Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 149 988 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

GDY MARTWISZ SIĘ WSZYSTKIM...

środa, 29 kwietnia 2015 16:14

JAK PRZESTAĆ MARTWIĆ SIĘ PRZYSZŁOŚCIĄ?

 

 Temat został napisany specjalnie na życzenie Czytelniczki.

Problem opiszę na przykładzie Danuty. Danuta ma 45 lat, pracuje w Warszawie w międzynarodowej firmie kosmetycznej. Jej problem to fakt, że stale się czymś martwi. Najbardziej boi się przyszłości bo ona dla niej wydaje się niepewna. Danuta martwi się o swoją pracę, że przyjdą młodsi, zdolniejsi i ona zostanie zwolniona. Widziała to przecież nie raz, jej koleżanka – 50 letnia kierowniczka została zastąpiona młodą dziewczyną kilka raz po studiach z niewielkim doświadczeniem. Gdzie tutaj logika? Przecież ona i jej koleżanka mają duże doświadczenie i pracują bardzo wydajnie. Innym powodem do zmartwień jest jej synek Mikołaj. Mikołaj ma 13 lat i już zaczynają się z nim problemy a to lekcji nie odrobi a to wagary a to znalazła w jego komputerze zdjęcia rozebranych kobiet…. Danuta na to nie była przygotowana, boi się, że syn wejdzie w złe towarzystwo i ona nie da sobie rady i że cały jej wysiłek – prywatne lekcje, szkoła tenisa pójdzie na marne…

 

   Jeszcze innym powodem do zmartwień jest fakt, że Danuta się starzeje, już nie czuje się taka atrakcyjna jak kiedyś. Dziś jak rozmawia z dużo młodszymi mężczyznami w pracy czuje się niewidzialna dla nich, nie ma flirtu, nie ma zaciekawionych spojrzeń mężczyzn. Fakt, ostatnio sporo przytyła, dużo zmarszczek się pojawiło na jej twarzy ale szkoda jej tego… A co będzie później, jej partner Jacek na pewno znajdzie sobie inną kobietę – młodszą, pełną wigoru, atrakcyjną.

   Danuta boi się przyszłości, nie wierzy, że w przyszłości może się zdarzyć coś dobrego. Ostatnio jest bardzo zestresowana, jak zaczyna się martwić, nie potrafi przestać i przez cały dzień myśli negatywnie.

Nie wierzy, że w obliczu problemu ona może sobie sama poradzić i rozwiązać problem. Nie może spać, nie może też normalnie funkcjonować. Jej partner stwierdził, że jest przygaszona i smutna a w nie takiej Danusi się on zakochał….

                                                                                            JAK PRZESTAĆ SIĘ MARTWIĆ PRZYSZŁOŚCIĄ?

Po pierwsze, warto zwrócić się o pomoc bo lęki mają tendencję do pogłębiania się.

Po drugie, warto się zastanowić się czy martwiąc się o przyszłość nie tracimy cennych chwil tu i teraz. Myśląc negatywnie o przyszłości nie żyjemy dniem dzisiejszym.

Po trzecie, zidentyfikować, które sytuacje oraz wyobrażenia o przeszłości wywołują największy lęk.

Wiele kobiet boi się, że na starość utraci swoją atrakcyjność, zdrowie i chęć życia. Mężczyźni zazwyczaj nie obawiają się braku pieniędzy.

Po czwarte, martwienie się może być nawykiem. A nawyk można zmienić. Ten nawyk może pochodzić od naszych rodziców. W opisywanym wyżej przypadku Danuty jej mama jest osobą pesymistyczną i stale martwiąca się na zapas. Danuta przejęła jej sposób myślenia.

Po piąte, pamiętać, że większość negatywnych scenariuszy w ogóle się nie wydarza. Martwimy się, tracimy energię, przeżywamy stres a okazuje się to niepotrzebne…

Po szóste, zacząć walczyć z negatywną projekcją przyszłości przy pomocy technik indywidualnie opracowanych przez coacha. Warto pamiętać, że martwienie się jest często nieproporcjonalne do wagi problemu i przejmujemy się małymi sprawami, które tak naprawdę nie mają większego wpływu na nasze życie...

