Bloog Wirtualna Polska
Są 1 117 664 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

JAK WYJŚĆ Z TRAUMY?

środa, 17 września 2014 7:17

 

Jak wyjść z traumy?

 

Dziś temat na życzenie miłego Czytelnika.

 Problem opiszę na przykładzie Marii. Maria, ma 45 lat,  pracuje jako menadżer w dużej korporacji. Ostatni rok był dla niej bardzo ciężki. Od 12 lat pracowała dla znanej korporacji, była przy tym jak ta firma zakładała przedstawicielstwo w Polsce, traktowała firmę i pracujących w niej ludzi jako drugą rodzinę. Pracowała bardzo ciężko często po 12 godzin dziennie. Było to kosztem czasu, który mogłaby przeznaczyć na swoją rodzinę. Nie miała czasu na swoją córkę bo ona ciągle pracowała i pracowała. Przejmowała się działaniami konkurencji bo traktowała firmę jak gdyby była to jej własna firma. Dlatego bardzo przeżyła jak wracała z pracy i zadzwonił do niej jej szef. Powiedział, że ona nie pracuje tak wydajnie, że nie widzi sensu żeby ona pracowała nadal w tym dziale i że w poniedziałek podpisuje rozwiązanie umowy o pracę i żeby sobie już zaczęła szukać innego zajęcia. Maria była w szoku, ostatnio jej zaangażowanie w pracę było duże, dzięki jej pracy koncern zawarł umowy ze znaną firmą. Szef Marii uznał, że ona jest bezwartościowa i firma jej nie potrzebuje. Marię zabolało, że przełożony zamiast spotkać w cztery oczy, zadzwonił do niej. A w rozmowie telefonicznej nie powiedział o jej pracy nic pozytywnego  tylko sama nieuzasadniona krytyka…. Jeszcze w pracy żadnego pożegnania tylko powiedziano jej, żeby oddała służbowy laptop i kluczyki do służbowego samochodu.

 

Inny problem miała Joanna. Joanna to właścicielka firmy,  produkującej kosmetyki dla gabinetów kosmetycznych. Jej problem to syn – Michał. Michał ma 17 lat i  przestał chodzić do szkoły. Zaczął zażywać narkotyki, ostatnio syn miał duże problemy zdrowotne narażające jego życie. Joanna nie mogła spać nie mogła jeść. Wpadła w depresję i miała stale poczucie winy, że nie zapobiegła narkomani syna, że jest złą matką. Dziś jest lepiej ale Joanna ma stale lęk , że to traumatyczne przeżycie znowu się przydarzy, że syn znowu powróci do nałogu i ona będzie to tak mocno przeżywać…

 

Jak poradzić sobie z traumą?

 

Po pierwsze, znaleźć wsparcie. Często nie ma ani jednej osoby z którą można porozmawiać na temat problemu i uzyskać radę. Sporo ludzi ma problem ze zwracaniem się do psychologa o pomoc, bo boją się swojej słabości, boją się opowiedzieć komuś o problemie. Tymczasem zwrócenie się o pomoc i przyznanie się samemu przed sobą, że  potrzebuje się rady, jest wyrazem mądrości i siły wewnętrznej.

 

 

Po drugie, poczucie niskiej wartości często towarzyszy osobie po tak trudnych wydarzeniach. Często osoba odczuwa brak kontroli nad swoim życiem… Tutaj kluczowe będzie wzmocnienie potencjału osoby, sprawienie, że na nowo uwierzy ona w swoje możliwości.

 

 

Po trzecie, zadbać o zdrowie. Często w trakcie traumatycznych wydarzeń oprócz stresu pojawiają się inne dolegliwości np. bezsenność, problemy z koncentracją, nerwica itp.

 

 

 Po czwarte,  walczyć z lękiem.  Jak udowodniono osoby po traumatycznych przeżyciach mają silny lęk że to zdarzy się drugi raz i że sobie nie poradzą. Ale wystarczą odpowiednie metody a lęk ulega zmniejszeniu a wiara w siebie rośnie…

 

 

 Po piąte, budować w sobie nadzieję… Jak twierdzi naukowiec Snyder  że skuteczność radzenia sobie z różnymi trudnościami zależy nie tylko od posiadania odpowiednich umiejętności. Ważniejsze niż umiejętności są przekonania. Pierwsze  przekonanie to wiara, że mimo trudności, toksycznych ludzi, niekorzystnej sytuacji osiągnięcie celu jest możliwe. A drugie kluczowe przekonanie  to, że uda się znaleźć dobre rozwiązanie problemu.

