Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 137 859 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK ZYSKAĆ AKCEPTACJĘ INNYCH?

wtorek, 20 stycznia 2015 14:48

Jak zyskać akceptację innych?

Dziś temat na życzenie Czytelnika.

 Problem opiszę na przykładzie  Marcina. Marcin ma 30 lat, pracuje jako programista w firmie telekomunikacyjnej w Warszawie.

Jego problem to fakt, że nie jest lubiany a często czuje się wykluczony towarzysko. Koledzy z zespołu rzadko do niego coś mówią. A jak idą po pracy na piwo to nigdy nie proponują mu wspólnego wyjścia. Podobnie jest w stołówce pracowniczej, on dosiada się do kolegów , koledzy przestają rozmawiać. Słyszał o sobie opinię, że jest mało towarzyski i nieciekawy. On chciałby porozmawiać ale nie wie o czym i czy to będzie dla kogoś ciekawe. Marcin nie ma przyjaciół poza pracą. Kiedyś miał kolegę Artura, ten bardzo pomógł mu na studiach na wydziale informatyki. Jednak Marcin nie umiał ani tego docenić ani się zrewanżować. W jego życiu pojawiali się ludzie, którzy chcieli mu bezinteresownie pomóc ale Marcin albo tego nie dostrzegał albo nie powiedział nawet zwykłego „ dziękuję”.

Marcin pamięta, że często miał problemy w komunikacji z ludźmi. Zwykle siedzi przy komputerze, 10 godzin w pracy a po pracy gra w gry komputerowe i tak mu mija dzień za dniem.

Marcin ma też problem z okazywaniem pozytywnych uczuć. Nie umie powiedzieć swojej mamie, że wiele dla niego zrobiła.  A gdy miał dziewczynę, powiedzenie jej o swoich uczuciach było dla niego bardzo trudne…

Marcin często zastanawia się co zrobić aby nawiązać kontakt z innymi aby mógł z kolegami się pośmiać, pożartować, aby nie czuł się obco w każdym środowisku, do którego wejdzie…

 

Co zrobić jak nie jesteś lubiany, jak nie jesteś lubiana?

 

 Po pierwsze, ważne jest poczucie własnej wartości. Jeśli my sami postrzegamy siebie samych jako nudnych, nietowarzyskich trudno, żeby inni dostrzegli w nas coś przeciwnego…

 

Po drugie, warto podejmować działanie w kierunku inicjowania kontaktów. Wiele ludzi jest przekonanych, że to inni powinni zaczynać rozmowę. Działanie i jednoczesne uczenie się technik komunikacji daje dobre rezultaty.

 

Po trzecie, warto pamiętać co twierdzi profesor Elliot Aronson, który udowodnił, że ludzie lubią ludzi podobnych do siebie pod względem wyglądu, zainteresowań, statusu społeczno- ekonomicznego.

 

Po czwarte, nic tak nie denerwuje ludzi jak brak wdzięczności. Warto dziękować i warto innym oferować swoją pomoc.

 

Po piąte,  każdy przypadek jest inny. Jednych ludzi ludzie nie lubią za np. za krytykę, złośliwość a innych ludzi można nie lubić np.  za to, że są tacy doskonali… Warto z coachem przeanalizować jakie są przyczyny brak akceptacji.

 

Po szóste, warto w tym oczekiwaniu aby ludzie Ciebie lubili  pamiętać że gdy tak bardzo pragniemy akceptacji innych nasza skłonność do konformistycznych zachowań rośnie. Możemy się też stać osobami zewnątrzsterownymi  jak twierdzi słynny socjolog David Riesman zatracić w imię akceptacji przez innych , wiedzę kim jesteśmy i dokąd zmierzamy...

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio - oto mój email DOBRYCOACH@WP.PL

 

 

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

SILNA KOBIETA W ZWIĄZKU Z MĘŻCZYZNĄ

środa, 14 stycznia 2015 10:32

Gdy silna kobieta jest w związku z mężczyzną

 Dziś tekst napisany na życzenie Czytelniczki z Warszawy.

Problem opiszę na przykładzie Agnieszki. Agnieszka to brunetka, ma 30 lat, jest menadżerem w koncernie farmaceutycznym w Warszawie Jej problem to związki, prawie wszystkie kończyły się rozstaniem.

Agnieszka jest teraz w związku z Marcinem. Bardzo zależy jej aby ta relacja trwała i przerodziła się w małżeństwo.

