Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

GDY ZNIKA POŻĄDANIE

środa, 29 stycznia 2014 8:02

CO ZROBIĆ GDY ZNIKA POŻĄDANIE?

 Dziś tekst specjalnie napisany dla dwóch Czytelników.

Problem opiszę na przykładzie Agnieszki i Marcina.

 Agnieszka, ma 41 lat, mieszka w Warszawie, ma własną firmę. Jest po rozwodzie a od 3 lat  jest w związku z Jackiem.

Jacek też ma własną firmę w branży logistycznej.  Problem Agnieszki to brak pożądania ze strony jej mężczyzny.

Agnieszka nie rozumie dlaczego, przecież jest ładną, szczupłą kobietą. Ich wieczory wyglądają prawie zawsze tak samo. Jacek wraca zmęczony z pracy, przygotowuje kolację, a potem siada przy komputerze i albo gra w grę komputerową albo  odpowiada na emaile, czyta blogi o biznesie. Agnieszka w tym czasie, mówi Jackowi co jest to zrobienia w domu a to trzeba hydraulika wezwać, a to chce aby  jej pomógł w sprawach kredytu. Jacek mówi, że pomoże ale potem a to potem zmienia się dla Agnieszki w słowo nigdy. Potem kładą się spać i Agnieszka inicjuje kontakt a Jacek mówi, że nie dziś bo jest totalnie zmęczony i  nie jest dziś w formie. Agnieszka czuje się źle, jest jej przykro, zastanawia się co takiego zrobiła, że on nie chce. Agnieszka zapytała w pracy koleżankę czy może wie co zrobić w takiej sytuacji. Koleżanka doradziła aby Agnieszka kupiła sobie nową bieliznę i to powinno wystarczyć. Ale okazało się to rozwiązanie nieskutecznie. Agnieszka wspominała, jak było na początku ich znajomości, była miłość i namiętność a teraz czuje, że są ze sobą z przyzwyczajenia.

Inny przypadek to Marcin. Marcin jest żonaty od8  lat. Kocha swoją żonę Alinę. Jednak ona nie chce spędzać z nim nocy, najchętniej śpi w pokoju ze swoją 5- letnią córeczką. Nie chce się rozmawiać o pożądaniu, jak tylko Marcin zaczyna ten temat, Alina mówi, że ona ma tyle obowiązków, że nie w głowie jej seks… Marcin czuje się odrzucony i niekochany. Odkąd na świat przyszło dziecko, wszystko się zmieniło, żona zajmuje się dzieckiem a Marcin jest tylko do dawania pieniędzy na życie...

 

 Co zrobić jak pożądanie w związku znika?

 

Pierwsza sprawa, to świadomość, że  jest silny związek między umysłem. Życie intymne może być odbiciem jak jest w relacjach.

W opisywanych przypadkach nie było dobrej komunikacji. Inna sprawa to założenie wielu ludzi, że "o związek nie trzeba dbać bo przecież się kochamy". A tutaj ważne jest jak komunikujemy się każdego dnia...

 

Druga sprawa  jest przełamanie rutyny- zmienienie nudnych schematów. Czasami proste sprawy powodują zburzenie schematów w związku. Przykładem  jest zmiana zachowań, zmiana tego co mówimy i jak reagujemy na określone bodźce. Gdy robimy to co zawsze, stajemy się bardzo przewidywalni. Nuda i rutyna są powodem wielu kryzysów w związkach i dlatego warto szukać sposobów na przełamanie rutyny.  Profesor Artur Aron zajmujący się od  wielu lat psychologią miłości  twierdzi, że  pary mogą wzmóc wzajemną miłość w związku spędzając razem czas na eksploracji i na podejmowaniu nowych wyzwań.

 

 Trzecia sprawa, stresujący  tryb życia . Wrogiem namiętności jest właśnie stres. Kortyzol, nazwany hormonem stresu zmniejsza libido u obu płci.  Im więcej kortyzolu tym mniejsze pożądanie….Ale są oczywiście techniki radzenia sobie ze stresem, zmniejszające w widoczny sposób reakcję na trudną sytuację.

 

Czwarta sprawa są czynniki, które zmniejszają pożądanie to np. stałe narzekanie  oraz krytykowanie partnera.  To oczywiste że miłości sprzyja akceptacja, optymizm, spontaniczność…

 

Piąta sprawa, to warto zasięgnąć rady coacha. Często nie widzimy naszych błędów, a czasem wystarczy parę rzeczy zmienić a pożądanie i bliskość wraca… i problem jest rozwiązany.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać - mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki. To uczciwy sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

JAK ZAPANOWAĆ NAD ZŁOŚCIĄ

środa, 22 stycznia 2014 11:26

 JAK ZAPANOWAĆ NAD ZŁOŚCIĄ?

