Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Czy związek dojrzałej kobiety z młodszym mężczyzną ma szansę?

niedziela, 31 października 2010 14:44

Związek kobiety z młodszym partnerem

 

     Inspiracją do napisania tego tekstu był  email od jednej z Czytelniczek. Poprosiła mnie aby poruszyć właśnie ten temat bo ona jest w związku z 11 lat młodszym partnerem i boi się co dalej.

 Jak widzę kwestię związku kobiety z młodszym od niej partnerem, opiszę na przykładzie Magdy, której 2 lata temu pomogłam.

      Magda - 31 lat, szatynka o ładnych piwnych oczach, pracuje jako asystentka dyrektora. Mam dziecko - chłopczyka w wieku 6 lat z poprzedniego, niezbyt szczęśliwego związku. Przez parę miesięcy spotykała się z Mateuszem, który ma 24 lata. Magda po raz pierwszy zakochała się w młodszym mężczyźnie ale ma w związku z tym różnego rodzaju obawy. Do mnie przyszła po radę czy angażować się w ten związek czy może poszukać kogoś w jej wieku lub starszego.

    Pierwsze pytanie które jej zadałam czy zależy jej na Mateuszu? Stwierdziła że tak, ale jej mama, siostra i dwie koleżanki, powtarzają Magdzie, że związek z mężczyzną młodszym nie ma sensu.

 

Musiałam stwierdzić, że mama Magdy oraz jej koleżanki myślą w sposób stereotypowy. Mama Magdy mówi, że starszy partner jest lepszy bo  jest on dojrzały emocjonalnie. Tymczasem dojrzałość emocjonalna nie jest zależna od wieku, można spotkać niedojrzałych mężczyzn 60 -letnich i dojrzałych wewnętrznie mężczyzn w wieku 20 lat. Wszystko zależy od ich charakteru i tzw. inteligencji emocjonalnej. Często to doświadczenia szczególnie te negatywne mogą spowodować, że mężczyzna szybko dojrzeje. Znam taki przypadek. Na moim osiedlu mieszka  20- letni student, który w wyniku tragicznych okoliczności został sam z młodszą siostrą. W ciągu miesiąca zmienił się i stał się opiekunem prawnym siostry, rozpoczął prace jako kasjer i radzi sobie nieźle.

 Wracając do sprawy Magdy, zadałam jeszcze kilka ważnych pytań: Czy Mateusz jak ona potrzebowała pomocy, mogła na niego liczyć?

Czy zaobserwowała ona oznaki, że Mateusz lubi jej dziecko i że  dziecko darzy go sympatią?

Czy jak Mateusz obieca coś, stara się dotrzymać obietnicy?

Czy mówi Magdzie często, ją kocha?

Czy widzi w jego oczach fascynację?

Magda zastanawiała się przez 15 minut jak mi odpowiedzieć na te pytania.

    Przypomniała sobie moment gdy straciła pracę. Miała gorszy nastrój i myśli co ona teraz zrobi bez pracy i sama z dzieckiem. Mateusz od razu do niej przyjechał, wszystko robił żeby ją rozśmieszyć i żeby Magda przestała martwić się.

Magda powiedziała, że poczuła się silniejsza a SMSy od Mateusza spowodowały, że mimo wszystko miała lepsze samopoczucie i wolę walki o pracę. Po 2 miesiącach dostała pracę a Mateusz zaprosił ją do restauracji żeby uczcić ten sukces.

 

Maga zwierzyła mi się z jeszcze jednego problemu. To lęk przed starzeniem się.

Magda boi się, że jak za 10-15 lat się zestarzeje, młodszy partner odejdzie.

    Tutaj uspokoiłam ją - młody wygląd to kwestia nastawienia do życia oraz dbania o siebie. W ostateczności można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, są one bezpieczne i nieinwazyjne. Dr May, który specjalizuje się w terapii lęku, uważa, że pewna doza lęku  jest w życiu niezbędna bo sprzyja rozwojowi.

