Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK PORADZIĆ SOBIE Z PORAŻKĄ?

czwartek, 26 kwietnia 2012 7:20

Jak poradzić sobie z porażką?

Każdy z nas doświadcza uczucia porażki, dziś napiszę jak podnieść z porażki. Problem napiszę na przykładzie Kamili i Andrzeja. Kamila miała ostatnio ciężki okres. Dowiedziała się, że w pracy planowane są zwolnienia i ona prawdopodobnie zostanie bez pracy. Niedosyt tego jej mąż stwierdził, że chce zmienić swoje życie i potrzebuje przestrzeni i wyprowadził się do kawalerki. Nie wiadomo, czy ta decyzja związana jest z jakąś kobietą czy nie? Kamila czuje bezsilność i nie wie co robić. Najchętniej siedziałaby w swoim mieszkaniu i płakała. Z trudem wstaje do pracy i zastanawia się jak sobie poradzi? Mieszkanie, samochód ma na kredyt a jak nie będzie miała na ratę kredytową to co zrobi?

Inny przypadek to Andrzej. Andrzej pracuje we dużej firmie. Ostatnio był ciągle nerwowy i podczas spotkania z kluczowym dla firmy klientem powiedział coś czego nie powinien mówić. Był złośliwy i klient zadzwonił do przełożonego Andrzeja i stwierdził, ze jego firma rezygnuje ze współpracy a Andrzej jest niekompetentny.

 

Co robic w takiej sytuacji?

 

Po pierwsze, potrzebny jest dystans do siebie i do tego zdarzenia. Gdy człowieka spotyka porażka widzi sytuację dużo gorzej, w jego obrazie jest dużo pesymizmu i brak nadziei, że problem zostanie rozwiązany.

 

Po drugie, bardzo ważne jest wsparcie innych osób. Udowodniono, że jeśli obok nas jest choć jedna życzliwa, pozytywna i mądra osoba, dużo łatwiej dojść do siebie po porażce.

 

Po trzecie, poddać analizie jakie są możliwe rozwiązania. Błędy są naturalną częścią naszego życia. Niepowodzenia uczą pokory, pokazują, nad czym jeszcze musimy pracować. W czym tkwi problem? Psycholodzy zgodnie uważają, że nie w tym, co się faktycznie wydarzyło, a w emocjach, których możemy doświadczyć przy okazji niespełnienia oczekiwań, swoich lub cudzych. Co czujemy, gdy robimy gafę, tam gdzie wydaje się, że nigdy nie powinna się zdarzyć? Dużej części z nas towarzyszy wtedy gorycz - twierdzą naukowcy z Concordia University.

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick SARINOKO


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

JAK MANIPULUJĄ MĘŻCZYŹNI W ZWIĄZKU, JAK MANIPULUJĄ KOBIETY ?

wtorek, 24 kwietnia 2012 10:40

Jak manipulują mężczyźni w związku, jak manipulują kobiety w związku?

Dziś temat ważny. Z badań wynika, że każdy z nas wywiera wpływ społeczny lub ulega temu wpływowi. Kwestię opiszę na przykładzie Ani i Rafała.

 

Ania ma 30 lat, pracuje w małej firmie. Od 3 lat mieszka z Leszkiem. Ania w każdej naszej rozmowie podkreśla, że Leszek robi wszystko co ona chce. Jak postępuje Ania? Przykładem jest sytuacja gdy Leszek nie chce iść na obiad do przyszłej teściowej. Leszek twierdzi, że mama Ani jego nie lubi i często przy stole krytykuje go. Leszek nie znosi ani jedzenia przyszłej teściowej – jej kotletów schabowych ani jej pouczających wywodów na temat jak powinien zachowywać się mężczyzna?. Co robi Ania w takiej sytuacji gdy żadne logiczne argumenty nie trafiają do jej partnera?

