Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 092 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

GDY KOBIETA ROBI WSZYSZTKO DLA SWOJEGO MĘŻCZYZNY

środa, 27 kwietnia 2016 12:52

 Gdy kobieta wszystko robi dla swojego mężczyzny...

Temat specjalnie dla Czytelniczki z Warszawy.

Problem opiszę na przykładzie Iwony. Iwona to ładna szatynka, ma 31 lat i pracuje w małej firmie poligraficznej.  Jej problem to ciągły lęk przed porzuceniem oraz niskie poczucie własnej wartości.

Pawła poznała dzięki pomocy jej przyjaciółki. Przedtem była przez pięć lat sama, czasem miała niezobowiązujące znajomości ale tęskniła za prawdziwym związkiem. Dlatego jak poznała Pawła była szczęśliwa. Opracowała wspólnie z przyjaciółką taktykę aby go zdobyć. Po miesiącu Paweł był już zakochany a po roku zamieszali razem w Warszawie w dużym mieszkaniu na dzielnicy Wilanów.

Paweł - dyrektor w korporacji wracał z pracy około dwudziestej i wszystkie obowiązki domowe  zostały bez pytania o jej opinię przydzielone Iwonie. A jak Iwona nie wyprała koszuli to była kłótnia, że nie dba o dom i o niego…

W życiu intymnym było tak jak chciał Paweł i jej potrzeby nie były nigdy brane pod uwagę.

Po trzech latach wspólnego życia Paweł stracił pracę, rozpaczał i przez miesiąc siedział w domu.  W końcu wymyślił, że założy własną firmę. Iwona została poproszona o podpisanie umowy  kredytowej bo on nie miał pieniędzy na rozpoczęcie działalności.

Po pół roku okazało się, że firma nie wypaliła. Paweł coraz rzadziej przychodził do ich mieszkania aż w końcu  znalazł nową dziewczynę a Iwona została z dużym kredytem, który będzie spłacać przez najbliższe 15 lat.

 

 Dlaczego kobiety kochają i rezygnują się z siebie?

 

Po pierwsze,  często przyczyną są negatywne wzorce z dzieciństwa. Wystarczy, że relacja z rodzicami była nieprawidłowa a prawdopodobieństwo, że będzie to związek niewłaściwy rośnie…. mogą to być rodzice zbyt wymagający, zimni uczuciowo, nie dające dziecku bliskości, ciepła, bezwarunkowej miłości. Również dzieci z rodzin alkoholików mają trudności w tworzeniu dobrych związku z mężczyzną czy z kobietą. Podobnie jest gdy rodzice są nieobecni np. pracują po 10 godzin dziennie i nie mają słaby kontakt z dzieckiem.

 

Po drugie, osoby, które są w tego typu związku mają zaburzony obraz samego siebie i niskie poczucie wartości. Nie wierzą, że ktoś może ich pokochać za to jakimi są ludźmi, stale muszą się starać, zabiegać, spełniać prawie wszystkie oczekiwania swojego mężczyzny.

 

 Po trzecie,  kobiety mają problem z wyznaczaniem i zachowaniem własnych granic. To sposób wychowania małych dziewczynek i wzorce kulturowe są temu winne, nikt nie uczy ochrony swoich granic, jak wypowiadać swoją opinię bez lęku przed odrzuceniem  otoczenia…

 

Po czwarte, można zmienić zachowanie i pozostać osobą kochaną i jeszcze wzmocnić związek. Można też zakończyć toksyczny związek i poznać kogoś wartościowego i z tą osobą tworzyć nową relację gdzie już nie popełnia się starych błędów. Przykładem jest opisywana Iwona. Popracowała nad sobą i  jest obecnie w nowym związku gdzie jest miłość, szacunek i równowaga między braniem a dawaniem...

 

Po piąte, zachować ostrożność gdy nasz partner, partnerka prosi nas o podpisanie umowy kredytowej na nasze nazwisko.

BARDZO DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!.

 Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PLOprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ FOMO CZYLI LĘK PRZED TYM, ŻE COŚ CIEBIE OMINIE W INTERNECIE?

