Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 254 076 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

NOWY PARTNER NIE LUBI TWOJEGO SYNA

środa, 07 czerwca 2017 17:46

GDY NOWY PARTNER NIE AKCEPTUJE TWOJEGO SYNA

 

Dziś problem opisany specjalnie na prośbę miłej Czytelniczki.

Tę kwestię opiszę na przykładzie Joli.

Jola ma 45 lat i ma 20-letniego syna Tomka. Od dwóch lat jest w związku z Wojciechem. Na początku się wszystko układało. Jednak od kilku miesięcy są ciągłe kłótnie o syna. Nowy partner Wojtek krytykuje Jolę, że nie umie wychowywać syna, że on jest niesamodzielny, że daje mu pieniądze .

Jola odczuwa smutek bo  jednej strony chce być w związku  z Wojtkiem a  z drugiej strony kocha syna… Na początku tłumaczyła się Wojtkowi że dlatego tak robi, że syn ma trudne studia, ze on jest jeszcze mały, że ona jako matka po rozwodzie musi mu zastąpić dwóch rodziców… Wojtek nie rozumiał jej argumentacji i chce się wyprowadzić...

 

Co  robić jak Twój partner nie akceptuje Twojego syna?

 

 Po pierwsze, pamiętać, miłość do dziecka sprawia, że  nie potrafimy myśleć obiektywnie, czasem rzeczywiście dodatkowa praca dla syna nauczyłaby go większej samodzielności i mogła zwiększyć wiarę w siebie.

 

Po drugie, skuteczna  komunikacja z  partnerem. Jak obserwuje związki widzę jak wielu ludzi popełnia nawet podstawowe błędy w komunikacji  z mężczyzną. W opisywanym przypadku błędem Joli było stawianie sprawy na ostrzu noża albo ja albo mój kochany syn…

 

Po trzecie, obserwuj reakcje syna  i zwróć uprzejmie uwagę partnerowi, jeśli widzisz, że jego zachowania wywołują konflikt.


Po czwarte, realistyczne oczekiwania, Wiele kobiet oczekuje i wierzy, że nowy partner pokocha ich dziecko jak swoje własne. Niestety  zdarza się to rzadko natomiast warto walczyć o dobre relacje nowego partnera  z synem.

 

Po piąte, budować silną więź z  nowym partnerem bo gdy będzie ona silna, będzie łatwiej rozwiązywać konflikty.

Opisywana wyżej Jola zastosowała moje wskazówki i zmieniła komunikację z  partnerem. Przeprowadziła te rozmowę z synem, a on nie chciał podjąć dodatkowej pracy, ale gdy powiedziała, ze załatwiła mu pracę w weekendy w modnej kawiarni, ucieszył się i pracuje w soboty a w tygodniu studiuje.  A  nowym partnerem jest coraz lepiej, nawet ostatnio zaproponował jej kupno wspólnego domu.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

DZIĘKUJĘ WAM BARDZO, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

GDY ZDRADZIŁAŚ SWOJEGO MĘŻA, MĘŻCZYZNĘ

czwartek, 11 maja 2017 9:28

Gdy zdradziłaś swojego mężczyznę, męża....

 

Dziś temat na specjalne życzenie na Czytelniczki z Warszawy.

Opiszę problem na przykładzie Marty.

Marta to ładna blondynka, ma 40 lat i pracuje w znanym koncernie w branży telekomunikacyjnej.

Marta ma 2 letniego syna i męża – Janka.

Marta przez wiele lat była idealną żoną. Jednak w jej małżeństwie od pewnego czasu pojawiła się rutyna, smutek i nuda. Podczas wyjazdu służbowego do Gdańska poznała Konrada – wysportowanego, przystojnego i inteligentnego menadżera. Od razu spodobał się jej i zakochała się . Konrad umiał mówić piękne komplementy, interesował się Martą oraz jej problemami i potrafił słuchać jej jak nikt inny.

W listopadzie Marta powiedziała mężowi, że wyjeżdza na szkolenie do Gdańska a w rzeczywistości pojechała na dwa dni do Konrada nad morze i wtedy w luksusowym hotelu doszło do zdrady. Marta opowiedziała o tym swojej najlepszej przyjaciółce Ali. Ala często bywała w ich mieszkaniu jednak pewnego dnia wygadała się przed mężem Marty, że Marta nie była na szkoleniu tylko był to wyjazd z mężczyzną z pracy. Tego samego dnia Janek przeprowadził z żoną poważną rozmowę i Marta do wszystkiego się przyznała.  Maż spakował swoje rzeczy następnego dnia i przeprowadził się do matki. Stwierdził krótko, że skoro go zdradziła, to zniszczyła swoje małżeństwo i występuje o rozwód.