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na mój email  -  DOBRYCOACH@WP.PL

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

NA CO ZWRACAJĄ UWAGĘ KOBIETY U MĘŻCZYZN?

środa, 22 kwietnia 2015 7:17

CO JEST WAŻNE DLA KOBIET PRZY POZNAWANIU MĘŻCZYZN?

Ten temat opisany został na przykładzie Piotra oraz na podstawie badań naukowych.

Piotr ma 36 lat i pracuje w małej firmie w Warszawie. Jego problem to brak zrozumienia kobiet i związana z tym samotność.

 

Piotr był w jednym związku z dziewczyną, którą poznał na studiach  Dziewczyna po 5 latach mieszkania z Piotrem odeszła i stwierdziła, że nie widzi  z nim przyszłości. Po roku Piotr zaczął chodzić na randki i tu spotkało go rozczarowanie bo kobiety nie były nim zainteresowane… Jedna dziewczyna szczególnie mu się podobała bo  jest piękną brunetką o szczupłej figurze. Jednak po dwóch spotkania Ania stwierdziła, że nie pasują do siebie, że on jej nie słucha co ona mówi, że ona szuka czegoś innego… Piotr nie wie czego kobiety oczekują, nie wie jak z nimi rozmawiać aby stać się interesującym..

 

 Co zrobić żeby kobiety zainteresowały się mężczyzną ?

 

 Po pierwsze, dobra komunikacja.  Wiele mężczyzn nie przywiązuje do tego szczególnej wagi.  Bardzo ważne jest słuchanie tego co mówi na np. na randce kobieta. Potem można zadać pytania odnośnie tego co usłyszałeś od kobiety. Bardzo ważne są komplementy, jeśli mężczyzna nie zauważa zalet kobiety trudno spodziewać się aby znajomość przerodziła się w głębsze uczucie…

 

Po drugie, pasja. Udowodniono, że osoby które mają zainteresowania  są dla ludzi ciekawsze.

 

Po trzecie, status materialny. Według badań naukowych profesora Davida Bussa kobiety zwracają uwagę na wysokość zarobków i jaki zawód wykonuje?

 

Po czwarte, według badań naukowych Davisa Berlinera przy poznawaniu przedstawicieli płci przeciwnej ważną rolę odgrywają feromony.

Inne badanie Martie Haselton i Kelly Gildersleeve z University of California w Los Angeles potwierdza tezę, że kobiety w wyborze mężczyzny kierują się zapachem, instynktownie wybierając mężczyznę najbardziej pasującego o odmiennych genach i gwarantującego zdrowe potomstwo. Dowodzi temu słynny test brudnego podkoszulka. Badaczki poprosiły grupę panów, by nosili T-shirty i nie zmieniali ich przez trzy dni. Następnie wybrano grupę kobiet i poproszono ich aby na podstawie zapachu brudnego podkoszulka wybrały wg. nich najatrakcyjniejszych mężczyzn. Niektóre z tych kobiet nie chciały uczestniczyć w badaniu ale przypomniano im, że przed eksperymentem podpisały umowę. Wynik zaskoczył badaczy bo wszystkie kobiety wybrały mężczyzn mających odmienne geny zgodności tkankowej. To znaczy takich, którzy znacznie różnili się od nich genetycznie.

 

Po piąte, kobiety wybierają często mężczyzn do siebie podobnych pod względem systemu wartości, stylu życia i zainteresowań. Profesor Elliot Aronson twierdzi, że największą sympatię budzą osoby do nas podobne, wtedy zaczynamy ich lubić, wzrasta zainteresowanie i może to się przerodzić nawet w miłość. Warto więc poznać jakie zainteresowania ma kobieta, co jest dla niej ważne? Jakie ma cele?.

