Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 092 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

DLACZEGO JESTEŚ SAMOTNA/ SAMOTNY, CO ZROBIĆ ABY PRZESTAĆ BYĆ SAMOTNYM?

czwartek, 30 czerwca 2011 6:56

Dlaczego jesteś samotna/ samotny?

 

Dziś temat na życzenie Czytelników, szczególnie Pani Gabrieli.

 W zeszłym tygodniu napisałam tekst pt."Czy można być samotnym i być zadowolonym?", dostałam parę emaili z pytaniem czy nie napisałabym tekstu dla tych, którzy samotności nie akceptują i nie wiedzą jak pokonać samotność.

    Opiszę ten problem, na przykładzie dwóch osób – Joanny i Roberta. Joannę poznałam, jak byłam w górach w Pieninach. Joanna mieszka w Krakowie i pracuje na Uniwersytecie Jagielońskim. Spotkałyśmy się przypadkowo w górach, później Joanna parę razy do mnie przyjechała i pisałyśmy emaile. Problem Joanny to samotność. Od trzech lat jest sama. Mężczyzna, z którym była zerwał z nią w najmniej oczekiwanym momencie. Na końcu powiedział jej, że jest zbyt poważna, że nie czuje się z nią dobrze, że chce czegoś innego. Joanna przez pół roku dochodziła do siebie, wreszcie postanowiła znaleźć nowego mężczyznę i zakochać się.

Znalezienie nowego partnera okazało się bardzo trudne. Nie wiedziała gdzie szukać i jak? Poszła na imprezę do koleżanki a tam poznała mężczyznę. Ale ten okazał się nieodpowiedzialny i nie nadawał się na całe życie.

 

 Inny przypadek to Robert. Robert ma 30 lat i był w związku rok z dziewczyną - Anią, którą poznał na studiach podyplomowych. Niestety Ania przez parę miesięcy spotykała się z nim i z innym mężczyzną. Przypadkowo to się wydało. Od tego momentu Robert nie wierzy kobietom, w ich głęboką miłość i uczciwość.

Jak twierdzi, spotyka dziewczyny podobne do Ani, wszystkie są słodkie na początku, potem pokazują, jaki mają naprawdę charakter.

 

 Co jest główną przeszkodą w pokonywaniu samotności?

Po pierwsze, niska samoocena. Jeśli chcemy być w szczęśliwym związku, konieczna jest stała praca nad swoim poczuciem wartości.

Jak mamy zafascynować swoją osobą partnera/ parnerkę skoro sami nie wierzymy, że jesteśmy wartościowi i interesujący dla innych ludzi?

 Prawdziwa siła, magnetyzm osobisty wypływa z wnętrza. Wielokrotnie się o tym przekonałam, jak zmienia się życie, w przypadku gdy za pomocą specjalnych technik tworzymy silne poczucie wartości.

 

Po drugie, sposób myślenia. Osoby samotne mają negatywne przekonania na temat płci przeciwnej oraz  możliwości poznania bratniej duszy. Przykładem jest Joanna, która uważa, że nie można poznać nigdzie właściwego mężczyzny, że jak kogoś poznaje, to okazuje się, że ona mu się nie podoba. Joanna jest na 100% przekonana, że przyciąga do siebie mężczyzn nieodpowiedzialnych, którzy chcą od niej przede wszystkim seksu.

 Uważa tez, że ona ma pecha, że mężczyzna wcześniej czy później ją porzuci…

 Natomiast Robert myśli, że nie ma na tym świecie porządnych i ładnych kobiet, że wszystkie dziewczyny oszukują i zdradzają, że on zostanie sam i nic tego nie może zmienić.

 Zarówno Joanna jak i Robert, byli przekonani, że te stwierdzenia są prawdziwe i oni najlepiej wiedzą, jak jest. Jak zakwestionowałam te przekonania, Joanna powiedziała, że ja nie mam racji. Była zdenerwowana i podała mi przykłady czterech swoich koleżanek, które były w toksycznych związkach i są dziś albo samotne albo w trakcie rozwodu.

 To co myślała Joanna to były generalizacje, w które nie można wierzyć bo często nie odzwierciedlają rzeczywistości. Zmiana sposobu myślenia zarówno Joanny jak i Roberta to było duże dla mnie wyzwanie ale po 5 miesiącach zmieniłam ich przekonania.

