Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 092 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK POKONAĆ ZMIENNE NASTROJE, JAK POKONAĆ HUŚTAWKĘ NASTROJÓW?

czwartek, 31 stycznia 2013 7:50
 JAK POKONAĆ ZMIENNE NASTROJE?

Dziś temat na życzenie. Specjalnie dla dwóch Czytelniczek

Tą kwestię przedstawię na przykładzie Agnieszki. Agnieszka jest ładną blodynką i  jest finance managerem, pracuje w dużej niemieckiej firmie w Warszawie. 

Jej problem to zmienne nastroje. Ona sama widzi, że jest duży problem. Agnieszka jest w związku z Pawłem. Mieszkają razem od 2 lat. Agnieszka codziennie odczuwa różne stany od euforii po złość, po przygnębienie aż po apatię. W pracy na początku jest zadowolona, uśmiechnięta, odczuwa przypływ energii i radości. Potem jakaś drobna sprawa ją zdenerwuje i już jest zła, krzyczy na swoją asystenkę i dokucza jej. Wraca z pracy. Początkowo jest zadowolona że już skoćzyła pracę i jedzie do swojego pięknego mieszkania. Ale jak tylko widzi Pawla, znowu w ciągu 10 minut zmienia się jej diamentralne nastój - przypomina sobie, że Paweł nie zrobił zakupów na kolację, że ostatnio nie powiedział do niej nic miłego i że na urodzinach koleżanki gapił się za długo na jedną dziewczynę. Agnieszka siada na kanapie i zaczyna rozmyślać jaka ona jest smutna i że właściwie w jej  życiu nic dobrego się nie zdarzyło...  A to już krok do apatii i przygnębienia.

Agnieszka nie umie oddzielić swoich negatywnych emocji, które przenosi z pracy od uczuć jakie ma w stosunku do Pawła. Efekt jest taki. Agnieszka ma ciężki dzień w pracy to jest 100% pewne, że pokłóci się o jakiś drobiazg ze swoim narzeczonym...

 

 A co myśli o zachowaniu Agnieszki Paweł?

 

 Paweł ma dosyć jej huśtawki nastrojów. Czasem myśli aby rozstać się z Agnieszką bo jak ona jest wściekła, to mówi mu wiele przykrych słów. Wprawdzie potem przeprasza i całuje go ale w jego pamięci zostaje fakt, że ukochana osoba go krytykuje... Paweł ostatnio powiedział Agnieszce, że albo zrobi coś z tymi zmiennymi nastrojami albo niech szuka sobie kogoś innego bo on już tego nie wytrzymuje. Przykładem jest sytuacja gdy mają iść do swoich znajomych. Początkowo Agnieszka się cieszy, że wyjdą z domu a potem jest coraz bardziej zderwowana i mówi, że ona nie ma nastroju, żeby wyjść i że chce siedzieć w domu - taka zmiana nastroju od ekscytacji po złość następuje w ciągu godziny a czasem w ciągu 15 minut.

 

 Jak radzić sobie ze zmiennymi nastrojami?

 

 Po pierwsze, ustalić przyczynę. Co powoduje taką dwubiegunowość emocji? czy przyczyna tkwi w psychice czy może ma to podłoże fizjologiczne?

 

 Po drugie, udać się do coacha, psychologa. On powienien dotrzeć do przyczyny i opracować indywidualny plan pomocy.

Po trzecie, niektóre cechy osobowości i zachowań (np. wysoki poziom lęku, niska samocena, bierność w trudnej sytuacji) dają wysokie prawdopobieństwo występowania zmienności nastrojów.

 

 Po czwarte, wg badań naukowych Becka i Ellisa bardzo ważne jest dotarcie do tzw. wydarzenia uaktywniającego czyli ustalenie jaka sytuacja jest przyczyną zmienności nastroju. Równie istotne jest zbadania jakie przekonania ma osoba doświaczająca męki zmienności nastrojów.

 

Po piąte, to bardzo jest optymistyczne. Ze zmniennością nastrojów można sobie poradzić. Wprawdzie jest potrzebna pomoc specjalisty ale efekty są bardzo dobre.

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto napisać dobrycoach@wp.pl

Na ten ciekawy temat jeszcze napiszę.

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: IO

komentarze (13) | dodaj komentarz

O CZYM ROZMAWIAĆ Z KOBIETĄ

wtorek, 29 stycznia 2013 8:38
  O CZYM ROZMAWIAĆ Z KOBIETĄ ABY NIE WYJŚĆ NA NUDZIARZA?
 
