Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 092 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

GDY MĘŻCZYZNA MILCZY W DOMU, JEST MAŁOMÓWNY

czwartek, 25 lutego 2016 13:10

JAK PORADZIĆ SOBIE Z MAŁOMÓWNYM MĘŻCZYZNĄ?

Dziś temat na życzenie Czytelniczki.

 Problem opiszę na przykładzie Marty. Marta ma 32 lat, mieszka w Warszawie, pracuje w małej firmie w Warszawie.

Roberta - przystojnego kierownika działu informatyki poznała przez Internet.

Początkowo było wspaniale, łączyły ją z Robertem wspólne rozmowy, podróże, wspólni znajomi.

Po roku znajomości postanowili razem kupić mieszkanie na kredyt  i zamieszkać razem. To wiele zmieniło. Robert wracał z pracy i mówił "cześć Marta" i przestał się odzywać. Czasem powiedział tylko "dziękuję za obiad"i koniec rozmowy.

Nie tylko nie chciał rozmawiać ale też słuchać co wydarzyło się u Marty też nie miał ochoty. Marta zaczęła na niego krzyczeć że ona nie chce mieszkać z mrukiem i zadawać mu pytania. A Robert milczał a potem rozpoczął swoją ulubioną grę komputerową. Powiedział jeszcze, że jak ona będzie tak ciężko pracować jak on, to zrozumie go.

Marta czuje się źle gdy nie ma rozmów. Tym bardziej, że w  pracy Robert ma opinię osoby rozgadanej i towarzyskiej. To co samo jest jak przyjdą do nich znajomi, Robert rozmawia, śmieje się, jest zupełnie innym człowiekiem niż w domu.

Marta myśli coraz częściej o rozstaniu . Uważa, że Robert jej nie kocha bo gdyby kochał to rozmawiałby z nią. Czasem myśli, że może jest głupia i nie ma z nią o czym porozmawiać. Często płacze, nie czuje się atrakcyjna, nie czuje się kobietą…

 

Co zrobić jak Twój mężczyzna nie chce się do Ciebie odzywać?

 

Po pierwsze, dotrzeć do przyczyny. A przyczyny mogą być różne. Może to być ukryty gniew mężczyzny, jest on na nią nadal zły z powodu jakiegoś wydarzenia z przeszłości. Znam taki przypadek, że kobieta oszukała mężczyznę i nie zostało to wyjaśnione. Milczenie było w tym przypadku karanie partnerki za to, że go zawiodła.

Inną przyczyną może być introwertyzm partnera. O ile w środowisku pracy introwertyk może udać osobę otwartą, lubiącą rozmowy to w domu czuje się bezpiecznie i pokazuje swoją prawdziwą naturę.

Kolejną przyczyną milczenia partnera może być wypalenie związku. Kobieta i mężczyzna nie mają wspólnych tematów do rozmowy i wspólnych celów. Coraz mniej rozmawiają aż w końcu wymieniają się komunikatami np. " trzeba zrobić zakupy", "odebrać koszule z pralni" itp.

 

 Po drugie, warto skonsultować z coachem, jaka jest przyczyna bo w każdym przypadku może być ona inna. Coach podczas pierwszej konsultacji odkryje jest prawdziwą przyczyną zaistniałej sytuacji.

 

 Po trzecie, nieskuteczną a często stosowaną przez kobiety techniką jest zmuszanie mężczyzny do rozmowy. Krytykowanie partnera i mówienie mu np. „jesteś nudny, nie odzywasz się, po co ja z Tobą jestem?”. Nie przyniesie spodziewanego rezultatu bo mężczyzna odbierze to jako atak, a nie dążenie do poprawy relacji.

 

 Po czwarte, nie lekceważyć problemu i zacząć działać w kierunku jego rozwiązania. Profesor John Gottman podkreśla dużą wagę rozmowy kobiety i mężczyzny. Pary, które ze sobą rozmawiają, zachowując szacunek dla drugiej osoby, rzadziej się rozwodzą i ich związki są trwalsze…

 

 Po piąte, można przy pomocy coacha opracować i zastosować techniki, które pomogą otworzyć drugą osobę na rozmowę, na dzielenie się swoimi problemami, obawami, radościami itp. Nie ma uniwersalnej metody dla każdego ale jest to możliwe, wystarczy indywidualne podejście i wiedza.

