Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 092 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

DLACZEGO BRZYDKIE DZIEWCZYNY/KOBIETY MAJĄ WIĘKSZE POWODZENIE NIŻ TY?

wtorek, 28 lutego 2012 9:19

DLACZEGO BRZYDKIE DZIEWCZYNY MAJĄ WIĘKSZE POWODZENIE NIŻ Ty?

Tytuł jest przekorny ale podobne pytanie zadała mi jedna z Czytelniczek z prośbą o taki właśnie tekst. Wasze emaile czytam i w miarę możliwości poprzez blog lub przez email odpowiadam na nie.

 

 Tą kwestię opiszę na przykładzie Anny. Anna to piękna blondynka o długich włosach i zgrabnej sylwetce. Od roku jest sama. Jak sama twierdzi, że nie ma powodzenia u mężczyzn.

Najbardziej denerwuje ją koleżanka z pracy – Ela. Ela, to w opinii Anny brzydka kobieta – szatynka, ważąca około 97 kilo, z małymi oczami i wąskimi ustami. Do Eli jak tylko przychodzą koledzy z służbowymi sprawami, zawsze powiedzą coś miłego o jej stroju. Jak Ela idzie na lunch,to kolega proponuje, że ją zawiedzie swoim samochodem do chińskiej restauracji. Najgorzej dla Ani był moment na imprezie firmowej. Anna w pięknej i drogiej sukni siedziała przy stoliku i piła wino i nikt nie poprosił ją do tańca . A Ela nie mogła nawet na chwilę usiąść bo tak wielu mężczyzn chciało z nią zatańczyć… Ania nie rozumie, że większość jej koleżanek o przeciętnej urodzie ma fajnych i kochających mężczyzn a ona jest sama…

A przecież ona jest taka atrakcyjna, ma dobry samochód a rodzice kupili jej mieszkanie. Zastanawia się czy mężczyźni może są idiotami, ze taka Ela ma powodzenie?

 

Wiele z nas zna ludzi, którzy mimo, że nie są atrakcyjni mają duże powodzenie u płci przeciwnej.

W czym tkwi ich sekret? Sporo ludzi jest przekonanych, że prawie wszystko np. sukces w związku, w pracy zależy od atrakcyjności fizycznej. Tymczasem jest inaczej.

 

      Atrakcyjność ma kluczowe znaczenie w świecie mody, filmu a w codziennym życiu ważne jest coś innego... Jak za namową Ani poznałam Elę, zrozumiałam, że jest oprócz urody ma duże znaczenie osobowość. Ela od razu nawiązała ze mną kontakt, zażartowała a potem zadała mi dwa pytania. Uważnie słuchała a potem nawiązała do tych spraw, które poruszyłam przed chwilą w rozmowie. Ela to osoba niezwykle optymistyczna, lubiąca siebie i innych ludzi. Rozmowa z nią to czysta przyjemność.

 

 

Co sprawia, że jedne osoby mają powodzenie a inne tego nie mają?

 

 Po pierwsze, bardzo istotne jest poczucie wartości. Warto zastanowić się, jaki mamy stosunek do nas samych. Jeśli stale się krytykujesz i widzisz w sobie przede wszystkim niedoskonałości, a pomijasz zalety, szanse na zmianę sytuacji są niewielkie. Osoby z wysokim poczuciem wartości, pokazują innym, że cenią same siebie. Nie mówią innym np. że są beznadziejne i nic im się nie udaje. Koncentrują się na tym co jest dla nic ważne i mają pozytywny stosunek do innych ludzi. Widzą w nich to co najlepsze. Praca nad poczuciem wartości to proces ale daje świetne efekty.

 

 Po drugie, warto zastanowić się nad swoim sposobem komunikowania się z innymi. Czy w naszych rozmowach najczęściej narzekamy, marudzimy, krytykujemy prawie wszystko zaczynając od pogody po polityków?

Jak mówimy o czymś negatywnym, zmienia się automatycznie wyraz twarzy – twarz staje się napięta a oczy nabierają innego wyrazu. Trudno mówić wtedy o atrakcyjności. Komunikacja z ludźmi to sztuka, która decyduje o sukcesie w związku, w pracy, w codziennym życiu. Warto się nauczyć jak lepiej się komunikować. Wspomniana wyżej Ela jest mistrzynią komunikacji, umie sprawić, że rozmówca czuje się ważną osobą….

