Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 132 565 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

GDY CZUJESZ SIĘ GORSZY, GORSZA OD INNYCH

środa, 17 grudnia 2014 7:57

 

GDY CZUJESZ SIĘ GORSZA, CZUJESZ SIĘ GORSZY…

 

Dziś temat na życzenie Czytelnika z Krakowa.

 

Problem opiszę na przykładzie Iwony. Iwona ma 37 lat, pracuje jako menadżer w międzynarodowej koncernie farmaceutycznym w Warszawie.

 

Jej problem to fakt, że stale czuje się gorsza od innych. Gdy codziennie dokonuje w swoim umyśle porównań. Jej koleżanka Anka ma wszystko o czym marzy Iwona.  Anka wzięła ślub z fajnym, zaradnym mężczyzną. Ma piękny dom pod Warszawą, a jej dzieci świetnie się uczą . A sama Anka jest szczupła, zadbana, zawsze znajduje czas na pójście do kosmetyczki…

 

A inna koleżanka z pracy ma szczęście. Lubi ją szef, dostaje ciekawe projekty i a w ostatnim roku awansowała

 

 Iwona myśli, że nie zasługuje na szczęście bo kim ona jest?… taką przeciętną kobietą z problemami, raczej głupią niż mądrą. Nie ma znaczenia, że skończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim  a potem studia podyplomowe Master of Business Administration.

 

Odkąd pamięta Iwona czuła się gorsza od innych. Pamięta swoje dzieciństwo. Matka nauczycielka matematyki, ojciec  był zawodowym żołnierzem. Matka nigdy nie była z niej zadowolona a Iwona potrzebowała od niej wsparcia a nie stałej i złośliwej krytyki. Matka mówiła jej, że ona nic nie osiągnęła, że jak urodziła Iwonę założyła, że Iwona będzie zdolnym dzieckiem a potem okazało się, że jest bardzo przeciętna.

 

Matka nie dbała o Iwonę, jak chodziła do liceum, nie było obiadu, nie kupowała jej nowych ubrań. Iwona chodziła do liceum najgorzej ubrana i z tego powodu czuła się gorsza i biedna.

 

Matka nie doceniła że Iwona sama skończyła studia i przez 5 lat pracowała, bo nie brała od rodziców pieniędzy na utrzymanie w trakcie studiów. Matka też krytykowała męża Iwony. Po co wybrałaś takiego męża, powinnaś kierować  rozsądkiem a nie miłością.

 

A mąż Iwony to może jest niezaradny i pracuje w jednej małej firmie od 10 lat ale kocha Iwonę i okazuje jej uczucie…

 

Iwona odczuwa zawiść wobec większości kobiet. Nie dostrzega, że jest wartościową osobą….

 

 Co zrobić jak czujesz się gorszy, gorsza?

 

 Po pierwsze,  u osób, które stale czują się gorsze, występują tzw. zakłócenia poznawcze.  Ich myśli dotyczące własnej osoby oraz postrzeganie świata są skrajnie pesymistyczne. Warto zwrócić się o pomoc do coacha aby zidentyfikować wzorce negatywnego myślenia i opracować techniki walki z nimi…

 

Po drugie, warto pamiętać koncepcję niemieckiej psychoanalityk i psychiatry Karen Horney.  Karen Horney podkreśla, że często lęk, niskie poczucie wartości związane jest z doświadczeniami z domu rodzinnego. Jeśli w domu brakuje okazywania prawdziwych uczuć dziecku oraz występuje brak opieki nad dzieckiem jest wysoce prawdopodobne występowanie problemów emocjonalnych jak dziecko dorośnie.

 

 Po trzecie, porównując siebie samego z innymi osobami, często jesteśmy wobec siebie niesprawiedliwi. Nie uwzględniamy różnych czynników np. że ktoś komuś pomógł, że ta osoba miała kochający dom rodzinny itp. Tak  naprawdę nie wiemy czy osoba, której tak zazdrościmy jest zadowolona z życia, widzimy tylko jedną stronę w jej życiu…

 

 Po czwarte, rozwijać samoświadomość np. zastanowić się w jakich sytuacjach czuję się gorszy i dlaczego?

