Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK ROZWIĄZAĆ PROBLEMY Z SEKSEM?

czwartek, 29 listopada 2012 7:40

 Jak rozwiązać problemy z seksem?

Ten tekst jest na prośbę wielu Czytelniczek szczególnie Czytelniczki z Gdańska.

Problem przestawię na przykładzie Aliny. Alina ma 31 lat pracuje w dziale finansowym.

  Problem Aliny to brak ochoty na seks. Jak zbliża się wieczór, robi się nerwowa.Zaczyna sprzątać w kuchni i w pokoju. A jak jej mąż zaczyna ją całować w sypialni, Alina mówi, że jest bardzo zmęczona bo w pracy było ciężko a po pracy jeszcze ugotowała dla niego obiad, zrobiła porządki itp. Jarek - mąż Aliny reaguje spokojnie ale widać, że jest mu przykro. Czasem zapyta ją czy ona go jeszcze kocha? czy ma problemy w pracy? czy dobrze się czuje?

 Problem Aliny to kompleksy związane z jej cielesnością a to ma bezpośrednie przełożenie na życie intymne.

Alina ostatnio przytyła. Jak widzi swoje  ciało w trakcie kąpieli albo jak się ubiera, patrzy na nie z obrzydzeniem.

Nie podobają jej się  piersi - zbyt duże, wkurza ją zbyt duża fałdka tłuszczu na jej brzuchu, a stopy są za duże... a jeszcze cellutit z którym walczy od 5 lat bezskutecznie...

Jak przegląda miesięczniki dla kobiet, zastanawia się jak to możliwe - znana aktorka jest w jej wieku ale wygląda świetnie i te doskonale ciała. Przeciez ona nigdy nie będzie miała takiego pięknego ciała.

 Jak ją czule mąż dotyka, Alinę ogarnia lęk co będzie jak mąż zauważy że ostatnio przytyła lub że ma tak duży cellulit. Zastanawia się, czy ona jest jeszcze atrakcyjnie seksualnie dla swojego męża? Pewnie chciałby być z inną kobietą - piękną, szczuplejszą i bardziej pewną siebie...

Najchętnie Alina z powodu swoich komleksów nie kochałaby się z mężem...

 Z tym problemem zwróciła się do mnie. Na początku stwierdziła, że ona nie ma problemów ale potem udało mi się dowiedzieć w czym tkwi problem. Dla Aliny było to trudne opowiadanie o swoim życiu intywnym. Z nikim o tym nie rozmawiała.

 Co zrobić jak ma się problemy z samoakceptacją ciała?

 

Po pierwsze, zrozumieć, że przywiązanie nadmiernej wagi do własnego ciała, nie ma sensu. Opisywana wyżej Alina uważa, że gdyby schudła czy też poddała się operacji plastycznej, życie zmieniłby się na lepsze - mąż zacząłby ją adorować i bardziej kochałby ją. Tymczasem atrakcyjność tkwi w naszym umyśle. Kobieta o puszystych kształtach, mającą duże poczucie własnej wartości może mieć więcej seksapilu niż niepewna siebie modelka...

 

Po drugie, nie wolno traktować swojego ciała przedmiotowo. Socjolog Zbyszek Melosik podkreśla, że współczesne media wpędzają kobiety w tyranię szczupłego ciała. Ciało się stale przedmiotem, obcym elementem w obrazie własnej osoby. Pomijana jest duchowość i to kim jesteśmy..

 

Po trzecie, bardzo ważne jest jak postrzegamy własne ciało.Przykładem jest badanie przeprowadzonę przez doktor psychologii Barbarę Fredrickson z Uniwersytetu w Michigan. Badanie udowodniło  jak  duży stres przeżywają kobiety, gdy w grę wchodzi ich wygląd.Badanie polegało na tym, że najpierw zebrano grupę kobiet w obserwowanym przez badaczy pomieszczeniu. Potem poproszono kobiety aby przymierzyły leżące na stole kostiumy kąpielowe - bikini Kobiety były niezawolone, wiele z nich wstydziło się rozebrać przed innymi kobietami. A potem poproszono je aby rozwiązały zadanie  matematyczne. Okazało się, że osiągnęły wynik gorszy od przeciętnego. Potem badane kobiety przyznały że w czasie rozwiązywania matematycznych zadań, myślały intensywnie o tym, że ich ciała są dalekie od doskonałości i nie były w stanie skoncentrować się na rozwiązywaniu zadania matematycznego.

