Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK BYĆ SILNYM I ZNALEŹĆ OPTYMIZM PO PORAŻCE?

czwartek, 27 października 2011 9:59

Jak znaleźć siłę po porażce?

 Dziś do tematu zainspirowała mnie jeden tekst na Blogu, jaki ? nie zdradzę….

 

Czy zastanawialiście się jak to jest, że jedni ludzie mimo porażek podnoszą się a inni przeciwnie są bliscy depresji? Problem opiszę na przykładzie Marty.

 Marta miała ostatnio dużo problemów – w pracy widmo zwolnień, mężczyzna z którym mieszkała przez 2 lata zostawił nią a jeszcze jej dziecko przeziębiło się…

Marta analizuje co zrobić, ale ogarnia ją bezradność, często płacze i nie wierzy, że życie może być lepsze… Marta nie ma nikogo, komu może się zwierzyć i opowiedzieć jak się czuje.

Jak przyszła do swojej mamy, ta zaczęła krzyczeć, że to jej wina, że mężczyzna odszedł i co ona zrobi sama. Marta wróciła od mamy jeszcze bardziej przygnębiona bo zamiast wsparcia, spotkała się z krytyką i lękiem mamy o jej przyszłość…

 

Co zrobić w takich momentach?

 

 Po pierwsze, uświadomić sobie, że często człowiek sam jest źródłem stresu. Od niego zależy czy w trudnej sytuacji zacznie działać czy stanie się bezradny bo” i tak nic nie wychodzi”.

 

Po drugie, poszukać wsparcia można poszukać tego w rodzinie. Jeśli bliscy nie potrafią lub nie mogą nam pomóc, warto poszukać pomocy może wśród znajomych lub może u terapeuty.

 

 Po trzecie, to nie ludzie czy sytuacje, w jakich człowiek się znajduje przyczyniają się do smutku, lęku, braku wiary w pozytywne rozwiązanie problemu. To nasze myśli stanowią przyczynę. Jedna osoba może potraktować problem jako wyzwanie, druga osoba wprost przeciwnie.

 

 Po czwarte, trzeba mieć nadzieję, że to sytuacja przejściowa, że za jakiś czas będzie lepiej. Przecież nikt nie zna przyszłości…

 

Po piąte, mimo wszystko docenić to co się ma. Wspomniana na początku tego tekstu Marta, ma dwóch przyjaciół na których może liczyć…zawsze mamy coś warte uwagi i docenienia.

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY  http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick SARINOKO


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

JAK DOGADAĆ SIĘ Z MĘŻCZYZNĄ , JAK ROZMAWIAĆ Z MĘŻEM?

wtorek, 25 października 2011 7:58

JAK DOGADAĆ SIĘ Z MĘŻCZYZNĄ, JAK DOGADAĆ SIĘ Z MĘŻEM?

 

 Dziś temat na życzenie Czytelniczki, która twierdzi, że nie może porozumieć się z mężczyzną. Przykładem jest małżeństwo Oliwi i Marka. Oliwia studiowała ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim i tam poznała Marka. Po dwóch latach znajomości pobrali się. Od kilku miesięcy małżeństwo przeżywa kryzys i nie rozmawiają ze sobą Punktem zapalnym jest ich dziecko – syn ma 11 lat i ma problemy w szkole. Grozi mu powtarzanie klasy. Oliwia przeżywa tą sytuację a mąż nic sobie z tego nie robi. Drugą sprawą o którą się kłócą, to fakt, że Marek nie słucha jak żona opowiada i nawet raz powiedział, że rozmową z nią jego nudzi.

 Oliwia chciałaby porozmawiać o tym co czuję, dlaczego w pracy jest jej trudno wytrzymać z szefową. Dla Marka wszystko jest proste, od razu daje te swoje super mądre rady typu – jak nie lubisz swojej pracy, poszukaj innej lub powiedz szefowej, że się nie zgadzasz i wszystko będzie dobrze.