 

 Po trzecie, istotne jest opracowanie sobie planu działania. W moim przekonaniu, jeśli chcemy kogoś poznać, warto zacząć od ćwiczenia komunikacji z innymi ludźmi. Chodzi o umiejętność swobodnej rozmowy i o to aby czuć się wśród ludzi na luzie. Joanna zapisała się na kurs malarstwa gdzie co tydzień malowała obrazy i rozmawiała z różnymi ludźmi.

Na kursie poznała koleżankę, która zaprosiła ją na swoje imieniny do domu i Joanna na imprezie poznała nowe osoby. Dziś już myśli inaczej o mężczyznach i ma dużą wiarę, że pozna tego jednego jedynego. Chodzi na randki i zobaczymy a co z tego wyniknie, będzie wiadomo za parę miesięcy. Ale ja jestem dobrej myśli.

    A Robert też nie ma depresyjnych nastrojów, dostał nową pracę we Wrocławiu i zawiera nowe znajomości.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! Od Sarinoko kupuję od roku biżuterię i jestem zachwycona zarówno tym, że kupuję unikatowe kolczyki jak i cenami...

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To link właśnie mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i oryginalnej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (25) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ ZAZDROŚĆ, JAK WALCZYĆ Z ZAZDROŚCIĄ?

wtorek, 28 czerwca 2011 6:48

Jak pokonać zazdrość na urlopie?

 Dziś temat na specjalne życzenie Czytelniczki, która napisała do mnie smutny email. Może ten tekst coś pomoże…. Opiszę ten problem na przykładzie Renaty. Renata jest szatynką, ma 32 lata i jest rozwódka i od 2 lata jest w związku z Alkiem. W zeszłym roku była ze swoim mężczyzną we Włoszech. To był najgorszy urlop w jej życiu. Codziennie chodzili na plażę a tam… piękne Włoszki w bikini lub topless, a Alek był zachwycony, stwierdził, że tyle kobiet w jednym miejscu, że tutaj mu się bardzo podoba… Zaczepiał te kobiety, próbował rozmawiać ale na szczęście nie znał włoskiego, więc z flirtu nic nie wyszło… Jak Renata pytała się dlaczego on tak na te kobiety patrzy, odpowiadał, że ona przesadza i nie da mu żyć…

Codziennie Renata robiła mu awanturę. W hotelu, w którym spędzali urlop, poznali parę z Polski. Na początku Renata się ucieszyła bo zawsze miło poznać nowe osoby. Ale gdy zobaczyła jak Alek tańczy z dziewczyną, nie wytrzymała, poszła do pokoju w hotelu i zaczęła płakać. Czuła się beznadziejnie i mało atrakcyjnie. Już oczami wyobraźni widziała jak Alek mówi jej, że przykro mu ale muszą się rozstać bo on się zakochał… A Alek tylko zatańczył z dziewczyną i nie miał zamiaru rozstać się z Renatą…

    

   Renata wróciła po 10 dniach do Polski. Szybko doszła do wniosku, że nienawidzi upałów bo przy takiej pogodzie dziewczyny chodzą skąpo ubrane po ulicy. Raz poszli z Alkiem do pubu nad Wisłą. Kelnerka to była opalona blondynka w dżinsowych krótkich szortach, w bluzce w dużym dekoltem. Przyniosła dwa piwa, a Alek zapytał ją, czy mają jeszcze inne piwa? Zaczęła się rozmowa. Kelnerka nie zauważała coraz bardziej wściekłej Renaty, wręcz uwodzicielsko do jej mężczyzny uśmiechała się.

Na końcu powiedziała, że ona pracuje tylko w weekendy od godziny 15 do ostatniego klienta... Renata zrobiła mu awanturę a kelnerkę wyzwała od dziwek. Alek stwierdził, że albo ona pójdzie się leczyć z tej zazdrości albo on odejdzie.

 Inny przypadek to Patryk,  jest w związku od 4 lat i nawet myśli o małżeństwie z Kasią. Kasia to dziewczyna wesoła, lubi kontakt z ludźmi.

