Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 695 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

GDY BRAKUJE MIŁOŚCI OJCA A DOROSŁY SYN

środa, 06 września 2017 15:01

Gdy brakuje Tobie miłości ojca i

gdy stale zabiegasz o miłość ojca

 Dziś temat na zyczenie Czytelnika

Jacek ma 32 lat i pracuje jako dyrektor w korporacji.

Jego problem to stałe natrętne myśli dotyczące ojca. Jacek nie czuje się szczęśliwy mimo e obiektywnie ma wszystko – dobrą pracę, wspaniałą zonę, piękne mieszkanie, zawodowy sukces ale nic go nie cieszy.

Jednak ilekroć Jacek musi odwiedzić dom rodzinny, czuje lęk, niepokój, niechęć, smutek. Ojciec Jacka wiecznie niezadowolony  syna i powtarzający mu niczym Matrę, ze właściwie on nic nie osiągnął. Ojciec chciał aby syn został prawnikiem ale Jacek poszedł inną drogą.  Ojciec pozostał  zły na wiele lat i stale rosło rozczarowanie synem.

 

Co robić jak odczuwasz brak akceptacji ze strony ojca?

 

Po pierwsze, budować poczucie wartości. To, ze ojciec nie kocha, krytykuje na pewno będzie bolało ale mniej.

Po drugie, nie liczyć ze ojciec się zmieni, nagle stanie się  nas dumny….

Po trzecie,  razem  coachem przeanalizować w jakich sytuacjach odczuwasz brak wiary w siebie. Opisywany wyżej Jacek często odczuwał brak poczucia, że coś umiem i potrafi radzić sobie z każdej trudnej sytuacji Dzięki wsparciu coacha można ukształtować w sobie silne poczucie kompetencji  i  wiarę, e nawet mając trudne dzieciństwo można osiągać sukcesy i być zadowolonym.  Ginsberg (1995) podkreśla, iż ojciec bardzo silnie oddziałuje na to, jaką tożsamość będzie miał syn, jak będzie wyglądały jego relacje  kobietami, jak będzie doświadczał intymności oraz w jaki sposób będzie doświadczał swojej męskości..

Po czwarte, przygotować się do spotkań do ojcem. Gdy człowiek nastawi się, ze spotka go krytyka często nieuzasadniona i będzie wiedział dlaczego ojciec tak mówi i ze  to jak będzie przezywał słowa ojca w dużym stopniu  od niego samego. Warto te znać techniki pomagające krytykę nie przyjmować do siebie i nie traktować jej jako jedynej prawdy.

 Do tego tematu wrócę bo nie wyczerpałam tematu.

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

DZIEKUJĘ WAM BARDZO, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny i ładny pierścionek i jestem bardzo zadowolona. TO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TLINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

GDY CZUJESZ SIĘ NIC NIE WARTA, BEZWARTOŚCIOWA

środa, 28 czerwca 2017 18:23

YGDY CZUJESZ SIĘ NIC WARTA, BEZWARTOŚCIOWA

Dziś temat na życzenie miłej Czytelniczki.

Opiszę problem na przykładzie Anny. Anna pracuje w znanej korporacji w Warszawie jako specjalista od finansów. Jej problem to poczucie,  że  jest nic nie warta, że  jest beznadziejna we wszystkim.

Anna od 3 lat mieszka z Jackiem. Jacek to krytyczny i trudny partner. Najczęściej ją krytykuje, że  nie dba o siebie i nie tak dobrze wygląda jak np. jego koleżanki z korporacji.