 

 Magda za moją radą postanowiła dać szansę Mateuszowi. Ostatnio jak się pokłócili, nie widywali się aż miesiąc. Magda napisała SMSa, że chce się z nim zobaczyć i jeszcze tego samego dnia się spotkali.

 Magda porozmawiała też ze swoją mamą. Powiedziała jej, że chce być z Mateuszem  i jest już dorosła i sama chce podejmować decyzje.

 Miłość nie zna wieku. Młodszy partner może być odpowiedzialny i godny zaufania. Dodatkowo może mieć on więcej optymizmu i energii - co też jest ważne. Magda do dziś jest z Mateuszem, a nawet teraz ostatnio spędzili weekend nad morzem (szalony pomysł Mateusza).

Pamiętajmy wynik badania słynnego psychologa Klingera, zapytał on ludziom pytanie co nadaje sens życiu? Do wyboru było bezpieczeństwo finansowe, kariera zawodowa itp.

Większość osób odpowiedziała, że to, że ktoś ich kocha i pragnie.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

 

  

 

 

 


Podziel się

komentarze (67) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ KOMPLEKSY?

środa, 27 października 2010 14:26

 JAK POKONAĆ KOMPLEKSY?

     Kompleksy ma prawie każdy z nas. Jednak należy z nimi walczyć bo kompleksy powodują, że nie odczuwamy zadowolenia z naszego życia,  z naszego związku a kariera zawodowa się nie rozwija...

Jak walczyć z kompleksami?

Sposoby jak sobie poradzić z niskim poczuciem wartości przestawię na przykładzie Kamili i Radka.

     Kamila - 34 lat, pracuje w firmie telekomunikacyjnej, jest ładną dziewczyną o rudych włosach. Jak się spotkaliśmy, powiedziała, że czuję gorsza. Myśli o sobie, że jest brzydka, za gruba i ma wyłupiaste oczy. Często odczuwa smutek i stale porównuje się z innymi kobietami. Koleżanki z pracy wydają się Kamili ładniejsze, mają więcej szczęścia, ładniejsze ubrania.

     Natomiast Radek - specjalista od logistyki, ma problem że jest niski. Gdybym był wyższy, życie zmieniłoby się, może poznałbym wreszcie dziewczynę, a tak to jak dowiadują się przez Internet ile mam wzrostu, nie chcą się nawet spotkać na kawę" - tak opowiedział mi Radek.

     Co w takim razie zrobić?

     Pierwsza sprawa - docenienie siebie. Każdy z nas ma coś ładnego w swoim wyglądzie,  trzeba to tylko dostrzec. Kamila ma sporo zalet, ale ich nie dostrzegała. Kamila skończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim ale jak stwierdziła, że to kwestia szczęścia a nie jej umiejętności.

Poprosiłam Kamilę aby powiedziała mi o swoich zaletach. Kamila stwierdziła, że nie ma zalet, ale jak już po spotkaniu, rozmawiając z nią zauważyłam aż 5 jej pozytywnych cech. Zamiast koncentrować się na kompleksach, warto skupić się jakie mamy zalety.

     Druga sprawa - to zaprzestanie negatywnego myślenia o sobie. Ludzie, którzy mają kompleksy, mają tendencję do nadmiernego krytykowania. Krytyka siebie samego nic człowiekowi nie daje a negatywny dialog z sobą samym może prowadzić nawet do depresji.

      Trzecia sprawa to - sprawianie sobie przyjemności. Ludzie o niskim poczuciu wartości stawiają potrzeby innych nad swoimi. Kamila jak zadzwoniła jej koleżanka z prośbą o popilnowanie jej dziecka, zrezygnowała z pójścia na seans organizowany z ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
Warto sprawiać zaplanować sobie coś przyjemnego  czy to będzie pójście do kina, teatru, czy spotkanie się z koleżanką. Od czasu do czasu warto też sprawiać sobie małe lub większe prezenty - takie bez okazji. Ja kupuję antyczną i wartościową biżuterię na Allegro u mojego ulubionego Super Sprzedawcy - Sarinoko.

