Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 090 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ W INTERNECIE?

środa, 27 listopada 2013 9:05

Jak znaleźć miłość w internecie?

      Dziś o tym czy można znaleźć miłość w sieci a za przykład podam przypadek - Pawła z Krakowa. Paweł jest przystojnym mężczyzną, ma 33 lata, z zawodu administrator sieci. Spotkał się ze mną z problemem, że w Internecie nie może znaleźć tej właściwej dla siebie kobiety. Paweł ma swój profil na trzech portalach randkowych i od dwóch lat systematycznie pisze emaile, przegląda profile kobiet na portalu oraz po dłuższej wymianie emaili spotyka się z nimi.

Na początku był on mocno zafascynowany randkami w sieci - tyle atrakcyjnych kobiet w jednym miejscu. Po 3 miesiącach poczuł rozczarowanie, to nie jest jednak takie proste - stwierdził gdy rozmawialiśmy.

      Pierwsza rzecz, jaką Paweł zauważył to duża rozbieżność między tym co kobiety w swoich profilach piszą a rzeczywistością. Paweł przez pięć miesięcy korespondował z  Kasią - która pisała w swoich emailach, że jest łagodna, ciepła, optymistyczna i że pracuje jako kierownik działu finansowego w firmie produkującej kosmetyki. Kasia stwierdziła, że jest już po rozwodzie i że nie ma dzieci.  Jednak po 2 spotkaniach Kasia przyznała się, że dopiero zamierza się rozwieść, ma dziecko i nie jest kierownikiem ale będzie za 2 lata, jak odejdzie z pracy jej szefowa.

        Inna dziewczyna, którą Paweł spotkał, przedstawiła się jako kosmetyczka. Miała śliczne zdjęcie w swoim profilu - brunetki o dużych, pięknych oczach i ładnych ustach. Pisała że kocha zwierzęta, jest stale uśmiechnięta i że kocha rozmowy o komputerach. Paweł był poekscytowany spotkanie z Iwoną, specjalnie wybrał świetną restaurację i w sobotę o 17- stej czekał na Iwonę. Niestety Iwona nie była tą osobą ze zdjęcia, "to zdjęcie koleżanki" - powiedziała bez słowa przepraszam. Nie interesowała się też komputerami jak pisała, w ogólne nic co było w jej profilu nie zgadzało się z tym, co zaobserwował Paweł podczas spotkania.

        Kolejna kobieta - to ładna blondynka, recepcjonistka w małej firmie. Basia już na pierwszym spotkaniu postawiła sprawę jasno. Ona szuka mężczyzny, który będzie płacił jej za wynajęcie mieszkanie, kosmetyki oraz za wyżywienie. Pracy recepcjonistki nie lubi ale jak znajdzie odpowiedniego mężczyznę to rzuci pracę i będzie wreszcie zadowolona z życia. Na spotkaniu szczegółowo pytała Pawła, ile zarabia, czy ma szansę na awans, czy ma własne mieszkanie i wreszcie jakim samochodem jeździ.

       Paweł spotykał się z wieloma dziewczynami aż w końcu kolega dał mu kontakt do mnie - coacha, który może mu pomóc.

        Kiedy wreszcie poznam normalną dziewczynę? zapytał mnie już na pierwszym spotkaniu. Czy fajne i wartościowe dziewczyny w Internecie w ogóle istnieją?

 Pewnie, że są, odpowiedziałam, przecież znam wiele par, które poznały się na serwisie randkowym i  są szczęśliwi.

     Pracę z Pawłem zaczęłam od podbudowania jego poczucia wartości. Przy poznawaniu kobiet przez Internet Paweł często odczuwał rozczarowanie oraz smutek. Nie czuł się atrakcyjnym mężczyzną, trudno mu było pogodzić, że niektóre piękne dziewczyny z serwisu randkowego, nie chciały się z nim spotkać. Paweł musiał zrozumieć, że niezależnie czy stworzy związek czy nie, jest wartościową osobą. Specjalnie dla Pawła opracowałam techniki, które zwiększają jego poczucie wartości. Trzeba było też odbudować wiarę, że w sieci można poznać inteligentne i atrakcyjne kobiety.