  Ostatnio był  zorganizowany grill w ogrodzie obok ich domu. Zaprosili sporo osób, Anna starała się aby było  jedzenie i napoje i aby nastrój spotkania był dobry. To się udało do około godziny 20, wtedy to Jacek rozpoczął dyskusję o polityce i sytuacji gospodarczej. Anna chciała te coś powiedzieć  o czym ostatnio przeczytała. Jacek zareagował ostro, powiedział przy wszystkich, żeby ona się raczej się nie odzywała, bo mówi głupoty i nic nie wie. "Lepiej idź do kuchni i przynieś napoje"-  powiedział jej. Annie zrobiło się bardzo przykro, a potem pomyślała, ze to przecież prawda, że  jest ona głupia i nie ma sensu z  nią rozmawiać.  Anna poszła do pokoju i płakała, a Jacek stwierdził,  że to przesada i zapytał po co ta cała histeria?

W pracy tez Anna czuje się źle, a jej koleżanka awansowała a ona od 5 lat na tym samym stanowisku i bez podwyżki. Nie umie walczyć u szefa o pieniądze i mówić, co udało jej się osiągnąć. Jest tzw. szarą myszką, która mało się odzywa i nie ma odwagi powiedzieć „nie”. A inni to wykorzystują i nawet nie podziękują.

 

 CO ZROBIĆ GDY MYŚLISZ O SOBIE JAKO OSOBIE NIC NIE WARTEJ?

 

 Po pierwsze,  jak pokazują badania naukowe Baumeistera poziom samooceny może zależeć od przeszłości. Od tego czy dana osoba osiągnęła  więcej sukcesów czy więcej porażek. To ciekawe, podkreśla Baumeister, osoby  z wysoką samooceną mają zdolność koncentracji na sukcesach i docenieniu ich. W przeciwieństwie do osób, które czują się nic nie warte, one najbardziej koncentrują się na porażkach i unikaniu ich….

 

 Po drugie, wsparcie emocjonalne. Wielu Czytelników pisze, ze wokół nich nie ma ani jednej osoby, która jest życzliwa i ma dobre intencje…

 

Po trzecie, warto zaobserwować co mówią do nas bliscy – partner czy  partnerka, mama, teściowa itp.

W opisywanym wyżej przypadku partner Anny prawie codziennie ją krytykował, przy czym bardzo rzadko mówił coś pozytywnego na jej temat. Mama Anny też  mówiła jej negatywne rzeczy np.  że  nie nadaje się do innej pracy,  że   to cud,  że  skończyła studia,  że  jej maż jest od niej dużo mądrzejszy.

 

Po czwarte, stop ze  stałym porównywaniem się  innymi. Zawsze są ludzie od nas lepsi lub gorsi dlatego warto jeśli w ogóle się porównywać to zastanowić się jak było w przeszłości  samooceną a jak jest np. teraz.

 

Po piąte, często do obniżenia wartości kobiety może przyczynić się wyniesiony z  domu kult mężczyzny. W opisywanym przypadku Anny to ojciec był najważniejszy a to co powiedział było świętością  W swoim związku Anna swojego mężczyznę  traktuje jak kogoś najważniejszego na świecie, przy czym zapomina całkowicie o swoich potrzebach. Nie umie też  zaprotestować gdy jej partner źle ją ocenia, wyzywa czy ośmiesza lub nie docenia.

 

Po szóste, można pokonać niskie poczucie wartości. W przypadku Anny juz po paru miesiącach nastąpiła widoczna poprawa…. A jak zmienia się postępowanie kobiety to i w relacjach z  mężczyzną też  wiele się zmienia na korzyść...

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

DZIEKUJĘ WAM BARDZO, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny i ładny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

NOWY PARTNER NIE LUBI TWOJEGO SYNA

środa, 07 czerwca 2017 17:46

GDY NOWY PARTNER NIE AKCEPTUJE TWOJEGO SYNA

 

Dziś problem opisany specjalnie na prośbę miłej Czytelniczki.

Tę kwestię opiszę na przykładzie Joli.

Jola ma 45 lat i ma 20-letniego syna Tomka. Od dwóch lat jest w związku z Wojciechem. Na początku się wszystko układało. Jednak od kilku miesięcy są ciągłe kłótnie o syna. Nowy partner Wojtek krytykuje Jolę, że nie umie wychowywać syna, że on jest niesamodzielny, że daje mu pieniądze .