Dziś temat na życzenie. Czytelnicy bloga piszą, że mają problemy z komunikacją z kobietami.
Tą kwestię przedstawię na przykładzie Marka. Marek jest programistą Javy i pracuje w korporacji w Warszawie. Rok temu rozstał się ze swoją dziewczyną. Po pół roku postanowił poznać nową dziewczynę i tutaj pojawił się problem. Marek robił na dziewczynach pozytywne wrażenie bo jest przystojny ale jak ma porozmawiać z kobietą to czuje się niezręcznie.
 Markowi utkwiła w pamięci spotkanie z Iwoną. Miejsce spotkania wybrał starannie - była to tajska restauracja. Na początku rozmawiali o wspólnych znajomych. Potem Marek zaczął opowiadać o swojej pracy jak on programuje, potem opowiedział jej o tym jakie funkcje ma jego najnowszy telefon. Marek często o pracy i o nowinkach technicznych rozmawia z kolegami. Ale Iwonie ta rozmowa nie podobała się. Powiedziała po godzinie spotkania, że się spieszy a potem jak dzwonił do niej, nie odbierała telefonu. Marek zrozumiał, że ona go nie chce.
 
 Inna sytuacja - ich korporacja organizowała spotkanie pracowników z amerykańskim dyrektorem. W ich firmie pracuje Kasia - ładna, uśmiechnięta brunetka. Marek zaczepił koleżankę z pracy, na początku porozmawiali o plotkach o innych pracownikach ale szybko temat się skończył.... i kolejna szansa została zaprzepaszczona...
 
Jakie tematy rozmowy lubią kobiety?
 
 Po pierwsze, każdy z nas najbardziej lubi mówić o sobie... to jest najbardziej interesujący temat. Wyjątkiem są introwertycy i nie ma tutaj znaczenia czy są to kobiety czy mężczyźni. Są osoby, które tłumią wszystko w sobie, emocje i zachowania kierują 'do wewnątrz'. Nie lubią opowiadać o sobie, za to są świetnymi słuchaczami.
 
Po drugie, myślę, że nie ma uniwersalnego tematu dla wszystkich kobiet.
Co w takim razie jest interesujące dla danej kobiety?
 
Tutaj potrzebna jest jej obserwacja, znajomość mowy ciała i sprawdzenie czy ta kobieta ma zainteresowania, jeśli tak, to jakie?
 
Po trzecie, bardzo ważny jest stosunek do samego siebie. Jak o sobie myślisz? udowodniono naukowo, że mężczyzni mający wysokie poczucie wartości lepiej radzą sobie w rozmowie z kobietami i mają większe powodzenie u płci przeciwnej.
 
 Po czwarte, warto się zastanowić, nad przyczynami lęku przed ośmieszeniem się i przed odrzuceniem. Opisywany wyżej Marek, miał silny lęk, że kobieta, z którą nawiąże rozmowę, powie mu, że jest on nudny lub że ona szybko skończy rozmowę bo wyda się on jej mało interesujący. Ten lęk wynikał z niskiej samooceny oraz z negatywnych doświadczeń Marka w zakresie komunikacji z ludźmi . Efekt był taki, że Marek jak tylko spotkał kobietę, która mu się podoba, przeżywał duży stres. Ciągle analizował siebie w trakcie rozmowy i pytał siebie w myślach - czy to powiedziałem jest mądre czy jest choć trochę zabawne? Ciekawe jest to, że Marek jest bardzo pewny siebie jeśli chodzi o pracę - tutaj czuje się wspaniale bo kocha programować ale jeśli chodzi o kobiety, są one dla niego nieprzewidywalne i nie wiadomo jak z nimi postępować...
 
 Po piąte, są tematy, które z góry skreślają szansę na ponowne spotkanie z kobietą. Pamiętam kolegę, który na randkach opowiadał o swojej eks- dziewczynie. Mówił o niej, że była złośliwa, materialistka i ciągle narzekała.  Potem opowiadał 2 historie z ich wspólnego życia, potwierdzające jego opinię. Dziewczyny z którymi się umawiał, uznały, że on jest krytyczny i może nie nadaje się do związku z kobietą. Lepiej nic nie mówić negatywnego o poprzednich partnerkach. Jak zapyta kobieta, wystarczy powiedzieć - "mieliśmy odmienne wartości życiowe" - tyle wystarczy w początkowej fazie znajomości...
 