Ania stosuje świadomie techniki manipulacji. Najpierw gotuje specjalnie dla Leszka pyszny obiad, z uwagą słucha jego nudnych opowieści o głupim szefie. Po godzinie pyta czy Leszek nie chciałby wybrać się do jej mamusi. Przy czym podkreśla, że wizyta będzie trwała tylko 30 minut a potem pójdą wspólnie na kręgle. Leszek jest w dobrym nastroju i zwykle się zgadza.

 

Jakie mechanizmy manipulacji zastosowała tutaj Ania?

 

Po pierwsze, Ania najpierw ugotowała potrawy, które Leszek szczególnie lubi. Potem poczekała. A następnie poprosiła go o wspólne pójście do jej mamy. Z badań naukowych wynika, że jeśli prośba poprzedzona jest przysługą, ludzie aż 5 krotnie częściej się zgadzają.

 

Po drugie, Ania zastosowała tzw. regułę wzajemności. Jak wrócił Leszek z pracy, zapytała go jak się czuje, z zainteresowaniem wysłuchała po raz kolejny jak to jego szef podejmuje głupie decyzje aż wreszcie powiedziała mu, że w niego wierzy i że ona wie, że Leszek jest świetnym menadżerem. Z badań naukowych wynika, że gdy ktoś jest dla nas miły, słucha naszych zwierzeń i jeszcze prawi nam komplementy, bardziej lubimy tą osobę i chcemy jej się jakoś zrewanżować…

 

Inny przypadek to Rafał. Rafał uwielbia mieć rację i kontrolować sytuację. Anita, która chciałaby podejmować sama decyzje, nawet nie wie, że Rafał nią manipuluje. Ostatnio Anita chciała zainwestować swoje pieniądze ze spadku w korzystną lokatę. Rafał stwierdził, że ona nie zna się na finansach i może ktoś ją oszukać w tym banku. Najlepiej jak on włoży te pieniądze na swoje konto inwestycyjne i przeznaczy pieniądze na zakup korzystnych akcji bo pieniądze muszą zarabiać.

Rafał przekonał Anitę, a po roku okazało się, że na akcjach Anita dużo straciła. Gdy rozstali się, Anita miała problem z odzyskaniem swoich pieniędzy. Właścicielem rachunku inwestycyjnego był Rafał i nie upoważnił Anitę.

Jakie techniki zastosował Rafał?

Poprzez przypominanie Anicie, że nie ma pojęcia o finansach, wzmocnił swoją pozycję jako autorytetu i jednocześnie obniżył poczucie wartości Anity.

 

Kto najczęściej ulega manipulacji?

 

Najczęściej ulegają manipulacji osoby z niskim poczuciem wartości, nie potrafiące odmawiać i szukające stale akceptacji innych. Na ten temat jeszcze napiszę, ten temat jest szeroki…

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl. Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick SARINOKO


Podziel się

komentarze (2) | dodaj komentarz

JAK UWODZIĆ KOBIETĘ, JAK UWODZIĆ MĘŻCZYZNĘ?

czwartek, 19 kwietnia 2012 7:15

JAK UWODZIĆ KOBIETĘ, JAK UWODZIĆ MĘŻCZYZNĘ?

Dziś temat na życzenie Czytelniczki z Krakowa.

Kwestię opiszę na przykładzie Marii i Bogdana. Maria to niebrzydka 30- kobieta, pracuje w banku gdzie zajmuje się klientami biznesowymi. Maria uważa, że nie ma powodzenia. Zapytała koleżankę co zrobić aby kogoś poznać. Ta stwierdziła, że trzeba ubierać się bardzo odważnie, krótkie spódniczki, głębokie dekolty.

A Maria pracuje w banku, gdzie przepisy ich oddziału bankowego zakazują zbyt seksownych strojów – kolory ubrań muszą być stonowane – najlepiej odcienie szarości i brązu oraz czerń. Maria nie wierzy, że ona może się komuś spodobać. Jak myśli o sobie, przychodzą jej myśli, że jest brzydka, niezgrabna, mało seksowna i w dodatku mało interesująca w rozmowie.

 

Skąd u niej taki sposób myślenia o sobie?