      Czwarta sprawa, to  ignorowanie  krytycznych uwag innych. Kamilę często krytykuje jej mama oraz jej koleżanka Basia. Mama mówi Kamili, że brzydko wygląda ona w spodniach i że powinna ona nosić eleganckie garsonki z kolorze beżu.  A Kamila najlepiej się czuję w stylu sportowym więc bolą ją uwagi mamy.

Pamiętajmy, nie da się być sobą i jednocześnie spełniać oczekiwania innych ludzi.

Podoba mi się to co powiedział prezydent USA Theodore Roosevelt:" Nie dbam  co myślą o moim postępowaniu inni, dbam tylko o to, co sam o nim myślę. To znaczy mieć charakter"

    Piąta sprawa  - to przestanie szukania akceptacji u partnera lub u innych ludzi. Kamila ma kochającego ją mężczyznę, od roku mieszkają razem. Kamila stale pyta się swojego partnera: Czy ją jeszcze kocha?, Za co ją kocha?, Czy nie on przypadkiem nie kłamie jak mówi jej, że jest ładna? itp. Jej mężczyzna ostatnio powiedział Kamili, że nie będzie stale powtarzał jej że ją kocha, skoro Kamila i tak w to nie wierzy.

     Jest taki paradoks, jak sami się zaakceptujemy to dostajemy więcej ciepła, akceptacji od innych ludzi. A gdy sami jesteśmy pełni kompleksów i bardzo tej akceptacji potrzebujemy, wtedy ją trudno znaleźć.

     Kamilę i Radka nauczyłam technik na podniesienie swojego poczucia wartości i doradziłam - jak skutecznie zaprzestać krytykowania siebie samego. Kamila ostatnio powiedziała:"Na początku nie wierzyłam, że to mogę zmienić swoje życie, ale teraz już wiem, że nie ma sensu koncentrować się na swoich kompleksach". W życiu Kamili zaszły zmiany, zmieniła pracę na lepiej płatną, narzeczony jest ten sam ale jak zauważyła, jest on bardziej kochający. Natomiast Radek nabrał większej wiary w siebie, że mimo niskiego wzrostu można poznać fajną dziewczynę i wszystko zależy od jego poczucia wartości i jego sposobu myślenia.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

  

 

 

 


Podziel się

komentarze (21) | dodaj komentarz

Przekonania, które niszczą związek - mity o związku, mity o małżeństwie

poniedziałek, 25 października 2010 15:02

Mity o związku - jakie są przekonania, które niszczą miłość i związek?

    Pierwsze przekonanie to że pod wpływem Ciebie Twój partner /Twoja partnerka może się diametralnie zmienić. Są kobiety i mężczyźni, którzy wierzą że mają w taką moc w sobie że np. z partnera, który jest z natury domatorem pod  jego wpływem stanie się duszą towarzystwa.

  Jacek - informatyk chciałby aby jego dziewczyna - nieśmiała introwertyczka w czasie  firmowej imprezy rozmawiała swobodnie i inteligentnie z szefem. Jak się spotkaliśmy,  stwierdził, że jego dziewczyna siedzi cicho jak jest spotkanie znajomych w  jego domu i  z nikim nie porozmawia. A nawet na randkach z nim jest często małomówna. Próby zmiany osobowości partnera są często skazane na porażkę, lepiej akceptować jakim człowiekiem jest nasz partner/ partnerka.

