Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

DLACZEGO NIE WARTO SZUKAĆ BOGATEGO MĘŻA?

środa, 25 listopada 2015 12:12

DLACZEGO NIE WARTO SZUKAĆ BOGATEGO MĘŻA ?

 Dziś temat zainspirowany historią mojej znajomej i dziękuje Agnieszce, że zgodziła się aby opisała tą historię.

 Agnieszkę to ładna szatynka, razem studiowaliśmy na Uniwersytecie Warszawskim, ja zajęłam się badaniami naukowymi a Agnieszka zaczęła pracować w Agencji Reklamowej w Warszawie. Podczas jednej z imprez firmowych poznała Janusza. Janusz to właściciel dwóch dobrze prosperujących firm, ma 55 lat.

Agnieszka była oczarowana, najbardziej podobało się jej, że Janusz zaprasza ją do tajskiej restauracji, że organizuje wyjazdy na weekendy do Rzymu, że na wakacje pojechali do Brazylii. Wreszcie Agnieszka mogła pójść do Centrum Handlowego i kupić ubrania, o których marzyła. Zadbała też o swój wygląd.

 

Była szczęśliwa jak Janusz zaproponował małżeństwo. Wyprowadziła się z wynajmowanej kawalerki na Żoliborzu i zamieszkała z Januszem w stumetrowym apartamencie na Kabatach, niedaleko lasu.

Przez pierwszy rok małżeństwa wydawało się Agnieszce, że spełniły się jej największe marzenia – ma piękny dom, bogatego męża, stać ją na wszystko.

Po roku okazało się, że bycie żoną bogatego mężczyzny to ciężka praca. Musi świetnie wyglądać i być w dobrym humorze bo Janusz tego wymaga..

Janusz często mówi jaka ona ma być. Agnieszka musiała zmienić swój styl ubierania na klasyczny. Gdy parę kilo przytyła, Janusz jej dokuczał i powiedział, że musi schudnąć bo ona go reprezentuje.

 

Jeśli chodzi o zakupy, Agnieszka nie mogła kupować tego co chce tylko to co podoba Januszowi. Janusz kupował jej biżuterię ale była ona przechowywana w jego sejfie. Agnieszka musiała też często uczestniczyć w spotkaniach z klientami firmy Janusza. Janusz miał pretensje,że ona nie orientuje się w trendach w branży komputerowej, że nie czyta prasy ekonomicznej, że nie zabiera głosu na spotkaniach .Wg niego żona ma być nie tylko ładna, zadbana, szczupła ale też bardzo inteligentna.

Janusz coraz częściej krytykował Agnieszkę, że nie spełnia jego wymagań. Czasem mówił, że jej obecność na spotkaniach z klientem przyniosła mu pecha, bo nie umiała porozmawiać z klientem. Krzyczał na Agnieszkę, bo ona już się starzeje i nie jest tak ładna jak na początku ich znajomości…

 

Coraz częściej Agnieszka była zmęczona, bo jednocześnie zajmuje się domem, pracuje codziennie 8-9 godzin a po pracy musi towarzyszyć mężowi na bankietach, na negocjacjach czy przygotowywać przyjęcia dla jego znajomych w domu. Do tego musi pięknie wyglądać, mieć poczucie humoru i prowadzić rozmowy z jego znajomymi.

Agnieszka zauważyła, że Janusz źle ją traktuje. Często mówi jej, że ona nic nie miała jak go poznała, była biedna jak mysz kościelna, że jej matka i ojciec są nie wykształceni i są ze wsi. Agnieszka nie może jechać do swojej rodziny bo Janusz zawsze ma dla niej jakiś plan, nie ma ani jednego dnia aby ona mogła odpocząć i nic nie robić. Janusz nie docenia ile ona robi codziennie aby mieszkanie było czyste i wysprzątane, aby był obiad z ekologicznych produktów.

 

Nie ma już ciekawych rozmów z mężem. Janusz jest ciągle w biegu i pracuje do 20-stej. Dawno nie byli w kinie czy w teatrze. Wyjścia na bankiet Agnieszka traktuje jako przykry obowiązek i na bankietach zwyczajnie się nudzi. Długie rozmowy o biznesie czy o innych biznesmenach są  dla Agnieszki nużące i gdyby tylko mogła zostałaby w domu i pooglądałaby telewizję.

