Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK PORADZIĆ SOBIE Z NARZEKAJĄCYM MĘŻEM?

środa, 25 lutego 2015 7:43

JAK PORADZIĆ SOBIE Z MĘŻEM MALKONTENTEM?

Dziś temat na życzenie Czytelniczki - Pani Iwony.

Problem opiszę na przykładzie mojej znajomej Agnieszki. Agnieszka studiowała ze mną przez 4 lata na studiach doktoranckich. Teraz pracuje jako specjalistka od social media w znanym banku w Warszawie.

Jej problem to trudne relacje z mężem.

Agnieszka poznała Artura w czasie studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Artur zafascynował ją optymizmem, energią, zaradnością życiową. Po dwóch latach znajomości zdecydowali się na ślub i wzięli kredyt na dom pod Warszawą. Na początku się wszystko układało, Agnieszka pisała doktorat i pracowała, Artur awansował na kierownika projektu i dostał podwyżkę.

 

Od jakiegoś czasu Agnieszka zaobserwowała, że nie lubi wracać do domu i nie lubi rozmawiać z mężem. Artur stał się malkontentem, jak tylko przekroczy próg ich domu zaczyna narzekać. A to korki - jechał do Konstancina z Warszawy aż godzinę, a to nic mu się nie chce, a to jest bardzo zmęczony i czuje się stary. Jak skończy jeden temat to zaczyna drugi. Opowiada, jak jego kolega ze studiów  świetnie sobie radzi w życiu, nie ma kredytów na dom, zarabia więcej od niego  i jeździ na szkolenia.  A on ma w życiu pod górę, w pracy każdy chce zająć jego kierownicze stanowisko, przełożony zawsze niezadowolony a on pracuje na 100% i co szef jeszcze on od niego oczekuje.

 

A najgorsze jest, że Artur stale mówi prawie to samo….

Agnieszka próbowała sobie radzić sama. Najpierw zaczęła pocieszać Artura, mówiąc mu, że przecież nie jest tak źle, że inni mają gorzej. Ale Artur słysząc to zaczął jeszcze bardziej narzekać. Agnieszka spróbowała innej metody. Postanowiła zamiast siedzieć w domu i słuchać narzekań męża, zaproponować pójście do kina. Mąż od razu powiedział, że nie chce, ale Agnieszka uparła się a Artur powiedział, że robi to dla swojego świętego spokoju. Pojechali do kina a już w samochodzie Artur zaczął swoje wywody, że drogi są w kiepskim stanie, że szkoda pieniędzy na kino, że mogliby posiedzieć w domu i pooglądać ciekawy film w telewizji… A po filmie też był niezadowolony a to bilety drugie a to ktoś obok niego jadł popcorn, a to film nudny i komercyjny. Zaczął narzekać, że tracił czas i pieniądze…

 

Agnieszka zauważyła, że sama się robi coraz bardziej smutna. Jak słucha narzekań męża czuje bezsilność. Często myśli, że to jej wina, że może gdyby była lepszą żoną on byłby zadowolony z życia. Ale przecież wszystko robi dla domu. Agnieszka coraz częściej zaczyna widzieć świat tak jak Artur w czarnych barwach i przestała oczekiwać, że jej życie zmieni się na lepsze.

 

 JAK PORADZIĆ SOBIE Z STALE NARZEKAJĄCYM MĘŻEM?

 

Po pierwsze, dotrzeć do przyczyny niezadowolenia. Często pod błahymi powodami do narzekania np. uliczne korki, zmęczenie kryje się prawdziwa przyczyna.

 

Po drugie, pamiętać że narzekanie jest nawykiem a nawyk można zmienić tylko trzeba dobrać indywidualnie odpowiednie metody.

 

Po trzecie, pamiętać, że w Polsce istnieje, jak twierdzi profesor Bohdan Wojciszke kultura narzekania.  Wynika to z uwarunkowań historycznych oraz specyficznego sposobu komunikowania się wielu Polaków. Na pytanie :" jak się czujesz?", "co słuchać?", często odpowiedź brzmi negatywnie bo albo u kogoś nie za dobrze, albo ktoś zaczyna mówić o swoich chorobach. Kultura narzekania rzadko występuje wśród ludzi młodych oraz osób pracujących w międzynarodowych korporacjach gdzie optymizm jest pożądany przez pracodawcę.