       Następnie zadałam ważne pytanie Pawłowi - Jakiej kobiety szuka? Co dla niego jest najważniejsze? A jakie wady u kobiety może zaakceptować? Paweł stwierdził, że jego ideał to dziewczyna o dużych oczach, wysoka minimum 170 cm, musi interesować się historią, jazzem i komputerami. Tutaj musiałam powiedzieć, że takie zainteresowania u kobiet są rzadkie i  poprosić, żeby Paweł nieco zrewidował swoje wymagania co do kobiet.

    Potem Paweł zadał mi ważne pytanie kiedy powinno nastąpić spotkanie? Doradziłam Pawłowi aby zainicjować spotkanie z dziewczyną, po kilku wymienionych emailach. Poprzednio Paweł pisał z dziewczyną  raz przez rok, innym razem przez pół roku. Wyobrażał sobie spotkanie, jak będzie się zachowywać dziewczyna, z którą wymienia poglądy w emaila,  Z takim idealnym obrazem, jaki stworzył sobie w wyobraźni Paweł, ryzyko rozczarowania się jest duże.

     Inna kwestia to, jak dowiedzieć się więcej,  jaka jest dziewczyna z którą Paweł chce się spotkać. W tym przypadku warto zadać jej już w korespondencji emailowej właściwe pytania i uważnie czytać odpowiedzi. Przez emaile nie da się poznać człowieka, ale można nieco zmniejszyć ryzyko rozczarowania.

Paweł dostał też szereg wskazówek jak poznać kobietę w sieci, na co zwracać uwagę, jak warto zachowywać się w trakcie spotkania aby znajomość się rozwijała w dobrym kierunku. Nauczyłam też Pawła jak panować nad lękiem przed odrzuceniem. Nadmierny lęk przed  ośmieszeniem się, przed brakiem akceptacji  sprawia, że człowiek często wycofuje się i rezygnuje z poznawania nowych osób.

      Inna sprawa to praca nad byciem osobą otwartą. Internet to nie jedyny sposób na poznanie wymarzonej partnerki, tą jedną jedyną można poznać prawie wszędzie.

Przykładem jest mój znajomy, który poznał swoją żonę w...klinice stomatologicznej. Zapytał ją u jakiego lekarza stomatologa się leczy, później ponarzekali na ceny w klinice, aż wreszcie wymienili się swoimi numerami telefonów.

Wracając do Pawła. Dziś czuje się już lepiej, od miesiąca spotyka się z Anną i mówi, że jeszcze nie wie czy to jest właśnie to czego szukał, ale mają wspólne zainteresowania i ciekawie spędzają czas.

Jeśli masz problem mój email dobrycoach@wp.pl

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

 

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam pierścionek dla mojej mamy - będzie on prezentem na święta. To uczciwy sprzedawca. Polecam! http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAK POMÓC BLISKIEJ OSOBIE W DEPRESJI?

środa, 20 listopada 2013 9:47

JAK POMÓC BLISKIEJ OSOBIE W DEPRESJI?

 Dziś tekst napisany na życzenie Czytelniczki, która bardzo prosiła mnie o właśnie ten temat.

Problem opiszę na przykładzie Barbary. Barbara ma 31 lat,  pracuje jako księgowa w dużej firmie w Warszawie.

Jej problem to pogarszający się stan psychiczny męża. Nie wiadomo czy to już depresja czy może początek depresji.

Janek mąż Barbary  ostatnio ma problemy z pracą, zwolnili go. Musiał oddać służbowy laptop i samochód. Nagle przestał  być pracownikiem znanej firmy i życie dla niego straciło sens…

Janek cały czas siedział w domu, czasem wysłał jedno lub dwa CV i na tym kończył swoje poszukiwanie pracy. Przestał się odzywać do Basi,  unika spotkań  towarzyskich.  Boi się pytań co u niego a szczególnie jest dla niego trudne, że on taki specjalista, po studiach i z wieloletnim doświadczeniem jest bezrobotnym…

Janek powtarza, że już nic dobrego go nie czeka, że nie znajdzie nigdy pracy. Ma problemy ze snem. Albo krzyczy na Barbarę i jest agresywny lub jest apatyczny i smutny. Ciągle powtarza, że trzeba oszczędzać i zaczął czepiać się do wydatków  Barbary, pyta ją czy naprawdę musi chodzić do fryzjera, czy nie może się sama uczesać?