Jola odczuwa ogromny smutek bo  jednej strony chce być w związku  z Wojtkiem a  z drugiej strony kocha syna… Na początku tłumaczyła się Wojtkowi że dlatego tak robi, że syn ma trudne studia, ze on jest jeszcze mały, że ona jako matka po rozwodzie musi mu zastąpić dwóch rodziców… Wojtek nie rozumiał jej argumentacji i chce się wyprowadzić...

 

Co  robić jak Twój partner nie akceptuje Twojego syna?

 

 Po pierwsze, pamiętać, miłość do dziecka sprawia, że  nie potrafimy myśleć obiektywnie, czasem rzeczywiście dodatkowa praca dla syna nauczyłaby go większej samodzielności i mogła zwiększyć wiarę w siebie.

 

Po drugie, skuteczna  komunikacja z  partnerem. Jak obserwuje związki widzę jak wielu ludzi popełnia nawet podstawowe błędy w komunikacji  z mężczyzną. W opisywanym przypadku błędem Joli było stawianie sprawy na ostrzu noża albo ja albo mój kochany syn…

 

Po trzecie, obserwuj reakcje syna  i zwróć uprzejmie uwagę partnerowi, jeśli widzisz, że jego zachowania wywołują konflikt.


Po czwarte, realistyczne oczekiwania, Wiele kobiet oczekuje i wierzy, że nowy partner pokocha ich dziecko jak swoje własne. Niestety  zdarza się to rzadko natomiast warto walczyć o dobre relacje nowego partnera  z synem.

 

Po piąte, budować silną więź z  nowym partnerem bo gdy będzie ona silna, będzie łatwiej rozwiązywać konflikty.

Opisywana wyżej Jola zastosowała moje wskazówki i zmieniła komunikację z  partnerem. Przeprowadziła te rozmowę z synem, a on nie chciał podjąć dodatkowej pracy, ale gdy powiedziała, ze załatwiła mu pracę w weekendy w modnej kawiarni, ucieszył się i pracuje w soboty a w tygodniu studiuje.  A  nowym partnerem jest coraz lepiej, nawet ostatnio zaproponował jej kupno wspólnego domu.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

DZIĘKUJĘ WAM BARDZO, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

GDY ZDRADZIŁAŚ SWOJEGO MĘŻA, MĘŻCZYZNĘ

czwartek, 11 maja 2017 9:28

Gdy zdradziłaś swojego mężczyznę, męża....

 

Dziś temat na specjalne życzenie na Czytelniczki z Warszawy.

Opiszę problem na przykładzie Marty.

Marta to ładna blondynka, ma 40 lat i pracuje w znanym koncernie w branży telekomunikacyjnej.

Marta ma 2 letniego syna i męża – Janka.

Marta przez wiele lat była idealną żoną. Jednak w jej małżeństwie od pewnego czasu pojawiła się rutyna, smutek i nuda. Podczas wyjazdu służbowego do Gdańska poznała Konrada – wysportowanego, przystojnego i inteligentnego menadżera. Od razu spodobał się jej i zakochała się . Konrad umiał mówić piękne komplementy, interesował się Martą oraz jej problemami i potrafił słuchać jej jak nikt inny.

W listopadzie Marta powiedziała mężowi, że wyjeżdza na szkolenie do Gdańska a w rzeczywistości pojechała na dwa dni do Konrada nad morze i wtedy w luksusowym hotelu doszło do zdrady. Marta opowiedziała o tym swojej najlepszej przyjaciółce Ali. Ala często bywała w ich mieszkaniu jednak pewnego dnia wygadała się przed mężem Marty, że Marta nie była na szkoleniu tylko był to wyjazd z mężczyzną z pracy. Tego samego dnia Janek przeprowadził z żoną poważną rozmowę i Marta do wszystkiego się przyznała.  Maż spakował swoje rzeczy następnego dnia i przeprowadził się do matki. Stwierdził krótko, że skoro go zdradziła, to zniszczyła swoje małżeństwo i występuje o rozwód.