W związku  Agnieszki i Janusza jest kryzys. Nie wiadomo jak to się skończy, pomogę jej. Jednak widzę, że może być to trudne…

 

DLACZEGO KOBIETY SZUKAJĄ BOGATYCH MĘŻCZYZN ?

 

 Po pierwsze, warto pamiętać co twierdzą naukowcy. Amerykański profesor David Buss przeprowadził wraz  zespołem badaczy wywiady i ankiety wśród 186 małżeństw i 100 studentów w Stanach Zjednoczonych. Badani mieli określić, co jest dla nich najważniejsze? W przypadku badanych kobiet kluczowa okazała się przy wyborze mężczyzny jego pozycja społeczna i związany z nim wysoki status materialny. Profesor David Buss interpretując wyniki swoich badań naukowych twierdzi, że u kobiet silna jest potrzeba bezpieczeństwa, stąd wybór mężczyzny bogatego, często starszego od kobiety…

 

Po drugie, często mężczyźni bogaci uważają, że ich partnerka ma być młoda, piękna i jeszcze ma pomagać mu w prowadzeniu biznesu lub w utrzymywaniu dobrych relacji z klientami czyli oprócz urody istotne są tzw. miękkie umiejętności jak umiejętność nawiązywania kontaktów, skutecznej komunikacji, autoprezentacji i negocjacji…

 

Po trzecie, przy wyborze  partnera warto przyjrzeć się jaki ma system wartości. Jeśli na pierwszym miejscu jest kariera i pieniądze, trudno oczekiwać czułości, okazywania miłości i poświęcania swojego czasu na rzecz żony czy też partnerki.

 

Po czwarte, według badań naukowych profesora J. Gottmana szacunek jest najważniejszy w relacjach. Jeśli w małżeństwie są pieniądze ale nie ma szacunku, prawdopodobieństwo, że związek się rozpadnie jest duże…

 DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!

Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginane kolczyki w dobrej cenie  i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

ZWIĄZEK Z NARCYZEM, JAK WYTRZYMAĆ Z NARCYZEM

środa, 18 listopada 2015 13:31

ZWIĄZEK Z NARCYZEM

 

Dziś tekst na specjalne życzenie Czytelniczki.

 

Problem opiszę na przykładzie Anny. Anna ma 34 lata, jest ładną blondynką i pracuje jako finance manager w korporacji w Warszawie.

 

Jej problem to toksyczne relacje w związku z Jackiem.

 

Jacka poznała na imprezie firmowej i od razu spodobał się jej.

 

Jacek to przystojny brunet, ukończył studia na SGH a potem studia MBA i obecnie pracuje jako dyrektor w dużej międzynarodowej firmie.

 

Początkowo Annie imponowała jego pewność siebie, przebojowość, determinacja. Jednak po roku wspólnego mieszkania okazało się, że Jacek jest despotyczny i nie ma empatii. Większość decyzji podejmuje Jacek i nie pyta Anny o zdanie. On postanowił i tak ma być a jeśli Anny coś nie pasuje może odejść a on znajdzie sobie inną partnerkę.

 

Anna próbuje z nim dyskutować a on szybko odpowiada, zdecydowałem a Ty głupoty mówisz. Tak jest w wyborze miejsca na wakacje, a nawet w decydowaniu jak mają spędzić weekend. Anna musi się zgodzić,  że jadą do Krakowa do jego rodziny. A jego rodziny Anna nie lubi.

 

Anna nie może też zwierzyć się Jackowi. On może godzinami opowiadać o pracy a jak ona rozpoczyna relacjonowanie co wydarzyło się u niej w pracy, Jacek mówi, że jest zmęczony i że nie ma nastroju słuchać o jej problemach…

 

Jacek nie znosi krytyki, jeśli ktoś go skrytykuje, nie przyjmuje informacji zwrotnych tylko mści się na tej osobie. Z bratem zerwał kontakty bo ten powiedział mu, że źle traktuje swoją żonę.