 

 Takich efektów nie wywołało u nich przymierzenie swetra.

 

Doktor Barbara Fredrickson postanowiła zbadać też mężczyzn. Eksperyment był taki sam poproszono ich o rozebranie się i ubranie kąpielówek. A potem zadanie matematyczne. Okazało się, że dla mężczyzn sam fakt rozebrania się i przebrania się w kąpielówki nie wpłynął na rozwiązanie zadania - efekt był dobry. Badaczka zapytała mężczyzn o wrażenia i okazało się, że mężczyźni są zadowoleni ze swojego ciała a rozebranie się nie stanowi dla nich problemu... Mimo że wśród badanych mężczyzn sporo było osób otyłych i mało atrakcyjnych...

 

 Warto zastanowić się jeśli pracujemy nad swoją samoakceptacją, czy jest coś co w naszym ciele lubimy czy całkowicie je negujemy? Jeśli stale krytykujemy elementy naszego ciała a wręcz je nienawidzimy, trudno będzie mieć dobrą samoocenę i tworzyć udaną relację z mężczyzną / kobietą.

 

Ja nauczyłam Alinę jak zaakceptować siebie i własne ciało. To był proces, początkowo Alina mówiła, że to jest niemożliwe, żeby ona siebie polubiła. Jednak dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. Z uporem pomagałam Alinie i udało się. Nauczyłam ją jak rozmawiać z mężem żeby problemy rozwiązywać a nie oddalać się od siebie. Alina ostatnio wróciła ze Szczyrku, wybrała się z mężem na weekend i jak zadzwoniła, powiedziała, że jest tak jak za ich czasów narzeczeństkich....

 Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

 Oprócz pisania tekstów chciałabym się z Państwem podzielić dobrymi adresami stron www.

    Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ NEGATYWNE MYŚLENIE?

wtorek, 27 listopada 2012 7:54

 JAK POKONAĆ NEGATYWNE MYŚLENIE?

Problem przestawię na przykładzie Piotr. Piotr ma 38 lat i prowadzi własną firmę w branży motoryzacyjnej.  Problem Piotra to huśtawka nastrojów, raz jest wesoły, pełen energii, czuje że może góry przenosić. A następnego dnia jest bez energii, smutny, nerwowy i nieszczęśliwy. Tak obiektywnie to on nie ma problemów - firma przynosi mniejsze lub większe zyski, ma żonę i 11- letniego syna. Ale stale czuje, że czegoś mu brak... Piotr ciągle porównuje się z innymi i zawsze wychodzi, że on ma gorzej - ma gorszy samochód, mniejsze mieszkanie, mniej zarabia a jego syn gorzej się uczy niż dzieci znajomych. Piotr czuje że życie jest bez sensu i od jakiegoś czasu przestał marzyć bo co dobrego mu może się zdarzyć?

 Co zrobić jak ma się negatywne myślenie?

Według badań, profesora psychologii z University of Pennsylvania, M. Seligmana okoliczności zewnętrze determinują nie więcej niż 15% poczucia szczęścia. Wynikałoby z tego, że nawet gdy pogoda jest brzydka, deszczowa, nie powinna w dużym stopniu wpłynąć na pogorszenie nastroju...