Jednak nic na to  się nie zanosi. Ciągle się kłócą a Marcin wspomniał ostatnio, że chciałaby być sam…

Powodem kłótni jest najczęściej władczy charakter Agnieszki. Agnieszka nie uwzględnia opinii Marcina bo ona wie przecież lepiej co dla niego jest najlepsze.  Agnieszka organizuje ich wspólne życie. Po pracy robi zakupy, potem planuje ich wspólny czas wolny. Wybiera film, na który chce pójść a Marcin ma tylko się zgodzić i iść z nią…

Tak samo jest z wakacjami, Agnieszka wybiera miejsce wypoczynku, dokonuje rezerwacji a potem mówi Marcinowi, gdzie jadą na wakacje…

Agnieszka uważa Marcina za mężczyznę bez inicjatywy i energii.

Ona zarabia na ich piękny dom i utrzymanie. Marcin ma małą pensję i nie ma ambicji pójść dalej. Wszystko na jej głowie a on nic nie pomaga. A jak chce pomóc to zawsze robi to źle i bez refleksji.

Agnieszka dziwi się, że Marcin nie jest jej wdzięczny. Kim on byłby gdyby nie ona? Mieszkałby z dwoma kolegami w wynajmowanym, zagrzybionym mieszkaniu. A tak to mieszka z nią w dużym apartamencie niedaleko Lasu Kabackiego. Agnieszka dba o to aby stale biegał, brał suplementy, był szczupły.

Mimo starań Agnieszki Marcin mówi jej, że czuje się przytłoczony, że chciałby sam podejmować decyzje, chciałby aby Agnieszka też pozwoliła mi wybrać film, restaurację, do której pójdą.

A dla Agnieszki Marcin jest typowym mężczyzną, leniwym i wygodnym a ona dla niego się poświęca.

 To prawda, że codziennie mu dokucza i często przypomina mu, że to wszystko dzięki niej, jej ciężkiej wieloletniej pracy.

 

Co zrobić gdy silna kobieta chce stworzyć szczęśliwy związek?

 Po pierwsze, prawdziwa siła nie polega na tym aby kogoś podporządkować sobie i nie uwzględniać, że każdy z nas jest inny – ma inne preferencje i inaczej dokonuje wyborów.

 

 Po drugie, nie może być w  związku tak zachwiana równowaga w dawaniu i w braniu. Opisywana Agnieszka powinna częściej prosić o pomoc swojego partnera.

 

Po trzecie, to postępowanie silnej kobiety cechuje często niskie poczucie wartości i lęk przed odrzuceniem. Stąd jej potrzeba dominowania i kontrolowania otoczenia.

 

Po czwarte, często silne kobiety narzekają na swoich mężczyzn, że są nieudacznikami, nie mają inicjatywy, nie starają się i są leniami. Tymczasem gdy to mężczyzna chce się wykazać np. sam zorganizować wyjazd na weekend spotyka się to z dużą krytyką ze strony kobiety. Normalną jego reakcją jest wycofanie się i przyjęcie, że kobieta nie chce jego pomysłów.

 

Po piąte, o ile silna kobieta świetnie radzi sobie w pracy np. na kierowniczych stanowiskach, to w życiu prywatnym często ma problemy w relacjach z innymi. Zachowania z pracy – czyli  np. stwierdzenie "wykonaj to jak najszybciej" przenosi do domu do swojego mężczyzny.

Można  jednak pomóc takiej parze. Opisywana Agnieszka była trudną Osobą bo nie przyjmowała żadnej wskazówki ani propozycji aby zrobić coś inaczej. Jednak mój upór i skuteczne techniki dały bardzo dobre efekty. Agnieszka i Marcin planują ślub. Marcin już bardziej jest partnerem w związku niż uległym . Zmienił pracę, okrył nową pasję triatlon  i namówił Agnieszkę aby razem uprawiali ten sport…

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio - oto mój email DOBRYCOACH@WP.PL

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

MANIPULACJA DZIECKIEM PRZEZ RODZICÓW, PRZEZ MATKĘ, OJCA

środa, 07 stycznia 2015 8:06

Manipulacja dzieckiem przez rodziców

 Dziś temat na życzenie Czytelnika.

Problem opiszę na przykładzie Jarka. Jarek ma 43 lata, pracuje jako administrator sieci w korporacji w Warszawie. Jest dwa lata po ciężkim rozwodzie. Ma on synka – Darka. Była żona Ewelina stale manipuluje dzieckiem. Jarek słyszał, jak eks- żona mówi do syna, że ojciec jest zły, że ich zostawił, że nie można na niego liczyć. Jak była żona przestaje mówić przykre rzeczy do syna to zaczyna oczerniać Jarka teściowa. Efekt – syn stał się małomówny, jak się spotykają to Jarek ma wrażenie, że syn ma do niego żal i że uwierzył w to co mu wmawiają była żona i teściowa. Teraz mieli wyjechać wspólnie do Zakopanego z synem a okazało się, że była żona nie zgadza się i lepiej żeby siedział na wsi u jej rodziny i się nudził.

