Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 092 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK ROZWINĄĆC POCZUCIE HUMORU? POCZUCIE HUMORU A POWODZENIE U KOBIET

niedziela, 30 stycznia 2011 7:37

JAK ROZWIJAĆ SWOJE POCZUCIE HUMORU?

 

        Często jeżdżę metrem i co obserwuję? Prawie zawsze smutne i przygnębione twarze, czasem ktoś narzeka, że tłok w metrze, że znowu do pracy lub na studia, że znowu nie ma w metrze miejsc wolnych i trzeba stać. Rzadko widzę uśmiech…a przecież są tam młodzi fajni ludzie tylko czemu tacy smutni? Stąd dziś te temat. Wiem, że to dla wielu ludzi, to duże wyzwanie być uśmiechniętym.

        Po pierwsze dlatego, że tak jak twierdzi prof Janusz Czapiński, że w Polsce panuje tzw. kultura narzekania. Prawie każdy jak się zapytasz co słychać, wymienia same negatywne zdarzenia…

       Po drugie, nikt nie uczy ludzi, że warto doceniać to co się ma i to może być źródłem zadowolenia…

Co można zrobić aby mieć większe poczucie humoru?

Udowodniono, że warto pracować nad swoim optymizmem. Optymizm ma duży wpływ na poczucie humoru. Są na to specjalne techniki, które pozwalają patrzeć na zdarzenia w inny, lepszy sposób.

       Jak twierdzą badacze, ludzie, którzy mają poczucie humoru, mają też dystans do samego siebie i do porażek. Kiedyś jak studiowałam, mieliśmy fajnego profesora, który prawie zawsze był uśmiechnięty i niczym się nie przejmował. Zawsze nam mówił, że martwienie na zapas, jest stratą energii lepiej w problemach znaleźć coś pozytywnego.

      Inna sprawa to wpływ otoczenia na nasze poczucie humoru. Tutaj można powołać się na amerykańskie badania, gdzie stwierdzono, że jeśli ktoś narzeka, jest przygnębiony, mówi smutne rzeczy, to osoba, która tego słucha doświadcza podobnych odczuć. Natomiast jeśli spotykamy się z optymistami, którzy mają poczucie humoru, poziom zadowolenia z życia wzrasta.

 Po co rozwijać swoje poczucie humoru?

 

       Po pierwsze, dla zdrowia. Jak się śmiejemy, mózg zaczyna wydzielać większe ilości endorfin. Śmiech powoduje również zwiększone wydzielanie serotoniny. To substancja, która wpływa na poprawę nastroju.

     Po drugie, udowodniono, że ludzie posiadający duże poczucie humoru, mają większe powodzenie od innych.

     Według badań, jeśli partner umie rozśmieszyć kobietę, ona może się w nim zakochać nawet jeśli jego wygląd zewnętrzny jej nie odpowiada.

     Po trzecie, jeśli często się śmiejemy, mamy więcej energii do działania, lepiej układają się relacje w pracy i z partnerem/ partnerką, bo patrzymy na życie z innej perspektywy.

 

 Jeśli chcesz w swoim życiu coś zmienić, WARTO PODJĄĆ DZIAŁANIE, NIC SAMO SIĘ NIE ZMIENI. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. www. Slowfood.pl – ta idea jest mi bliska – to promowanie win i żywności oryginalnej i zdrowej.  

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  – To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko. Do tej biżuterii mam słabość bo jak ją zakładam, od razu inaczej się czuję i więcej słyszę miłych słów.


Podziel się

komentarze (28) | dodaj komentarz

DLACZEGO TRAFIASZ NA NIEWŁAŚCIWYCH MĘŻCZYZN?

czwartek, 27 stycznia 2011 6:49

DLACZEGO TRAFIASZ NA NIEWŁAŚCIWYCH, ZŁYCH MĘŻCZYZN?

