Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 090 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK NAUCZYĆ SIĘ BYĆ SZCZĘŚLIWYM?

wtorek, 30 kwietnia 2013 15:48
JAK NAUCZYĆ SIĘ BYĆ SZCZĘŚLIWYM?
 
 Dziś temat na życzenie.Ostatnio dużo osób narzeka i dla nich ten tekst.

Przykładem jest Konrad. Ma 30 lat, skończył 2 kierunki studiów, ma dobrą pracę. Mimo to ciągle jest niezadowolony a tak bardzo chciałby być szczęśliwy. Ciągle koncentruje się na tym czego nie ma... i zupełnie nie dostrzega swoich sukcesów. Zawsze u niego jest źle, zawsze nie tak jakby chciał i w ogóle czasem zastanawia się po co żyje? bo w jego przekonaniu nic mu się nie udało a codzienność jest beznadziejna...

Co zrobić gdy człowiek czuje się nieszczęśliwy?

Po pierwsze, ważna jest samoświadomość, że to od nas zależy poczucie szczęścia a nie od czynników zewnętrznych. Opisywany wyżej Konrad definiował szczęście jako coś nieoczekiwanego, coś zewnętrznego co przychodzi do człowieka określany jako szczęśliwy traf, szczęście kojarzyło mu się z wygraną z lotto.

Po drugie, zobaczyć też co mam, za co mogę być wdzięczny, wdzięczna?

 jak zapytałam Konrada, był zdumiony i nie wiedział co odpowiedzieć. a potem szczerze stwierdził, że on nie ma za co być wdzięcznym... Dwóch naukowców  Robert Emmons i Michael McCullough zbadali jak poczucie wdzięczności wpływa na poziom odczuwanego szczęścia. Okazało się, że osoby, które były wdzięczne odczuwały częściej szczęście niż osoby, które nie dostrzegały dobrych zdarzeń i rzeczy. Opisywany wyżej Konrad nie widział dobrych stron w swoim życiu a było ich trochę. Konrad ma pracę, jego rodzice żyją, Konrad jest zdrowy, skończył studia – czy to mało? Czy rzeczywiście trzeba stracić zdrowie, być zwolnionym z pracy, żeby to docenić?

Kiedyś rozmawiałam z kobietą, która po operacji wyszła ze szpitala. Poczuła się szczęśliwa jak nigdy. Wreszcie poszła na spacer do parku, wreszcie zjadła normalny posiłek a nie szpitalną zupę. Cieszyło ją wszystko i od tego momentu przestała narzekać… a przecież w jej życiu nie było zmian, poza poprawą zdrowia…

 Po trzecie, magia celu. Bez względu jak ciężko jest, warto ustalić sobie cel lub cele.

Badacze Kennon  Sheldon i Linda Houser Marko dowiedli w swoich badaniach, że  osoby, które mają wyznaczone cele, mają poczucie sensu życia, są pewniejsze siebie i są bardziej zadowoleni z życia niż osoby, które deklarują brak celów życiowych.

 

Na ten temat jeszcze napiszę bo to bardzo szeroki temat.

 
 Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.
Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: i

komentarze (7) | dodaj komentarz

JAK NIE DAĆ SIĘ DEPRESJI?

środa, 24 kwietnia 2013 7:10
JAK NIE DAĆ SIĘ DEPRESJI?
 Dziś temat na życzenie.
 
Ostatnio mimo, że wiosna nadchodzi, piszecie o tym, że odczuwacie niski poziom energii i myślicie w sposób negatywny.
 Problem przedstawię na przykładzie Iwony, która mieszka w Warszawie. Iwona pracuje w dziale finansowym w niemieckiej firmie, ma 8-letnie dziecko i wychowuje go wspólnie ze swoim partnerem Adamem.
 Tak czekała na wiosnę, ale dziś odczuwa tylko zmęczenie, irytację i myśli w sposób negatywny.
Zastanawia się często czy tak miało wyglądać jej życie? Zrealizowała powszechny schemat - najpierw szkoła, potem studia, potem praca, potem urodzenie dziecka, rodzina... i nagle okazało się, że to nie to... że to ją nudzi, że chciałaby być inną osobą. Kiedyś miała tyle pomysłów i tyle energii a dziś chciałaby tylko spać i zapomnieć o domowych obowiązkach. Jak ktoś coś od niej chce np. jej partner Adam czy synek, ma ochotę uciec i nic nie robić.
Iwona ciągle wspomina okres studiów, wtedy nikt jej nie lubił. Musiała ciężko pracować i jednocześnie uczyć się. Jak myśli o tym okresie, od razu płacze i wpada w jeszcze gorszy nastrój...
 