W przypadku opisywanej wyżej Marty, ustaliłam przyczynę milczenia jej męża i zaczęłyśmy działać. Krok po kroku, Robert zaczął coraz więcej z nią rozmawiać i dziś Marta jest zadowolona ze swojego związku bo mąż opowiada jej co wydarzyło się w pracy, co go zasmuca, a co cieszy. Równie ważny jest fakt, że zaczął słuchać tego co mówi jego żona…

 BARDZO DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!

Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek dla mamy na prezent i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

GDY KOBIETA ZDRADZIŁA MĘŻCZYZNĘ

środa, 17 lutego 2016 8:08

 GDY KOBIETA ZDRADZA MĘŻCZYZNĘ

 

 Dziś temat napisany specjalnie dla Czytelnika – Pana Kamila z Warszawy.

Problem opiszę na przykładzie Marcina.

Marcin to wysoki brunet, pracuje jako administrator sieci w firmie telekomunikacyjnej w Warszawie.

Agnieszkę poznał w pociągu Intercity jak jechał służbowo do Krakowa. Pomógł jej z walizkami a potem rozmawiali i zaczęła się znajomość. Agnieszka zrobiła na nim wrażenie kobiety pięknej i przebojowej, otwartej. Po kilku randkach Marcin zakochał się, a po roku znajomości zamieszkali razem w 100-metrowym apartamencie na Mokotowie.

Początkowo wszystko układało się wspaniale. Agnieszka pracowała w firmie motoryzacyjnej, wracała do domu, robiła pyszny obiad albo jedli w pobliskiej włoskiej restauracji.

Agnieszka często mówiła Marcinowi, że dla niej jest on idealny i jest szczęściarą, że poznała go i są ze sobą.

O tym, że Agnieszka nie jest z nim szczera, dowiedział się przypadkowo od kolegi. Kolega Marcina powiedział mu, że widział Agnieszkę w objęciach starszego mężczyzny i że się całowali. Marcin nie wierzył, że jego ukochana dziewczyna go zdradza i powiedział koledze, że to nie mogła być ona. Jednak jedna myśl mu nie dawała spokoju a może rzeczywiście Agnieszka go zdradza. Ostatnio zaczęła przesadnie dbać o siebie, ciągle kupuje nowe ubrania itp. Często wracała później z pracy bo jak mówiła, kończy ważny projekt, stąd musi zostawać po godzinach…

Jak Agnieszka była u koleżanki, Marcin zaczął szukać informacji w jej laptopie. Miała wprawdzie hasło ale dla Marcina to był drobiazg. Niestety nic w laptopie nie znalazł. Postanowił poszukać w jej smarphonie i zauważył że ona pilnuje telefonu. Pewnego wieczoru wróciła zmęczona i od razu położyła się spać a Marcin w tym czasie przeszukał jej telefon.

Znalazł namiętne Smsy, 2 zdjęcia jej nowego mężczyzny i był już pewny, że co najmniej od roku Agnieszka spotyka się z Tomkiem – jej kolegą z pracy, razem wyjeżdżają niby służbowo a okazało się, że to były wyjazdy prywatne.

Agnieszka płakała i mówiła, że to tylko przygoda, że to tylko kolega z pracy, że ona go nie kocha.  A ciągle myśli o nim Marcinie i z nim chce spędzić resztę życia. Marcin nie uwierzył bo przecież to nie była jedna noc ale co najmniej kilka nocy spędzonych z kolegą z pracy.

Marcin poprosił Agnieszkę aby się wyprowadziła z jego mieszkania. Jak się wyprowadziła, wyrzucił wszystkie rzeczy kojarzące się z byłą dziewczyną. Wziął tygodniowy urlop w pracy i pił w domu i cały czas szukał odpowiedzi na pytania:” Dlaczego ona to zrobiła? Gdzie popełnił błąd? Dlaczego wybrała tamtego mężczyznę?

Im dłużej się na tym zastanawiał, tym gorsze miał samopoczucie.