 

To tego tematu zainspirował mnie email od jednej z Czyteniczkek. Mieszka ona w Anglii i ciągle jak pisze ma ten sam problem – mężczyźni. Zawsze wybiera i zakochuje się w niewłaściwych mężczyznach. Są oni do siebie charakterologicznie podobni. Zapytała mnie co robić, dla niej ten tekst. Dziś napiszę o Edycie, której pomogłam i sama myśl, że Edyta teraz jest szczęśliwa, bardzo mnie cieszy. Pozdrawiam Ciebie Edytko, wiem, że lubisz mój blog. Około dwa lata temu poznałam Edytkę – szatynkę, zgrabną dziewczynę o ślicznym uśmiechu. Edyta pracowała wtedy w dziekanacie w uczelni, której prowadzę zajęcia. Raz spotkałyśmy się w kawiarni na uczelni i Edyta zaczęła swoją opowieść o życiu… Edyta nie miała łatwego dzieciństwa, ojciec porzucił mamę dla dużo młodszej kobiety a do Edyty raz tylko wysłał czekoladki na jej imieniny. Edyta czuła żal do ojca bo raz ze zostawił kochaną mamę a druga sprawa, że zerwał z nią kontakt. Dla swojej rodziny ma miłość i poświęca im czas. Edyta jak zaczęła studiować administrację, poznała Waldka. Szybko bo już po tygodniu z nim zamieszkała i zaczęło się psuć między nimi. Waldek to nerwowy mężczyzna, często kłócił się o drobiazgi – o bałagan, o brak piwa w lodówce itp. W czasie tych kłótni obrażał Edytkę i mówił jej nieprzyjemne i złośliwe rzeczy o niej i jej rodzinie. Po trzech miesiącach powiedział, że odchodzi bo Edyta nie stara się. Tymczasem Edyta podczas całego związku dużo dawała – codzienne zakupy, przygotowanie obiadu, słuchała o jego problemach, była na każde jego zawołanie.

Po tym jak on odszedł, Edyta rozpaczała ale któregoś dnia – miesiąc po tym jak się wyprowadził, zadzwonił, że chciałby do niej przyjść wieczorem. Edyta się zgodziła, następnego dnia wprowadził się do jej mieszkania. Po tygodniu wszystko wróciło tak jak było – ciągle kłótnie, krytyka, poniżanie. Waldek tylko wymagał. Jak zapytałam Edytę a co on w tym związku dawał – Edyta zaczęła płakać…

W końcu Waldek odszedł od niej a ona poznała następnego mężczyznę - Marka. Koleżanki z Uniwersytetu znały go i od razu Edytę ostrzegły, że nie warto się z nim spotykać. Edyta jednak nie posłuchała rad i po 2 miesiącach rozpoczęła mieszkać z Markiem. Tutaj niestety sytuacja się powtórzyła. Znowu pokochała mężczyznę, który jej nie szanuje, krytykuje i jest tylko biorcą w związku.

Co poradziłam Edycie?

Pierwsza sprawa to znalezienie przyczyny i dotarcia do wzorca, który spowodował, że Edyta wybiera określony typ mężczyzn. To był najtrudniejszy etap naszej pracy. Każdy z nas jest inny, tutaj nie ma schematów działania odpowiednich dla każdej kobiety, dlatego dopiero na sesji terapeutycznej można wybrać metodę działania.

 Druga sprawa, to ćwiczenia na poczucie wartości. Edyta miała je zaniżone. Stale pamiętała krytyczne słowa Marka i Waldka i myślała, że już nikogo nie pozna.

