Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK SPĘDZIĆ SYLWESTRA SAMOTNIE I NIE BYĆ SMUTNYM Z TEGO POWODU?

czwartek, 30 grudnia 2010 7:15

Jak przetrwać Sylwestra samemu/ samotnie?

 

       Do tematu zainspirował mnie email, Czytelnik napisał czy może Pani napisac co zrobić jak jest się samotnym i w Sylwestra siedzi się samemu w domu. Ponieważ Wasza opinia jest dla mnie ważna, dziś temat na specjalne życzenie. Opiszę to na przykładzie Marcina – 30 lat, jest nieśmiałym mężczyzną a w pracy jest specjalistą od help desk. Marcin ma niewiele znajomych bo w firmie, której pracuje, wymaga się 10 do 12 godzin pracy. Jak wraca do domu, już jest ciemno i nie ma pomysłu gdzie pójść żeby poznać nowe osoby. Marcin był w związku z dziewczyną, ale dziewczyna wyjechała do pracy do Londynu i związek się rozleciał. Nagle przyszedł grudzień i związany z nim dla Marcina dzień Sylwestra. Marcin przedtem dzwonił do prawie wszystkich znajomych, okazało się, że większość już w listopadzie zaplanowała wyjazd w góry, a inni idą na prywatkę ale Marcina jako singla nie chcą zabrać.

Co więc robić gdy czeka pespektywa samotnego Sylwestra?

 

 Ważne jest uświadomienie sobie, że to tylko jest jeden dzień, ktoś wymyślił, że właśnie tego dnia masz się bawić i być wesołym. A przecież nie każdy akurat tego dnia ma dobry nastrój i chęć do zabawy. Inna sprawa to nasze poczucie wartości. Nie pozwól aby jeden wieczór wpłynął negatywnie na Twoje postrzeganie samego siebie. To, że spędzasz tego Sylwestra sam/ sama oznacza tylko że w ciągu roku nie zadbałeś/ zadbałaś o kontakty towarzyskie oraz, że nie zaplanowałeś dużo wcześniej jak i z kim będziesz ten dzień spędzał.

 Co zrobić jak przychodzą negatywne myśli o sobie?


Trzeba powiedzieć sobie stop takiemu negatywnemu myśleniu. Krytykowanie siebie nic człowiekowi nie daje. Niezależnie jak człowiek spędza Sylwestra jest nadal wartościowy i nie pozwól nikomu sobie wmówić, że jesteś gorszy.

   Innym sposobem jest odwrócenie uwagi od myśli o samotności przynajmniej w ten dzień. Skuteczne jest oglądanie filmów szczególnie tych optymistycznych. Można też poczytać, TV odradzam oglądać bo tam co pewien czas mogą być relacje jak inni się świetnie bawią – a to może dodatkowo przygnębić.

 Można też dla siebie przygotować dobre jedzenie, szampan. Myślisz, że nie warto nic przygotywywać bo spędzasz Sylwestra sam/ sama? nic bardziej błędnego. To Ty sam dla siebie samego powinieneś być Osobą ważna i niezwykle wartościową a to jak siebie samego/ samą traktujesz jest istotne. Od Ciebie zależy też jak ocenisz tą sytuację i czy Nowy Rok nastawi Ciebie optymistycznie czy nie.

 A w Nowym Roku postanowić sobie, że znajdziesz czas na poznawanie nowych ludzi i że popracujesz np. z terapeutą- coachem aby do życia podchodzić pozytywnie żeby już w styczniu lepiej się poczuć...

Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. www. Slowfood.pl – ta idea jest mi bliska – to promowanie win i żywności oryginalnej i zdrowej. 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko. Ta biżuteria przyniosła mojej koleżance szczęście...

 

 Kochanym Czytelnikom życzę samych radości w Nowym Roku i dużo wewnętrznej siły aby zmienić to co możemy i zaakceptować to co nie możemy zmienić.


Podziel się

komentarze (19) | dodaj komentarz

JAK ROZWIĄZAĆ KONFLIKT Z RODZICAMI - DOROSŁE DZIECI KONTRA RODZICE

wtorek, 28 grudnia 2010 13:02

 JAK ROZWIĄZAĆ KONFLIKT DOROSŁYCH DZIECI Z RODZICAMI?

 

Dziś temat na specjalne życzenie miłej Blogowiczki. Jej Nicka nie ujawniam bo dyskrecja jest ważna.

