Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

TOKSYCZNY OJCIEC - ojciec, który stale krytykuje

wtorek, 31 maja 2011 6:30

Toksyczny ojciec a córka

Dziś temat dla wielu Czytelników ważny –  relacja córki z ojcem.

 Opiszę to na przykładzie Martyny. Martyna ma 31 lat, pracuje w małej firmie w dziale księgowości.  Zawsze nawet jak była mała, stosunki z jej tatą nie układały. Jej ojciec – adwokat miał wobec niej zawsze wygórowane oczekiwania. Chciałby  aby ona została i pracowała w jego kancelarii. Nigdy jej nie pochwalił ani nie powiedział, że jest z niej dumny. Mówił jej np.że z jej inteligencją to nie jest dobrze, że jest leniwa, że jej nie kocha…

Szczególnie krytykował jej wygląd zewnętrzny. Mówił jej, że jest mało kobieca, zbyt chuda i za wysoka i będzie cud, jak komuś się spodoba. Martyna ostro reagowała na te słowa. A ojciec powtarzał często, że ona jest brzydka.

Tuż po zakończeniu studiów Martyna wyprowadziła się z domu i wynajęła własne małe mieszkanie. Z ojcem widuje się 2 razy w roku na święta. Jednak przykro jej, że ojciec nie pamięta o jej imieninach, nie cieszy się jak czasem spotkają się przypadkowo w centrum miasta…

 

Martyna ma problemy w związkach. Zwykle podobają jej się dużo starsi mężczyźni. Ostatnio była z Januszem- starszym od niej 15 lat. On niczym jej ojciec, codziennie ją pouczał jak ma żyć i też ją krytykował. W następnym związku sytuacja się powtórzyła – znów Martyna związała się z mężczyzną – apodyktycznym, nerwowym, nie potrafiącym kochać…

 Ojciec w życiu córki to ważna osoba. Akceptujący ojciec, który chwali, wspiera, motywuje, daje córce bazę do tworzenia dobrych związków z mężczyznami…

 

 A jeśli tak jak Martyna ma niedobre relacje z ojcem, trzeba nad sobą popracować najlepiej z terapeutą.

 Jak pomogłam Martynie?

Po pierwsze, to był  trening na rozwijanie jej poczucia wartości. Chodziło o to aby Martyna zaakceptowała siebie taką jaką jest. Polubiła to, że zajmuje się finansami. Pokochała swoje ciało i cieszyła się swoją kobiecością…

 Po drugie, najtrudniejszy etap – rozpoznanie wzorców jakimi Martyna kieruje się przy wyborze mężczyzny.

Po trzecie, praca nad jej negatywnymi emocjami w stosunku do ojca. Takie emocje jak nienawiść, złość niszczą najbardziej tą osobę, która je odczuwa…

 Po czwarte, pracujemy z Martyną aby rozmowa z jej ojcem nic ją emocjonalnie nie kosztowała, aby podchodziła do ojca z cierpliwością, spokojem i z pewnością siebie…

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! Od Sarinoko już od roku kupuje biżuterię i jestem zadowolona.

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445

To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (18) | dodaj komentarz

GDY W ZWIĄZKU SIĘ NIE UKŁADA, KRYZYS W ZWIĄZKU, CO ROBIĆ?

niedziela, 29 maja 2011 6:58

Gdy w związku się nie układa

 To temat, na życzenie Czytelniczki, która napisała dość smutnego emaila. Opiszę to na przykładzie – Darii i Czarka. Poznali się na obozie żeglarskim i już po roku byli małżeństwem. Przez dwa lata było prawie idealnie. Ale potem zaczęło w związku coś się psuć. Nie było tych romantycznych wieczorów, przestali razem wychodzić do kina, kawiarni itp, nie było też rozmów. Ciągle się kłócili… Daria po takiej kłótni pomyślała, a może rozwód?