Trzecia sprawa to zapewnienia sobie wsparcia. Edyta miała mnie i swoją koleżankę, która w trudnych momentach ją wspierała. Na początku poprosiłam Edytę, żeby przez miesiąc naszej terapii nie spotykała się z nikim i  nie chodziła do klubów. Dlaczego taka prośba? Edyta jak chodziła do klubu, prawie zawsze wybierała mężczyzn nieciekawych. Tak jak mówiła jej koleżanka, Edyta wybiera zawsze mężczyznę typu macho a potem żałuje. Edyta uważała, że jak jest mężczyzna spokojny to jest nudny i nie będzie w związku adrenaliny. Edyta systematycznie nad sobą ze mną pracowała. Czasami było jest ciężko bo dzwonił np. Marek, chciał się ją zaprosić na kolację… Edyta już chciała dzwonić do niego i powiedzieć, że tak. Ale później przypomniała sobie, że od teraz spotyka się tylko z mężczyznami, którzy ją szanują, są wobec niej uczciwi i wierni. Po kilku miesiącach spotkała Grzegorza. To spokojny mężczyzna, pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim. Edyta jak o nim powiedziała, od razu stwierdziła, że to nie jest mężczyzna dla niej. Nie ma w nim tego czegoś co miał Waldek i Marek. Poprosiłam Edytę aby spotkała się z Grzegorzem na zasadzie przyjaźni i dała sobie czas na rozwinięcie tej znajomości. Po kilku miesiącach Edyta stwierdziła, że czuje się cudownie. Na Grzegorza zawsze mogła liczyć, przynosił jej na spotkania małe bukiety. Jak dowiedział się, że Edyta kocha muzykę Stinga to od razu poszedł do Empiku i kupił jej CD – taki spontaniczny prezent. Bardzo lubię patrzyć na nich, są tak zakochani. Obiecali, że jak będzie ślub to będę ich świadkiem.

 

 

 Jeśli potrzebujesz pomocy i chcesz w swoim życiu coś zmienić, WARTO PODJĄĆ DZIAŁANIE, NIC SAMO SIĘ NIE ZMIENI. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. www. Slowfood.pl – ta idea jest mi bliska – to promowanie win i żywności oryginalnej i zdrowej.

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  –  To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko. Do tej biżuterii mam słabość bo jak ją zakładam, od razu inaczej się czuję i więcej słyszę miłych słów.


Podziel się

komentarze (25) | dodaj komentarz

PIENIĄDZE W ZWIĄZKU

wtorek, 25 stycznia 2011 7:17

Pieniądze w związku

 

 

 Dziś temat trudny, znajomy psycholog mówił mi, że łatwiej rozwiązuje się problemy w sferze erotycznej niż problem pieniędzy w związku.

         Tą kwestię przedstawię na przykładzie – Eli. Ela to ładna blondynka, ma 26 lat, skończyła pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka od 4 lat z Mirkiem i mają 3 letnią córeczkę. Ela nie pracuje ale zajmuje się dzieckiem i domem. Mirek pracuje jako inżynier produkcji w dużej firmie. Mimo, że dużo zarabia, jest skąpy.

       Przedmiotem ich codziennych kłótni są zakupy. Ela musi codziennie przynosić paragony ze sklepu spożywczego i tłumaczyć się co kupiła i po co? Ma tego dość, tym bardziej, że Mirek nie orientuje się w kosztach utrzymania 3 osobowej rodziny. Ciągle powtarza, że wszystko jest drogie i że trzeba każdą złotówkę oszczędzać. Ostatnio pokłócili się o krem do twarzy dla Eli. Ela kupiła krem w cenie 56 zł a Mirek stwierdził, że krem powinien kosztować maksymalnie 10 zł. A potem wymawiał jej ten krem przez najbliższy miesiąc…

      Ela ma wyliczoną kwotę na każdy dzień, którą może wydać na jedzenie. Już dawno nie kupowała sobie nowych ubrań bo Mirek twierdzi, że te ubrania w których chodzi są w porządku.

      Ela nie dostaje prezentów od Mirka ani na imieniny ani na rocznicę ich poznania się. Ostatnio Ela, jak coś kupuje np. dla dziecka, chowa metkę z ceną a jak Mirek zadaje swoje klasyczne pytanie – ile to kosztowało, Ela kłamie i wymyśla jakąś cenę, taką, żeby nie było później kłótni. Ela poprosiła mnie o pomoc. Temat pieniędzy w związku jest ważny,  moim zdaniem to swoisty barometr uczuć.

 

 Dlaczego warto działać w kierunku rozwiązania problemu pieniędzy w związku?