      Temat relacji rodzice kontra dorosłe dzieci, to temat nad którym zastanawia się większość z nas. Szczególnie wtedy gdy z przyczyn ekonomicznych mieszkamy razem z rodzicami.

        Opiszę ten problem na przykładzie Jadwigi – lat 31, pracuje ona ze mną w instytucie naukowym. Od 2 lat jest mężatką z kolegą z innego instytutu. Oboje to naukowcy z powołania, ale jak wiadomo pensje młodych naukowców są niskie.

     Jadwiga zaproponowała więc, że będą mieszkać z jej rodzicami. Mieszkanie ma 53 m2 i dwa pokoje, jedna mała kuchnia, jedna mała łazienka.  Pokój Jadwigi teraz jest ich wspólnym pokojem z mężem. Mimo, że Jadwiga kocha swoich rodziców, często wybuchają kłótnie czasem o drobiazgi a czasem o poważne kwestie. Jadwiga poprosiła mnie o pomoc, bo jak powiedziała, w jej małżeństwie nie jest dobrze.

      Jadwiga opowiedziała mi jak wygląda ich wspólne życie z mężem. Rano wstają na uczelnie, mama Jadwigi robi dla nich śniadanie, potem idą do pracy, a jak wracają chcieliby spędzić trochę czasu ze sobą. Ale okazuje się to często niemożliwe. Rodzice Jadwigi ciągle chcą rozmawiać lub proszą Mirka o podwiezienie ich a to do supermarketu a to do lekarza, a to do ich znajomych. Rodzice najchętniej chcieliby aby Jadwiga i Mirek siedzieli z nimi w dużym pokoju i oglądali telewizję i rozmawiali z nimi. A Jadwiga i Mirek mają inne plany. Rodzice często komentują ich sposób spędzania wolnego czasu np. ostatnio chcieli pojechać do modnego klubu na dzielnicy Praga o nazwie Fabryka Trzciny. Mama i tata jak się dowiedzieli gdzie jadą, od razu zaczęli lamentować, że na Pradze jest niebezpiecznie, że na pewno samochód ukradną i czy nie lepiej posiedzieć w domu bo na dworze przecież jest zimno i wieczorem niebezpiecznie. Mama Jadwigi często komentuje jak ubiera się Mirek. W jej opinii wykładowca powinien chodzić w garniturze i nosić krawaty. Mirek najbardziej lubi chodzić w swetrach. Inne kłótnie to np. o korzystanie z łazienki i kuchni.

       Ostatnio pojawiły się konflikty o niedzielny obiad, który dla rodziców jest świętością. Jak Mirek zorganizował wycieczkę na całą niedzielę i nie jedli niedzielnego obiadu, mama obraziła się i nie odzywała się aż 3 dni.

Co w takim razie zrobić?

     Po pierwsze ustalić sobie, że trzeba ustalić granice. Małżeństwo ma prawo, żeby spędzać czas tylko razem. Taki czas – takie wyjścia do restauracji czy do kina itp., są niezbędnym elementem trwałości związku.

     Po drugie, nauczyć się jak mówić do rodziców aby odmówić ale jednocześnie szanować ich. Np. powiedzieć mamo dziś nie możemy być na obiedzie bo idziemy do znajomych na imieniny i to ważne dla nas. Ale jutro zjemy obiad wspólnie,

     Po trzecie, warto docenić rodziców. Czasami ich krytyka wynika z ich troski i z odmiennego patrzenia na świat.

        Po czwarte, zmianę relacji z rodzicami warto przeprowadzać małymi krokami. Np. Jadwiga i Mirek 2 razy w tygodniu wieczory spędzają poza domem, później 3 razy w tygodniu a teraz 4 razy w tygodniu.

     Po piąte, warto rodziców też gdzieś zabrać i żeby im pokazać, że warto wychodzić z domu i jednocześnie utrzymać dobre relacje z nimi bo skoro z nimi mieszkamy, dobrze byłoby gdyby w domu panowała miła atmosfera.

      Po szóste, pracować nad sobą aby drobiazgi nie wprowadzały nas w zły nastrój. Tutaj trzeba poszukać wsparcia u kogoś np. coacha lub psychoterapeuty.

      Zmiana relacji z rodzicami nie jest to łatwa, mogą być łzy, kłótnie ale tutaj niezbędna jest konsekwencja i dbanie o swój związek.

Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. www. Slowfood.pl – ta idea jest mi bliska – to promowanie win i żywności oryginalnej i zdrowej. 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  -To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko. U Sarinoko zrobiłam zakupy i jestem bardzo zadowolona


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

JAK ZMIENIĆ MYŚLENIE I BYĆ SZCZĘSLIWYM?

niedziela, 26 grudnia 2010 7:56

Jak zmienić negatywne myślenie i być szczęśliwym?

 

 Dziś temat pozytywny, bo pokazuje jak można zmienić swoje nastawienie do życia. Jedną rzecz często obserwuje, że tak niewiele osób myśli o sobie i o swoim życiu w sposób pozytywny. Jak słucham wypowiedzi ludzi, od razu widzę schematy myślowe i negatywne przekonania w które wierzą.

       Katarzyna lat 35, szatynka, pracująca w firmie cateringowej, myśli o sobie, że jest brzydka, że inni mają lepiej, że nic ciekawego ją już nie czeka. Mimo, że ma dopiero 35 lat czuje się staro i zmęczona. To co myśli Katarzyna to tzw. zniekształcenie poznawcze. Katarzyna na podstawie kilku faktów ze swojego życia, wyciągnęła negatywne wnioski i ukształtowała w swoim umyśle silne przekonanie, że tak właśnie jest i nic tego nie zmieni. Tymczasem jak ja spotkałam się z Katarzyną, zauważyłam, że jest ładną dziewczyną, ciepłą, inteligentną i warto te zalety rozwijać. Często jest tak, że ludzie patrzą na swoje życie w jeden negatywny sposób. Koncentrują się na swoich ograniczeniach i jednocześnie ignorują swoje silne strony.

        Charakterystyczna jest u wielu ludzi nadmierna generalizacja. Katarzyna myśli, że skoro 2 razy nie udało jej się stworzyć udanej relacji z mężczyzną, tak będzie zawsze, bo ona nie nadaje się do związku. A to przecież tylko negatywne przekonanie, że zdarzenie z przeszłości będzie się ciągle powtarzać. Takie przekonanie można i trzeba zmienić !

 Co można zrobić jak myślisz negatywnie o sobie i o innych?

      Po pierwsze, zastanowić się czy rzeczywiście nie ma w życiu pozytywnych stron. Jak jesteśmy przygnębieni, nasz sposób postrzegania rzeczywistości jest selektywny i widzimy prawie wszystko w czarnych barwach.

     Po drugie, uświadomić sobie, że od nas zależy czy zmieni się nasze życie. Przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie jest trudne. Często słyszę od ludzi, jak mówią, będę szczęśliwy jak mój szef odejdzie lub problem się rozwiąże jak teściowa wróci na wieś. Tylko, że często na innych ludzi mamy ograniczony wpływ, ale zawsze możemy zmienić swoje nastawienie do trudnych spraw.

      Po trzecie, stworzyć sobie listę, za rzeczy, które jesteśmy wdzięczni. Lista Katarzyny. Katarzyna jest wdzięczna za to że rodzice żyją i są zdrowi, za to że skończyła studia na SGWW, za to że rodzice kupili jej ładne mieszkanko, za to że jest zdrowa, za to że ma pracę, za to że starcza jej na życie i czasem na przyjemności itp. Po co to pisać? Gdy koncentrujemy się na tym co już mamy, nabieramy dystansu i zmienia się myślenie a nawet pojawia się myśl : a może rzeczywiście moje życie jest dobre. Zauważyłam, że ludzie doceniają wiele rzeczy np. zdrowie, dopiero gdy to tracą np. zachorują.

       Po czwarte, znaleźć kogoś, kto pomoże zmienić sposób myślenie. Przykro mi jak czytam w emailach od Czytelników, że wokół Was nie ma osób dobrych i życzliwych, którym możecie się zwierzyć i uzyskać wsparcie. Katarzyna ma wprawdzie jedną koleżankę, ale ta jeszcze bardziej ją przygnębia bo sama miała sporo negatywnych doświadczeń.

         Warto się odważyć i podjąć decyzję, że udam się do np. coacha, który chce mi pomóc. Życie Katarzyny się zmieniło. Nie było to od razu. Zmiana przekonań, które miała ona co najmniej od 15 lat było trudne ale udało się dzięki specjalnym technikom i pracy wewnętrznej Kasi.        