 

 Po czwarte, zwrócić uwagę, że narzekanie jest selektywnym widzeniem rzeczywistości, często nie jest związany z faktami.

 

Po piąte,  chronić siebie przed negatywizmem. Są ludzie, których bliscy lub koledzy, koleżanki z pracy codziennie atakują negatywnymi informacjami. Gdy stale tego słuchamy, podświadomie przejmujemy ten wybiórczy i negatywny sposób postrzegania świata. Są na to odpowiednie techniki, które uczą dystansu do negatywnych wypowiedzi innych.

 

Ja pomogłam Agnieszce ale nie było to łatwe. Mąż nie chciał  się ze mną spotkać bo powtarzał, że to nie jest mu do niczego potrzebne. Jednak dzięki uporowi Agnieszki udało się porozmawiać z Arturem i dowiedzieć się co jest rzeczywistą przyczyną jego niezadowolenia. Potem opracowałam plan co ma zrobić Agnieszka i jak ma się chronić przed pesymizmem i jak pomóc Arturowi. Artur był bardzo uparty ale pomoc Agnieszki i odpowiednie techniki sprawiły, że po pięciu miesiącach zaczęło być już lepiej a po pół roku całkiem dobrze.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email DOBRYCOACH@WP.PL

Dziękuję za to, że czytacie mój blog.

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

WAHANIA NASTROJU, CZĘSTA ZMIANA NASTROJU JAK POKONAĆ

poniedziałek, 23 lutego 2015 8:00

JAK POKONAĆ CZĘSTE ZMIANY NASTROJU?

Dziś temat na życzenie miłego Czytelnika.

Opiszę na przykładzie Anny. Anna to ładna brunetka, pracuje w znanym portalu internetowym, gdzie zajmuje się sprzedażą reklam.

Jej problem to stała zmienność nastrojów. Rano wstaje bardzo radosna i ma uczucie euforii.  Rano ma silne przekonanie, że wszystko może, że nie ma żadnych ograniczeń. Jednak po kilku godzinach następuje spadek energii, smutek oraz uczucie niemocy i myśli negatywnie. W pracy gdzie liczą się określone rezultaty a ona nie czuje się dobrze. Ma ochotę wyjść z biurowca i uciec. A tutaj trzeba kontaktować się z klientami, zarządzać zespołem, załatwiać wiele rutynowych spraw. Potem wraca do domu, czuje chwilową radość ale później zaczyna czuć złość. Jak widzi męża, krzyczy, denerwuje się drobiazgami np. bałaganem czy faktem, że zapomniała kupić czegoś na obiad.

Mąż Jacek początkowo spokojnie reagował na wybuchy złości albo nic nie mówił i uważnie słuchał albo szedł do innego pokoju i czekał aż żona przestanie na niego krzyczeć.

Ostatnio powiedział Annie, że ma tego dosyć. Chciałby wrócić do domu i spokojnie zjeść obiad  i aby żona była miła i zadowolona a nie ciągle czepiała się jego o drobiazgi np. brudne naczynia w zlewie…

Anna czuje zmęczenie swoimi zmiennymi nastrojami. Wie już, że jej małżeństwo może przestać istnieć bo cierpliwość męża zaczyna się kończyć… Anna chciałaby być spokojna jak później zastanawia się jak mogła tak przykre rzeczy powiedzieć, odczuwa poczucie winy i złość na siebie samą. Jednak nie wiem co zrobić aby to zmienić.

 

Jak pokonać wahania nastrojów?

 

Po pierwsze, sprawdzić, czy nie to początek  choroby dwubiegunowej CHAD. Jeśli tak jest, model leczenia to leki oraz psychoterapia. CHAD powstaje przy wysokim lub niskim poziomie jednego z 3 neuroprzekaźników (serotonina, noradrenalina, dopamina).


Po drugie, warto przy pomocy coacha i dowiedzieć się jakie są przyczyny zmienności nastrojów. Poobserwować siebie np. w jakich sytuacjach występują wahania nastrojów ?

 

Po trzecie warto wierzyć, że można zmienność nastrojów pokonać. Ja opracowałam techniki, które bardzo skutecznie działają.

Po czwarte, zacząć działać i nie liczyć, że bliscy czy współpracownicy zrozumieją a negatywne słowa zapomną. Ludzie poddani negatywnemu wpływowi mogą zacząć odczuwać agresję w stosunku do osoby, która systematycznie obniża ich poczucie wartości. Bliscy mogą unikać kontaktu a ludzie z pracy mogą nie chcieć z takimi osobami współpracować.