     Po pierwsze, ten problem ma tendencję do pogłębiania się i często jest przyczyną rozpadu związku. Jak mówi mój kolega – mediator sądowy, pieniądze to jedna z trzech głównych przyczyn rozwodów w Polsce.

       Po drugie, warto dowiedzieć się o przyczynach takiego problemu. Tutaj przyczyną były wzorce wyniesione z domu rodzinnego Mirka. Mirek wychował się w biednej rodzinie na wsi, gdzie stale oszczędzano i nikt nikomu nic nie kupował.

       Po trzecie, nawet jeśli kobieta zostaje w domu to nie oznacza, że nie pracuje. Wychowywanie dziecka to jedna z najcięższych i najbardziej odpowiedzialnych prac.

 

     Ale wróćmy do Eli. Terapia nie należała do łatwych. Opracowałam dla niej indywidualny plan. Przez pierwszy tydzień Ela i Mirek znowu się kłócili, ale w już w drugim tygodniu zaczęły się pozytywne zmiany. Mirek przestał mówić do Eli, że ona nic nie robi, że dzięki niemu mają co jeść, że ona wydaje jego ciężko zarobione pieniądze. Po dwóch miesiącach była widoczna poprawa, Mirek stał spokojniejszy a Ela stała się pewniejsza siebie i już wiedziała co jest ważne dla niej i dla związku.

 

 Jeśli potrzebujesz pomocy i chcesz w swoim życiu coś zmienić, WARTO PODJĄĆ DZIAŁANIE, NIC SAMO SIĘ NIE ZMIENI. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. www. Slowfood.pl – ta idea jest mi bliska – to promowanie win i żywności oryginalnej i zdrowej.

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  – To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko. Do tej biżuterii mam słabość bo jak ją zakładam, od razu inaczej się czuję i więcej słyszę miłych słów.


Podziel się

komentarze (15) | dodaj komentarz

Rywalizacja kobiet, jak przestać się porównywać z innymi?

niedziela, 23 stycznia 2011 7:52

Rywalizacja wśród kobiet

 

 

 Dziś chcę napisać o zjawisku, które zauważam szczególnie w środowiskach kobiecych. Agnieszka ma 35 lat i pracuje jako specjalista od promocji. Agnieszka lubi rywalizować w pracy i w życiu. Pracuje prawie z samymi kobietami w koncernie kosmetycznym. Agnieszka codziennie ogląda jak ubrane są koleżanki. Jeśli zauważy, że koleżanka z działu ma nowe ubrania, jest zdenerwowana. Analizuje jej strój i co ona takiego zrobiła, że wygląda pięknie. Agnieszka czuje się wtedy nieatrakcyjna i ma przymus kupienia sobie nowej rzeczy. Porównywanie się z innymi kobietami wywołuje w Agnieszce negatywne uczucia takie jak złość, żal, rozgoryczenie a nawet niemoc. Agnieszka zastanawia się często dlaczego jej dwie koleżanki mają kochających mężczyzn, więcej pieniędzy i więcej szczęścia niż ona. Jaka tu sprawiedliwość?

 

       

        Omawiając temat rywalizacji wśród kobiet warto też zastanowić się nad tematem: Rywalizacja kobiet o mężczyznę Często kobiety rywalizują o mężczyznę. O dziwo sam fakt, że tym samym mężczyzną zainteresowała się koleżanka, powoduje wzmocnienie rywalizacji Wróćmy do Agnieszki. Ostatnio do ich koncernu przyjęto – informatyka o przeciętnej urodzie i dość małomównego. Ale Agnieszka, Ula i Joanna zaczęły rywalizować o jego względy. Prosiły go o pomoc, pytały o radę, Joanna przynosi mu kawę, a Ula zaprosiła do domu żeby naprawił jej komputer.

 

        Kobiety rywalizują też w pracy jeśli chodzi o wykonanie zadania. Agnieszka jak widzi, że koleżanka radzi sobie gorzej z planem marketingowym, idzie wprost do szefowej i informuje ją o tym. Nie istnieje tak zwana kobieca solidarność. Jak ją zapytałam dlaczego tak postąpiła. Odpowiedziała, że „w pracy trzeba walczyć i wszystko robić aby szefowa nasze starania zauważyła. A szefowa lubi wszystko wiedzieć co się dzieje w firmie”.