 Co zrobić jak czujesz przygnębienie ?
 
 Po pierwsze, kluczowa jest kwestia czasu. Im dłużej człowiek jest w tym stanie, tym większe prawdopobieństwo zachorowania na depresję.
 
 Po drugie, DZIAŁANIE. Bardzo ważne jest podjęcie działań - zastanowienie się co mogę zrobić aby lepiej się poczuć? dobrym rozwiązaniem jest spotkanie z życzliwym i ciepłym psychologiem, coachem.
 
 
 Po trzecie, przeanalizować jak wygląda nasze życie? jeśli składa się z samych obowiązków, to nic dziwnego, że dochodzi do konfiktu wartości a w dłuższym czasie depresji.
 
 Po czwarte, istotne jest walka z poczuciem winy. Osoby, które mają skłonność do stanów smutku czy też już depresyjnych charakteryzuje nadmierna odpowiedzialność za bliskich. Opisywana wyżej Iwona przyjmuje odpowiedzialność za nastroje swojego partnera. Jeśli on jest smutny, Iwona czuje się winna...
 
 Po piąte, przyjrzeć się swoim przekonaniom. Osoby odczuwające przygnębienie charakterezuje pesymizm w stosunku do ich przyszłości... Opisywana wyżej Iwona myśli, że w jej życiu nic dobrego ją nie czeka... że ona sobie w życiu nie poradzi, że ma pecha, że jej życie to same porażki. To co myśli Iwona nie jest prawdą. To zniekształcenie poznawcze. Profesor A. Beck twierdzi, że w pokonaniu depresji kluczowe jest identyfikacja zniekształceń poznawczych i podjęcie walki z nimi...
 
Po szóste, uprawianie sportu.Jak powiedziałam to Iwonie, stwierdziła, że to nie dla niej, bo ona nie lubi się ruszać i nie ma też energii na ruch. Powoli przekonałam ją do ruchu i sama przekonała się, że uprawianie sportu daje zadawalające efekty.
 
 Po siódme, cierpliwość. Dziś są czasy, jak twierdzi amerykański socjolog George Ritzer, że każdy z nas chciałby wszystko od razu dostać i bez wysiłku. Stąd popularność tabletek, które obiecują, że zmienią nastrój... Tymczasem najważniejsza jest walka z samym sobą - rozpoznanie swoich wzorców myślenia, swoich destrukcyjnych emocji i zachowań oraz okoliczności ich powstania. To jest proces, nie od razu, wszystko zależy od indywidualnego przypadku, motywacji w kierunku zmiany i pracy osoby doświadcza nastrojów depresyjnych...
 
 
Na ten temat jeszcze napiszę bo to bardzo szeroki temat
 
 Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.
Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: i

komentarze (8) | dodaj komentarz

DLACZEGO KOBIETY UDAJĄ W SYPIALNI?

czwartek, 18 kwietnia 2013 6:47
DLACZEGO NIEKTÓRE KOBIETY UDAJĄ W SYPIALNI?
 
 Dziś temat na życzenie - Czytelnika, który prosił mnie o ten temat.
 
Opiszę problem na przykładzie Janusza.
 Janusz ma 35 lat i pracuje jako informatyk w Warszawie w korporacji.  Od pięciu lat Janusz jest żonaty z Renatą, mają też 2 letniego synka. Janusz był zadowolony ze swojego małżeństwa. Był też przekonany, że żona jest z nim szczęśliwa. Ostatnio wracali z przyjęcia samochodem i pokłócili się. A Renata stwierdziła, że ona nie jest zadowolona z małżeństwa a w łóżku udaje, żeby mieć święty spokój.
Janusz bardzo przeżył to co żona powiedziała. Poczuł się odrzucony i bolało go że żona go okłamywała. Przecież gdyby chciała zmian, mogłaby powiedzieć a Janusz zmieniłby się... ale ona nic nie mówiła dopiero w kłótni go zaatakowała...
Związek Janusza jest w kryzysie....
 
 Dlaczego kobiety udają w sypialni?
 
 Po pierwsze, boją się reakcji mężczyzny, jego braku zrozumienia i w konsekwecji kryzysu a nawet rozpadu związku
Po drugie, w Polsce nie ma zwyczaju przeprowadzania rozmowy o intywnych sprawach.Kobiety nie wiedzą jak to powiedzieć i nie wiedzą czy w ogóle warto ten drażliwy temat poruszać...
 