 

Jeśli masz problem warto do mnie napisać - oto mój email dobrycoach@wp.pl

 

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

 

 

 

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

JAK BYĆ DOBRĄ MACOCHĄ?

środa, 10 września 2014 7:17

JAK BYĆ MACOCHĄ I NIE ZWARIOWAĆ?

Problem opiszę na przykładzie mojej znajomej Zuzanny. Zuzanna ma 34 lat, pracuje w dużej firmie w Warszawie.  Zuzanna poznała Irka w pracy. Wiedziała o nim, że jest dyrektorem działu marketingu, że jest po rozwodzie i że ma dzieci. 

  Już po kilku spotkaniach poczuła, że to będzie mężczyzna jej życia. Po roku wprowadziła się do jego dużego apartamentu na dzielnicy Ursynów. Na początku była zachwycona, bardzo zakochana i wszystko wydawało się jej możliwe.

    Po kilku miesiącach zdała sobie sprawę, że życie z rozwodnikiem z dwójką dzieci jest trudne i wycieńczające psychicznie. Irek co drugi weekend zapraszał dzieci do swojego mieszkania i razem z nim i z Zuzanną  spędzają czas wolny. Dzieci Irka to 14 –letnia Kasia i 10-letni Bartek.  Dzieci okazały się  niemiłe, nie okazujące wdzięczności. Do Zuzanny mówiły np. że nie jest ich matką, że żałują, że ojciec z nią jest, że tata jeszcze wróci do mamy. Bartek często złośliwie rozwala np. książki i mówi Zuzannie, żeby posprzątała.

   Zuzanna bardzo się starała aby dzieci ją polubiły. Kupowała  różne zabawki, markowe ubrania, organizowała im czas wolny a to poszli do kina a to na pływalnię… Ale za to nikt jej nie podziękował ani dzieci a ani jej parter Irek. Dla Irka było to oczywiste, mówił do niej, jesteś kobietą to umiesz postępować z dziećmi. Wszystko co robiła Zuzanna dla Irka było oczywiste i traktował to, że to teraz jest jej obowiązek.

Zuzanna coraz częściej traciła nad sobą panowanie i krzyczała głośno na dzieci.

   Ostatnio córka Irka Kasia „pożyczyła” od niej kosmetyki i nie poinformowała Zuzanny o tym. Zuzanna zdenerwowała się, że dziewczyna jest niewychowana i grzebie w jej rzeczach. Irek stwierdził, że robi niepotrzebnie szum, że przecież to parę kosmetyków, które Zuza może sobie dokupić…

Zuzanna nie rozumie sposobu jak traktują dzieci Irka. Ciągle chcą od niego pieniądze, mają postawę roszczeniową i uważają, że ojciec musi im wszystko kupować a pieniądze są w bankomacie i wystarczy tylko pójść do bankomatu i pieniądze na ich zachcianki są…

Nie rozumieją, że zarówno Irek jak i Zuzanna ciężko pracują po 10 godzin dziennie, często też muszą rezygnować z wyjazdów, zakupów bo dzieci chcą coraz więcej i więcej…

 

Inny problem stanowi dla Zuzanny była żona. Jak dzwoni do ich domu, jest bardzo niemiła i mówi Zuzannie, że Irek to cham i że zobaczy, że na nim nie można polegać, że to kiepski kochanek i że jest głupia bo chce być z Irkiem. Zuzanna próbuje zaprzeczać bo kocha Irka.

  Czasem jednak sytuacja ją przerasta. Chciała być z fajnym mężczyzną a okazało się że musi wychowywać dwójkę obcych, chamskich dzieci, że musi kontaktować się z byłą żoną, że ma masę obowiązków związanych z dziećmi. Nie ma już romantycznych wieczorów, ciekawych wspólnych wyjazdów są zamiast tego wieczory z dziećmi i kłótnie z nimi. Zuzanna nie ma czasu dla siebie bo teraz pochłania ją sprawy związane z dziećmi Irka.

 Zuzanna zauważyła, że jej związek z Irkiem uległ osłabieniu bo on ma do niej pretensje że Zuzanna nie umie ułożyć sobie relacji z dziećmi. Nie widzi, że ona daje siebie 100% ale nie potrafi być cicho jak widzi chamstwo i roszczeniową postawę.

