Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 145 915 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK MIEĆ CIERPLIWOŚĆ DO NASTOLATKA, DO DZIECKA?

środa, 01 kwietnia 2015 7:27

Jak nauczyć się cierpliwości w wychowaniu nastolatka?

 

Problem opiszę na przykładzie Katarzyny. Katarzyna ma 47 lat, pracuje w międzynarodowej korporacji w Warszawie gdzie pracuje w dziale HR.

Katarzyna jest mężatką i ma 14- letnią córkę Marysię.

Marysia nigdy nie sprawiała żadnych wychowawczych problemów, była prymuską, grzeczną miłą dziewczynką. A mama była jej największym autorytetem. Problemy zaczęły się gdy zmienili miejsce zamieszkania i związku z tym Marysia zaczęła chodzić do innej szkoły. A w nowym miejscu poznała rówieśników pijących, a nawet biorących miękkie narkotyki. Katarzyna zaczęła zauważać, że córka nie słucha jej, że przeklina.

Na wywiadówce w szkole dowiedziała się, że Marysia nie uczy się, że wagaruję, że zadaje się z chłopcem ze starszej klasy. Katarzyna przeżyła szok, nie wiedziała, że jest tak źle.

Postanowiła poradzić sobie sama. Najpierw nakrzyczała na córkę, potem powiedziała,że koniec z kieszonkowym, z siedzeniem przy komputerze, że nie będzie już chodzić z nią na zakupy. To jednak nic nie dało bo Marysia zrobiła się jeszcze bardziej agresywna. Jedyne co ją interesuje to ubrania – najlepiej markowe i drogie, Facebook, chłopcy i imprezy. Z jednej z imprez wróciła pijana i nie obierała telefonu a Katarzyna bardzo się denerwowała. A Marysia powiedziała, że telefon zostawiła w kurtce a matka powinna wyluzować bo nie da się z nią wytrzymać.

 

 Katarzyna nie ma kontaktu ze swoją córką. Nie rozmawiają na ważne tematy, raczej jest wymiana krótkich komunikatów np. czy odrobiłaś lekcje? A Marysia odpowiada, że zaraz za to się weźmie i koniec rozmowy.

Katarzyna odczuwa bezradność i zastanawia się jak dotrzeć do córki, co zrobić, żeby córka zrozumiała, że źle postępuje… Katarzyna boi się o przyszłość córki, że ona wybierze toksycznego i uzależnionego chłopaka, przestanie się uczyć i na nic jej starania aby zapewnić dziecku dobry start w życiu…

 

 Co zrobić jak tracimy kontakt z nastolatkiem?

 

Po pierwsze, zacząć od siebie.Rodzice nastolatków w obliczu problemów wychowawczych przeżywają szereg negatywnych emocji od bezradności, po złość i nawet agresję. Gdy spokojnie podejdziemy do problemów z dzieckiem szansa że  uda się rozwiązać konflikt rośnie. Tutaj potrzebne są odpowiednie techniki opanowania negatywnych emocji.

 

Po drugie, zmienić styl komunikacji. Jeśli stale mówimy naszemu dziecku to samo np. Posprzątaj swój pokój, zacznij się uczyć, odrób pracę domową itp. Dziecko przestaje tego słuchać. A wystarczy dopasować styl komunikacji do danego dziecka a już są pozytywne efekty…

 

Po trzecie, zainteresować się wewnętrznym światem nastolatka. Jak rozmawiam z nastolatkami to najczęściej mówią, że ich rodziców interesuje tylko i wyłącznie nauka – stopnie w szkole a mało interesuje ich to co oni myślą i czują…. Warto poświęcić czas na poznanie marzeń dziecka, jego celów, problemów emocjonalnych w szkole  a nawet z naszego punktu widzenia błahych nieważnych problemów. Tutaj potrzebna jest pomoc coacha, który opracuje techniki jak otworzyć dziecko i sprawić aby ono dzieliło się z rodzicem tym, co myśli i czuje…

