Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK POKONAĆ NISKIE POCZUCIE WARTOŚCI?

czwartek, 30 maja 2013 8:05
JAK POKONAĆ NISKIE POCZUCIE WARTOŚCI?

Dziś temat na życzenie Czytelniczki z Warszawy.

Problem opiszę na przykładzie Martyny. Martyna ma 31 lat, pracuje w korporacji w Warszawie zajmującej się sprzedażą leków. Jej problem to niskie poczucie wartości. Martyna uważa, że nie jest wartościowa, że jej to nic się nie udaje. Martyna często się porównuje, a tych porównaniach wszyscy ludzie mają lepiej ode niej, osiągneli więcej i tylko ona ma pecha w życiu.

Martyna nie czuła się dobrze sama ze sobą. Jak ktoś powiedział jej coś miłego, zaprzeczała. Uważała że to co osiągnęła to przypadek. Gdy ktoś ją chwali za dobrze wykonane zadanie, stwierdza że a to było łatwe lub udało się.

    Martyna lubi porównywać z innymi ludźmi i zawsze jest przekonana, że jest gorsza. To poczucie, że jest gorsza, towarzyszyło jej od dzieciństwa. Wtedy to odczuwała wstyd i złość, że inne dzieci mają kochających rodziców. A Martyna chodziła do szkoły w brzydkich ubraniach, a rodzice byli wobec niej szorstcy i mało wspierający. Dla jej rodziców liczyła się tylko praca i pieniądze. To był główny temat rozmów. A ona mimo że się dobrze uczyła, była dla rodziców mało ważna, nie odchodziły ich jej problemy ani jak ona się czuje. Martyna często czuje się jak w domu rodzinnym – czuje, że nikt jej nie rozumie i że nikomu nie jest potrzebna…

Martyna odczuwa stres gdy w jej życiu są zmiany. Nowe zadanie w pracy budzi w niej lęk, od razu myśli, że nie da rady, że nie umie, że jest do niczego. Martyna trudno zawiera nowe znajomości. Gdy są zapytałam dlaczego, stwierdziła, że ona nie jest duszą towarzystwa a nawet jeden kolega stwierdził, że często przynudza…

 

 Jak radzić sobie z niskim poczuciem wartości?

 

Po pierwsze, często osoby z niskim poczuciem wartości mają zniekształcone i negatywne myślenie o sobie, o swoich możliwościach i o swoich osiągnięciach. Często używają generalizacji np. stwierdzając – wszyscy mają lepiej lub że wszystko się jej nie udaje. Nie widzą, że coś im się udaje, że ich życie to też małe i większe sukcesy.

 

Po drugie, brakuje im obiektywnego spojrzenia na siebie. To może zapewnić rozmowa z kimś życzliwym, z kimś kto może podyskutować  z osobą o niskiej samoocenie. Podczas takiej rozmowy zwykle okazuje się, że  nie jest tak źle, że są też pozytywne zdarzenia, że ich ocena własnej osoby jest wypaczona i niezgodna z rzeczywistością.

 

 Po trzecie, postawić podniesienie poczucia wartości jako bardzo ważny cel. Jak dowodzą badania naukowe m.in profesora Martina Seligmana, to m.in. od poczucia wartości zależy czy osiągniemy sukces w pracy, czy stworzymy udaną relację z  drugą Osobą, czy będziemy szczęsliwi itp.

 

Po czwarte, warto poznać specjalne techniki  zwiększające poczucie wartości. Te techniki świetnie działają, jest jednak jeden warunek, który gwarantuje powodzenie –  jest to ich stosowanie i systematyczność. Warto też zrozumieć, że podniesienie poczucia wartości nie można osiągnąć w tydzień, czy miesiąc, jest to proces ale daje świetne efekty przy założeniu że ktoś stosuje systematycznie te metody.

 

Po piąte, warto dbać o siebie. Osoby z niskim poczuciem wartości dbają o wszystkich np. o rodzinę, a bardzo rzadko myślą o sobie. Opisywana wyżej Martyna zapominała o tym, że o posiłkach. W pracy piła tylko kawę, czasem jadła kanapkę i tak 10 godzin dziennie… Z badań naukowych wynika, że osoby o wysokim poczuciu wartości dbają o siebie – dobrze się odżywiają, częściej przeznaczają czas na przyjemności, dbają o swoje samopoczucie….