 

Po szóste, wytrwałość. Wielu mężczyzn po negatywnych doświadczeniach z kobietami rezygnuje i nie chce już poznawać nowych osób. Tymczasem jak dowodzą naukowe badania osoby aktywne, podejmujące mimo wszystko wiele prób poznania kobiet szybciej wychodzą z samotności niż osoby pasywne i pesymistycznie nastawione...

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email  -DOBRYCOACH@WP.PL

 

 Dziękuję za to, że czytacie mój blog !!!

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

ZDRADA PRZEZ INTERNET

środa, 15 kwietnia 2015 8:02

ZDRADA PRZEZ INTERNET

 

O ten temat prosiła mnie Czytelniczka.

Problem opisze na przykładzie Iwony. Iwona ma 34 lat  i pracuje w Warszawie w międzynarodowej korporacji zajmującej się kosmetykami. Iwona jest od 5 lat w związku nieformalnym z Bartkiem. Bartka – programistę poznała na imieninach swojej najlepszej przyjaciółki. Od razu poczuli, że mają ze sobą o czym rozmawiać i mają podobne poczucie humoru. Po roku znajomości zamieszkali ze sobą w Iwony mieszkaniu.

 

Przez jakiś czas był wspaniale ale od paru miesięcy Bartek jest dziwny, nie chce spędzać czasu z Iwoną. Ciągle siedzi przy komputerze i mówi, że musi ciężko pracować bo szef jest wymagający. Iwona rozumiała tą sytuację bo wie, że w korporacji wymagają często nadgodzin w biurze lub pracy zdalnej w domu.

 

Jednak pewnego dnia musiała skorzystać z laptopa Bartka bo jej się popsuł. Hasło dostępu znała bo kiedyś Bartek wygadał się… A w jego komputerze znalazła coś co ją bardzo zaniepokoiło…. Była to korespondencja z atrakcyjną kobietą najpierw na Facebooku a potem emailowa. Kobieta – ładna 27- letnia blondynka na Facebooku, miała wiele zdjęć, niektóre w wyzywających pozach…a w korespondencji znalazła wyznania Bartka, pisał, że jest ona zmysłowa, że chciałby ją bliżej poznać, że ma piękne ciało itp. A w innym emailu stwierdził, że czuje się bardzo samotny i nikt go nie rozumie i że potrzebuje rozmowy i czułości, ciepła…  Kasia napisała, że  skoro ją poznał to samotność się skończyła. Iwona czytała to i płakała i zastanawiała się dlaczego on pisze do obcej dziewczyny i dlaczego on czuje się samotny?…

Iwona od razu porozmawiałam z Bartkiem a ten zdenerwował się i powiedział, że to nieprawda, że pisał do niej ale nie spotkał się z nią i znajomość miała tylko i wyłącznie wirtualny charakter. "Zrób coś ze swoją zazdrością bo naprawdę zdradzę" powiedział i przez tydzień nie odzywali się do siebie…

Dla niego to była drobnostka a dla Iwony coś co nie dawało jej spokoju. Na zdjęciach kobieta, do której pisał Bartek wyglądała bardzo seksownie a Iwona  gdzie ona do niej? Ma ona przecież nadwagę a twarz smutną i zmęczoną… i nie chce jej się starać dla Bartka.

 

Od momentu gdy się dowiedziała o wymianie emaili Bartka z inną kobietą, nie może spać i nie może mu już zaufać. Codziennie wyobraża sobie jak on całuje się z Kamilą a ona zostaje sama… Od tej pory dokładnie sprawdza pocztę emailową swojego mężczyzny a czasem  grzebie mu w kieszeniach spodni w poszukiwaniu dowodu zdrady.

Iwona nie potrafi już być z Bartkiem i nie wie co robić.

Czuje się smutna, rozczarowana… Często odczuwa lęk że Bartek przyjdzie pewnego dnia i powie, że odchodzi do dziewczyny poznanej na Facebooku.