 

Po piąte, zacząć walczyć o siebie. Mając stale poczucie, że jest się gorszym, odczuwając zawiść wobec innych i ciągłe niezadowolenie trudno odczuwać radość i być szczęśliwym

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio - oto mój email dobrycoach@wp.pl

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękne kolczyki w dobrej cenie na świąteczny prezent i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

ŚWIĘTA PO ROZWODZIE

środa, 10 grudnia 2014 8:50

ŚWIĘTA PO ROZWODZIE

 Dziś temat na życzenie miłego Czytelnika

Problem opiszę na przykładzie Tomka. Tomek ma 45 lat i  pracuje w Warszawie jako informatyk. Jest już rok po rozwodzie i bardzo ten rozwód przeżył.  Ma dwie córeczki bliźniaczki – Anię i Patrycję  w wieku 12 lat.

Tomek boi się świąt, bo dla niego święta to walka o dzieci.  Dobrze pamięta jak było w zeszłym roku. Była żona  Maryla już tydzień przed świętami powiedziała, żeby pogodził się, że córki nie spędzą z nim ani minuty w czasie świąt bo już im zaplanowała Wigilię z jej rodziną a w pierwszy dzień świąt  zaplanowała wyjazd do Krakowa. Tomek protestował, powiedział, że przecież uzgodniono sądownie, że on ma prawo do spędzania świąt z dziećmi chociaż jednego dnia. A Maryla stwierdziła, że jej to nie obchodzi i on to nic nie może zrobić.

Eks- żona ma już nowego partnera Jacka i zawsze mówi córkom, że ojciec jest zły a Jacek zastąpi im w 100% ojca. Tomek przeżywa to bardzo, bo kocha swoje córki i czuje się skrzywdzony. On jako ojciec przecież sprawdził się, jeszcze w trakcie małżeństwa dbał o córki, odrabiał z nimi zadania z matematyki, chodził z nimi na basen. Jednak w opinii Maryli Tomek to najgorsze co mogło ją spotkać. Jest niezaradny życiowo, nudny i  za spokojny.

A nowy partner Jacek ma własną firmę, kocha ją - kobietę po rozwodzie z dwojgiem dziećmi. Czasem nawet coś kupi córkom a to czekoladki a to książkę. Maryla uważa, że teraz musi myśleć tylko o sobie nie o dzieciach czy o byłym mężu.

W zeszłym roku córki zadzwoniły do Tomka z życzeniami i zapytały kiedy on ich odwiedzi. A on odpowiedział zgodnie z prawdą, że nie może ich odwiedzi bo matka sobie tego nie życzy. A córki powiedziały, że mama  stwierdziła, że ojciec nie chce z nimi spędzać świąt więc ona zaplanowała wyjazd, żeby nie było im smutno.  Tomek starał się wytłumaczyć jak jest naprawdę ale córki nie wiedzą kto mówi prawdę…

Tomek czuje, że traci kontakt  z córkami, niedługo nie będą one o nim pamiętać.  Boi się, że obcy mężczyzna - Jacek zastąpi go i on jako ojciec przestanie być potrzebny.

Słabą stroną Tomka są rozmowy z eks- żoną. Gdy ona coś powie, on od razu wpada w złość i rozmowa najczęściej kończy się kłótnią … Tomek czuje, że żona prowadzi grę i w tej grze on ma być przegranym…

Tomek zastanawia się co zrobić aby tegoroczne święta udało się spędzić  z córkami  i aby przekobać  Marylę,  że on jako ojciec jest córkom potrzebny….

 

Jak spędzić święta po rozwodzie, nie kłócąc się?

 

Po pierwsze, zadbać o wsparcie. Sytuacja jest trudna bo towarzyszą temu negatywne emocje takie jak : złość na eks żonę, eks męza, nienawiść a także bezradność jak ktoś ustala plan na święta a nas w nim nie uwzględnia. Tutaj potrzebna jest pomoc coacha, aby w tej walce być silnym…

 

Po drugie, nauczyć się jak rozmawiać z trudnymi ludźmi. Opisywany Tomek na początku stwierdził, że rozmowa z żoną i tak nie ma sensu i on wie, jak się to skończy. Opracowałam taktykę co mówić i jakich argumentów użyć , aby była żona była skłonna do kompromisów na początku małych ustępstw a potem doprowadziliśmy do korzystnych dla Tomka ustaleń. Ważne jest aby zachować spokój w rozmowie z byłą żoną, z byłym mężem a technik jak się opanować można się nauczyć.

