Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK POKONAĆ SAMOTNOŚĆ I LĘK PRZED BLISKOŚCIĄ?

czwartek, 29 marca 2012 13:19

Jak POKONAĆ SAMOTNOŚĆ I LĘK PRZED BLISKOŚCIĄ?

Dziś temat na życzenie Czytelnika, który poprosił mnie aby opisać właśnie tą kwestię.

Problem opiszę na przykładzie Marcina. Marcin ma 30 lat, pracuje w małej informatycznej firmie. Od roku jest sam. Jego eks- dziewczyna rozstała się z nim bo jak stwierdziła poznała kogoś, kto bardziej nadaje się do małżeństwa. Tutaj zadecydowały kwestie finansowe.

Była dziewczyna Marcina związała się z bogatym mężczyzną. Marcin po rozstaniu poczuł się oszukany bo dziewczyna udawała miłość do niego a jak tylko poznała kogoś bogatszego od Marcina, rzuciła go przez krótki SMS… Na początku Marcin przeżywał rozstanie. Każda kobieta kojarzyła mu się z Olką.

Przez pewien czas myślał, że dobrze być samemu. Marcin ma pasję , są to rowery. Jak tylko przychodzi wiosna, wyjmuje swój rower z piwnicy i razem ze znajomymi niemal każdy weekend poświęca na wycieczki rowerowe. Przypadkowo Marcin poznał Ulę na imprezie u koleżanki. Ula zrobiła na nim duże wrażenie bo dziewczyna jest nie tylko ładna ale można z nią porozmawiać na każdy temat. Znajomość rozwijała się w dobrym tempie aż tu pojawił się u Marcina lęk przed byciem razem.

   Marcin z jednej strony bardzo pragnął uczucia, miał już dosyć samotności, z drugiej strony bardzo bał się, że znowu zawiedzie się na dziewczynie. Marcin miał też obawy związane z byciem w związku. Poprzednia dziewczyna Ola zabraniała mu wyjazdów z przyjaciółmi. Nie miał prawie nigdy czasu dla siebie. Cały czas musiał zastanawiać się jak Oli zorganizować weekend aby ona była zadowolona… Spędzali czas wolny głównie w galeriach handlowych bo tak chciała Ola.

 

 Co zrobić jak ma się lęk przed bliskością?

 

 Po pierwsze, warto potraktować poprzedni związek jako przeszłość i przestać o nim myśleć. To nic nie daje człowiekowi. Warto pomyśleć o swojej przyszłości.

 

Po drugie, przestać myśleć, że wszystkie kobiety są takie same i wszystkie charakterologicznie pasują do poprzedniej partnerki. Przy takim założeniu można zostać samemu do końca życia…

 

Po trzecie, otworzyć się na miłość. Czasem kogoś spotykamy i bronimy się przed tym. Zastanawiamy się: Co będzie? ,Czy tym razem się uda? Warto dać sobie szansę mimo lęków przed porzuceniem. Gdy mamy to szczęście i spotkamy osobę, która nam odpowiada fizycznie i pod względem charakteru, potraktujmy to jako dar losu i wszystko zróbmy aby ta znajomość się rozwijała..

 

 Po czwarte, można być w związku i jednocześnie mieć pasję. Wystarczy szczerze porozmawiać z partnerką. Marcin ustalił z Ulą, że sobotę spotyka się ze swoimi przyjaciółmi a w piątek, w niedzielę jest czas dla Uli. Ula jest tolerancyjną dziewczyną i zaakceptowała takie rozwiązanie. Tym bardziej że Marcin okazuje jej swoje uczucie, przynosi kwiaty, zaprasza do dobrych restauracji.

 

 Po piąte, warto związek budować powoli, poznać osobę co ona lubi a czego nie, co mogę zrobić aby sprawić jej przyjemność? Te małe gesty np. miły SMS po spotkaniu, bukiecik stokrotek powodują, że znajomość ulega pogłębieniu. Trzeba pamiętać o wzajemnym szacunku. To co robimy na początku znajomości według badań naukowych ma bardzo duży wpływ na związek.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

JAK RADZIĆ SOBIE Z PERFEKCJONIZMEM?

wtorek, 27 marca 2012 7:02

Jak radzić sobie z perfekcjonizmem?

Dziś temat na życzenie. Opiszę to na przykładzie Basi i Adama. Basia to blondynka, ma 36 lat, jest dyrektorem w znanej firmie. Basia rzadko odczuwa zadowolenie.