 

 Inny przypadek to Irena. Irena jest w związku od 3, 5 roku z Tomkiem. Ostatnio Tomek dużo pracuje a Irena ma więcej czasu bo studiuje. Irena czuje się zaniedbywana przez partnera i nie czuje się dowartościowana jako kobieta. Jak Tomek wyjechał na delegację, Irena założyła profil na portalu randkowym i tam poznała Patryka. Partyk od razu stwierdził, że jest ona kobietą jego życia i chce się z nią spotkać. Irena miała wątpliwości ale pomyślała sobie jak ma siedzieć w domu to lepiej spotkać się z miłym mężczyzną a przecież to nie zdrada… Na spotkaniu w eleganckiej restauracji mówił jej dużo wyszukanych komplementów i Irena poczuła się świetnie, wreszcie ktoś zobaczył w niej piękno, delikatność i wdzięk… A Tomek tego nie mówił, a Irena bardzo tego potrzebuje… Tak było miło, że Patryk zaprosił ją do swojego mieszkania znajdującego się na Ursynowie, a potem jeszcze jedna butelka wina Chianti i okazało się, że Irena zapomniała kompletnie o Tomku i spędziła noc z mężczyźną dopiero co poznanym przez Internet… Po tym jak zdradziła poczuła się źle i odczuwała duże poczucie winy. Stale się zastanawiała jak mogła to zrobić… .i myślała czy powiedzieć o swojej zdradzie Tomkowi czy zachować milczenie i udawać, że nic się nie stało…

 

Co zrobić gdy mężczyzna zdradza przez Internet?

 

 Po pierwsze, sprawdzić czy rzeczywiście doszło do zdrady, czy nie jest to po prostu flirt. Warto poddać analizie spotkanie jakie słowa zostały użyte i czy było spotkanie. W przypadku opisywanego Bartka nie było zdrady był flirt, komplementy, nie było dążenia aby się spotkać.

 

Po drugie, potraktować to jako ważny sygnał do pracy nad związkiem. Poszukiwanie nowego partnera, partnerki świadczy o tym, że jest kryzys w związku. Ze badań CBOS wynika, że aż 25 % Polaków przyznaje się do zdrady. Są to głównie mieszkańcy wielkich miast i osoby z wyższym wykształceniem. Ja jestem przeciwna rozpadowi związku i  rozwodowi, lepiej naprawiać jeśli się da relację, w którą włożyliśmy dużo energii, ciepła i miłości….

 

Po trzecie, pamiętać, że jak kontrolujemy swoją drugą połowę, grzebiemy w jego rzeczach, przeszukujemy komputer to związek może się szybko skończyć ale nie z przyczyny zdrady ale stałej i męczącej zazdrości.

 

Po czwarte, zacząć spędzać czas z naszym partnerem. Wiele par nie przywiązuje to tego wagi a to ważne aby wyjść do restauracji, na spacer, czy z wizytą do znajomych....

 

Po piąte, poszukać coacha i  sprawdzić jak naprawić związek, jakie sfery związku są zagrożone… Związki po zdradzie lub po próbie dokonania zdrady można naprawić oczywiście jeśli tego chce kobieta i mężczyzna….

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email  -DOBRYCOACH@WP.PL

 Dziękuję za to, że czytacie mój blog !!!

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

JAK MIEĆ CIERPLIWOŚĆ DO NASTOLATKA, DO DZIECKA?

środa, 01 kwietnia 2015 7:27

Jak nauczyć się cierpliwości w wychowaniu nastolatka?

 

Problem opiszę na przykładzie Katarzyny. Katarzyna ma 47 lat i pracuje w międzynarodowej korporacji w Warszawie gdzie pracuje w dziale HR.

Katarzyna jest mężatką i ma 14- letnią córkę Marysię.

Marysia nigdy nie sprawiała żadnych wychowawczych problemów, była prymuską, grzeczną miłą dziewczynką. A mama była jej największym autorytetem. Problemy zaczęły się gdy zmienili miejsce zamieszkania i związku z tym Marysia zaczęła chodzić do innej szkoły. A w nowym miejscu poznała rówieśników pijących, a nawet biorących "miękkie" narkotyki. Katarzyna zaczęła zauważać, że córka nie słucha jej, że przeklina.

