Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

SKĄD BRAĆ OPTYMIZM I SIŁĘ DO DZIAŁANIA?

czwartek, 31 maja 2012 7:25

Skąd brać optymizm i siłę ?

Dziś temat, który należy do moich ulubionych a być może ten tekst da Wam trochę optymizmu…

Kwestię optymizmu opiszę na przykładzie mojej znajomej. Agnieszka wychowuje sama dziecko z porażeniem mózgowym. Pomaga jej mama. Agnieszka pracuje w prywatnej firmie i mimo przeszkód jest optymistką. Jak z nią rozmawiam, czuję radość. Agnieszka zawsze mówi, zobacz jak wiele mam i wymienia że jej dziecko żyje i rehabilitacja przynosi efekty, jej mama jest kochana bo jej pomaga, ma pracę, parę koleżanek.

Ostatnio nawet powiedziała, wiesz co, ja jestem prawdziwą szczęściarą, wiele osób nie ma takiego szczęścia jak ja. Ile z nas tak docenia życie jak Agnieszka?

Inną osobą, którą szczerze podziwiam jest wokalistka jazzowa Urszula Dudziak, której autobiografię ostatnio czytałam. Pani Urszula podchodzi bardzo pozytywnie do swojego życia i umie mieć dystans do problemów. Miała wiele problemów osobistych np zdrada męża, problemów ze zdrowiem, mimo wszystko zachowała pogodę ducha i dystans do tego co się wydarza...

 

Co zrobić aby mieć optymizm?

 

Timothy Gallwey, czołowy brytyjski gracz i trener tenisa, napisał książkę “The Inner Game of Tennis” (Wewnętrzna gra w tenisa) opracował sposób na osiągnięcie sukcesu. Gallwey trenując ludzi, zauważył, że są dwie rzeczy, które zniszczą optymizm i prawdopodobieństwo wygranej. Zaobserwował, że jak poucza zawodników i udziela im ważnych rad, to oni nie osiągają postępów. Raz zrobił inaczej, po prostu pokazał jak się dobrze uderzyć rakietą tenisową w piłkę i nic nie mówił tylko prosił ich o powtórzenie. Nie naśmiewał się z innych uczestników kursu, że źle robią. Tylko zaprezentował sposób, jak dobrze grać w tenisa. Ta bardzo prosta ale nie dla wszystkich oczywista metoda, okazała się bardzo skuteczna. Krytykując uczestników kursu tenisowego, osłabiał ich motywację do lepszej gry, dekoncentrował ich. Ludzie, których trenował skupiali się na tym jak uniknąć błędów i nie zostać wyśmianym zamiast na tym co zrobić aby uderzenie rakiety tenisowej było jak najbardziej skuteczne.

 

Co można zrobić aby mieć jeszcze większy optymizm i siłę?

 

 

Bardzo ważne jest codziennie ćwiczenie wdzięczności. Chodzi o to aby codziennie doceniać drobiazgi w naszym życiu – np. Idziemu do sklepu a pani kasjerka uśmiechnęła się do nas, zjedliśmy pyszny obiad, byliśmy w kinie na świetnym filmie itp. Większość ludzi nie zauważa miłych rzeczy, które codziennie się wydarzają. Zapytaj kogoś, co miłego wydarzyło się wczoraj?

Pada długa cisza a potem osoba odpowiada, że nic takiego nie miało miejsca. Wczoraj rozmawiałam z koleżanką z pracy i zapytałam ją co wczoraj zdarzyło się pozytywnego? Mnie pytasz powiedziała, zapytał Gosię z innego wydziału. Wtedy przypominam koleżance z pracy, że przecież dziekan ją pochwalił, a ostatnio udało jej się zapisać na ciekawy kurs finansowany z środków Unii Europejskiej.