    Marta była załamana i od razu zadzwonila do Konrada. Ten był wyrażnie zaskoczony, że Marta się rozwodzi. Wreszcie uczciwie przyznał, że on nie jest jeszcze gotowy na związek z kobietą z dzieckiem i fajnie było w hotelu ale na tym koniec i mogą pozostać jedynie znajomymi… Marta była zawiedziona, przecież Konrad mówił, że ją kocha i że planuje z nią przyszłość, poczuła się wykorzystana i odrzucona…

 A mąż Janek przestał odbierać od niej telefony i wszystko zapowiadało, że będzie szybki rozwód.

Marta długo myślała o swoim małżeństwie, zdała sobie sprawę, że popełniła największy błąd w swoim życiu. Mąż Janek może już dawno przestał być romantyczny, czuły ale dawał jej bezpieczeństwo. Zawsze mogła na niego liczyć…. Marta zwróciła się do mnie po pomoc…

 

 Co zrobić jak zdradziłaś swojego partnera czy zdradziłaś męża?

 

 Po pierwsze, nie mówić o zdradzie, bo to pogarsza sytuację. Warto nauczyć się  od coacha jak zamienić poczucie winy z powodu zdrady na działanie w kierunku wzmocnienia relacji.

 

Po drugie, jak się już partner dowiedział się o zdradzie, nastawić się, że będzie ciężko i opracować plan jak odzyskać partnera.

 

Po trzecie, warto zastanowić się na przyczyną swojej zdrady, dlaczego mimo, że jest uczucie, zdradziłaś?

 Zdaniem profesor Helen Fisher, antropolog z Rutgers University rutyna, znudzenie partnerem i związana z tym potrzeba odmiany mogą już wystąpić po trzech, czterech latach związku. Badając statystyki rozwodów w prawie 60 krajach, Fisher odkryła, że najwięcej rozstań zdarza się mniej więcej w czwartym roku małżeństwa.

 

Po czwarte, często przyczyną zdrady szczególnie u kobiet jest poczucie braku akceptacji, w tym poczucie braku doceniania kobiety przez mężczyznę.

Im więcej w domu rodzinnym kobiety brakowało ciepła, bezwarunkowej miłości, troski, zainteresowania ze strony rodziców,tym większe oczekiwanie kobiety że to mężczyzna ten głód akceptacji w różny sposób zmniejszy….

 

Tak było właśnie w opisywanym wyżej przypadku Marta była wychowana w domu gdzie były przede wszystkim obowiązki a miłość do niej była rzadko okazywana przez rodziców .

    Początkowo Marta nie wierzyła, że uda się przekonać męża aby mimo zdrady zbudowali na nowo związek. Opracowałam dla niej indywidualny plan uwzględniający co ma mówić do męża i jak się wobec niego zachowywać. Było ciężko ale po pięciu miesiącach mąż zaczął się z nią umawiać na randki a po 8 miesiącach przeprowadził się od mamy do ich wspólnego mieszkania. Czasem się kłócą ale teraz są udanym małżeństwem.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

 DZIEKUJĘ WAM, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

TOKSYCZNA PRACA W KORPORACJI

czwartek, 06 kwietnia 2017 16:26

TOKSYCZNA PRACA W KORPORACJI

 

Dziś temat na specjalne życzenie  Czytelniczki.

 

Opiszę to na przykładzie Anny. Anna ma 39 lat i pracuje w znanej korporacji jako specjalista od ecommerce. Jej problem to toksyczna praca i negatywne relacje z innymi pracownikami. Początkowo bardzo cieszyła się, że przeszła kilkuetapową i długo trwającą  rekrutację a zarobki w tej korporacji były dla niej bardzo wysokie. Wreszcie mogła dostać kredyt na mieszkanie i razem z mężem kupili na kredyt apartament na Ursynowie tuż obok lasu….

 

W pracy przez pierwszy miesiąc było spokojnie i miło, jednak gdy zmienił się jej szef nagle pojawiła się niezdrowa rywalizacja w pracy. Szef miał zwyczaj co tygodniowych godzinnych narad, gdzie publicznie oceniał kto i jak pracuje. Okazało się, że Anna nie pracuje tak jakby chciałby szef. Anna przestraszyła się i zaczęła pracować po godzinach. Szef to zauważył i pochwalił Annę , że tylko ona przykłada się do pracy "a reszta pracowników to zwyczajne lenie i biorą pieniądze za nic…i trzeba będzie ich wszystkich pozwalniać bo z nich nic nie ma".