 

Po trzecie, często przeceniamy rolę atrakcyjności. Z badań naukowych wynika że najbardziej podobają się twarze przeciętne. Z innych badań możemy się dowiedzieć, że ludzie atrakcyjni mogą mieć problem ze znalezieniem partnera/ partnerki – mężczyźni często odczuwają lęk przed odrzuceniem gdy chcą podejść do pięknej kobiety… a kobiety przypisują przystojnym mężczyznom takie cechy jak niewierność, nieszczerość, nadmierną skłonność do flirtu…

 

Po czwarte, warto lubić ludzi mimo ich wad. Badacze Curtis, Miller udowadniają, że gdy czujemy, że druga osoba nas lubi, mamy w stosunku do niej więcej pozytywnych uczuć niż w przypadku gdy nie wiemy czy dana osoba nas lubi czy nie.

 

O atrakcyjności jeszcze napiszę bo wiem że Państwa ten temat interesuje.

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl. Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY  http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445–– To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick SARINOKO .


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ BEZRADNOŚĆ I REZYGNACJĘ, GDY CZUJESZ SIĘ BEZRADNY,BEZRADNA

czwartek, 23 lutego 2012 7:26

JAK POKONAĆ BEZRADNOŚĆ I REZYGNACJĘ?

 Dziś temat ważny, bo bezradność i rezygnację odczuwa każdy z nas… Problem opiszę na przykładzie Jakuba i Barbary. Jakub jest z wykształcenia informatykiem. Dostał dobrą pracę, zakochał się i już był przekonany że wszystko zaczęło się układać. Po roku nastąpiła zmiana – z pracy go zwolniono a dziewczyna jak dowiedziała się, że jest bezrobotnym, zostawiła go… Jakub czuł złość i bezradność zarazem. Wysyłał CV i jednocześnie dzwonił do dziewczyny żeby ona wróciła. Niestety pracodawcy na CV Jakuba nie odpowiadali a dziewczyna zaczęła spotykać się z kimś innym…

 

Inny przypadek to Barbara. Barbara ostatnio przeżyła rozstanie. Nie wierzy, że życie może jej się ułożyć…Miała problem, żeby pójść do pracy i normalnie żyć . Chciałaby ze wszystkiego zrezygnować.

 

Co zrobić jak czuje się człowiek bezradny?

 

Po pierwsze, szukać wsparcia. Wiele osób jest przekonanych, że wszystkie problemy muszą rozwiązywać sami. A przecież gdy mamy wsparcie np. coacha jest możliwe, że każdy problem zostanie rozwiązany…

 

Po drugie, profesor Seligman zidentyfikował wzorce przekonań, wywołujących owo poczucie bezradności. Ludzie, którzy doświadczają uczucia bezradności, są przekonani że ich problem ma charakter trwały. Myślą też, że jeśli w jednej dziedzinie życia im się nie udaje np. w pracy to problemy przeniosą się automatycznie na sferę rodzinną. Optymiści dostrzegają szansę w każdej sytuacji i ich główne pytanie brzmi” Jak mogę rozwiązać problem? Zamiast "Dlaczego ja"?

 

Po trzecie, problemy są dla nas próbą. Nawet jak jest trudno to z każdej sytuacji jest wyjście.

 

Po czwarte, warto przestać straszyć siebie lękami. Wiele problemów dodatkowo wyolbrzymia człowiek i wyobraża sobie najgorsze i najstraszniej scenariusze. Radek wyobrażał sobie, że będzie bezrobotny do końca życia i będzie samotny bo żadna dziewczyna go nie zechce.

 O bezradności jeszcze napiszę bo to szeroki temat…..

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE

CENY http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii SARINOKO


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK BYĆ DOBRĄ MATKĄ I NIE ZWARIOWAĆ?

wtorek, 21 lutego 2012 7:43

Jak być matką i nie zwariować?

 Dziś temat nieco inny. Zainspirowało mnie do niego spotkanie mojej dawnej znajomej ze studiów. Marta jest ładną dziewczyną o dużych ambicjach.