 

 Po piąte, pokonanie zmiennych nastrojów będzie wiązało się nie tylko z pracą nad sobą ale też ze zmianą stylu życia. Ważny jest sposób odżywiania, jakie mamy relacje z innymi i co robimy w sytuacjach dużego stresu?

Jednak można to skutecznie pokonać i zacząć cieszyć się życiem….

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email DOBRYCOACH@WP.PL

 

 Dziękuję za to, że czytacie mój blog.

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy w dobrych cenach np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.

 TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

JAK RADZIĆ SOBIE Z NADOPIEKUŃCZĄ MATKĄ?

środa, 18 lutego 2015 10:17

Jak radzić sobie z nadopiekuńczą matką?

 

Dziś temat dla Pana Mariusza, który prosił mnie właśnie o ten temat.

Problem opiszę na przykładzie Roberta. Robert to przystojny brunet, jest informatykiem i pracuje w koncernie FMCG, w Warszawie. Ma 30 lat i wynajmuje mieszkanie.

Jego problem to relacje z mamą. Mama jest osobą dość apodyktyczną i lubi wiedzieć zawsze i wszędzie co robi syn i dlaczego. Często do niego dzwoni i ma dobre rady na każdą okazję. Robert często jest krytykowany przez mamę.

 

A to jeszcze się nie ożenił a to wnuków nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Mamie nie podoba się styl ubierania Roberta, według niej powinien chodzić stale elegancko ubrany najlepiej w ciemnych garniturach i koniecznie białej koszuli.

Szczególnej krytyce podlegają dziewczyny Roberta, dotychczas żadna mamie nie podobała się. Jak Robert przyprowadził Basię, mama powiedziała jej wprost, że taka dziewczyna ze wsi nie pasuje do tak kulturalnej i dobrej rodziny z jakiej pochodzi Robert.

Inna dziewczyna też nie podobała jej się, zarzuciła jej brak wyższego wykształcenia i brak ambicji aby uczyć się dalej.

Ostatnio Robert poznał Kamilę. Mama naciskała, aby ją wreszcie przyprowadził do domu. Robert uległ namowom mamy bo zawsze ulega a potem jest na siebie zły, że nie odmówił mamie. Kamila to dziewczyna po studiach, ładna, miła. Jednak mamie znowu nie spodobała się. Stwierdziła, że Kamila jest atrakcyjna ale Robert nie pasuje do niej bo ona lubi rządzić w związku i Robert tego nie wytrzyma i związek się rozpadnie.

Robert uparł się, że będzie z Kamilą. Mama wymyśla teraz różne choroby, szantażuje Roberta śmiercią. Mówi, jak nie zerwiesz z tą dziewczyną będziesz żałował do końca życia….

 

Robert żyje w stałym poczuciu winy bo z jednej strony kocha swoją mamę i docenia jej troskę a z drugiej chce sobie ułożyć życie z Kamilą.

Mama ostatnio często na niego krzyczy i zaczęła mieć problemy z sercem i mówi, że to wszystko przez Roberta bo on słucha jej rad i nie wie co jest słuszne…

 

Jak poradzić sobie z nadopiekuńczą mamą?

 

Po pierwsze, zmienić komunikację. Zamiast kłótni spokojne  przedstawianie swoich argumentów i trzymanie się swojego stanowiska. Tutaj potrzebna jest pomoc coacha, który opracuje jak skutecznie argumentować, przy czym nie ranić bliskiej osoby.

 

Po drugie stale pamiętać, że człowiek ma prawo do decydowania o własnym życiu i tworzenia własnej wizji szczęścia.  Dlatego wybór partnera partnerki życiowej trzeba zostawić własnej decyzji i własnej intuicji...

 

Po trzecie, poszukać wsparcia np. coacha. W relacji z nadopiekuńczą mamą doświadcza się sprzecznych uczuć. Z jednej strony czuje się miłość, z drugiej strony  złość, bezradność, zniechęcenie.

 

Po czwarte, nauczyć się jak radzić sobie z poczuciem winy. Wybitny psychiatra  Wayne W. Dyer twierdzi, że poczucie winy, sprawia, że marnujemy życie zamiast żyć w teraźniejszości. Należy walczyć z poczuciem winy i odróżniać poczucie winy od uczenia się na własnych błędach.