 Dziś temat na życzenie Czytelniczki. Wasze emaile czytam i piszę teksty dla Was.

 Problem opiszę na przykładzie Justyny.

Justyna ma 31 lat, pracuje w Warszawie, w jednej z największych Agencji Reklamowych jako account manager.

Justyna ma problem z negatywnymi emocjami a konkretnie często odczuwa złość. Zaczyna się od rana, wkurza ją, że musi się spieszyć, że w ciągu 30 minut do 7.30, musi umyć się, ubrać, prasować, wypić kawę. Potem jedzie do pracy a na drodze jest korek. W pracy odczuwa złość wobec obowiązków. Zastanawia się dlaczego znowu ona musi wszystko zrobić, a inni w jej przekonaniu się obijają. W pracy ma też spotkania z klientami. A tutaj potrzebna jest cierpliwość i wyczucie bo klienci Agencji Reklamowej są wybredni i często zmieniają to czego chcą. Ostatnio była na spotkaniu z klientem – producentem znanego napoju, klient nie był zadowolony z pomysłu na kampanię stworzonego przez agencję. Justyna musiała wysłuchiwać, że on nie po to wydaje tyle pieniędzy z firmowego budżetu, żeby oglądać taki słaby film reklamowy. Justyna wybuchła, zaczęła wrzeszczeć na klienta, że to nie ona wymyśliła, że on stale zmienia zdanie, że jest niemiły i bezczelny. Trzasnęła drzwiami i wybiegła. Potem szef do niej zadzwonił, żeby przeprosiła klienta bo jeśli nie załagodzi sytuację, to straci pracę.

Justyna też odczuwa złość wobec swojego mężczyzny Arka. Jak jest ciężki dzień w pracy, Justyna zaczyna krzyczeć na Arka, a to że naczynia nie pozmywane, a to że nie chodzą do restauracji a to że on przestał być romantyczny.  Zaczyna się od drobiazgu a potem zaczyna się krzyk, złość a czasem i płacz…A czasem Justyna chce nawet pobić Arka bo tak jest wściekła... A Arek stara się reagować spokojnie jak zaczyna się atak złości. Ale często Justyna krzyczy i dokucza odnośnie rodziny Arka. Arek też nie wytrzymuje i kłótnia trwa około 3 godzin. Potem się następują ciche dni…

JAK RADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ?

Po pierwsze, zrozumieć, że złość nie jest uczuciem potrzebnym. Tutaj należy obalić stwierdzenia wielu naukowców, którzy uważali, że złość trzeba odreagować – poprzez bicie w poduszkę a nawet wyładowanie się na osobach przypadkowych.  Jednak wielokrotnie powtarzane badania naukowe (Arnold P. Goldstein, Barry Glick, John C. Gibson) potwierdziły inną tezę – odreagowanie złości nie jest dobrym antidotum na taką reakcję emocjonalną. Im częściej człowiek odreagowuje swoją złość na innych a nawet poprzez sport, tym częściej taka reakcja emocjonalna staje się nawykiem. Według tych badań osoby stosujące metodę odreagowania stają się coraz bardziej agresywne…

Po drugie, postanowić z tym walczyć. Spotkać się z coachem i poznać skuteczne technik walki ze złością nauczyć się jak reagować w trudnych dla nas sytuacjach oraz jak myśleć o wydarzeniach z przeszłości, które budzą negatywne odczucia.

 Po trzecie, znaczna część psychologów i psychoterapeutów sądzi, że prawie zawsze złość jest emocją wtórną.  Od dzieciństwa uczymy się jak reagować na sytuacje, które nam nie odpowiadają. Często pod uczuciem złości kryją się inne uczucia np. niezadowolenie, frustracja, poczucie winy.

 Po czwarte, potrzebna jest konsekwencja, Warto się  zastanowić co tracimy gdy pokazujemy swoją złość? A tracimy dużo – pracę, związek, własne zdrowie, spokój umysłu. Jeśli naszym działaniom będzie towarzyszyć konsekwencja i dobre techniki zwalczania złości złość można pokonać i zacząć cieszyć się życiem niezależnie od sytuacji.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać - mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

 

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki. To uczciwy sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

PRZESZŁOŚĆ SEKSUALNA A ZAZDROŚĆ

środa, 15 stycznia 2014 7:02

 PRZESZŁOŚĆ SEKSUALNA PARTNERA A ZAZDROŚĆ

 Dziś temat na specjalne życzenie Czytelnika - Pana Adama z Krakowa.

