Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 091 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK POKONAĆ KRYZYS W ZWIĄZKU?

wtorek, 31 stycznia 2012 7:48

JAK POKONAĆ KRYZYS W ZWIĄZKU?

 Do tematu zainspirowało mnie spotkanie z kolegą, który pracuje jako mediator rodzinny. Poprosił mnie o pomoc w rozwiązaniu problemów pewnej pary małżeńskiej.

Rozmowa tej pary wyglądała klasycznie. Żona zaczynała rozmowę od wyrzutów bo "Ty zawsze nie lubiłeś mojej mamusi" a mąż stwierdził - "A Ty nigdy nie umiałaś docenić, że ja dla ciebie wszystko robiłem".

 

Problem kryzysu w związku opiszę na przykładzie pary Jurka i Basi.

Basia i Jurek są ze sobą od 5 lat. A od roku zaczęło być gorzej. Jurek nie rozmawia z Basią, najchętniej siedzi przed komputerem. Przy śniadaniu wymieniają komunikaty co trzeba zrobić np. zawiedź psa do weterynarza, czy zamówić hydraulika. Ich życie intymne zanikło. Basia nie czuje się w tym związku kochana, brakuje jej ciepła i miłych słów ze strony Jurka.

 

 Co jest przyczyną kryzysu w związku?

 Po pierwsze, brak dobrej komunikacji. Wiele par nie wie co i jak mówić do siebie, żeby nie niszczyć związek…

Jurek jak mówi stosuje emocjonalny szantaż np. mówi do Basi: „ Jak tego nie zrobisz odejdę”. Basia też stosuje tę technikę.

 

 Inna znajoma para nie umie się kłócić. Jak się w jakieś kwestii nie zgadzają, to ranią siebie przykrymi słowami a potem przez tydzień nie odzywają się do siebie.

Po drugie, nadmierne oczekiwania co do związku. Wiele ludzi jest przekonanych, że to właśnie partner/ partnerka muszą spełnić ich wszystkie potrzeby i sprawić, że będą szczęśliwi. Tymczasem to od nas samych zależy czy będziemy zadowoleni z życia czy przeciwnie…

 

Po trzecie, warto dbać o miłość. Bez tego uczucia, ciężko znaleźć motywację do bycia razem.

 

 Po czwarte, unikać stałego obwiniania, oskarżania i ignorowania. Często to osoby najbliższe człowiek traktuje w sposób niewłaściwy. Warto zastanowić się co używamy w naszych rozmowach czy nie jest to np. stałe atakowanie partnera / partnerki w jej czułe punkty? Czy potrafimy podziękować, powiedzieć, że ta druga osoba jest dla nas ważna?

 Po piąte, udać się na terapeuty. Chodzi o spojrzenie na konflikt z dystansem i życzliwością oraz o znalezienie skutecznego rozwiązania trudnej sytuacji.

 

O kryzysie jeszcze napiszę bo to temat obszerny i ma wiele aspektów.

 

 Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

JAK MOTYWOWAĆ SKUTECZNIE SAMEGO SIEBIE?

czwartek, 26 stycznia 2012 8:33

JAK SKUTECZNIE MOTYWOWAĆ SAMEGO SIEBIE?

Dziś ważny temat - tym co zrobić jak nie chce się pracować a sama myśl o obowiązkach jest dla nas przykra…

 

 Opiszę problem na przykładzie Artura i Eweliny.

Artur cieszył się, że wreszcie po długich poszukiwaniach dostał pracę grafika w czasopiśmie kobiecym. Jednak już po roku praca zaczęła go nudzić i codziennie zmuszał się, żeby cokolwiek zrobić.

 Podobny przypadek jest Eweliny. Ewelina jest księgową i lubiła swoją pracę ale od kilku miesięcy przeżywa spadek efektywności. Myśli z przerażeniem, że ma skończyć bilans dwóch, dużych spółek a czasu coraz mniej…

 

 

Co zrobić jak nasza motywacja jest słaba?

 Po pierwsze, zastanowić się nad celem. Po co pracujesz? Jakie korzyści daje Tobie praca? Co sprawiło, że podjąłeś tą pracę?