Jarek martwi się, że syn nie chce opowiadać o sytuacji w domu. Jak Jarek zapyta się co w szkole, syn odpowiada „ dobrze” i nic potem nie powie. Jarek kocha syna i bardzo chciałby aby syn odwzajemniał jego uczucia. Czuje się źle z tym. Była żona stosuje różne techniki manipulacji np. mówi do syna, że kupi mu nową grę komputerową pod warunkiem, że nie spotka się z ojcem. Stosuje też zastraszanie np. mówi synowi, że jak będzie niegrzeczny odda go do Domu Dziecka bo ojciec go nie chce. Syn Darek ma problemy w szkole i nie ma kolegów. Najczęściej siedzi przed komputerem i zajmuje się grami komputerowymi...

Inny przypadek to Ewa. Ewa ma 12 letnią córeczkę. W jej związku z Marcinem nie ma już takiej dobrej komunikacji jak na początku.

Ewa powtarza córce, że tylko ona ją rozumiem że tata jest zajęty i nie ma  nią czasu. Ewa kupuje córce wszystko co na co ona ma ochotę,. Jest też najlepszą przyjaciółką córki. Jednocześnie pomijana jest osoba jej męża i ojca. Jak planują zakupy, nigdy nie zabierają męża. Marcin czuje się z tym źle. Chciałby z córką spędzić czas wolny i chciałby mieć też dobry kontakt z córeczką. Rozmawiał o tym  z żoną a ta stwierdziła, że to jej dziecko i żeby się nie wtrącał…

 

Co zrobić gdy jedno z rodziców manipuluje dzieckiem?

 

Po pierwsze rozpoznać, jakie techniki manipulacji. Co mówi się do dziecka i jakie są zachowania żony czy męża. Często stosowany jest efekt kontrastu.

 

Po drugie, mimo wszystko walczyć. Często o to chodzi byłemu małżonce, małżonkowi aby przestać kontaktować się z dzieckiem.

 

 Po trzecie,  w wyniku walki o dziecko może pojawić się według amerykańskiego psychiatry Gardnera syndrom oddzielenia od opiekuna. Syndrom ten charakteryzuje stałe umniejszanie i oczernianie m.in. jednego z rodziców oraz brak poczucia winy i świadomości, że takie postępowanie jest szkodliwe dla dziecka. Skutkiem jest wycofanie się dziecka z relacji z źle ocenianym rodzicem i  dziecko stara się spełniać oczekiwania rodzica , z którym na co dzień mieszka…

Optymistyczne jest fakt, że można z manipulacją skutecznie walczyć a z moich doświadczeń wynika, że rodzic ma szansę na stworzenie silnej relacji z dzieckiem mimo manipulacji ze strony matki. Potrzebna jest jednak tutaj odpowiednia strategia i umiejętne stosowanie technik przeciwdziałających manipulacji.

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio - oto mój email DOBRYCOACH@WP.PL

 

 

 

Drogim Czytelnikom z okazji Nowego Roku 2015 życzę pozytywnych zmian, odwagi do ich przeprowadzania oraz spotkań z dobrymi i mądrymi ludźmi...

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam ładny, oryginalny pierścionek w dobrej cenie  i jestem zadowolona.

 

 TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAK DOKONAĆ DUŻEJ ZMIANY W ŻYCIU?

środa, 31 grudnia 2014 7:42

 Jak dokonać dużej zmiany w życiu?

 

 Dziś temat napisany dla Czytelnika dla Pana Tomasza.

Problem opiszę na przykładzie Adama. Adam ma 33 lat, pracuje w międzynarodowej korporacji jako logistyk menadżer w Warszawie. Jego problem to stale niezadowolenie z życia. Adam chciałby dokonać w życiu zmian ale bardzo boi się, że jak się odważy to  będzie gorzej.