 

Po szóste, trzeba skończyć z porównywaniem się z innymi. Jeśli się porównujemy zawsze będzie tak, że ktoś jest od nas gorszy a ktoś lepszy… to rodzi tylko frustrację i nie motywuje do działania. Uznaj, że jesteś niepowtarzalnym Człowiekiem i porównywania nic Tobie nie dają…

 

 Na ten ciekawy temat jeszcze napiszę.

 Jeśli masz problem, warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

 

 Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.
Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy w dobrych cenach. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

JAK UWOLNIĆ SIĘ OD TOKSYCZNEJ MIŁOŚCI?

środa, 22 maja 2013 19:27
JAK UWOLNIĆ SIĘ OD TOKSYCZNEJ MIŁOŚCI ?

Dziś temat na życzenie Czytelniczki z Krakowa.

Problem opiszę na przykładzie Agnieszka. Agnieszka ma 28 lat, pracuje jako finance manager w znanym koncernie telekomunikacyjnym w Warszawie. 

Agnieszka miała kilka związków - wszystkie trudne i wyczerpujące. Ostatni jest z Tomkiem. Tomka poznała przez znajomych. Na początku było super, po kilku miesiącach zamieszkali razem. Tomek ma często zmienne nastroje. Czasem jest wesoły a po godzinie nastój zmienia się diametralnie - zaczyna krzyczeć i czepia się do wszystkiego. Może zrobić awanturę że Agnieszka zostawiła kubek na stole i nie zaniosła do kuchnii. Tomek nie wspiera jej, nie może na niego liczyć ani jak jest chora ani jak potrzebuje wsparcia psychicznego. Ja ostatnio przeziębiła się,  to Tomek poszedł pić z kolegami.

A ostatnio pokłócili się, bo Agnieszka chce pójść kurs językowy. A Tomek stwierdził, że taki kurs jej nic nie daje tylko wyda pieniądze.

Tomek nie lubi jak Agnieszka wychodzi do koleżanki Anii. Ostatnio Agnieszka poszła mimo że Tomek jej zabraniał a jak wróciła Tomka nie było. Nie odbierał komórki przez cały weekend, żadnego Smsu, żadnej wiadomości na Facebooku. Agnieszka załamała się, płakała, nawet myślała, żeby ze sobą skończyć. Agnieszka uważała, że bez Tomka nie istnieje, że tylko w związku z nim jest kobietą. Potem wrócił i stwierdził, że  musiał od niej odpocząć bo męcząca jest...

Agnieszka przyjęła to tłumaczenie Tomka. Zaczęła myśleć, że to przez nią, faktycznie dużo oczekuje a Tomek jest taki kochany.

Gdy Tomek mówi jej przykre słowa, Agnieszka tłumaczy go, widać jest zmęczony lub może rzeczywiście taka jest jak on twierdzi...

 Agnieszka zauważyła, że czasem boi się Tomka i jego słów, jego wybuchów złości. Z jednej strony kocha go a  z drugiej boi się i źle się czuje w jego obecności...

 

 Jak wyzwolić się z toksycznego związku?

 

 Po pierwsze, najważniejsza jest świadomość, że jest się w toksycznym związku. Wiele kobiet i mężczyzn nie wie tego. Czują się nieszczęśliwi ale nie podejmują decyzji o zmianie.

 

 

Po drugie, podjąć decyzję czy zostajemy w związku czy odchodzimy. Tutaj trzeba przeanalizować wszystkie plusy i minusy związku. Jeśli w związku brakuje akceptacji partnera, partnerki, czułości, zanagażowania, szacunku to warto albo powalczyć jeśli czujemy że jest sens lub odejść.

 

 

Po trzecie, osoby w toksycznej relacji mają zwykle obniżone poczucie wartości. Są często głęboko przekonane, że to właśnie partner czy partnerka stanowi o ich wartości i o ich poczuciu szczęścia. Te osoby pragną bezwarunkowej akceptacji aby złagodzić ból związany z niskim poczuciem wartości. Cena jaką ponoszą za chwilową akceptację osoby z którą tworzą relację, jest bardzo wysoka. Opisywana wyżej Agnieszka zrobiłaby wszystko aby jej partner nie odszedł. Zrezygnowała częściowo z kontaktów towarzystkich, ze swoich zainteresowań, ze swoich upodobań...bo nie podobało się to jej mężczyźnie...Nie była też asertywna, tłumiła swoje pragnienia i czuła się z tym źle... Jak można się czuć dobrze, ciągle poświęcając i rezygnując ze swojego indywidualizmu?