Barbara stara się rozumieć sytuację Janka, ale czuje bezsilność. Zastanawia się co zrobić aby zmobilizować go do aktywności, do poszukiwania pracy, do pomocy w pracach domowych.

 Barbara mówi do Janka, „ weź się w garść”, „ myśl pozytywnie na pewno znajdziesz pracę”, „ciągle siedzisz w domu i nic nie robisz,  a ja muszę zarabiać na dom” lub "gdzie podział się Janek, za którego wyszłam za mąż – energiczny, człowiek sukcesu?", "zacznij działać", " jesteś leniem". Te stwierdzenia powtarza co najmniej 10 razy dziennie, co powoduje, że Janek staje się nerwowy…

 

 Co robić jak bliska osoba jest w depresji?

 

 Po pierwsze, nie używać nieskutecznych stwierdzeń np. "Dasz radę"," życie przed Tobą", "rusz się", "zacznij myśleć pozytywniej wtedy wszystko się zmieni", "życie jest piękne", "trzeba działać".

Dlaczego to jest nieskuteczne? Osoba cierpiąca na depresję, ma zniekształcony obraz  samego siebie i rzeczywistości. Nie działają stwierdzenia „myśl pozytywnie”, bo ta osoba nie jest w tym momencie w stanie zmienić diametralnie myślenia i zacząć działać.

Profesor Beck dowiódł, że najczęściej przyczyną depresji jest niewłaściwa pesymistyczny obraz samego siebie i negatywny obraz sytuacji oraz pesymistyczna wizja przyszłości. Aby zmienić tak negatywny sposób myślenia o sobie i rzeczywistości potrzebna jest cierpliwość, uważność i profesjonalne metody terapeutyczne....

 

Po drugie, trzeba przestać dawać dobre rady i zmuszać osobę do aktywności, jeśli ona tego nie chce. Rady typu – jak zaczniesz przeglądać ogłoszenia w Internecie to znajdziesz pracę.

 

Po trzecie, namówić osobę do wizyty u terapeuty. Często w takich sytuacjach to terapeuci wywierają większy wpływ na osobę w depresji niż osoby bliskie.

 

 Po czwarte, słuchać bliskiej osoby bez krytykowania i bez oskarżania. Sama obecność i akceptacja  stanowi dla osoby w depresji duże wsparcie…

 

 Po piąte, zmiana diety. Są badania naukowe potwierdzające, że dieta bogata w tryptofan pomaga w leczeniu depresji. Tryptofan jest niezbędny dla mózgu by syntetyzować serotoninę, neuroprzekaźnik, który ma kluczowe znaczenie w tworzeniu naszego nastroju.

 

Po szóste, zadbać o siebie. Osoba wspierająca kogoś bliskiego w depresji, też potrzebuje wsparcia, jest duże ryzyko wypalenia...

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać na mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam pierścionek dla mojej mamy - będzie on prezentem na święta. To uczciwy sprzedawca. Polecam! http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

MANIPULACJA W ZWIĄZKU

środa, 13 listopada 2013 8:11

Techniki manipulacyjne w związku

 

 Tekst napisany dla Czytelnika, który też prowadzi Blog.

Opiszę przykłady technik manipulacyjnych na przykładzie Marka i Anety.

Marek ma 45 lat i jest dwa lata po rozwodzie. Marek pracuje jako administrator danych w dużym koncernie w Warszawie. Rozwód był dla niego traumą, którą chciał szybko zapomnieć.  Ale są jeszcze dzieci – dwie córki, jedna ma 14 lat a druga córka ma 8 lat.

Jego problem to ciągła manipulacja ze strony żony. Celem eks- żony jest aby córki nie chciałby spędzać czasu z ojcem. O Marku codziennie eks- żona mówi, że on był złym mężem, że teraz jest dużo lepiej. Jak córeczki chcą wybrać się na zakupy, eks- żona mówi, "ja wam wszystko kupię, a wasz tatuś to skąpił dla  was pieniędzy". Marek ma zagwarantowane sądownie  dwie niedziele w miesiącu widzenia z córkami a żona Anna w tym czasie planuje coś atrakcyjnego i pyta córek -„wolicie nudzić się z ojcem w parku czy pójść do Centrum Nauki Kopernik bo tam was zabiorę?".