Adam od dwóch lat mieszka z Małgosią. Poznał ją w jednym z modnych warszawskich klubów. Podobała mu się bo to ładna blondynka. Małgosia studiuje zarządzanie i marketing. Z czasem okazało się, że nie mają tematów do rozmów i mają inne cele życiowe. Małgosia chce jeszcze podróżować, pochodzić na imprezy. Jestem młoda i chcę póki czas korzystać z życia… A Adama imprezy zwyczajnie nudzą i nie chce na nie chodzić. Adam myśli już o spokojniejszym życiu. Jeśli ma się z kimś spotkać na imprezie, to chciałby aby rozmowa była ciekawa, Adam ma swoje zainteresowania i chce o nich porozmawiać. Fascynuje go historia i muzyka jazzowa.   

Ciągle kłócą się z Małgosią o sposób spędzania wolnego czasu, o pieniądze i o obowiązki domowe. Małgosia nie chce nic w domu robić, wszystko musi robić Adam od sprzątania po robienie zakupów. Nie układa im się ale Adam bardzo boi się samotności. Wracanie do pustego mieszkania wydaje mu się koszmarem. Tak to jak wraca do domu, jest Małgosia ale zwykle jest zajęta Facebookiem i nie rozmawiają… 

  Czasem zastanawia się jak to było gdyby był z inną dziewczyną? Ale nie wie czy dziewczyna, która mu odpowiada, zainteresowałaby się nim… Zwykle dziewczyny nie chciały go, bo on nie umie mówić pięknych słów, obiecywać i potem nie dotrzymywać obietnic i być romantycznym jak na filmach…

 Inna sprawa to praca. W tej pracy Adam pracuje już od ukończenia studiów. Nudzi go ta praca, wszystkiego co można to już się nauczył. Codzienna powtarzalność i brak perspektyw rozwoju… Porozmawiał już z przełożonym, a ten powiedział, że nie ma szans na zmianę stanowisko a tak w ogóle, niech się cieszy, że go nie objęły zwolnienia grupowe.

 Adam chciałby zmienić pracę ale przyzwyczaił się że co miesiąc przychodzi przelew (wynagrodzenie ) od jego pracodawcy to daje mu poczucie bezpieczeństwa. Adam nie wierzy, że na rynku pracy jest cenny i że znajdzie pracę, Cały czas myśli, że ta praca to jedyne miejsce, gdzie go chcą…

 

 Jak dokonać zmiany w naszym życiu?

 

 Po pierwsze, mieć wsparcie przy dokonywaniu zmian. Często decyzji zmiany towarzyszy lęk, że się nie uda. Udowodniono naukowo, że osoby mające wsparcie np. terapeuty szybciej i lepiej radzą się ze zmianą i często ta zmiana przynosi spodziewane rezultaty.

 

Po drugie, warto mieć świadomość, że zmiana pociąga za sobą koszty. Czasem w przypadku zmiany pracy może nastąpić pogorszenie warunków życia, a w przypadku zmiany partneta, partnerki przez jakiś czas możemy być samotni….

 

Po trzecie, ważne jest nastawienie do zmiany i związanym ze zmianą stresem. Dowodem jest badania naukowe Kelly McGonigal, związanej z  Uniwersytetem Stanforda.  Z badania wynikało, że osoby, które postrzegały  trudną sytuację zmiany jako stan przejściowy i pracowały nad eliminacją negatywnym emocji, miały mniejszy poziom stresu niż osoby, które pesymistycznie do tego podeszły.

 

Po czwarte, często zmianie towarzyszy ambiwalencja uczuć. Z jednej strony bardzo pragniemy zmiany bo mamy tej sytuacji dosyć. Z drugiej strony zmianie na każdym kroku towarzyszy silny lęk przed porażką, lęk co powiedzą inni? Czy nie będzie gorzej niż jest?. Często zdarza się, że osoby sabotują swoje działanie w kierunku zmiany np. nie idąc na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie nowej pracy lub nie podejmują żadnych działań w kierunku nowego związku lub nie wykorzystują danych przez los szansy na zmianę… Tutaj potrzebne jest wsparcie przy walce z odwlekaniem, przy walce z wątpliwościami i z bezsilnością...

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio - oto mój email DOBRYCOACH@WP.PL

 

Drogim Czytelnikom z okazji Nowego Roku 2015 życzę pozytywnych zmian, odwagi do ich przeprowadzania oraz spotkań z dobrymi i mądrymi ludźmi...

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam piękne kolczyki w dobrej cenie na prezent i jestem zadowolona.

 TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

GDY CZUJESZ SIĘ GORSZY, GORSZA OD INNYCH

środa, 17 grudnia 2014 7:57

 

GDY CZUJESZ SIĘ GORSZA, CZUJESZ SIĘ GORSZY…

 

Dziś temat na życzenie miłego Czytelnika z Krakowa.

