Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 207 139 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK ZMNIEJSZYĆ LĘK, SPOSOBY NA LĘK

środa, 05 października 2016 16:00

 JAK ZMIEJSZYĆ LĘK, SPOSOBY NA NIEPOKÓJ, SPOSOBY NA LĘK

 

Dziś o tym, czego od czasu do czasu doświadczamy wszyscy - o odczuciu niepokoju lub lęku.

 

Lęk jest naszym podstawowym mechanizmem obrony ale jeśli dość często martwimy się co będzie i boimy się czegoś, warto zacząć z tym walczyć.

 

 Problem narastających stanów lękowych opiszę na przykładzie Marka. Marek -  account manager, codziennie myśli w sposób negatywny o przyszłości. Jego obawy to czy go nie zwolnią z pracy, czy da radę finansowo z kredytem mieszkaniowym i lęk o swoją dziewczynę czy ona go nie zdradzi.

 

    Jak rozmawiałam z Markiem zauważyłam pewien specyficzny schemat jego myślenia. Wystarczy, że szef powiedział na spotkaniu zespołu, że trzeba poprawić wyniki sprzedaży albo że on mógłby załatwić kontakt z dużą firmą. Jak Marek to usłyszał od szefa, od razu zaczął analizować swoją sytuację zawodową i porównywać się z innymi. Jego myślenie było negatywne i nie uwzględniające faktów. Myślał, że już szef go nie potrzebuje, że są inni lepsi od niego i że zaraz straci pracę. A jak już pomyślał, że go zwolnią, od razu w umyśle stworzył negatywny scenariusz co może zdarzyć się w przyszłości np. że jego partnerka go zostawi.

 

Ludzie dużo tracą energii na martwienie się co będzie. Tworzą negatywne obrazy w swojej wyobraźni i jeszcze bardziej się denerwują. Tymczasem jak zbadali naukowcy aż 90 % naszych lęków nie ma przełożenia na rzeczywistość, czyli tylko 10% obaw może się spełnić.

 

 Jak walczyć z lękiem?

 

  Ważne jest aby spotkać się z kimś -  mądry i bardzo życzliwy przyjaciel a może coach - ktoś to z dystansu i bez emocji patrzy na naszą sytuację i ustali fakty - czy rzeczywiście to nasze obawy są uzasadnione?

 

W przypadku Marka, zanalizowaliśmy rozmowę z szefem. Szef nie mówił nic negatywnego o pracy Marka,  stwierdził tylko warto byłoby zdobyć zlecenie od dużej firmy. A reszta to była jedynie nadinterpretacja słów szefa przez Marka   Jak dłużej porozmawiałam z Markiem okazało się, że jego szef wielokrotnie chwalił Marka za dobre wyniki sprzedaży a kondycja finansowa firmy, w której on pracuje, jest bardzo dobra, więc nie ma powodów do zwolnienia.

 

    Druga sprawa to opracowanie sobie planu jeśli rzeczywiście Marka zwolnią.Marek ma kolegę, który ma małą firmę i on ewentualnie mógłby go zatrudnić. Stworzenie tzw. planu B,  daje człowiekowi poczucie bezpieczeństwa, że będzie  on wiedział co w tej trudnej sytuacji robić.

 

 Trzecia sprawa, to wewnętrzna samodyscyplina. Ważne jest aby być uważnym  i nie dopuszczać do siebie myśli ,pełnych lęków o przyszłość.  Trzeba mieć świadomość, że takie myślenie wywołuje niepotrzebny stres a nawet choroby o podłożu psychosomatycznym. Warto zaufać sobie, że w nas samych jest moc aby zmienić nastawienie psychiczne. Niemiecki filozof Fryderyk Nietzsche podkreślał, że moc to zdolność człowieka do określania i widzenia siebie oraz wykraczania poza siebie.

 

    Czwarta sprawa to zastanowienie się, co lubimy robić po pracy. Marek uwielbia czytać książki o II wojnie światowej. Poradziłam mu zakup nowych książek z tej tematyki bo jak będzie on czytał, przestanie na chwilę martwić się o przyszłość.

 

      Piąta sprawa to pamiętać, że najczęściej lęk sam nie minie, trzeba przepracować techniki pokonywania lęku np. coachem. Jeśli nic nie robimy z lękiem może on ulec nasileniu i nasze działania zostaną ograniczone....

 

Marek, jak się z nim spotkałam jest już bardziej spokojny, wprawdzie od czasu do czasu myśli się nad swoją przyszłością ale zna już techniki jak radzić sobie z lękiem i niepokojem.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

JAK POKONAĆ OBSESJĘ ODCHUDZANIA SIĘ?