     Dziś jest ona inną dziewczyną, wczoraj zadzwoniła do mnie z życzeniami świątecznymi, a Wigilię spędziła z nowym mężczyzną. Nie fakt, że Kasia poznała mężczyznę jest ważny, najważniejsze jest to, że teraz ona dobrze czuje się sama ze sobą…

 

Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. www. Slowfood.pl – ta idea jest mi bliska – to promowanie win i żywności oryginalnej i zdrowej. 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

JAK PODNIEŚĆ SWOJE POCZUCIE WARTOŚCI I ZYSKAĆ PEWNOŚĆ SIEBIE?

czwartek, 23 grudnia 2010 7:38

Jak podnieść swoją pewność siebie?

Dziś temat – ważny… Wiem, że teraz jesteście w trakcie przygotowania do świąt ale będę Was namawiać do poświęcenie chwili najważniejszej Osobie jaką jesteście Wy sami…

A teraz historia z życia pewnego amerykańskiego psychologa, który prowadził szkolenie dotyczące poczucia własnej wartości. Rozpoczął on seminarium trzymając w ręku banknot o nominale 1000$. Sala była wypełniona tłumem osób. Trener powiedział: mam dla Was niespodziankę i ten banknot może znaleźć nowego właściciela. Postanowiłem że jednej osobie podaruje ten banknot. Kto chce abym ot tak dał ten banknot?

      Wiele osób wyraziło chęć posiadania tego banknotu przez podniesienie ręki, Ale zanim podaruje komuś go, zrobię coś. Zaczął on banknot zginać i gnieść w różne strony i zapytał, kto jeszcze chce ten banknot? Znowu zgłosiło się kilka osób. Wtedy mówca zrobił coś jeszcze bardziej zaskakującego – rzucił banknot na ziemię i podeptał je swoimi brudnymi butami. Potem spojrzał na sale wpatrzonych w niego słuchaczy i zapytał, kto jeszcze chce ten banknot? Znowu głosiło się sporo osób, gotowych pójść do trenera i zabrać banknot. Trener po chwili ciszy, powiedział : Banknot to metafora Twojego poczucia wartości. Nie ma znaczenia czy banknot podeptałem czy pogniotłem, ciągle chcieliście go ode mnie odebrać bo stale on jest wartościowy jest to nadal 1000 $.

W naszym życiu wiele razy byliśmy czymś przytłoczeni, a zdarzyło się, że ktoś nas psychicznie niszczył. Czuliśmy się powaleni na ziemię i rzuceni w błoto. Czuliśmy się przez to mniej wartościowi a niektórzy z nas nawet wycofali się ze swojego życia. Ale trzeba pamiętać, że bez znaczenia jest co było w przeszłości i co w przyszłości się stanie.

     Ty jesteś niepowtarzalną Człowiekiem i nigdy nie tracisz swojej wartości nawet gdy ktoś Ciebie będzie niszczył, czy będzie Ciebie krytykował. Jesteś bezcenny dla tych, którzy Ciebie kochają… Jesteś wyjątkowy/ wyjątkowa, nawet jeśli myślisz o sobie w sposób negatywny.

 

 Warto się zastanowić nad pytaniem: Dlaczego warto siebie polubić i w ten sposób poprawić naszą samoocenę?

 

 Po pierwsze dlatego, że jeśli siebie lubimy, szanse na aby być szczęśliwym człowiekiem rosną..

     Po drugie, trzeba zrozumieć, że z sobą samym przebywamy 24 godziny na dobę. Ty sam/sama jesteś najlepszym towarzyszem swojego życia. Czy stale krytykując siebie lepiej się ze sobą czujesz? Na pewno nie.

    Po trzecie, jeśli kochasz siebie, akceptujesz swoje wady i ograniczenia. Łatwiej będzie Tobie coś zmienić w życiu. Badania naukowe dowodzą, że osoby o wysokiej samoocenie częściej podejmują ryzyko i zmieniają swoje życie na lepsze Po czwarte, jak siebie lubimy, to inni ludzie przestają nas drażnić. Widzimy, że ktoś jest dla nas np. niemily ale podchodzimy do tej sytuacji ze spokojem i z dystansem

     Po piąte, jak siebie lubimy, to częściej tworzymy udane i szczęśliwe związki. Powodów, dlaczego tak ważne jest budowanie pozytywnego obrazu samego siebie jest wiele.

 

Co zrobić aby nasza pewność siebie wzrosła?

