Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK PRZESTAĆ BAĆ SIĘ ŻYCIA?

środa, 27 czerwca 2012 16:48

 JAK POKONAĆ LĘK ?

Dziś temat ważny i potrzebny każdemu z Nas. Nie znam Osoby, która nie doświadczałaby uczucia lęku, niepokoju...

Problem przedstawię na przykładzie Martyny i Łukasza. Martyna jest mężatką od 5 lat i już ma dosyć. Mąż jest tyranem i jest skąpy. Miłość między nimi dawno wygasła. Ich związek to układ - ona gotuje, sprząta i czasem jest też seks, a on zapewnia środki finansowe... Martyna czuje niemoc, bardzo chciałaby zmienić swoje życie ale nie wie jak to zrobić. Ma pracę, ale nie wie gdzie mieszkałaby i jakby poradziłaby sobie bez pensji męża. Jak patrzy na swojego męża to czuje, że go nienawidzi, że chce uciec. Jak on wraca do domu, czuję lęk, że znowu coś będzie od niej chciał, że znowu będzie kłótnia o drobiazgi, że znowu będzie płakać w kuchni.

Z jednej strony Martyna chce coś zmienić ale boi się, że sobie nie poradzi. Boi się braku pieniędzy...i samotności. Mąż tyran ale stanowi jakieś towarzystwo. A samotność jawi sie jej jako coś strasznego.

 Inny przypadek to Łukasz. Łukasz pracuje w banku. Ostatnio na korytarzu banku słyszał jak mówił kolega, że szykują się zwolnienia. Łukasz jest przekonany, że zaczną od niego bo on jest w firmie od 4 lat a taki pracownik więcej zarabia niz nowy pracownilk. Łukasz ma sny związane ze swolnieniem, już wyobraża sobie jak przychodzi do niego szef i wręcza mu wymówienie...

 Łukasz boi się podejmować każdego ryzyka. Nie zamawia nieznanych potraw, nie rozmawia z ludźmi, których dopiero co poznał.

 

 Jak przestać bać się życia?

 

 Po pierwsze, poszukać kogoś np coacha, kto nauczy technik eliminacji negatywnych myśli. Negatywnych myśli lękowych można się pozbyć, niestety jest to proces.

 Po drugie, zastanowić się czy boimy się bo mamy do tego naprawdę powody. Większość z nas ma lęki irracjonalne, boi się przyszłości a przecież przyszłości nikt nie zna.

Po trzecie, trzeba walczyć. Gdy mając lęki nic z tym nie robimy, stan może się pogłębiać.  A wystarczy poszukać wsparcia i człowiek nie jest sam z lękami i jednocześnie pracuje nad sobą aby tych lęków  było coraz mniej i mniej...

 

 Po czwarte, lęki powodują, że tracimy szansę na szczęście bo nie rezygnujemy z toksycznego związku, tracimy szanse na dobrą pracę bo boimy się  zmiany. Lęki powodują, że człowiek staje się wycofany i pesymistyczny.

Na ten temat jeszcze napiszę...

 Jeśli masz problem, warto do mnie napisać - dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

JAK OBUDZIĆ SEKSAPIL ?

poniedziałek, 25 czerwca 2012 15:05

 JAK OBUDZIĆ SEKSAPIL?

Dziś temat na życzenie.

 Problem przestawię na przykładzie Marty.Marta ma 30 lat, jest szatynką i pracuje w banku. Marta nigdy nie czuła się ani ładan ani atrakcyjna. Była w związku przez rok. Jej eks- chłopak rozstał się  z nią bo w pracy poznał inną dziewczynęMarta nie lubi swojego ciała i jest przekonana, że ona nikomu nie może się spodobać.

 Co zrobić aby mieć więcek seksapilu?

 Po pierwsze, uwierzyć, że seksapil ma każda z nas, tylko nie wie o tym...Na seksapil ma wpływ to, jak się ze sobą czujemy, czy lubimy siebie?, czy ciągle porównujemy się z innymi?, Czy widzimy w sobie przede wszystkim niedoskonałości zamiast zalet?

 Po drugie, udowodniono, że bardzo ważna jest mowa ciała. Ludzie odbierają nas przez to jakich gestów używamy a także jakim tonem przekazujemy informację.