środa, 13 lipca 2016 15:55

 Jak uwolnić się od obsesji  odchudzania?

Dziś temat specjalnie na życzenie Czytelniczki.

Opiszę problem na przykładzie Joanny. Joanna  jest od trzech lat asystentką w Domu Mediowym, ma 35 lat i  ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim.

Jej problem to ciągła wewnętrzna presja na odchudzanie.

Joanna ma kompleksy związane z ciałem. Nienawidzi swoich grubych nóg, swojego brzucha i swojej okrągłej twarzy. Ile ona diet już przeszła…A w swoim mieszkaniu ma około 29 książek dotyczących odchudzania i większość przeczytała...

Joanna cierpi jak  zapraszają ją znajomi czy też rodzina. Nie może ona przecież nic zjeść ona może tylko niskokaloryczne jedzenie. Czasem ma momenty gdy  zje np. 10 batonów, 4 czekolady jednego dnia a potem ma duże poczucie winy i jest zła na siebie jak mogła ulec słodyczom.

   W pracy wszystkie koleżanki też się odchudzają i komentują jej wygląd, jak schudnie to koleżanki chwalą a jak przytyje to ją krytykują. Mężczyzna Joanny też wywiera na nią presję aby schudła około 10 kilogramów, mówi jej, że nie będzie seksu jak nie schudnie a może, że znajdzie inną atrakcyjniejszą od Joanny partnerkę. Joanna analizuje codziennie tablice kalorii dla poszczególnych produktów spożywczych a w supermarkecie dokładnie czyta skład produktów.

 

Coraz częściej płacze bo czuje się nieszczęśliwa z powodu wagi. Jest jej przykro gdy jest traktowana instrumentalnie przez swojego mężczyznę. Czuje, że on ją kocha ale tylko za wygląd  a nie za to jaka ona jest...

 

Jak poradzić sobie z obsesją odchudzania?

 

Po pierwsze pamiętać, że jeśli chcemy dokonać zmiany np. odchudzić się, potrzebna jest samoakceptacja. W moim przekonaniu nie da się zmienić swoich nawyków jeśli siebie samego nienawidzi  się i stale krytykuje.

 

Po drugie, wsparcie emocjonalne. Chcąc zmienić swój sposób odżywania, trzeba mieć choć jedną osobę, która nas wspiera w trudnych chwilach. Opisywana wyżej Joanna nie miała wsparcia ani u koleżanek z pracy ani u swojego mężczyzny. Joannę spotyka ze strony otoczenia tylko krytyka i brak zrozumienia.

 

Po trzecie, pamiętać o tym, że o atrakcyjności nie świadczy tylko idealna i szczupła sylwetka. Z badań naukowych jasno wynika, że ludzie wiążą się, kierując się podobieństwem wartości i temperamentu.

 

Po czwarte, pamiętać o negatywnym wpływie wizerunku kobiety, lansowanym przez kobiecie czasopisma, programy TV i reklamy. Badaczka Andrea Polonija z University of  British zwraca uwagę na  jeszcze jeden aspekt. Analizowała ona magazyny kobiecie i zauważyła, że korzystanie z zabiegów chirurgii plastycznej oraz zabiegów medycyny estetycznej np. Botox traktowany jest przez media kobiecie jako niezbędny element w dbaniu o siebie. Natomiast szczęście i zadowolenie z siebie utożsamiane jest z atrakcyjnym, pasującym do wzoru wyglądem fizycznym.

Tymczasem wiele zależy od osobowości.  Prawie każdy z nas zna osoby z wyglądu nieatrakcyjne ale o dużej pozytywnej energii, ciekawej osobowości, dużym poczuciu humoru i przez to stają się bardzo atrakcyjne dla innych…

 

Jeśli chodzi o opisywaną wyżej Joannę, postanowiłam, że zaczniemy od pracy nad poczuciem wartości. Później ustaliśmy, że Joanna przestanie się odchudzać ale wyeliminuje słodycze, które jadła gdy czuła się zestresowana.  Joanna schudła, jedząc to co lubi, ale dla mnie najważniejszy jest fakt, że dziś ma ona wysokie poczucie własnej wartości i jest zadowolona z swojego życia…A wobec innych ludzi stała się asertywna i do opinii innych ludzi podchodzi z dystansem...

 BARDZO DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!.

 Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (15) | dodaj komentarz

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE SPOSOBY NA DOBRE WYSTĄPIENIE PUBLICZNE

środa, 29 czerwca 2016 17:00

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE  JAK POKONAĆ LĘK?