 

Po czwarte, konsekwencja. Jeśli coś ustalamy z dzieckiem, zarówno my jak i dziecko muszą być konsekwentne w przestrzeganiu ustalonych zasad…

 

Po piąte, pamiętać, że autorytarny sposób wychowania nie sprawdza sprawdza. Rodzice traktują dzieci jako swoją własność. Wydają polecenia, rozkazy, nakazy, nic nie tłumaczą, „bo tak ma być”, „bo ja tak mówię”. Brytyjski naukowiec Jamie Barlett, stwierdził, że dobrze jest gdy rodzice stosują dyscyplinę ale też troskę, miłość, ciepło. Taki styl wychowania chroni dziecko przed uzależnieniami np. od alkoholu.

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email  -DOBRYCOACH@WP.PL

 

 

 

Dziękuję za to, że czytacie mój blog !

 

 

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (2) | dodaj komentarz

JAK PRZESTAĆ SIĘ BAĆ?

środa, 25 marca 2015 10:13

 JAK RADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM W PRACY I W ŻYCIU?

Dziś temat specjalnie dla Czytelnika.

 Problem opiszę na przykładzie Marcina.

Marcin ma 31 lat i pracuje w Warszawie w jednej stancji  telewizyjnej. Jego problem to lęk przed utratą pracy. Marcin ma duży kredyt na apartament znajdujący się na Kabatach

Marcin mocno przeżywa jak dowiedział się, że w stancji telewizyjnej będą zwolnienia. Już wyobraża sobie jak będzie wyglądało jego życie jak jego szefowa wręczy mu wymówienie. Przecież tak dobrze płatnej pracy już nie znajdzie. Nie ma też przyjaciół ani pomysłu jak zmienić swoje życie.  Ciągle rozmawia z kolegą Tomkiem jak będzie po utracie pracy i  jest bardzo przygnębiony. Ciągła gonitwa myśli, że nie będzie na kredyt, że straci mieszkanie, że będzie mieszkał pod mostem.

Marcin nie ma przyjaciół. Jego znajomi to ludzie, którzy ciągle czegoś od niego chcą a to żeby załatwił pracę, a to żeby pomógł….

 

Marcin nie może spać. Nie wierzy, że da sobie radę, myśli o sobie, że jego kwalifikacje są niewystarczające, żeby zdobyć pracę. Nie chce wyjeżdżać do Anglii jak jego znajomy i pracować fizycznie. Uważa, że to niesprawiedliwe, że w jego pracy nie ważne są osiągnięcia ale układy np. kto kogo popiera…

 

 Inny przypadek to Barbara. Barbara ma 36 lat i jest od trzech lat w związku z Jackiem. Barbara nie kocha Jacka ale bardzo boi się samotności. Jak obserwuje codziennie Jacka to denerwuje się i stale jest nim rozczarowana.

Jednak sama myśl, że wróci do domu a tam nikt nie będzie czekał ją bardzo przeraża. Tym bardziej, że jej wszystkie koleżanki są w związkach a ona będzie sama… A jak nikogo innego nie znajdzie? Barbara uważa, że ma przeciętną urodę i nie jest jej łatwo kogoś nowego poznać… Często marzy jak byłoby gdyby była z kimś innym, z kimś kto ma poczucie humoru i  ma męską inicjatywę w wymyślaniu jak spędzić czas wolny…

 

Jak przestać się bać życia?

 

 Po pierwsze, mieć świadomość, że często sami wyobrażamy sobie negatywne wydarzenia i tworzymy myśli pełne lęku i niepokoju. Jak trafnie stwierdził znany psychiatra Antoni Kępiński "człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości” U źródeł lęku jest bowiem rozbieżność między przyszłością subiektywną a obiektywnym stanem rzeczywistości.