 

 

 Po czwarte,  trzeba dążyć do harmonii w związku. W dobrym związku każdy może zachować swoje pasje, swoją odmienność. Są oczywiście kompromisy ale nie ciągle. Jeśli nie pomaga rozmowa, warto poznać inne metody np. kontaktując się z coachem.

 

 

Po piąte, rozpocząć zmianę. Wielu z nas czeka, będąc w toksycznym związku na zmianę, nie podejmując żadnych działań. Rozmawiałam kiedyś z jedną kobietą. Opowiadała i jednocześnie płakała jak czuje się nieszczęśliwa w związku. Ale stwierdziła też, że ona boi się zmian. Dlaczego tak jest? Zmiana  budzi lęk i potrzebne jest wsparcie aby takie radykalne zmiany przeprowadzić.

 

 Na ten ciekawy temat jeszcze napiszę...

 Jeśli masz problem, warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

 

 Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.
Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii w dobrych cenach na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: i

komentarze (10) | dodaj komentarz

GDY SEKS MYLISZ W MIŁOŚCIĄ

czwartek, 16 maja 2013 9:39
JAK NIE POMYLIĆ SEKSU Z MIŁOŚCIĄ?

Dziś temat na życzenie Czytelniczki z Krakowa.

Problem opiszę na przykładzie Karoliny. Karolina ma 30 lat, pracuje jako menadżer w znanym koncernie w Warszawie. 

Problem Karoliny mężczyźni... jest singielką ale bardzo chce być w związku. Co sobotę chodzi do znanych warszawskich klubów... a tam poznaje mężczyzn. A to ktoś postawi jej drinka a potem zaczyna się rozmowa. Karolinę ciekawi kto i gdzie pracuje i co robi w wolnym czasie. Idealny męzczyzna musi mieć klasę a klasę Karolina definiuje jako wysoki status materialny...

 Po rozmowie i wypiciu drinków, Karolina jedzie do domu a na następnym dzień umawia się z mężczyzną poznanym w klubie.

Idą do restauracji a potem... do mieszkania Karoliny lub tego mężczyzny. Karolina zakochuje się szybko. W wyborze mężczyzny kieruje się głównie atrakcyjnością fizyczną. Jej typ to brunet o niebieskich oczach, mający dobrą pracę i mieszkanie na warszawskich Kabatach. Ostatnio miała taki przypadek. Pojechała do klubu a tam mężczyzna który bardzo odpowiadał jej ideałowi, zaczepił ją i zaproponował drinka. Potem umówili się na następny tydzień. Zaprosił ją do greckiej restauracji a potem wspólnie spędzona dom... A potem nic, znajomość się urwała, Karolina czekała na telefon  i rozpaczała. Ona juz się zakochała, przecież seks był z nim taki wspaniały, mówił jej w trakcie wiele czułych słów a potem wyszedł rano i nie zadzwonił... Karolina mimo że znajomość była intenstywna ale krótka, czuła się porzucona, oszukana, bezwartościowa... przecież ona i jest atrakcyjna i ma pozycję zawodową i piękne mieszkanie na Ursynowie... co gorsze ten Jarek to nie pierwszy taki przypadek, w poprzednim miesiącu było tak samo... Karolina straciła już nadzieję że pozna kogoś wartościowego...

 Dlaczego niektóre kobiety zakochują się szybko?

 Po piewsze, atrakcyjność fizyczna. Jeśli kobiecie podoba fizycznie mężczyzna, idealizuje go, przypisuje mu najlepsze cechy - wydaje jej się, że jest on dobry, opiekuńczy, romantyczny. Nie poddaje analizie jego zachowań, jeśli coś jej się nie podoba, tłumaczy partnera np. że on miał zły nastrój dlatego się tak zachował.

Po drugie, szybkość nie sprzyja dobrym wyborom partnera. Warto poczekać, zobaczyć jak zachowuje się mężczyzna w określonych sytuacjach zamiast od razu tworzyć w umyśle jego idealny obraz...