 

Po drugie,  warto pamiętać co stwierdzi, prof. Sonia Lyubomirsky z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Profesor udowodniła, że bardzo ważna jest wdzięczność. To wdzięczność za to co mamy, daje energię do działania i zmienia myślenie, że świat nie jest taki zły. Ja codziennie pamiętam że np. sprzedawczyni była dla mnie miła, że ktoś mi powiedział coś miłego, że jestem zdrowa, że piłam pyszną kawę itp. Ktoś może powiedzieć, że to przecież drobiazgi ale przecież małe rzeczy tworzą nasze życie...

 

Po trzecie jak radzi profesor Sonia Lyubomirsky z Uniwersytetu Kalifornijskiego, wiele z nas potrzebuje mentora - osobę, ktora będzie nas wspierać, motywować, zmieniać myślenie z negatywnego na pozytywne, znajdować rozwiązania gdy wydaje się, że nie ma wyjścia... To wsparcie mentora sprawia, że człowiek czuje się szczęśliwszy.

 

Po czwarte, praktykuj dobroć. Wiele osób nikomu w życiu nie pomogło a teraz nie ma chęci nikomu pomóc. Jak twierdzą naukowcy, gdy pomagamy innym, czujemy się lepiej. Gdy pomagamy bezinteresownie, rośnie też nasza samoocena. Kiedy powiedziałam koleżance z pracy o tym że warto pomagać, ta zdenerwowała się i podniesionym głosem powiedziała - a dlaczego ona ma pomagać a kto jej pomoże? potem przekonałam ją, że najpierw trzeba coś komuś dać, żeby w ogóle coś dostać... ale ona stwierdziła jak mam pomagać? Pomagać można różnie, można wspierać ludzi dobrym słowem, można np. wysłuchać drugą osobę, można dać swój czas np. pomóc dziecku koleżanki w odrabianiu lekcji.

 

Po piąte, jeśli w Twoim życiu nie nic pozytywnego, zdobądź się na odwagę i zmień swoje życie. Nie radykalnie ale drogą ewolucji, małymi krokami a już po 3 miesiącach, poczujesz się lepiej...

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

    Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

    Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ ZAZDROŚĆ?

czwartek, 22 listopada 2012 11:31

JAK POKONAĆ ZAZDROŚĆ?

Ten tekst jest na prośbę wielu Czytelników. Wiele osób pisało czy będzie ten temat na blogu. Wasze życzenia są dla mnie ważne i dziś jest ten tekst.

Problem przestawię na przykładzie Justyny. Justyna ma 29 lat, mieszka w Warszawie i prowadzi ze swoim ojcem firmę, zajmującą się ubezpieczeniami. Od 6,5 lat jest mężatką. Problem Justyny to zazdrość. Kiedyś nie odczuwała zazdrości a teraz ciągle myśli, że mąż ją zdradzi i matwi się co będzie. Justyna i jej mąż Rafał byli niedawno na przyjęciu u znajomych. Gospodyni  przyjęcia - Anka to znajoma męża - piękna, szczupła brunetka. Justyna przyglądała się jej uważnie i od razu poczuła lęk, że zaraz jej mąż będzie ją adorował. Rafał opowiadał na przyjęciu o pracy, potem powiedział, że takich pysznych dań to on w życiu nie jadł. A na końcu przyjęcia pomógł Ance przyjęcia zanieść talerze do kuchni i tam porozmawali a Justyna słyszała, że razem się śmieją. W drodze powrotnej Justyna była wściekła i w samochodzie nic się nie odzywała do męża. A w domu wybuchła, zaczęła krzyczeć " Co Ty sobie wyobrażasz, co może chcesz być z Anką, to jedź do niej, spakuj walizki i już Ciebie nie ma". Potem jeszcze powiedziała, że ona nie czuje się z nim szczęśliwa, a te dania co Anka na przyjęcie przygotowała są obrzydliwe i jak ona mu się podoba to gdzie on ma mózg?.

Rafał na początku był spokojny ale potem udzielił się mu nastrój żony i też zaczął krzyczeć, że on nic nie zrobił, że to już porozmawiać nie można....