 Często też Marek bagatelizuje problemy Oliwii i mówi jakbyś pracowała w korporacji to dopiero zrozumiałabyś co to są prawdziwe problemy. Potem sam narzeka jak to ciężko jest w jego pracy i że on tak męczy się tylko dla rodziny.

 

 Inna sprawa to kłótnie. Oliwia, jak tylko się zdenerwuje to wypomina Markowi przewinienia sprzed 2 lat. Zaczyna kłótnie od zdania bo Ty zawsze zapominasz np. o żonie, o dziecku bo Ty zawsze myślisz o sobie lub mówi bo Ty Marek nigdy nie będziesz dobrym mężem i bo nie nadajesz do życia we dwoje. Potem szereg innych zarzutów. Potem żałuje że to powiedziała a mąż odkąd zaczęli się kłócić, stał się małomówny.

 

Co zrobić jak rozmowa z Twoim mężczyzną przekształca się często w kłótnię?

 

 Po pierwsze, zastanowić się czy problem nie tkwi w nas. Zdarza się, że człowiek jest niezadowolony ze swojego życia a wtedy krytycyzm w stosunku do siebie samego i w stosunku do bliskich rośnie…

 

 Po drugie, nauczyć się komunikacji z mężczyzną – jak mówić, żeby nie niszczyć poczucia wartości, jak porozumiewać się aby to było jasne. Wystarczy spotkać się z terapeutą a on dobierze odpowiednie metody.

 

 Po trzecie, zrozumieć, że krytycyzm nic nie daje ani nam ani bliskiej sercu Osobie. Jeśli stale mówisz do partnera to samo i nic się nie zmienia, może warto nauczyć się jak komunikować się w inny, lepszy sposób .

 

Po czwarte, nie doceniają ludzie jak ważna jest komunikacja. Większość powodów rozpadu związku lub rozwodu wynika z braku zrozumienia drugiej osoby.

 

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick SARINOKO


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

JAK PRZESTAĆ BYĆ NADRWRAŻLIWYM, NADWRAŻLIWOŚĆ EMOCJONALNA

czwartek, 20 października 2011 7:13

JAK WALCZYĆ Z NADRWRAŻLIWOŚCIĄ, NADWRAŻLIWOŚĆ EMOCJONALNA

 

Dziś o nadwrażliwości. Temat mi bliski bo kiedyś sama byłam nadwrażliwa, dziś po pracy nad sobą, jestem osobą wrażliwą. Przedstawię problem na przykładzie – Agnieszki. Agnieszka ma 25 lat, skończyła studia i zaczęła pracować. To była jej pierwsza praca, cieszyła się, że wreszcie po kilku miesiącach szukania, ma pracę i umowę na czas nieokreślony. W pokoju pracowała z 3 koleżankami. Te od początku traktowały Agnieszkę jak kozła ofiarnego. Żartowały z niej, a to z jej niemodnych ubrań a to że Agnieszka nie zna Warszawy. Często mówiły Ty Agnieszka to do pracy się nie nadajesz, jakby przyszedł do nas klient i ciebie zobaczył, uciekłby.

Agnieszka nie umiała ani odpowiedzieć coś równie złośliwego ani zaprotestować. Jak wracała do domu tramwajem, płakała i była na siebie wściekła, że nie radzi sobie ze złośliwością. Agnieszka uważała, koleżanki nie lubią jej i że jej praca może faktycznie jest bezwartościowa.

Agnieszka w weekendy jeździła do domu a tam ojciec, który ją krytykował. Jeszcze brat, który mówił jej, że ona i tak nie rady sobie w Warszawie i wróci na wieś czy tego chce czy nie chce. Agnieszka przeżywała przez tydzień jego słowa, cały czas myślała dlaczego brat tak mówi?

 

Agnieszka przejmowała nastrój osoby, z którą rozmawiała. Jeśli jej koleżanka była przygnębiona, ona też była…

 

 

Jak żyć z nadwrażliwością?

