Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

DLACZEGO MĘŻCZYZNA, KOBIETA ZMIENIA SIĘ PO ŚLUBIE?

środa, 26 marca 2014 7:16

 Dlaczego mężczyzna, kobieta zmienia się po ślubie?

 

Temat napisany jest na życzeniem miłej Czytelniczki, którą serdecznie pozdrawiam. Problem nie dotyczy oczywiście wszystkich związków małżeńskich.

Tą kwestię opiszę na przykładzie dwóch osób – Magdy i Darka.

Magda to ładna blondynka pracuje w firmie telekomunikacyjnej w Warszawie. Jest mężatką od trzech lat. Bartka poznała w pracy i  przez rok się spotykali. Na spotkaniach Bartek był romantyczny, zawsze były kwiaty, wieczory we włoskiej restauracji, prezenty bez okazji, spontaniczne wyjazdy w góry itp.  Magda tak marzyła o ślubie, pięknej białej sukni i weselu z całą rodziną… Kiedy  wreszcie ustalili datę ślubu, Magda poczuła się bardzo szczęśliwa …

A po ślubie wszystko się zmieniło. Bartek przestał zabiegać o Magdę, przestał żartować i robić niespodzianki. Po pracy jak przychodził zmęczony i od razu się kładł się i mówił „ ja tylko muszę odpocząć, za 15 minut wstanę”. A potem budził się około 21 godzinie , trochę obejrzał wiadomości w TV i znowu kładł się spać. Magda nie mogła porozmawiać z nim a opowiedzieć co zdarzyło się w pracy a o wyjściu do kina czy teatru mogła tylko pomarzyć. W niedziele „obowiązkowy obiad u teściów” potem oglądanie TV i tak dzień za dniem…

Magda zauważyła, że teraz nie ma czasu dla siebie.  Bartek wymagał aby ona jako jego żona wykonywała obowiązki domowe tak jak jego mama czyli codzienne gotowanie obiadów, pranie a potem prasowanie ubrań, sprzątanie mieszkania, zakupy.  Bartka ojciec nie angażował się w prace domowe i Bartek wyniósł z rodzinnego domu wzorzec żony, która prawie wszystko w domu robi i nie narzeka… Magda początkowo robiła to co wg Bartka powinna, gotowała obiady, sprzątała itp. Bartek dziękował bo przecież taka jest rola kobiety… A Magda była coraz bardziej zmęczona i sfrustrowana i czuła się kompletnie niedoceniana. Rozmowy z Bartkiem nic nie dały.

Magda nie miała już czasu na koleżanki, na wypady do kręgielni nawet na kurs języka francuskiego. Cały czas zabiera jej dbanie o dom i o Bartka. Czuje się samotna w związku, nie tak sobie to wyobrażała. Myślała, że będą razem dzielić się obowiązkami domowymi, że jej mąż będzie z nią codziennie rozmawiał o jej problemach, że  będzie czas na romantyczne wieczory i bliskość.

 

Inny przypadek to Darek. Darek ma 42 lat, zajmuje się ubezpieczeniami. Był przekonany, że  ślub to najważniejsze i najbardziej szczęśliwe wydarzenie w jego życiu.

Po ślubie okazało się, że wszystko jest inaczej. Żona Ala przestała o siebie dbać, po domu chodziła w starym dziurawym dresie. Ciągle narzekała, że jest zmęczona, że nie lubi gotować, że ona musi obejrzeć kolejny odcinek serialu itp.

Żona przestała się uśmiechać, ciągle martwiła się a to kredytem hipotecznym, który wspólnie spłacają a to tym, że nie starcza jej na lepsze kosmetyki bo on nie zarabia wystarczająco.

Ala nie znosi jego kolegów, mówi mu, że ona nie chce dla jego kumpli gotować a chodzić z kolegami na piwo mu zabrania…

 

 Co zrobić jak po ślubie jest gorzej?

 

Po pierwsze, tutaj dużą rolę odgrywają wzorce wyniesione z domów rodzinnych oraz wzorce kulturowe. Warto porozmawiać jak widzi nasz parter rolę kobiety czy rolę mężczyzny. Nie trzeba też ślepo podążać za tymi wzorcami, można stworzyć własny system zasad postępowania i ich się trzymać.