 

 Po drugie, zastanowić się czy Twój szef lub Ty sam/ sama nie stosujesz wobec siebie motywowania w sposób negatywny. Przykładem jest Ewelina, która codziennie straszy siebie samą negatywnymi stwierdzeniami np. mówi do siebie :"wstań z łóżka bo ciebie zwolnią i nie będziesz miała za co żyć", "zrób te obliczenia bo stracisz pracę" itp. Negatywny dialog z sobą samym osłabia naszą motywację, zabiera chęć do życia i sprawia, że życie staje się coraz trudniejsze.

W przypadku Artura, to jego szef motywuje pracowników w sposób niewłaściwy. Mówi do Artura , „jak się Panu nie podoba, to od następnego miesiąca poszuka Pan sobie nowej pracy” lub „jak Pan nie zrobi tego i tego to rozwiązujemy umowę i jest Pan na bruku…”

 

Po drugie, warto znaleźć sobie nowe zainteresowania. Ewelina zapisała się na kurs tańca flamenco. Jak była w pracy, myślała „jeszcze trzy godziny pracy a o 18 godzinie będę tańczyć na kursie”. Udowodniono, że łatwiej się zmotywować do wykonania obowiązków, jeśli po pracy czeka nas coś ciekawego i coś co lubimy robić…

 

 Po trzecie, zastanowić się czy może nie poszukać nowej pracy. Wiadomo, że kryzys, ale jeśli praca nas nudzi i jej nie znosimy, warto np. zapisać się na szkolenie, wysyłać CV, przeglądać ogłoszenia itp. Jeśli robimy coś w kierunku pozytywnej zmiany, możemy poczuć się lepiej… O motywacji jeszcze napiszę bo to szeroki temat…

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY  http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick SARINOKO


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

JAK NIE DAĆ SIĘ WYKORZYSTAĆ ?

wtorek, 24 stycznia 2012 7:39

Jak nie dać się wykorzystywać i powiedzieć "nie" ? 

Dziś temat, który dotyczy wielu ludzi, jak wynika z emaili. Problem opiszę na przykładzie Alicji i Łukasza.

Alicja ma 30 lat, pracuje jako asystentka dyrektora w firmie budowlanej, ma jedno dziecko – syna i męża. Alicja skarży się, że ciągle jest zmęczona.

To dobra osoba, kocha pomagać ludziom i czuć się potrzebną. Po pracy zajmuje się domem i dzieckiem. Poza tym pomaga dwóm koleżankom z pracy, sąsiadce i jeszcze robi zakupy dla swojej teściowej. Nie potrafi powiedzieć „nie”. W domu mąż jej nie pomaga, Alicja sama dźwiga siatki z zakupami na trzecie piętro, robi obiad, kolację i jeszcze odrabia z synem lekcje. A jak koleżanka prosi ją aby Alicja doradziła jej w problemach z mężczyznami, Alicja choć nie ma czasu, zgadza się i potem słucha 2 godziny jak niejaki Robert rzucił koleżankę bez wyjaśnienia. Sąsiadka jak tylko widzi, że Alicja wychodzi z domu, prosi ją o wysłanie jej listów na poczcie i zaniesienie rzeczy do pralni.

Alicja znowu się zgadza a potem czuje, że ma dość takiego życia i nie daje rady fizycznie.

 

Inny przypadek to Paweł. Paweł ma kolegę z pracy, który ciągle prosi go aby on poza swoim zadaniami, pomagał mu w projekcie. Paweł powiedział koledze, że sam ma dużo pracy, a kolega się obraził…

 

Dlaczego tak trudno powiedzieć „nie”?

 

Trudno być asertywnym bo człowiek potrzebuje akceptacji innych. Wielu ludzi są przekonani, że gdy odmówią, stracą sympatię innych ludzi.

 

 Inna sprawa, że w naszej polskiej kulturze poświęcanie się dla innych jest pozytywnie postrzegane przez społeczeństwo.

 

 Co zrobić jak czujemy się wykorzystywani?

 

 Po pierwsze, zrozumieć, że my też jesteśmy ważni. Dbanie o własne potrzeby też jest istotne zapobiega depresji i frustracji.