 

Anna była zadowolona wreszcie ktoś ją docenił i powiedział o niej coś pozytywnego. Jednak od tego zebrania, zmianie uległy relacje jej z koleżankami oraz z jej szefem. Koleżanki zaczęły jej nienawidzić, Anna czuła intuicyjnie, że jej nie lubią. Nie raz słyszała, że chyba miała romans z szefem i tylko dlatego awansowała… Nikt z pracy nie zapraszał jej na nieformalne imprezy np. imieniny. A jej polecenia były ośmieszane przez jej dwie koleżanki, które publicznie mówiły, że Anna znowu jakieś głupie zarządzenia wymyśliła a one muszą się męczyć i zostawać po godzinach….

 

Anna zaczęła chorować najpierw pojawiły się problemy z tarczycą i z sercem. Początkowo brała leki ale jak jej lekarz zasugerował zmianę pracy, zastanowiła się,czy może przyczyna jej chorób tkwi  w codziennym przeżywaniu stresu w pracy? Nie ma ona przecież ani jednego spokojnego dnia…. Ciągle myśli o pracy i martwi się, ciąży na niej duża odpowiedzialność za wyniki całego działu…

 

JAK WYTRZYMAĆ W TOKSYCZNEJ PRACY?

 

 Po pierwsze, to oczywiste,  nie ma się wpływu na myśli, uczucia i zachowanie innych ludzi.

 

Gdy ktoś osiąga sukces w Polsce może się spotkać z niesprawiedliwymi i krzywdzącymi komentarzami. Może to wynikać z niskiego poczucia wartości i zawiści odczuwanej przez te osoby.

 

 

Po drugie, są korporacje, które świadomie wprowadzają rywalizację w zespole aby zwiększyć wydajność u pracowników. Większość pracowników przyjmuje świadomie lub nieświadomie te reguły gry, stąd brak życzliwości, agresja, zawiść i nieetyczne zachowania.

 

John Mickelthwait i Adrian Wooldridge, którzy  analizowali świat korporacji, stwierdzili, że jednym z najważniejszych celów wielu korporacji wzbudzenie wśród pracowników samodyscypliny a ją można osiągnąć poprzez szkolenia, nadzór i wzajemną rywalizację.

 

 

Po trzecie, zawsze można przez zawiścią i agresją innych skutecznie się bronić, wystarczy poznać opracowane do danego przypadku strategię.

 

Po czwarte, rozważyć na ile jest praca w toksycznej firmie dla nas ważna a na ile skłonni jesteśmy rozpocząć poszukiwania innej.

 

Opisywana wyżej Anna postanowiła pozostać mimo wszystko w tej toskycznej pracy. W związku z tym opracowałam jej konkretne wskazówki co mówić i jak się zachowywać wobec koleżanek jej w pracy oraz wobec szefa. Przez pierwszy tydzień nic się nie wydarzyło. Jednak po dwóch tygodniach zmiany w zachowaniu i wypowiedziach Anny nastąpiła zmiana….

 

Dziś Anna może nie jest ulubionym kierownikiem ale jest szacunek i nie ma agresji, złośliwości i nielojalności.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

DZIĘKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG!

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

ZAKUPOHOLIZM JAK POKONAĆ

środa, 15 marca 2017 16:13

 JAK POKONAĆ ZAKUPOHOLIZM?

Dziś temat na specjalne życzenie Czytelniczki.

Problem opiszę na przykładzie Patrycji. Patrycja ma 29 lat i pracuje od dwóch lat w znanej Agencji Reklamowej w Warszawie. Od dawna interesowała się modą i marzyła, że wreszcie będzie ją stać na markowe ubrania.

Problemem Patrycji jest fakt,  że nie kupując ubrań czuje się nieszczęśliwa. Tylko jak kupi nieco taniej spodnie czy też bluzkę znanej firmy, czuje ekscytację, radość a nawet szczęście. Jej życie to ubrania. Odkąd zaczęła dobrze zarabiać to wreszcie mogła kupować i kupować. Czasem ma wyrzuty sumienia, że tyle wydała ale wtedy tłumaczy sobie, że kupiła daną rzecz dużo taniej a zresztą wizerunek czyli też ubiór w jej pracy jest kluczowy.

    Początkowo zaczęła od kupowania ubrań przeznaczonych tylko do pracy np. marynarek, eleganckich spódnic potem stało się to obsesją i kupowała prawie wszystko.