Problem opiszę na przykładzie dwóch osób - Jerzego i Anny.

Jerzy jest informatykiem, pracuje w Warszawie i jest żonaty od 5 lat. Żonę Alicję poznał na portalu randkowym.

 

Jerzy przy wyborze swojej wybranki kierował się tym, żeby była atrakcyjna, porządna, inteligentna. Alicja na taką wyglądała. Przed ślubem rozmawiali o swojej przeszłości. Jerzego interesowała seksualna przeszłość Alicji. Jak się dowiedział, że była już w związku z mężczyzną, który jest przyjacielem ich rodziców był wściekły bo wymarzył sobie, że jego żona będzie dziewicą. Przez jakiś czas nie myślał o tym, że żona już była z kimś. Póki nie został zaproszony przez teściów na imieniny, a tam był właśnie ten mężczyzna. Alicja stwierdziła, że to było dawno, miała 18 lat, nie wiedziała, czy go kocha czy nie. Ale Jerzy cały czas myślał o tym i czuł złość na żonę, czuł też zazdrość. W porównaniu z tym mężczyzną był gorszy, on ma własną firmę, dobrze zbudowany. Cały czas myślał, że Alicja żałuje, że jest z nim… Często wyobrażał sobie jak żona kocha się z tym mężczyzną i że go mówi mu, że nie chce być już jego żoną…

 

Efekt jest taki, że stale kłócą się z żoną. Początek kłótni to drobiazgi, np. ktoś nie posprzątał po obiedzie a potem Jerzy przechodzi do przeszłości i wyzywa Alicję, robi się niemiło…

 

Nie jeździ do rodziny Alicji, zrobił się małomówny i stał się zazdrosny o każdego mężczyznę, który adoruje Alicję.
Przypadek Anny. Anna jest w związku z Robertem. Robert to przystojny brunet o niebieskich oczach. Bardzo podoba się kobietom. Jak opowiedział Annie że był w czterech związkach, Anna poprosiła, żeby pokazał jej zdjęcia poprzednich dziewczyn i zaczęło się…. Anna uznała, że wszystkie poprzednie partnerki się bardzo różnią od niej, są dużo bardziej atrakcyjne, szczuplejsze, mądrzejsze. A ona ma nadwagę, przeciętną twarz i pracę, której nie lubi – pracuje w hurtowni zabawek. Anna pytała Roberta o szczegóły jego życia intymnego,  interesowało ją jakimi kochankami były jego eks- dziewczyny, jakie ciało miały? Czy Robert był z nimi szczęśliwy?

 

 Co zrobić gdy jest zazdrość o przeszłość seksualną?

 

 Po pierwsze, wzmocnić swoje poczucie wartości. Według badań naukowych osoby z niskim poczuciem wartości odczuwają zazdrość. Częściej porównują się z innymi a w tych porównaniach zawsze są gorsi, mniej atrakcyjni.

 

 Naukowcy z Villanova University zbadali jak zachowują się osoby zazdrosne. Naukowiec Erica Slotter dowiodła, że ludzie odczuwający zazdrość analizując potencjalnych lub realnych rywali  oceniają ich dużo wyżej niż samego siebie. Przy czym przesadzają w tej ocenie i tworzą obraz siebie jako osoby dużo mniej atrakcyjnej niż rywal/ rywalka.

 

 Po drugie, pomyśl o konsekwencjach zazdrości. Niestety wiele związków rozpada się z powodu nieuzasadnionej zazdrości. Ciężko jest żyć w cieniu ciągłych podejrzeń. Jak się czuje kobieta lub mężczyzna, którego stale męczymy pytaniami gdzie byłeś, co robiłeś?

 

Warto rozpocząć walkę nad pokonaniem zazdrości lub jej zmniejszeniem. Niestety samemu ciężko to dokonać. Potrzebna jest pomoc coacha.

 

Po trzecie, warto skoncentrować się na teraźniejszości. Nasz partner kocha, jest wierny i jest z nami szczęśliwy i to jest to na czym warto się skupić

 

 Po czwarte, każdy z nas ma jakąś przeszłość. Nie da się jej zmienić. Dlatego analizowanie przeszłości w ten sposób nie ma sensu.

 

Po piąte, warto poza związkiem mieć pasje i być emocjonalnie niezależnym. Osoby, które nie mają swojego życia są bardziej narażone na odczuwanie zazdrości niż ci, którzy oprócz związku mają przyjaciół, znajomych, swoje zainteresowania,  czy emocjonalne wsparcie ze strony kogoś życzliwego.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać na mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

 

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki. To uczciwy sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

GDY MĘŻCZYZNA NIE CHCE DAWAĆ PIENIĘDZE NA DZIECI Z POPRZEDNIEGO ZWIĄZKU

środa, 08 stycznia 2014 7:32

DLACZEGO MĘŻCZYZNA NIE CHCE DAWAĆ PIENIĘDZY NA DZIECI Z POPRZEDNIEGO ZWIĄZKU?