 

Po trzecie, metoda, którą też propaguje wspomniany wyżej Timonhy Gallwey to odwracanie uwagi od problemu. Przykładem jest mój znajomy ze studiów Jacek. Jacek ma często problemy w pracy. Ostatnio ma projekt, który musi szybko i profesjonalnie ukończyć. Stale się zamartwia, a to że nie zdąży, a to że zostanie bez pracy a ma kredyt mieszkaniowy i żonę oraz dziecko na utrzymaniu… Jak rozmawialiśmy, poradziłam mu aby zastosował tą technikę. Na początku nie był przekonany bo jest to trudne. Ale dał radę. Dziś pracuje dobrze na 100% ale jak ma negatywne myśli związane z pracą, umie przestawić się na myślenie o wakacjach z żoną nad Bałtykiem. Przestał się zamartwiać i awansował. O sposobach na optymizm jeszcze napiszę bo to ciekawy ale obszerny temat.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

DLACZEGO MASZ PECHA W MIŁOŚCI, W ZWIĄZKACH

wtorek, 29 maja 2012 7:05

Dlaczego masz pecha w miłości, w związkach

Dziś temat na życzenie. Wasze maile czytam i poprzez blog staram się na niektóre wiadomości odpowiadać. Problem przedstawię na przykładzie Julity.

Julita ma 31 lat i od roku jest samotna. Ma bardzo kochających rodziców, jest jedynaczką i od dzieciństwa była rozpieszczana – wyjazdy do Anglii, zawsze wakacje na Wyspach Kanaryjskich. Rodzice kupili jej piękne dwupokojowe mieszkanie na dzielnicy Żolibórz.

Julita skończyła studia i dostała pracę w fundacji zajmującej się projektami unijnymi. Jedyne, co Julicie się nie udalo to związki z mężczyznami.

Pierwszy jej narzeczony to kolega ze studiów.

Mieszkał w akademiku a tam ciągle imprezy. Nawet sam nie zauważył, że jest uzależniony od alkoholu. Później jak zamieszkał z Julitą gdy tylko wypił więcej piwa, wyzywał Julitę od najgorszych szmat. Julita zgadzała się na wszystko. Jak koleżanka powiedziała jej –"rzuć go", Julita stwierdziła, że on przecież po kłótni, jest na drugi dzień taki miły, przeprasza ją, kupuje bukiecik fiołków i mówi, że ona jest dla niego darem losu. Po roku jej narzeczony powiedział, że chciałby spróbować czegoś innego i dość ma tych obiadków u jej rodziców. Stwierdził, że on dusi się w stałym związku. Jak to powiedział, to spakował rzeczy i wyprowadził się. Julita ciągle dzwoniła. A on jeśli odbierał telefon, to wyzywał ją…

Drugi mężczyzna – Jurek – to pracownik banku. Jurek codziennie krytykował Julitę – mówił jej że ma figurę bezkształtną, że należy do głupich bab, że nie nie ma o czym z nią rozmawiać. Chyba nigdy nie powiedział jej czegoś miłego. Stale tylko krytyka i krytyka. Wiedział o jej kompleksach i jak boli ją np. krytykowanie jej wyglądu, mimo to mówił jej te przykre słowa. A Julita starała się jak mogła, żeby Jurek był z niej zadowolony. Gotowała potrawy mięsne, czytała ksiązki o polityce, przestała zapraszać do siebie koleżanki. Jurek nie dokładał się do czynszu, nie zapraszał jej do kina, czy do kawiarni. Siedzieli ciągle w domu i kłócili się. Julita przez naszych wspólnych znajomych poznała mnie i poprosiła mnie o pomoc. Pierwsze pytanie jakie mi zadała brzmiało "Co może zrobić aby Jurek ją pokochał ?"

 

 

Co zrobić jak masz pecha w miłości?

 

Po pierwsze dotrzeć do przyczyn. Często przyczyna tkwi w dzieciństwie. Tutaj było inaczej. Dom Julity był ciepły i dostała ona od obojga rodziców dużo miłości, troski i zainteresowania. Ale miała problem z rówieśnikami. W szkole podstawowej czuła się odrzucona i samotna.

 

Po drugie trzeba rozpoznać wewnętrzne przekonania i dotrzeć do odpowiedzi na pytanie dlaczego fajna i atrakcyjna dziewczyna jest w toksycznym związku i nie widzi tego, że partner nie szanuje.

Po trzecie, bardzo ważna jest świadomość siebie samej. Co jest dla mnie ważne? Z czego rezygnujesz w imię miłości ? Czy w związku jesteś Ty jako odrębna jednostka?