 Skoro tak się nie układa… a może lepiej być rozwódką niż znerwicowaną mężatką? Daria czuła się w związku samotnie. Chciałaby z Czarkiem wiele spraw dotyczących ich związku szczegółowo omówić ale taka rozmowa zawsze kończyła się kłótniami. Daria coraz częściej negatywnie myślała o sobie, skoro Czarek nie jest z nią szczęśliwy to oznacza, że ona nie jest dobrą żoną i on jej widocznie nie kocha. Często płakała a i w pracy zaczęły się problemy. Co zrobić jak widzisz pierwsze oznaki kryzysu w związku? Po pierwsze, najważniejsze jest w związku… budowanie siebie. Wiem, że to może Was zaskoczyć. Jeśli źle się ze sobą czujecie, myślicie o sobie w sposób negatywny, szanse aby stworzyć i utrzymać dobrą relację z partnerem/ partnerką są małe. Inny aspekt to fakt, że jeśli mamy wysokie poczucie wartości, dużo mniej cech przeszkadza nam w partnerze/ partnerce. Nadmierny krytycyzm to często objaw niskiego poczucia wartości.

 

 Po drugie, warto znaleźć powody, dlaczego chcecie być razem zamiast skupiać się na tym, dlaczego chcecie się rozstać.

 Po trzecie, trzeba zrozumieć, że w związkach nie będzie idealnie tak jak na początku. Związek przechodzi w inny okres tzw. stabilizacji, więc może nie być tak silnej fascynacji jak w pierwszy roku związku.

Po czwarte, czasem będą małe i większe kryzysy. Sztuka jest aby z takiej sytuacji wyjść zwycięsko i aby wytrwać w związku mimo, że będąc codziennie z partnerem mamy czasami dosyć jego/ jej.

Po piąte, poprosić o pomoc terapeutyczną. Często osoba z zewnątrz widzi sprawę inaczej i może szybko znaleźć rozwiązanie problemu.

 

    Wiele związków się rozpada, bo ludzie nie wiedzą jak postępować, jak mówić do kobiety czy do mężczyzny. Zdarza się, że kobieta nie mówi o swoich oczekiwaniach i czeka aż partner zrozumie jej subtelne aluzję lub jej mowę ciała. A jak już wpadnie w złość, wtedy wypomni mężczyźnie wszystkie jego przewinienia z ich 5- letniego związku.

 

      Dlatego warto dowiedzieć się, jak mówić żeby odnieść pożądany efekt. Problemy w relacji trzeba rozwiązywać jeśli to możliwe na bieżąco, od razu.

    Daria postanowiła, że jej życie musi się zmienić, zaczęła się ze mną spotykać. Dzięki moim radom i jej pracy nad sobą, stała się spokojniejsza, zaczęła o siebie dbać – nie tylko o wygląd zewnętrzny ale też o swój rozwój. A w jej relacji z Czarkiem zaczęło się coś zmieniać na lepsze. Daria i Czarek są małżeństwem do dziś, razem chodzą na tenis, czasem się kłócą ale już o drobne sprawy. Widać, że w ich związku jest miłość i zrozumienie.

 

Jeśli przeżywasz kryzys w związku, warto mnie napisać. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

DLACZEGO MASZ PECHA DO KOBIET? BRAK SZCZĘŚCIA DO KOBIET

czwartek, 26 maja 2011 6:19

Dlaczego masz pecha do kobiet?

 Dziś temat na życzenie Czytelnika z Wrocławia. Temat dla mężczyzn i nie tylko… Opiszę go na przykładzie Adriana. Adrian to przystojny brunet, skończył wydział transportu na Politechnice Warszawskiej i pracuje w firmie spedycyjnej.

 Marzenie Adriana to poznać zwykłą, wartościową, dobrą dziewczynę na dłużej. Pierwszą dziewczynę poznał w liceum.

 Była to ładna blondynka, chodzili razem na kurs tańca. Po roku bycia z Adrianem na komunikatorze GG poinformowała go, że poznała kogoś innego, a jemu życzy szczęścia. Adrian załamał się i ledwo zdał maturę… Drugą dziewczynę poznał przez kolegę. To była dusza towarzystwa, ciągle uśmiechnięta i do tego szczupła i zgrabna. Zamieszkali razem i byli ze sobą rok.