Marta nie zdawała sobie sprawy, że jej mowa ciała synalizowała, że jest ona osobą wycofaną, niepewną siebie a nawet czasem nieśmiałą....

Była zdziwiona, jak jej to powiedziałam, a potem stwierdziła, że jeden kolega z pracy też to jej powiedział.

 Niestety aby zmienić mowę ciała, trzeba najpierw popracować nad swoją samooceną.

Jeśli czujemy się dowartościowani, automatycznie  zmienia się mowa ciała.

 Po trzecie, ważne jest obserwacja, jak czujemy się w towarzystwie mężczyzn? Czy Ty czujesz się spięta gdy rozmawiasz z przystojnym mężczyzną?,

Jakie masz przekonania dotyczące mężczyzn? Wspomniana wyżej Marta nie czuła się dobrze z tworzystwie kolegów. Po rozmowie z nimi analizowała co powiedziała. Zwykle była z siebie niezadowolona. Czekała też często na sygnały ze strony kolegów, że im się podoba i że oni ją lubią. Niestety koledzy traktowali ją jak koleżankę z pracy... lub nie zauważali jej...

 Ja nauczyłam Martę jak dobrze czuć się ze sobą? jak przestać szukać akceptacji u innych ?

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.
Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

BRAK SEKSU W ZWIĄZKU

środa, 20 czerwca 2012 13:29

 BRAK POŻĄDANIA W ZWIĄZKU

 Dziś temat na życzenie.

 Problem zostanie przedstawiony z dwóch punktów widzenia kobiety i mężczyzny.

Ania to ładna szczupła dziewczyna i jest od 3 lat w związku. Ostatnio jej partner Jacek stwierdził, że czuje się odtrącony bo Ania nie chce z nim spędzać w nocy. Ania nie czuje pożądania do swojego mężczyzny mimo, że go kocha. Jak widzi Jacka, czuje złość do niego bo nie pomaga jej w domu. W kuchni trzeba zreperować kran, szafka w ładzience nie jest zawieszona  itp.

Inna sprawa że na początku znajomości Jacek starał się o jej względy - mówił jej, że ma piękne ciało, że kocha dotykać ją, że cieszy się, że ma taką śliczną dziewczynę. A teraz po 3 latach mieszkania ze sobą, wszystko spowszedniało. Jacek nie mówi jej komplementów i nie zabiega o nią.

Inna sprawa to zmęczenie. Ania pracuje 8 godzin, po pracy robi zakupy, potem gotuje obiad i wieczorem już jest zmęczona. A jak kocha się z Jackiem myśli o tym, że pranie nie zrobione, że w pracy ma zaległości, że znowu nie zdążyła wszystko zrobić...


 Inny przypadek to przypadek Michała. To historia zainspirowana emailem Czytelnika. Imię oczywiście zmieniłam. Michał pracuje w banku, gdzie panuje duża rywalizacja. Od roku mieszka z Elą.

Ela nie pracuje, zajmuje się domem. Michał w pracy ma codziennie dużo stresujących sytuacji. Jak wraca z pracy, nadal myśli o szefie, że on go nie docenia, że jest plan sprzedaży i musi on go zrealizować. Nie ma ochoty na seks ze swoją dziewczyną bo po pracy tylko chce pójść spać i odpocząć. Ela jest na niego zła. Pyta się jego ciągle czy ona jeszcze mu się podoba jako kobieta. Czasem w kłótni podejrzewa go o zdradę.


 Co zrobić jak niknie pożądanie?


 Po pierwsze, w przypadku kobiet i mężczyzn, pożądanie zaczyna się w umyśle...

To my uznajemy, że ktoś jest nas atrakcyjny a ktoś inny nie wzbudza gorących uczuć.

Często brak pożądania wiąże się z brakiem samoakceptacji swojej osoby. Opisywana w tym tekście Ania, nie myśli o sobie dobrze. Myśli, że jej ciało nie jest seksowne. Nie myśli o sobie jako wartościowej osobie.


 Druga sprawa to akceptacja naszej osoby przez partnera/ partnerkę. Jeśli nie słyszymy ciepłych miłych słów, pożądanie ulega osłabieniu.