Po czwarte, istotna jest pewność siebie. Wiele kobiet boi się tak bardzo samotności, że wystarczy, że jakiś mężczyzna się nią zainteresuje, od razu wchodzi w związek. A przeciez warto się zastanowić czy w ogóle ten mężczyzna odpowiada Tobie?

Ja pomogłam Julicie na prośbę moich znajomych. Powiedziałam jej, że jeśli będzie nad sobą pracować to za pół roku lub rok pozna mężczyznę, z którym stworzy trwały związek.

Po 8 miesiącach Julita poznała Dariusza i jest teraz bardzo szczęśliwa. Dariusz bo mialam okazję go poznać, to wartościowy, kulturalny mężczyzna i dba o Julitkę i tak ma być.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www.

Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY TO LINK DO MOJEGO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY NA ALLEGRO SARINOKO, WARTO TAM ZAJRZEĆ

  http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445    
Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

DOROSŁA CÓRKA KŁÓCI SIĘ Z MATKĄ, RELACJE MATKI I CÓRKI

czwartek, 24 maja 2012 7:19

Kiedy dorosła córka kłóci się z matką

Dziś temat na życzenie.

Opiszę problem na przykładzie Kamili. Kamila ma 29 lat, ma małe dziecko i obecnie nie pracuje. Relacje z mamą nie układy się od zawsze. Mama Kamili była wobec nie bardzo krytyczna. Nie podobał się styl ubierania Kamili. Dlaczego nie nosisz sukienek w groszki lub w kwiaty? Często pytała, przecież jesteś kobietą. Krytykowała też mężczyzn Kamili, że są głupi i niekulturalni. A czasem mówiła, że właściwie ona nie wie co mężczyźni widzą w Kamili bo Kamila jest taka brzydka. Zobacz na mnie, mówiła do Kamili, ja umiem być elegancka i umiem zatrzymać mężczyznę na dłużej. Kamila płakała w swoim pokoju, czasem próbowała powiedzieć mamie coś równie przykrego ale nie udawało jej się.

Kamila nie dostała się na studia, matka oczywiście stwierdziła, że na Uniwersytet Warszawski przyjmują tylko mądrych ludzi a ona do takich nie należy. Kamila rozpoczęła studia na prywatnej uczelni i pracowała jako barmanka. Mama oczywiście nie doceniała Kamili, że tak dobrze sobie radzi, że na studiach ma dobre wyniki i że sama płaci za studia i za jedzenie. Zawsze było coś nie tak, mama nigdy jej nie pochwaliła.

Gdy Kamila urodziła synka, dopiero się zaczęło. Mama zaczęła odwiedzać Kamilę niemal codziennie i udzielała swoich super mądrych rad dotyczących wychowania niemowlęcia.Dlaczego nie dajesz mu przecieranego banana lub dlaczego ubierasz synka za lekko?

Kamila miała dosyć, nie umie porozumiewać się z mamą i poprosiła mnie jako jej koleżankę z liceum o pomoc.

 

Dlaczego relacje mama kontra córka są czasem tak trudne?

 

 Mama często ma wizję, jak powinno wyglądać życie jej córki.  Córka powinna być idealna i osiągnąć to, co mamie nie udało się osiągnąć.

 

Po drugie, zdarza się że mamy nie są zadowolone ze swojego życia i z siebie samych. Objawem tego jest nadmierny krytycyzm w stosunku do bliskich.

 

Po trzecie, konfiltk pokoleń – to co kiedyś uznawano za normalne, dzis jest archaiczne.

Po czwarte, ukryty lęk przed byciem niepotrzebnym rodzicem. Mama może bać się, że córka może jej już nie potrzebować a ona chciałaby mieć kontakt z wnukiem/ wnuczką.

 

Co w takiej sytuacji robić?

Po pierwsze zadbać o wsparcie np. coacha. Relacje z mamą są dlatego trudne, że krytyka od najbliższej osoby jaką jest mama, najbardziej boli.

 

Po drugie, stale wzmacniać poczucie wartości i nie przyjmować nieuzasadnionej krytyki mamy do swojej świadomości.