 Jak miała 6 lat rodzice zapisali ją na lekcje angielskiego. Mając 26 lat znała 3 języki obce, miała skończone studia na U.W i wiarę, że wszystko jej się uda. Rzeczywiście miała szczęście bo po miesiącu znalazła pracę w międzynarodowym koncernie. W pracy poznała Andrzeja, po roku znajomości, pojawiło się dziecko – Agnieszka. Dla Andrzeja było oczywiste, że to właśnie Marta zrezygnuje z kariery zawodowej i zajmie się ich dzieckiem. Marta napisała wypowiedzenie i całe dnie opiekowała się dzieckiem.

Na początku była zmęczona ale szczęśliwa bo obserwowała jak dziecko uczy się mówić, chodzić.

Po roku zaczęła czuć złość, że nie może wyjść z domu, że koleżanki spotykają się na kawę a ona nie… Czuła też frustrację, że ona po studiach, ze znajomością 3 języków, marnuje to czego się nauczyła. Jej stanowisko szybko zajęła od Marty młodsza dziewczyna, podobno singielka z przekonania. Zdarzało się, że przez kilka godzin płakała bo nie tak sobie wyobrażała swoje życie.

Jak myślała kiedyś o posiadaniu dziecka, była przekonana, że dzieci są słodkie i grzeczne jak na reklamach, a pracę zawodową można bez problemu pochodzić z wychowaniem dziecka. Raz przyjechała jej mama z Bydgoszczy do Marty. Marta opowiedziała jej co czuję. Mama stwierdziła „ Przesadzasz, przecież dziecko to największy skarb. Masz dobrego męża, siedź w domu i nie narzekaj”.

Marta próbowała porozmawiać z koleżanką. Ona też wychowuje dziecko i nie pracuje. Ta nakrzyczała na Martę i powiedziała jej, że jest egoistką i do kobiety należy wychowanie dziecka a do mężczyzny zarabianie pieniędzy. Marta postanowiła porozmawiać z mężem. Stwierdziła, że jest zmęczona, że marzy, żeby wrócić do pracy. Andrzej wkurzył się i powiedział, że on haruje na dom, a ona nic nie robi, nie ma stresów a dom nie jest wysprzątany… Marta w końcu zadzwoniła do mnie z prośbą o koleżeńską pomoc.

 

 Co zrobić w takiej sytuacji?

 

 Po pierwsze, poszukać wsparcia. Każda zmiana to stres dla człowieka i szok dla najbliższego otoczenia.

Po drugie, nie dać się stereotypowi idealnej Matki Polki. To, że jest się matką nie oznacza, że trzeba ze wszystkiego rezygnować. Można spotkać się z koleżankami na kawie, można pracować w niepełnym wymiarze, trzeba jednak zorganizować sobie pomoc mamy bądź teściowej, bądź niani.

 

 Po trzecie, nie da się być idealną matką. Jesteśmy przecież tylko ludźmi. Najważniejsze robić to co się umie jak najlepiej i nie przejmować się drobiazgami np. że w poradniku dla matek jest napisane coś innego niż my robimy.

 

 Po czwarte, dbać o siebie.

Po piąte, komunikacja z mężem. Marty mąż powiedział, że ona nic w domu nie robi i zazdrości jej spokoju jaki ona ma. Praca w domu i wychowanie dziecko to jedna z najcięższych prac. Jeśli tego partner nie zrozumie, będzie ciężko o kompromisy.

Ja pomogłam Marcie odbudować poczucie wartości, zorganizować pomoc dla dziecka, znaleźć pracę – gdzie przychodzi do niej 2 razy w tygodniu a resztę wykonuje przy komputerze.

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ KOMLEKSY?

czwartek, 16 lutego 2012 6:48

Jak pokonać kompleksy?

 Kompleksy ma prawie każdy z nas. Jednak należy z nimi walczyć bo kompleksy powodują, że nie odczuwamy zadowolenia z naszego życia, związek, w którym jesteśmy nie jest taki jakbyśmy chciały.

 Jak walczyć z kompleksami?

 Sposoby jak sobie poradzić z niskim poczuciem wartości przestawię na przykładzie Kamili i Radka.