 

Problem opiszę na przykładzie Iwony. Iwona ma 37 lat, pracuje jako menadżer w międzynarodowej koncernie farmaceutycznym w Warszawie.

 

Jej problem to fakt, że stale czuje się gorsza od innych. Gdy codziennie dokonuje w swoim umyśle porównań. Jej koleżanka Anka ma wszystko o czym marzy Iwona.  Anka wzięła ślub z fajnym, zaradnym mężczyzną. Ma piękny dom pod Warszawą, a jej dzieci świetnie się uczą . A sama Anka jest szczupła, zadbana, zawsze znajduje czas na pójście do kosmetyczki…

 

A inna koleżanka z pracy ma szczęście. Lubi ją szef i dostaje ciekawe projekty  a w ostatnim roku awansowała

 

 Iwona myśli, że nie zasługuje na szczęście bo kim ona jest W jej przekonaniu jest taką przeciętną kobietą z problemami, raczej głupią niż mądrą. Nie ma znaczenia, że skończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim  a potem studia podyplomowe Master of Business Administration.

 

Odkąd pamięta Iwona czuła się gorsza od innych. Pamięta swoje dzieciństwo. Matka nauczycielka matematyki, ojciec  był zawodowym żołnierzem. Matka nigdy nie była z niej zadowolona a Iwona potrzebowała od niej wsparcia a nie stałej i złośliwej krytyki. Matka mówiła jej, że ona nic nie osiągnęła, że jak urodziła Iwonę założyła, że Iwona będzie zdolnym dzieckiem a potem okazało się, że jest bardzo przeciętna.

 

Matka nie dbała o Iwonę, jak chodziła do liceum, nie było obiadu i nie kupowała jej nowych ubrań. Iwona chodziła w liceum najgorzej ubrana i z tego powodu czuła się gorsza i biedna.

 

Matka nie doceniła, że Iwona sama skończyła studia i przez 5 lat pracowała, bo nie brała od rodziców pieniędzy na utrzymanie w trakcie studiów. Matka też krytykowała męża Iwony. "Po co wybrałaś takiego męża, powinnaś kierować  rozsądkiem a nie miłością".

 

A mąż Iwony to może jest niezaradny i pracuje w jednej małej firmie od 10 lat ale kocha Iwonę i okazuje jej uczucie…

 

Iwona odczuwa zawiść wobec większości kobiet. Nie dostrzega, że jest wartościową osobą….

 

 Co zrobić jak czujesz się gorszy, gorsza?

 

 Po pierwsze,  u osób, które stale czują się gorsze, występują tzw. zakłócenia poznawcze.  Ich myśli dotyczące własnej osoby oraz postrzeganie świata są skrajnie pesymistyczne. Warto zwrócić się o pomoc do coacha aby zidentyfikować wzorce negatywnego myślenia i opracować techniki walki z nimi…

 

Po drugie, warto pamiętać koncepcję niemieckiej psychoanalityk i psychiatry Karen Horney.  Karen Horney podkreśla, że często lęk, niskie poczucie wartości związane jest z doświadczeniami z domu rodzinnego. Jeśli w domu brakuje okazywania prawdziwych uczuć dziecku oraz występuje brak opieki nad dzieckiem jest wysoce prawdopodobne występowanie problemów emocjonalnych jak dziecko dorośnie.

 

 Po trzecie, porównując siebie samego z innymi osobami, często jesteśmy wobec siebie niesprawiedliwi. Nie uwzględniamy różnych czynników np. że ktoś komuś pomógł, że ta osoba miała kochający dom rodzinny itp. Tak  naprawdę nie wiemy czy osoba, której tak zazdrościmy jest zadowolona z życia, widzimy tylko jedną stronę w jej życiu…

 

 Po czwarte, rozwijać samoświadomość np. zastanowić się w jakich sytuacjach czuję się gorszy i co jest tego przyczyną?

 

Po piąte, zacząć wreszcie walczyć o siebie. Mając stale poczucie, że jest się gorszym, odczuwając zawiść wobec innych i ciągłe niezadowolenie trudno odczuwać radość i być szczęśliwym

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio - oto mój email dobrycoach@wp.pl

Drogim Czytelnikom z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę spokoju, radości, zdrowia. Oby ten czas był czasem tylko dobrych myśli i dobrych emocji...

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy np. ostatnio kupiłam piękne kolczyki w dobrej cenie na świąteczny prezent i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH, DOBRYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (18) | dodaj komentarz

wtorek, 27 stycznia 2015

Licznik odwiedzin:  1 024 806  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 1024806