    Marta była załamana i od razu zadzwonila do Konrada. Ten był wyrażnie zaskoczony, że Marta się rozwodzi. Wreszcie uczciwie przyznał, że on nie jest jeszcze gotowy na związek z kobietą z dzieckiem i fajnie było w hotelu ale na tym koniec i mogą pozostać jedynie znajomymi… Marta była zawiedziona, przecież Konrad mówił, że ją kocha i że planuje z nią przyszłość, poczuła się wykorzystana i odrzucona…

 A mąż Janek przestał odbierać od niej telefony i wszystko zapowiadało, że będzie szybki rozwód.

Marta długo myślała o swoim małżeństwie, zdała sobie sprawę, że popełniła największy błąd w swoim życiu. Mąż Janek może już dawno przestał być romantyczny, czuły ale dawał jej bezpieczeństwo. Zawsze mogła na niego liczyć…. Marta zwróciła się do mnie po pomoc…

 

 Co zrobić jak zdradziłaś swojego partnera czy zdradziłaś męża?

 

 Po pierwsze, nie mówić o zdradzie, bo to pogarsza sytuację. Warto nauczyć się  od coacha jak zamienić poczucie winy z powodu zdrady na działanie w kierunku wzmocnienia relacji.

 

Po drugie, jak się już partner dowiedział się o zdradzie, nastawić się, że będzie ciężko i opracować plan jak odzyskać partnera.

 

Po trzecie, warto zastanowić się na przyczyną swojej zdrady, dlaczego mimo, że jest uczucie, zdradziłaś?

 Zdaniem profesor Helen Fisher, antropolog z Rutgers University rutyna, znudzenie partnerem i związana z tym potrzeba odmiany mogą już wystąpić po trzech, czterech latach związku. Badając statystyki rozwodów w prawie 60 krajach, Fisher odkryła, że najwięcej rozstań zdarza się mniej więcej w czwartym roku małżeństwa.

 

Po czwarte, często przyczyną zdrady szczególnie u kobiet jest poczucie braku akceptacji, w tym poczucie braku doceniania kobiety przez mężczyznę.

Im więcej w domu rodzinnym kobiety brakowało ciepła, bezwarunkowej miłości, troski, zainteresowania ze strony rodziców,tym większe oczekiwanie kobiety że to mężczyzna ten głód akceptacji w różny sposób zmniejszy….

 

Tak było właśnie w opisywanym wyżej przypadku Marta była wychowana w domu gdzie były przede wszystkim obowiązki a miłość do niej była rzadko okazywana przez rodziców .

    Początkowo Marta nie wierzyła, że uda się przekonać męża aby mimo zdrady zbudowali na nowo związek. Opracowałam dla niej indywidualny plan uwzględniający co ma mówić do męża i jak się wobec niego zachowywać. Było ciężko ale po pięciu miesiącach mąż zaczął się z nią umawiać na randki a po 8 miesiącach przeprowadził się od mamy do ich wspólnego mieszkania. Czasem się kłócą ale teraz są udanym małżeństwem.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

 DZIEKUJĘ WAM, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

TOKSYCZNA PRACA W KORPORACJI

czwartek, 06 kwietnia 2017 16:26

TOKSYCZNA PRACA W KORPORACJI

 

Dziś temat na specjalne życzenie  Czytelniczki.

 

Opiszę to na przykładzie Anny. Anna ma 39 lat i pracuje w znanej korporacji jako specjalista od ecommerce. Jej problem to toksyczna praca i negatywne relacje z innymi pracownikami. Początkowo bardzo cieszyła się, że przeszła kilkuetapową i długo trwającą  rekrutację a zarobki w tej korporacji były dla niej bardzo wysokie. Wreszcie mogła dostać kredyt na mieszkanie i razem z mężem kupili na kredyt apartament na Ursynowie tuż obok lasu….