 Po szóste, warto uznać, że trzeba popracować nad swoją komunikacją. Nic nie stanie się samo, jeśli czegoś nie umiemy, warto się nauczyć i podjąć pracę nad sobą...
 Ja Marka nauczyłam jakie skuteczne reguły komunikacji z kobietą, jak rozpoznać w miarę szybko jej zainteresowania, jak przezwyciężyć lęk przed odrzuceniem, co zrobić jak zapadnie niezręczna cisza w trakcie rozmowy z kobietą? Nauczyłam go również jak poprzez sygnały niewerbalne rozpoznać czy podobamy się danej kobiecie czy nie? czy temat, który przed chwilą poruszyliśmy jest dla niej interesujący czy warto go zmienić aby rozmowa była ciekawa.
 Marek był zaskoczony, że to wszystko działa. Zaczął stosować te techniki i okazało się, że koleżanka z pracy, zaprosiła go na imieniny, jak poszedł do sklepu ze sprzętem narciarskim załatwił u sprzedawczyni zniżkę. Po dwóch miesiącach liczna jego znajomych zwiększyła się. A najważniejsze w trakcie rozmowy z kobietą nie odczuwa lęków, nie ma negatywnych myśli, nie boi się odrzucenia.
 Rozmawia swobodnie, na luzie, zmienia tematy w zależności od reakcji kobiety.  Komunikacja z innymi nie jest trudna - wystarczy poznać zasady i ćwiczyć i uważnie słuchać wskazówek np. coacha.
 
 Jeśli masz problem, warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl
 
 Na ten ciekawy temat jeszcze napiszę.

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: IO

komentarze (9) | dodaj komentarz

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O ROZWODZIE?

czwartek, 24 stycznia 2013 7:49
  JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O ROZWODZIE I GO NIE SKRZYWDZIĆ?
Dziś temat na życzenie. W emailach od Czytelników dużo jest smutku związanych z problemami z rozwodem.
Tą kwestię przedstawię na przykładzie Barbary. Barbara ma 46 lat i ma dobrą pracę pracuje jako dyrektor finansowym w koncernie spożywczym. Jej związek z Jackiem był nieudany. Jacek miał inne cele. Barbara uważała, że to Jacek jest ciągle "małym chłopcem" a nie prawdziwym mężczyzną.
To ona podejmowała wszystkie decyzję od tego jaki apartament kupić po co kupić na kolację. "Miłość się wypaliła", powiedziała do mnie Barbara. Nie było między nimi bliskości ani porozumienia. Ciągle się kłócili i Barbara postanowiła się rozwieść. Ale mają przecież 13- letniego synka Tomka. Barbara stanęła przed dylemantem jak powiedzieć dziecku o tym, że rodzice rozwodzą się.
 Barbara powiedziała, że Jacek jest złym człowiekiem i że będzie lepiej bez niego i że czuje się nieszczęśliwa jak Jacek jest w domu. A potem dodała, że kupi mu tą grę komputerową o której marzył...
Syn w ciszy wysłuchał a potem zamknął się w swoim pokoju. W następnych dniach był małomówny i bez energii. Barbara tego nie zauważyła, pomyślała, że syn musi się przyzwaczaić do nowej sytuacji...
 
Gdy syn Tomek zapyłał czy może pójść do taty pograć w piłkę, Barbara zareagowała nerwowo, zaczęła mówić, że ojciec jest zły, nie kocha ona jego, że ma on ciężki charakter i lepiej byłoby żeby Tomek poszedł do kolegi niż do taty... Ale syn uparł się i poszedł. Jak wrócił Barbara nakrzyczała na niego, że jej się nie słucha i ona jednak tej gry komputerowej mu nie kupi bo on na to nie zasługuje...
   Barbara zauważyła, że syn nie chce z nią rozmawiać. To ją zaniepokoiło i poprosiła o pomoc.
 
 Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie?
 
 Po pierwsze, ważne jest aby to  oboje rodzice przeprowadzili rozmowę z dzieckiem a nie tylko mama.
 
Po drugie, dziecko nie potrzebuje ani znać szczegółów rozstania ani poznawać jakie uczucia wobec taty ma mama. Dziecko to nie psychoterapeuta. Pamiętajmy o tym, że dziecko nawet jeśli sprawia wrażenie że jest mądre i dojrzałe, nadal jest dzieckiem. To oczywiste, że dziecko w wieku 13 czy 15 lat myśli inaczej niż osoba dorosła.
 