Dziś temat na specjalne życzenia Czytelnika z Gdańska.

Problem opiszę na przykładzie Marka. Marek ma 41 lat i pracuje w  firmie informatycznej. Jego problem to lęk przed wystąpieniami publicznymi.

Ostatnio szef Marka wprowadził do jego działu zwyczaj częstych zebrań i prezentacji. Marek nie umie tego i jego wystąpienia publiczne kończą się dużym stresem i bólem głowy.

Niedawno Marek miał przeprowadzić prezentację dla pracowników oraz dla ważnego klienta. Przygotował slajdy w Power Poincie i próbował opowiedzieć o projekcie, nad którym wspólnie z innymi pracuje. Już jak zaczął prezentację, poczuł się słabo, jego koncentracja spadła i tętno mu wzrosło.

Postanowił powiedzieć wszystko najszybciej jak można i mieć problem z głowy. Jednak jego mowa była niewyraźna, bez planu... Część przygotowanych informacji w ogóle nie powiedział bo ze stresu zapomniał...

Później się dowiedział wiele osób nie zrozumiało co on mówi. Prezentację wreszcie spocony i zdenerwowany skończył ale pojawiły się pytania kolegów i klienta. Tutaj zaczęły się schody bo Marek nie mógł logicznie myśleć, nie mógł się obronić przed krytyką kolegi, który chciał go ośmieszyć.

   W końcu jego szef powiedział, że na pytania skierowane do Marka, odpowie Janusz. Janusz dał sobie świetnie radę, odpowiedział inteligentnie i rzeczowo i jeszcze na koniec zażartował. Marek poczuł się przegrany bo co z tego, że skończył studia z wyróżnieniem, że ma doświadczenie zawodowe w znanych firmach jak przy takiej prezentacji straci swój wizerunek osoby kompetentnej. Marek nie mógł spać tej nocy. Był na siebie wściekły, przecież umiał odpowiedzieć na pytania klienta ale w sytuacji ogromnego stresu nie był stanie powiedzieć choć kilka zdań…

 

Jak poradzić sobie z lękiem przed wystąpieniami publicznymi?

Po pierwsze, warto dotrzeć do przyczyn tego lęku. Często ludzie boją się ośmieszenia, utraty dobrego wizerunku, przykrych negatywnych komentarzy po prezentacji. Jednak są techniki, dzięki którym można ten lęk pokonać.

 

Po drugie, bardzo gruntowne przygotowanie się do wystąpienia.

Warto zastanowić się do kogo mówimy. Jeśli np. ktoś przygotowuje prezentację dla farmaceutek, musi poznać ich język i specyficzne poczucie humoru. Jeśli jest to prezentacja dla kolegów z działu, też zastanowić się co jest dla ich ciekawe. A jeśli wystąpienie publiczne jest dla klienta warto zastawić się co klient z tego będzie miał jeśli kupi np. nasze oprogramowanie.

Wiele ludzi popełnia błąd kierując się tylko i wyłącznie własną opinią. Tymczasem potrzebna jest pomoc np. coacha aby zobaczyć jak nasza prezentacja wygląda z zewnątrz, zauważyć błędy i je zniwelować.

 

Po trzecie, mowa ciała. Mową ciała możemy niestety pokazać,  to czego chcielibyśmy ukryć np. swoje lęki, niepewność, brak wiary w siebie. Warto przeanalizować swoją mowę ciała aby to co mówimy było spójne z gestykulacją.

 

Po czwarte, sama prezentacja  musi być ciekawa i zrozumiała. Dobrzy mówcy starają się co pewien czas opowiedzieć żart lub śmieszną historię związaną z daną firmą. Równie ważne jest jeśli jest to możliwe ujęcie prezentacji w interesującą historię i zawarcie w niej trafnych metafor…

 

Po piąte, ćwiczyć umiejętność wystąpień publicznych . Z moich doświadczeń wynika, że ćwiczenie daje dobre efekty.

Opisywany wyżej Marek był przekonany, że nie nauczy się prezentacji bo to zbyt trudne. Okazało się, że przy pomocy skutecznych technik przestać bać się wystąpień publicznych i stworzyć ciekawą prezentację. Przygotowałam kilka prezentacji a Marek miał ćwiczyć i już po miesiącu koledzy przestali się z niego śmiać a szef przestał go krytykować. A już pięciu miesiącach znikła trema i pojawił się luz i optymizm.

BARDZO DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!.

Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam oryginalny pierścionek i jestem bardzo zadowolonaTO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

MIŁOŚĆ PO ROZWODZIE, JAK POZNAĆ MĘŻCZYZNĘ PO ROZWODZIE

środa, 22 czerwca 2016 14:38

 NJak znaleźć miłość po rozwodzie?

