czerwca 2014 10:52

Gdy mężczyzna woli kolegów od Ciebie…

Dziś temat na specjalne życzenie Pani Izy. Blog jest dla Czytelników i wierzę, że tym tekstem może coś pomogę.

Problem opiszę na przykładzie Iwony. Iwona ma 34 lat i pracuje jako marketing manager w Warszawie we francuskim koncernie. Iwona zajmuje się marketingiem bardzo znanego jogurtu.

Jej problem to Jacek i jego koledzy. Jacka poznała podczas imienin u koleżanki. Wysoki brunet o niebieskich oczach i wiedział co mówić kobietom aby zrobić dobre wrażenie. Jacek jest inżynierem telekomunikacji i pracuje w znanej firmie telekomunikacyjnej. Na początku Jacek był zakochany i wszystko dla Iwony robił.

Po roku znajomości zamieszkali w mieszkaniu Iwony. Iwona była szczęśliwa bo była przekonana, że będzie więcej wspólnych wieczorów i romantycznych weekendów. Nie przewidziała jednak jednego, że Jacek jest bardzo emocjonalnie związany z kolegami. Przyjaźń Jacka z Robertem i Bartkiem zaczęła się od wspólnego mieszkania w akademiku na Placu Narutowicza. Przez pięć lat studiów na Politechnice Warszawskiej Jacek razem z kolegami chodzili na imprezy, jeździli na wycieczki, razem grali w piłkę na boisku. Łączy ich wiele zabawnych i czasem smutnych wspomnień i przyjaźń. Iwona nie zdawała sobie sprawy, że Jacek woli towarzystwo kolegów a nie jej. Czasem nawet jej powie, że w domu jest nudno a z kolegami idą do klubów lub pograć w piłkę, zawsze jest wesoło.

 Ostatnio Iwona zaprosiła do siebie swoją mamę i chciała zorganizować uroczysty obiad. Ugotowała potrawę z kuchni francuskiej, kupiła drogie wino i cieszyła się, że  sobotę spędzi z ukochanymi osobami – Jackiem i z mamą, którą już miesiąc nie widziała. A Jacek początkowo powiedział, że fajnie a w piątek jak już mama przyjechała, stwierdził, że on przecież umówił się z kolegami na mecz i to jest dla niego bardzo ważne. Iwona zaczęła krzyczeć, że ciągle koledzy, że ona jest na ostatnim miejscu, że nie spędzają ze sobą czasu, że ona czuje się samotna.

Jacek zareagował na te zarzuty agresywnie. Stwierdził, że Iwona ogranicza mu wolność, że jest histeryczką, że on woli od nudnych obiadków z jej nudną mamusią, zagrać mecz, że ona jest jak bluszcz i nie ma swojego życia…

 Po tym przez tydzień nie odzywali się do siebie. Potem na 2 miesiące było lepiej, ale po jakiś czasie wszystko wróciło do stanu sprzed kłótni. Iwona siedziała w domu a Jacek 3 razy w tygodniu oraz prawie każdy weekend spędzał z kolegami. A to mecze, w których Jacek świetnie gra a to wspólne oglądanie w TV meczy tylko i wyłącznie w męskim gronie. A to kumpel chce się z nim napić piwa i już na niego czeka w pubie. A Iwona czuje się nieważna, często płacze, nie wie co ma zrobić aby zmienić związek na lepsze.

 

 Co zrobić gdy on woli towarzystwo kolegów od Ciebie?

 

Po pierwsze, pamiętać, że jeśli czegoś zabraniamy, staje się to jeszcze bardziej atrakcyjne. Działa tutaj znana z psychologii społecznej reguła niedostępności – im bardziej coś niedostępne tym bardziej pożądane...

 

Po drugie, skuteczna i spokojna rozmowa. Nie ma sensu używać krzyku, agresji słownej lub stawiać mężczyznę przed trudnym dla niego wyborem – ja albo koledzy. To w moim przekonaniu nie działa. Działa rozmowa i działanie i cierpliwość. Nie od razu mężczyzna może zrozumieć, że Ty też jesteś ważna, ale wytrwałość i odpowiednie techniki działają i są trwałe efekty. Opisywana Iwona przestała być stale wściekła, zaczęła stosować to co jej doradziłam i okazało się, że Jacek zrozumiał, że jego dziewczyna jest kimś kto wiele wnosi w jego życie i trzeba o związek dbać. Nie było mowy o tym aby Jacek całkowicie zrezygnował ze spotkań z kolegami. Uważam, że każdy z nas powinien mieć swój własny świat a dla naszego partnera, partnerki nie możemy rezygnować ze wszystkiego – z swoich zainteresowań, spotkań ze znajomymi. Chodzi tutaj jednak o proporcje. W opisywanym przypadku Jacek za dużo czasu poświęcał kolegom i przy tym całkowicie zaniedbywał Iwonę.