Justyna czuje zazdrość jak idą do znajdującej się niedaleko ich domu, włoskiej restauracji. A tam oprócz włoskich dań, pracują młode, śliczne kelnerki. Rafał patrzy na nie a ona czuje niepokój, wściekłość i bezsilność bo co ona może zrobić? Wtedy czuje, że jest nieatrakcyjna i że ona już się mężowi przestała podobać...Potem w nocy nie może spać bo wyobraża sobie, że Rafał całuje się z młodą kelnerką. A potem mówi jej, że on już woli młodsze i że chce odejść...

Rozmawiała o tym z Rafałem a ten zlekceważył jej obawy, doradził jej żeby kupiła w aptece walerianę na uspokojenie.

 

Inny przypadek to Marek. Marek jest w związku z Pauliną od 2 lat. Paulina to piękna dziewczyna o dużych oczach. Marek nie może znieść tego, że Paulina ma kolegów z pracy i ciągle odczuwa lęk, że jakiś inny facet zabierze mu Paulinę a on zostanie sam... Ciągle kłócą się z Pauliną. Zawsze zaczyna Marek. Najpierw pyta "a jak było w pracy?" a potem pyta "a rozmawiałaś z kolegą Andrzejem?" Jak Paulina odpowie twierdząco zaczyna się kłótnia. Marek mówi, że Paulinie nie wolno rozmawiać z kolegami, że ona może tylko z nim rozmawiać i  że tym kolegom chodzi tylko o seks...  

CO ZROBIĆ JAK ODCZUWASZ ZAZDROŚĆ?

 Po pierwsze, zbadać przyczyny zazdrości i zadać sobie następujące pytania: Czy rzeczywiście mój partner/ moja partnerka daje mi powody do podejrzeń o niewierność?Dlaczego czuję się mało wartościowy dla mojego partnera, partnerki?

Po drugie, zazdrość związana jest najczęściej z niskim poczuciem wartości. Opisywana wyżej Justyna oraz Marek nie wierzą, że są atrakcyjni dla swoich partnerów i że zasługują na miłość. Warto przeanalizować skąd to niskie poczucie wartości być może był to wpływ domu rodzinnego a może wcześniejszych, negatywnych doświadczeń z mężczyznami/ kobietami a może jeszcze jakaś inna przyczyna...

Po trzecie warto pamiętać że w przypadku zazdrości, inaczej ją odczuwają mężczyźni a w odmienny sposób czują to kobiety.  Według profesora Davida Bussa mężczyźni odczuwają zazdrość, gdy wyobrażają sobie, że ich partnerka idzie do łóżka z innym. Natomiast kobiety czują się zdradzone, gdy jest tzw. zdrada emocjonalna.

Po czwarte, warto odważyć się i pójść do terapeuty. Chodzi o wyeliminowanie negatywnych myśli, które wyobrzymiają zazdrość i powodują, że życie staje się męką...Często problemem nie jest niewierność ukochanej Osoby, lecz obsesyjne, negatywne myślenie, nie mające potwierdzenia w faktach. 

 Po piąte, warto nauczyć się dobrej komunikacji z partnerem/ partnerką. Wiele problemów wynika, że albo nie rozumiemy co druga osoba do nas mówi, albo jej/ jego słowa intepretujemy w sposób niewłaściwy.

 

Ja nauczyłam Justynę jak przestać być zazdrosną, jak komunikować się z mężem, żeby umacniać związek. Justyna pracowała też nad poprawą swojej samooceny. Po kilku miesiącach Justyna powiedziała do mnie, " że czuje się świetnie, że ona z Markiem zaplanowali wyjazd do Chorwacji i jak przestała odczuwać zazdrość, poczuła ogromną ulgę...

 

Jeśli masz problem, warto do mnie napisać - dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

JAK NAPRAWIĆ ZWIĄZEK

wtorek, 20 listopada 2012 8:21

JAK NAPRAWIĆ ZWIĄZEK?

Inspiracją do tego tekstu są Wasze emaile, prosicie o pomoc, dziś ten tekst może będzie impulsem do pozytywnej zmiany.

