Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

DLACZEGO JEDNI LUDZIE OSIĄGAJĄ SUKCES A INNI NIE?

czwartek, 29 grudnia 2011 8:31

Dlaczego jedni ludzie osiągają sukces a inni nie?

 Dziś temat optymistyczny. Prawie każdy z nas zna osoby, o których mówi się urodzeni szczęściarze – większość rzeczy im się udaje, są zadowoleni. Mają dobrą pracę i są w szczęśliwych związkach i realizują swoje marzenia.

Co sprawia, że ludzie osiągają sukces?

Po pierwsze, według badań naukowych istnieje związek między wysoką samooceną a zdolnością osiągania sukcesu. Poczucie, że mogę, potrafię coś zrobić, daje motywację do działania. Jeśli mamy labilne poczucie wartości, jednego dnia będziemy wierzyć, że możemy wszystko, a następnego będziemy myśleć, że jesteśmy do niczego. Jeśli ktoś ma wysoką samoocenę, nie będzie przyjmował do siebie nieuzasadnionych krytycznych opinii. Badania Michaela H. Kernisa dowodzą, że gdy osoba ma niskie poczucie wartości, to szuka akceptacji na zewnątrz i opinia innych ludzi ma dla niego kluczowe znaczenie. Ważne jest aby nasza samoocena była w jak największym stopniu niezależna od innych i od wydarzeń.


Po drugie, warto ustalić priorytety. Bez ustalonych celów ciężko jest spełnić swoje marzenia. Udowodniono, że osoby posiadające cele, mają lepsze samopoczucie, wyższą samoocenę i większe poczucie sensu życia niż osoby, które nie wyznaczyły sobie celów.

 

 Po trzecie pracować nad sobą, szczególnie na komunikacją. Daniel Goleman dowodzi, że ci, którzy potrafią dobrze komunikować się z innymi, tworzą szczęśliwe związki i osiągają duże sukcesy.

Po czwarte, ważne jest poczucie własnej skuteczności czyli pozytywne przekonania o swoich możliwościach i kompetencjach. Jak dowiodły badania Alberta Bandury, od tego poczucia zależy czy człowiek podejmie działanie, czy będzie mimo niepowodzeń wytrwały i skuteczny.

 Po piąte, osoby, które osiągają sukces, mają wsparcie – choć jedną osobę, która ich wspiera i motywuje. Może to być przyjaciel, który nas rozumie i jest życzliwy, może to być coach. Udowodniono, że osoby mają wokół siebie jedną osobę, która ich wspiera, szybciej osiągają zamierzone cele.

 

 Drogim Czytelnikom życzę w Nowym Roku 2012, szczęścia, zdrowia, wiary w siebie i poczucia, że zawsze i w każdej sytuacji sobie poradzicie.

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

  Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445.– To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

JAK ZACZĄĆ ŻYĆ OD NOWA ?

wtorek, 27 grudnia 2011 8:27

JAK ZACZĄĆ ŻYĆ NA NOWO?

 Dziś temat na życzenie Czytelniczki, która napisała do mnie przed świętami dość smutny email.

 

 Problem opiszę na przykładzie Ewy. Ewa chciałaby zmienić swoje życie ale nie wie jak?

 Pracuje w biurze nieruchomości, jest sekretarką i ma dosyć swojej pracy. Czasem myśli a może zmienić pracę ale myśli od razu, że na rynku pracy jest ciężko i ona nienawidzi rozmów kwalifikacyjnych.

Ewa mieszka z Arturem. Jednak nie wie czy chce z nim dzielić przyszłość. Często myśli że związek z Arturem to sprawa przejściowa. Chciałaby być z kimś innym ale gdzie poznać tego jednego jedynego? Lepiej być z Arturem, tym bardziej, że sama nie da rady opłacać rachunków za mieszkanie, prąd itp.

 

 

Co zrobić jak chcemy ułożyć sobie życie na nowo?

 

Po pierwsze, wyjść z tzw.sfery komfortu. Czy często masz tak, że jeździsz tą sama trasą do domu, często jesz to samo a sama myśl o zmianach napawa Ciebie niechęcią i lękiem? Ludzie wybierają to co znają i unikają nowych rozwiązań bo chcą czuć się bezpiecznie.

Inna sprawa to lęk, że jak zrobimy coś nowego i zaryzykujemy to spotka nas niepowodzenie. Tak jest z Ewą, znajomy proponował jej inną pracę w marketingu, a ona od razu odrzuciła ofertę pracy bo boi się że nie sprawdzi się w nowej sytuacji.

 

Po drugie, zmiany można przeprowadzić w sposób radykalny lub w sposób ewolucyjny. Gdy człowiek nie lubi zmian, może zacząć zmiany małymi krokami.

 

Po trzecie, warto siebie poznać. Zobaczyć jak czujesz się np. pracując w zespole? Co lubisz robić? Czy sprawia Tobie przyjemność gdy poznajesz nowych ludzi, czy raczej stresują Ciebie nowe osoby? Czy lubisz rywalizację czy raczej współpracę? Samoświadomość jest kluczem do pozytywnej zmiany….