Po trzecie, stawiać granice. Mimo, że kochamy naszych bliskich, mamy swoje życie i warto o tym pamiętać.

Po czwarte, rozpocząć proces wybaczania. Wiele osób ma ukryte żale w stosunku do rodziców np. że nie kochali nas mocno, że zawiedli w trudnych sytuacjach, że mówili dużo przykrych słów itp. Przeszłości niestety nie da się zmienić, ale można zmienić nasz stosunek do smutnych wydarzeń z przeszłości. Przestać je rozpamiętywać i nie nadawać im tak dużego znaczenia.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl. Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

JAK ZAKOCHUJE SIĘ KOBIETA, JAK ZAKOCHUJE SIĘ MĘŻCZYZNA?

wtorek, 22 maja 2012 7:23

JAK ZAKOCHUJE SIĘ KOBIETA A JAK ZAKOCHUJE SIĘ MĘZCZYZNA?

Dziś temat ciekawy, jak to jest, że mężczyzna lub kobieta zakochuję się w sobie?

 

Jeśli chodzi o kobiety, kobiety według profesora Davida Bussa szybciej są zafascynowane mężczyznami, którzy potrafią okazywać zainteresowanie.

Przykładem jest Agata. Jak tylko poznała Darka, zauważyła, że jest on wpatrzony w jej oczy. Potem na randce usłyszała szereg komplementów dotyczących jej wiedzy na temat muzyki rockowej, następnie Darek stwierdził, że ma interesującą osobowość i że po raz pierwszy spotyka taką kobietę. Agata miała duże powodzenie u płci przeciwnej ale właśnie od Darka usłyszała miłe słowa dotyczące nie jej np. dużego biustu lecz jej zainteresowań i osobowości.

Inna sprawa to szczerość. Według badań amerykańskich psychologów, szczerość powiązana z trwałym zaangażowaniem w związek sprawia, że kobieta zakochuje się szybciej. Partycja – moja koleżanka z liceum zakochała się w Wojtku. Wojtek od razu opowiedział jej całą historię swojego życia, o problemach z dziewczynami, o swojej rodzinie. Patrycja pomyślała, że skoro Wojtek tak szczery jest już na pierwszym spotkaniu, nie oszuka jej i będzie można mu zaufać.

 

Jak zakochują się mężczyźni?

 

Mężczyźni zakochują się w kobietach, które sprawiają wrażenie bezkonfliktowych, optymistek o dużym poczuciu humoru. Jarek którego zapytałam dlaczego zakochał się, stwierdził, że Małgosia to dziewczyna bez problemów, uśmiechnięta, pełna pozytywnej energii. Dotychczas spotykał kobiety, które stale narzekały np. że mają cellulitis, że są za grube, że nie lubią swojej pracy, że nie znoszą się odchudzać. Małgosia sprawiała wrażenie ciągle zadowolonej.

Inna sprawa to poczucie humoru. Mężczyźni uwielbiają, jak kobiety śmieją się w ich towarzystwie. Małgosia śmiała się z dowcipów Jarka, choć wiele z tych kawałów znała… 

Ciekawa jest kwestia, jak temat rozmowy wpływa na to czy się zakochamy czy nie ?Profesor Arthur Aron przeprowadził eksperyment. Zaprosił do badania samotne kobiety i samotnych mężczyzn. Uczestników eksperymentu połączono sztucznie w pary. Wybrane pary wybrały się na randkę. W czasie spotkania mężczyźni mieli opowiadać o swoich marzeniach, przykrych zdarzeniach z przeszłości. Ich zadaniem było podzieleniem się informacjami tak intymnymi z obcą kobietą jak gdyby była ona najlepszym przyjacielem lub kimś bardzo bliskim. Po eksperymencie zapytano mężczyzn o wrażenia z randki i jak oceniają daną kobietę? Okazało się, że mężczyźni, który się zwierzali kobietom, uznali się za atrakcyjne, empatyczne i warte kolejnego spotkania. Eksperyment skończył się tym, że kilka par nadal się spotyka a dwie z nich zawarły małżeństwo.

Dlaczego ten eksperyment jest wiarygodny?

Po pierwsze gdy rozmawiamy z kimś o np. ostatnim programie X- factor czy o pogodzie, czy o filmach nie tworzy się więź.