 

Kamila - 34 lat, pracuje w firmie telekomunikacyjnej, jest ładną dziewczyną o rudych włosach. Jak się spotkaliśmy, powiedziała, że czuję gorsza. Myśli o sobie, że jest brzydka, za gruba i ma wyłupiaste oczy. Często odczuwa smutek i stale porównuje się z innymi kobietami. Koleżanki z pracy wydają się Kamili ładniejsze, mają więcej szczęścia, ładniejsze ubrania.

 

Natomiast Radek – specjalista od logistyki, ma problem że jest niski. Gdybym był wyższy, życie zmieniłoby się, może poznałbym wreszcie dziewczynę, a tak to jak dowiadują się przez Internet, ile mam wzrostu, nie chcą się nawet spotkać na kawę” – tak opowiedział mi Radek.

 

Co w takim razie zrobić?

 

 Pierwsza sprawa – docenienie siebie. Każdy z nas ma coś ładnego w swoim wyglądzie, trzeba to tylko dostrzec. Kamila ma sporo zalet, ale ich nie dostrzegała. Kamila skończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim ale jak stwierdziła, że to kwestia szczęścia a nie jej umiejętności. Poprosiłam Kamilę aby powiedziała mi o swoich zaletach. Kamila stwierdziła, że nie ma zalet, ale jak już po spotkaniu, rozmawiając z nią zauważyłam aż 5 jej pozytywnych cech. Zamiast koncentrować się na kompleksach, warto skupić się, jakie mamy zalety.

 

Druga sprawa – to zaprzestanie negatywnego myślenia o sobie. Ludzie, którzy mają kompleksy, mają tendencję do nadmiernego krytykowania. Krytyka siebie samego nic człowiekowi nie daje a negatywny dialog z sobą samym może prowadzić nawet do depresji.

 

 Trzecia sprawa to – sprawianie sobie przyjemności. Ludzie o niskim poczuciu wartości stawiają potrzeby innych nad swoimi. Kamila jak zadzwoniła jej koleżanka z prośbą o popilnowanie jej dziecka, zrezygnowała z pójścia na seans organizowany z ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

 

Czwarta sprawa, to ignorowanie krytycznych uwag innych. Kamilę często krytykuje jej mama oraz jej koleżanka Basia. Mama mówi Kamili, że brzydko wygląda ona w spodniach i że powinna ona nosić eleganckie garsonki z kolorze beżu. A Kamila najlepiej się czuję w stylu sportowym więc bolą ją uwagi mamy. Pamiętajmy nie da się być sobą i jednocześnie spełniać oczekiwania innych. Podoba mi się to co powiedział prezydent USA Theodore Roosevelt:” Nie dbam co myślą o moim postępowaniu inni, dbam tylko o to, co sam o nim myślę. To znaczy mieć charakter”.

 

 Piąta sprawa to przestanie szukania akceptacji u partnera lub u innych ludzi. Kamila ma kochającego ją mężczyznę, od roku mieszkają razem. Kamila stale pyta się swojego partnera: Czy ją jeszcze kocha?, Za co ją kocha?, Czy nie on przypadkiem nie kłamie jak mówi jej, że jest ładna? itp. Jej mężczyzna ostatnio powiedział Kamili, że nie będzie stale powtarzał jej że ją kocha, skoro Kamila i tak w to nie wierzy.

 Jest taki paradoks, jak sami się zaakceptujemy to dostajemy więcej ciepła, akceptacji od innych ludzi. A gdy sami jesteśmy pełni kompleksów i bardzo tej akceptacji potrzebujemy, wtedy ją trudno znaleźć. Kamilę i Radka nauczyłam technik na podniesienie swojego poczucia wartości i jak skutecznie zaprzestać krytykowania siebie samego. Kamila ostatnio powiedziała, na początku nie wierzyłam, że to mogę zmienić swoje życie, ale teraz już wiem, że nie ma sensu koncentrować się na swoich kompleksach. W życiu Kamili zaszły zmiany, zmieniła pracę na lepiej płatną, narzeczony jest ten sam ale jak zauważyła, jest on bardziej kochający. Natomiast Radek nabrał większej wiary w siebie, że mimo niskiego wzrostu można poznać fajną dziewczynę i wszystko zależy od jego poczucia wartości i jego sposobu myślenia.

  Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK ODRÓŻNIĆ MIŁOŚĆ OD POŻĄDANIA I ZAUROCZENIA?

wtorek, 14 lutego 2012 7:58

JAK ODRÓŻNIĆ MIŁOŚĆ OD POŻĄDANIA I ZAUROCZENIA?

 Dziś temat o miłości… Temat przedstawię na przykładzie Agnieszki i Bartka.

 

 Agnieszka ma 29 lat, pracuje w dużej firmie i ma odpowiedzialne stanowisko. Pół roku temu rozstała się ze swoim chłopakiem. Co tydzień chodziła do znanych i modnych klubów, żeby kogoś poznać.

   Pewnego wieczoru poznała Michała. Jak go zobaczyła, od razu poczuła, że to jest ten jedyny mężczyzna. Wysoki, o dużych ciemnych oczach i muskularnej sylwetce. Później jak rozmawiali dowiedziała się, że jest właścicielem studia grafiki komuterowej, ma mieszkanie, dobry terenowy samochód. Po pierwszym wieczorze z Michałem, Agnieszka zaczęła prawie non stop myśleć o Michale. Analizowała z koleżankami jego słowa i każde jego zachowanie interpretowała pozytywnie np. Michał powiedział, że nie ma czasu na spotkanie, Agnieszka pomyślała, że to mężczyzna pracowity i odpowiedzialny. Wystarczył miesiąc spotkań z Michałem aby Agnieszka poczuła, że się zakochała.

Już wyobrażała sobie, że będą zaręczyny i Michał przyjdzie do niej ze złotym pierścionkiem z szafirem. Jak rozmawiała ze swoją mamą stwierdziła, że wreszcie poznała miłość życia.

Jednak po czterech miesiącach Michał stwierdził, że ich znajomość podążą w niewłaściwym kierunku a on nie chce stabilizacji bo ona jest dla niego nudna. Agnieszka była bardzo rozczarowana i wściekła na siebie i często zadawała sobie pytanie: Dlaczego zakochała się w takim mężczyźnie, przecież obiecywała sobie, że teraz pokocha kogoś wartościowego?

 

    Inny przypadek to Bartek. Bartek poznał Julitę na imprezie u kolegi .Najpierw dostrzegł w niej piękne włosy, potem te magnetyczne oczy i sposób, jaki ona się porusza i jak tańczy. Jak Bartek obserwował Julitę był przekonany, że to osoba delikatna, wrażliwa i ciepła. A niestety wygląd bywa mylący, bo Julita po kilku spotkaniach okazała się wyrachowaną i zimną osobą, która myśli tylko i wyłącznie o sobie.

 

 

Jak rozpoznać prawdziwe uczucie?

 

 Po pierwsze, uważać na tzw efekt halo, to zniekształcenie poznawcze, polegające na tym iż na podstawie jednego lub kilku pojedynczych cech lub zachowania oceniamy człowieka w określony sposób Przykładem jest zachowanie Agnieszki. Jak ona zobaczyła Michała - jego atrakcyjny wygląd, od razu przypisała mu cechy wymarzonego mężczyzny. Wierzyła, że on jest opiekuńczy, męski i zaradny. Jej wyobrażenia nie miały związku z rzeczywistością.

 

Po drugie, aby przekonać się czy to jest miłość czy pożądanie czy też tylko zauroczenie, potrzeba czasu. Istotne jest szczególnie poznanie partnera, partnerki w różnych sytuacjach życiowych. Jeśli widzimy kobietę/ mężczyznę tylko w weekendy podczas kolacji w dobrej restauracji, trudno poznać osobę jaka jest naprawdę…

 

 Po trzecie, stale wzmacniać swoje poczucie wartości. Jeśli mamy wysoką samoocenę prawdopodobieństwo, że zwiążemy się z kimś niewłaściwym maleje…

 

Po czwarte, badacz Sternberg w książce „Psychology of love” podkreśla, że bardzo ważne jest w związku zaangażowanie. Oznacza podjęcie decyzji, że właśnie tą osobę kochamy i długoterminowe zaangażowanie w utrzymanie tej miłości mimo problemów w związku.

 

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarino


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  0  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
272829    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839748