Problem przestawię na przykładzie Martyny. Martyna ma 32 lat jest finance managerem. Od 3 lat jest mężatką. Na początku było wspaniale. Dziś Martyna odczuwa smutek jak myśli o swoim związku...Jej mąż Piotr pracuje jako dyrektor banku i wraca z pracy ok. 21 godziny.Jak wraca ro jest zmęczony, przeżywa stres związany z problemami w pracy. Rzadko rozmawiają. A w weekendy mąż albo spi albo kłóci sie o drobiazgi... Nie zabiega o nią, uważa, że skoro jest jego żoną, to miłe słowa, kwiaty już się nie należą. Był czas zakochania a teraz jest małżeństwo - stwierdził jak chciała Martyna o tym z nim porozmawiać.

Martyna czuje się samotna w tym związku. Nie czuje się kochana. Bardzo chciałaby zmienić na lepsze ten związek ale nie wie jak? co można zrobić? dla niej sytuacja jest bez wyjścia.

Co zrobić jak są problemy w związku?

Po pierwsze, należy nauczyć się odpowiedzialności za własne uczucia i potrzeby. Zamiast oczekiwać czegoś od swojego partnera/ partnerki pomyśl jak Ty sam/ sama możesz spełnić swoje marzenia i sama/ sam poczuć się szczęśliwy. Żadna osoba nie jest w stanie uszczęśliwić drugiej osoby, jeśli ta sama nie znajdzie szczęścia w sobie.

 

Po drugie, zastanów się jakie masz problemy z komunikacją. Jaki styl komunikacji ma Twój partner/ Twoja partnerka? Jak obserwuje pary w kryzysie, zwykle problem tkwi, że albo ludzie ze sobą nie rozmawiają na ważne dla związku tematy albo rozmawiają w zły, szkodzący dla siebie sposób. W pierwszym przypadku warto postawić sobie za istotny cel znaleźć czas i miejsce na rozmowę. W drugim przypadku trzeba popracować nad kontrolą emocji. Jeśli chcesz porozmawiać na temat jak naprawić związek a po chwili wybuchasz i mówisz " Ty zawsze nie dotrzymujesz słowa i jesteś nieodpowiedzialny a potem mówisz o tych wszystkich sytuacjach, w których on/ ona Ciebie zawiodła, zawiódł - to taka rozmowa nie ma sensu i nie da pozytywnego rozwiązania problemu.

John Gottman, profesor Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle  musicie mieć okazję zarówno się wypowiedzieć, jak i udzielić kochającego, pełnego zrozumienia wsparcia. Nic tak dobrze nie buduje miłości jak wyrażanie zrozumienia i współczucia (empatii).

Po trzecie, podjęcie działania. Co robimy jeśli mamy problem i to co robimy nie daje efektu?Wg Alberta Einstein`a szaleństwem jest: "Robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów".  Tutaj warto doradzić się kogoś, kto ma doświadczenie i umie spojrzeć na tą kwestię z dystansem i bez negatywych emocji.

 

Po czwarte, warto zastanowić się jak my sami dbaliśmy i dbamy o związek? wiele osób uważa, że miłość jest dana na zawsze lub że są tacy wspaniali, że ich parter, parnerka będzie z nimi do końca życia. Nic bardziej błędnego. Związek to codzienna praca, codzienne okazywanie drugiej Osobie jak bardzo jest dla nas ważna i wartościowa.

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ PRZYGNĘBIENIE?

czwartek, 15 listopada 2012 10:45

JAK POKONAĆ PRZYGNĘBIENIE?

 Dziś temat na życzenie Czytelników. Wielu z Was pisze, że jest smutno, że życie ma coraz mniej sensu. Ten tekst ma Was choć trochę rozweselić i pokazać, że z każdego przygnębienia można wyjść.