     Patryk zrobił Kasi niespodziankę i zorganizował wyjazd do Sopotu. Kasia się cieszyła z wyjazdu. Razem poszli na dyskotekę a tam Kasię poprosił do tańca przystojny brunet. Kasia zatańczyła, a Patryk był zły i przez parę dni nie odzywał się bo chciał ją ukarać za ten taniec… Kasia żałowała, że pojechała z nim. Ciągłe wyrzuty i bezpodstawne oskarżenia…
Kasia rozstała się z Patrykiem bo z nim czuła się nieswojo i ciągle miała poczucie winy, że zrobiła coś, co Patykowi nie podobało się.

    Patryk nie patrzył jakie są fakty np. czy jeden taniec Kasi z nieznajomym przerodził się w flirt?

 Patrzył na tą sytuację ze swojego punktu widzenia. Dla niego każda kobieta zdradza i nie można im zaufać.

Co jest ważne przy zwalczaniu zazdrości?

 Po pierwsze, świadomość, że mamy problem. Osoby, które są zazdrosne, są przekonane, że to partner/ partnerka jest winy/ winna.

Po drugie, wzięcie odpowiedzialności za swoje negatywne emocje.

 Po trzecie, przy akurat tym problemie konieczne jest pójście do terapeuty żeby dowiedzieć się, jakie są przyczyny zazdrości w Twoim przypadku i jakie są skuteczne metody zwalczania zazdrości…

 

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!!

Sarinoko na Allegro kupuję biżuterię już od roku i bardzo jestem zadowolona z biżuterii i cen.

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (15) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ LĘK I NIEPOKÓJ? JAK BYĆ ODWAŻNYM?

niedziela, 26 czerwca 2011 8:18

Jak pokonać lęk i niepokój? Jak zyskać odwagę?

 Dziś temat, który dotyczy każdego z nas. Nie ma osoby, która nie odczuwałaby niepokoju lub lęku.

Opiszę to na przykładzie Urszuli. Urszula to kobieta sukcesu.  To śliczna kobieta, pracuje w banku na kierowniczym stanowisku, a od 2,5 roku jest w związku z Pawłem. Urszula ma jednak problem, który ukrywa przed światem, są to różnego rodzaju lęki.

Pierwszy lęk Urszuli jest związany z jej pracą, boi się, że popełni błąd i że ją zwolnią. Uważa, że w pracy nie ma miejsca na błędy i osoby nieprofesjonalne powinny być wyrzucane na bruk…

Drugi lęk dotyczy jej związku. Urszula ma lęk, że jej mężczyzna ją porzuci, tak jak było w poprzednich dwóch związkach. Obsesyjnie dba o swój wygląd, chodzi 4 razy w tygodniu do fitness clubu, aby być coraz bardziej atrakcyjna dla partnera.

Urszula boi się też o przyszłość. Myśli często, że straci pracę i kto będzie spłacał kredyt mieszkaniowy w frankach szwajcarskich? Ma taką wizję – zostanie porzucona przez Pawła, siedzi sama w pokoju i płacze.

 Inny przypadek to Artur. Artur studiował ze mną na studiach doktoranckich. Jego lęki dotyczyły pieniędzy. Stale bał się, że mu zabraknie do końca miesiąca. Artur miał też lęk przed innymi ludźmi. Nie znosił np. jeździć zatłoczonym metrem lub chodzić na imprezy masowe gdzie jest tłum ludzi. Miał też lęk przed ludźmi, których nie zna…Sytuacja, gdy musiał zorganizować konferencję naukową i potem rozmawiać z naukowcami, których nie znał, była dla niego męką.

Lęk jest silną reakcją emocjonalną na niebezpieczeństwo rzeczywiste lub wyimaginowane, W przypadku Artura i Urszuli charakterystyczne jest uczucie lęku, które nie ma racjonalnej przyczyny lub jest nieproporcjonalnie silne w stosunku do przyczyny. Urszula ma świadomość, że lęk ogranicza jej życie, a nawet czasami zabiera radość życia. Urszula zastanawia się czasami, że przecież ma dobrą pracę, kochającego partnera mimo to ciągły lęk: Co będzie?, jak ona sobie poradzi? Urszula często wyobraża sobie swoją przyszłość w negatywny sposób, nie potrafi zacząć myśleć pozytywnie, a te lęki sprawiają, że staje się nerwowa, źle śpi i ciągle jest zmęczona…

Jak żyć z lękiem, czy potrafisz mi pomóc? Zapytała mnie jak się spotkałyśmy.