Dziś temat na specjalne życzenie Czytelniczki z Warszawy.

Problem opiszę na przykładzie Marty. Marta ma 43 lat, pracuje w korporacji w dziale sprzedaży. Marta ma siedmioletniego synka.

O rozwodzie zdecydowała zdrada męża. O kochance dowiedziała się od znajomej, która widziała męża w meksykańskiej restauracji z blondynką. Jak zapytała Marta męża o tą kobietę, dowiedziała się, że już dawno ich związek się rozpadł i on nie chce już z nią dzielić życia. W ciągu tygodnia wyprowadził się. Rozwód okazał się koszmarem. Mąż jako świadków wezwał sąsiadki, które mówiły wiele negatywnych rzeczy o niej. Marta nie wie dlaczego tak mówiły i było jej bardzo przykro. A potem jeszcze zobaczyła kobietę, która zabrała jej męża, młodsza o 10 lat, śliczna blondynka. Po rozwodzie długo nie mogła wrócić do normalności. Cały czas zastanawiała się co byłoby gdyby np. bardziej się starała, bardziej o siebie dbała, była mnie złośliwa…

 

Syn Janek też  bardzo przeżywał rozwód, najczęściej zamykał się w pokoju i całymi dniami grał w gry komputerowe…

Po roku od rozwodu Marta postanowiła poznać mężczyznę . Rozpoczęła działanie – założyła profil na portalu randkowym, zadzwoniła też do znajomych z prośbą o pomoc w tej kwestii. Marta była na wielu randkach. Niestety z tych randek nie powstał związek. Mężczyźni tracili zainteresowanie ją jak opowiadała o byłym mężu oraz o swoim synie. Jeden z mężczyzn powiedział jej wprost, że nie chce wychowywać obce dziecko i nie podoba mu się, że ona ma za sobą takie trudne doświadczenia…

Jak spotkałam Martę dowiedziałam się, że ona już przestała szukać i  stwierdziła, że jest stara, z dzieckiem i ona nikomu się nie podoba… Powiedziała jej wtedy, że za około 5 miesięcy będzie już z kimś fajnym spotykać się. Marta mi nie uwierzyła…. Jednak zastanowiła się i  postanowiła mi zaufać…

 

Jak poznać mężczyznę po rozwodzie?

 

Po pierwsze, warto z coachem zmniejszyć liczbę negatywnych emocji związanych z rozwodem.  Często ludzie po rozwodzie czują nienawiść do byłego męża czy też byłej żony. Czują też się skrzywdzeni, oszukani i nie mogą już nikomu zaufać, a miłość powiązana jest z cierpieniem. Jeśli ma się takie emocje jest niezwykle trudno otworzyć się na nową relację.

 

Po drugie, pamiętać, że przy poznawaniu nowego mężczyzny czy nowej partnerki może zadziałać tzw. efekt kontrastu.  Tak było w przypadku opisywanej wyżej Marty. Marta poznała przez Internet mężczyznę całkiem innego niż jej były mąż – nieskąpego, kulturalnego, inteligentnego i od razu się w nim zakochała a potem rozpaczała, że znowu jej nic nie wyszło. Kryteria oparte na kontraście w stosunku do byłego męża mogą okazać się niewłaściwe…

 

Po trzecie, warto mieć wsparcie w poszukiwaniu nowego partnera. W przypadku opisywanej Marty zmianie uległo jej  nastawienie do randek, sposób zachowania się na randkach. Nauczyłam tez Martę czym należy się kierować jeśli chce się zbudować trwały i szczęśliwy związek z mężczyzną, oczywiście gwarancji nie ma ale zwiększa się prawdopodobieństwo, że właśnie tak będzie….W przypadku Marty to zadziałało pozytywnie i jest duża szansa, że będzie trwała relacja....

 

Po czwarte, nie warto się spieszyć. Często kobiety ulegają presji rodziny aby znalazły sobie kogoś a same nie są na to emocjonalnie gotowe…A jeśli nie wyeliminuje się w dużym stopniu negatywnych emocji związanych z przeszłością to jest duże ryzyko, że w następnym związku też się nie uda...

 

BARDZO DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!.Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona. Ostatnio kupiłam u Sarinoko pierścień i jestem zadowolona.

TO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH I KORZYSTNYCH CENACH !!!

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

UZALEŻNIENIE CÓRKI OD MATKI

czwartek, 16 czerwca 2016 14:57

Uzależnienie od matki

 Dziś temat na życzenie Czytelniczki.