środa, 20 kwietnia 2016 16:36

FOMO CZYLI LĘK PRZED TYM, ŻE COŚ CIEBIE OMINIE W SIECI 

Dziś temat na życzenie Czytelnika.

 Problem opiszę na przykładzie Jarka. Jarek pracuje w dużej firmie informatycznej w Warszawie.  Jego problem to samotność i związane z nią Fomo czyli Fear Of Missing Out.

Jarek z racji zawodu wiele godzin spędza przy komputerze. Jednak po pracy nie ma dosyć. Siedzi przy swoim laptopie lub przy swoim telefonie komórkowym i sprawdza co dzieje się w sieci. Godzinami ogląda profile w Facebooku  swoich znajomych a ma ich na FB około 150 osób. Komentuje ich zdjęcia i sam wynajduje śmieszne fotki następnie zamieszcza je. Potem z napięciem czeka kto coś napiszę . Często spędza czas spędza na forach informatycznych, pomaga innym i sam czyta ich wypowiedzi.

Ostatnio jego znajomi zaproponowali mu wyjazd na wieś w Bieszczady. Gdy Jarek dowiedział się, że akurat w tej małej miejscowości może nie być Internetu powiedział, że nie jedzie. On musi być na bieżąco. A jak jego dostawca Internetu miał awarię i nie miał przez 1 dzień dostępu do Internetu wpadł w panikę. Czuł się odcięty od świata, od jego znajomych, od ciekawych informacji. W nocy nie mógł spać.

Jarek lubi porównywać się ze swoimi znajomymi z Facebooka. Gdy oni zamieszczają zdjęcia z podróży, on też zaczął podróżować, żeby nie czuć się gorszym. Od dawna nie ma dziewczyny. Była dziewczyna nie mogła zrozumieć jego postępowania. Zapraszał ją do swojego mieszkania, zaproponował jej coś do picia, około 20 minut z nią porozmawiał, a potem zaczął sprawdzać co i kto napisał na Facebooku. Dziewczyna poczuła się niepotrzebna bo zamiast z nią rozmawiać czy całować się, siedział przy laptopie i nic się nie odzywał. A jak ona próbowała porozmawiać, krzyknął „ nie przeszkadzaj nie widzisz, że jestem zajęty, pooglądaj sobie komedię romantyczną na DVD”.

Jak jego dziewczyna powiedziała, że to już koniec, specjalnie się tym  nie zmartwił, ma przecież w gronie swoich znajomych na FB co najmniej cztery piękne dziewczyny i wystarczy zacząć z nimi rozmowę na czacie i już przestanie być samotny…

Jarek nie rozstaje się ze swoim telefonem , nawet  do łazienki z nim chodzi bo nuż ktoś zadzwoni, wyśle SMS, a on musi szybko reagować…

 

Jak pokonać Fomo?

 

 Po pierwsze warto zastanowić się ile czasu spędzamy w sieci a ile czasu w realnym świecie?

Po drugie, warto zasięgnąć rady coacha, co konkretnie zrobić w tej sytuacji, bo ten problem będzie stale narastał...

Po trzecie, warto uświadomić sobie jak duża jest różnica pomiędzy „ przyjaciółmi" na Facebooku a przyjaciółmi w rzeczywistości, kontakty online są często kontaktami bez jakichkolwiek zobowiązań.

Profesor Zygmunt Bauman analizując kontakty na Facebooku, zwrócił uwagę, że relacje w sieci charakteryzuje duża zmienność i brak przywiązywania się do osoby, z którą rozmawiamy. Często nie ma więzi, jest jedynie wymiana informacji dlatego trudno nazwać to prawdziwą przyjaźnią.

 

Po czwarte, warto siebie zacząć obserwować, jeśli czujesz spadek koncentracji, nerwowość, często sprawdzasz wiadomości, często porównujesz się ze znajomymi w sieci, to jest duże prawdopodobieństwo, że są to symptomy FOMO.