 

Po trzecie, wzmocnienie swojego poczucia wartości. Często kobiety uzależniają swoje poczucie wartości od mężczyzny, od tego co on jej miłego powie, czy zaprosi ją do restauracji, czy przyniesie kwiaty…

 

 Po czwarte, zadbać o interesujący sposób wspólnego spędzania wolnego czasu. Jeśli mężczyzna ma wybór między nieco nudnym spotkaniem z Twoją rodziną a spotkaniem z kolegami, może wybrać towarzystwo kolegów.

 

Po piąte, pomaga też spotkanie pary z coachem. Ja spotkałam się z Jackiem i on był przekonany, że jego dziewczyna jest na zawsze, że on z nią przecież uzgodnił, że musi mieć czas dla siebie. Gdy przypomniałam mu, jak zachował się jego dziewczyna jak złamał rękę, uświadomił sobie, że to właśnie Iwona w trudnych sytuacjach pomagała, chodziła z nim na rehabilitację, wzięła w pracy urlop a koledzy, dzwonili i tylko stwierdzili, że oni też mieli złamania i żeby nie biadolił. Pomocy z ich strony nie było, przez ten okres gdzie Jacek siedział w domu, koledzy dzwonili rzadko i nie zadali jednego ważnego pytania – jak mogę Tobie pomóc?

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę na mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki w dobrej cenie i jestem zadowolona. To uczciwy i miły i rzetelny sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !!!http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

CO RUJNUJE ZWIĄZEK Z MĘŻCZYNĄ A O TYM NIE WIESZ?

środa, 11 czerwca 2014 7:03

 

Jak kobiety niszczą nieświadomie  związki z mężczyznami

  Do tematu zainspirowały mnie dwa emaile od mężczyzn od Czytelników, którzy mają problemy w swoich związkach. Napisz coś proszę o kobietach, że źle postępują a tym nikt nie pisze, poprosił Marek z Poznania. Problem opiszę na przykładzie Marty.

Marta ma 31 lat, jest właścicielem firmy cateringowej w Warszawie.

Jej problem to nieudane związki z mężczyznami. Miała 3 związki i zawsze to mężczyzna podejmował decyzję o odejściu. Mówili jej że jest nie do wytrzymania. A Marta nie robiła przecież nic złego. Opiekowała się mężczyzną, gotowała po pracy mimo ogromnego zmęczenia, zawsze miała czas, była czuła, często dzwoniła do swojego mężczyzny i mówiła, że go kocha nad życie itp. Marta miała w swoim umyśle jak powinien wyglądać jej mężczyzna. Gdy była w związku z Marcinem, jak tylko on się wprowadził, wyrzuciła na śmietnik jego ubrania - dżinsy, używane bluzy itp. A zamiast tego kupiła mu drogi firmowy garnitur, koszule, nowe spodnie. Reakcja Marcina ją zaskoczyła, nie ucieszył się, nakrzyczał na nią i powiedział, że ma jej dość...

 

Jakie zachowania niszczą związek z mężczyzną?

 

     Pierwszy błąd to dość powszechny - wiara kobiet, że potrafią zmienić mężczyznę poprzez swoją miłość. Patrycja lat 41, przyszła do mnie z zupełnie innym problemem, ale jak porozmawiałyśmy to okazało się, że jej mężczyzna jest uzależniony od alkoholu, jak zaproponowałam jej aby skontaktowała się z terapeutą od uzależnień, to wręcz na mnie nakrzyczała, przecież on pije tylko 4 piwa dziennie, inni piją więcej i on nie bije, czasem jej coś z biżuterii kupi.

 

 Kobiety mają wiarę, że swoim uczuciem mogą tak zmienić mężczyznę, że stanie się on całkiem inny. Niektóre kobiety mają w głowie obraz idealnego mężczyzny i różnymi sposobami dokonują zmian swoim mężczyźnie np. mówią jak Agnieszka do swojego partnera: „Od dziś kochanie będziesz się ubierał w niebieską koszulę i będziesz słoneczko wyglądał jak biznesmen a teraz ubierasz się jak jakiś cieć".

