Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 090 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

TOKSYCZNA PRACA W KORPORACJI

czwartek, 06 kwietnia 2017 16:26

TOKSYCZNA PRACA W KORPORACJI

 

Dziś temat na specjalne życzenie  Czytelniczki.

 

Opiszę to na przykładzie Anny. Anna ma 39 lat i pracuje w znanej korporacji jako specjalista od ecommerce. Jej problem to toksyczna praca i negatywne relacje z innymi pracownikami. Początkowo bardzo cieszyła się, że przeszła kilkuetapową i długo trwającą  rekrutację a zarobki w tej korporacji były dla niej bardzo wysokie. Wreszcie mogła dostać kredyt na mieszkanie i razem z mężem kupili na kredyt apartament na Ursynowie tuż obok lasu….

 

W pracy przez pierwszy miesiąc było spokojnie i miło, jednak gdy zmienił się jej szef nagle pojawiła się niezdrowa rywalizacja w pracy. Szef miał zwyczaj co tygodniowych godzinnych narad, gdzie publicznie oceniał kto i jak pracuje. Okazało się, że Anna nie pracuje tak jakby chciałby szef. Anna przestraszyła się i zaczęła pracować po godzinach. Szef to zauważył i pochwalił Annę , że tylko ona przykłada się do pracy "a reszta pracowników to zwyczajne lenie i biorą pieniądze za nic…i trzeba będzie ich wszystkich pozwalniać bo z nich nic nie ma".

 

Anna była zadowolona wreszcie ktoś ją docenił i powiedział o niej coś pozytywnego. Jednak od tego zebrania, zmianie uległy relacje jej z koleżankami oraz z jej szefem. Koleżanki zaczęły jej nienawidzić, Anna czuła intuicyjnie, że jej nie lubią. Nie raz słyszała, że chyba miała romans z szefem i tylko dlatego awansowała… Nikt z pracy nie zapraszał jej na nieformalne imprezy np. imieniny. A jej polecenia były ośmieszane przez jej dwie koleżanki, które publicznie mówiły, że Anna znowu jakieś głupie zarządzenia wymyśliła a one muszą się męczyć i zostawać po godzinach….

 

Anna zaczęła chorować najpierw pojawiły się problemy z tarczycą i z sercem. Początkowo brała leki ale jak jej lekarz zasugerował zmianę pracy, zastanowiła się,czy może przyczyna jej chorób tkwi  w codziennym przeżywaniu stresu w pracy? Nie ma ona przecież ani jednego spokojnego dnia…. Ciągle myśli o pracy i martwi się, ciąży na niej duża odpowiedzialność za wyniki całego działu…

 

JAK WYTRZYMAĆ W TOKSYCZNEJ PRACY?

 

 Po pierwsze, to oczywiste,  nie ma się wpływu na myśli, uczucia i zachowanie innych ludzi.

 

Gdy ktoś osiąga sukces w Polsce może się spotkać z niesprawiedliwymi i krzywdzącymi komentarzami. Może to wynikać z niskiego poczucia wartości i zawiści odczuwanej przez te osoby.

 

 

Po drugie, są korporacje, które świadomie wprowadzają rywalizację w zespole aby zwiększyć wydajność u pracowników. Większość pracowników przyjmuje świadomie lub nieświadomie te reguły gry, stąd brak życzliwości, agresja, zawiść i nieetyczne zachowania.

 

John Mickelthwait i Adrian Wooldridge, którzy  analizowali świat korporacji, stwierdzili, że jednym z najważniejszych celów wielu korporacji wzbudzenie wśród pracowników samodyscypliny a ją można osiągnąć poprzez szkolenia, nadzór i wzajemną rywalizację.

 

 

Po trzecie, zawsze można przez zawiścią i agresją innych skutecznie się bronić, wystarczy poznać opracowane do danego przypadku strategię.

 

Po czwarte, rozważyć na ile jest praca w toksycznej firmie dla nas ważna a na ile skłonni jesteśmy rozpocząć poszukiwania innej.

 

Opisywana wyżej Anna postanowiła pozostać mimo wszystko w tej toskycznej pracy. W związku z tym opracowałam jej konkretne wskazówki co mówić i jak się zachowywać wobec koleżanek jej w pracy oraz wobec szefa. Przez pierwszy tydzień nic się nie wydarzyło. Jednak po dwóch tygodniach zmiany w zachowaniu i wypowiedziach Anny nastąpiła zmiana….

 

Dziś Anna może nie jest ulubionym kierownikiem ale jest szacunek i nie ma agresji, złośliwości i nielojalności.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

DZIĘKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG!

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 703  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839703