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email DOBRYCOACH@WP.PL

Dziękuję za to, że czytacie mój blog.

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ ZAWIŚĆ?

środa, 04 lutego 2015 13:21

Jak pokonać zawiść ?

Do tematu zainspirowała mnie prośba Czytelniczki z Warszawy.

Problem opiszę na przykładzie Agnieszki. Agnieszka pracuje w Warszawie, jest sales managerem w koncernie spożywczym. Jej praca to stały kontakt z klientami z hurtowniami, sieciami sklepów, zawieranie i negocjowanie umów oraz realizacja planów sprzedaży. Agnieszka pracuje w dziale z Eweliną. Ewelina ma wszystko o czym Agnieszka może marzyć…. Ewelina to piękna blondynka, szczupła, zgrabna, wykształcona, studiowała nawet przez pewien czas w Wielkiej Brytanii. Jej rodzice są bogaci i niedawno kupili Ewelinie 100 metrowe mieszkanie na Żoliborzu. Ewelina ma też duże powodzenie u mężczyzn. Szef bardzo ją lubi i przy wszystkich mówi, że Ewelina to świetny pracownik i dzięki niej dział ma dobre wyniki sprzedaży. A Agnieszka jak porównuje się z koleżanką czuje się brzydka, gruba, nieatrakcyjna. Czuje się niedoceniania w pracy bo ona ma lepsze wyniki w sprzedaży ale to Ewelina jest chwalona, doceniana i ona dostaje premię.

Agnieszce jest przykro jak widzi jak koledzy z pracy adorują Ewelinę a ją nie zauważają. Denerwuje ją fakt, że jej wszystko przyszło łatwo, rodzice kupili mieszkanie. A Agnieszka wynajmuje małe mieszkanie i marzy o tym aby znalazł się bank, który da jej kredyt na 2 pokojowe mieszkanie. Teraz ma małe oszczędności, nie ma też mężczyzny, z którym mogłaby planować przyszłość. Czuje niesprawiedliwość losu i złość, dlaczego koleżanka ma wszystko a ona prawie nic? Dlaczego ona ma szczęście w życiu a ją szczęście omija?

 

Agnieszka stale o tym myśli, czasem nawet nie może spać. Najpierw zazdrościła Ewelinie markowych ubrań, mieszkania i powodzenia u płci przeciwnej. A po pewnym czasie zazdrość przemieniła się w zawiść. Agnieszka zaczęła źle życzyć Ewelinie i marzyć aby coś złego się jej przytrafiło. Jak Ewelina zachorowała, to Agnieszka poczuła się szczęśliwa. Ale Ewelina wyzdrowiała i znowu Agnieszka poczuła złość. Jednocześnie jest jej bardzo smutno i bardzo się męczy z tą zawiścią. Jak tylko wstaje rano myśli o Ewelinie i o sobie jaka jest w porównaniu się z nią nieatrakcyjna, głupia i biedna…

 

Jak pokonać swoją zawiść?

 

Po pierwsze, potraktować zawiść jako ważny powód do pracy nad sobą. Jeśli komuś zazdrościmy, oznacza, że często nie dostrzegamy własnej wyjątkowości i naszych zalet. Osoby zawistne to najczęściej osoby o niskim poczuciu wartości. To można przy pomocy coacha zmienić i zacząć inaczej żyć.

 

Po drugie, myśląc stale o innych, lepszych i odczuwając zazdrość nie dostrzegamy co się ważnego dzieje w naszym życiu.

Po trzecie, warto się zastanowić nad naszymi własnymi celami i dążyć do nich. Udowodniono naukowo, że osoby mające cele, mają wyższe poczucie wartości od osób, które nie wyznaczają sobie celów...

 

Po czwarte, jeśli w pracy nikt nie docenia, warto powalczyć i asertywnie przypomnieć szefowi o swoich sukcesach ale trzeba to zrobić umiejętnie…

 

Po piąte, porównywanie z innymi nic nie daje. Zawsze się znajdą ludzie od nas lepsi i znajdą się też gorsi. Jeśli rywalizować to tylko z samym sobą….

 

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email DOBRYCOACH@WP.PL

 

Dziękuję za to, że czytacie mój blog.

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.

 

 

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (16) | dodaj komentarz

JAK RATOWAĆ ZWIĄZEK W KRYZYSIE?