Ale później jego dziewczyna powiedziała, że uczucie do niego się wypaliło, że jest z nim z przyzwyczajenia i że ona potrzebuje być sama…

A miesiąc później widział ją w parku, siedziała na ławce z ich z jakimś brunetem i całowali się…

 

Inny przypadek to Maciek. Maciek poznał w modnym warszawskim klubie piękną dziewczynę. Wtedy pracował jako dyrektor w informatycznej firmie, jeździł samochodem terenowym i miał mieszkanie na dzielnicy Mokotów. Na Kasi zrobiło to duże wrażenie, dokładnie pytała jaki ma samochód, ile metrów kwadratowych ma jego mieszkanie i gdzie był ostatnio na wakacjach?

Koncern, w którym Maciek pracował, zaplanował redukcję etatów. Maciek został zwolniony i wtedy zaczęło się… Kasia źle przyjęła wiadomość, że go zwolnili, nagle zaczęła być osobą zajętą – nie miała czasu na spotkania z Maćkiem, unikała go.

Aż wreszcie Maciek zmusił ją do szczerego wyznania – stwierdziła, że ona z bezrobotnymi się nie umawia…. Maciek po 3 miesiącach znalazł pracę ale Kasia już poznała innego mężczyznę.

 

Co łączy te dwa przypadki?

 

Zarówno Adrian jak i Maciek kierowali się w wyborze swojej partnerki życiowej głównie jej wyglądem fizycznym.

Niestety atrakcyjność fizyczna kobiety nie gwarantuje szczęśliwego i trwałego związku. Jeszcze tutaj warto napisać o jeszcze innym aspekcie. Jeśli kobieta jest atrakcyjna fizycznie, to według wielu badań naukowych, mężczyźni są w stanie przypisać jej wiele pozytywnych cech charakteru. Widzisz piękną dziewczynę i myślisz o niej, że np. jest mądra, ma poczucie humoru itp a to przecież może być niezgodne z stanem faktycznym.

Na co więc warto zwrócić uwagę aby uniknąć błędu?

 Po pierwsze, ważne jest jaki system wartości ma dziewczyna – co dla niej jest ważne?

 Dobrze jest jak jej system wartości jest zbieżny z Twoim…

Po drugie, istotna jest wrażliwość. Wrażliwe osoby umieją spojrzeć z perspektywy innej osoby. Wrażliwa kobieta nigdy nie zakończy związku poprzez komunikator GG lub email czy SMS bo wie, że mężczyzna, z którym była zasługuje na szacunek i rozmowę.

Po trzecie, istotne są wspólne zainteresowania. One łączą i sprawiają, że zawsze jest o czym porozmawiać.

 

Ja nauczyłam Adriana jak w miarę szybko rozpoznać, system wartości kobiety, jakich kobiet unikać, a na jakie warto zwrócić uwagę… i co zrobić aby związek był trwały.

 

   Adrian jest obecnie w dobrym związku opartym na miłości, wspólnych pasjach i szacunku. „Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem tego, nie popełniłbym paru błędów i naprawdę dużo mi pomogłaś” – powiedział mi, jak spotkałam go przypadkowo.

Jeśli masz pecha do kobiet, warto mnie napisać. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! Od Sarinoko już od roku kupuję biżuterię i jestem zadowolona.

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445–  To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

JAK PORADZIĆ SOBIE Z ZDRADĄ?

wtorek, 24 maja 2011 5:54

Jak poradzić sobie po zdradzie?

 Dziś temat specjalnie dla miłej Czytelniczki, która napisała do mnie przejmujący email i dla niej i innych drogich Czytelników ten trudny temat. Opiszę to na przykładzie Elwiry. Elwira to szczupła, szatynka, pracuje w firmie cateringowej. Na studiach na kierunku technologia żywienia, poznała Marcina. Była to wielka miłość. A potem zaczęła się codzienność i problemy.

       Rok temu koleżanka z pracy ją zapytała, czy przypadkiem Twój Marcin nie ogłasza się na portalu randkowym. Elwira zdenerwowała się i od razu zaprzeczyła.