Po trzecie, zrozumieć, że dla dziecka jest to trudny moment bo traci ono poczucie bezpieczeństwa.
 
 Po czwarte, rozmowa musi być przeprowadzona w spokojnej atmosferze. Warto powiedzieć, że tata nie będzie już z nami mieszkał ale będzie Ciebie odwiedzał często. Bardzo ważne jest podkreślenie, że mama i tata bardzo kochają Ciebie i zrobią wszystko aby zarówno z mamą jak z tatą był stały kontakt. Trzeba też powiedzieć, że nie ma w tym winy dziecka bo dzieci często czują się winne że rodzice podejmują decyzję o rozwodzie.
 
 Po piąte, nie ograniczać kontaktów z ojcem. Wiele kobiet są tak złe na eks-męża, mają w sobie tyle nienawiści, chęci odwetu, że ograniczają kontakty ojca z dzieckiem. Uważają, że właśnie w tej sytuacji one pokażą kto tu rządzi, że to od niej zależy czy dziecko spotka się z tatą czy nie. Matki są przekonane że to ich prywatna gra między eks- mężem. Tymczasem tym sposobem skrzywdzi się dziecko i może to zostawić  trwałe ślady w jego psychice. Matka nie zastąpi kontaktu z ojcem. Badania naukowe pokazują, że gdy nie ma kontaktu syna z ojcem, może to skutkować, że będzie nastolatkiem z niskim poczuciem wartości i z skłonnością do uzależnień...Obecność i aktywne uczestnictwo ojca w wychowaniu, a także doświadczenie przez syna interakcji z rodzicem jest według psychologów dziecięcych bardzo ważne. To właśnie dzięki obecności ojca i jego wkładowi w wychowanie dziecka sprawia, że nabywa ono ważną umiejętność radzenia sobie z silnymi emocjami, umiejętność samokontroli agresji oraz wzrasta jego poczucie wartości.
 Według badaniań naukowych przeprowadzonych przez  Hoffmana chłopcy, którzy nie mieli kontaktu z ojcem, byli agresywni, według nauczycieli  mieli problemy z koncentracją i z agresją. 
Z innych badań naukowych Zaborowskiego i Waltersa wynika, że brak lub ograniczony kontakt z ojcem skutkuje albo agresją wśród chłopców lub stają się niekomunikatywni, zamknięci w sobie, mają problemy ze znalezieniem się w grupie rówieśniczej.  W tym przypadku naukowcy są zgodni - ograniczenie kontaktu ojca z dzieckiem jest niekorzystne dla dziecka. To jest fakt.
Oczywiście wyjątkiem są sytuacje gdy rodzina była patologiczna i wtedy ograniczenie kontaktów z ojcem - alkoholikiem, stosującym przemoc fizyczną, jest w pełni uzasadnione.
 
Po szóste, nie ma sensu mówić źle dziecku o ojcu. Takimi opiniami wyrządza się jemu skrzywdę. Jak sama czułabyś się gdyby ktoś  źle mówił o osobie, którą kochasz? a co dopiero dziecko... nie dosyć, że będzie mieszkało z jednym rodzicem, to jeszcze codzienie słucha jaki to ojciec jest zły. 
Dlaczego tego nie warto mówić?
To pogłębia tylko problemy dziecka i stres związany ze zmianą.
 Jeśli kobieta ma silną potrzebę opowiedzenia tego, jaki był mąż niedobry w małżeństwie, warto pójść do terapeuty i popracować nad swoimi negatywnymi emocjami. Nienawiść do byłego męża nic nie da, tylko niszczy człowieka od środka...
Na ten ciekawy temat jeszcze napiszę.

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 DZIEKUJĘ ZA EMAILE I MIŁE SŁOWA
 

 


Podziel się
Tagi: IO

komentarze (11) | dodaj komentarz

KOBIETY UZALEŻNIONE OD MIŁOŚCI

sobota, 19 stycznia 2013 17:27

 KOBIETY KOCHAJĄCE ZA BARDZO, KOBIETY UZALEŻNIONE OD MIŁOŚCI

Problem przedstawię  na przykładzie Anny. Anna ma 34 lata, pracuje w Warszawie jako office manager. Jak ją spotkałam, to powiedziała, że nie ma szczęścia do mężczyzn. Jak mówi o swoich związkach ma mieszane uczucia, raz chce płakać a potem jest wściekła na siebie.