 Po drugie, warto pomagać ludziom, którzy choć w niewielkim stopniu potrafią to docenić. Są ludzie, którym moim zdaniem nie warto pomagać. To biorcy, przekonani, że my jesteśmy stworzeni aby stale robić coś dla nich. Rzadko podziękują i są przyzwyczajeni, że my nigdy nie odmawiamy.Miałam kiedyś taką koleżankę, której parę razy bezinteresownie pomogłam. Potem dzwoniła do mnie i mówiła chcę od Ciebie to i to. Jak ja poprosiłam ją o pomoc, nie chciała. Takich ludzi trzeba unikać.

 

Po trzecie, gdy robimy coś tylko dla siebie, jesteśmy bardziej zadowoleni, zyskuje cała rodzina. Przyjemniej jest przebywać z osobą, która jest wypoczęta i uśmiechnięta niż z osobą, która jest przemęczona i stale narzeka na nadmiar obowiązków…

 

Po czwarte, odmawiając, możemy zyskać szacunek dla siebie. Życzliwa osoba zrozumie, że czasem nie mamy czasu lub nie możemy w danej sytuacji pomóc.

 

Po piąte, nie warto robić coś wbrew sobie. Nie chcesz jechać z teściową na zakupy, powiedz jej, że przepraszasz ale akurat zaplanowałaś coś innego. Masz prawo decydować o swoim życiu.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick SARINOKO


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

JAK PRZESTAĆ SIĘ ODCHUDZAĆ I POLUBIĆ SIEBIE?

czwartek, 19 stycznia 2012 7:02

Jak walczyć z ciągłym odchudzaniem się?

 Dziś temat na specjalne życzenie. Problem opisze na przykładzie Ewy. Jak zauważyłam coraz więcej kobiet a czasem mężczyzn odchudza się a gdzie jest granica, za którą dieta staje się przymusem i uzależnieniem?

 Ewa to brunetka, pracuje w księgowości. Ma kochającego męża i 6-letnią córeczkę. Problem Ewy to kompleksy ciała i związane z tym odchudzanie.

 Ewa jak parzy w lustro, chce jej się płakać. W jej przekonaniu jest zawsze za gruba. Nie pasuje jej ani jej figura ani jej twarz.

 Na początku rozpoczęła od diety 1000 kalorii. Potem kolejna dieta warzywno- owocowa. Potem dieta Dukana.

 Ewa nie pamięta kiedy jadła normalnie. Jak widzi jedzenie od razy przelicza to na kalorie. Jej główny lęk to bycie grubą. Boi się, że jak będzie gruba, to stanie się nieatrakcyjna i mąż ją zostawi a jej życie się skończy. Czasami marzy, jak to byłoby być taką bardzo szczupłą modelką, ta to ma życie…

Ostatnio je tylko serek waniliowy na śniadanie, potem jabłko i czasem jedną bułkę. A teraz pytanie do Czytelników - ile z Was je śniadanie i dba o siebie?

Ewa już jest szczupła ale w jej przekonaniu nadal jest gruba i musi coś z tym zrobić.

 Jak pomóc w zaburzenia odżywiania się?

 

Po pierwsze, koniecznie zwrócić się o pomoc do psychologa. Najważniejsze jest poczucie własnej wartości. Z badań wynika, że trwałe i dobre związki nie zależą od atrakcyjnej szczupłej sylwetki kobiety ale od jej cech osobowościowych.

 

 Inne badania dowodzą, że nie atrakcyjność decyduje o powodzeniu tylko optymizm, wiara w siebie i tolerancja na wady partnera.

 

Po drugie, paradoks polega na tym, że osoby odchudzające się, pragną być atrakcyjne a poprzez odchudzanie tracą swoje walory. Ewa ma problemy z włosami , zaczęły jej masowo wypadać. Teraz jest też ciągle zmęczona i słaba. Mam też problemy ze stawami. Prawda jest taka, że nie dostarczając organizmowi składników odżywczych, wyniszczamy go… nieodwracalnie…

 

Po trzecie, warto zmienić obraz samej siebie i zadać sobie pytania: Po co to mi jest?, Czy rzeczywiście będę bardziej kochana jeśli będę chuda, bez energii i chora? Czy warto zniszczyć swój organizm dla ideału z gazet, gdzie zdjęcia poprawiane są przez program Photoshop?