Często Marek przegrywa z byłą żoną walkę o dzieci. Wtedy córki dzwonią, że nie mogą się spotkać bo idą z mamą do kina albo mówią, może innym razem tato bo jutro mamy klasówkę z matematyki. Marek bardzo przeżywa każdą odmowę dzieci, zastanawia się jak się w tej sytuacji zachować. Postanowił sobie, że nie będzie nic złego dzieciom mówił na byłą żonę  ale denerwuje się jak od córek słyszy, że rozwód jest przez niego, że on jest nieodpowiedzialny, że mama żałuje, że za niego kiedyś wyszła za mąż. Zastanawia się jak się obronić przed manipulacją byłej żony i co zrobić aby dzieci cieszyły się z kontaktu z nim.

 

 Inny przypadek to Alina. Alina mieszka od trzech lat z Adamem w Warszawie. Adam to wspaniały mężczyzna ale lubi mieć zawsze ostatnie zdanie, Alina nie ma nic do powiedzenia. A jak Alina chciała podjąć pracę, Adam stwierdził,  że nie może, że jeśli mnie kochasz, to zrezygnujesz z tej oferty pracy.

Jak Alina chciała pojechać do rodziny na weekend, Adam stwierdził, że Alina go nie kocha, bo nie chce z nim jechać w góry tylko do rodziny a rodzina może poczekać. Alina widuje rodzinę raz w roku i przez to ma duże poczucie winy. Zawsze jest tak jak Adam postanowi i nie jest uwzględniana opinia Aliny. Jak Alina mówi, że czegoś nie chce, od razu Adam na nią krzyczy i mówi, że on dla niej wszystko robi, że haruje w korporacji jak wół, żeby ona mogła sobie kupić fajne ubrania, a ona jest taka niewdzięczna i nie rozumie jego potrzeb.

 

Jak obronić się przed manipulacją w związku?

 

Po pierwsze,  często ludzie nie mają świadomości, że są manipulowani. Mapilulatorzy wmawiają im, że to dla ich dobra tymczasem manipulacja w związku czy wobec dzieci jest szkodliwa dla relacji.

 

Po drugie, warto zastanowić się czego ja chcę i dlaczego to chcę. Jeśli mamy samoświadomość swoich celów, pragnień, trudniej się nas zmanipulować.

 

Po trzecie, opracować sobie  dobry plan działania. Jakie kroki mogę podjąć aby przeciwdziałać manipulacji? W opisywanej sytuacji Marek powinien nauczyć się jak skutecznie komunikować się z dziećmi i dowiedzieć się jakie są ich preferencje dotyczące spędzania wolnego czasu. Ważne jest aby zmienić wizerunek złego ojca, który jest wpajany dzieciom przez matkę po rozwodzie czyli słowem a przede wszystkim zachowaniem zaprzeczyć tym kłamstwom i manipulacjom.

 

Po czwarte, pamiętać, że w bliskich relacjach często ludzie stosują tzw. szantaż emocjonalny np. mówią gdybyś mnie kochał/ kochała, to byś się zgodził na to co proponuję. W związku te osoby czy to jest kobieta czy mężczyzna sprawiają wrażenie, jedyne czego od nas oczekują to uległość i spełnianie ich oczekiwań. Gdy nie chcemy czegoś zrobić zgodnie z ich życzenie, spotyka z ich strony kara – wyrzuty, kłótnie a nawet groźba rozstania. Nie są jednak ważne nasze potrzeby i plany.  Są jednak specjalne techniki walki z manipulacją, jaką jest szantaż emocjonalny, stosując je można naprawić relację i uczynić związek szczęśliwszy i partnerski. Ja opisywaną wyżej Alinę nauczyłam jak ma reagować i co mówić w sytuacji gdy jej partner stosuje szantaż emocjonalny. Na początku Adam przestał się do nie odzywać przez parę dni ale potem zaczęło stopniowo się poprawiać a dziś to szczęśliwy związek…

 Eric Berne, którego cenię  twierdzi że życie to nieustanne uczestnictwo w różnego rodzaju grach. Ale warto mieć świadomość, które z tych gier międzyludzkich są szkodliwe i  w skutek tej manipulacyjnej gry jedna strona traci…

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać na mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

 

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki. To uczciwy sprzedawca. Polecam! http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

PEWNOŚĆ SIEBIE W ZWIĄZKU

środa, 06 listopada 2013 8:32

Pewność siebie w związku

Dziś temat na życzenie Czytelniczki, którą serdecznie pozdrawiam.