    Drugi mit  - to że ludzie, którzy się kochają, nie powinni się kłócić. Tymczasem warto mówić o swoich oczekiwaniach, co nas denerwuje w partnerze. Jeśli nic nie mówimy, tylko tłumimy w sobie żal i wściekłość na partnera/ partnerkę, związek może skończyć się dość szybko. Mój kolega, który zajmuje się mediacją przed rozwodem, zawsze mówi - jak para się kłóci, oznacza że walczy o lepszy związek i jest duża szansa na powodzenie. Najgorsze są takie pary, w których już  nie ma emocji i jak oni twierdzą, rzadko się kłócili. Inna sprawa to jak się kłócimy, warto pamiętać aby zrezygnować z wyzywania i obrażania brzydkimi epitetami partnera. Konstruktywna kłótnia wzmacnia poczucie wspólnoty. Pary, które poszukują rozwiązania jak pokonać swoje problemy, najczęściej według badań pozostają dłużej ze sobą. Tak zwane „ciche dni" powodują osłabienie więzi. Tracimy wtedy szansę na porozumienie i na pogłębienie się uczucia. To normalne, że mężczyzna i kobieta mają inny punkt widzenia, dlatego potrzebna jest rozmowa aby zrozumieć i znaleźć kompromis.

         Trzeci mit - jak jesteśmy w związku, to trzeba zrezygnować ze swoich wszystkich  zainteresowań. Maria odkąd jest mężatką, przestała chodzić na kurs niemieckiego i zrezygnowała również z chodzenia do fitness clubu. Zapytałam Marię dlaczego rezygnuje z nauki niemieckiego i dbania o swoją formę. Odpowiedziała mi, że teraz to ona musi codziennie sprzątać i gotować obiady oraz zajmować się mężem. Przy dobrej organizacji czasu Maria może znaleźć czas i na męża i na swoje przyjemności, trzeba tylko zmienić sposób myślenia.

       Czwarty mit - przeciwieństwa się przyciągają. Tutaj większość psychologów jest zgodna, najbardziej trwałe związki są oparte na podobieństwie. Jeśli mamy z partnerem takie same lub podobne wartości, którymi kierujemy się w życiu zwiększamy prawdopodobieństwo na udany związek. Francuski socjolog David Buss twierdzi na podstawie badań, że bardziej są trwałe związki gdzie partnerzy są podobni do siebie pod względem wykształcenia, klasy społecznej oraz wartości i postaw.

 Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.


Podziel się

komentarze (17) | dodaj komentarz

JAK ŻYĆ PO ZDRADZIE?

niedziela, 24 października 2010 8:04

 Jak sobie poradzić po zdradzie?

 To temat, który jak wynika z Waszych emaili jest dla Was ważnym problemem.

Zdrada według badań jest najczęstszą przyczyną rozpadu związków nieformalnych oraz małżeńskich. Dziś ten temat na przykładzie Patrycji i Jarka.

 

Patrycja - szatynka o długich włosach i pięknych niebieskich oczach, pracuje jako księgowa w małej firmie. Patrycja poznała swojego męża jak studiowali ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim. Byli szaleńczo zakochani i  razem przeżyli aż 12 lat. Zdradę  odkryła przypadkiem, mąż zostawił laptop w domu. Patrycja usiadła przed jego laptopem i zobaczyła namiętne maile od niejakiej Gosi, która wspominała jak to było ostatniej nocy i że nie może się doczekać następnego spotkania. Patrycja załamała się i nie wiedziała co robić. Maż przyznał się do zdrady bo dowody były ewidentne.

 

      Jarek lat 40, pracuje jako inżynier. Jego życie to głównie praca i praca. Jego małżeństwo oceniał jako udane póki... nie dowiedział się o zdradzie. Żona Alina zostawiła swój telefon komórkowy na stole w kuchni a on przeczytał z ciekawości parę SMS-ów, gdzie jakiś Paweł wyznawał jej miłość i dziękował za 3 dni spędzone w Jastarni. Aliny przez 3 dni nie było w domu  ale według niej była to podróż służbowa do Berlina. W końcu po długiej kłótni wyznała, że zdradziła.