 

Po piąte, warto pamiętać, co grozi gdy mamy Fomo. Osoby mające Fear Of Missing  Out, mają często problemy w relacjach. Partner czy partnerka nie rozumieją, że zamiast im poświęcać swój czas wolny osoba im bliska woli sprawdzać wiadomości czy oglądać zdjęcia na Instagramie.

BARDZO DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!.

 Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PLOprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

JAK PRZESTAĆ ROZPACZAĆ PO ROZSTANIU

środa, 13 kwietnia 2016 17:34

JAK PRZESTAĆ ROZPACZAĆ PO ROZSTANIU ?

Dziś tekst specjalnie dla Czytelniczki - Pani Edyty.

 Problem opiszę na przykładzie Ewy.

 Ewa to szatynka, ma 33 lata i pracuje jako nauczycielka w prywatnej szkole.

Andrzeja – przystojnego właściciela firmy poznała przez Internet.

Po roku znajomości zamieszkali razem i planowali dziecko i ślub.

Jednak po około 2 latach wspólnego mieszkania coś zaczęło się psuć…

Andrzej coraz dłużej zostawał w pracy a jak przychodził to był nerwowy i niemiły. Nie doceniał codziennej pracy Ewy aby dom wyglądał zadbanie i czysto.

Za to często krytykował Ewę a to, że zbyt dużo przytyła, a to, że nudna jest, a to, że nie jest taka jak kiedyś…

Ewa czuła się bezradna i nie rozumiała skąd pojawiła się jego niechęć do niej. Z jej strony była miłość, ciągle myślenie co zrobić żeby było lepiej… a Andrzej tego nie dostrzegał tylko krytykował i czepiał się drobiazgów.

Pewnego dnia jak Ewa wracała z pracy samochodem przez centrum zauważyła spieszącego się Andrzeja. Zatrzymała samochód i poszła za nim. Okazało się, że Andrzej umówił się z jakąś blondynką. Początkowo myślała może to spotkanie służbowe i zapyta Andrzeja jak wróci. Jak zapytała to Andrzej stwierdził, że już dawno miał jej powiedzieć, że odchodzi i że nigdy jej nie kochał, że był z nią z przyzwyczajenia i że teraz jest szczęśliwy z nową kobietą. 

Ewa przeżyła szok bo przecież wcześniej Andrzej nic nie mówił, że ona mu nie odpowiada. Razem wzięli kredyt mieszkaniowy i mówił ją, że chce się z nią ożenić.  Ewa przez tydzień płakała i nie chodziła do pracy bo nie mogła pracować. Potem ciągle zastanawiała się dlaczego Andrzej tak postąpił? Jak można z jednej strony deklarować miłość a z drugiej być z inną kobietą.

 

Co zrobić jak przeżywasz rozstanie?

 

Po pierwsze, poszukać skutecznego wsparcia. Osoba, która przeżywa rozstanie doświadcza różnych emocji od smutku po miłości po złość i nienawiść. Badania naukowe pokazują, że osoba po rozstaniu potrzebuje około dwóch lata aby wrócić do równowagi ale jeśli ma wsparcie np. coacha proces powrotu do dobrej formy psychicznej może trwać kilka miesięcy.

 

Po drugie, wiele kobiet po rozstaniu sporo czasu spędza na wspomnieniach najlepszych momentów w byłym związku. To przyczynia się do jeszcze większej tęsknoty za mężczyzną, który ją porzucił. Ważne jest spojrzenie obiektywnie na fakty. W przypadku opisywanej w tym tekście Ewy jej były narzeczony nie wykazał się ani klasą ani  uczciwością.

 

Po trzecie, otoczenie może mówić do osoby porzuconej aby zapomniała o tym mężczyźnie, aby wzięła się w garść i rozpoczęła nowe życie bez niego itp. Tymczasem ważne jest aby nie wypierać swoich negatywnych uczuć, przeżyć się i jednocześnie pracować ze psychologiem nad ich stopniowym zmniejszeniem.

 

 Po czwarte, jak dowodzą liczne  badania naukowe po rozstaniu następuje spadek poczucia wartości. Może dojść do zniekształceń poznawczych w myśleniu np. kobieta myśli, że skoro ją porzucił to na pewno jest beznadziejna, brzydka, za gruba itp. A często przyczyna rozstania nie tkwi w kobiecie ale np. w braku umiejętności tworzenia relacji przez mężczyznę.