Problem opiszę na przykładzie Joanny. Joanna ma 28 lat i pracuje w  małym wydawnictwie. Jej problem to uzależnienie emocjonalne od matki. Mama od zawsze była jej najlepszą przyjaciółką, to swojej mamie od razu mówi o swoich problemach i to mama pierwsza wiedziała kiedy Joanna po raz pierwszy się zakochała.

    Ojciec był nieobecny w ich życiu, rodzice rozwiedli się  jak ona miała 11 lat. Ojciec założył nową rodzinę i na święta składa jej telefonicznie życzenia i na tym jej kontakt z ojcem się kończy. A mama kupiła z oszczędności i z pieniędzy ze rodzinnego spadku Joannie 2 pokojowe mieszkanie znajdujące się blisko jej. Mama codziennie przychodzi do Joanny lub Joanna przychodzi do mamy.

    Problem pojawił się jak Joanna poznała Leszka. Zakochała się w nim i Leszek po kilku miesiącach znajomości zamieszkał z nią. Mama była zła bo fakt, że Leszek mieszka z córką dużo zmienił w ich relacjach. Joanna nie miała już czasu na wielogodzinne plotki z mamą, mama też nie chciała do niej przychodzić bo Leszek odnosił się do niej z rezerwą i chyba jej nie polubił… Mama zaczęła krytykować Leszka najpierw delikatnie a potem coraz mocniej przy tym jej krytyka nie miała konstruktywnego charakteru...

    Potem zaczęła chorować i powiedziała, że wyzdrowieje jak tylko Leszek się wyprowadzi. Joanna była smutna i często płakała bo mama jest najważniejszą osobą w jej życiu. Poprosiła Leszka o to aby się wyprowadził a to spowodowało, że ich wzajemne relacje się ochłodziły.

   Joanna ma świadomość, że zbyt często ulega mamie, że czasem powinna powiedzieć mamie „nie” ale ona tego nie potrafi. Nie potrafi też sama decydować o mało ważnych  sprawach np. jaką spódnicę sobie kupić?, co ugotować na obiad. Tak samo jest przy sprawach ważnych. Kierunek studiów wybierała Joannie mama, a pracę załatwiła jej też mama. Joanna nie pamięta kiedy sama podjęła decyzję… Teraz Joanna jest samotna, mama jest zadowolona bo Joanna ma dla niej czas i znowu mogą chodzić wspólnie na zakupy i do kawiarni . Tylko Joanna czuje, że coś jest nie tak, że chciałaby aby jej życie inaczej wyglądało...

 

CO ZROBIĆ JAK DOROSŁA CÓRKA, DOROSŁY SYN JEST UŻALEŻNIONY OD MATKI?

 

Po pierwsze, przy silnych więzi z matką czy też z rodzicami ważne jest aby zachować swoje granice i uczyć się jak reagować gdy te granice są przekraczane.

 

Po drugie, zmiana zawsze niesie ze sobą koszty. Bliscy mogą być niemile zaskoczeni zmianą zachowania dorosłego dziecka. W przypadku opisywanego wyżej przypadku mama Joanny zareagowała płaczem a nawet histerią jak Joanna powiedziała, że od dziś sama podejmuje decyzje odnośnie jej życia prywatnego. Jednak dostała ode mnie wskazówki co mówić do mamy i jak się zachowywać i już po dwóch miesiącach było lepiej.

Dziś Joanna jest w związku partnerskim i jednocześnie ma dobre relacje z mamą.

 

 Po trzecie, pamiętać co napisał znany psycholog Nataniel Braden, twierdzi, że najważniejsze w życiu jest „szanowanie własnych pragnień, potrzeb, wartości i poszukiwanie właściwych form wyrażania ich w życiu.

 

Po czwarte, potrzebne jest wsparcie emocjonalne kogoś życzliwego np. coacha czy też przyjaciela. Proces tworzenia umiejętności własnych decyzji i umiejętności odmawiania mimo miłości do osoby bliskiej nie odbywa się szybko i czasem są trudne momenty.  Jednak warto podjąć wysiłek bo dzięki temu zyskujemy pewność siebie i szacunek do siebie samych oraz poczucie, że to my w większym stopniu sami kształtujemy swoje życie...

 BARDZO DZIEKUJĘ, ŻE CZYTACIE MÓJ BLOG !!!.Jeśli masz problem warto, zapraszam do Warszawy, proszę napisz na mój emailDOBRYCOACH@WP.PL

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCAPolecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

wtorek, 25 października 2016

Licznik odwiedzin:  1 695 836  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1695836