Ostatnio pomyślała o sobie, że czuje się nieszczęśliwa. Basia bardzo dużo od siebie wymaga – zawsze musi wykonać zadania w pracy na 100% a i od innych dużo oczekuje. Mąż, jak sprząta w domu, zawsze robi coś źle, jest według Basi niedokładny i nie wie jak perfekcyjnie posprzątać.

 Basia ciągle siebie krytykuje, a to, że  w pracy nie osiągnęli wyników sprzedaży, jak ona oczekiwała a to jej córeczka zbyt wolno uczy się grać na fortepianie. Basia reaguje nerwowo, gdy ktoś nie zrobi czegoś perfekcyjnie. Ostatnio współpracownik chciał pojechać do chorej matki i poprosił o 2 dni urlopu a Basia na niego zakrzyczała i powiedziała, że "nie czas na sprawy prywatne, tutaj jest robota do zrobienia a on albo wywiązuje się z obowiązków albo niech szuka sobie nowej pracy".

Pracownik nie wyjechał do chorej matki ale w biurze plotkowano, że Basia to człowiek bez serca… a przecież Basia chce tylko żeby wszystko było zrobione szybko i jak najlepiej i to wszystko dla dobra koorporacji...

 Inny przypadek to Adam. Adam pracuje jako Project manager. Adam pracuje w zespole, a tam są różni ludzie. 3 osoby są kreatywne ale nie pracują na 100% i nie chcą przychodzić w weekend do prac. Mówią Adamowi, że mają rodziny i niedziele chcą spędzać z żoną. Adam tego nie rozumie… Sam rodziny nie ma, nie ma też bliskiej sercu osoby. Jest przystojny ale ma bardzo duże wymagania co do kobiety. Musi być nie tylko szczupła ale też inteligentna, musi słuchac muzyki klasycznej i jeszcze świetnie gotować najlepiej dania z kuchni hiszpańskiej lub tajskiej…

 

Co zrobić z perfekcjonizmem?

 

Po pierwsze, podjąć decyzję, że chcesz to zmienić. Nie da się być najlepszym we wszystkim i wszędzie. Doskonałość nie jest cechą ludzką.

 

Po drugie, popracować z terapeutą nad podniesieniem swojego poczucia wartości. Jak wynika z badań, osoby z wysoką samooceną, mają mniejszą tendencję do perfekcjonizmu niż osoby mające problem z niskim poczuciem wartości.

 

 Po trzecie, spójrz na innych ludzi z empatią… Oni też mają swoje słabsze dni, problemy osobiste i maja też prawo czasem pomylić się. Jeśli starają się i pracują, warto to docenić zamiast znowu krytykować.

 

 Po czwarte, uświadomić sobie jak trudno żyć bliskim z perfekcjonistami. Stale są krytykowani, pomagają w domu ale zawsze jest coś nie tak. Przez to tracą motywację do pomagania.

 

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 -To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

GDY MĘŻCZYZNA ZDRADZA PRZEZ INTERNET, GDY KOBIETA ZDRADZA PRZEZ INTERNET

czwartek, 22 marca 2012 6:40

GDY MĘŻCZYZNA, KOBIETA ZDRADZA PRZEZ INTERNET

Dziś temat na życzenie Czytelniczki.

Problem opiszę na przykładzie Joli. Jola to ładna blondynka, pracuje jako księgowa. Jest mężatką od 10 lat z Pawłem.

Od kilku miesięcy Jola zauważyła, że Paweł po pracy siada przy komputerze i coś tam robi. Jak Jola zapytała "a co tak siedzisz?, może pooglądamy telewizję?", stwierdził, że szef zlecił mu dodatkowe zadanie.

Raz Paweł wyszedł z domu izapomniał zamknąć komputeta. Spieszył się bo nagle jego mama zachorowała. A Jola usiadła przy komputerze i przejrzała jego pocztę emailową, konta na Facebooku i Naszej Klasie.

Okazało się, że Paweł, prowadzi w sieci intensywne życie towarzyskie. Uwagę Joli zwróciła niejaka Iwonka. Iwona wysyłała Pawłowi swoje zdjęcia w czarnej, skąpej bieliźnie i pytała czy jest fotogeniczna?. Iwonka pisała, że czuje się samotna i potrzebuje bliskości… A Paweł odpisywał, że on też czuje się samotny a Iwona ma według niego piękne nogi i ciało…

Jola jak to przeczytała, załamała się i zadawała sobie wciąż te same pytania: Dlaczego jej mąż pisze z taką dziewczyną i jeszcze planują się umówić? Czy ona jego żona przestała być dla niego atrakcyjną? Przecież ona wszystko robi dla Pawła – sprząta, gotuje, prasuje jego koszule, nawet do apteki pójdzie, jak Pawła boli kręgosłup… a on, jak widać szuka czegoś innego…