Na spadek poczucia wartości są specjalne techniki i stosując je, czujemy się znowu atrakcyjne i wartościowe…

 BARDZO DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!.

 Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

GDY MĘŻCZYZNA UNIKA SEKSU

czwartek, 07 kwietnia 2016 14:37

GDY MĘŻCZYZNA UNIKA SEKSU

 Dziś temat na specjalne życzenie Czytelniczki.

Opiszę problem na przykładzie mojej znajomej Barbary. Barbara to piękna blondynka o szczupłej figurze. Pracuje ona jako specjalista od spraw marketingu w jednej ze znanych firm w Warszawie. Swojego narzeczonego - Jerzego poznała w pracy, jest właścicielem firmy poligraficznej i przyszedł do niej z ofertą współpracy. Rozmawiali służbowo a potem Jerzy zaprosił Barbarę na lunch. Barbara zakochała się a po 5 miesiącach zamieszkali ze sobą. Na początku było wspaniale pod każdym względem. Jednak od roku jest coraz gorzej. Jerzy nie chce z nią rozmawiać a w nocy unika seksu, tłumaczy że nie ma chęci, że jest zmęczony itp. Barbara poradziła się koleżanek z pracy, a te stwierdziły, że na 100%  Jerzy ma romans. Barbara przeszukała laptop narzeczonego, jego osobiste rzeczy i nic nie znalazła. To pogłębiło jej smutek bo jeśli nie inna kobieta to co innego może za jego niechęcią do seksu się ukrywać?

Postanowiła poważnie porozmawiać z Jerzym. Zaczęła spokojnie ale po 5 minutach doszły go głosu jej negatywne emocje - rozczarowanie, złość...

Powiedziała Jerzemu, że on nie jest prawdziwym mężczyzną, że ma tego wszystkiego dosyć, że jak on będzie unikał seksu to ona sobie kogoś znajdzie a on będzie musiał odejść.

Reakcja Jerzego nie była dobra bo on nic nie powiedział, zamknął się w pokoju i całą noc grał w gry a następnego dnia nie odzywał się do niej.

 Barbara jest przekonana, że jest nieatrakcyjna  seksualnie dla swojego mężczyzny ale nic z tym nie może zrobić. Chodzi przecież do modnego fitness clubu i jest szczupła i zgrabna i widzi, że podoba się innym mężczyznom

Barbara czuje się bezradna i często płacze. Jej dwa poprzednie związki nie udały się a Jerzy wydawał się jej ideałem, mężczyzną z którym będzie do końca życia .

 

Co zrobić jak mężczyzna unika seksu?

 

 Po pierwsze, dotrzeć co jest przyczyną niechęci do seksu. Przyczyny mogą być różne ale z moich obserwacji wynika, że zwykle problem tkwi w psychice mężczyzny lub zachowania kobiety wobec niego. Samemu niestety bardzo trudno jest zdiagnozować problem i tutaj potrzebna jest pomoc coacha. W przypadku opisywanej wyżej Barbary w ciągu 2 spotkań odkrywałam prawdziwą przyczynę i opracowałam metody działania.

 

Po drugie, jestem przekonana, że wszelki nacisk wobec mężczyzny w intymnych sprawach daje odwrotny efekt. Kobiety w takiej sytuacji zwykle krzyczą  na mężczyznę i krytykują go, niszcząc przy tym jego poczucie wartości

Po trzecie, rozmawiać ale niekoniecznie na temat tego problemu. Wiele par rozmawiać ale o codziennych obowiązkach i gdzie umyka bliskość i szczerość w relacji.

 

Po czwarte, wiele kobiet wierzy, że brak seksu wynika z tego, że nie są atrakcyjne dla partnera. Wygląd fizyczny jest ważny ale nie najważniejszy. Dużo istotniejsza jest dobra komunikacja w związku i jego stałe wzmacnianie.

 

BARDZO DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!.

 

 Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 750  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839750