Problem opiszę na przykładzie Iwony. Iwona ma 33 lat, jest ładną blondynką, ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim a potem studia MBA w Warszawie.

Obecnie jest menadżerem w korporacji i kieruje 15- osobowym zespołem. W pracy Iwona jest bardzo pewna siebie, myśli o sobie jako skutecznym menadżerze. W pracy jest twarda, nie ma dla nikogo taryfy ulgowej, wszyscy w jej zespole muszą pracować wydajnie. Potrafi nakrzyczeć, potrafi nie jedną pracownicę doprowadzić do płaczu….

A w życiu prywatnym jest zupełnie inna – uległa, słaba, pełna lęków… Jej związki to porażka za porażką. Sama nie wie dlaczego tak się stało...

Teraz jest z Piotrem. Piotr mówi, że ją kocha ale Iwona nie wierzy w to. Ciągle zastanawia się, czy on ją kocha, czy ona mu się podoba. Jak ogląda siebie - swoje ciało rano w łazience mysli o sobie, że jest nieatrakcyjna i z pewnością Piotrowi się podobają inne kobiety. Iwona w pracy umie wyrazić swoje zdanie i nakrzyczeć… a w domu boi się powiedzieć, że ma inną opinię na tematy polityczne lub ze nie lubi oglądać transmisji meczów. Na wiele rzeczy się zgadza bo boi się, że Piotr odejdzie tak jak poprzedni mężczyźni. A już cztery razy była porzucana...

Myślała, że jeśli będzie uległa to będzie w związku dobrze. Iwona boi się kłótni i przeżywa męki jak Piotr jest na nią zły. Z jednej strony obawia się co będzie jak pokaże się z innej strony Piotrowi, a z drugiej strony czuła wewnętrzny bunt, że nie mówi co jej się nie podoba. Nie czuje się szczęśliwa w związku bo nie umie cieszyć się miłością, tylko stale snuje pesymistyczne wizje. Wyobraża sobie, jak to będzie jak będzie sama i nie będzie Piotra u jej boku…

Jak pokonać brak pewności siebie w związku?

 

Po pierwsze, na pewność siebie w związku, wpływają w związku doświadczenia z przeszłości. Pesymistyczne wizje że związek się skończy, że znowu popełni się te same błędy itp.

 

Po drugie, przekonania jakim trzeba być w związku. Opisywana wyżej Iwona myślała że mężczyźni lubią spokojne i uległe kobiety, które na wszystko się zgadzają. Zrezygnowała z bycia asertywną na rzecz bycia kochaną ale skutek tej decyzji był odwrotny od zamierzonego.

 

Po trzecie, ważne jest jak oceniamy siebie, czy uważamy, że mamy zalety, które w związkach są ważne. Opisywana wyżej Iwona nie ceniła swoich zalet, które mają kluczowe znaczenie dla relacji np. że potrafi być wierna, że jest czuła, że w związku myśli też o potrzebach partnera.

 

Po czwarte, nauczyć się sposobów komunikacji z partnerem. Większość ludzi nie zna faktu, że błędy w komunikacji mogą doprowadzić do kryzysu w związku. Większość ludzi stosuje w rozmowie z partnerem/ partnerką oskarżycielskie argumenty, które skutkują nasileniem konfliktu.

 

Po piąte, może być tak, że osoba ma wysoką samoocenę w sferze zawodowej a niską samoocenę dotyczącą jej związków. Tą niską samoocenę można zmienić przy pomocy ćwiczeń opracowanych przez coacha. Warto tutaj poznać jakie wzorce ma dana osoba i jak to wpływa na relację.

 

Po szóste, profesor A. Beck twierdzi że osoby z niską samooceną mają trudności w nawiązywaniu intymnych więzi. Z jednej strony bardzo pragną bliskości a z drugiej odczuwają silny lęk przez odrzuceniem i bólem z tym związanym.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać na mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki. To uczciwy sprzedawca. Polecam! http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 

 

 


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 709  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839709