     Ale jak tylko przyszła do domu, zaczęła szukać czy przypadkiem nie ma go rzeczywiście na tym portalu randkowym. Po 10 minutach znalazła jego profil, miał zdjęcie w białej koszuli , którą Elwira kupiła mu na imieniny. Napisał w ogłoszeniu, że jest wolny, że lubi romantyczne wieczory przy blasku świec, że kocha seks i namiętne nawet puszyste kobiety.

     Jak Marcin tylko wrócił z pracy, Elwira zrobiła mu awanturę i pokazała to co znalazła w sieci. Marcin tłumaczył się, że ktoś mu zrobił kawał, że on kocha Elwirę bardzo, żeby się nie gniewała. A następnego dnia przyniósł je koszt pięknych, czerwonych róż aby ją przeprosić. Elwira zapomniała o tym wydarzeniu aż gdy raz przeczytała SMS-y z jego telefonu komórkowego. Tym razem Marcin tłumaczył się, że to jakaś wariatka, która zakochała się w nim. Ale on jest wierny żonie i powiedział jej, żeby przestała dzwonić i wysyłać smsy. Elwira uwierzyła… Za kilka miesięcy przypadkowo zobaczyła, że mąż siedzi w sieci i podrywa dziewczyny na czacie i wysyła do nich miłosne emaile. Jak spotkałam Elwirę miała obniżony nastrój, była smutna. Czuła się oszukana przez najbardziej kochaną przez nią osobę – męża. A te dziewczyny, którym Marcin wyznawał miłość, to blondynki o dość wyzywającej urodzie…

     Dlaczego wybrał je, zastanawiała się Elwira, co jej brakuje, że mąż szuka nowych znajomości? Elwira analizowała swoje postępowanie i czuła się winna.

Co robić po zdradzie?

 Pierwsza sprawa, zastanowić się czy warto dać kolejną szansę czy zakończyć związek? Tutaj warto poradzić się terapeuty. 

       Po drugie, podwyższyć swoje poczucie wartości. To, że mąż wybrał inną kobietę lub inne kobiety, nie oznacza, że Ty jesteś nieatrakcyjna …

     Po trzecie, zdrada nie bierze się znikąd, część jej przyczyn tkwi w osłabieniu naszej więzi.

      Tutaj przyczyn może być wiele np. rutyna w związku. Nie wolno brać całej odpowiedzialności za zdradę na siebie. Dwie osoby w związku albo wzmacniają albo osłabiają więź poprzez swoje codzienne zachowania, emocje, słowa...

Jak pomogłam kobiecie, którą zdradził mąż?

Zaczęłam od odbudowy poczucia wartości Elwiry, które dotychczas było uzależnione od akceptacji męża. To był proces. Później spotkałam się z Marcinem aby poznać argumenty drugiej strony. Elwira zdecydowała, że nie może mieszkać już z Marcinem, przeprowadziła się do swojej mamy. Taka przeprowadzka zmusiła Marcina do zmiany postępowania, udał się na terapię uzależnionych od seksu. Na razie Elwira pracuje nad tym aby jemu przebaczyć. Czy Elwira wróci do męża, to czas pokaże…

Najważniejsze, że Elwira nie ma już obniżonego nastroju, przestała płakać, stała się silna i pewna swojej kobiecości i wierzy w siebie. A Marcin przeżywa rozstanie i zaczął doceniać to co stracił….

 

Jeśli jesteś zdradzany, zdradzana, warto do mnie napisać. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! Biżuterię od Sarinoko kupuję już od roku.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445–    to link do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAK PODWYŻSZYĆ POCZUCIE WARTOŚCI, CO ZROBIĆ ABY LUDZIE CIEBIE SZANOWALI?

niedziela, 22 maja 2011 10:27

Jak podwyższyć poczucie wartości?