 

Po trzecie,  walczyć mimo że jest ciężko, nieprzyjemnie i dużo to kosztuje emocjonalnie.  Znam osoby, które nie wytrzymały i przestały walczyć o kontakt z dzieckiem. Po jakimś czasie dzieci przestały do rodzica dzwonić a matka im wytłumaczyła, że skoro ojciec ich nie chce to nie ma sensu się jemu narzucać…

 

Po czwarte,  wykorzystywać każdą okazję, żeby porozmawiać z dziećmi, wyjaśnić kłamstwa i powiedzieć  o swoich uczuciach.  Jednak nie wolno mówić , że to wina matki, nawet jakby to była prawda. Dzieci po rozwodzie przeżywają tzw. konflikt lojalnościowy. Nie mogą odrzucić matki bo przecież ją kochają i ona zapewnia im bezpieczeństwo  i jednocześnie nie mogą okazywać nadmiernie uczuć ojcu bo to spotka się z niechęcią ze strony matki.

Większość dzieci, w sytuacji przeżywania konfliktu lojalnościowego, bez względu na to co zrobi, co powie i jak się zachowa, zawsze czuje, że zdradza drugiego rodzica...

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio , oto mój email dobrycoach@wp.pl

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

ttp://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

NIEZADOWOLENIE Z SIEBIE, JAK POKONAĆ NIEZADOWOLENIE Z SIEBIE?

środa, 03 grudnia 2014 8:15

Jak pokonać niezadowolenie z siebie?

Tekst został napisany specjalnie dla miłej Czytelniczki.

 Problem opiszę na przykładzie Anny. Anna to ładna blondynka, ma 36 lat i pracuje w znanej korporacji w Warszawie

 Problem Anny to stale niezadowolenie z siebie. Nie jest taka, jakby chciała. Nie podoba jej się swój wygląd. Zawsze jak rozmawia z innymi kobietami czuje się od nich gorsza, brzydsza, głupsza, mniej kompetentna…

    Anna miała ostatnio prezentację przed ważnym klientem.. Nie spała w nocy. Prezentacja udała się tak przynajmniej powiedział przełożony Anny, ale ona już stale rozmyślała jakie błędy zrobiła i czuła złość. Zastanawiała się dlaczego mimo starannego przygotowania nie powiedziała o tylu ważnych sprawach dla klienta. Nie była zadowolona jak szef powiedział, że było OK. Anna nie wierzy w komplementy, nie przyjmuje do wiadomości, że może być w czymś dobra, że coś zrobiła profesjonalne… Dla niej zawsze jest za mało, żle.

 

Anna stawia wysokie wymagania nie tylko sobie ale też swojemu mężowi Arturowi. Denerwuje ją że Artur podchodzi do życie na luzie, nie stara się. Jak Artur posprząta Anna nie jest zadowolona. Krzyczy na niego, że wszystko co robi , robi niedokładnie. A przecież w mieszkaniu musi  panować perfekcyjny  porządek. Artur mówi, że ma tego dosyć.

Anna jest perfekcjonistką. Denerwują ją ludzie, którzy podchodzą do pracy w inny sposób. Przecież oni powinni dawać z siebie 100% tak jak ona. Przez takie podejście często dochodzi do konfliktów w pracy oraz do domowych kłótni z mężem.

 Anna nie lubi swojego wyglądu. Jak patrzy na inne dziewczyny czuje zawiść...

 

 Co zrobić gdy jesteś stale z siebie niezadowolona?

 

Po pierwsze dotrzeć do przyczyny swojego niezadowolenia. Często niezadowolenie powiązane jest z niskim poczuciem wartości i dążeniem do perfekcji. Opisywana wyżej Anna nie miała dobrych wzorców wyniesionych z domu rodzinnego. Rodzice Anny oczekiwali od niej zawsze najlepszych wyników w szkole, później na studiach. Mama Anny zawsze mówiła jej, że ona może więcej i była niezadowolona z niej. Anna powinna być najlepsza we wszystkim a jeśli nie jest to wina jej lenistwa i braku ambicji…

 

Po drugie, porównywanie się z innymi nie ma sensu bo oczywiste jest, że każdy z nas wychował się w innej rodzinie, inną szkołę skończył, ma inne usposobienie i predyspozycje.