Na wywiadówce w szkole dowiedziała się, że Marysia nie uczy się, że wagaruję, że zadaje się z chłopcem ze starszej klasy. Katarzyna przeżyła szok, nie wiedziała, że jest tak źle.

Postanowiła poradzić sobie sama. Najpierw nakrzyczała na córkę, potem powiedziała,że koniec z kieszonkowym, z siedzeniem przy komputerze, że nie będzie już chodzić z nią na zakupy. To jednak nic nie dało bo Marysia zrobiła się jeszcze bardziej agresywna. Jedyne co ją interesuje to ubrania – najlepiej markowe i drogie, Facebook, chłopcy i imprezy. Z jednej z imprez wróciła pijana i nie obierała telefonu a Katarzyna bardzo się denerwowała. A Marysia powiedziała, że telefon zostawiła w kurtce a matka powinna wyluzować bo nie da się z nią wytrzymać.

 

 Katarzyna nie ma kontaktu ze swoją córką. Nie rozmawiają na ważne tematy, raczej jest wymiana krótkich komunikatów np. czy odrobiłaś lekcje? A Marysia odpowiada, że zaraz za to się weźmie i koniec rozmowy.

Katarzyna odczuwa bezradność i zastanawia się jak dotrzeć do córki, co zrobić, żeby córka zrozumiała, że źle postępuje… Katarzyna boi się o przyszłość córki, że ona wybierze toksycznego i uzależnionego chłopaka, przestanie się uczyć i na nic jej starania aby zapewnić dziecku dobry start w życiu…

 

 Co zrobić jak tracimy kontakt z nastolatkiem?

 

Po pierwsze, zacząć od siebie.Rodzice nastolatków w obliczu problemów wychowawczych przeżywają szereg negatywnych emocji od bezradności, po złość i nawet agresję. Gdy spokojnie podejdziemy do problemów z dzieckiem szansa że  uda się rozwiązać konflikt rośnie. Tutaj potrzebne są indywidualnie dobrane techniki opanowania negatywnych emocji.

 

Po drugie, zmienić styl komunikacji. Jeśli stale mówimy naszemu dziecku to samo np. Posprzątaj swój pokój, zacznij się uczyć, odrób pracę domową itp. Dziecko przestaje tego słuchać. A wystarczy dopasować styl komunikacji do danego dziecka a już są pozytywne efekty…

 

Po trzecie, zainteresować się wewnętrznym światem nastolatka. Jak rozmawiam z nastolatkami to najczęściej mówią, że ich rodziców interesuje tylko i wyłącznie nauka – stopnie w szkole a mało interesuje ich to co oni myślą i czują…. Warto poświęcić czas na poznanie marzeń dziecka, jego celów, problemów emocjonalnych w szkole  a nawet z naszego punktu widzenia błahych nieważnych problemów. Tutaj potrzebna jest pomoc coacha, który opracuje techniki jak otworzyć dziecko i sprawić aby ono dzieliło się z rodzicem tym, co myśli i czuje…

 

Po czwarte, konsekwencja. Jeśli coś ustalamy z dzieckiem, zarówno my jak i dziecko muszą być konsekwentne w przestrzeganiu ustalonych zasad…

 

Po piąte, pamiętać, że autorytarny sposób wychowania nie sprawdza sprawdza. Rodzice traktują dzieci jako swoją własność. Wydają polecenia, rozkazy, nakazy, nic nie tłumaczą, „bo tak ma być”, „bo ja tak mówię”. Brytyjski naukowiec Jamie Barlett, stwierdził, że dobrze jest gdy rodzice stosują dyscyplinę ale też troskę, miłość, ciepło. Taki styl wychowania chroni dziecko przed uzależnieniami np. od alkoholu.

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email  -DOBRYCOACH@WP.PL

DROGIM CZYTELNIKOM ŻYCZĘ RADOSNYCH I CIEPŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCY !!!

 

Dziękuję za to, że czytacie mój blog !!!

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 

 

hpt://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAK PRZESTAĆ SIĘ BAĆ?

środa, 25 marca 2015 10:13

 JAK RADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM W PRACY I W ŻYCIU?