Nie chciał wychodzić z domu, najchętniej leżałby w łóżku, oglądał w TV lub grał w gry komputerowe. Zakupów nie robił , zamawiał pizzę.

Nie mógł się koncentrować na pracy. Mobilizował go fakt, że ma przecież kredyt na mieszkanie a z pensji płaci raty.

 W pracy szybko się rozniosło o byłej dziewczynie Marcina. Koledzy nie szczędzili mu tzw. dobrych rad, żeby nie wiązał się z nikim bo nie ma już porządnych i wiernych kobiet.  Marcin myślał, że po miesiącu przejdzie mu smutek, brak chęci do życia. Jednak wieczorami często wyobrażał sobie jak Agnieszka jest z innym i jest szczęśliwa.

Czuł nienawiść nie tylko do byłej dziewczyny ale do wszystkich kobiet.

Marcin chciałby zapomnieć, chciałby aby znowu poczuć się dobrze, a teraz czuje się źle, nie śpi, odczuwa szereg negatywnych uczuć od nienawiść po złość, po smutek. Często myśli, że jego życie już się skończyło.

 

Co zrobić po zdradzie kobiety?

 

Po pierwsze, poszukać wsparcia. Przeżycie zdrady jest jednym z najtrudniejszych momentów w  życiu. Znam osobę, która po zdradzie zachorowała na depresję. Gdy ma się wsparcie emocjonalne np. coacha lub najlepszego przyjaciela, ryzyko zachorowania na depresję jest niższe…

 

Po drugie, przez pierwszy okres  po zdradzie nie warto szukać przyczyn bo to może dodatkowo obniżyć nastrój.  Czasem przyczyna może nie tkwić w zachowaniu mężczyzny .Robert Weiss, psycholog kliniczny, psychoterapeuta  badał przyczyny zdrady. Jedną z przyczyn dlaczego kobieta zdradza jest jej niedojrzałość emocjonalna. Taka kobieta oczekuje, że mężczyzna ma zaspokoić jej każdą potrzebę np. potrzebę akceptacji, potrzebę bezpieczeństwa itp. Tymczasem jeden człowiek nie zaspokoi wszystkich naszych potrzeb, dlatego potrzebne są poza związkiem przyjaciele, znajomi.

 

 Po trzecie, dać sobie czas na tworzenie nowego życia. Niechęć do kobiet jest skutkiem rozczarowania poprzednią relacją i trzeba poczekać i popracować aż to minie.

 

Po czwarte, praca nad poczuciem wartości. Według badań naukowych po zdradzie można zaobserwować niskie poczucie wartości, brak wiary w powodzenie w swoich działań a nawet apatię.

 

Po piąte, nawet po zdradzie, można odbudować swoje życie. Przykładem jest opisywany wyżej Marcin. Marcin początkowo nie chciał mojej pomocy, przekonał go kolega. Po kilku miesiącach wróciła u niego chęć do życia, energia.

Najważniejsze, że przestał myśleć o byłej dziewczynie i zaczął budować swoje życie. Od miesiąca spotyka się z fajną, spokojną dziewczyną. Trudno powiedzieć, czy to będzie związek ale ja jestem dobrej myśli…

 BARDZO DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!

 Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

GDY JESTEŚ ZAZDROSNA O BYŁĄ DZIEWCZYNĘ, JESTEŚ ZAZDROSNY O BYŁEGO CHŁOPAKA

wtorek, 09 lutego 2016 15:47

GDY JESTEŚ ZAZDROSNA, ZAZDROSNY O BYŁE DZIEWCZYNY, BYŁYCH MĘŻCZYZN

 Dziś temat na specjalne życzenie Czytelniczki Pani Pauliny.

 Problem opiszę na przykładzie Katarzyny. Katarzyna ma 31 lat, jest ładną brunetką, skończyła ekonomie na Uniwersytecie Warszawskim i pracuje w francuskim koncernie gdzie zajmuje się marketingiem jogurtów.