Po trzecie, to wpływ oksytocyny - hormonu, który wytwarza nasz organizm jak jesteśmy z kimś blisko. Ten hormon powoduje, że nawet mężczyzna, którego kobieta zna od miesiąca, staje się godny zaufania...i traktuje go jako osobę bliską.

Dwóch naukowców Heinrichs i Thomas Baumgartner przeprowadzili eksperyment. Zebrano kilka osób. Mieli oni zagrać w grzę o zaufanie. Zadanie było następujące, poproszono ich aby przekazali swoje pieniądze ludziom z grupy, którym ufają. Połowie grupie podano przed eksperymentem hormon oksytocyny, wybrano formę podania jaką jest spray do nosa. A drugiej grupie podano spray z wodą morską.

Okazało się że ludzie z pierwszej grupy po tym jak dostali ten hormon, stali się bardzo ufni i nawet jak ktoś z grupy ich oszukał, chcieli  nadal oddawać swoje pieniądze. Ludzie z drugiej grupy, którzy nie dostali tego hormonu, nie chcieli już grać. A nawet podeszli go kierownika badań, stwierdzili, że mają dosyć tej gry i że to jest oszustwo...

Po czwarte,  z badań słynnego psychologa Roberta  Sternberga w miłości bardzo ważne jest zaangażowanie. To oznacza że chcemy potrzymywać miłość i  staramy się aby ona trwała... oraz oznacza też decyzję, że chcemy być z partnerem, parterką na długo...

 Na ten temat jeszcze napiszę.

 Jeśli masz problem, warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

 

 Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.
Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: i

komentarze (13) | dodaj komentarz

JAK ZAUFAĆ PO ZDRADZIE?

czwartek, 09 maja 2013 8:00
JAK ZAUFAĆ KOBIECIE PO ZDRADZIE?

Dziś temat na życzenie Czytelnika.

Problem opiszę na przykładzie Janusza. Janusz ma 34 lat, pracuje jako informatyk w znanej firmie telekomukinacyjnej w Warszawie.  Z Darią był w związku nieformalnym od 5 lat. Rok temu byli nawet zdecydowani na ślub ale Daria miała problemy w pracy i odłożyli to na później... 

Daria kupiła mieszkanie na kredyt w okolicach Lasu Kabackiego, a Janusz dołożył jej sporo pieniędzy. Pewnego dnia Janusz przypadkowo dowiedział się, od ich wspólnego znajomego, że Daria zdradziła go 2 razy z kolegą z pracy. Przyszedł do domu i chciał wyjaśnić tą porozmawiać.

A Daria początkowo wszystkiego się wyparła, ale jak Janusz powiedział jej, że Tomek wie i może potwierdzić, przyznała się. A potem zaczęła krzyczeć, że to wszystko Janusza wina, bo nie czuła się kobietą, nie adorował jej i w związku było nudno.

Janusz spodziewał się, że powie, że żałuje i że zacznie przepraszać a tutaj totalna krytyka i obwinianie jego.

Janusz wyprowadził się i chciał ułożyć sobie nowe życie.

Pierwszą przeszkodą było jego myślenie, że wszystkie kobiety są takie jak poprzednia partnerka, że nie można im zaufać, że są perfidne i nic dobrego jego ze strony kobiet nie może spotkać.

Janusz jak spotykał kobietę, porównywał ją z Darią a potem miał w wyobraźni wizję, że ona znowu jak Daria go zdradzi i zostawi...

 

Co zrobić w takie sytuacji?

 

 Po pierwsze, praca nad swoimi przekonaniami. Jeśli zdarza się zdrada, człowiek ma skłonność do tworzenia generalizacji - uważa, że skoro jedna kobieta go zdradziła, wszystkie inne kobiety są niewierne.

 

Po drugie, dobry wybór. Warto zastanowić jak to się stało że wybrałem osobę, która nie kieruje się zasadami? co zrobić aby teraz dokonać właściwego wyboru? Czy będę się kierował czy atrakcyjnością zewnętrzną czy też dowiem się jakie wartości są ważne dla nowo poznanej kobiety?

 

Po trzecie, pracować aby żal i przykre wspomnienia z poprzedniego związku nie zabrały radości życia i wiary, że nowy związek będzie szczęśliwy.