 

Po drugie, rozmowa. Wiele par zapomina jak ważna jest rozmowa. Opisywana wyżej Magda tylko narzekała na nadmiar obowiązków zamiast porozmawiać. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli rozmawiamy i nic to nie daje, warto zasięgnąć rady coacha i zmienić sytuację na lepsze…

 

Po trzecie, trzeba uważać na wyobrażenia. Niektórzy ludzie nie rozumieją, że faza fascynacji mija i związek przechodzi w fazę stabilizacji.  Wtedy to największą rolę pełni przywiązanie.

 

Po czwarte, dbać o związek poprzez codzienne gesty, wzajemną pomoc, uważność na potrzeby drugiej osoby, akceptację partnera/ partnerki.

 

 Po piąte, Badania naukowe wykazały, że niektóre cechy osobowości i zachowania  mogą utrudniać funkcjonowanie w związku trwałym. Są to na przykład: neurotyzm, niska samoocena, gorsza umiejętność komunikacji i współpracy, trudności w konsekwentnym realizowaniu swoich planów (K. Slany, A. DeMaris, G.R. Leslie). 
 

Po szóste, jeśli jest kryzys i czujesz się nieszczęśliwa/ nieszczęśliwy, warto podjąć działanie w kierunku poprawy. Spotkać się z kimś mądrym, kto spojrzy na związek w sposób obiektywny i pomoże znaleźć optymalne rozwiązanie problemu.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki i jestem zadowolona. To uczciwy sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (24) | dodaj komentarz

JAK UŁOŻYĆ SOBIE ŻYCIE PO ROZWODZIE?

środa, 19 marca 2014 7:01

 Jak ułożyć sobie życie po rozwodzie?

 

Tekst ten piszę dla miłej Osoby, której chcę bardzo pomóc...

 

Problem opiszę na przykładzie dwóch osób - Adama i Justyny.

 

Adam ma 41 lat, pracuje od 6 lat w znanej, międzynarodowej korporacji w Warszawie. Trzy lata temu żona zdecydowała, że nie chce już z nim być i chce rozwodu. Później okazało się, że przyczyną rozwodu był nowy mężczyzna poznany na imprezie integracyjnym.  Adam był zaskoczony decyzją żony bo z jego punktu widzenia starał się o szczęście w małżeństwie. Zabezpieczał finansowo rodzinę, zajmował się synkiem, czasem gotował. Jedyne czego nie robił to nie przynosił kwiatów, ani prezentów a parę razy zapomniał o rocznicy ślubu. Jego żona Barbara w trakcie rozwodu powiedziała dużo przykrych stwierdzeń, że on nie dbał o rodzinę, że nie czuła się kobietą przy nim, że nowy partner jest 100 razy lepszy niż on.

 

Adam czuł się bezwartościowy, smutny czasem odczuwał wściekłość na żonę i na tą przykrą sytuację. Najbardziej przeżywał to że tak szybko żona wprowadziła nowego partnera Tomka do swojego życia i do świata syna. Adam odczuwał też zazdrość o nowego mężczyznę w życiu Barbary. Smutno mu było jak raz odwiedził syna a w ich dawnym mieszkaniu zobaczył nowego partnera żony w jego ulubionym fotelu i jego mina, że to już należy do niego…

 

Inna sprawa to syn. Żona codziennie mówi synowi, że ojciec jest nieważny, że teraz tworzymy rodzinę z Tomkiem. Syn nowego partnera matki nie lubi i nie chce z nim spędzać wolnego czasu, ale matka na siłę zmusza żeby razem wyjeżdżali na wycieczkę. Adam boi się, że traci kontakt z synem, że on nie będzie go już kochał.

 

Adam odczuwa negatywne myśli i nie wierzy w dobrą przyszłość. Nie wie czy kiedyś komuś zaufa, nie wie też czy to będzie jeszcze szczęśliwy.