Po drugie, jeśli rozmowa dotyczy spraw nam bliskich, tworzy się prawdziwy kontakt z drugą osobą.

O tym jak zakochują się mężczyźni lub kobiety, napiszę jeszcze.

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY.  

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

CZEGO POTRZEBUJE MĘŻCZYZNA, CZEGO POTRZEBUJE KOBIETA?

czwartek, 17 maja 2012 6:57

CZEGO POTRZEBUJĄ MĘŻCZYŹNI A CZEGO POTRZEBUJĄ KOBIETY?

Ten temat jest na życzenie dwóch miłych Czytelniczek. Według badania naukowych najbardziej mężczyźni fascynuje nasza odmienność. Przykładem jest Jarek. Jarek od roku spotyka się z Martyną. Nie może jednak się zaangażować w głębszą relację. To co przeszkadza w Martynie? Martyna to silna osobowość, pracuje jako kierownik. Brakuje mi delikatności, zawsze mówi to co myśli nawet nie wie, że tymi mocnymi określeniami sprawia mu przykrość. Czasem siedzę z Martyną w pubie i czuję się jakby rozmawiał z kumplem, który stale przeklina i jest na wszystko wkurzony. Ta odmienność to wrażliwość, empatia, ciepło.

 

Inna sprawa to seks. Jak rozmawiam z wieloma kobietami, to widzę, że często kobiety ulegają stereotypowi, że mężczyzna jest prymitywny, potrzebuje tylko seksu, jedzenia i piwa… Przeczy temu badanie przeprowadzone przez zespół socjologów pod kierownictwem profesora Davida Bussa. Do eksperymentu zaproszona śliczną, młodą dziewczynę, poproszono ją aby ubrana prowokacyjnie usiadła przy barze. Jej zadanie miała zaczepiać mężczyzn w nocnym barze i zaproponować mi spędzenie z nią wspólnej nocy. Okazało się, że żaden z zaczepionych mężczyzn nie skorzystał z tej propozycji. Eksperyment powtarzano i wyniki były podobne. Jest też silna potrzeba u mężczyzn, to potrzeba szacunku. Chodzi o to aby kobieta uznawała prawo mężczyzny do decydowania o sobie, odmiennego stylu życia. Chodzi też o dobre traktowanie bez awantur, bez przekleństw.

 

 

A czego potrzebuje kobieta?

 

 

Największą jej potrzebą jest akceptacja. Cała kultura wizualna skoncentrowana jest na tym, aby uwodnić kobiecie, że ma być piękna, doskonała, dbająca o swoją twarz i ciało… A po oglądaniu setki reklam kobiety mają problem z samoakceptacją siebie i tutaj rola mężczyzn. Chociaż jest to dla nich trudne np. powtarzanie po raz kolejny, że ją kocha, że jest piękna. Badacze Anne Moir i David Jessel w swojej publikacji opisali eksperyment badawczy. Polegał on na tym, że poproszono mężczyznę, aby okazał więcej czułości i zainteresowania swojej partnerce. Przy czym nikt mu nie powiedział w jaki sposób ma to zrobić.

Co zrobił ten mężczyzna? Umył perfekcyjnie jej samochód… i był zdziwiony, że jego kobieta nie doceniła jego poświęcenia. Inną potrzebą kobiety jest zrozumienie i jej wysłuchanie. Przykładem Ania, która nie może opowiedzieć o swoich emocjach mężowi bo go to nie interesuje. A Ania ma potrzebę aby zostać wysłuchaną. Jej marzenie – niestety nierealne aby jej mąż choć raz nie przerywał jej opowieści i słuchał ją z takim zainteresowaniem jak jej koleżanka.

 

Ważną potrzebą kobiet, że poczucie, że na mężczyznę można liczyć w trudnych sytuacjach. Wspomniana wyżej Ania najbardziej ceni swojego mężczyznę za jego niezawodność. Ostatnio źle się poczuła w pracy. Wystarczyło, że zadzwoni do męża, a on zwolnił się z pracy w ciągu 15 minut przyjechał i zawiózł ją do lekarza.

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY 

  http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 742  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839742