 

Jej rodzice rzadko ją chwalili, mimo ze Maria była prymuską w szkole i na studiach. Ojciec powtarzał, że Maria nie należy do ładnych kobiet, dlatego musi się dużo uczyć bo braki w urodzie nadrobi inteligencją. Maria czuje się samotna, tak bardzo chciałaby zmienić ten stan ale nie wie jak?

 

Inny przypadek to Bogdan. Bogdan pracuje jako inżynier, dba o siebie, chodzi 2 razy w tygodniu na siłownię. Jego problem to kobiety. Często zastanawia się jak podejść do ładnej dziewczyny i co jej powiedzieć? A co będzie potem jak ona odpowie lub zada jakies pytanie. Bogdan nie wierzy, że jest interesującym rozmówcą.

 

Co zrobić w takiej sytuacji?

 

Po pierwsze, jestem przekonana i tego też dowodzą badania naukowe, że wysoka samoocena jest najważniejsza w poznawaniu drugiej osoby płci przeciwnej i bardzo zwiększa szansę na udany związek. Kobieta bądź męzczyzna jeśli nie wierzą, że ciekawymi i wartymi miłości ludźmi, często stają się samotni. Wysoka samoocena chroni też przed przypadkowymi wyborami partnera/ partnerki.

Przykładem jest opisywana wyżej Maria.Jeśli jakiś mężczyzna się Marią zainteresował u powiedział jej parę komplementów, dawała mu szansę choć intuicja jej mówiła, że to nie jest odpowiedni mężczyzna.

 

 

Po drugie, ważna jest osobowość. Człowiek to nie tylko wygląd ale też określone cechy charakteru, które determinują powodzenie u kobiet lub mężczyzn. Według badań socjologicznych najważniejszą cechą mężczyzny dla kobiet w Polsce jest czy jest opiekuńczy. Sama zauważyłam, że na tą cechę też bardzo zwracam uwagę. W czasie studiów doktoranckich poznałam pewnego kolegę – wygląd przeciętny ale gdy przeziębiałam się, zadzwonił, zapytał jak się czuję, przywiózł mi notatki ze studiów i jeszcze poprosił profesorkę aby przełożyła mi termin egzaminu…

 

Inna cecha ważna szczególnie dla mężczyzn to ich akceptacja. Według profesora Davida Bussa mężczyźni często uwodzeni są przez kobiety, które umieją pochwalić i docenić to co on dla nich robi. Z polskich badań socjologicznych wynika, że mężczyźni zakochują się w kobietach, które ich rozumieją lub stwarzają takie wrażenie…

Niestety muszę napisać o jeszcze jednym czynniku, który stwarza większe szanse na uwodzenie lub na stworzenie związku z kobietą – jest to sukces finansowy mężczyzny oraz zajmowana przez niego wysoka pozycja zawodowa. W myśl tej hipotezy kobiety poszukują mężczyzn bogatych, bo mają silną potrzebę bezpieczeństwa oraz potrzebę założenia rodziny. Ta koncepcja budzi jednak moje wątpliwości…

 

Na ten temat jeszcze napiszę bo wiem z emaili, że jest to dla Was ciekawy temat…

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (17) | dodaj komentarz

ASERTYWNOŚĆ, JAK BYĆ ASERTYWNYM, JAK BYĆ ASERTYWNĄ?

wtorek, 17 kwietnia 2012 8:44

ASERTYWNOŚĆ, JAK BYĆ ASERTYWNYM?

Dziś temat na życzenie Czytelniczki. Problem przestawię na przykładzie Agaty i Bartka. Agata to sympatyczna dziewczyna, ma 29 lat, pracuje w małej firmie gdzie zajmuje się bazą danych.

Od dwóch lat jest mężatką, ma rocznego synka. Agata zawsze miała problem żeby komuś odmówić. Prawie zawsze zgadza się, ze mężem choć czuje wewnętrzny opór. Ostatnio mieli taką sytuację, mąż chciał pojechał na giełdę samochodową bo samochody to jego pasja i planuje zakup uzywanego samochodu.