 

 Inny przypadek to Justyna. Justyna dowiedziała się przypadkiem, że mąż ma inną. A potem wszystko szubko się potoczyło, rozwód i podział majątku. Justyna wielokrotnie widziała swoją rywalkę. Zastanawiała się często jak ona mogła rozbić jej małżeństwo bez skrupułów. Stale porównywała się do nowej partnerki męża. A ona blondynka o długich włosach, bez dzieci, młodsza, pełna energii i taka zadowolona… A Justyna jak patrzy w lustro, to widzi zmęczoną życiem kobietę o szarej cerze. Justyna czuje nienawiść do nowej dziewczyny męża, czasem myśli sobie, jakby coś jej się stało… Justyna próbuje na nowo żyć, ale nie ma wsparcia w nikim. Jej matka cały czas mówi, nie dbałaś o męża to ciebie zostawił. Koleżanki nie chcą już słuchać jej ponurych wynurzeń.  Justyna tak bardzo chciałaby opowiedzieć o swoim życiu, o tym co czuje i dlaczego tak jest. Czuje, że nie ma siły na nowe życie, nie ma osoby, która ją rozumie i współczuje. Ciągle słyszy, rozwód to nie tragedia, weź się w garść, znadź nowego faceta bo sama finansowo sobie nie poradzisz, a Justyna nie lubi już mężczyzn, nie chce niczego tylko wsparcia i spokoju…

 

Co zrobić po rozwodzie?

 

 Po pierwsze, dać sobie czas na przeżywanie emocji. Tak jest, że po rozstaniu pojawiają się emocje od smutku, po nienawiść i złość. Te emocje trzeba przeżyć. Jednocześnie mieć wsparcie aby opowiedzieć komuś,  co się czuje i mieć świadomość, że  jest ktoś, kto w razie pogorszenia nastroju czeka i pomoże…

 

Po drugie, walczyć z zazdrością. To normalne, że po rozstaniu porównujemy się z nowym partnerem eks żony, eks męża. Często to porównanie wychodzi na naszą niekorzyść.   Dlaczego tak jest? Bo myślimy o sobie w sposób negatywny i  nie widzimy rzeczywistości w sposób racjonalny.

 

Po trzecie, postanowić jako priorytetowy cel  - podbudowanie poczucia wartości.
Poczucie własnej wartości, jak definiuje je S. Epstain (1990), to przekonania oparte na świadomości tego, co akceptowane w obrazie siebie i tego, co organizuje doświadczenia odnoszące się do "Ja".  Dlaczego jest to tak ważne? Z badań naukowych wynika, że po rozwodzie poczucie wartości jest obniżone…

 

 Po czwarte, starać się i robić wszystko aby utrzymać kontakt z dziećmi mimo przeszkód.  Partnerki bo to najczęściej są kobiety, które ograniczają kontakt ojca z dziećmi, robią sobie i dzieciom dużą krzywdę.

 

Po piąte, mimo braku wiary w przyszłość, podejmować działania w kierunku kreowania nowego życia. Opisywany wyżej Adam znalazł nową pasję – kolekcjonowanie monet. Chodził na spotkania kolekcjonerów, dowiedział się w jakie monety warto inwestować, poznał fajnych ludzi i ma teraz znajomych. W zeszły weekend pojechał na imieniny do kolegi właśnie tam poznanego. Adam często myśli o żonie i nowym jej mężczyźnie. Ale zauważył, że odkąd zajął się własnym życiem, tych negatywnych myśli jest dużo mniej…

 

 Po szóste, pamiętać, że często po traumatycznych wydarzeniach takich jak rozwód, jesteśmy silniejsi i bardziej uważni na potrzeby innych.

Według badań amerykańskiej  psycholog Judith S. Wallerstein, która zainteresowała się tematem rozwodów, 50% rozwiedzionych kobiet i co trzeci rozwodnik deklarują, że są szczęśliwsi po rozstaniu. W wywiadzie pogłębionym stwierdzili, że rozwód mimo że było to ciężkie doświadczenie, okazało się pozytywnym zwrotem w ich życiu, wiele z osób badanych założyło nowe związki...

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki i jestem zadowolona. To uczciwy sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

JAK RADZIĆ SOBIE Z MAMINYSYNKIEM?