 

   Jak żyć po zdradzie?

 

       Pierwsza sprawa to rozstrzygnięcie - czy przebaczyć i zostać w związku czy zdecydować się na rozstanie i stworzyć nowe życie. Tutaj kluczowa jest pomoc osób wspierających nas. Ludzie po zdradzie mają tendencję do zrywania wszelkich kontaktów ze znajomymi. Tymczasem osoba, którą zdradzano, potrzebuje dużego wsparcia. Warto w tym trudnym momencie poprosić o pomoc rodzinę, przyjaciół a może jeśli tam nie znajdziemy zrozumienia, trzeba będzie szukać pomocy u terapeuty.

 Osoby zdradzone doświadczają różnych negatywnych uczuć. Patrycja jak się z nią spotkałam, płakała i czuła, że to ona jest winna. Uważała, że nie dość się starała, ostatnio nie chodziła do fryzjera, a  w ogóle za dużo pracowała. Partycja cały czas siebie krytykowała, a jak powiedziałam jej, że za kryzys w związku odpowiedzialne są dwie osoby, zdziwiła się. Poczucie winy jest niebezpieczne bo może prowadzić nawet do depresji. Nie ma sensu się obwiniać, nikt nie może odpowiadać za cudze postępowanie. Może i faktycznie Patrycja nie zauważyła, że małżeństwo jest zagrożone ale poczucie winy nic człowiekowi nie daje. Poradziłam Patrycji aby za 2- 3 miesiące jak już będzie silniejsza psychicznie, przeprowadziła z mężem rozmowę na temat przyczyn zdrady.

  Często osoby zdradzane odczuwają gniew. Jarek, którego żona zdradziła, nienawidził żony, jak ona mogła mi zrobić coś takiego? Zapytał mnie. Harowałem po 10 godzin codziennie żeby żonka wszystko miała a ona zrobiła ze mnie osła"- powiedział mi ze złością. Gniew jest naturalną reakcją po zdradzie, ważne jest aby komuś o tym opowiedzieć i jak najszybciej przejść do następnego etapu - pogodzenia się z losem.  Przeszłości niestety nie zmienimy, zdrada się zdarzyła i trzeba wszystko zrobić aby przejść przez ten trudny okres w miarę łagodnie bez depresji.

 Osoby zdradzone różnie sobie z tym radzą. Jedne myślą o zemście czyli jeśli ona/on zdradził to ja też mogę. Patrycja też myślała o zemście, nawet zadzwoniła do swojego pierwszego chłopaka żeby się z nim umówić. Ale ja odradziłam jej ten pomysł.

      Inna sprawa to, że po zdradzie jest zaniżone poczucie wartości. Partycja czuła po zdradzie nieatrakcyjna a jak jeszcze zobaczyła rywalkę na zdjęciu w Internecie to jej kompleksy pogłębiły się. Ale przerobiłyśmy specjalne techniki na odbudowę jej poczucia wartości. Partycja zrozumiała, że bez męża jest też wartościową, silna i atrakcyjna kobietą i od niej zależy czy uda jej się stworzyć nowe życie czy nie.

Patrycję wspierałam przez 7 miesięcy, w tym czasie mąż wyprowadził się i wynajął mieszkanie. W czasie rozmowy z nią tłumaczył się, że to jednorazowy skok w bok i był pijany i doszło do zdrady. Patrycja zdecydowała, że względu na wspólne dziecko da mężowi jeszcze jedną szansę. Na razie spotyka się z mężem w sobotę lub niedziele w kawiarni i pracuje ze mną aby wybaczyć jemu. Być może uda im się zacząć mimo zdrady wspólne życie.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

 

 


Podziel się

komentarze (15) | dodaj komentarz

JAK ZOSTAĆ OPTYMISTĄ?

środa, 20 października 2010 16:31

 

Optymizm - jak być optymistą?