 

Dlaczego warto zwalczyć rywalizację między kobietami?

 

 Po pierwsze dlatego, że kobieta, która rywalizuje, czuje się źle. Ma ona zwykle niskie poczucie wartości. Ciągle myśli jak dorównać lepszym koleżankom i w jakiej dziedzinie może je pokonać. Porównywanie się z innymi kobietami na ogół mogą wypaść na naszą niekorzyść bo w nas jest nadmierny samokrytycyzm. Rywalizacja i porównywanie się powiązane jest z lękiem. Osoby, które rywalizują boją się, że nigdy nie dorównają innymi ludziom. Tutaj warto, jak widzisz u siebie skłonność do nadmiernej rywalizacji z kobietami, zwrócić się o pomoc. Agnieszka ma nerwicę.

      Aby jej pomóc opracowałam dla niej specjalny program jak wyzwolić ją z lęków, samokrytycyzmu, ciągłego przymusu rywalizacji i porównywania się. Tutaj oparłam się na doświadczeniach terapeutów polskich i amerykańskich. Okazało się to bardzo skuteczne i już po miesiącu Agnieszka zauważyła poprawę, a dziś już jest innym człowiekiem. Powiedziała mi, że na początku nie wierzyła, że ktoś jest w stanie jej pomóc. Dziś żałuję, że tak późno zdecydowała się na spotkanie ze mną.

 

 

 Jeśli potrzebujesz pomocy i chcesz w swoim życiu coś zmienić, WARTO PODJĄĆ DZIAŁANIE, NIC SAMO SIĘ NIE ZMIENI. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. www. Slowfood.pl – ta idea jest mi bliska – to promowanie win i żywności oryginalnej i zdrowej.

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445   – To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko. Do tej biżuterii mam słabość bo jak ją zakładam, od razu inaczej się czuję i więcej słyszę miłych słów.


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

ZAZDROŚĆ JAK POZBYĆ SIĘ ZAZDROŚCI, JAK LECZYĆ ZAZDROŚĆ?

czwartek, 20 stycznia 2011 7:26

Zazdrość, jak pozbyć się zazdrości?

 

Dziś pytanie na życzenie moich miłych Czytelników – Pani Małgorzaty z Piły, Pana Adama, Pani Magdaleny – wszyscy napisali do mnie w sprawie problemu jaką jest stałe odczuwanie uczucia zazdrości. Postaram się pomóc poprzez ten tekst, pamiętajmy o tym jednak, że w tym przypadku potrzebna jest wizyta u terapeuty.

 

Wyobraź sobie taką sytuację… jedziesz samochodem czy też autobusem, obok budynku gdzie pracuje Twój partner. Nagle widzisz swojego mężczyznę przed biurowcem i zauważasz, że rozmawia on z śliczną kobietą, wspólnie o czymś dyskutują, palą papierosy i się śmieją.

Co czujesz w tej sytuacji?

 Osoby, które są zazdrosne, od razu interpretują to zdarzenie w sposób negatywny. Myślą, że ich mężczyzna ma romans, że to już koniec związku, że one są mniej atrakcyjne niż ta kobieta.

 

A teraz historia Marleny, której pomagałam rok temu. Marlena to rudowłosa dziewczyna, lat 28, pracuje jako grafik komputerowy w czasopiśmie dla kobiet. Na studiach poznała Emila – sympatycznego i przystojnego inżyniera. Po pół roku wynajęli małe mieszkanie i rozpoczęli wspólne życie. Marlena jest zazdrosna. Ostatnio przyszedł do nich kolega z pracy Emila, Marlena zrobiła coś pysznego do jedzenia, a oni zaczęli rozmawiać o… nowej sekretarce dyrektora, opowiadali, że ona ma idealne kobiece kształty i że podobno jest singielką i że patrzy z zachwytem na Emila. Marlena jak to usłyszała, poczuła się słabo. Przecież Emil chodzi codziennie do pracy i spotyka ją w biurze, a ona nie może temu zapobiec.