Tutaj niestety potrzebna jest pomoc terapeuty, coach, kogoś, kto z pełnym zaangażowaniem wybierze dla nas ćwiczenia, pokaże co zrobić aby lepiej się poczuć i wreszcie spełniać swoje marzenia.

Kochanym Czytelnikom życzę aby te święta były pełne ciepła, miłości i uśmiechu…

Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. www. Slowfood.pl – ta idea jest mi bliska – to promowanie win i żywności oryginalnej i zdrowej. http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko. Jutro moja mama dostanie właśnie piękne kolczyki ze złota, kupione w świetnej cenie u Sarinoko


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

JAK PRZEŻYĆ ŚWIĘTA Z RODZINĄ, KTÓREJ SIĘ NIE LUBI?

niedziela, 19 grudnia 2010 6:27

Jak przeżyć święta z rodziną, której się nie lubi?

Dziś pytanie z emaila – Pan Zbyszek mnie zapytał, czy mam jakiś sposób żeby w święta z rodziną przeżyć w spokojnej i miłej atmosferze? Niestety w nie każdej rodzinie święta są miłym przeżyciem, czasem jest inaczej – kłótnie i niepotrzebne przykre słowa, które zostają na długo w pamięci po świętach Opisze problem świąt na przypadku Janusza – lat 31, pracuje w firmie transportowej, jak pomyśli, że ma jechać na święta do swojej rodziny do małej miejscowości pod Ciechanowem, jego dobry humor znika… Janusz opowiedział mi jak było w zeszłym roku. Kupił ładne prezenty i już 23 grudnia pojechał do domu na święta. Przywitała go zmęczona i bardzo przygnębiona całym zamieszaniem, związanym ze świętami mama. W końcu usiedli do kolacji wigilijnej, gdzie oprócz mamy i taty, zaproszona zostały ciotki, siostra i jej mąż z dziećmi. Przy kolacji wigilijnej mama Janusza rozpoczęła dyskusję o życiu Janusza, a to że mieszka w Warszawie, zamiast przejąć gospodarstwo po starszych rodzicach, a to, że rozstał się z dobrą i porządną dziewczyną i że w tej Warszawie nic dobrego jego nie czeka a jego miejsce jest tutaj przy rodzicach. Ciotka i siostra Janusza też to samo jemu mówią. Janusz siedzi przy stole, próbuje zjeść karpia i czuje, że chce uciec… i przestać tego słuchać. Przez 3 dni świąt w zeszłym roku usłyszał wiele negatywnych słów ze strony najbliższych…

Co robić aby przetrwać święta w przyjaznej atmosferze?

     Po pierwsze, trzeba się do świąt przygotować. Janusz nie ma wspierającej go rodziny. W tej sytuacji musi pomyśleć co zrobić aby przykre uwagi go nie dotykały. Krytyka ze strony innych i sposób jak my sobie radzimy z nią, jest swoistym barometrem, jak my czujemy się sami ze sobą… Jeśli człowiek siebie nie akceptuje, tym gorzej na niego wpływa krytyka.

     Po drugie, warto nauczyć się jak reagować w uprzejmy i stanowczy sposób w sytuacji gdy ktoś komentuje nasze wybory życiowe. Każdy z nas ma prawo żyć jak pragnie i on sam za swoje życie odpowiada. Mama, tata czy ciocia, nie mogą nas zrozumieć bo patrzą na nas ze swojej ograniczonej perspektywy.

   Po trzecie, trzeba stale pamiętać. To są tylko 3 dni, później można pojechać do swojego domu tak jak zrobi Janusz. Po czwarte, trzeba mieć wsparcie, kogoś do kogo można zadzwonić lub spotkać się po świętach. Sama świadomość, że nie jesteśmy sami ze swoimi problemami i ktoś nas rozumie, daje inną perspektywę i czyni nas silniejszymi w obliczu problemów rodzinnych. Po piąte, można się zastanowić, co daje człowiekowi przejmowanie się tym, co mówi najbliższa rodzina. Absolutnie nic. Każdy z nas ma prawo do tworzenia swojego życia tak jak chce. Pamiętajmy rodzina za nas życia nie przeżyje, a że komentuje nasze życie podczas świąt. Od nas zależy czy my tą krytykę przyjmiemy czy uznamy, że to nic takiego…

Kochanym Czytelnikom życzę aby te święta były pełne ciepła, miłości i uśmiechu…

Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. www. Slowfood.pl – ta idea jest mi bliska – to promowanie win i żywności oryginalnej i zdrowej. 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (35) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 687  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839687