środa, 12 marca 2014 10:26

Jak radzić sobie z maminsynkiem?

 Dziś temat na życzenie. Napisała do mnie miła Czytelniczka z Lublina, z prośbą o ten tekst.

Problem opiszę na przykładzie Iwony. Iwona ma 32 lat, pracuje w korporacji w Warszawie. Jest mężatką od 5 lat. Jej problem to mąż maminsynek.  Jak poznała Błażeja nie przeszkadzało jej to, myślała kocha swoją matkę to normalne i to dobrze o nim świadczy ale  jak zamieszkali okazało się to bardzo trudne. Iwona zauważyła, że mąż  opowiada wszystko mamie, co jedli, jak spędzili niedzielę, co Iwona planuje? A mama potem wykorzystuje te informacje, żeby dokuczać Iwonie, ostatnio Błażej źle się czuł to zadzwoniła do Iwony teściowa i z  wyrzutem powiedziała, że "jej syn czuje się niedobrze bo chodzą do restauracji bo Iwonie nie chce się gotować". Często zdarza się, że Błażej zamiast z pracy do domu jedzie od razu do mamy. Tam je swoje ulubione kotlety schabowe z kapustą i z ziemniakami a w domu już nic nie zje… Iwona zauważyła, że  jak mąż wraca od teściowej jest zdenerwowany, smutny i od razu gotowy do kłótni.

 Nawet powie, że "mama ma rację odnośnie ciebie, że nie umiesz prowadzić domu". Błażej mówi do Iwony, używając dokładnie sformułowań swojej mamy.

 Błażej konsultuje różne sprawy z mamą, ostatnio planowali krótki wyjazd na weekend majowy. Iwona ustaliła że pojadą w góry i tego samego dnia zadzwoniła teściowa ze stwierdzeniem, ze Błażej nie powinien jechać w góry bo ma nadciśnienie i  tylko morze chodzi w grę…

 

 Co zrobić gdy Twój mężczyzna jest maminsynkiem ?

 

 Po pierwsze, taktyka, że atakujemy teściową i  skarżymy się na teściową do męża, partnera jest działaniem krótkowzrocznym. Z badań naukowych wynika, że to może nawet doprowadzić do rozstania czy do rozwodu.

 

Po drugie, pracować nad sobą nad panowaniem nad negatywnymi emocjami . Zastanowić się na intencjami partnera i teściowej. W opisywanej wyżej sytuacji matka wychowywała sama syna i zaburzony został międzypokoleniowy przekaz wzorców męskiego postępowania. Nie było kontaktów ojca z synem i nikt nie pokazał synowi jak to być mężczyzną? Jak traktować kobiety? Jak być asertywnym wobec innych?

 

Po trzecie, rozmawiać ale w inny sposób niż dotychczas czyli asertywnie  mówić o swoich oczekiwaniach zarówno mężowi jak i teściowej.

 

Po czwarte, zwrócić się o pomoc  - to jest wyraz wewnętrznej siły. Coach może nauczyć jak zachować spokój w trudnych sytuacjach, jak bronić się przez technikami manipulacji stosowanymi przez teściową.

 

Po piąte, pokazać partnerowi jak jego mama stosuje szantaż emocjonalny np. gdy mówi, że źle się czuje, potem jadą do lekarza, okazuje się że nic jej nie dolega ale wspólny wyjazd zostaje odwołany. Dążyć do równowagi między troską o bliskich a realizowaniem własnych planów i pragnień.

 

Po szóste, wierzyć, że zmiana jest możliwa. W przypadku opisywanej Iwony, pomoc z mojej strony okazała się skuteczna, Błażej stał się innym człowiekiem, odwiedza mamę ale nie zwierza się ze wszystkiego a plany wyjazdowe ustalają razem z Iwoną a nie z teściową.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać, na mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki i jestem zadowolona. To uczciwy sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

JAK WYTRZYMAĆ Z TOKSYCZNYMI LUDŹMI?

środa, 05 marca 2014 7:56

JAK WYTRZYMAĆ Z TRUDNYMI LUDŹMI?