 

 Po pierwsze, osoby wrażliwe słowa krytyczne analizują, często uważają za prawdę. Mają one też tendencję do przypominania sobie stale tej nieprzyjemnej sytuacji – odtwarzają ją w myślach, analizują szczegóły i znowu się martwią…

 

Po drugie, osoby wrażliwe muszą nauczyć się jak przestać przejmować się co mówią inni. Jeśli ich krytyka jest niezgodna z faktami lub dotyczy czegoś czego nie możemy zmienić, przejmowanie się nią nic nie daje, jest stratą energii. Tutaj potrzebna jest pomoc terapeuty, który indywidualnie dobierze metodę do danej osoby.

 Po trzecie, gdy my sami jesteśmy silni wewnętrznie, świadomi swoich mocnych i słabych stron, wtedy nieuzasadniona krytyka mniej boli lub nie ma znaczenia dla nas.

 

Po czwarte, ludzi, którzy nie mają wrażliwości i nie wiedzą, że innych nie wolno ranić, nie da się zmienić. Albo ich unikać albo zmienić siebie…

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www.  OD SARINOKO NA ALLEGRO KUPUJĘ JUŻ OD ROKU BIŻUTERIĘ I ZAWSZE JESTEM ZADOWOLONA BO PIĘKNE SĄ PRZEDMIOTY I W ŚWIETNYCH CENACH. POLECAM... że shttp://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 Y– To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick  SARINOKO


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

JAK URATOWAĆ MAŁŻEŃSTWO?

wtorek, 18 października 2011 7:13

Jak uratować małżeństwo?

 Dziś temat na życzenie Czytelniczki, która bardzo chce pomóc parze młodych ludzi, którzy już myślą o rozstaniu. Przedstawię problem na przykładzie pary znajomych – Ani i Jerzego.

Anię poznałam na studiach, to jest fajna i życzliwa ludziom dziewczyna o pięknym uśmiechu. Jerzy to inżynier budownictwa – nieco zamknięty w sobie, ale dobry człowiek. Zamieszkali z mamą Ani w trzypokojowym mieszkaniu. Przez pierwsze trzy lata było świetnie. Ale teraz wszystko się zmieniło. Ania jak do mnie zadzwoniła, miała bardzo smutny głos i na początku nie chciała powiedzieć co się dzieje, ale ja byłam uparta. W końcu umówiłyśmy się w pijalni czekolady.

 Małżeństwo Ani przeżywa kryzys. Jerzy już nie zabiega o nią, nie mówi ciepłych słów, dawno nie zaprosił Ani do kina czy do kawiarni. Stale jest zmęczony, jak przychodzi z pracy, mówi, że jest totalnie wycieńczony, kładzie się na kanapie i od razu zasypia, nawet obiadu nie zje. W weekendy spędza w garażu, gdzie zajmuje się swoim samochodem.

 

Dlaczego jest kryzys w związku?

 

 Po pierwsze, rutyna w związku. Nic nie jest na zawsze. Błędem jest myślenie, że skoro nasz partner/ partnerka jest w związku małżeńskim oznacza, że już nie trzeba się starać i miłość pielęgnować.

 

 Po drugie, bardzo ważna jest rozmowa. Ania jak wiele innych kobiet nie wie jak komunikować się z drugą osobą, nie raniąc ją przy tym. Istotne jest aby nauczyć się panować nad negatywnymi emocjami. Przykrych słów nie da się cofnąć. Ja właśnie tego uczę jak rozmawiać aby nie niszczyć relacji.

 

 Po trzecie, dotrzeć do przyczyny osłabienia więzi w związku. Co spowodowało, że nasz partner/ partnerka nie okazuje uczuć i jest obojętny/ obojętna.

 

 Po czwarte, konieczna jest opinia osoby z zewnątrz. Często osoby, które są w konfikcie nie widzą jakie błędy popełniają i nie dostrzegają rozwiązania problemu.

 

Dlaczego tak jest? Niestety emocje zastępuje racjonalne myślenie. Terapeuta często potrafi szybko zdiagnozować i dać właściwą odpowiedź co zrobić w tej sytuacji.