 

Po drugie, poszukać osoby terapeuty, coacha, który opracuje indywidualne techniki walki z lękiem. Są one niezwykle skuteczne.

 

Po trzecie nie szukać wsparcia tam gdzie go nie ma. Opisywany wyżej Marcin zadzwonił do swojej mamy aby ona mu coś doradziła. Mama Marcina jednak wpadła w panikę i potem ciągle do Marcina dzwoniła z pytanie: "jak Ty synu dasz sobie radę?", "jak spłacisz kredyt jak ciebie zwolnią?"

 

Po czwarte, ocenić prawdopodobieństwo, że tak sytuacja, której się boisz, zdarzy się. Tutaj może być bardzo pomocna ocena osoby z zewnątrz. Często nie dostrzegamy własnych możliwości i  zbyt negatywnie oceniamy sytuacje, które nam się zdarzają.

 

Po piąte, zacząć działać. Umiejętności radzenia sobie z lękiem można się nauczyć i jest umiejętność na całe życie. Jeśli nie działamy w kierunku poprawy, nie szukamy pomocy, lęk może się potęgować i przekształcić się w nerwice lękową...

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email  -DOBRYCOACH@WP.PL

 

Dziękuję za to, że czytacie mój blog !

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH...

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

JAK RADZIĆ SOBIE GDY KOBIETA UTRZYMUJE DOM

środa, 18 marca 2015 9:12

GDY KOBIETA  ZARABIA NA DOM  A MĄŻ NIE PRACUJE...

 

Dziś temat na życzenie miłej Czytelniczki.

Temat przedstawię na przykładzie mojej znajomej Klaudii. Klaudia ma 31 lat, pracuje w korporacji w Warszawie i zajmuje się finansami. Klaudię poznałam podczas badań naukowych do doktoratu, Klaudia bardzo mi pomogła i dzięki niej udało się przeprowadzić wywiady pogłębione z pracownikami tej korporacji.

Kiedy Klaudia do mnie zadzwoniła słychać było, że jest załamana. Powiedziała, że chodzi o wstydliwy problem. Okazało się że o fakt, że jej mężczyzna nie pracuje i to ona utrzymuje dom.

Pięć lat temu Klaudia była szczęśliwa, że poznała tak wspaniałego mężczyznę. Michał to wysoki, przystojny brunet, ukończył studia na Wydziale Transportu na Politechnice Warszawskiej. Kiedy się poznali, Michał dobrze zarabiał, był zaradny i energiczny.

    Od trzech miesięcy gdy go zwolniono, wszystko się zmieniło. Michał nie szuka pracy, czasem wyśle jedno lub dwa CV. Najczęściej siedzi w domu, gra w gry komputerowe, ogląda TV i nic nie robi. Klaudia najbardziej denerwuje się gdy wraca z pracy. Po pracy robi zakupy i dźwiga je do domu. A w domu widzi Michał rozłożonego na kanapie, obok pudełka po pizzy, bałagan i wszystko czeka aż Klaudia przyjdzie posprząta…

 

Michał nie czuje się winny, że nie pomaga a wręcz krzyczy na Klaudię, że ona jako kobieta nie dba o dom. A to obiadu nie ma a to prania Klaudia nie zrobiła, a to inne kobiety mimo że pracują to dbają o dom i o mężczyznę a ona nie…. To bardzo złości Klaudię, zastanawia się skąd jego egoizm i gdzie ona zrobiła błąd? Klaudia powtarza 10 razy – "znajdź pracę",  "zacznij pracować !",  "przejrzyj oferty pracy". A potem  mówi mu, że jest skończonym leniem, że nie ma ambicji, że w głowie ma tylko gry komputerowe i  spanie…

 Klaudia nie chce rozstawać się z Michałem bo go kocha…

Wie jednak, że ta sytuacja ją przerasta.  Ciągle płacze tym bardziej, że Michał nie docenia, że ona tak ciężko pracuje, żeby mieli co jeść.