 Trzecia sprawa to stres. Jeśli człowiek nie zna sposobów na wyciszenie się i na kontrowaniu swoich myśli, ciężko tworzyć relację z inną Osobą

 Czwarta sprawa to, że przebywając z partnerem, partnerką, stajemy się do niej do niego podobni i może spowodować, to że będziemy już mnie interesujący dla naszego ukochanego. Jeśli mamy swoje zainteresowania, dbamy o własną unikalność, jesteśmy atrakcyjni  dla drugiej Osoby. Z badań naukowych wynika że niezależność i zaskakiwanie partnera/ partnerki sprzyja pożądaniu...

 Po piąte, wedłub badań Hatfielda i Rapsona, najwcześniejsze etapy związku charaktekteryzują się  dużą namiętnością. Z czasem miłość i pożądanie słabnie  i zastępuje ją przywiązanie.

Oprócz pisania dla Państwa tekstów, chciałabym się podzielić ciekawymi adresami stron www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

JAKICH MĘŻCZYZN NIE LUBIĄ KOBIETY?

niedziela, 17 czerwca 2012 16:31

 

JAKICH MĘŻCZYZN NIE LUBIĄ KOBIETY?

 

 

Dziś temat zainspirowany mailem od Czytelnika z Krakowa. Tekst został napisany na podstawie własnych obserwacji i  badań naukowych.

Przed napisaniem tego tekstu, zapytałam kilka kobiet, co najbardziej denerwuje ich w mężczyznach?

 Pierwsza sprawa to kobiety denerwuje mężczyzna, który chce je zmienić od początku znajomości Olga to ładna blodynka i rok temu była w związku z Andrzejem. Na początku stwierdził, że Olga powinna zmienić kolor włosów na blond. Oldze podobały się jej włosy, była szatynką. Potem stwierdził, że nie podobają się jemu prawie wszyscy jej znajomi.

Często też pytał, czy musisz odwiedzać swoją mamę raz w tygodniu? Olga pod wpływem Adrzeja zmieniła też swoj styl ubierania się. Już nie mogła założyć krótszej spódnicy bo wtedy inni mężczyźni się na nią patrzą i Andrzej jest zły... Olga przez rok dostosowała się do wszystkich jego wymagań i w pewnym momencie zorientowała się, że zatraciła własną indywidualność.

 Kobiety nie znoszą też mężczyzn, którzy stale je krytykują i zrzędzą. Pomagałam kiedyś parze moich znajomych i zauważyłam, że mężczyzna w tym związku krytykuje swoją dziewczynę. Robi to w towarzystwie czyli krytyka jest jeszcze bardziej bolesna bo słyszą ją inni...

Marek i Partycja bo ta nazywa się ta para są ze sobą od około 2 lat. Marek często powtarza, że Patrycja nie umie gotować, tragicznie jeżdzi samochodem, nie rozumie polityki ani nie wie nic o historii Polski. Partycja codziennie słucha tych krytycznych wywodów o niej i zmienia się w zagubioną i zakompleksioną dziewczyną. Taka krytyka powoduje że związek się osłabia. Oczywiście jestem za tym, aby mówić co nam w parnerce, partnerze przeszkadza ale krytykować trzeba umieć aby nie niszczyć poczucia wartości drugiej osoby.

 Kobiety nie lubią też mężczyzn skąpych.  Gosia spotykała się z Januszem. Janusz był wychowany na wsi i jego wzór na sukses to oszczędzanie na wszystkim szczególnie na Gosi. Przez caly rok jak byli parą, Janusz tylko raz ją zaprosił do wietnamskiego baru na sajgonki w cenie 13 zł. Nie kupował kwiatów ani prezentów. Najczęściej siedzieli w domu i oglądali telewizję. Najgorsze były jednak teksty Janusza  np "jogurt kosztował w tym sklepie  40 groszy drożej niż dyskoncie" lub "musimy oszczędzać każdy grosz" lub "grosz do grosza i będę miał dużo na koncie bankowym"... i tak codzienie mówił parę razy to samo...

Gosia ukrywała swoje zakupy ubrań,. nie mówiła mu co  i ile kosztowało lub mówiła że wszystko kupiła w sklepie z używaną odzieżą. Aż w końcu rozstała się z nim i poczuła ulgę.

