Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 783 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK PRZESTAĆ BYĆ NADRWRAŻLIWYM, NADWRAŻLIWOŚĆ EMOCJONALNA

czwartek, 20 października 2011 7:13
Skocz do komentarzy

JAK WALCZYĆ Z NADRWRAŻLIWOŚCIĄ, NADWRAŻLIWOŚĆ EMOCJONALNA

 

Dziś o nadwrażliwości. Temat mi bliski bo kiedyś sama byłam nadwrażliwa, dziś po pracy nad sobą, jestem osobą wrażliwą. Przedstawię problem na przykładzie – Agnieszki. Agnieszka ma 25 lat, skończyła studia i zaczęła pracować. To była jej pierwsza praca, cieszyła się, że wreszcie po kilku miesiącach szukania, ma pracę i umowę na czas nieokreślony. W pokoju pracowała z 3 koleżankami. Te od początku traktowały Agnieszkę jak kozła ofiarnego. Żartowały z niej, a to z jej niemodnych ubrań a to że Agnieszka nie zna Warszawy. Często mówiły Ty Agnieszka to do pracy się nie nadajesz, jakby przyszedł do nas klient i ciebie zobaczył, uciekłby.

Agnieszka nie umiała ani odpowiedzieć coś równie złośliwego ani zaprotestować. Jak wracała do domu tramwajem, płakała i była na siebie wściekła, że nie radzi sobie ze złośliwością. Agnieszka uważała, koleżanki nie lubią jej i że jej praca może faktycznie jest bezwartościowa.

Agnieszka w weekendy jeździła do domu a tam ojciec, który ją krytykował. Jeszcze brat, który mówił jej, że ona i tak nie rady sobie w Warszawie i wróci na wieś czy tego chce czy nie chce. Agnieszka przeżywała przez tydzień jego słowa, cały czas myślała dlaczego brat tak mówi?

 

Agnieszka przejmowała nastrój osoby, z którą rozmawiała. Jeśli jej koleżanka była przygnębiona, ona też była…

 

 

Jak żyć z nadwrażliwością?

 

 Po pierwsze, osoby wrażliwe słowa krytyczne analizują, często uważają za prawdę. Mają one też tendencję do przypominania sobie stale tej nieprzyjemnej sytuacji – odtwarzają ją w myślach, analizują szczegóły i znowu się martwią…

 

Po drugie, osoby wrażliwe muszą nauczyć się jak przestać przejmować się co mówią inni. Jeśli ich krytyka jest niezgodna z faktami lub dotyczy czegoś czego nie możemy zmienić, przejmowanie się nią nic nie daje, jest stratą energii. Tutaj potrzebna jest pomoc terapeuty, który indywidualnie dobierze metodę do danej osoby.

 Po trzecie, gdy my sami jesteśmy silni wewnętrznie, świadomi swoich mocnych i słabych stron, wtedy nieuzasadniona krytyka mniej boli lub nie ma znaczenia dla nas.

 

Po czwarte, ludzi, którzy nie mają wrażliwości i nie wiedzą, że innych nie wolno ranić, nie da się zmienić. Albo ich unikać albo zmienić siebie…

 

Jeśli masz problem, warto mnie napisać mój email dobrycoach@wp.pl.

 

 Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami www.  OD SARINOKO NA ALLEGRO KUPUJĘ JUŻ OD ROKU BIŻUTERIĘ I ZAWSZE JESTEM ZADOWOLONA BO PIĘKNE SĄ PRZEDMIOTY I W ŚWIETNYCH CENACH. POLECAM... że shttp://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445 Y– To link Do mojego ulubionego sprzedawcy pięknej i unikatowej biżuterii na Allegro Nick  SARINOKO