 Mariusza poznała podczas konferencji organizowanej przez jej pracodawcę. Mariusz był jednym z prelegentów. Porozmawiali i wymienili się wizytówkami a następnego dnia Mariusz zadzwonił z prośbą o spotkanie. Anna zgodziła się bo wtedy była singielką i podobał jej się Mariusz. Pierwsza randka była w znanej restuaracji a potem następne spotkanie a już po miesiącu Mariusz wprowdził się do Anny do jej mieszkania.

Mariusz okazał się trudnym partnerem. Jak nie wychodziło mu w pracy, krzyczał na Annę i czepiał się drobiazgów.

Był też zazdrosny, Anna nie mogła mieć żadnych kolegów i koleżanek. Jeśli mnie kochasz, musisz więcej czasu spędzać ze mną - powtarzał jej często. Anna była przekonana, że on ją tak bardzo kocha. Zrezygnowała ze znajomych, ze swoich zainteresowań a nawet rodzinę przestała odwiedzać bo Marcin był najważniejszy. Marcin często mówił Annie przykre słowa np. mogłabyś zmienić coś w swoim wyglądzie bo wyglądasz jak dziewczyna ze wsi, lub powinnaś schudnąć lub kiedy wreszcie zaczniesz się ubierac jak kobieta itp. Anna codziennie słyszała krytykę a rzadko były komplementy z jego strony. Najgorsza była zdrada. Anna odkryła w internecie, że Marcin umawiał się z różnymi dziewczynami w celu niezobowiązującego seksu. Pisał im w emailach, że jest samotny i że szuka żony. A Anna jak to przeczytała, postanowiła że powinni się rozstać. Mariusz zaczął przepraszać, kupił bukiet kwiatów, drogą biżuterię i ciągle mówił jak bardzo ją kocha. Anna uległa i wybaczyła. Ale jak po miesiącu znowu zobaczyła emaile od obcych kobiet, załamała się i nie potafiła odejść ani być z nim. Jej poczucie wartości bardzo obniżyło się. Gdy mnie spotkała, okazało się, że myśli o porzuceniu pracy, nie chce się jej nic i cały czas ma destrukcyjny sposób myślenia.

Dlaczego kobiety kochają za bardzo?

 Po pierwsze, brak miłości w domu rodzinnym. Jeśli ktoś w dzieciństwie nie dostał miłości, uwagi, ciepła, poczucia, że jest ważny dla rodziców, trudno mu potem stworzyć szczęsliwy związek.

Po drugie, wybór partnera. Już na początku kobiety widzą, że mężczyzna ma problem np. z agresją, jest krytyczny, ma problem z uzaleznieniami. Kobieta z wysokim poczuciem wartości, gdy spotyka mężczyznę z problemami, nie chce się angażować. A kobieta kochająca za bardzo, widzi w tym mężczyznie duży potencjał. Wierzy ona że siłą jej miłości on się zmieni... i na początku może i tak być ale będzie to zmiana chwilowa.

Po trzecie,  niskie poczucie wartości. Jeśli ktoś uważa siebie za nieinteresującego i nieatrakcyjnego, pozwala na to aby ich partner ich źle traktował. Niskie poczucie wartości sprzyja niewłaściwym wyborom jakich dokonują kobiety.

Po czwarte, niska świadomość. Często w otoczeniu wiele osób mówi kobiecie, że jej mężczyzna nie postępuje wobec niej fair. Ona zwykle w to nie wierzy.

Jak pomogłam Annie w zwalczaniu uzależnienia od miłości?

Najpierw wykonaliśmy plan w celu zwiększenia poczucia wartości

Potem zmieniłam jej negatywne przekonania dotyczące mężczyzn i roli kobiety w związku.

 Następnie ustaliśmy czego oczekuje Anna od przyszłego partnera ? i co zrobić aby Anna znowu nie trafiła na mężczyznę z dużymi problemami. Przerobliśmy szereg ważnych metod mających na celu zwiększenie samoświadmości, pewności siebie, zadowolenia z życia i umiejętności komunikacji i empatii.

Anna zmieniała się na korzyść. Zaczęła wierzyć w siebie i odnosić suksesy w pracy. Od 2 miesięcy spotyka się z Tomkiem. Jeszcze za wcześnie żeby stwierdzić że to już miłość, ale Anna jest zadowolona...

Na ten ciekawy temat jeszcze napiszę.

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.

 

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

JAK OSIĄGNĄĆ SZCZĘŚCIE I SPOKÓJ?

czwartek, 17 stycznia 2013 7:26
  JAK OSIĄGNAĆ SZCZĘŚCIE I SPOKÓJ?
Dziś temat na życzenie. W emailach od Czytelników dużo jest smutku i dlatego dziś coś optymistycznego...
 