 

Po piąte, walczyć o związek, nie poddawać się. Wiele osób nie walczy, od razu wnosi pozew o rozwód. Przykładem jest Dorota, z którą kiedyś pracowałam. Nie odpowiadało jej parę rzeczy w związku, nie chciała rozmawiać z mężem. Stwierdziła, że nie układa się im i po co się starać i wniosła pozew o rozwód. Dziś tego żałuje bo już wie, że trudności w związku są normalną sprawą.

 

Ja Ani pomogłam, Ania się zmieniła i Jerzy powoli też zmienił do niej stosunek… Ania jest zadowolona i ostatnio powiedziała, że ma szczęście, że jestem jej koleżanką.

 

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick robić


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

DLACZEGO KOBIETY WOLĄ DRANI, PODŁYCH MĘŻCZYZN?

czwartek, 13 października 2011 8:17

DLACZEGO NIEKTÓRE KOBIETY WOLĄ DRANI, PODŁYCH MĘŻCZYZN ?

Do tego tematu –zainspirowały mnie emaile, które do mnie wysyłacie. Za wszystkie dziękuje. Jest coś w Waszych emailach coś co się często powtarza – problemy z mężczyznami.

Jedna z Czytelniczek napisała np. o swoim mężczyźnie, który ją dwukrotnie zdradził, często ją wyzywa. Ostatnio porzucił ją a Czytelniczka pyta co zrobić aby on do niej powrócił?

 

Temat napiszę na przykładzie mojej koleżanki Irenki. Irena ma 28 lat. To ładna wysoka blondynka, pracuje w przedszkolu i jest miłą dziewczyną. Niestety na imprezie poznała Piotra – wysokiego bruneta. Od razu się zakochała, Piotr odpowiadał jej wyobrażeniom jak powinien wyglądać idealny mężczyzna. Piotr od początku traktował znajomość z Ireną na luzie. Nie przychodził na randki a jak Irena do niego dzwoniła, on przepraszał, że akurat coś w pracy mu wypadło. Nie był miły dla Ireny, często ją krytykował i dawał tzw dobre rady np. Powinnaś coś zrobić z cerą bo te krosty… , mogłabyś schudnąć, zrób coś z włosami.

Ciągle negatywnie odnosił się co do jej wyglądu, a a to że słabo gra w kręgle. Krytykował jej mamę aż w kłótni wyzywał ją….

 A Irena mimo to kochała go, nie pomogły rady koleżanek, żeby się zastanowiła. Piotek przestał się dzwonić i przez 2 tygodnie nie dawał znaku życia. Irena poszła do jego mieszkania a tam Piotr nakrzyczał na nią że przyszła bo on już poznał kogoś innego.

 

 Dlaczego  niektóre kobiety wolą tego typu mężczyzn?

 

 Po pierwsze, ważne są wzorce jakimi kobieta się kieruje w życiu. Jeśli w jej domu rodzinnym brakowało miłości, zainteresowania, ciepła, jest duże prawdopobieństwo, ze zakocha się w mężczyźnie, który będzie ją źle traktował. Warto spotkać się z terapeutą i zmienić te wzorce.

 Po drugie, właśnie ci mężczyźni umieją mówić na początku znajomości wyszukane komplementy, wiedzą, że kobiety lubią kwiaty i lubią być wysłuchane. Oni często umieją postępować z kobietami...

 

 Po trzecie w filmach, w niektórych ksiązkach panuje wzór mężczyzny macho – silnego, gwałtownego, trudnego w współżyciu. Niektóre kobiety wierzą, że silny męzczyzna powinien być oschły, niemiły, mało wrażliwy.

 

Po czwarte, o czym już pisałam – w wielu kobietach tkwi przekonanie, że ich głęboka miłość do mężczyzny może zmienić ich charakter. Niestety charakteru nie można zmienić, jedynie można go zaakceptować lub poszukać innego bardziej odpowiedniego partnera.

 

Po piąte, szacunek dla drugiej osoby jest rzeczą kluczową w związku. Jeśli Twój partner Ciebie nie szanuje, obraża Ciebie, warto zwrócić się o pomoc do terapeuty i zastanowić się nad związkiem czy warto w nim trwać?

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick SARINOKO


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 704  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839704