 

Po trzecie, warto powalczyć przy pomocy technik opracowanych przez coacha nad swoimi negatywnymi emocjami złością a nawet nienawiścią odczuwaną w stosunku do siebie. Często ludzie, którzy są stale niezadowoleni z samych siebie, mają nadmierny samokrytycyzm  i najmniejszy błąd sprawia, że są zdenerwowani.  Słynny amerykański psycholog Albert Ellis podkreśla, że ważna jest praca nad negatywnymi przekonaniami, które prowadzą do dezadaptacyjnych zachowań i emocji.

 

Po czwarte,  u osób odczuwających stałe niezadowolenie z siebie występuje częste deprecjonowanie pozytywnych wydarzeń. Osoby stale z siebie niezadowolone nie dostrzegają swoich małych i większych sukcesów ani też nie doceniają gdy coś dobrego im się zdarza.

 

Po piąte, warto działać aby stale niezadowolenie z siebie pokonać bo może to się przerodzić w depresję...

 Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio- oto mój email dobrycoach@wp.pl

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

 ttp://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

GDY BOISZ SIĘ ZAANGAŻOWAĆ W ZWIĄZEK, LĘK PRZED ZAANGAŻOWANIEM

środa, 26 listopada 2014 6:45

 JAK POKONAĆ LĘK PRZED BYCIEM W ZWIĄZKU?

Problem opiszę na przykładzie  Iwony.

Iwona ma 36 lat  i  pracuje w Warszawie jako marketing manager.  Iwona była w trzech związkach. Pierwszy partner używał wobec niej przemocy psychicznej, krzyczał na nią, wyzywał, obniżał poczucie wartości. Drugi mężczyzna zdradził ją z dziewczyną poznaną na portalu randkowym. A trzeci związek omal nie zakończył się depresją Iwony. Eks- narzeczony Jarek jak mówi Iwona miał chorobę dwubiegunową,  rano był radosny i pełen energii a za godzinę diametralnie zmienił mu się nastrój. Stawał się agresywny i nerwowy, wtedy ciągle się kłócili.

   Po roku wspólnego mieszkania Iwona postanowiła zakończyć znajomość z Jarkiem. Przez rok była sama i starała się uporządkować swoje życie, znalazła nową pracę, kupiła na kredyt mieszkanie… Jednak jak tylko pojawia się obok niej mężczyzna czuje silny lęk, niechęć do pogłębiania relacji.

 

Niedawno poznała Tomka – mężczyznę spokojnego i ciepłego. Jednak Iwona nie daje mu szansy bo jest przekonana, że znowu się nie uda. Nie chce spotykać się z Tomkiem bo relacja z mężczyzną kojarzy się z cierpieniem, płaczem, depresją… A ona już sobie wszystko ułożyła, zdobyła odpowiedzialną pracę, dobrze zarabia, ma własne mieszkanie i znajomych. A cierpienie jest jej niepotrzebne. Jak myśli mężczyzna, myśli że na początku będzie cudownie a potem mężczyzna będzie ją ranił i skrzywdził a ona nie może już tak żyć…

 

 Inny przypadek to Rafał. Rafała związki kończyły się niepowodzeniem. Poznane przez Rafała kobiety były materialistkami. Ostatnia dziewczyna zostawiła go przez Sms. Rafał boi się zakochać się bo wierzy, że szybko związek skończy się, ze on zostanie sam…

 

 Jak pokonać lęk przed zaangażowaniem?

 

Po pierwsze, przeszłości nie zmienimy, możemy tylko nabrać do niej dystans i zastanowić się co można zmienić teraz aby nie popełnić ponownie tego samego błędu.

 

Po drugie, jeśli wybieramy podobny typ partnerów , partnerek, możliwe jest, że  nie uda się stworzyć udanego związku. Warto tutaj przy pomocy coacha poznać utrwalone  mapy i wzorce traktowania świata i dowiedzieć się dlaczego znowu nie udaje się w relacjach damsko – męskich?

 

Po trzecie, wzmocnić poczucie wartości. Udowodniono naukowo, że osoby o wysokim poczuciu wartości rzadziej odczuwają lęk przed wchodzeniem w związek niż osoby mające problem z poczuciem wartości.

 

Po czwarte, pamiętać, że często w związku kierujemy się nierealistycznymi przekonaniami. Psycholog Robert Epstein uważa, że przeświadczenie, iż związek powinien być stały i zawsze szczęśliwy. Przekonanie wpływa na podstawę partnerów do związku gdy pojawią się trudności w relacji ludzie wolą zrezygnować niż walczyć. Nie mają świadomości, że zaangażowanie w związek i praca nad związkiem jest niezbędnym elementem życia razem…

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio- oto mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 ttp://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (16) | dodaj komentarz

TOKSYCZNI LUDZIE W PRACY

środa, 19 listopada 2014 7:29

TOKSTYCZNI LUDZIE W PRACY

 Dziś temat na życzenie Czytelniczki.Problem opiszę na przykładzie Małgorzaty.