 

Co zrobić w sytuacji gdy mężczyzna nie pracuje a cieżar utrzymania domu spada na kobietę?

 

Po pierwsze, poznać przyczynę zachowania mężczyzny. Przyczyna może być złożona może to być brak wiary we własne siły, brak wsparcia, początki depresji może trudna sytuacja na rynku pracy i wymagane jest przekwalifikowanie a to być też lenistwo.

 

Po drugie, pamiętać, że zbyt wiele dając nie otrzymamy więcej miłości. Osoby typu "Dawca", często poświęcają się bo liczą, że ktoś to doceni i bardziej ich będzie kochał.

 

Po trzecie, zmienić sposób komunikacji. Jeśli codziennie powtarzamy mężczyźnie, że jest leniem, że nic nie robi, że jest beznadziejny itp., pogarszamy sytuację bo jest to komunikacja oparta na krytyce odbieranej jako atak.

 

Po czwarte, skontaktować  się z coachem a on opracuje jak wyjść z tak trudnej sytuacji.

Ja spotkałam się z Michałem i opracowałam analizę jego kompetencji i wspólnie ustaliśmy gdzie i w jakim charakterze chciałby pracować. Inna sprawa to podział obowiązków domowych. Niedobrze jest gdy tylko jedna osoba jest przeciążona pracą i codziennymi sprawami typy zakupy, sprzątanie itp. Michał nie był zadowolony gdy to mu powiedziałam. Ale w końcu zgodził się i okazało się, że przy dobrej organizacji czasu można poszukać pracy i pomóc Klaudii w domu. Po kilku miesiącach wszystko się zmieniło na lepsze. Michał zaczął pomagać w domu, rozpoczął poszukiwania pracy i znalazł pracę wprawdzie nieco mniej płatną niż poprzednią ale z pespektywami rozwoju.

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email DOBRYCOACH@WP.PL

Dziękuję za to, że czytacie mój blog !

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK BRONIĆ SIĘ PRZED MOBBIGIEM W PRACY?

środa, 11 marca 2015 7:03

Jak bronić się przed mobbingiem w pracy?

 

 O ten tekst prosiła mnie miła Czytelniczka.

Problem opiszę na przykładzie Iwony. Iwonę poznałam  u mojej koleżanki. Iwona ma 33 lat i pracuje w międzynarodowej Agencji Reklamowej w Warszawie. Iwona zajmuje się kontaktami z czołowymi klientami.

 

Jej problem to mobbing ze strony szefowej. Iwona zawsze marzyła o pracy właśnie w tej Agencji Reklamowej, przez dwa lata pracowała w małej firmie, potem  dostawała się do innej firmy aż wreszcie przeszła pomyślnie trudne i żmudne etapy rekrutacji i została podpisana z nią umowa.

Na początku wszystko się dobrze układało. Jednak po kilku miesiącach szefowa zaczęła ją publicznie krytykować.

Często też Iwona była pomijana przy imprezach firmowych. Szefowa wszystkich zapraszała a Iwonie powiedziała, że ona nie ma nie przychodzić i nie wyjaśniła dlaczego.

Potem Iwona dowiedziała się od koleżanki, że szefowa mówi innym pracownikom o niej, że jest niekompetentna, że nie ma sensu z nią współpracować i że niedługo ją zwolni.

Iwona czuła się samotna w firmie i nie było życzliwych ludzi, którzy stanęliby w jej obronie.

Pojawiły się problemy ze zdrowiem. Iwona nie mogła spać,  odczuwała ciągłe zmęczenie i smutek. Czuła się bezradna, nie wiedziała co zrobić?

Nie mogła zrezygnować z pracy bo ma kredyt mieszkaniowy i 6-letniego syna, którego samotnie wychowuje.

A poza tym tak ciężko pracowała na tą pozycję w firmie, że szkoda byłoby wszystko co osiągnęła na polu zawodowym stracić...