Dziś temat specjalnie dla Czytelnika.

 Problem opiszę na przykładzie Marcina.

Marcin ma 31 lat i pracuje w Warszawie w jednej stancji  telewizyjnej. Jego problem to lęk przed utratą pracy. Marcin ma duży kredyt na apartament znajdujący się na Kabatach

Marcin mocno przeżywa jak dowiedział się, że w stancji telewizyjnej będą zwolnienia. Już wyobraża sobie jak będzie wyglądało jego życie jak jego szefowa wręczy mu wymówienie. Przecież tak dobrze płatnej pracy już nie znajdzie. Nie ma też przyjaciół ani pomysłu jak zmienić swoje życie.  Ciągle rozmawia z kolegą Tomkiem jak będzie po utracie pracy i  jest bardzo przygnębiony. Ciągła gonitwa myśli, że nie będzie na kredyt, że straci mieszkanie, że będzie mieszkał pod mostem.

Marcin nie ma przyjaciół. Jego znajomi to ludzie, którzy ciągle czegoś od niego chcą a to żeby załatwił pracę, a to żeby pomógł….

 

Marcin nie może spać. Nie wierzy, że da sobie radę, myśli o sobie, że jego kwalifikacje są niewystarczające, żeby zdobyć pracę. Nie chce wyjeżdżać do Anglii jak jego znajomy i pracować fizycznie. Uważa, że to niesprawiedliwe, że w jego pracy nie ważne są osiągnięcia ale układy np. kto kogo popiera…

 

 Inny przypadek to Barbara. Barbara ma 36 lat i jest od trzech lat w związku z Jackiem. Barbara nie kocha Jacka ale bardzo boi się samotności. Jak obserwuje codziennie Jacka to denerwuje się i stale jest nim rozczarowana.

Jednak sama myśl, że wróci do domu a tam nikt nie będzie czekał ją bardzo przeraża. Tym bardziej, że jej wszystkie koleżanki są w związkach a ona będzie sama… A jak nikogo innego nie znajdzie? Barbara uważa, że ma przeciętną urodę i nie jest jej łatwo kogoś nowego poznać… Często marzy jak byłoby gdyby była z kimś innym, z kimś kto ma poczucie humoru i  ma męską inicjatywę w wymyślaniu jak spędzić czas wolny…

 

Jak przestać się bać życia?

 

 Po pierwsze, mieć świadomość, że często sami wyobrażamy sobie negatywne wydarzenia i tworzymy myśli pełne lęku i niepokoju. Jak trafnie stwierdził znany psychiatra Antoni Kępiński "człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości” U źródeł lęku jest bowiem rozbieżność między przyszłością subiektywną a obiektywnym stanem rzeczywistości.

 

Po drugie, poszukać osoby terapeuty, coacha, który opracuje indywidualne techniki walki z lękiem. Są one niezwykle skuteczne.

 

Po trzecie nie szukać wsparcia tam gdzie go nie ma. Opisywany wyżej Marcin zadzwonił do swojej mamy aby ona mu coś doradziła. Mama Marcina jednak wpadła w panikę i potem ciągle do Marcina dzwoniła z pytanie: "jak Ty synu dasz sobie radę?", "jak spłacisz kredyt jak ciebie zwolnią?"

 

Po czwarte, ocenić prawdopodobieństwo, że tak sytuacja, której się boisz, zdarzy się. Tutaj może być bardzo pomocna ocena osoby z zewnątrz. Często nie dostrzegamy własnych możliwości i  zbyt negatywnie oceniamy sytuacje, które nam się zdarzają.

 

Po piąte, zacząć działać. Umiejętności radzenia sobie z lękiem można się nauczyć i jest umiejętność na całe życie. Jeśli nie działamy w kierunku poprawy, nie szukamy pomocy, lęk może się potęgować i przekształcić się w nerwice lękową...

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email  -DOBRYCOACH@WP.PL

 

Dziękuję za to, że czytacie mój blog !

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

poniedziałek, 4 maja 2015

Licznik odwiedzin:  1 086 993  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1086993