 

Inny przypadek to Jacek. Jacek poznał w modnym klubie Agnieszkę. Po 5 miesiącach znajomości zamieszkali razem. Jacek lubi mieć wszystko pod kontrolą. Jak zauważył, że Agnieszka pisze coś na komputerze, od razu zapytał co robi? Ona odpowiedziała, że na studia pisze esej. Jacek nie uwierzył, jak Agnieszka pojechała na Uniwersytet, przejrzał jej całą korespondencję. Okazało się, że Agnieszka wymienia emaile z Piotrem. Piotr pisał jej komplementy, obiecywał  podróż w romantyczne miejsce albo zaproponował wspólny weekend w ośrodku spa a on za wszystko zapłaci…

 

Co zrobić w takiej sytuacji?

 

 Po pierwsze, uświadomić sobie, że to jeszcze nie zdrada. Jak rozmawiałam z Pawłem i Agnieszką, oboje stwierdzili, że kochają swoich partnerów życiowych, a ta korespondencja jest traktowana przez nich niepoważnie.

 

Po drugie, zacząć działać. Wprawdzie nie jest to jeszcze zdrada, ale stanowi to sygnał, że w związku coś niedobrego się dzieje.

 

 Po trzecie, przeanalizować, jaki mamy związek? Czy dbamy o to aby było ciekawie? Związek często zabija rutyna. Codziennie żona, mąż czy też partner, partnerka mówią  prawie to samo, tak samo się codziennie zachowują, wszystko staje się tak bardzo przewidywalne. Każdy dzień staje się taki sam. Przychodzi  parner, partnerka z pracy, obiad, telewizja i o 23 godzinie trzeba pójść spać. Trzeba to zmienić.

 

 Po czwarte, zastanowić się co Ciebie i Twojego mężczyznę/ Twoją kobietę łączy? Najlepiej jeśli są to wspólne wartości i wspólne zainteresowania. Jeśli jednak nie ma wspólnych zainteresowań, można też to zmienić.

 

Po piąte, często potrzebna jest pomoc osoby z zewnątrz np. przyjaciela bądź coacha. Ktoś musi ocenić tą sytuację bez emocji i z dystansem aby znaleźć dobre rozwiązanie.

 

 Po szóste, nigdy nie znudzimy się partnerowi, partnerce jeśli sami zaczniemy dbać o swój rozwój intelektualny i stale podnosić swoje poczucie wartości…

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

JAK PODNIEŚĆ POCZUCIE WARTOŚCI?

wtorek, 20 marca 2012 6:44

Jak podnieść poczucie wartości?

 Dziś temat bardzo ważny. Piszę go na życzenie kilku Czytelników.

Temat przedstawię na przykładzie Bożeny i Jurka.

Bożena to szatynka o zielonych oczach, skończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim i dostała pracę w wydawnictwie. Bożena nie wierzy w siebie.

Jak opowiada komuś o sobie, to wymienia prawie same wady, rzadko powie coś o sobie pozytywne. Dla niej zawsze jest gorsza i nieudana. Stale zazdrości innym kobietom, bo dla niej inne dziewczyny są piękne i doskonałe.

 Bożena często ma obniżony nastrój. Jej mąż nie rozumie dlaczego jest ona tak często smutna. Kiedyś marzyła, żeby studiować podyplomowo marketing ale jak tylko myśli o tym, od razu pojawia się myśl, że nie da rady, że jest za głupia, że jej się nie udaje nic…

 

Inny przypadek Jurka. Jurek to na pozór człowiek sukcesu. Nie umie jednak porozmawiać normalnie ze swoim szefem. Nie jest wobec swojego szefa asertywny. Jeśli szef znowu chce aby Jurek popracował nad projektem w weekend, Jurek zgadza się. Potem jest na siebie zły i zastanawia się dlaczego nie umie powiedzieć”nie”?

 

Dlaczego warto walczyć o poczucie wartości?

 

 Człowiek, który ma wysokie poczucie wartości, duże większe szanse na bycie szczęśliwym, na stworzenie dobrego związku i osiągnięcie sukcesu w pracy.

 

Co zrobić aby mieć większe poczucie wartości?

 

 Po pierwsze, zrozumieć, że praca nad poczuciem wartości to jest proces. Nie da się w ciągu jednego dnia zmienić przekonań, w które wierzyliśmy od np. 10- 20 lat.