Po trzecie, są kobiety, które są przekonane, że seks nie jest ważną strefą życia. Ważniejsza jest dla nich rodzina, wychowanie dzieci, praca itp.
 
Po czwarte, często kobiety są zmęczone codziennością - pracą a po pracy wykonywaniem domowych obowiązków.
 
Po piąte, często udawanie w sypialni jest powiązane z brakiem akceptacji swojego ciała. Przykładem jest Ania, która jak jest w sypialni boi się, że jej mężczyzna zauważy, że przytyła ostatnio i że ma rozstępy i cellulit...
 Tak jest skoncentrowana na kompleksach, że stale boi się odrzucenia jej przez partnera...
 
 Co zrobić aby rozwiązać ten problem?
 
 Ważna jest rozmowa ale tutaj ma znaczenie każde słowo - uważność i subtelność, chodzi o to aby nie niszczyć poczucia wartości.
 Inna sprawa identyfikować przyczynę czy jest to brak samoakceptacji ciała, czy niechęć do partnera, a może coś innego.
Wierzyć, że jeśli istnieje problem to napewno istnieje też rozwiązanie...
 Na ten temat jeszcze napiszę.
 
 Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.
Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: i

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK RADZIĆ SOBIE Z NIENAWIŚCIĄ, ŻALEM I POCZUCIEM KRZYWDY

czwartek, 11 kwietnia 2013 7:17
 JAK RADZIĆ SOBIE Z TRUDNYMI EMOCJAMI - Z NIENAWIŚCIĄ, ŻALEM I POCZUCIEM KRZYWDY?
 Dziś temat dla miłej Osoby, której chce pomóc.
 
Opiszę problem na przykładzie Marka. Marek ma 40 lat i pracuje jako menadżer w Warszawie w dużej firmie. Jego problem to nienawiść do szefa oraz poczucie krzywdy. Marek nienawidzi swojego szefa, uważa, że jest on głupi i to co do niego mówi, jest pozbawione zasad logiki... Szef Marka ma zwyczaj mówienia negatywnych rzeczy przy wszystkich, a to mówi, że Marek zrobił zadanie beznadziejnie albo mówi, że Marek zachowuje się jak mężczyzna bo jest za miły dla innych pracowników...
 Marek jak wstaje rano do pracy, czuje ból brzucha.
Wkurza to, że nie może powiedzieć szefowi, co o nim myśli. Zależy mu na pracy bo ma 30-letni, duży kredyt hipoteczny a że o taką dobrą pracę jest teraz ciężko, to Marek przeżywa mocniej niż gdyby była inna sytuacja na rynku pracy.
 
 Co zrobić z takimi uczuciami?
 
Po pierwsze, nazwać swoje uczucia. To przyczynia się do samoświadomości i warto siebie zapytać dlaczego tak się czuję?
 
 Po drugie, zrozumieć że uczucia nie są  faktami.  Profesor David D. Burns z Stanford University twierdzi, że emocje oszukują nas. To co czujemy w wielu przypadkach nie ma związku z rzeczywistością. Burns twierdzi, że uczucia nie wpływają na naszą wartość, tylko na zmiennne poczucie komfortu czy dyskomfortu. Opisywany wyżej Marek utożsamiał się z negatywnymi emocjami. Był przekonany, że to szef jest źródlem negatywnych emocji a nie on sam... Często wyobrzymiamy negatywne apekty danej sytuacji i czujemy złość, niemoc.... Tymczasem inna osoba patrząca na zdarzenie z dystansu, widzi jak jest naprawdę... bez generalizacji i zniekształceń poznawczych...
 
Po trzecie, zadbać o wsparcie. Gdy opowiadamy o swoich emocjach, to  następuje ulga, że ktoś nas uważnie i życzliwie wysłuchał. Obecność drugiej osoby uczy dystansu - czy rzeczywiście to wydarzenie daje przyzwolenie do poczucia nienawiści, czy nie jest tak, że trochę przesadzamy, czyniąc sytuację jeszcze gorszą niż jest...
 
Po czwarte, zrozumieć, że ludzi nie da się zmienić póki sami z własnej nieprzymuszonej woli stwierdzą, że chcą podjąć pracę nad sobą. Jedyne co można zmienić to nasze postrzeganie danej sytuacji...Gdyby każdy z nas zamiast kierować wysiłki w kierunku zmiany innych, zajął się własnymi emocjami, łatwiej byłoby żyć...
 