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445.To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAKI PREZENT WYBRAĆ DLA KOBIETY/ MEŻCZYŻNY? JAK OBDAROWYWAĆ BLISKICH?

czwartek, 22 grudnia 2011 7:45

JAKI PREZENT WYBRAĆ, JAK OBDAROWYWAĆ BLISKICH?

Dziś temat ważny bo jak wiem z obserwacji, że prezenty są ważne. Mogą one wzmacniać lub osłabiać relacje.

 

Opiszę to na przykładzie Iwony. Iwona ma 35 lat i od roku jest w związku z Patrykiem. Ona uwielbia kupować prezenty i już od listopada rozgląda się za prezentem dla swojego mężczyzny. Wreszcie znalazła – wybrała szwajcarski zegarek, stylizowany na zegarek używany przez płetwonurków. Nie mogła się doczekać aż wręczy ten prezent i zobaczy szczęście na twarzy Partyka.

Rzeczywiście Patryk bardzo się ucieszył i nawet powiedział, że on o takim zegarku zawsze marzył.

A Iwona jak otworzyła prezent, rozpłakała się bo to był zestaw kosmetyków – mydełko, żel pod prysznic i balsam do ciała. Iwona wiedziała, że prezent był po pierwsze tani bo polskie kosmetyki są tańsze i mógł kosztować ok. 24 zł i po drugie prezent był kupowany w pośpiechu.

Patryk powiedział:"wiesz byłem obok naszego domu w drogerii a tam znalazłem taki fajny zestaw kosmetyków". Patryk nie zapytał przed Wigilią, co chciałaby dostać Iwona i nie sprawdził, czy Iwona ma już takie kosmetyki, a prawie każda kobieta zwykle taki zestaw już ma…

 

Inny przypadek to Jurek. Jurek co rok dostaje od swojej żony to samo… Są to 10 skarpetek chińskich w kolorze czarnym oraz krem do golenia. Chciałby choć raz dostać coś innego np. książkę o II wojnie światowej.

 

Jak obdarowywać bliskich?

 

 Po pierwsze, obserwacja, co lubi nasz partner/ partnerka, czym się interesuje, co sprawia mu radość? Przykładem jest Adam. Od czasu do czasu delikatnie pyta swoją dziewczynę, co lubi, z czego cieszyłaby się?

Efekt – trafione prezenty i pogłębiona miłość.

 

 Po drugie, nie kierować się własnymi preferencjami. To, co my lubimy, niekoniecznie musi lubić druga osoba.

 

Po trzecie, prezenty nie muszą być drogie. Ważny jest pomysł i chęć sprawienia drugiej osobie radości. Można zapytać o radę np. najbliższego przyjaciela, przyjaciółkę naszego partnera/ partnerki, przy założeniu że zachowa ona dyskrecję. Przykładem jest Andrzej. Zaobserwował, że jego dziewczyna interesuje się malarstwem Nowosielskiego. Szukał po wszystkich antykwariatów albumu z jego malarstwem. Jego dziewczyna była szczęśliwa bo akurat ten album bardzo chciała mieć.

 

Po czwarte, warto unikać tzw. prezentów praktycznych. Przykładem jest Asia, która w zeszłym roku otrzymała od męża – patelnię kupioną na bazarku oraz fartuszek z napisem „gotuj z sercem”. Jak otworzyła ten prezent, poszła do kuchni i popłakała się.

 Pamiętajmy, że większość osób traktuje prezenty jako barometr uczuć drugiej osoby. Asia nie tylko była niezadowolona z prezentu ale pomyślała, że skoro jej mąż kupił jej taki prezent, postrzega ją nie jako kobietę ale jako kucharkę…

 

Po czwarte, warto, jeśli mamy środki finansowe, kupić droższy prezent… Ten prezent będzie przypominał, że ktoś o nas myśli, że jesteśmy kochani…

 

 A z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim, kochanym Czytelnikom życzę spokoju, uśmiechu, radości i ciepła oraz wiary, że od nas samych bardzo wiele zależy i my możemy kształtować swoje życie…

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445.–  – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

JAK PRZEŻYĆ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA Z RODZINĄ, KTÓREJ SIĘ NIE LUBI?

wtorek, 20 grudnia 2011 8:18

JAK PRZEŻYĆ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I NIE ZWARIOWAĆ?

 Dziś temat na życzenie, ja wprawdzie lubię święta ale jak wynika z Waszych emaili, dla niektórych święta to trudny okres. Aby opisać problem, przedstawię dwie historie.

 Janusz mieszka od 2 lat w Warszawie, a jego rodzice mieszkają na wsi pod Koszalinem. Jak myśli o świętach, odczuwa stres. Denerwuje go już początek grudnia, w supermarketach słyszy kolędy, przed sklepami choinki a jemu od razy przypomina się Wigilia w zeszłym roku. Pojechał, kupił prezenty dla mamy – drogie kosmetyki, dla taty – sweter, dla siostry – perfumy, o których marzyła…

Najpierw były przygotowania, Janusz pomagał przy przedświątecznych zakupach, przy sprzątaniu itp. Wreszcie Wigilia i wszyscy usiedli przy stole.