Agata chciała w niedzielę wypocząć i pooglądać sobie telewizję, poczytać czasopisma kobiece, ale mąż – Andrzej powiedział, że rano o godzinie 9.00 pobudka i jadą na giełdę samochodową. Andrzej jest zachwycony, ogląda samochody, rozmawia ze sprzedawcami a Agata w tym czasie nudzi się i zastanawia się dlaczego nie potrafiła odmówić…

 

Takich sytuacji jest wiele np. Andrzej sam podejmuje decyzje, co zrobić z ich wspólnymi oszczędnościami a przecież Agata ciężko pracowała i odkłada. A tutaj Andrzej powiedział, że większość pieniędzy z ich wspólnego konta bankowego przeznacza na wyjazd i sprzęt do nurkowania. A gdzie potrzeby Agaty?, przecież ona nienawidzi nurkowania i uważa, że to zbędny wydatek ale nic nie powie mężowi.

 

Dlaczego wiele z nas nie potrafi odmawiać?

 

Po pierwsze, za brakiem umiejętności asertywności kryje się lęk przed negatywną reakcją partnera/ partnerki a nawet przed odrzuceniem czy końcem związku. Tak jest w przypadku Agaty, nie potrafi odmówić bo boi się, że jak powie” nie” mąż przestanie ją kochać a może nawet zainteresuje się kimś innym a ona zostanie sama.

 

Po drugie, nikt nie uczy asertywności. Wynosimy wzorce zachowań z domu rodzinnego. Agata widziała jak jej mama rzadko odmawia ojcu. Ojciec był traktowany jak król, a mama poświęcała się.

 

Po trzecie, niektórym ludziom asertywnośc kojarzy się z agresją. A przecież jest inaczej, odmówić można z szacunkiem dla drugiej osoby, kulturalnie ale stanowczo.

 

Po czwarte, zbyt rzadko mówi się o tym jak ważne jest dbanie o własne potrzeby. Ważne jest zachowanie indywidualności. Jeśli stale rezygnujemy z samego siebie dla innych, łatwo można zapomnieć np. co lubimy robić? Co jest naszym marzeniem? Co jest dla nas ważne?

 

Po piąte, mamy prawo mieć własne zdanie i odmienny pogląd na np. jak spędzać wolny czas. Warto dyskutować i wypracować dobre rozwiązanie. Bliscy jeśli nas kochają z czasem zaakceptują zmiany w naszym zachowaniu.

 Po szóste,  wyrażaj swoje zdanie w asertywny sposób i pamiętaj aby wysłuchać drugiej strony - ona też ma prawo mieć odmienne zdanie.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

JAK PORADZIĆ SOBIE GDY JEST ZDRADA?

czwartek, 12 kwietnia 2012 6:37

Jak sobie poradzić ze zdradą?

To temat, który jak wynika z Waszych emaili jest dla Was ważnym problemem. Zdrada według badań jest najczęstszą przyczyną rozpadu związków nieformalnych oraz małżeńskich.

 

 Dziś ten temat na przykładzie Pauliny i Jarka. Paulina - szatynka o długich włosach i pięknych niebieskich oczach, pracuje jako księgowa w małej firmie. Paulina poznała swojego męża jak studiowali ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim. Byli szaleńczo zakochani i razem przeżyli aż 12 lat. Zdradę odkryła przypadkiem, mąż zostawił laptop w domu. Paulina usiadła przed jego laptopem i zobaczyła zdjęcia z wspólnego wyjazdu jej męża i jakieś blondynki. Paulina załamała się i nie wiedziała co robić. Maż przyznał się do zdrady bo dowody były ewidentne.