 

Inna sytuacja, Marlena zostawiła w pracy swój laptop a musiała wysłać ważny email, więc skorzystała z komputera Emila. Jak już usiadła przed komputerem, przejrzała jego pocztę mailową i co ma zapisane na dysku. Okazało się, że tam są zdjęcia rozebranych kobiet. Zapytała o to Emila, a on odpowiedział, że kolega mu to dał, ale Marlena wie, że on kocha piękne kobiety… a Marlenie było przykro, jak to usłyszała bo ona myślała, że to właśnie ona jest najatrakcyjniejszą kobietą dla Emila. Marlena również odczuwa zazdrość , jak idą razem ulicą, a Emil patrzy na inne kobiety z zainteresowaniem. Czasem jeszcze powie do Marleny: „mogłabyś kupić sobie takie kozaczki, albo zrób coś z włosami”.

 

Od tego momentu Marlena zmieniła postępowanie, zaczęła sprawdzać telefonicznie, co robi Emil w pracy. Jak przyszedł raz z pracy o godzinę później czekała na niego z płaczem i z wyrzutami np. „pewnie zabawiałeś się z tą seksowną sekretarką”. Tłumaczenia Emila na nic się zdały bo Marlena była w 100% przekonana, że Emil ją zdradza. Nie mogła ona spać, ciągle o tym myślała, a w nocy wyobrażała sobie jak Emil się wyprowadza i zamieszka z tą sekretarką. Marlena schudła, przestała się uśmiechać, i nic ją nie cieszyło. W związku nastąpił kryzys.

  

 

 Dlaczego warto pozbyć się zazdrości?

 

 Warto, bo to bardzo niszczące uczucie i obniża nasze poczucie wartości. Inna badania dowodzą, że zazdrość o partnera/ partnerkę może prowadzić do zdrady. Tutaj zadziała mechanizm tzw. samospełniającej się przepowiedni. Im więcej będziesz myślała/myślał o zdradzie, tym większe prawdopodobieństwo, że to się zdarzy.

 

Jeszcze jedna sprawa, zazdrość może zniszczyć uczucie. Wyobraźmy sobie jak czuje się partner osoby zazdrosnej. Ciągłe nieuzasadnione wyrzuty, złośliwe uwagi, kłótnie i przeszukiwanie osobistych rzeczy - takie zachowania są nawet dla kochającej osoby trudne do zniesienia. Zaufanie i poszanowanie wolności każdego z partnerów to fundamenty związku.

 

 Wracając do Marleny, jej związek przetrwał kryzys, bo Marlena postanowiła ze mną pracować. Dziś rzadko jest zazdrosna i powiedziała, jak ostatnio rozmawialiśmy, że poczuła ulgę i wreszcie może normalnie żyć bez lęków przed porzuceniem, zdradą i samotnością.

 

Dobra wiadomość jest taka, że zazdrość jest w pełni uleczalna, można tego uczucia się pozbyć i zacząć cieszyć się życiem i relacją z partnerem. Tutaj niezbędna jest pomoc terapeuty, który ma doświadczenie w zwalczaniu zazdrości.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy i chcesz w swoim życiu coś zmienić, WARTO PODJĄĆ DZIAŁANIE, NIC SAMO SIĘ NIE ZMIENI. Zapraszam do Warszawy na indywidualne spotkanie, tak najlepiej mogę pomóc, mój email dobrycoach@wp.pl. Moim zdaniem tylko spotkania dają pożądany efekt.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www. www. Slowfood.pl – ta idea jest mi bliska – to promowanie win i żywności oryginalnej i zdrowej.

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 – To link to mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick Sarinoko. Do tej biżuterii mam słabość bo jak ją zakładam, od razu inaczej się czuję i więcej słyszę miłych słów.


Podziel się

komentarze (16) | dodaj komentarz

wtorek, 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 839 731  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1839731