Dziś tekst na życzenie Czytelniczki, którą serdecznie pozdrawiam.

Problem opiszę na przykładzie Agaty. Agata ma 30 lat, jest finance managerem w Warszawie w dużej korporacji.

Agatę poznałam jak przeprowadzałam badania naukowe do doktoratu, Agata mi wtedy bardzo pomogła.

Jak zadzwoniła, postanowiłam jej pomóc.

Agata dwa lata temu rozwiodła się. Po rozwodzie jej standard materialny się obniżył. Były mąż – właściciel znanej i prosperującej firmy zgodził się na większe alimenty dla syna ale okazało się, że to jest wszystko mało.

Agata co miesiąc ponosi duże koszty. Mieszka na osiedlu strzeżonym, ma duże mieszkanie i związany z tym duży czynsz. Agata jest przyzwyczajona do określonego stylu życia, dwa razy w tygodniu chodzi na fitness, potem na manicure i do kosmetyczki. Syn Janek chodzi na pływalnię i  3 razy w tygodniu przychodzi do niego nauczyciel angielskiego.

Agata czuła się samotna aż wreszcie poznała właściwego jak myślała mężczyznę - Andrzeja. Andrzej też pracuje w korporacji tak jak Agata, dobrze zarabia, jest po rozwodzie i ma dwójkę dzieci.

Przez pierwsze dwa lata było miedzy nimi świetnie, randki, wyjazdy, kwiaty i prezenty… Agata postanowiła że Andrzej z nimi zamieszka. Andrzej stwierdził, że dobrze ale w praktyce wyglądało to tak, że 4 dni w tygodniu będzie mieszkał w apartamencie Agaty a 3 dni mieszkał w swojej kawalerce.

Jak zamieszkali razem to pojawił się problem. Agata oczekiwała, że Andrzej będzie pomagał finansowo, że pokryje większość jej rachunków np. będzie płacił za czynsz, za jej ratę kredytu. Agata oczekiwała, że Andrzej będzie też płacił za zajęcia dodatkowe dla syna, kupował mu gry komputerowe itp.

Nic takiego się nie stało. Andrzej stwierdził kategorycznie że nie chce ponosić wydatków z związanych z nieswoim dzieckiem. Powiedział też, że on ma swoje dzieci, którym musi pomagać finansowo. Andrzej nie chciał też płacić za kredyt Agaty. Agata była wściekła i wywierała na niego coraz większy nacisk. Albo będziesz dawał pieniądze na mojego syna i na mój kredyt albo będzie koniec związku. Andrzej stwierdził, że ona go traktuje jako dawcę pieniędzy a przecież ona ma też alimenty i dobrze zarabia…

Dla niego syn Agaty Janek jest jeszcze obcym dzieckiem i trudno mu jest go traktować jako swoje dziecko.

Agata poprosiła mnie o pomoc w tej sprawie bo zauważyła, że się oddalają z Anndrzejem.

 

Co zrobić w takiej sytuacji?

 

Po pierwsze, warto się zastanowić dlaczego z kimś jesteśmy. Zwiazek oparty na tym, że kobieta jest z mężczyzną bo on daje pieniędze, nie ma moim zdaniem trwałych podstaw do przetrwania.

 

Po drugie.  Dbanie o swoją niezależność. Czasem dodatkowa praca powoduje, że czujemy się niezależne.

 

Po trzecie, zacząć budować więź partnera z dzieckiem. Założenie, że wszystko samo się ułoży, że partner od razu pokocha nasze dziecko jest błędne. Warto tutaj zasięgnąć rady coacha jak to zrobić. Jeśli partner polubi nasze dziecko, sam będzie chciał dla niego to co najlepsze.  Kształtowanie się więzi to proces, nie stanie się w miesiąc czy dwa. Wymaga to starań i mądrych posunięć.

 

 Po czwarte, nauczyć się komunikacji w związku. W wielu parach widzę podstawowe błędy w porozumiewaniu się. Przykładem jest Agata, ciągle mówiła swojemu partnerowi, żeby dał więcej pieniędzy, że są wydatki – tutaj wymieniała jakie, że ona musi kupić sobie nowe ubrania, że jej syn nie ma nowej gry komputerowej itp.