 

W pracy przez pierwszy miesiąc było spokojnie i miło, jednak gdy zmienił się jej szef nagle pojawiła się niezdrowa rywalizacja w pracy. Szef miał zwyczaj co tygodniowych godzinnych narad, gdzie publicznie oceniał kto i jak pracuje. Okazało się, że Anna nie pracuje tak jakby chciałby szef. Anna przestraszyła się i zaczęła pracować po godzinach. Szef to zauważył i pochwalił Annę , że tylko ona przykłada się do pracy "a reszta pracowników to zwyczajne lenie i biorą pieniądze za nic…i trzeba będzie ich wszystkich pozwalniać bo z nich nic nie ma".

 

Anna była zadowolona wreszcie ktoś ją docenił i powiedział o niej coś pozytywnego. Jednak od tego zebrania, zmianie uległy relacje jej z koleżankami oraz z jej szefem. Koleżanki zaczęły jej nienawidzić, Anna czuła intuicyjnie, że jej nie lubią. Nie raz słyszała, że chyba miała romans z szefem i tylko dlatego awansowała… Nikt z pracy nie zapraszał jej na nieformalne imprezy np. imieniny. A jej polecenia były ośmieszane przez jej dwie koleżanki, które publicznie mówiły, że Anna znowu jakieś głupie zarządzenia wymyśliła a one muszą się męczyć i zostawać po godzinach….

 

Anna zaczęła chorować najpierw pojawiły się problemy z tarczycą i z sercem. Początkowo brała leki ale jak jej lekarz zasugerował zmianę pracy, zastanowiła się,czy może przyczyna jej chorób tkwi  w codziennym przeżywaniu stresu w pracy? Nie ma ona przecież ani jednego spokojnego dnia…. Ciągle myśli o pracy i martwi się, ciąży na niej duża odpowiedzialność za wyniki całego działu…

 

JAK WYTRZYMAĆ W TOKSYCZNEJ PRACY?

 

 Po pierwsze, to oczywiste,  nie ma się wpływu na myśli, uczucia i zachowanie innych ludzi.

 

Gdy ktoś osiąga sukces w Polsce może się spotkać z niesprawiedliwymi i krzywdzącymi komentarzami. Może to wynikać z niskiego poczucia wartości i zawiści odczuwanej przez te osoby.

 

 

Po drugie, są korporacje, które świadomie wprowadzają rywalizację w zespole aby zwiększyć wydajność u pracowników. Większość pracowników przyjmuje świadomie lub nieświadomie te reguły gry, stąd brak życzliwości, agresja, zawiść i nieetyczne zachowania.

 

John Mickelthwait i Adrian Wooldridge, którzy  analizowali świat korporacji, stwierdzili, że jednym z najważniejszych celów wielu korporacji wzbudzenie wśród pracowników samodyscypliny a ją można osiągnąć poprzez szkolenia, nadzór i wzajemną rywalizację.

 

 

Po trzecie, zawsze można przez zawiścią i agresją innych skutecznie się bronić, wystarczy poznać opracowane do danego przypadku strategię.

 

Po czwarte, rozważyć na ile jest praca w toksycznej firmie dla nas ważna a na ile skłonni jesteśmy rozpocząć poszukiwania innej.

 

Opisywana wyżej Anna postanowiła pozostać mimo wszystko w tej toskycznej pracy. W związku z tym opracowałam jej konkretne wskazówki co mówić i jak się zachowywać wobec koleżanek jej w pracy oraz wobec szefa. Przez pierwszy tydzień nic się nie wydarzyło. Jednak po dwóch tygodniach zmiany w zachowaniu i wypowiedziach Anny nastąpiła zmiana….

 

Dziś Anna może nie jest ulubionym kierownikiem ale jest szacunek i nie ma agresji, złośliwości i nielojalności.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

DZIĘKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG!

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

wtorek, 17 października 2017

Licznik odwiedzin:  1 813 272  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1813272