Co trzeba zrobić ?

Koniecznie zacząć walczyć – pójsc do dobrego terapeuty, do dietetyka, który ustali sposób odżywiania. Jeśli nie możesz zrobić tego dla siebie, zrób to dla swojej rodziny. Ewa, jak podjęła walkę, myślała o swojej córeczce, że nie chce żeby ona miała coraz bardziej chorą mamę…

Mój adres email - dobrycoach@wp.pl 

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY  http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

JAK WALCZYĆ Z SAMOTNOŚCIĄ, JAK PRZESTAĆ BYĆ SAMOTNYM, SAMOTNĄ?

wtorek, 17 stycznia 2012 8:36

JAK WALCZYĆ Z SAMOTNOŚCIĄ?

 Dziś temat na życzenie Czytelników. Przedstawię problem na przykładzie Radka. Radek pracuje jako grafik komputerowy w wydawnictwie. Na studiach poznał ładną dziewczynę – Agnieszkę. Ale związek po dwóch latach zakończył się. Nagle okazało się, że prawie wszyscy znajomi już są w związkach nieformalnych i małżeńskich. Jak był u kolegi to on powiedział mu, że teraz ciężko poznać porządną dziewczynę a on to o swoją żonę starał się parę miesięcy. Radek wraca codziennie z pracy o godzinie osiemnastej i jest mu smutno. Mieszka w małym mieszkaniu i od razu włącza telewizor. Chciałby bardzo kogoś poznać ale nie wie jak i gdzie? Radek podejmował różne próby aby poznać swoją bratnią duszę. Wysyłał emaile do dziewczyn w portalu randkowym.Ale jak napisał że pracuje w wydawnictwie a mieszkanie wynajmuje, kontakt się urywał. Dziewczyny jak twierdzi Radek cenią przede wszystkim pieniądze… a Radek zarabia przeciętnie.

 

 Jak pokonać samotność?

 

Po pierwsze pracować nad własną samooceną. Jeśli ktoś uważa siebie za mało interesującą Osobę, inaczej się zachowuje. Nawet mowa ciała osoby, która w siebie nie wierzy jest inna…

 

 Po drugie, samotność to według mnie brak otwartości na drugiego Człowieka. Osoby samotne często mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi. Warto rozpocząć pracę od ćwiczeń na komunikację. Radek nauczył się rozmawiać prawie ze wszystkimi od pani dozorczyni w jego bloku do księgowej w swojej pracy. Umiejętność rozmowy o niczym jest dla niektórych sporym wyzwaniem. Ale właśnie codzienne rozmowy np. jak ktoś dojechał do pracy, co jadł dobrego w restauracji obok biura itp., tworzą pierwszy kontakt z innymi ludźmi. Potem można przejść do poważniejszych tematów rozmowy.

 

 Po trzecie, aktywność. Jeśli człowiek stale siedzi w domu, trudno kogoś poznać poza listonoszem i dostawcą pizzy…Tutaj potrzebna jest refleksja, żeby ustalić listę miejsc, gdzie jest większe prawdopodobieństwo poznania ciekawej osoby.

 Po czwarte, wsparcie. Przy poszukiwaniach jednej jedynej osoby, może człowieka spotkać odrzucenie. Nie da się podobać przecież wszystkim i wszędzie. Z jednymi ludźmi będzie dobrze się rozmawiało a z drugimi dużo gorzej…

 

 Po piąte, żeby być ciekawym rozmówcą, warto rozwijać zainteresowania. Radek na randkach opowiadał o swojej pracy, jakich programów graficznych używa. Jak skończył temat pracy, rozpoczynał opowiadanie jakie samoloty jego pasjonują. Bardzo był zaskoczony, że dziewczyny nie chciały na te dwa tematy rozmawiać. Przecież to takie ciekawe powiedział. Ale jak wynika z badań kobiety najbardziej interesują się modą, astrologią, światem związanym z szeroko rozumianą kulturą.

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. Specjalne podziękowanie dla Sarinoko, za to że swoją biżuterią rozwesela moje życie !!! OD SARINOKO KUPUJĘ OD ROKU BIŻUTERIĘ I JESTEM ZADOWOLONA BO MA ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ I DOBRE CENY

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 727  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839727