 

Katarzyna mieszka od 4 lat z Arkiem na Wilanowie.  Jej problem to zazdrość o przeszłość swojego mężczyzny. Jest ona zazdrosna o byłą dziewczynę – Iwonę.  Jej zazdrość uległa pogłębieniu gdy dowiedziała się, że Iwona kupiła na kredyt mieszkanie na ich osiedlu. Jak byli z Arkiem w osiedlowej kawiarni przypadkowo spotkali Iwonę. Katarzyna zauważyła, że Arek patrzy na nią z zachwytem. Iwona  to wysoka, wysportowana dziewczyna, pracuje jako dziennikarka. Jest energiczna i elokwentna a Katarzyna to typ introwertyczki, która woli milczeć niż rozmawiać…

Teraz jak Arek wychodzi pobiegać to Kasia jest zazdrosna. Często wypytuje swojego mężczyznę gdzie podróżowali z byłą dziewczyną, jaka ona była, co spowodowało, że on się w niej  zakochał…

 

 Katarzyna czuje się gorsza bo ona jest brzydsza, nie jest też tak inteligenta. Jest przekonana, że Arek rzuci ją dla byłej dziewczyny. Dlaczego on jeszcze z nią jest? Zastanawia się na odpowiedzią na to pytanie i często pyta się swojego mężczyzny o Iwonę. Arek staje się nerwowy i krzyczy na nią, mówi” A Ty znowu o Iwonie, to zamknięty rozdział w moim życiu, kocham Ciebie i ile razy mam to powtarzać”, Jednak do Katarzyny to nie dociera.  Najbardziej jest zazdrosna gdy uświadamia sobie, że Arek kochał Iwonę bardziej niż ją, bardziej starał się o nią i oryginalne prezenty jej kupował. A on jest z nią bo nie chce być samotny a nie dlatego że ją darzy głębokim uczuciem.

 Codziennie mówi o byłej dziewczynie nawet jak są w łóżku. Katarzyna często wyobraża sobie Arka z Iwoną jak się całują, jak Arek jest szczęśliwy i jak ona zostaje sama w dużym mieszkaniu i płacze z rozpaczy…

 

 CO ZROBIĆ GDY CZUJESZ ZAZDROŚĆ O BYŁE ZWIĄZKI?

 

Po pierwsze, uświadomić sobie jak to jest szkodliwe dla związku i zacząć działać w kierunku zmniejszenia zazdrości lub całkowitej eliminacji. W swoim środowisku mam 2 pary w których jedna osoba była zazdrosna choć nie miała do tego powodów. Po roku obie pary rozstały się bo mężczyzna nie mógł wytrzymać ciągłych nieuzasadnionych zarzutów, kłótni, podejrzeń. Stało się tak bo problem zazdrości został zlekceważony i nikt nie zwrócił się po pomoc.

  Ważne jest to,  że zazdrość jest w pełni uleczalna i przy pomocy coacha można problem zazdrości skutecznie rozwiązać.

 Niestety zazdrość a raczej zachowania związane z zazdrością prowadzą do rozpadu relacji, Jak twierdzi profesor David Buss szczególnie niebezpieczna dla związku jest  inwigilacja. Partner bądź partnerka często dzwoni do ukochanej osoby, żeby sprawdzić gdzie ona  czy on jest, sprawdza emaile, Smsy, grzebie po kieszeniach i innych rzeczach osobistych w poszukiwaniu dowodu rzekomej zdrady.

 

Po drugie, zazdrość jest powiązana z niskim poczuciem wartości. Im niższe ma osoba poczucie wartości tym częściej byłe partnerki czy partnerzy będą stanowiły dla niej realne zagrożenie…

 

Po trzecie,  jak twierdzi amerykański profesor David Buss nieskuteczną taktyką zazdrosnych partnerów, partnerem jest podnoszenie swojej atrakcyjności poprzez dbanie o ciało, operacje plastyczne itp. Problem zazdrości tkwi w psychice w określonych przekonaniach, zachowaniach i rozwiązanie problemu trzeba zacząć od psychiki.

 

 Opisywana wyżej Katarzyna jak poprosiła mnie o pomoc była zrozpaczona i była przekonana, że jej partner ją zdradza.  Krok po kroku zmieniałam jej sposób myślenia i zachowania, Po miesiącu przestała cierpieć na bezsenność, rosła jej pewność siebie i zaufanie do partnera. Dziś po paru miesiącach Arek i Kasia są kochająca się parą i  planują wspólne życie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 730  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839730