Tą kwestię przedstawię na przykładzie Anny. Anna uznawana jest za szczęściarę - ma dobrą pracę pracuje jako lekarz w prywatnej klinice, ma kochającego męża i zdrowe, mądre dziecko. Mimo to czuje się nieszczęśliwa i odczuwa niepokój. Wszystko jej łatwo przychodziło. To, że jest dobrze, odbiera ona jako nic nadzwyczajnego. A co ja takiego mam, że powinnam się cieszyć? zapytała mnie kiedyś.Codziennie odczuwa zniechęcenie, nie dostrzega tego, że w pracy ją doceniają, że mąż ostatnio przyniósł jej kwiaty bez okazji, że dziecko nie sprawia jej większych problemów wychowawczych. Dla niej taka sytuacja jest oczywista. Ciągle rozpatruje przeszłość i zastanawia się co byłoby gdyby wybrała inną specjalizację - dermatologię i otworzyłaby z wspólnie  gabinet medycyny estetycznej. A tak to jest lekarzem rodzinnym i nie ma własnego gabinetu.
 
 Co może wpłynąć na to czy będziesz odczuwał poczucie szczęścia i spokoju?
 
 Po pierwsze, szczęście to bardzo subiektywne uczucie. To co dla jednej osoby jest szczęściem, drugą osobę może w ogóle nie cieszyć. Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie czego chcesz od życia? i czy rzeczywiście
 np. awans w pracy, samochód itp dałby Tobie szczęście?
 
 Po drugie, to co podkreślam często na tym blogu, warto nie uzależniać swojego samopoczucia od innych osób. Moja znajoma Martyna mówi, że będzie szczęśliwa jak pozna mężczyznę z klasą i on zakocha się w niej. To jest błędne koło. Jeśli ktoś uważa, że inna osoba może mu dać szczęście, jest błędzie. Tylko Ty sam/ sama może sprawić, że będziesz odczuwał/odczuwała szczęście. Oczywiście druga osoba może sprawić, że czujemy się lepiej ale szczęścia nie zapewni.
 
 Po trzecie, bardzo ważna jest wdzięczność. Z moich obserwacji wynika, że ludzie zaczynają doceniać, dopiero jak coś tracą... A codziennie zdarza się wiele miłych momentów i też często spotykamy ludzi, którzy są mili i pomocni... Naukowcy Robert Emmons i Michalael McCullough udowodnili, że ludzie, którzy codziennie dostrzegają co im się dobrego zdarza, mają więcej optymizmu i czują się lepiej...
 
 Po czwarte, trzeba z dystansem do tego co mówią o nas ludzie. Neurofizjolog Walter Freeman doszedł do wniosku, że na nasz nastrój wpływają przekonania i opinie o nas pochodzące od innych ludzi. Gdy podważamy negatywne opinie o nas, zmienia się sposób myślenia i w rezultacie poziom dobrego samopoczucia rośnie...
 
Po piąte, życie zgodnie ze swoim systemem wartości. Pamiętam kolegę, który tuż po studiach, dostał pracę w międzynarodowej korporacji. A w korporacji panowały twarde reguły i nieetyczne zwyczaje np. donoszenie szefowi gdy ktoś coś źle zrobi. Kolega czuł się nieszczęśliwy bo donoszenie było niezgodne z wartościami, jakimi kierował się w życiu. Dla niego na pierwszym miejscu było działanie w zgodzie z sobą samym a dopiero na trzecim miejscu usytuował karierę zawodową.
 
 Po szóste, daj sobie przyzwolenie na szczęście. Wiele osób ma marzenia, ma nawet czas i pieniądze, żeby te marzenia zrealizować ale mają poczucie winy że robią coś tylko i wyłącznie dla siebie.  Przykładem jest zachowanie Martyny. Od dawna marzy, żeby pojechać do Francji ale jak myśli o tym, że tyle pieniędzy przeznaczy tylko dla siebie, czuje się winna. Uważa, ze powinna pomóc bratu, który jest w dużo gorszej sytuacji finansowej i tak odkłada kolejny rok realizację swojego marzenia...
 
 Na ten ciekawy temat jeszcze napiszę.

Oprócz pisania tekstów dla Państwa chciałabym się  podzielić ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy. To uczciwy sprzedawca.
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko.
 

 


Podziel się
Tagi: IO

komentarze (8) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 740  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839740