 Dziś temat ważny… bo moim zdaniem, od tego jakie mamy poczucie wartości bardzo wiele zależy. Udowodniono, że ludzie o wysokim poczuciu wartości ( nie mylić z nacyzmem) częściej odczuwają szczęście, osiągają sukces w pracy i tworzą udane relacje oparte na miłości i zaufaniu…

       Na poczucie wartości ma duży wpływ nasze otoczenie. To, z jakimi ludźmi mamy kontakt i jak oni nas traktują, wzmacnia lub obniża naszą samoocenę. Przedstawię problem na przykładzie Bożeny. Bożena to sympatyczna blondynka, pracuje w firmie zajmującej się dystrybucją kosmetyków.

      Bożena ma jedną najlepszą przyjaciółkę - Anię. Ania zawsze ma problemy – a to rozstał się z nią narzeczony, a to przeziębiła się, a to nie ma z kim zostawić psa. Bożena, jak tylko Ania zadzwoni, to rzuca wszystko i pomaga przyjaciółce.

     Jak zachorowała Ania, Bożena tuż po pracy przyjechała do niej, zrobiła zakupy, kupiła leki. Jak Ania miała problemy sercowe, Bożena odwołała spotkanie ze swoim chłopakiem i cały wieczór wspierała przyjaciółkę. Czasami Bożena potrzebowała pomocy, a Ania wtedy nie miała czasu lub mówiła, że to żaden problem i Bożena jest głupia, że się tym przejmuje. Bożena martwiła się konfliktem ze swoją mamą i chciała, aby Ania ją wysłuchała i ewentualnie doradziła, a Ania nie miała czasu. Taka sytuacja często się powtarzała.

 

Inny przykład to Radek. Radek ma przyjaciela – Pawła. Radek nie raz pokazał, że potrafi być prawdziwym przyjacielem – załatwił mu pracę w firmie, której pracował, kilka razy pożyczył pieniądze, jak Paweł miał problem, zawsze znalazł czas żeby pójść z nim na piwo. Ostatnio Radek miał problem ze swoim samochodem – starym oplem i poprosił przyjaciela, aby on mu pomógł naprawić samochód. Dla Pawła to prosta sprawa bo skończył wydział mechaniki na Politechnice i naprawa samochodów to jego pasja. Radek wiele razy się umawiał z  Pawłem, ale ten nie przychodził. Radek czekał ale nie dostał żadnego Smsa od Pawła, ani zwykłego słowa „przepraszam”.

    Jak zapytał co się stało, Paweł odpowiedział, że on ciągle nie ma czasu, albo że zapomniał, że się z nim umówił.

 

    Co pokazują te dwa przykłady?

 Zarówno Bożena jak i Radek pozwoli aby ludzie ich nie szanowali. Bożena zadała mi ważne pytanie – dlaczego jej najlepsza przyjaciółka tak ją traktuje?

     Psycholog B.F Skinder z Uniwersytetu Harwardzkiego twierdzi, że jeśli ktoś kilkakrotnie traktuje nas bez szacunku, a my nie reagujemy, negatywne zachowanie ulega wzmocnieniu. Jeśli więc chcemy zmienić zachowanie innych, trzeba najpierw zmienić swoje zachowanie. Warto powiedzieć o swoich uczuciach - smutku, rozczarowaniu, poczuciu, że ktoś nas lekceważy...

 Bożena za moją radą porozmawiała spokojnie z Anią i powiedziała jej, że jest jej przykro. Bożena chciałaby aby jeśli ona ma problem, Ania znalazła czas na rozmowę z nią. Ania stwierdziła, że rozumie i zmieni swoje postępowanie.

 

A co zrobić, jeśli mimo rozmowy, ktoś nadal nas nie szanuje? Najpierw zawsze warto dać szansę drugiej osobie. Czasem ludzie robią coś niewłaściwego i nie zdają sobie z tego sprawy. Wtedy trzeba porozmawiać, raz, drugi… a potem jeśli nie odniesie to efektu, zastanowić się nad sensem utrzymywania tej znajomości. Rodziny nie można sobie wybrać ale znajomych i przyjaciół wybieramy sami.

 

 A co gdy nie czujesz się szanowany przez swojego partnera lub partnerkę lub kogoś z Twojej rodziny, sposób postępowania w tym przypadku jest nieco inny… jaki? Napiszę jeszcze o tym lub jeśli masz problem, warto do mnie napisać. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 712  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839712