 A czego nie lubią kobiety według badań?

 Przede wszystkim  nie lubią męzczyzn, którzy nie potrafią słuchać ich opowieści o pracy, o życiu. Mężczyzna, który umie lub potrafi sprytnie udać, że słucha to mężczyzna idealny.

Lubią też mężczyzn zdecydowanych, zaradnych

A co wyglądzie męzczyzn najbardziej kobietom przeszkadza?

 Na piewszym miejscu kobiety wskazały nieświeży oddech. Na drugim miejscu  brak higieny oraz niedobory w uzębieniu. Kobietom przeszkadza też duży tzw piwny brzuch.

Nie podobają im się jak mężczyzna zakłada białe skarpeti do sandałów.

 Tyle badania TNS OBOB.

Jeśli masz problem, warto napisać do mnie - może opiszę Twój problem na łamach blogu ze zmianą imienia. Moj email dobrycoach@wp.pl

Poza pisaniem dla Państwa tekstów, chcę się podzielić dobrymi adresami stron www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

JAK PRZETRZYMAĆ KRYZYS W ZWIĄZKU

czwartek, 14 czerwca 2012 7:43

JAK PRZETRZYMAĆ KRYZYS W ZWIĄZKU/ MAŁŻEŃSTWIE?

 

Dziś temat na życzenie. Problem przedstawię na przykładzie pary - Agnieszki i Michała.

Agnieszka poznała Michała na studiach, ciągle pożyczał od niej notatki z wykładów aż w końcu zaprosił ją na kawę. Na początku było świetnie, Agnieszka była przekonana, że to właśnie ten mężczyzna. Po trzech latach zaczęło być w związku ciężko. Prawie codziennie kłótnie o drobiazgi np. o to że nie pojechali do teściowej w niedziele, a to że Agnieszka nie posprzątała ze stołu, a to, że mięso na obiad było zbyt twarde. Agnieszka nie wie co robić bo jak tylko Michał wraca z pracy, wynajduje powód do kłótni a Agnieszka jak ktoś jej coś przykrego powie, też umie być złośliwa...

Michał powiedział, że jak mamy się tak ciągle kłócić to wróci do mieszkania rodziców.

 Agnieszka ponieważ jestem jej znajomą, poprosiła mnie o pomoc....

 Po pierwsze, warto rozpoznać przyczyny kryzysu. Tutaj przyczyna kryzysu była trudna dla Agnieszki do rozpoznania.

 Po drugie, poznać oczekiwania drugiej strony. Większość z nas nie zastanawia się czego pragnie partner/ partnerka, o czym marzy? czemu jest niezdowolony, niezadowolona?

 Po trzecie, zbadać czy w związku nie ma udziału osób trzecich np. członka rodziny. W przypadku opisywanego związku, znaczący wpływ miała matka Michała. Nastawiała Michała w sposób negatywny, mówiła mu, że Agnieszka do niego nie pasuje, że olewa obowiązki domowe i że Michał powinnien znależć sobie inną dziewczynę

 Po czwarte, przyjrzeć się swojej komunikacji. Naukowcy poddali analizie męski i kobiecy sposób wypowiadania się. Mężczyzni czesto zaczynają swoje wypowiedzi od zaimka osobowego ja. Ich język wskazuje na ich pewność siebie, często udzielają rad, stawiają siebie samych w roli eksperta. Natomiast kobiety częsciej mówią" wydaje mi się" nie jestem pewna ale". Częściej też pozornie neutralne komunikaty poprzez ich mowę ciała obierane są jako agresywne. Agnieszka nie wiedziała, że mimo że stara się być miła, jej ton wskazuje, że jest nastawiona wrogo do Michała

Po piąte, często potrzebna jest opinia kogoś z zewnątrz, kto nie jest stroną konfliktu. Osoba ta może od razu rozpoznać co jest przyczyną konfliktu i co zrobić aby ten kryzys pokonać.

Po szóste, działać. Wiele par czeka aż kryzys przeminie i nic w tym kierunku nie robi. Tymczasem jest to droga do rozpadu związku.

 Oprócz pisania tekstów dla Państwa, chciałabym się podzielić z Czytelnikami bloga ciekawymi adresami stron www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 734  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839734