Mój email dobrycoach@wp.pl
 
 

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: i

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAK PRZESTAĆ ZAZDROŚCIĆ INNYM LUDZIOM?

czwartek, 04 kwietnia 2013 7:52

 

Jak przestać zazdrościć innym?

Często słyszę takie zdanie - Inni to mają lepiej... mają więcej pieniędzy, lepszego partnera, odnoszą  większe sukcesy niż ja. Zazdrość o sukcesy innych może być niszczącym uczuciem.

Prowadzi do niechęci do osoby, której zazdrościmy a niechęć może przerodzić się nawet w nienawiść.  Często nie przyznajemy się sami przed sobą, że komuś czegoś zazdrościmy.  Czasem jest tak, że człowiek wypiera uczucie zazdrości ale ta negatywna emocja znajduje ujście w ironicznych i złośliwych komentarzach.

Ostatnio koleżanka ze studiów kupiła nowe mieszkanie na osiedlu strzeżonym na Ursynowie. Zaprosiła mnie i naszą wspólną koleżankę - Asię na imprezę tzw. parapetówkę. Mieszkanie koleżanki jest piękne, jasne, niedaleko jest Las Kabacki. Asia już jak weszła do mieszkania koleżanki była zła i  powiedziała przy wszystkich:" Mieszkanie może i ładne ale pewnie zaciągnęłaś na niego duży kredyt hipoteczny a jak stracisz pracę a w twojej branży to całkiem możliwe, bank zabierze mieszkanie i będziesz spać pod mostem". Koleżance zrobiło się przykro, a ja próbowałam ratować sytuację, ale dobry nastrój spotkania niestety zniknął.

 

Co jest przyczyną że odczuwamy zazdrość w stosunku do innych?

 

Tutaj dużą rolę odgrywa nasze poczucie wartości. Jeśli człowiek nie myśli o sobie w sposób pozytywny, bardziej narażony jest na niszczące uczucie zazdrości.

Czasem zazdrościmy np. dobrej pracy koleżanki bo nie wiemy wszystkiego o jej pracy. Agnieszka, z którą pracowałam, zazdrościła szefowej pozycji zawodowej, wysokiej pensji, samochodu służbowego. Razem pojechały na delegację do Londynu i podczas kolacji w hotelowej restauracji szefowa zaczęła się Agnieszce zwierzać. Powiedziała jej, że ta praca ją niszczy, że od roku ma problemy zdrowotne oraz że jej małżeństwo się rozpada a ona nie ma czasu żeby zająć się rodziną. Agnieszka po tej rozmowie przestała zazdrościć i nagle dostrzegła, że sukces ma też swoją druga stronę niekoniecznie pozytywną.

 

Zazdrość może dać nam  sygnał do refleksji. Zazdroszczę innym czyli może pragnę czegoś innego niż to co mam teraz.

 

Jak sobie radzić z zazdrością?

 

Po pierwsze, należy uznać, że jesteś niepowtarzalną Osobą - nigdy takiej Osoby jak Ty nie było i nie będzie.

Trzeba popracować specjalnymi technikami nad podniesieniem poczucia wartości, najlepiej z terapeutą. To naprawdę działa i praca nad sobą prowadzi do świetnych efektów.

 

Po drugie należy przestać się porównywać z innymi. Zawsze będzie tak że ktoś będzie miał lepiej od nas, a ktoś gorzej... porównywania nie mają sensu.

 

Po trzecie, można potraktować zazdrość jako diagnozę naszych potrzeb. Jeśli zazdrościsz innym wspaniałego związku, może zapytaj kogoś jak można takie związek stworzyć? To Ty jesteś odpowiedzialna za  swoje życie i za to czy Twoje marzenia się spełnią czy nie.

 

Po czwarte, sprawdzić czy rzeczywiście tego co zazdrościmy, naprawdę chcemy. Jola marzyła o zmianie zawodu - o byciu lekarzem. Poradziłam jej aby porozmawiała z moimi znajomymi, którzy są lekarzami i pracują w szpitalu.

Jak usłyszała kilka prawdziwych historii, zaczęła się zastanawiać czy lekarz - to jej wymarzony zawód?

 Jeśli masz problem, warto do mnie napisać - dobrycoach@wp.p.

 

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.

 

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  0  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839707