Przez naszych wspólnych znajomych Zuzanna trafiła do mnie a ja postanowiłam jej pomóc.

 

Co zrobić jak wychowujesz dzieci z poprzedniego związku partnera?

 

Po pierwsze, w tej sytuacji jest potrzebne silne wsparcie np. coacha. Sytuacja kobiety, wchodzącej w związek z rozwodnikiem jest bardzo trudna bo musi stworzyć dobrą relację nie tylko z mężczyzną ale też  z jego rodziną: z nieprzychylnie nastawionymi do niej dziećmi, z byłą żoną, z teściami. To dla jednej osoby może być zbyt wiele…

Wiele konfliktów z dziećmi wynika z niewiedzy jak z nimi postępować.

Opisywana wyżej Zuzanna dostała ode mnie konkretne wskazówki jak ma się odnosić do córki i do syna. Zaczęliśmy krok po kroku budować silną więź Zuzanny z dziećmi. Też dostała dokładne wskazówki jak ma reagować na chamstwo dzieci.

 

Po drugie, potrzebne jest wspólna postawa partnera i partnerki wobec dzieci. Ojciec nie może krytykować swojej kobiety za to, że podejmuje starania aby do dzieci się zbliżyć.

 

Po trzecie, zrozumieć, że to nie będzie od razu, tworzenie więzi to proces. Tutaj bardzo potrzebna jest przemyślana taktyka. Nie wolno wpadać w złość i krzyczeć na dzieci bo szybko obróci się to przeciwko kobiecie wychowującej nieswoje dzieci.

 

Po czwarte, często pary budujące związek po rozwodzie, koncentrują się na dzieciach i przy tym zapominają o pielęgnowaniu ich wzajemnej miłości….

Efekt to rozstanie i poczucie żalu i straconej szansy…. Znam parę, w której kobieta dbała o dzieci partnera ale nie poświęcała czasu na wzmocnienie związku i po 2 latach rozstali się.

 

Po piąte, nie starać się być matką dla tych dzieci, bo one już matkę mają, można jedynie stworzyć dobrą relację na zasadzie przyjaźni….nie oczekiwać, że dzieci nas pokochają bo czasem jest to niemożliwe….

 

 Po szóste,unikaj poczucia winy. Gdy dziecko partnera jest złe, niezadowolone i jeszcze mówi, że to wszystko przez Ciebie, nie ma sensu w to wierzyć Pozytywny wynik sytuacji, w której się znaleźliście zależy zarówno od postępowania Twojego jak i dziecka jak i partnera. Ale można odpowiednimi technikami bardzo poprawić sytuację....

Jeśli masz problem warto do mnie napisać - oto mój email dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

 

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

JAK WALCZYĆ Z NISKIM POCZUCIEM WARTOŚCI?

środa, 03 września 2014 8:49

JAK POKONAĆ NISKIE POCZUCIE WARTOŚCI?

Dziś temat ważny i jeden z moich ulubionych. Temat jest na życzenie Czytelnika - Pana Sebastiana.

 Opiszę to na przykładzie Iwony z Warszawy

 Iwona to blondynka, ma 35 lat, pracuje w dziale HR w dużej firmie. Jej problem to niskie poczucie wartości. Iwona stale czuje się gorsza od innych ludzi Nie podoba się jej wygląd zewnętrzny, według niej ma za grube nogi i za przeciętną twarz. Taka osoba jak ona nie może nikomu się spodobać.  jak widzi innych ludzi to myśli sobie, że jest gorsza. Przypomina sobie dzieciństwo, matka i ojciec nie zajmowali się nią. Chodziła zaniedbana do szkoły, często w brudnych ubraniach. Mama zawsze jej mówiła, że życie jest ciężkie i że ona sobie w życiu nie poradzi, najlepiej znaleźć szybko męża...

Iwona szybko opuściła dom rodzinny, dzięki swojej pracowitości skończyła studia i dostała dobrą pracę. Jednak niskie poczucie wartości pozostało. Iwona nie widzi swoich sukcesów, jest krytyczna wobec siebie i wobec innych. Czuje się nieszczęśliwa. Jej związki to porażka, Iwona nie wierzy w trwałość związku i boi się, że jej związek będzie wyglądał tak jak w domu rodzinnym - bez szacunku, z ciągłym brakiem pieniędzy i głośnymi kłótniami...