 

Jacek uwielbia towarzystwo, szczególnie gdy opowiada jakim on jest skutecznym liderem w pracy, jak dzięki niemu korporacja osiągnęła świetne wyniki finansowe. Przy okazji publicznie skrytykuje Annę, że jako gospodyni przyjęcia słabo sobie radzi, że jedzenie jest niesmaczne itp.

 

Anna mówiła mu, że taka krytyka ją szczególnie boli ale Jacek tego nie słyszy, nadal tak robi z jeszcze większą intensywnością.

 

Anna ma wrażenie, że żyje w cieniu swojego męża, wszystko kręci się wokół jego osoby. Nawet w sypialni najważniejsze się jego potrzeby.

 

 

Co zrobić gdy jesteś w związku z narcyzem?

 

 

Po pierwsze, dokładnie ustalić w jakich obszarach i w konkretnych sytuacjach pomijane są Twoje potrzeby. Zwykle kobiety mają trudności z rozpoznaniem narcystycznej osobowości partnera. Często dla tzw. świętego spokoju” rezygnują z kontaktów z przyjaciółmi, z preferencji odnośnie czasu wolnego, a wreszcie z posiadania prawa do własnych opinii. Po kilku miesiącach okazuje się, że całe swoje życie podporządkowały partnerowi, zapominając o sobie…

 

 

Po drugie, warto wiedzieć czym charakteryzuje się narcyz. Często narcyzami są ludzie odnoszący duże sukcesy na polu zawodowym. Są to osoby o nadmiernej pewności siebie, graniczącej z arogancją, nie posiadają empatii. Mają w sobie pogardę dla innych ludzi – tych zawsze od nich głupszych i gorszych. Często używają manipulacji aby osiągnąć swoje cele. Nie znoszą sprzeciwu i dobierają znajomych według kryterium użyteczności, jeśli ktoś może mu pomóc, narcyz utrzymuje znajomość ale gdy osoba przestaje być potrzebna, narcyz przestaje dzwonić.

 

 

Po czwarte, warto pamiętać co jest przyczyną tworzenia się osobowości narcystycznej

 

 Amerykańska psycholog Lorna Bejamin, uważa że przyczyna narcyzmu tkwi w sposobie wychowania dziecka. Gdy rodzice otaczają dziecko nadmierną opieką, stawiają je na piedestale, zapewniając mu wszystko czego zapragnie, prawdopodobieństwo, że później wyrośnie z niego narcyzm jest bardzo duże. Podobnie jest jak rodzice stawiają dziecku bardzo duże wymagania i od małego uczą go dążenia do perfekcji. W tym przypadku dziecko aby być kochane, musi zasłużyć na miłość poprzez bardzo dobre oceny i spełnianie oczekiwań rodziców.

 

 

Po piąte, jak już jesteś w związku z narcyzem warto zastanowić się nad ważną decyzją czy podjąć działanie w kierunku zmiany relacji czy rozstać się?

 

W przypadku opisywanej wyżej Anny, wiadomo było, że konieczna jest zmiana. Anna nie chciała jednak rozpadu związku, poprosiła mnie o opracowanie planu jak wyjść z tej trudnej sytuacji. Anna zastosowała zaproponowane przeze techniki, początkowo spowodowało to, że mąż jeszcze więcej na nią krzyczał. Jednak po pewnym czasie nastąpiła odczuwalna poprawa. Nie to idealne małżeństwo, są kłótnie, są czasem ciche dni. Dla mnie najważniejsze jest, że Anna jest zadowolona z życia, nie płacze i nie ma myśli samobójczych…

IMIONA BOHATERÓW OPISANEJ HISTORII ZOSTAŁY ZMIENIONE.

 DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!

Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginane kolczyki w dobrej cenie  i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

MATKA KIERUJE ŻYCIEM DOROSŁEGO SYNA, DOROSŁEJ CÓRKI

środa, 11 listopada 2015 13:27

Matka kieruje życiem dorosłej córki, dorosłego syna

 Dziś temat na życzenie Czytelniczki.

Problem opiszę na przykładzie Jarka. Jarek ma 32 lata,  pracuje w firmie farmaceutycznej w Warszawie.