Małgorzata ma 31 lat, pracuje w Warszawie w firmie konsultingowej. Jej problem to toksyczni współpracownicy. Małgorzata pracuje z Agnieszką i z Robertem przy projekcie dla ważnego klienta. Ten projekt wymaga pracy zespołowej. A koleżanka z pracy - Agnieszka ciągle się kłóci o drobiazgi. Agnieszka często też krytykuje Małgorzatę do przełożonego.

Jak szef pyta dlaczego jeszcze nie ukończyli projektu, Agnieszka i Robert wskazują, że to wina Małgorzaty. A przecież Małgosia pracuje ciężko, zostaje po godzinach  a nawet pracuje w weekendy… A jej współpracownicy nie są tak pracowici i trudno od nich coś wymagać. Najlepiej aby wszystko wykonała Małgorzata a oni w tym czasie będą dobrze bawić się w klubach. Małgorzata próbowała porozmawiać ale okazało się, że wg współpracowników czepia się a oni wykonali przecież część swojej pracy…. Szef chce zachować spokój i twierdzi, że dla dobra projektu muszą się pogodzić i zacząć efektywnie pracować a jak nie to będą zwolnienia…

Małgorzata codziennie słyszy że jest nudna, że źle pracuje, że nie da się z nią dogadać… Od koleżanki z innego działu dowiedziała się, że Agnieszka plotkuje o niej w całym biurze i rozpowiada nieprawdziwe informacje…

 Małgorzata zauważyła, że jak jedzie do pracy, boli ją głowa i odczuwa silny stres. Ostatnio ma też problem aby zasnąć...

 Czuje się samotna, niesprawiedliwie oceniana i zestresowana…

Najchętniej rzuciłaby tą pracę, ale gdzie ją zatrudnią? Ma doświadczenie ale na rynku pracy konsultanci nie są tak poszukiwani....

 

 Co zrobić, gdy otaczają Ciebie toksyczni ludzie?

 

Po pierwsze, mieć świadomość jak duży wpływ mają otaczający nas ludzie.Badania naukowe D.K.Kutner dowodzą, że to jak reagujemy na innych ludzi, zależy od ich zagęszczenia wokół nas,od ich odległości,a także od tego co mówią i jaka jest ich mowa ciała…

Jeśli ktoś pracuje z osobami, które dzień po dniu go krytykują, ciężko o dobre samopoczucie i wysokie poczucie wartości.

 

Po drugie, nauczyć się jak odpowiadać na krytykę. Jeśli nic nie mówimy, osoby toksyczne mają tendencję do pogłębiania swoich negatywnych zachowań…

 

Po trzecie, zapewnić sobie wsparcie. Jeśli jesteśmy sami z tym problemem, nie mamy rozwiązania na tą sytuację, może taki długotrwały stan lęku, smutku przerodzić się w depresję lub inną chorobę o podłożu psychosomatycznym…

 

Po czwarte, szukać rozwiązań. Jednym z dobrych rozwiązań jest nauczenie się dystansu do tego co mówią o nas toksyczne osoby. W przypadku opisywanej wyżej Małgorzaty, nauczyłam jak nie przyjmować nieuzasadnionej, złośliwej krytyki. Nie było to łatwe. Małgorzata nauczyła się jak reagować werbalnie na przykre słowa współpracowników. Po kilku miesiącach kolega i koleżanka z pracy przestali jej dokuczać. Nie lubią się ale już nie ma złośliwych emaili odnośnie Małgorzaty do szefa, nie ma też publicznej krytyki…

 

Po piąte, innym rozwiązaniem jest zmiana pracy. Ale w takiej decyzji trzeba wszystko dokładnie przemyśleć bo w zależności od zawodu szukanie pracy może długo potrwać....

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać, proszę  napisz do mnie  bezpośrednio , oto mój email dobrycoach@wp.pl

 

 Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi i wartymi uwagi adresami www.

 

Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

ttp://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

piątek, 19 grudnia 2014

Licznik odwiedzin:  984 211  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 984211