 

O ile ubiór swojego partnera po domowych kłótniach da się zmienić to charakter mężczyzny będzie ciężko. Takie próby z góry są wskazane na porażkę.

 

      Drugi błąd kobiet, to fakt, że kobiety matkują swoim mężczyzną i traktują ich trochę jak dzieci. Maż Agnieszki jest nieco roztargniony, zapomina gdzie położył kluczyki od samochodu, dowód osobisty czy też inne ważne dokumenty jakie przynosi z pracy do domu. Agnieszka o wszystkim pamięta a jeśli trzeba załatwia wszystkie urzędowe sprawy. Mąż Agnieszki ma zwyczaj chodzenia zimą bez czapki i szalika, Agnieszka często powtarza do męża -„ Załóż kurteczkę a gdzie masz szalik, wiesz że jest zimno, przeziębisz się i znowu będziesz chory". Agnieszka z troski i z miłości mówi głośno, jak jest z mężem na przyjęciu:" Kochanie nie jedz tego mięsa, przecież wiesz, że przy swoich problemach z wątrobą nie możesz, lepiej spróbuj sałatki jest pyszna i dobra dla Twojego organizmu".

 

          Tak mówić nie wolno bo po pierwsze mężczyzna zacznie postrzegać nas jako matki a nie jako seksowne kobiety. Po drugie, jak tak postępujemy, mężczyzna staje się mniej samodzielny i spada jego poczucie wartości.

Co z takim razie zrobić jak kobieta, skoro ma potrzebę opiekowania się? Jedna rada - przestać to robić. Agnieszka była zdziwiona jak jej to powiedziałam. Zastosowała tą radę, było jej ciężko na początku, ale teraz mąż daje sobie ze wszystkim sam radę.

 

        Trzeci błąd że często kobiety myślą, że jak się kogoś kocha, trzeba non stop ze sobą przebywać. Fajnie jest jak kobieta sama gdzieś wyjdzie np. na spotkanie z koleżankami lub pozwoli aby jej mężczyzna wyszedł z kolegami np. pooglądać mecz w pubie. Takie wyjścia umacniają związek, przy założeniu że nasz partner wróci w miarę trzeźwy i rzeczywiście spotka się z kolegami.

 

      Częstym błędem jest nadmierna zazdrość. Sprawdzanie co ma w kieszeniach od spodni, zobaczenie jakie SMSy ostatnio do niego przyszły, sprawdzanie jego poczty mailowej, takie zachowania budzą w mężczyźnie niechęć, tym większą im nie ma nic na sumieniu. Zazdrość niestety niszczy związek.

 

      Innym błędem jest nie mówienie wprost o co chodzi. Mężczyznom ciężko zrozumieć subtelną aluzję czy mowę ciała kobiety. Najlepiej zamiast czekać, że mężczyzna domyśli się o co nam chodzi, powiesz co się Tobie nie podoba, czego chcesz od niego. Oczywiście bez obrażania partnera.

 

          Ważnym błędem, który robią kobiety w związkach jest ocenianie i udzielanie rad. Agnieszka miała zwyczaj mówienia do swojego partnera „ Musisz w pracy postępować mądrzej bo ciebie z niej w końcu wywalą. Idź jutro do szefa i powiedz mu, że termin ukończenia projektu jest nierealny i że pracujesz jak wół i nic z tego nie masz" . To zdanie, które powiedziała Agnieszka rozpoczęło kłótnię z mężem. Mężczyźni nie lubią rad od swoich kobiet bo wtedy czują niekompetentni i mało zaradni.

 

Sama miałam z tym problem. Na studiach poznałam mężczyznę i fajnie nam się rozmawiało. Wiedziałam od innych, że Przemek ma problemy i chciałam pomóc i powiedziałam mu parę rad. Przemek się na mnie obraził, od tej pory udzielam rad w swojej pracy oraz tylko i wyłącznie jak mężczyzna mnie o radę poprosi.

 

      Myślę że każdy z nas popełnia błędy bo przecież doskonałość nie jest cechą ludzką. Warto jednak mieć świadomość swoich błędów i pracować nad sobą aby związek się rozwijał...

 Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę na mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki w dobrej cenie i jestem zadowolona. To uczciwy i miły, rzetelny sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !!!http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

PRZYGNĘBIENIE, SMUTEK, JAK WALCZYĆ SIĘ Z PRZYGNĘNIENIEM?

środa, 04 czerwca 2014 7:53

JAK WYJŚĆ Z PRZYGNĘBIENIA ?

 Dziś temat na życzenie miłej Czytelniczki.

Problem  opiszę na przykładzie Barbary. Barbara miała ostatnio ciężki okres – w pracy zmienili jej zakres obowiązków i zmniejszyli pensję. Poza tym mężczyzna, z którym mieszkała, zostawił ją dla młodszej o 15 lat kobiety. Barbara rozpaczała, odczuwała stałe przygnębienie i brak energii. Nie chciało jej się wstawać rano do pracy a jak wracała do domu, była jeszcze bardziej przygnębiona… Nie miała chęci ani ładnie ubierać się, najchętniej wyjechałaby gdzieś, tam gdzie miałaby święty spokój. Do Barbary dzwoniła mama i jej koleżanka, ale Barbara nie chciała z nimi rozmawiać, bo najchętniej płakałaby w samotności. Ona już od nikogo nic nie chce, ,ma też pretensje do losu i pytanie na które nie umie sobie odpowiedzieć, dlaczego to właśnie jej się stało?

Inny przypadek to Marcin. Marcin stracił ostatnio swojego najlepszego przyjaciela. Jeszcze okazało się, że jego matka zaciągnęła spory kredyt i teraz Marcin będzie go spłacał przez 10 lat bo prowadzi z matką wspólne gospodarstwo domowe...

Jak wyjść z przygnębienia?

Po pierwsze, jak jesteśmy w trudnej sytuacji, widzimy siebie i problem w inny sposób. Charakterystyczne jest ograniczenie pola widzenia. Człowiek przygnębiony koncentruje się wyłącznie negatywnych aspektach swojego życia. Przy tym całkowicie pomija to co jest dobrego i wartościowego w jego życiu. Przykładem jest opisywana Barbara, słuchając jej, można odnieść wrażenie, że jej życie to pasmo porażek i tragedii i nie ma w nim ani jednego jasnego punktu.

 

Po drugie, przy takim sposobie myślenia, potrzebna jest pomoc innych ludzi. Wsparcie emocjonalne może być od  coacha lub od rodziny przy założeniu że członkowie rodziny np. matka, siostra są życzliwi i rozmowa z nimi nie powoduje pogłębienia smutku…

 

Po trzecie, mieć świadomość, że mając negatywne emocje, często dokonujemy negatywnej projekcji przyszłości. Przyszłość w wyobraźni staje straszna, pełna bólu i smutku. A tymczasem przyszłość może być lepsza i całkiem inna niż w naszej projekcji. Jaka będzie nikt tego nie wie. Jednak jedno jest pewne, jeśli pracujemy nad sobą, nabieramy umiejętności koncentrowania się na pozytywnych wydarzeniach, wtedy szansa na dobrą przyszłość rośnie…

 

 Po czwarte, ćwiczenie wdzięczności.  Badacz C.P. Smith uważa, że odczuwanie wdzięczności jest motorem do działania a nawet do poczucia szczęścia. Warto więc się zastanowić za co jesteśmy wdzięczni?. Opisywana Barbara nie doceniała ani tego, że jest zdrowa, ani faktu, że ma pracę i że ma mieszkanie. Nie dostrzegała też dobra jakie wnoszą w jej życie kochająca matka i niezwykle życzliwa koleżanka. Dopiero jak się ze mną spotkała, stwierdziła, że ma w życiu szczęście, że ma takie osoby wokół siebie…

 

Po piąte, w przypadku stanów przygnębienia, smutku, zwłaszcza jeśli to jest długotrwałe, trzeba działać. Badania naukowe dowodzą, że takie stany zmniejszają  ilość m.in. serotoniny, noradrenaliny i dopaminy), które pełnią rolę neuroprzekaźników, czyli przekazują informacje (impulsy) między komórkami nerwowymi. Warto działać skutecznie w kierunku poprawy a jak nie wie się jak, zwrócić się po pomoc…

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać, oto mój email dobrycoach@wp.pl

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki w dobrej cenie i jestem zadowolona. To uczciwy i miły, fajny sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !!!http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 686  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839686