Zamiast świątecznej miłej atmosfery, ojciec zaczął Janusza krytykować, że Janusz zawsze był nierozgarnięty i w gospodarstwie ma 2 lewe ręce. Mama stwierdziła, że Januszek jako syn faktycznie się nie udał. Za to syn sąsiadów Waldek to dopiero chłopak pracowity i już ma rodzinę.

 Janusz czuł złość aż wreszcie powiedział, że tacy rodzice nie powinni mieć dzieci, bo ani ojciec, ani matka nie dbali o niego. Ojciec przecież pił.

 Przez następną godzinę usłuszał, jaki to z niego niewdzięczny syn i że niepotrzebnie przyjechał na święta…

 

Inna historia to przykład Marty. Marta jest mężatką od 4 lat. Święta nawet lubi, gdyby nie teściowa, której nienawidzi.

Jak będzie składać jej życzenia, przecież ona nie potrafi jej życzyć zdrowia czy szczęścia… a jak będzie dzielić się z nią opłatkiem?

 Wsparcia ze strony męża Marta nie ma, bo Jacek zwykle mówi:" Sama rozumiesz, matka to matka i musi być na Wigilii”.

 

 Jak przeżyć święta?

 

 Po pierwsze, ważna jest świadomość, że to tylko 3 dni. Potem wróci człowiek do swojego życia i zapomni o tym, że były święta.

 

Po drugie, warto zastanowić się dlaczego spotkanie z rodziną odbieramy w tak negatywny sposób. Przyczyna tkwi w niepozałatwianych sprawach z przeszłości. Warto tutaj poprosić o pomoc terapeutę i np. wybaczyć bliskim błędy, jakie wobec nas popełnili. Wybaczyć to nie oznacza zapomnieć. Życie z tak często traumatycznymi wspomnieniami utrudnia bycie zadowolonym człowiekiem. Wystarczy bodziec np. usłyszana kolęda w supermarkecie i człowiek czuje smutek. To można zmienić i uwolnić się od tych negatywnych doświadczeń z domu rodzinnego.

Po trzecie, nabrać dystansu. Nie chodzi o to, aby udowodnić przy świątecznym stole, kto ma rację, a kto jest w błędzie. Jak się kłócimy to sami tracimy energię i dobry nastrój. Czasem wystarczy powiedzieć „mamo nie czas na takie wspomnienia” lub „nie chcę aby mama mnie krytykowała przy wigilijnym stole”… lub przemilczeć.

 

Po czwarte, zaplanować coś przyjemnego po świętach. Perspektywa, że tuż po świętach czeka nas coś fajnego – czy to będzie pójście do kina, czy spotkanie z kimś miłym, pozwala nabrać większego luzu do świąt, czego Państwu życzę…

 

 A z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim, kochanym Czytelnikom życzę spokoju, uśmiechu, radości i ciepła oraz wiary, że od nas samych bardzo wiele zależy i my możemy kształtować swoje życie…

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445.–  – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

CO MOŻE ZNISZCZYĆ ZWIĄZEK - MAŁŻEŃSTWO?

czwartek, 15 grudnia 2011 8:11

CO MOŻE ZNISZCZYĆ ZWIĄZEK?

 Takie pytanie zadała mi jedna z Czytelniczek. Stąd ten temat.

 

 Pierwsza sprawa, która niszczy związek to brak rozmowy. Ania i Radek są parą od 4 lat.

Jak Ania wraca z pracy, rozmawia z Radkiem np. na codzienne tematy – co trzeba zrobić, że trzeba wyrzucić śmieci, że mama przychodzi w weekend to muszą posprzątać mieszkanie itp.

Ważne jest nie tylko znalezienie czasu na rozmowę ale też temat rozmowy. Niestety nie łączą ludzi rozmowy o codziennych obowiązkach, związek budują ciekawe rozmowy o wspólnych zainteresowaniach, wspomnienia itp. Jak zbadano przeciętna małżeńska znajduje na rozmowę tylko 4 minuty codziennie !!! To bardzo mało.

 

Druga sprawa to kłamstwa. Radek zauważył, że Ania często mija się z prawdą. A to mówi, że była u koleżanki, potem przypadkowo okazuje się, że spotkała się z kolegą ze studiów. Gdy Radek prosi ją, aby mówiła mu, jak jest w rzeczywistości i przestała kłamać, to Ania zarzeka się, że ona mówi zawsze prawdę i on przesadza. Warto często mówić prawdę, bo to buduje zaufanie.

 

 Trzecia sprawa to ciągła krytyka. Na początku widzimy w partnerze same zalety, doceniamy co robi partner, partnerka. Jak twierdzą psycholodzy, już po dwóch latach nadchodzi czas, gdy widzimy partnera, partnerkę taką jaką jest… Tutaj ważne jest odpowiednie podejście i akceptacja Osoby mimo wad… Stan zakochania trwa niestety krótko a później zaczyna się praca nad tolerancją i nad związkiem.

 

Na ten temat jeszcze napiszę…

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445.–  To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 693  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839693