 Powtarzała to stale, rano i wieczorem. Efekt – ciągle kłótnie a potem wyprowadzka partnera. A mi zajęło parę miesięcy aby naprawić sytuację.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać - mój email dobrycoach@wp.pl.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki. To uczciwy sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ OPÓR PRZEZ ZMIANĄ?

środa, 01 stycznia 2014 13:22

 Jak pokonać opór przed zmianą?

 

Dziś kwestia zmiany jako problemu, tekst napisany dla dwóch drogich Czytelników. Problem opisze na przykładzie Michała. Michał pracuje w korporacji jako informatyk w Warszawie.

 

Jego problem to lęk przed zmianą. Michał nie lubi swojej pracy. Od 3 lat mieszka z dziewczyną ale w jego przypadku miłość się skończyła. Widzi, że jego dziewczyna Patrycja nie odpowiada mu. Ona lubi co tydzień chodzić po klubach. Dla niej udany weekend jest wtedy gdy całą sobotę spędzi na zakupach w centrum handlowym. Michał zauważył, że nie mają o czym ze sobą rozmawiać, że mają różne cele w życiu. Michał wraca do domu, niechętnie. Ostatnio wymyślił sobie nową dłuższą trasę żeby nie być o 18-stej w domu. Jak wraca widzi Patrycję siedzącą na Facebooku i tylko powie ”o już wróciłeś” . A potem cały wieczór potrafi się nie odzywać bo znajomi z Facebooka są ważniejsi niż Michał. Michał jednak nie podejmuje decyzji, żeby się rozstać. Boi się, że zostanie sam i nikogo już nie pozna...

Michał chciałby zmienić swoją pracę, ogląda ogłoszenia o pracy w Internecie ale nie wysyła CV.  Boi się, że w nowej pracy nie sprawdzi się. Dla niego zmiana kojarzy się z pogorszeniem życia a nie z czymś co może dać pozytywne efekty. Michał czuję się nieszczęśliwy, czuje niemoc. Tak bardzo chce żeby jego życie się zmieniło. Sam nie potrafi się cieszyć z tego co kiedyś sprawiało mu radość np. z zagrania w  koszykówkę z kolegami. Dzień za dniem wszystko jest przewidywalne i takie same… wstaje rano, potem praca, potem powrót do domu i oglądanie TV i pójście spać. A przecież Michał ma marzenia ale nie ma ani wiary ani siły żeby je zrealizować…

 

 Co zrobić jak jest lęk przed zmianą?

 

Po pierwsze samoświadomość – dotarcie do przyczyn, które uniemożliwiają zmianę. Często można spotkać się ambiwalencją z jednej strony człowiek chce aby coś zmieniło się na lepsze, z drugiej boi się, że będzie gorzej, że zmiana się nie uda.  Zmiana to duże ryzyko ale nigdy nie przekonamy się jak wpłynie nas zmiana jeśli nie odważymy się na podjęcie ryzyka.

 

Po drugie, wsparcie społeczne. Liczne badania naukowe dowodzą, że przy zmianie potrzebne jest wsparcie. Okazuje się, że nawet sama publiczna deklaracja, że chcemy np. schudnąć, zmienić sposób myślenia, znaleźć dobrą pracę, ma dobry wpływ na podjęcie działań w kierunku celu.

 

Po trzecie,  zmiany warto przeprowadzać stopniowo. Wtedy jest mniejszy stres z tym związany. Nawet małe zmiany mogą wyrwać człowieka z marazmu, trzeba tylko chcieć te małe zmiany wprowadzić w życie.

 

Po czwarte, jak twierdzi Professor Ernst-D. Lantermann  z  Uniwersytetu  w Kassel , żyjemy w czasach gdzie zmiana jest normą. Dziś zamiast tradycyjnej rodziny coraz częściej spotykamy rozwody i  związki nieformalne. Dziś zamiast stałej pracy jest praca od projektu do projektu. Jak dowodzi Professor Ernst-D. Lantermann  zmiana wiąże się z lękiem ale jeśli ten lęk pokonamy jesteśmy silniejsi…

 

Po piąte, dobry plan i indywidualne dobrane metody jak przeprowadzić zmianę. Często jest tak że sami próbujemy np. zmienić życie i nic nie wychodzi. Oznacza to, że albo tak naprawdę nie chcemy tej zmiany albo stosujemy stare i nieskuteczne metody i tak można latami….

Kochanym Czytelnikom życzę w Nowym Roku wiary w siebie, inspiracji, samych radości i spełnienia swoich marzeń

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, warto napisać - mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami stron www.

 

 Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki. To uczciwy sprzedawca. Polecam bo naprawdę warto !

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 728  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839728