Codziennie myśli o tym co kupi, chodzi po galeriach handlowych, czyta amerykańskie wydanie Vogue. Partycja lubi jak koleżanki z pracy jej zazdroszczą i jak mężczyźni na nią patrzą z zachwytem.

Jej mężczyzna Marek ostatnio powiedział jej, że przesadza z zakupami, że mogłaby odłożyć chociaż trochę pieniędzy na zakup mieszkania a tak to wynajmuje i już jest coraz mniej miejsca bo wszędzie są jej ubrania.

Niedawno pokłócili się o jej zakupy, Patrycja czuje się źle z tym, że tak dużo kupuje ale nie może przestać. To jej jedyna radość i tylko jak ma dobre, markowe ubrania czuje się silna i atrakcyjna i czuje się lepsza od gorzej ubranych koleżanek.  Patrycja zauważyła, że kupuje takie same lub podobne rzeczy. Gdy robiła porządek w przedpokoju dostrzegła, że ma 5 par takich samych skórzanych butów, nawet nie wie jak to się stało…

 

Jak pokonać zakupoholizm?

 

 Po pierwsze, warto dotrzeć do przyczyny zakupoholizmu. W przypadku opisywanej wyżej Patrycji przyczyną było bardzo niskie poczucie wartości. Patrycja nie uważa siebie samej za atrakcyjną i ciekawą kobietę to ubrania miały kompensować jej braki np. w komunikacji i sprawić że ludzie zaczną na nią zwracać uwagę.

 

 Po drugie , amerykańska psychiatra Susan McElroy z University of Cincinnati już w roku 1994 sformułowała naukowe kryteria diagnozowania patologicznego kupowania - z ang. compulsive buying. Osoby cierpiące na zakupoholizm są  świadome swego niepohamowanego zachowania konsumpcyjnego i związanych z nim negatywnych konsekwencji. Mimo tego nie udaje się im zapanować nad tym pragnieniem.

 

 Po trzecie, ciężko zauważyć kiedy chęć kupowania ubrań przeradza się  w przymus kupowania. Staje się to stopniowo i najczęściej ten nałóg dotyczy kobiet.

 

Po czwarte, warto dowiedzieć się przy pomocy coacha jaka jest motywacja do zakupów. Może być motywacją zrobienie sobie przyjemności , może być też bodziec np. reklama w prasie kobiecej lub obniżony nastrój i chęć zmiany jego.

 

Po piąte, zakupoholizm może prowadzić do długów, jeszcze niższego poczucia własnej wartości, utraty kontroli nad swoimi pragnieniami a nawet może prowadzić do rozpadu związku .

 

Po szóste, pamiętać, że można z tym problemem sobie poradzić.Przy pomocy coacha pokonać uzależnienie i wprowadzić w swoje życie równowagę i spokój…

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

GDY DZIECKO STALE SIEDZI PRZY KOMPUTERZE I NIC GO NIE OBCHODZI

środa, 08 lutego 2017 18:12

DZIECKO, NASTOLATEK UZALEŻNIONY OD INTERNETU, GIER...

Dziś temat na specjalne życzenie Czytelnika z Warszawy.

 Problem opisze na przykładzie Iwony. Iwona jest naukowcem i pracuje w zaprzyjaźnionym instytucie naukowym na Uniwersytecie Warszawskim. Iwona to dobra i życzliwa koleżanka, raz pomogła mi w przygotowaniu konferencji naukowej.

Iwona ma 40 lat i 17 – letniego syna – Mikołaja. Problem Iwony to fakt, że zauważyła, że syn stale siedzi przy komputerze i gra w gry lub ogląda filmy na Youtube  lub wymienia się informacjami na Facebooku.

Ostatnio syn przestał się uczyć się i zaczął być agresywny zarówno w stosunku do matki jak i do ojca.

 Iwona postanowiła, że jeszcze dziś zabierze mu komputer i telefon i problem zostanie szybko i skutecznie rozwiązany.

Jednak Mikołaj bardzo agresywnie zachował się, jak nagle odcięto mu dostęp do Internetu, zaczął wyzywać matkę i głośno krzyczał, dostał histerii, walił w drzwi i nie udało mu się nic wytłumaczyć….

Maż Iwony nie mógł znieść jego krzyków i oddał mu szybko telefon i znowu wszystko było tak samo. Syn się zamykał się w pokoju i grał i nic się nie odzywał ani do matki ani do ojca.