 

 Co zrobić jak ma się niskie poczucie wartości?

 

 Po pierwsze spojrzeć na siebie samego z życzliwością. Zbyt wiele od siebie samych wymagamy i zbyt często siebie krytykujemy...

 

Po drugie, dotrzeć do przyczyn niskiego poczucia wartości, może to być wzorce wyniesione z rodziny, może to być wynik jakiegoś wydarzenia. Przyczyn może być wiele, ale jak się je pozna to łatwiej pokonać niskie poczucie wartości.

 

 Po trzecie, ważny jest nie tylko poziom własnej samooceny ale też jej stałość. Zbyt wiele ludzi uzależnia swoją samoocenę od innych ludzi. Zamiast budować krok po kroku silne poczucie wartości, są skazani na nastoje innych ludzi. Przykładowo ktoś ze swoich znajomych powie Tobie coś miłego i czujesz się lepiej a  co jeśli ta osoba nie powie nic miłego lub nas krytykuje? Dlatego warto być niezależnym od opinii innych.

Badania Michaela  H. Kernisa pokazują, że osoby u których samoocena jest niestała, silniej reagują na krytykę innych. A swoją samoocenę budują na bieżąco kierując się opiniami innych na swój temat w danym dniu.

 

 Po czwarte, warto pracować nad samoświadomością swoich stanów emocjonalnych. Jak rozmawiam z ludźmi i zadaję pytanie dlaczego jesteś zdenerwowany, zdenerwowana, rzadko pada odpowiedź lub ludzie mówią mi o drobnych sprawach np. spóźnili się. A przyczyna często tkwi nie w problemach codziennych ale w naszym podejściu do siebie samych. To co czujemy  i dlaczego jest waźnym źródłem samopoznania.

 

Na ten ciekawy temat jeszcze napiszę.

Jeśli masz problem warto do mnie napisać dobrycoach@wp.pl

Oprócz pisania tekstów chcę się podzielić z Państwem ciekawymi adresami www.

Od roku kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko i jestem zadowolona.Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445– TO LINK WŁAŚNIE DO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W FAJNYCH CENACH.

DZIEKUJĘ WSZYSTKIM ZA EMAILE I ZA MIŁE SŁOWA

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

TOKSYCZNA PRZYJAŹŃ, TOKSTYCZNA PRZYJACIÓŁKA

środa, 27 sierpnia 2014 7:09

TOKSTYCZNA PRZYJAŹŃ

 Dziś temat na życzenie miłej Czytelniczki, która poprosiła mnie o właśnie ten temat.

Problem opiszę na przykładzie mojej znajomej - Ewy. Ewa ma 31 lat, mieszka w Warszawie i pracuje w instytucie badawczym. Jej problem to przyjaciółka Iwona. Iwonę poznała, jak uczyła się w Liceum im. S. Batorego.

Potem wspólne studia na Uniwersytecie Warszawskim i były w ciągłym kontakcie, codziennie do siebie dzwoniły a przynajmniej 2 razy w tygodniu wychodziły razem, a to co kawiarni a to do Centrum Handlowego na zakupy.

Iwona pomagała Ewie, jak ta została porzucona przez narzeczonego. Ewa pożyczała pieniądze Iwonie i zawsze była  skoncentrowana na potrzebach Iwony. Iwona chciała pojechać do Grecji , Ewa pożyczyła pieniądze i pojechała mimo, że w Grecji już była parę razy.

 

 Jednak punktem zapalnym stał się nowy chłopak Ewy – Rafał.  Rafał – właściciel firmy od razu spodobał się Iwonie i nie mogła ona zrozumieć dlaczego taki mężczyzna związał się z Ewą.