Po pierwsze, trzeba sobie uświadomić, że niepewność to integralny element naszego życia. Nigdy nie wiemy w 100% co wydarzy się jutro, pojutrze…

Podoba mi się to co napisał Eric Fromm: „ Poszukiwanie pewności stoi na przeszkodzie poszukiwaniu sensu. To właśnie niepewność jest warunkiem niezbędnym, aby skłonić nas do ujawnienia wewnętrznej siły”.

Po drugie, bardzo ważne jest, aby pracować nad sobą razem z terapeutą nad niwelowaniem lęków. Ukrywane przed światem lęki mogą spowodować nerwicę i inne choroby o podłożu psychosomatycznym.

Ja nauczyłam Urszulę różnych technik eliminowania lęków. Urszula już po miesiącu stwierdziła, że czuje ulgę i zaczyna żyć normalnie – przestała mieć problemy ze snem, związek z Piotrem umocnił się a w pracy też jest wszystko w porządku. Optymistyczne jest to, że prawie każdy lęk można pokonać i zmienić swoje życie na dużo lepsze…

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! od Sarinoko na Allegro kupuję biżuterię już od roku i bardzo jestem zadowolona z biżuterii i cen.

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To właśnie link do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (16) | dodaj komentarz

JAK KOCHAĆ TRUDNEGO MĘŻCZYZNĘ?

czwartek, 23 czerwca 2011 6:53

Jak kochać trudnego mężczyznę?

Na początku dziekuję za wszystkie emaile. Często piszecie, że Wasz mężczyzna jest skomplikowany i macie trudności, żeby z nim porozmawiać… Stąd ten tekst, może pomoże… Patrycja jest sympatyczną szatynką, pracuje jako dziennikarka w miesięczniku dotyczącym biznesu. Michała poznała jak w pracy organizowali imprezę dla klientów.

 Michał – przystojny blondyn, od razu zwrócił uwagę Patrycji. Patrycja podeszła do niego, zaczęła rozmowę a na drugi dzień się umówili do hiszpańskiej restauracji. Po roku znajomości zamieszkali ze sobą. Wtedy zaczęły się problemy. Michał wracał z pracy około 19-20 godzinie i na pytanie Patrycji czemu jesteś smutny ? lub co się stało? , lub mów szybko bo się zdenerwuję.

Michał odpowiadał "nic lub nic się nie stało, wszystko jest w porządku". Patrycja czuła, że coś jest nie tak, więc mówiła, przecież widzę, że jesteś przygnębiony, powiedz mi to będzie Tobie lżej… a Michał już zaczął krzyczeć, żeby mu dała spokój i szedł do swojego pokoju a tam siedział przy komputerze i nie wiadomo co robił.

 

 Patrycja ma swoje wyobrażenie o miłości. Uważa, że jak ludzie się kochają to powinni wszystko sobie mówić. A z Michałem nie może porozmawiać, on nie chce się jej zwierzać ze swoich problemów.

 Raz w kłótni powiedział jej co ty możesz Partycja wiedzieć o prowadzeniu własnego biznesu, nic nie wiesz, więc po co tobie te informacje… Partycja poczuła się urażona, nieważna i uznała, że Michał, nie wierzy w jej inteligencję. Michał nie mówi Patrycji też co jemu przeszkadza w związku, najchętniej siedziałby przy komputerze i cały dzień milczałby.

 

Jak spotkałam Patrycję to była to trudna rozmowa. Patrycja stwierdziła, że bardzo zależy jej na utrzymaniu związku ale czuje, że nie wytrzyma. Jak radzić sobie z trudnym mężczyzną?

 

Po pierwsze, brak otwartości wynikać może z odmiennego podejścia do problemu kobiet i mężczyzn. Kobieta jak ma problem, przede wszystkim chce go omówić najlepiej z wieloma osobami, wysłuchać rad, podzielić się swoim smutkiem. Mężczyzna podchodzi do problemu w inny sposób. Nie chce rozmawiać z nikim, woli w samotności problem analizować i znaleźć optymalne rozwiązanie…

Po drugie, brak otwartości może wynikać z faktu, że mężczyzna jest introwertykiem.