 Iwona czuła bezradność i złość. Dlaczego jej kochany syn izoluje się? Co takiego jest w Internecie, że on nawet parę słów nie może powiedzieć do niej? Jak będzie wyglądała przyszłość syna? Już widzi, że syn się nie uczy bo mówi, że nauka w szkole jest bezsensu. Iwona wie, że jeśli syn przestanie się uczyć,  nie będzie miał  w przyszłości ani pracy ani własnej rodziny. Iwona postanowiła że poprosi męża o pomoc. Uważała, że ojciec najlepiej może przekonać syna do zmiany. Niestety rozmowa syna z ojcem nie dała efektu. Iwona płacze i  jest załamana .

 

 Co trzeba  zrobić gdy zauważysz,  że dziecko robi źle a żadne metody nie działają ?

 

 Po pierwsze,  pamiętać, że całkowite zakazywanie gier komputerowych i siedzenia przy komputerze nie ma sensu. Jedynie o co warto walczyć, to o ograniczenie czasu jaki spędza dziecko w Internecie i zachowanie właściwych proporcji między nauką, czasem spędzanym z rodziną, czy z rówieśnikami a czasem spędzonym w Internecie.

 

Po drugie, warto poprosić o pomoc. Samemu robi się wiele błędów, nieświadomie buduje się mur między rodzicem a dzieckiem. Wiele rodziców  stosuje  zakazy np. zabrania korzystania z internetu i nie wie jak komunikować się z dzieckiem. Dlatego potrzebne są wskazówki coacha lub pedagoga lub innej osoby. Ta osoba powinna mieć wiedzę z psychologii dziecka,nastolatka oraz bardzo dobry kontakt z dziećmi czy z młodzieżą.

 

Po trzecie, pamiętać, że wielogodzinne siedzenie przed komputem sprzyja izolacji dziecka i problemom z koncentracją. Warto zastanowić się co interesuje dziecko w sieci, co zyskuje spędzając w ten sposób swój czas po szkole. Znam rodziców, którzy początkowo zadowoleni są, że dziecko spędza czas w domu i według nich jest bezpieczne i jest cisza. Dopiero po około roku zauważają, że dziecko przestaje się odzywać i kontakt z nim jest ograniczony.

 

Po czwarte, z badań wynika, że najszybciej uzależniają się od Internetu dzieci i nastolatki z niskim poczuciem własnej wartości. Tak jak pisał profesor Zygmunt Bauman, kontakty się w sieci mogą uzależniać bo ludzie czują się dobrze w wirtualnym świecie. W Internecie jak twierdzi Bauman nikogo nie spotyka  odrzucenie, jeśli ktoś nie chce z nami rozmawiać np. na chacie, szybko można znaleźć nową osobę do rozmowy. Daje to iluzję prawdziwego kontaktu z drugim człowiekiem a jak dowodzi profesor Bauman takie kontakty są powierzchowne i nie wymagają od nas wysiłku, zaangażowania, energii....

 

 Po piąte, jak wynika z badań naukowych EU Kids Online  ponad 38 proc. polskich nastolatków w wieku 11-16 lat czuje się pewne siebie i lepiej,   rozmawiając w Internecie niż w kontaktach bezpośrednich z innymi ludźmi. Aż 35 proc. dzieci w tym wieku zaniedbuje rodzinę, znajomych, naukę lub hobby. Badane nastolatki stwierdziły, że wolą spędzać czas w Internecie niż uczyć się czy też spotkać się z koleżanką czy z kolegą.

Skutkiem może być zanik umiejętności społecznych bo jeśli nie ćwiczymy komunikacji w świecie realnym, to ta umiejętność powoli zanika i pojawią się trudności np. inicjowaniu i powstrzymaniu rozmowy z innymi ludźmi. Dlatego w moim przekonaniu warto podjąć  kroki w celu zmiany tej niekorzystnej sytuacji.

 

W opisywanej wyżej sytuacji było ciężko. Syn Mikołaj wprawdzie od razu mnie polubił jednak o ograniczeniu czasu spędzonego w sieci nie chciał słyszeć. Pomogła opracowana strategia działania opracowana specjalnie dla Mikołaja i krok po kroku była ona wdrażana przeze mnie oraz matkę i ojca Mikołaja. Mikołaj nie raz był agresywny a Iwona chciała się poddać bo w domu panowała nieprzyjemna atmosfera, jednak  przy moim wsparciu była konsekwentna w działaniu.

 Dziś Mikołaj spędza przy komputerze maksymalnie godzinę, ma nowe zainteresowania i jeszcze przygotowuje się do matury i chce studiować na Uniwersytecie Warszawskim  i jest duża szansa, że zrealizuje swoje cele.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, warto do mnie napisać, mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

niedziela, 25 czerwca 2017

Licznik odwiedzin:  1 784 691  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1784691