Tekst jest na prośbę dwóch miłych Czytelników.

Problem opisze na przykładzie Eweliny. Ewelina pracuje w firmie konsultingowej w Warszawie.

Ma 40 lat i jest mężatką od 3 lat. Problem Eweliny to toksyczni współpracownicy i  toksyczna rodzina. W pracy jest duża rywalizacja, ciągle przychodzą do konsultingu młodzi i coraz lepiej wykształceni. Rywalizacja to normalne zjawisko w tej firmie konsultingowej ale to że ludzie sobie dokuczają i robią sobie świństwa to już inna kwestia… Ewelina nie lubi przychodzić do pracy bo często słyszy krytykę, przykre słowa. Często Ewelina potrzebuje pomocy przy projektach a wtedy okazuje się że tylko jedna osoba bezinteresownie chciała jej pomóc. Reszta członków zespołu czekała aż Ewelinie się nie uda bo ja powiedział jej jeden z młodszych kolegów dziś Ty jesteś starszym konsultantem a jutro ja mogę nim być.

 Inna sprawa to donoszenie. Koleżanka z pokoju doniosła na Ewelinę, że ona nie pracowała w weekend jak prawie wszyscy w zespole, nie powiedziała jednak, że Ewelina w domu większość projektu wykonała.

 

 Inny przypadek to Marek. Marek to przykład sukcesu. Pochodzi ze wsi i do Warszawy przeniósł się 5 lat temu. Ciężko pracował, aż wreszcie został kierownikiem w koncernie motoryzacyjnym i zaczął dużo zarabiać. To nie podoba się ani jego dawnym kolegom ani rodzinie. Jak tylko przyjeżdża to zaczyna się  przykre słowa np. Co ty robisz z tą kasą? Po co Tobie tyle pieniędzy? Ja nie wiem co w Twojej firmie w tobie zobaczyli bo się nie nadajesz na kierownika najwyżej na ciecia...

Marek czuje że ludzie mu zazdroszczą i że źle mu życzą. Nienawidzi tzw. dobrych rad. Koledzy radzą mu, jak wydawać pieniądze, rodzice radzą, żeby dokupił ziemi do ich gospodarstwa a on marzy o własnym mieszkaniu…

 

Co zrobić jak są toksyczni ludzie w pracy lub w rodzinie?

 

Po pierwsze, trudni toksyczni ludzie mają często satysfakcje jeśli osobie, której dokuczają jest smutna, przeżywa, jest załamana. O to im chodzi… jeśli jednak stajemy się silniejsi to ich zadowolenie maleje bo nie ma spodziewanego efektu.

 

Po drugie, to co mówią inni jest ich interpretacją rzeczywistości, często niezgodne z stanem faktycznym. Zastanowić się co może być prawdą a co jest  złośliwością ludzi?

 

Po trzecie, warto się odważyć i porozmawiać spokojnie z osobą, która wywiera destrukcyjny wpływ. Asertywnie powiedzieć, że nie zgadamy się z jej stwierdzeniami i  przygotować argumenty, że pokazać bezsens jej wypowiedzi.

 

Po czwarte, jeśli jest to możliwe unikać toksycznych ludzi. Opisywana wyżej Ewelina miała toksyczną koleżanką i jak zrezygnowała ze znajomości z nią od razu lepiej się poczuła i wzrosło jej poczucie wartości bo wreszcie nie słyszała, że jest gruba i brzydka.

 

Po piąte, jeśli jesteśmy przez jakiś czas zmuszeni spędzać czas z toksycznymi ludźmi bo jest mamy ich w pracy czy w rodzinie, trzeba w sobie wykształcić odporność psychiczną. Warto pamiętać co twierdzi słynny, amerykański doktor Wayne Dyer - "Wobec wszystkiego, co ci się przydarza, możesz albo sobie współczuć, albo traktować to, co się stało, jako prezent. Wszystko jest albo okazją do rozwoju, albo przeszkodą, która zatrzyma Twój rozwój. Wybór należy do Ciebie".

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać, to mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek i jestem zadowolona. To uczciwy sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 739  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839739