 

Po czwarte, jak już jest się w nowym związku, nie kontrolować drugiej osoby. Pytania " Z kim byłaś?" a czy rozmawiałaś z kolega z pracy i czy on się Tobie podoba?",  partnerka może odebrać jako brak zaufania.

Po piąte, wierzyć, że po każdym nieudanym związku można stworzyć nową szczęśliwą relację. Z badań wynika, że osoby po ciężkich przeżyciach w związku, zaczęły bardziej rozumieć siebie, czego chcą, jakie błędy zrobiły i dzięki tej samoświadomości wchodzili w związki bogatsi o doświadczenia...i tworzyli dobre relacje...

 Na ten temat jeszcze napiszę. 

Mój email dobrycoach@wp.pl

 

 Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.
Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: i

komentarze (8) | dodaj komentarz

JAK ODZYSKAĆ RADOŚĆ ŻYCIA

wtorek, 07 maja 2013 13:43
JAK ODZYSKAĆ RADOŚĆ ŻYCIA ?

Dziś temat na życzenie Czytelnika.

Problem opiszę na przykładzie Marty. Marta ma 40 lat, pracuje w dziale finansowym w firmie kosmetycznej. Coraz częściej jest przygnębiona. Nie wie dlaczego, bo obiektywnie ma wszystko - pracę, rodzinę, pieniądze...

Zastanawia się co jest przyczyną, kiedyś była taką radosną dziewczyną i miała chęć do życia. Dziś jest zmęczona i jak myśli że ma wstać rano, jest zła...

 Co zrobić w sytuacji gdy nie ma radości życia?

 Po pierwsze, zastanawić się z kimś - może to być mądra przyjaciółka, coach, nad przyczyną. Czasem dotarcie do przyczyny trwa.... ale jest to ważne

 Po drugie, zbadanie jakimi ludźmi się otaczamy, co oglądamy, co czytamy - to wszystko ma wpływ na radość życia.  Opisywana wyżej Marta przebywa codziennie około 9 godzin z koleżankami z działu finansowego. A koleżanki stale narzekają a to dziecko ma kolkę, a to mąż jest chamem, a to teściowa przyszła z niespodziewaną wizytą. Nie mówią nic pozytywnego tylko stale mówią jakie to one cięzkie życie mają. Marta zauważyła że w trakcie jak tego słucha a nawet po pracy jest przygnębiona i przejmuje ich sposób postrzegania rzeczywistości...

 Po trzecie, to co mówią krytycznego inni o nas, często nie jest prawdą. Ludzie krytykują najczęściej z prostej przyczyny, mają niskie poczucie wartości i przez krytykę chcą poczuć się lepsi...

 Po czwarte, z badań naukowych wynika, że warto znależć powody do śmiechu.  Z badań wynika, że śmiech pobudza do pracy układ krążenia, masuje mięsień sercowy, zapewnia większą wentylację płuc i dotlenia krew. Za najbardziej zaskakujące odkrycie uznano jednak to, że szczery śmiech wzmacnia układ odpornościowy.

Przykładem jest Norman Cousins. Pracował on intesywnie w jednej ze znanych amerykańskich gazet. Zachorował a lekarze, stwierdzili, że nie ma szans. Norman przyjął diagnoze ze spokojem. Postanowił walczyć ale na swój sposób. Opuscił szpital, przestał spotykać się z ludźmi narzekającymi, krytykującymi, negatywnymi. Odtąd postanowił rozmawiać tylko z ludźmi pozytywnie nastawionymi... A potem przez kilka miesięcy często oglądał komedie i często się śmiał. Po paru miesiącach okazało się, że stan bardzo się poprawił. Naukowcy zaczęli interesować się przypadkiem Normana i udowodnili w badaniach, jak dużą rolę dla naszego samopoczucia i dla układu odpornościowego odgrywa śmiech...

 Jak opowiadałam o tym przypadku jednej osobie, odpowiedziała, że ona nie ma żadnych powodów do śmiechu. Nawet jesli nie ma takiej okazji w życiu żeby się pośmiać, może warto taką okazję samemu sobie stworzyć - wypożyczyć komedię, spotkać się z kimś kto działa na nas pozytywnie...

 Jeśli masz problem, warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

 

 Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.
Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: i

komentarze (5) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 688  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839688