 

Nikt tego problemu nie rozumiał. Mama Iwony radziła, żeby wytrzymać w pracy bo o inną pracę ciężko. Koleżanka z pracy stwierdziła, że szefowa taka jest i trzeba się z tym pogodzić, najlepiej siedzieć cicho a może przestanie..

 

 Co zrobić w takiej sytuacji?

 

Po pierwsze, pamiętaj, że strategia, która zakłada, że trzeba poczekać, aż problem sam się rozwiąże jest nieskuteczna. Nie wolno też zakładać, że nie odzywając się gdy ktoś  nas atakuje w pracy i obniża nasze kompetencje dajemy mimowolne przyzwolenie na kontynuację na takiego postępowania.

 

Po drugie, zwrócić się po pomoc do coacha a on opracuje taktykę zmiany tej sytuacji.

Opisywana wyżej Iwona dostała ode mnie konkretne wskazówki jak mówić i co mówić do szefowej, jak się bronić umiejętnie? Iwona postępowała według moich dokładnych rad i po 3 miesiącach zaczęło być dużo lepiej...

 

Po trzecie, dbać o siebie. Jeśli ktoś jest w krytycznej sytuacji i nie dba o siebie np. o swoje zdrowie,  o swoje przyjemności, o ciekawie spędzony czas wolny itp. prawdopodobieństwo wyjścia z tego sytuacji maleje…

.

Po czwarte,  pamiętać, że mobbing jest szkodliwy przede wszystkim dla psychiki. Typowymi zaburzeniami będącymi skutkiem długotrwałego mobbingu są: zespół depresyjny, stany lękowe i fobijne oraz PTSD (zespół stresu pourazowego).


 Po piąte, jak trafnie zauważył niemiecki psychiatra Heinz Leymann, działanie osoby lub osób stosujących mobbing ma na celu pokazanie osobie, że nie ma dla niej miejsca w firmie i zniszczenia jej  na polu zawodowym oraz prywatnym. Jest to według H. Leymanna  psychiczny terror, a osoby mobbingujące nie zyskują nic poza „satysfakcją” wynikającą z poniżania innych.

 

Po szóste, walczyć  z poczuciem winy.  Często osoby poddane lobbingowi w pracy czują się winne, analizują swoje postępowanie, szukając przyczyny zaistniałej sytuacji. A przyczyna mobbingu  może  tkwić nie pracowniku lecz w kompleksach i braku inteligencji emocjonalnej szefowej lub szefa…

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email DOBRYCOACH@WP.PL

 Dziękuję za to, że czytacie mój blog.

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

CZY MOŻNA BYĆ SZCZĘŚLIWYM PO ROZWODZIE? JAK UŁOŻYĆ SOBIE ŻYCIE PO ROZWODZIE?

środa, 04 marca 2015 7:27

CZY MOŻNA BYĆ JESZCZE SZCZĘŚLIWYM PO ROZWODZIE?

Dziś temat specjalne dla Czytelnika.

Problem opiszę na przykładzie Adama.

Adam ma 40 lat i pracuje w korporacji jako logistic manager. Swoją żonę Magdę poznał na studiach. Wtedy wydawała mu się spokojną, ciepłą, wspaniałą kobietą. Jednak po latach wszystko się zmieniło…

Adam pamięta ten dzień to była niedziela, kiedy żona powiedziała, że muszą poważnie porozmawiać… Wtedy powiedziała, że ona już go nie kocha, że poznała kogoś w pracy i żeby nie robił scen bo to nic nie da…

 

Później dowiedział się, że romans żony trwał aż trzy lata a on poczuł się oszukiwany, zdradzony i rozczarowany. Na początku próbował ratować małżeństwo, kupił kwiaty, zorganizował romantyczny wyjazd. Ale to nic nie dało. Magda powiedziała, że nie ma szans na ratowanie związku i ona nie chce z nim być i nie chce go oglądać. A co on takiego złego jej zrobił, zastanawiał się Adam. Przecież dbał o rodzinę o żonę i o synka. Nie mieli problemów finansowych, Adam pracował ciężko aby rodzina miała wszystko. A nawet o rocznicach ślubu zawsze pamiętał…