Podziel się


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 04 czerwca 2016 0:16

  TAK JESTEM osba nadwrazliwa jaksobie z tym radzicmacie jakies sposoby

  autor MAG

 • dodano: 15 października 2013 6:19

  Osoba nadwrażliwa emocjonalnie, czuje się odpowiedzialna za krzywdę drugiej osoby... Nie potrafi przejść obojętnie gdy ktoś inny cierpi, chce na siłę zmienić świat na lepsze kosztem własnego zdrowia, poświęca się... Osoba nadwrażliwa ma dość już patrzenia na łzy, na agresję, i w każdym typie człowieka, czy chodzi o kogoś zdrowego, czy o chorego, czy o biednego, czy bogatego, to w każdym widzi CZŁOWIEKA. Nie gardzi nikim, i nie wstydzi się podejść do kogoś i pomóc, wesprzeć, kim gardzą inni ludzie, nie brzydzi się innych, nie gardzi. Człowiek wrażliwy ma wysoko rozwiniętą empatię, oraz kreatywne myślenie, dzięki któremu potrafi celnie przewidzieć jakie zło, jaką krzywdę może przynieść zły uczynek, i przez nadwrażliwość nie potrafi krzywdzić, bo by cierpiał gorzej niż osoba skrzywdzona, wyrzuty sumienia by zamęczyły osobę wrażliwą, gdyby widziała łzy, cierpienie u kogoś spowodowane swoim złym zachowaniem.
  Osoba nadwrażliwa często stając w obronie słabszego, poniżanego przez grupę ludzi naraża się na wyśmianie, lecz nie patrzy na swoje dobro bo zależy jej na pomocy, nie agresją, lecz tłumaczeniem stara się dotrzeć do ludzi którzy krzywdą.
  Logicznie wyjaśnia, tak aby osoba zła zrozumiała, że krzywdzi, a krzywda sprawia cierpienie, tłumaczy, jakie mogą być konsekwencje złych uczynków.
  Stara się dotrzeć do wnętrza osoby zimnej emocjonalnie, tak by się zmieniła, tak by zło i agresja zniknęły z tego świata.
  Człowiek wrażliwy ma doskonałą pamięć, tak by tłumacząc komuś co się stanie, gdy uczyni zło poparł to faktami z życia, które sam zaobserwował, lub co gorsza na własnej skórze doświadczył. Wtedy jak ma osoba zimna emocjonalnie realne wytłumaczenie poparte faktami, zaczyna się nad wszystkim zastanawiać, zaczyna pracować nad sobą, starać się nie czynić zła...
  Zło które się komuś wyrządziło, krzywda wróci do nas prędzej czy później ze zdwojoną siłą, niekoniecznie w formie zemsty od osoby pokrzywdzonej tylko z rąk zupełnie kogoś innego, dlatego osoba wrażliwa emocjonalnie nie ma w sobie uczucia zemsty, ponieważ potrafi wybaczyć, a zemsta by była krzywdą, a krzywda to zło. Nie ma tłumaczenia, że się na kimś zemściło, bo chciało się kogoś czegoś nauczyć, tak by poczuł jaką krzywdę nam wyrządził, bo agresja budzi agresje... Człowiek zły musi sam zrozumieć to kim jest i czy jego podejście do życia jest prawidłowe... Człowiek powinien się uczyć na czyiś błędach, wtedy sam by unikał cierpienia i by nie sprawiał cierpienia.

  Człowiek nadwrażliwy emocjonalnie nie boi się krytyki, poniżenia, gdy wie, że w ten sposób pomoże osobie słabszej, nie radzącej sobie w życiu. Ma olbrzymi bagaż doświadczenia, życiowego, dzięki czemu wie doskonale jak postępować, na podstawie realnych wydarzeń, które w przeszłości sprawiały mu ból. Człowiek z taką cechą charakteru, gdy wie, że dobrze doradza, udawadnia, że ma rację, zbiera dowody rzeczowe, tak by je móc przedstawić osobie której próbuje coś wytłumaczyć. Osoba taka wiele razy w życiu popełniała błędy, wiele razy krzywdziła dlatego potrafi zrozumieć czym się kieruje człowiek zły, a jak potrafi to zrozumieć to też potrafi wytłumaczyć. Nikt nie jest idealny, lecz trzeba się całe życie starać nie popełniać błędów, trzeba potrafić przewidywać konsekwencje, i zanim coś się zrobi nawet w dobrej wierze, bo tak nam sie wydaje, to wszystko tak przeanalizować, czy się kogoś innego nie skrzywdzi, ratując pokrzywdzonego.
  Sztuką jest tak działać, by załagadzać spory w ten sposób, by ktoś coś zrozumiał.

  Jestem właśnie na to chory...
  Jak ktoś ma ochotę się zwierzyć, i potrzebuje pomocy lub rozmowy, wyjaśnienia proszę o kontakt :

  piterosvip@wp.pl

  - Piotrek

  autor openidţpiteros000ţhttp://openid.wp.pl/piterosvip

 • dodano: 22 października 2011 16:05

  coś wiem o tym, ale strasznie trudno czasem z tym walczyć. Tym bardziej, że z zewnątrz wciąz napływają trudności.

  autor ol

  blog: codziennamysl.bloog.pl

 • dodano: 21 października 2011 16:59

  Nie raz potrzeba skóry z byka ! aby nie dać się sprowokować i wciągnąć do takich sytuacji.To utrudnia normalne funkcjonowanie to utrudnia po prostu życie.
  Bez serca bylibyśmy tylko maszynami!
  Selavi.Pozdrawiam.

  autor stemil99

 • dodano: 20 października 2011 21:49

  Nadwrazliwosc,dobroc...tak takie osoby mają "przekichane"w zyciu dopóki nie zrozumieją,że warto odpyskowac i powiedziec ,że chce sie przezyc swoje zycie według własnego przepisu...

  autor lilijka

  blog: room23a.bloog.pl

 • dodano: 20 października 2011 16:04

  Pozdrawiam nadwrażliwców. Bez nich świat byłby jednym wielkim bezdusznym robotem. Tylko uważajcie na siebie, siostry i bracia!

  autor czesia

  blog: objazdowy.bloog.pl

 • dodano: 20 października 2011 12:14

  Tak , nadwrażliwość to może być poważny problem utrudniający życie :(

  autor hurghada35

  blog: hurghada35.bloog.pl

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  1 813 380  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1813380