 Po trzecie, im bardziej kogoś zmuszamy do czegokolwiek tym jest mniejsza szansa na dobry rezultat.

Po czwarte, w związku nie musi być stosowana zasada, że o wszystkim sobie opowiadamy.

 

Ja nauczyłam Partycję paru technik sprawiających, że mężczyźni zaczynają mówić o swoich problemach. Patrycja musiała zastosować metodę małych kroków i być cierpliwa i nie oczekiwać natychmiastowych efektów.

Dziś Partycja i Michał są nadal świetną parą. Jak Michał ma problem to mówi Partycji a jak nie ma ochoty na rozmowę , to przeprasza i na następny dzień rozmawiają na ten temat…

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! Kupuje od Sarinoko na Allegro od roku i zawsze jestem zadowolona. 

http:// http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To właśnie link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK POLUBIĆ SIEBIE, POKOCHAĆ SWOJE CIAŁO?

wtorek, 21 czerwca 2011 7:02

Jak siebie polubić?

 Dziś temat, który jest ważny bo często widzę jak wiele ludzi siebie nie akceptuje. Problem przedstawię na przykładzie Kamili. Kamila to ładna szatynka, pracuje jako nauczycielka w gimnazjum.

Problem Kamili to fakt, że ona siebie nie lubi. Nie widzi w sobie nic ładnego. Powtarza, że jest brzydka i ona nikomu nie może się spodobać.

Jak przegląda czasopisma i zdjęcia gwiazd, to patrzy na nie z zazdrością bo ona nigdy im nie dorówna. Kamila krytycznie myśli o swoim charakterze. W jej opinii ma tylko 2 zalety – to cierpliwość przydaje się jej w pracy nauczycielki i że nie daje wyprowadzić z równowagi.

A poza tym same wady, o swoich słabych stronach Kamila może mówić godzinami… Koleżanki z pracy mają więcej szczęścia od niej, wszyscy mają lepiej od niej, tylko ona ma pecha, jest brzydka i prawie nie ma zalet… Takie podejście do życia jest dla Kamili szkodliwe.

 Jak ma Kamila stworzyć związek pełen miłości, skoro uważa, że nie zasługuje na miłość?

 

 Inny przypadek to Paweł. Ma on 27 lat. Gdy mówi o sobie, często twierdzi, że chciałby być kimś innym. Chodzi na siłownię i chciałby wyglądać inaczej. Zazdrości swoim kolegom i nie wierzy, że czeka go jeszcze coś dobrego w życiu. Nic mu nie wychodzi, w pracy jest beznadziejnie, a i z kobietami się nie układa…

 

 Dlaczego warto polubić siebie?

 Po pierwsze, jeśli lubimy siebie, szansa na bycie szczęśliwym rośnie…

 Po drugie, akceptacja sprawia, że związek z partnerem/ partnerem będzie bardziej udany.

 Po trzecie, jeśli nasza samoocena jest wysoka, nie odczuwamy zazdrości o swojego partnera/ partnerkę. Nie potrzebujemy ciągłych zapewnień o miłości odczuwanej przez naszą ukochaną osobę.

 Po czwarte, mamy tolerancję naszych błędów. Już nie wymagamy od siebie doskonałości.

 Po piąte, przestajemy postrzegać innych ludzi krytycznie. Zaczynamy widzieć w nich również zalety.

Co to oznacza lubić siebie?

Akceptować siebie to być po swojej stronie, być swoim najlepszym przyjacielem. Samoakceptacja jest źródłem ogromnej siły, jeśli jej nie ma, że rezygnujemy z woli życia, nie umiemy rozpoznać czy jesteśmy w toksycznym związku i dlaczego czujemy się nieszczęśliwi. Jest wiele korzyści z samoakceptacji, warto nad nią popracować i zmienić swoje życie…

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www.

 Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! od Sarinoko kupuję już od roku i szczerze mogę polecić u niej kupowanie biżuterii.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To właśnie link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (15) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 737  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839737