Jego problem to zależność emocjonalna od jego mamy i brak odpowiedniej kobiety do stworzenia związku.

 

Mama Jarka Barbara wychowywała Jarka samotnie i zawsze syn był jej całym światem. Pracowała jako księgowa ale jeszcze dodatkowo zatrudniła się w innej firmie, wszystko po to aby synek miał wszystko od prywatnych lekcji angielskiego po wyjazdy do szkół językowych w Anglii. Syn z wyróżnieniem skończył studia, dostał dobrą pracę w koncernie tylko jego życie osobiste to porażka. Był z jedną dziewczyną przez 3 lata ale ona zostawiła go bo powiedziała, że ona potrzebuje twardego mężczyzny a zniewieściałego Jarka za którego wszystko musi robić.

 Jarek przeżywał rozstanie ale mama powiedziała, że "to nie była kobieta dla niego", przecież mama wcześniej wiedziała, że ta dziewczyna ma ciężki charakter i nie nadaje się dla jej wspaniałego, mądrego, przystojnego syna…

Jarek próbował się umawiać z dziewczynami ale na dłużej nic nie wychodziło. Czuje jakiś lęk przed kobietami, przed ich dominacją i brakiem wolności.

A mama zapewnia mu wszystko co potrzebne – pyszne obiady takie jak lubi, wyprane i wyprasowane koszule do pracy itp. Mama  ma zawsze czas dla niego i może jej się zwierzyć z każdego problemu.

Inna sprawa, że Jarek nie jest lubiany i ma mało znajomych. Nie wie dlaczego tak jest ? Ostatnio jego kolega powiedział mu, że życie mija a on jest ciągle sam lub na zakupach z mamusią. Ciężko byłoby przyznać ale tak faktycznie jest… Jarek chciałby żyć własnym życiem, podejmować sam decyzje ale nie wie czy po pierwsze potrafi a po drugie nie chce mamie zrobić przykrość przecież ona poświęciła tyle lat dla niego…

 

 Podobny przypadek to Daria. Daria ma 30 lat i jest związana silnie z mamą. Mama od dawna kierowała jej życiem – namówiła ją aby studiowała ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim, wybrała i kupiła jej mieszkanie itp.

Mama ingeruje w życie Darii, wypytuje się codziennie o   pracę i o mężczyzn.

Nie podoba mamie chłopak Darii –Adam. Bardzo często mówi Darii, że on do niej nie pasuje, że jest on niewykształcony, że nie zna się na niczym. Jak Daria sprzeciwia się mamie, ta mówi jej, że jej zdrowie się pogarsza i że to wina Darii. Daria kocha mamę ale też chce żyć swoim życiem...

 

Co zrobić jak mama rządzi Twoim życiem?

 

Po pierwsze, można stopniowo wyznaczyć granicę między miłością i ciekawością mamy a kreowaniem swojego życia w sposób samodzielny.

 

Po drugie, warto zacząć walczyć o prawo do własnych decyzji. Jeśli nie potrafi ktoś podjąć decyzji zarówno w sprawach drobnych jak i ważnych, to poczucie wartości maleje a rośnie zależność od matki.

 

Po trzecie, trzeba pamiętać, że w trakcie tego procesu może mama stosować szantaż emocjonalny, mogą pojawić się u mamy negatywne emocje takie jak złość, żal, lęk… Matka nie chce zmian, pragnie mieć swojego syna czy swoją córkę przy sobie i jest przekonana, że ona wie lepiej co dobre jest dla jej dorosłego dziecka. W związku z tym zmiana postępowania syna nie będzie spotykała się z aprobatą raczej będzie to na początku bolesne dla dwóch stron. Oczywiście przy pomocy coacha to zniwelować.

 

W opisywanym przypadku Jarka, jego mama nie chciała pogodzić się z samodzielnością syna. Był to proces ale dziś dzięki moim radom, Jarek jest w szczęśliwym związku z Dominiką a mama poznała nowych znajomych i przestała ingerować w życie Jarka.

 IMIONA BOHATERÓW OPISANEJ HISTORII ZOSTAŁY ZMIENIONE.

 DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!

 Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam piękny, oryginalny  pierścionek w dobrej cenie  i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 720  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839720