 

 Problem opiszę na przykładzie koleżanki z pracy - Małgorzaty. Małgorzata pracuje na uczelni, ma zajęcia ze studentami i zajmuje się badaniami naukowymi. Ostatnio widziałam Małgosię przygnębioną od razu zapytałam jaka jest przyczyna? Na początku nie chciała mi powiedzieć. Ale ja się uparłam, bo chciałam jej pomóc.

 Małgorzata jest zmęczona życiem. Przychodzi do pracy i nie ma inspiracji do pisania artykułów naukowych a studenci denerwują ją pytaniami. Powinni siedzieć cicho i notować a oni zadają Małgosi trudne pytania, niezwiązane z tematem.

 Małgosia nie jest zadowolona ze swojego związku, zapanowała w nim rutyna i nuda. Małgosia zauważyła, że każdy dzień jest taki sam... wie, że po pracy jej mąż weźmie gazetę, pooglądają razem telewizję a potem pójdą spać i od ponidziałku znowu to samo. Małgosia czuje się wypalona, smutna i zastanawia się czy ma tak żyć przez kolejne 10 lat.

 Małosia ma koleżanki jeszcze ze czasów kiedy pracowała na SGH. Większość to kobiety po przejściach - dwie po rozwodzie, a jedna jest samotną matką z dwójką dzieci. Jak Małgosia się z nimi spotka, odczuwa jeszcze większe przygnębienie. Jej koleżanka Kasia zawsze jej mówi - " po co jesteś z tym Adamem, przecież to skończony nudziarz".

Inna mówi, że wszystko drożeje i że nie daje rady z dwójką dzieci. Małgosia jak wychodzi z tych babskich spotkań, czuje, że i jej życie jest beznadziejne i nic dobrego ją nie czeka.

 

Co zrobić jak odczuwa się przygnębienie?

 

Po pierwsze, zastanowić sie nad przyczyną. Czy negatywne myśli związane są z przeszłoscią? Czy dotyczą teraźniejszości?

 

Po drugie, sprawdzić czy mamy cele i czy choć jeden z zapisanych przez nas celów realizujemy. Cele nadają sens życia a ich realizacja sprawia, że poczucie wartości i zadowolenie rośnie

 

Po trzecie, bardzo ważne jest nasze otoczenie. Codziennie spotykamy różnych ludzi. O ile nie mamy wpływu na to jacy są np. nasi koledzy, koleżanki z pracy, to już przyjaciół, znajomych wybieramy sobie sami. Badania naukowe, opublikowane na łamach pisma "Journal of Consumer Research", dowodzą, że pod wpływem innych osób najłatwiej jest zmienić nastawienie, jeśli w naszym otoczeniu są pesymiści to jest  duże prawdopobieństwo, że my przejmiemy od nich ich negatywny sposób myślenia.

 Opisywana wyżej Małgosia ma przyjaciółki, które są pesymistkami, nie wspierają Małgosi, lecz ją krytykują. Może nawet nie mają świadomości, że ich słowa sprawiają, że Małgorzacie jest przykro. Małgorzata musiała zadać sobie następujące pytania.

Czy przebywając z daną osobą, czuje się lepiej czy gorzej? Czy ta osoba jest optymistyczna czy stale narzeka?

 

Po czwarte, to co mówią do nas inni, często  jest niezgodne ze stanem faktycznym. Jeśli ktoś Ciebie krytykuje, zadaj sobie pytanie - Czy to jest prawda? Czy ta osoba jest mi życzliwa?  Jaki ma cel, krytykując mnie? Czasem ludzie krytykują bo chcą w ten sposób sami poczuć się lepiej np. mówią "ja to nigdy bym tak nie zrobiła".

 

Po piąte, przygnębienie może mieć podłoże fizjologiczne.Przyczyną pogorszenia się nastroju może być zbyt mała ilość serotoniny, a podwyższone stężenie melatoniny. Jeśli po przebudzeniu mózg nie dostaje wystarczającej porcji światła, to zegar biologiczny ulega rozchwianiu.

Na ten temat jeszcze napiszę.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 699  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839699