 

 Dziś temat z Waszych emaili, gdzie jedna z pań zadała mi pytanie skąd wziąć optymizm?

Optymizm jest ważny bo jak dowodzą badania ludzie, którzy są nastawieni optymistycznie, odnoszą większe sukcesy w pracy i mają bardziej udane życie osobiste niż pesymiści. Prof. David Snowdon z University od Kentucky udowodnił, że ludzie, którzy są optymistami, żyją przeciętnie 10 lat dłużej niż ci, którzy myślą w sposób pesymistyczny.

                                  
                                        Jak zostać optymistą?

      Pierwsza sprawa, to docenienie tego co już mamy. Z moich obserwacji wynika, że często ludzie dostrzegają, że mają np. kochającego partnera, dobre zdrowie,  dopiero jak to stracą np. zachorują. Agnieszka -35 lat, finance manager, jak przyszła do mnie, od razu stwierdziła, że czuje się nieszczęśliwa i jej życie nie jest takie jakby chciała. Dopiero po dłuższej rozmowie ze mną, przypomniała sobie, że  jest zdrowa, ma pracę, ma gdzie mieszkać, ma kochających rodziców, miłych współpracowników w biurze, parę dobrych znajomych itp. Jak to wypisała na kartce, powiedziała, rzeczywiście nie jest źle.

 Pamiętam jak ja spotkałam się z ludźmi niepełnosprawnymi. Od nich można było nauczyć się jak cieszyć się tym co się ma i jakim szczęściem jest dobre zdrowie. To spotkanie nauczyło mnie pokory.

       Druga sprawa, to zastanowienie się czego się chce i jakie ma się marzenia?

Czy to czego chcemy realizujemy w życiu? Jakie są nasze wewnętrzne ograniczenia nie pozwalające nam spełniać tych pragnień ? Wioletta marzyła o wyjeździe do Grecji. Ale zawsze miała wymówki, żeby nie jechać. A to nie miała pieniędzy, a to bała się sama jechać, a to nie miała czasu. Zaplanowałyśmy krok po kroku co ma zrobić żeby to marzenie zrealizować.

    Trzecia sprawa, to wpływ naszego otoczenia. Ważne jest z kim przebywamy i co te osoby wnoszą do naszego życia? Agnieszka ma przyjaciółkę, która wszystko widzi w czarnych barwach, często mówi Agnieszce : nie próbuj i tak się Tobie to nie uda, lepiej nie ryzykować. Wioletta ma natomiast mamę, która codziennie mówi jej, że brzydko wygląda, że jest gruba. Co zrobić jeśli nasi znajomi działają negatywnie na nasze samopoczucie? Najlepiej spokojnie porozmawiać i powiedzieć, że nam jest przykro, jak słyszymy takie niemiłe słowa... jeśli to nie daje efektu, to warto nieco ograniczyć kontakty z tą osobą.

     Czwarta sprawa, to czas na przyjemności. Kobiety w Polsce wg badań mają tendencję do stawiania na pierwszym miejscu potrzeb rodziny, natomiast swoje cele często nie realizują bo brakuje na to czasu, pieniędzy...

 Od dziś można inaczej. Warto pomyśleć co sprawia nam przyjemność. Agnieszka kocha czytać miesięczniki dla kobiet, Wioletta lubi siedzieć i nic nie robić. Ja uwielbiam słuchać muzyki i oglądać filmy. Warto wyznaczyć sobie czas tylko dla siebie, uprzedzić o tym domowników, żeby nikt w tym czasie nam nie przeszkadzał lub wyjść do kina, teatru. Jak mówię o tym kobietom, zwykle odpowiadają, że one naprawdę nie mają na to czasu. Ale ja wiem, że każda z nas potrafi znaleźć od 15 minut do godziny tylko dla siebie, wystarczy tylko chcieć...

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (34) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 721  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839721