Od początku Iwona próbowała zainteresować Rafała, gdy odwiedzała Ewę, zawsze rozmawiała głównie z Rafałem. Dowiedziała się że pasją Rafała jest lotnictwo, więc sama się też tym zainteresowała i zaczęła rozmawiać z Rafałem na ten temat. Jak wybierali się gdzieś we trójkę, Iwona ubierała się szczególnie seksy – w mini, czasem bluzkę z dużym dekoltem. Ewa początkowo nie zauważała że Iwona flirtuje z jej mężczyzną, ufała jej bo to przecież jej najbliższa przyjaciółka…

Jednocześnie Iwona zaczęła krytykować Ewę, najpierw stwierdziła, że Ewa jest za gruba i że nie ma o czym z nią rozmawiać. Potem powiedziała w towarzystwie znajomych, że zna Ewę od wielu lat i ona ma bardzo ciężki charakter i Rafał - jej chłopak nie wiadomo dlaczego to wytrzymuje… Ewie zrobiło się bardzo przykro bo to nie była prawda a jeszcze Iwona skrytowała ją publicznie…

Nie wiadomo kiedy Iwona z Rafałem zaczęli się spotykać, początkowo w ukryciu przed Ewą aż wreszcie Iwona do niej zadzwoniła i stwierdziła, że ona zakochała się z wzajemnością w Rafale i żeby nie robiła głupich scen bo on nie czuł się z nią szczęśliwy… Ewa szybko zadzwoniła do Rafała  a on powiedział, że jeszcze dziś zabiera swoje rzeczy i przeprowadza się do Iwony.

 Ewa załamała się, Iwona była dla niej kimś wyjątkowym, imponowała jej. Tak wiele dla niej robiła, jak matka Iwony była chora, to Ewa pomogła załatwić wizytę u znanego lekarza i opiekował się matką Iwony.

Nigdy nie krytykowała Iwony, zawsze mówiła jej miłe słowa, Iwona mogła na nią liczyć w każdej sytuacji a Iwona okazała się osobą wredną, nieszczerą i nielojalną…

 

Ewa straciła najbliższą przyjaciółkę i mężczyznę, którego bardzo kochała… Ewa popadła w depresję, po roku leczenia u lekarza psychiatry przypadkowo mnie spotkała a ja postanowiłam jej bezinteresownie pomóc.

Dziś Ewa nadal pracuje w instytucie naukowym, ale jest zadowoloną osobą i ma dużo wewnętrznej siły . Niedawno poznała na konferencji naukowej fajnego mężczyznę i ma wiele planów na przyszłość…

 

 Co zrobić w przypadku toksycznej przyjaźni?

 

 Po pierwsze, przyjrzeć się swoim przyjaciołom i zadać sobie ważne pytanie : Czy mogę liczyć na ich pomoc w trudnych sytuacjach? Często przyjaźnie są jednostronnymi  układami , gdzie tylko jedna strona stara się, pomaga, daje wsparcie i akceptację. Relacje gdy tylko my coś dajemy są toksyczne i z góry skazane na niepowodzenie.

 

Po drugie, zastanowić się co mówi do nas przyjaciel czy przyjaciółka. Równie ważne jest sposób w jaki on, ona to mówi. Jeśli przyjaciel chce nas skrytykować, musi towarzyszyć temu dobra intencja… Jeśli ktoś kto jest nam bliski rani bez powodu warto się zastanowić nad sensem utrzymywania takiej relacji….

 

Po trzecie, warto nauczyć się jak rozpoznać dobrych ludzi. Opisywaną wyżej Ewę tego nauczyłam i teraz jest otoczona życzliwymi wspierającymi ją osobami...

 

 Po czwarte, doktor Cecilia d'Felice, stwierdziła, że zawierając przyjaźnie warto obserwować siebie. Jeśli po spotkaniu z przyjacielem odczuwasz zmęczenie, smutek, rozdrażnienie, warto przeanalizować dlaczego tak czujesz…. W towarzystwie dobrego przyjaciela, przyjaciółki czujemy się dobrze, akceptowani i  znajdujemy u nich zrozumienie i uważność.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę  na mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

JAK ŻYĆ BEZ LĘKU, JAK POZBYĆ SIĘ LĘKU?

środa, 20 sierpnia 2014 9:34

 Jak żyć bez lęku?

Ten tekst napisany został specjalnie dla miłej Czytelniczki - Pani Małgorzaty z Torunia.

Problem opiszę na przykładzie Anny. Anna ma 33 lat, pracuje w Warszawie w Agencji Badań Rynkowych gdzie zajmuje się analizami statystycznymi danych.

Problem Anny to stałe lęki. Anna boi się przyszłości, boi się o swojego męża i o swoje dziecko.

Często rozmyśla jak to będzie jak mąż ją zostawi dla młodszej kobiety i co będzie jak jej ukochany syn rozchoruje się i co ona zrobi?