 Po drugie dotrzeć do przyczyn niskiego poczucia wartości. Poczucie wartości kształtowane jest w dzieciństwie, jest to wynik tego co słyszeliśmy jak byliśmy dziećmi od rodziców i otoczenia. Jeśli rodzice kochali dziecko miłością warunkową np. będziemy Ciebie kochać ale musisz dobrze się uczyć lub rzadko mówili ciepłe słowa, jest duże prawdopobieństwo, że jak dziecko dorośnie będzie miało problem z poczuciem wartości.

Po trzecie, przestać się porównywać. Zawsze jak człowiek porównuje się, okaże się że ktoś jest w czymś lepszym a ktoś gorszym od nas. Porównywania nie mają sensu, szczególnie gdy mamy niskie poczucie wartości i porównujemy się np. ze sławnymi ludźmi, którzy osiągnęli sukces.

Po czwarte, zacznij się traktować siebie jako ważną Osobę. Bożena, o której wyżej pisałam, ma taki nawyk, że zawsze przygotowuje dla męża pyszne jedzenie a dla siebie odgrzewa danie gotowe np. parówki, które jej nie smakują. A przecież Bożena powinna uznać, że też zasługuje na pyszny i ładnie podany posiłek. Jak ją o to zapytałam, stwierdziła, że dla niej samej nie chce się jej nic robić, dla męża to co innego.

 Po piąte, istotne jest nauczenie się, jak komunikować się asertywnie. Wiele osób boi się odmówić bo boi się, że traci pracę lub że parter, partnerka się obrazi i będzie kłótnia. A przecież tak wiele zależy, jak to zrobimy i jakich słów użyjemy. Ludzie szanują asertywne osoby a one czują się lepiej, gdy dbają o swoje potrzeby…

O poczuciu wartości jeszcze napiszę…

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM W ZWIĄZKU, JAK STWORZYĆ SZCZĘŚLIWY ZWIĄZEK?

czwartek, 15 marca 2012 6:23

Jak być szczęśliwym w związku?

 Dziś temat ważny. O ten temat prosił mnie Czytelnik z Gdańska. Kwestię jak być szczęśliwym w związku przedstawię na przykładzie Marty.

Marta, jak była jeszcze w liceum marzyła o wielkiej miłości. Jak miała 30 lat wreszcie poznała kogoś wyjątkowego – Roberta – mężczyznę inteligentnego i czułego. Przez pierwsze trzy lata związku było wspaniale, rzadko się kłócili, dużo czasu spędzali razem.

Jak była Marta w pracy dostawała SMS-y „tęsknię za Tobą szybko wracaj z pracy”. W czwartym roku związku coś zaczęło się psuć i nie było już tak jak dawniej…

 

Co zrobić aby być szczęśliwą w związku?

 Po pierwsze, zacząć od siebie. Znam ludzi, którzy mówią – „ jak spotkam wymarzoną kobietę, to wtedy będę szczęśliwy. Tutaj kryje się podświadome założenie, że nasze szczęście zależy od drugiej osoby i że ona ma sprawić, że poczujemy się wartościowi i szczęśliwi… Tymczasem bardzo wiele zależy od nas…

 

Po drugie, warto nauczyć się jak czerpać radość poza związkiem. Jeśli jesteśmy zadowoleni np. że mamy hobby, ciekawych znajomych, jak udowodniono naukowo jesteśmy bardziej pozytywnie nastawieni do partnera/ partnerki i mniej jesteśmy skłonni do krytyki i kłótni.

 

 Po trzecie, według badaczy Hatfield i Rapsona w pierwszej fazie kobieta i mężczyzna, którzy się kochają, pragną spędzać ze sobą każdą chwilę. Często nie mają czasu na nikogo innego. Po dwóch latach związek ewoluuje i partnerzy nie potrzebują spędzać ze sobą każdej chwili. Trudno więc oczekiwać, żeby partner/ partnerka zachowywał się tak samo jak na początkowej fazie związku.

 

Po czwarte, uważać na oczekiwania. Niektóre kobiety uważają, że ich partner powinien być silny i wrażliwy jednocześnie, umieć słuchać ich opowieści jak ich najbliższa przyjaciółka, umieć rozpoznawać poprzez intuicję ich pragnienia… Tymczasem jeden człowiek nie jest w stanie spełnić wszystkich naszych oczekiwań…

 

Po piąte, samoświadomość. Wiele z nas nie wie czego chce, jakie ma potrzeby i co jest ważne a co mniej ważne?

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY.Sarinoko to uczciwy sprzedawca

 :http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick SARINOKO


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 724  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839724