środa, 04 lutego 2015 13:16

 JAK RATOWAĆ ZWIĄZEK W KRYZYSIE ?

Tekst napisany został na życzenie miłej Czytelniczki.

Problem opisze na przykładzie  Joanny. Joanna pracuje w Agencji Interaktywnej w Warszawie gdzie zajmuje się reklamą  w Internecie.  Joannę poznałam na studiach doktoranckich. Joanna kocha swoją pracę,  jest od 6 lat mężatką z Tomkiem.

Jej problem to kryzys w związku.  Joanna boi się, że jak nic nie zrobi to będzie rozwód jak u wielu jej znajomych.

 

Joanna nie pamięta momentu, kiedy zaczęło być gorzej. Przypuszcza, że było to po dwóch latach związku. Zdecydowali się na kupno mieszkania na Ursynowie na kredyt we frankach szwajcarskich. Wszystko niby było w porządku ale Joanna zauważyła, że Tomek nie spędza z nią tyle czasu jak kiedyś. Poznał nowych znajomych, z którymi biega a Joanna siedzi w domu i się nudzi.  Kiedyś na początku uwielbiali spędzać ze sobą każdą wolną chwilę, dziś tak nie ma, trudno się gdzieś wybrać. Joanna spotyka się z odmową, a to Tomek jest zmęczony po ciężkiej pracy a to umówił się ze znajomymi a to musi pracować w domu. Joanna czuję się samotna w związku, często płacze. Zastanawia się co się stało? Co źle zrobiła? A może on ma już nową kobietę i ją zdradza?

 

Joanna postanowiła porozmawiać z mężem. Powiedziała mu, że on ją unika, że nie jest tak jak kiedyś, że na 100% ją zdradza i najlepiej byłoby gdyby się przyznał do zdrady bo ona nie chce dowiedzieć się o tym od znajomych…
Tomek zareagował agresywnie i stwierdził, że Joanna myśli tylko o karierze i zmieniła się na niekorzyść…

Joanna poprosiła mnie o pomoc i postanowiłam jej bezinteresownie pomóc.

 

Jak poradzić sobie z kryzysem w związku ?

 

Po pierwsze, szacunek dla drugiej osoby w związku. John Gottman twierdzi, że obserwując pary po 15 minutach potrafi stwierdzić, czy związek jest udany czy nie… Po czym to umie rozpoznać? Gottman zwraca uwagę na to jak odnoszą się współmałżonkowie do siebie, jakich słów używają i  w jaki sposób to mówią… jeśli nie ma w tej rozmowie szacunku, jest pogarda, poniżanie i obrażanie drugiej strony, nie ma szans na szczęśliwy związek. Nie tylko słowa są ważne ale też mowa ciała…

 

Po drugie, komunikacja. Większość par nie umie się kłócić nie raniąc przy tym męża, żony. Aby kłócić się konstruktywnie  trzeba się nauczyć jak powstrzymać złość,  nie mówić bardzo bolących stwierdzeń i nie atakować werbalnie partnera, partnerki oraz pamiętać, że tego co powiemy nie można niestety cofnąć. Toksyczne słowa zostają w pamięci i niszczą relację...

 

Po trzecie, zainteresowanie światem partnera. Opisywana wyżej Joanna nie interesowała się ani pracą męża ani jego pasją. Nie chciała o tym słuchać a najchętniej mówiłaby tylko o sobie i o swoich sprawach.

 

Po czwarte, trzeba podjąć działanie w kierunku poprawy w związku. Tutaj warto spotkać się z coachem i spojrzeć na związek w obiektywny sposób. Często nie widzimy własnych błędów, toksycznych zachowań a dopiero osoba z zewnątrz może to dostrzec i szybko znaleźć sposoby aby to naprawić...

 

Po piąte, mieć własny świat, swoje zainteresowania, swoich znajomych itp. Wtedy stajemy się ciekawsi dla drugiej osoby.

Nie ma niestety recept na udany związek bo każdy związek jest inny i wymaga innych działań. Ja gdy odwiedziłam dom Joanny i posłuchałam jej rozmowy z mężem, wiedziałam gdzie tkwi problem.  Dziś Joanna i Tomek są nadal małżeństwem, czasem się kłócą ale już jest między nimi całkiem dobrze....

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio - oto mój email DOBRYCOACH@WP.PL

Dziękuję za to, że czytacie mój blog.

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 674  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
232425262728 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839674