A gdy sama przeziębi się to od razu jest przekonana, że to coś poważnego, że będzie to z pewnością zapalenie płuc i będzie miesiąc nie mogła chodzić do pracy. Boi się zdrady męża, jak tylko on wraca później Anna myśli, że Jurek jest z jakąś atrakcyjną kobietą na randce. Jak wraca mąż to od razu są wyrzuty, a mąż mówi jej, że ma urojone lęki i żeby przestała bo on nie może tego wytrzymać…

Anna boi się też utraty pracy. Na korytarzu w biurze usłyszała, że zwolnili koleżankę z innego działu. Anna już jest przekonana, że ona za miesiąc będzie bez pracy. A kto będzie płacił ratę kredytu za ich stumetrowe mieszkanie na Kabatach? Mąż z jego niskiej pensji nie da rady, a ona jest z tym wszystkim sama…

Anna ma też objawy psychofizyczne, często miewa jakby ataki paniki, czuje przyspieszenie akcji serca, poci się i boi się, że to już zawał serca. Męczy  się bardzo, i chciałaby żyć normalnie bez lęku i przestać się przejmować wszystkim na zapas. Kiedyś była taka przebojowa, optymistyczna, a dziś… dziś jest pełna lęków i smutku. Ciągle się boi i nie może spać w nocy…

 Jak walczyć z lękiem?

Po pierwsze, zacząć szukać pomocy. Niestety sami nie poradzimy sobie z lękami ale przy pomocy coacha już jest to możliwe. Warto działać szybko bo lęki mogą się pogłębić i przyczynić się do np. nerwicy lękowej.

 

Po drugie, analizować czy lęki mają potwierdzenie w rzeczywistości. W przypadku opisywanej wyżej Anny, lęki związane z mężem i jego rzekomą zdradą były nieuzasadnione. Mąż jest wierny i zakochany w Annie.

 

Po trzecie, warto skoncentrować się na teraźniejszości. Sporo osób ma lęki związane z przeszłością oraz że sytuacje z przeszłości zdarzą się ponownie. Amerykański psychiatra William Glasser twierdził, że myślenie o teraźniejszości pomaga w zwalczaniu lęków. Często za dużo czasu zajmuje nam  analizowanie co się niedobrego w życiu zdarzy? Takie  negatywne  myśli są według Williama Glassera niepotrzebne.

 

 Po czwarte, warto pamiętać co twierdził znany filozof William James „Jeśli czujesz lęk, działaj jak gdybyś był dzielny. Jest bardzo prawdopodobne , że atak odwagi zastąpi atak lęku”.

 Opisywana Anna przestała się bać, zastosowała systematycznie skuteczne techniki i zaczęła żyć pełnią życia. Nie stało to się od razu ale praca nad sobą z coachem dała świetne efekty.

 Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do Warszawy, napisz proszę  na mój email dobrycoach@wp.pl.

Oprócz pisania tekstów postanowiłam się z Państwem podzielić się ciekawymi adresami i wartymi odwiedzenia stron www. Od jakiegoś czasu kupuję na Allegro biżuterię od Sprzedawcy o nicku Sarinoko. Specjalne podziękowania dla Sarinoko bo właśnie tam znalazłam wyjątkowe rzeczy - ostatnio kupiłam piękny pierścionek w dobrej cenie i jestem zadowolona.

 

TO UCZCIWY SPRZEDAWCA. Polecam bo naprawdę warto !!!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13553445  TO LINK WŁAŚNIE DO ULUBIONEGO SPRZEDAWCY BIŻUTERII NICK SARINOKO A TAM MOŻNA KUPIĆ PIĘKNĄ, ORYGINALNĄ BIŻUTERIĘ W DOBRYCH CENACH !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

środa, 24 września 2014

Licznik odwiedzin:  897 174  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

BIŻUTERIA

O moim bloogu

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ AB...

więcej...

WSKAZÓWKI JAK ZNALEŹĆ MIŁOŚĆ I SZCZĘSCIE?ZASTANAWIASZ SIĘ CO ZROBIĆ ABY TWOJE ŻYCIE ZMIENIĆ NA LEPSZE, CO ZROBIĆ ABY SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA,TO JEST BLOG DLA CIEBIE, KROK PO KROKU WYJAŚNIE CO ZROBIĆ ABY PRZYCIĄGNĄĆ DO SIEBIE MIŁOŚĆ, PIENIĄDZE...

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 897174