 

 

Jarek lat 40, pracuje jako inżynier. Jego życie to głównie praca i praca. Jego małżeństwo oceniał jako udane póki… nie dowiedział się o zdradzie. Żona Alina zostawiła swój telefon komórkowy na stole w kuchni a on przeczytał z ciekawości parę SMS-ów, gdzie jakiś Paweł wyznawał jej miłość i dziękował za 3 dni spędzone w Jastarni. Aliny przez 3 dni nie było w domu ale według niej była to podróż służbowa do Berlina. W końcu po długiej kłótni wyznała, że zdradziła.

 

 

 Jak żyć po zdradzie?

 

Pierwsza sprawa to rozstrzygnięcie – czy przebaczyć i zostać w związku czy zdecydować się na rozstanie i stworzyć nowe życie. Tutaj kluczowa jest pomoc osób wspierających nas.

 

 Ludzie po zdradzie mają tendencję do zrywania wszelkich kontaktów ze znajomymi. Tymczasem osoba, którą zdradzano, potrzebuje dużego wsparcia. Warto w tym trudnym momencie poprosić o pomoc rodzinę, przyjaciół a może jeśli tam nie znajdziemy zrozumienia, trzeba będzie szukać pomocy u terapeuty.

 

Osoby zdradzone doświadczają różnych negatywnych uczuć. Paulina jak się z nią spotkałam, płakała i czuła, że to ona jest winna. Uważała, że nie dość się starała, ostatnio nie chodziła do fryzjera, a w ogóle za dużo pracowała. Paulina cały czas siebie krytykowała, a jak powiedziałam jej, że za kryzys w związku odpowiedzialne są dwie osoby, zdziwiła się.

 Poczucie winy jest niebezpieczne bo może prowadzić nawet do depresji. Nie ma sensu się obwiniać, nikt nie może odpowiadać za cudze postępowanie. Może i faktycznie Paulina nie zauważyła, że małżeństwo jest zagrożone ale poczucie winy nic człowiekowi nie daje.

 

Poradziłam Paulina aby za 2- 3 miesiące jak już będzie silniejsza psychicznie, przeprowadziła z mężem rozmowę na temat przyczyn zdrady.

 

Często osoby zdradzane odczuwają gniew. Jarek, którego żona zdradziła, nienawidził żony, jak ona mogła mi zrobić coś takiego? Zapytał mnie. Harowałem po 10 godzin codziennie żeby żonka wszystko miała a ona zrobiła ze mnie osła”- powiedział mi ze złością. Gniew jest naturalną reakcją po zdradzie, ważne jest aby komuś o tym opowiedzieć i jak najszybciej przejść do następnego etapu – pogodzenia się z losem. Przeszłości niestety nie zmienimy, zdrada się zdarzyła i trzeba wszystko zrobić aby przejść przez ten trudny okres w miarę łagodnie bez depresji.

 

 Osoby zdradzone różnie sobie z tym radzą. Jedne myślą o zemście czyli jeśli ona/on zdradził to ja też mogę. Paulina też myślała o zemście, nawet zadzwoniła do swojego pierwszego chłopaka żeby się z nim umówić. Ale ja odradziłam jej ten pomysł.

 

 Inna sprawa to, że po zdradzie jest zaniżone poczucie wartości. Paulina czuła po zdradzie nieatrakcyjna a jak jeszcze zobaczyła rywalkę na zdjęciu w Internecie to jej kompleksy pogłębiły się. Ale przerobiłyśmy specjalne techniki na odbudowę jej poczucia wartości. Paulina zrozumiała, że bez męża jest też wartościową, silna i atrakcyjna kobietą i od niej zależy czy uda jej się stworzyć nowe życie czy nie. Paulinę wspierałam przez 7 miesięcy, w tym czasie mąż wyprowadził się i wynajął mieszkanie. W czasie rozmowy z nią tłumaczył się, że to jednorazowy skok w bok i był pijany i doszło do zdrady. Paulina zdecydowała, że względu na wspólne dziecko da mężowi jeszcze jedną szansę. Na razie spotyka się z mężem w sobotę lub niedziele w kawiarni i pracuje ze mną aby wybaczyć jemu. Być może uda im się zacząć mimo zdrady wspólne życie.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl. Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY  http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 691  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839691