 

Adam załamał się, życie dla niego straciło sens. W pracy  też zaczęły się problemy. Nie miał chęci wstawać rano i chodzić do pracy. Dlaczego żona wybrała innego mężczyznę? Przecież tamten mężczyzna jest łysy, brzydki i mniej zarabia… a jednak wolała jego.

Adam przeżywał rozwód i był ciągle przygnębiony. Po rozwodzie zastanawiał się co dalej? Czy uda się  na nowo ułożyć życie po takim traumatycznym rozwodzie? Czy będzie w stanie komuś zaufać?

 

Adam szukał wsparcia w rodzinie. Ale rodzina powiedziała, że Adam od małego miał pecha w życiu i jest głupi że taką żonę wybrał i że to jego wina bo zakochał się w niewłaściwej osobie…

Takie rozmowy z rodziną z mamą  czy z bratem jeszcze bardziej przygnębiały Adama i nie wiedział jak zmienić swoje życie na lepsze i jak przestać stale myśleć o byłej żonie?

 

Inny przypadek to Anna. Anna niedawno się rozwiodła. Jej były mąż  nadużywał alkoholu. Często była przemoc fizyczna i psychiczna.

Po rozwodzie Anna czuła się wolna ale tęskniła za mężem. To było dla niej dziwne bo z jednej strony czuła ulgę a z drugiej tak się przyzwyczaiła do męża, że brakowało jej go… W pracy zaczął się Anną interesować kolega z pracy ale Anna nie chce już żadnego związku bo się boi, że nie uda się tak jak z byłym mężem…

 

Jak poradzić sobie po rozwodzie?

 

 Po pierwsze, wzmocnić swoje poczucie wartości. Po rozstaniu czują się kobiety lub mężczyźni odrzuceni, niepotrzebni, bezwartościowi. Warto podjąć pracę aby to zmienić bo to nie inni określają naszą wartości ale  my sami decydujemy jak siebie samych postrzegamy…

 

Po drugie, poszukać wsparcia czy to w rodzinie, czy to u coacha. Opisywane przeze mnie przypadki niestety nie znalazły ciepła i pomocy wśród rodziny. Rodzice opisywanego wyżej Adama obwiniali go za rozpad małżeństwa i często krytykowali go.

 

Po trzecie, umacniać wiarę, że przyszłość będzie dobra i bezpieczna. Równie ważna jest zmiana przekonań na temat kobiet czy mężczyzn. Wiele kobiet po rozwodzie nienawidzi wszystkim mężczyzn, kojarzą im się z bólem, cierpieniem związanym z poprzednim małżeństwem. Jest to krzywdząca dla płci przeciwnej generalizacja bo prawdopodobieństwo, że spotkamy taką samą osobę jak były mąż czy też była żona jest małe...

 

Po czwarte, dać sobie czas. Według badań naukowych rozwód jest traktowany jako trauma i potrzeba około 2- 3 lat aby dojść do równowagi. Jeśli jednak korzystamy wsparcia rozpoczęcie nowego życie jest szybsze…

 

Po piąte, uwierzyć, że można mimo rozwodu być jeszcze szczęśliwym. Znam osoby po rozwodzie, które są już w nowych związkach, są zadowoleni. Choć też przez jakiś czas przeżywały kryzys emocjonalny ale pokonały smutek., bezradność. Mimo traumy rozpoczęli nowe życie….

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio na  mój email DOBRYCOACH@WP.PL

 

Dziękuję za to, że czytacie mój blog.

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

środa, 1 kwietnia 2015

Licznik odwiedzin:  1 070 012  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1070012